Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 22η Αγ. 11/02 20:00 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

69 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0


Recommended Posts

Ένα πιθανό σενάριο είμαι να μπούμε με -3 από βαζελο στα πλει οφ. Αυτοί έχουν προγραμμα περίπατο . Εμείς έχουμε κ στο δύσκολα με Άρη κ Λαμία 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

η βαζελα εχει γελοιο προγραμμα μεχρι το τελος ομως 

Με τις ίδιες ομάδες παίζουμε εκτός από ένα ματς που εμείς έχουμε Γιάννενα και αυτοί ΟΦΗ. Ένα δύσκολο στο Χαριλάου για εμάς 

Link to comment
Share on other sites

ο Αρης μονο για το κυπελλο ζει, το εχει παρατησει το πρωταθλημα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, όπως έγραψαν κι άλλα παιδιά, αν χαθεί το πρωτάθλημα, δεν θα οφείλεται στο σημερινό αποτέλεσμα, αλλά στις ισοπαλίες μας με Κηφισιά, Παναιτωλικό και πανσερραϊκό.

Θα το πάρουμε όμως και φέτος, γιατί η ομάδα ακόμα και στα κακά της φεγγάρια δεν χάνει, έστω κι αν αδικεί τον εαυτό της.

Μπαίνει κι ο κόσμος στην εξίσωση κι αυτό θα μας δώσει μια επιπλέον ώθηση, όπως και στους υπόλοιπους διεκδικητές βέβαια.

Βαμος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Με τις ίδιες ομάδες παίζουμε εκτός από ένα ματς που εμείς έχουμε Γιάννενα και αυτοί ΟΦΗ. Ένα δύσκολο στο Χαριλάου για εμάς 

παλι απο πανω μας θα τερματησει στην κανονικη διαρκεια, ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν χανει βαθμους μεχρι τα πλεη οφ

Link to comment
Share on other sites

Ξενερωσαμε γαμω την τρελα μου. Δεν καταλαβαινω το θάψιμο του Καλενς, εγω θεωρώ οτι ηταν αρκετα καλος σημερα. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, moukie said:

Ξενερωσαμε γαμω την τρελα μου. Δεν καταλαβαινω το θάψιμο του Καλενς, εγω θεωρώ οτι ηταν αρκετα καλος σημερα. 

Συμφωνω. Μια χαρά ήταν και για μένα. Στο τέλος απλά έπεσε όπως όλη η ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

παλι απο πανω μας θα τερματησει στην κανονικη διαρκεια, ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν χανει βαθμους μεχρι τα πλεη οφ

Πολύ πιθανόν. Θα τα δούμε όλα. Γιατί εγώ και με τον Άρη εντος εδρας δεν τον έχω σίγουρο 

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είδα τον Καλενς τόσο κακο όσο τον βγαζετε εδώ μέσα, αλλα στην οικονομία της κουβέντας ούτε εγώ θα τον κραταγα και θα πήγαινα για εναν πολυ καλυτερο του.

Εκτός αν παιχτει καμια πώληση Μουκουντι οπότε θα τον κράταγα και θα πηγαινα για καποιον πολυ καλύτερο του Μουκουντι.

και όλα αυτα γιατι ο Βιντα θα είναι 1 χρόνο μεγαλύτερος και φέτος κάνει χρονιάρα που μπορεί να μην την επαναλαβει του χρόνου.

 

το οτι δεν εβαλε Σιντιμπε ούτε βασικο ούτε ως αλλαγη μου δειχνει οτι δεν τον πιστευει και βασικα οτι βλέπει και ο ιδιος οτι ο Σιντιμπε οταν παιζει πελαγοδρομει και ειναι τοποθετημενος σε εντελως τυχαια σημεια(αν περναει η μπαλα απο εκει που ειναι, δειχνει καποιες φορες τρομερη ποιότητα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Την μπαλια στον Γκαρσια στο γκολ μας ποιος την βγαζει;

Πινεδας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θεωρώ ότι ήταν ένα κακό βράδυ του πελαδο. Θα υπάρχουν και τέτοια. Σε ένα τέτοιο κακό βράδυ ένας βασικός μας ανταγωνιστής, πάσχισε πολύ για να πάρει το βαθμό. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επισης θεωρώ λαθος την αλλαγή του Ροτα για Πινεδα δεξι μπακ και Ζινι μπροστα του. Δε νομιζω οτι χρειαζοταν τετοια αλλαγη στο τελευταιο δεκαλεπτο. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μετά το σημερινο ματς δεν μπορώ να υπολογίζω σοβαρά ως αντίπαλο για το πρωτάθλημα αυτή την ομαδουλα. Εγώ περίμενα ότι θα υποφέρουμε, ωστόσο είδα τον αντίπαλο να παίζει και καλά πίεση ψηλά στην αρχή αλλά ήταν μόνο για τους τύπους. Σπαγαμε εύκολα την πίεση και φταναμε στην περιοχή. Με γιομες παλευαν μπας και χτυπήσουν τα μπακ και με ένα καλό Μειτε. Δεν φοβήθηκα στιγμή. 

Τα είπατε τα περισσότερα, ειδικά αυτός ο Ζινι φαίνεται να είναι έξω από τα νερά του, μάλλον είναι σε λάθος θέση και δεν ξέρει να αποδώσει εκεί. Δεν είχαμε άλλον βέβαια. Το μόνο λάθος είναι για μένα η μετατόπιση Πινεδα δεξιά όπου και χάσαμε το κέντρο κι αρχίσαμε τα πολλά φάουλ γύρω γύρω. 

Είδα τον Γιονσον πολύ μέτριο με λάθος πασες, Γκατσινοβιτς μέτριο επίσης. Τσουμπερ Πινεδα Λιβαι εξαιρετικοι. Στεναχωριεμαι με τον Αραουχο που δεν δείχνει να μπορεί. 

Όλοι μεταξύ μας παίζουμε στα πλειοφ και θα ξεκινήσουμε με τους ίδιους βαθμούς περίπου. Δεν καταλαβαίνω αυτή την ητττοπαθεια που έχετε μερικοί, στις λεπτομέρειες θα κριθουν όλα. Το ότι δε χάνουμε από κανέναν τους είναι θετικό σημάδι. Έχετε πίστη.

  • Δικεφαλάκι 11
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ζινι παίζει για το ΝτιΒιΝτι του και την πάρτη του.

Δεν είναι κακό, συμβαίνει.

Ο Ματίας τι πιστεύει ότι θα του δώσει σε σημείο που καίει η μπάλα δεν ξέρω.

Μιλάμε για παίκτη που δεν έχει ξεχωρίσει πλην γαύρου, ούτε σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου από το χρόνο που έχει πάρει.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AlexKR21 said:

Ο καλενς ειναι ο χειροτερος στοπερ μας ξεκαθαρα. Εγω δεν θα την πληρωνα την ρητρα του

Γνωμη μου

Χειρότερο δεν θα τον έλεγα αλλά και εγώ συμμερίζομαι την άποψη ότι τέλος της σεζόν δεν θα τον κρατούσα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πινέδα που λέτε γιατί τον γύρισε δεξί μπακ, πριν τη μετατόπιση είχε ένα τέταρτο που δεν έκανε ούτε μια σωστή ενέργεια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, moukie said:

Επισης θεωρώ λαθος την αλλαγή του Ροτα για Πινεδα δεξι μπακ και Ζινι μπροστα του. Δε νομιζω οτι χρειαζοταν τετοια αλλαγη στο τελευταιο δεκαλεπτο. 

Την εξήγησε ο Αλμειδα την λογική. Εμένα με έπεισε 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thodoris19 said:

Ε ναι.. Το ποσταρε πριν λίγο ο Βουλγαρης. Το θέμα είναι ότι το var μπορεί να επέμβει μόνο αν δινόταν κόκκινη; μπορεί και όχι, αλλά όπως και να χει μιλάμε για άλλη μια κλοπή με αυτούς 

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι ένα μπράβο στον Πήλιο, φαίνεται να κερδίζουμε ένα αριστερό μπακ που αξίζει να δείξουμε εμπιστοσύνη. Δε φοβόταν σήμερα να ανέβει, δεν έχασε σχεδόν ποτέ τον αντίπαλο του και έχει μπόλικο θράσος. Ένα καλύτερο γύρισμα να έκανε εκεί στο πρώτο ημίχρονο που του έδειχνε ο Τσουμπερ ότι έπρεπε να την κάνει χαμηλά στο Λιβαι και θα ήταν τέλειος.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ξενερωμενος γιατί όταν το βάλαμε πίστεψα πολύ ότι θα φάνε και άλλο αν δοκιμάσουν να ανέβουν να ισοφαρίσουν, ξέροντας τι παίκτες έχουμε κέντρο και μπροστά και έγιναν όλα λάθος. Ότι μπάλα κλέψαμε από το 60' και μετά μας την ξαναπήραν με σχετική ευκολία και δεν κάναμε μισή φάση στην κόντρα. Έγινε τώρα δεν γυρίζει πίσω, νίκη με Κηφισιά και κόσμο επιτέλους την Κυριακή και λέω τη γνώμη μου από τώρα δεν κερδίζουν τον γαύρο με τίποτα αυτοί. Δεν κάνω σενάρια για ιδανικά Χ και τέτοια, δεν βλέπω νίκη παοκ με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Να πω κι ένα μπράβο στον Πήλιο, φαίνεται να κερδίζουμε ένα αριστερό μπακ που αξίζει να δείξουμε εμπιστοσύνη. Δε φοβόταν σήμερα να ανέβει, δεν έχασε σχεδόν ποτέ τον αντίπαλο του και έχει μπόλικο θράσος. Ένα καλύτερο γύρισμα να έκανε εκεί στο πρώτο ημίχρονο που του έδειχνε ο Τσουμπερ ότι έπρεπε να την κάνει χαμηλά στο Λιβαι και θα ήταν τέλειος.

Ο Πήλιος και απο τις δηλώσεις του φαίνεται συγκροτημένο παιδί. καμμια σχέση με τον χαβαλέ τον ροτα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×