Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 22η Αγ. 11/02 20:00 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

69 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0


Recommended Posts

Just now, TheNarrator said:

γαμα τα συνεχομενα. Να προλαβουμε το 1ο ευρωπαικο στο τοπι. Ολα τα αλλα παρερχονται. Η ΑΕΚ πρεπει να φερει το πρωτο ευρωπαικο φλυτζανι στο ποδοσφαιρο οπως εκανε στο μπασκετ κ στο χαντμπωλ (απο τους τοπ 3). 

 

Αυτός θα έπρεπε να έιναι ένας στόχος που θα έπρεπε να έχει ο ΑΕΚαρχης στο μυαλό του. Μάλλον είμαι σίγουρος ότι τον έχει. Τουλάχιστον μια μεγάλη ευρωπαϊκή πορεία. Το καλοκαίρι που έρχεται θα είναι πολύ σημαντικό από πολλές απόψεις. Πάντως προσωπικά κ με τα συνεχόμενα θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TheNarrator said:

γαμα τα συνεχομενα. Να προλαβουμε το 1ο ευρωπαικο στο τοπι. Ολα τα αλλα παρερχονται. Η ΑΕΚ πρεπει να φερει το πρωτο ευρωπαικο φλυτζανι στο ποδοσφαιρο οπως εκανε στο μπασκετ κ στο χαντμπωλ (απο τους τοπ 3). 

Φερνεις Ευρωπαικη κουπα στο ποδοσφαιρο κ το κλαμπ πλεον ειναι στα 3 αθληματα με Ευρωπαικο legacy.

Το μεγαλο μου ονειρο αυτο ειναι αλλα απεχουμε ακομα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα θυσίαζε ποτέ ο Μελ τα λεφτά του τσου λου για να κάνουμε πορεία στον Κόνφερενς (ρεαλιστικά μόνο εκεί μπορούμε)

 

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε σχετικό με την ευρώπη προϋποθέτει σταθερότητα και αξιοπιστία. Αυτό σημαίνει παραμονή Αλμέιδα για χρόνια, διοίκηση που δεν θα κάνει τρέλες και γενικότερα χρειάζεται σταθερότητα σε πλάνο και αποφάσεις. Ακόμα είναι νωρίς.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

δεν ειναι θεμα θυσιας, θεμα ρεαλισμου ειναι.

δεν είναι ρεαλιστικό ούτε να βγει 3η η ΑΕΚ του Αλμέιδα για να παίξει κόνφερενς ούτε να χάσει 2 σερί προκριματικά (τσουλού και γιουρόπα) για να μπει στο κόνφερενς

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβλεπωντας τα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ στιγμιοτυπα του χθεσινου ματς απο NOVA παρατηρησα τα εξης:

1) Σε βιντεο 5 λεπτων, για 1 λετπο και κατι παραπανω, το εχουν φαει σε φασεις οπως: αν ο στανκοβιτς ειχε βγει με τη μπαλα εκτος (13 δευτερολεπτα), για το χερι του βιντα (19 δευτερολεπτα) , για χερι του γιονσον (8 δευτερολεπτα) , για το χερι του ζινι (8 δευτερολεπτα) και για τη φαση του φαουλ του καλενς πριν ερθει το γκολ του ΜΠΑΟΚ (16 δευτερολεπτα).

2) Το φαουλ που ο Ταισον για το γκολ του ΜΠΑΟΚ, εκτελειται σχεδον 2 με 3 μετρα πιο μπροστα απο το σημειο που κανει ο Καλενς το φαουλ. Το ξερω οτι αυτο δεν αλλαζει την αδρανεια της αμυνας μας στα στημενα αλλα ΠΡΟΦΑΝΩΣ και οταν ενα φαουλ το κανεις 2 και 3 μετρα πιο μπροστα με σκοπο ενα γεμισμα θετεις την γραμμη της αμυνας του αντιπαλου 2 με 3 μετρα πιο πισω.

Προφανως η ΝΟVA χαρισε το 1/5 των στιγμιοτυπων σε φασεις αχρειαστες και για να βγαινει το καθε ορκ και να βλεπει φαντασματα.

Κατα τ΄αλλα η ΑΕΚ ευνοειται απο την διαιτησια. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, TheNarrator said:

γαμα τα συνεχομενα. Να προλαβουμε το 1ο ευρωπαικο στο τοπι. Ολα τα αλλα παρερχονται. Η ΑΕΚ πρεπει να φερει το πρωτο ευρωπαικο φλυτζανι στο ποδοσφαιρο οπως εκανε στο μπασκετ κ στο χαντμπωλ (απο τους τοπ 3). 

Φερνεις Ευρωπαικη κουπα στο ποδοσφαιρο κ το κλαμπ πλεον ειναι στα 3 αθληματα με Ευρωπαικο legacy.

Θέλει ψωμάκι να φέρει ελληνική ομάδα ευρωπαϊκό στο ποδόσφαιρο. Έτσι λέγαμε και για το euro το 2004 βέβαια αλλά αυτά συμβαίνουν μια φορά τα 1000 χρόνια και μάλλον ποτέ ξανά 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bluesman said:

Έχει κάποιος πρόχειρη την ειδική βαθμολογία μεταξύ των πρώτων πέντε ομάδων; 

Πρώτη στην ειδική βαθμολογία του Big-5

Όσο για φέτος είναι πρώτη στην ειδική βαθμολογία του TOP-5.

Συγκεκριμένα, η ΑΕΚ σε επτά ματς με Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και Άρη έχει 15 βαθμούς με τον δεύτερο ΠΑΟΚ να έχει εννέα στον ίδιο αριθμό αγώνων.

Στην 3η θέση είναι ο Παναθηναϊκός με 8 βαθμούς σε 7 ντέρμπι, ο Άρης στην 4η θέση με 7 και ουραγός ο Ολυμπιακός με 7 σε 7 ντέρμπι.

https://www.enwsi.gr/1471995/aek/aek-podosfairo/aek-den-vlepei-kanenan-sta-ntermpi-proti-me-diafora-stin-eidiki-vathmologia-me-paok-olympiako-pao-kai-ari.html

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιοι που προσπαθούσαν να μας ψήσουν το 18 ότι τους κλέψαμε το πρωτάθλημα...

Για γέλια 

Screenshot_2024-02-12-15-30-16-155-edit_com.miui.gallery.jpg

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DimiKVA said:

Οι ίδιοι που προσπαθούσαν να μας ψήσουν το 18 ότι τους κλέψαμε το πρωτάθλημα...

Για γέλια 

Screenshot_2024-02-12-15-30-16-155-edit_com.miui.gallery.jpg

Για ποιον αγώνα λέει;

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DimiKVA said:

Οι ίδιοι που προσπαθούσαν να μας ψήσουν το 18 ότι τους κλέψαμε το πρωτάθλημα...

Για γέλια 

Screenshot_2024-02-12-15-30-16-155-edit_com.miui.gallery.jpg

Αυτόν διάβαζα τώρα. Τρομερός τύπος. 

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου λίγο από τον ζωμό τον μαγικό γιατί κοιμήθηκα στα πρόθυρα κατάθλιψης με τις μαλακίες μας. Θα τους στέλναμε φιλάκια από σήμερα γαμώ τον στρατηγό άνεμο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, philly21 said:

Δώστε μου λίγο από τον ζωμό τον μαγικό γιατί κοιμήθηκα στα πρόθυρα κατάθλιψης με τις μαλακίες μας. Θα τους στέλναμε φιλάκια από σήμερα γαμώ τον στρατηγό άνεμο. 

πιο ευκολα απο περσι θα το παρουμε αδερφε μου

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

κι ενα ωραιο απ το μπαοκμανια:

Quote

Ευτυχως πηραμε το δευτερο καλυτερο αποτελεσμα

Η πουτσα δηλαδη γι αυτους θα ταν το τρίτο καλύτερο αποτέλεσμα

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσα λέμε εμείς για ΑΕΚ για απουσίες κτλ, μπορούν και αυτοί να πουν ότι έχουν αλλά τρία ντέρμπι συνεχόμενα και κάνανε διαχείρηση. Εγώ δεν είδα κάτι χθες που μου δείχνει οκ ανετίλα από εδώ και στο εξής. Μαλακιστήκαμε. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, philly21 said:

Πάντως όσα λέμε εμείς για ΑΕΚ για απουσίες κτλ, μπορούν και αυτοί να πουν ότι έχουν αλλά τρία ντέρμπι συνεχόμενα και κάνανε διαχείρηση. Εγώ δεν είδα κάτι χθες που μου δείχνει οκ ανετίλα από εδώ και στο εξής. Μαλακιστήκαμε. 

Αν το δεις όσο πιο αντικειμενικά γίνεται, για εκείνους η φάση ήταν ότι έπρεπε να μας κερδίσουν. Η έδρα παίζει ρόλο ακόμα και σε αγώνες χωρίς κόσμο. Δεν έπαιξες καμια μπαλάρα, αλλά το ότι δεν έχασες ούτε χθες, όσο να πεις λέει πράγματα. Και κυρίως ο τρόπος που δεν έχασες. Δεν είναι ότι ήσουν κλεισμένος και έκανες ηρωική επίθεση στο 89 και ισοφάρισες. Από την αρχή του αγώνα η δήλωση της ομάδας ήταν ότι "εγώ απόψε δεν χάνω" και το πήγε καλά από την αρχή ως το τέλος. Δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά είμαι βέβαιος ότι ο Αλμέιδα για τους λόγους του, επέλεξε να διασφαλίσει την ισοπαλία, αφού κακά τα ψέματα, έχει εμπιστοσύνη στην ομάδα του και δεν το κρύβει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ - βαζελα 2-2 η ΑΕΚ ισοφαριζει στο 93' και καπακια παει ολη μπροστα και χανει μεγαλη ευκαιρια για το 3-2

μπουγατσα - ΑΕΚ 1-1 η μπουγατσα ισφαριζει στο 90' και στα επομενα 5 λεπτα κανανε καθυστερησεις και φωναζανε ηρεμα και ηρεμα στον παγκο 

η μεγαλη ομαδα θα παρει το πρωταθλημα .&-

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Αν το δεις όσο πιο αντικειμενικά γίνεται, για εκείνους η φάση ήταν ότι έπρεπε να μας κερδίσουν. Η έδρα παίζει ρόλο ακόμα και σε αγώνες χωρίς κόσμο. Δεν έπαιξες καμια μπαλάρα, αλλά το ότι δεν έχασες ούτε χθες, όσο να πεις λέει πράγματα.

Έτσι μπορεί να σκέφτονται και οι λινάτσες οι βαζέλες που σε είχαν μέχρι το 90 για διπλό. Ψυχοθεραπεία κάνουμε όλοι μου φαίνεται. Πάντως ανετίλα δεν μου έβγαλε στα δυο τελευταία ντέρμπι η ομάς. 

Link to comment
Share on other sites

Αν κ γράψατε για απόδοση Καλενς ,  (για τρίτο τέταρτο τον θεωρώ οκ) 

Αυτό που μου γύρισε το μάτι είναι ότι στο χέρι του Μπράντον που γίνεται μπροστά του ,ήταν τόσο θολωμενος που υπάρχει περίπτωση κ να μη το είδε.

Στην αντίθετη περίπτωση  αν το είδε κ δε  διαμαρτυρήθηκε είναι βλιξ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amd said:

η μεγαλη ομαδα θα παρει το πρωταθλημα .&-

@MITSAKLAS τι λέει ετούτος εδώ, Φλεβάρη μήνα ???

Για μαζέΦΤε τονΕ ...

Ο παοκ το Πρωτάθλημα του 2024 δεν το πήρε χθες. Το έχει πάρει από τις 11 Μαρτίου του 2018.

:ph34r:"Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΩΖΕΙ"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτάθλημα είναι στα χέρια μας. Αν ήμασταν λίγο σοβαροί αυτήν την στιγμή θα ήμασταν στο +8 τουλάχιστον. Γιατί και τον όφη μπορούσαμε να κερδίσουμε, και τον πανσερραϊκό χ2 και τον παναιτωλικό και την κηφισιά. 

Το μόνο που έχουμε να φοβηθούμε είναι τα χαζά ατομικά λάθη. Και δεν είναι μόνο θέμα ποιότητας(βλεπε ζινι, ροτα κλπ) παικτών αλλά και συγκέντρωσης. Πχ ο μουκουντί που πέρυσι ήταν βράχος έχει κάνει πάρα πολλά λάθη φέτος. Όπως ακόμα και ο πινέδα έχει υποπέσει σε αρκετά ατομικά λάθη φέτος και πολλοί άλλοι παίκτες. Σίγουρα παίζει ρόλο και η εξτρά καταπόνηση απο τα ευρωπαϊκά σε όλα αυτά καθώς ήταν πρωτόγνωρη εμπειρία για τον Αλμέιδα.

Θέλει ηρεμία, στήριξη και φωνή και θα τους περάσουμε όλους από πάνω.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gybe21 said:

 

Στην αντίθετη περίπτωση  αν το είδε κ δε  διαμαρτυρήθηκε είναι βλιξ.

και βλαξ μη σου πω...

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που είδα πρώτο ημίχρονο, αφού αποφάσισα ότι χαμένα είναι όλα ας συγκρουστώ, είδα κάτι που περισσότερο θύμησε κωλομπαρέ ομάδες με Μάνταλο ουίσκι και νύχι πάρα καν ΑΕΚ 18 Μανόλο Λάζαρο Βράνιεζ. 

Μου μοιάζετε εντελώς άμπαλοι που λέτε για σβηστά κλπ, σε εμένα ε που είμαι ο πιο άμπαλος αντικειμενικά, οπότε φανταστείτε πόσο άμπαλοι είστε.

Ρόα φύγε, πούστρα φέρε παίχτες. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Νονός said:

@MITSAKLAS τι λέει ετούτος εδώ, Φλεβάρη μήνα ???

Για μαζέΦΤε τονΕ ...

Ο παοκ το Πρωτάθλημα του 2024 δεν το πήρε χθες. Το έχει πάρει από τις 11 Μαρτίου του 2018.

:ph34r:"Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΩΖΕΙ"

Τι να μαζέψω;

Εδώ κάποιοι έξυπνοι του έδωσαν και κουμπάκια.

  • Sad 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×