Jump to content

Μεταγραφές - Σχεδιασμός 2014/15 vol.II


The Magician
 Share

Recommended Posts

απο οτι καταλαβα αν γινει θα γινει σαν δανεικος

 

Δεν το ξέρω. Ζητάει μεγάλο συμβόλαιο απ'ότι έμαθα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και τρεις μερες ο 28χρονος Miguel Marcos Madera (γνωστοτερος και ως "o Míchel που την χρονια του κυπελλου ζωγραφισε τον Καρνεζη") ειναι ελευθερος. ΞΥΠΝΑΤΕ ΖΩΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτο που λειπει ομως xD

 

εγω θα επερνα απο τα ερπετα τον σταυροπουλο τωρα που εμεινε ελευθερος λογω πτωσης στην Γ εθνικη.

 

εντελως ασχετα με τις περιπτωσεις που ψαχνουμε απλα για την κουβεντα

 

http://www.transfermarkt.co.uk/ilias-stavropoulos/profil/spieler/282819

Link to comment
Share on other sites

Ο Σταυροπουλος μου αρεσε πολυ κι εμενα. Και θα ζηταει και ψιχουλα το παιδι, αρκει να παρει μια συμπαθητικη προκαταβολη.

 

Για να συνεχισω την κουβεντα που κανατε στις προηγουμενες σελιδες, να επαναλαβω οτι η ομαδα ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ ξεκινησε πολυ νωρις προετοιμασια και ουσιαστικα θα ειναι ον ορμπιτ 11 μηνες. Αυτο θα φερει ενα πολυ δυνατο ξεκινημα αλλα τεραστια κοιλια στη μεση της σεζον, εαν και εφοσον δε γεμισουμε θλασεις που θα αποδοθουν παλι στο οτι "τα παιδια ειναι αμαθα απο επαγγελματικες προετοιμασιες και πεφτουν σαν κοτοπουλα". Για μενα ο προγραμματισμος ηταν περα για περα λαθος και στηριχτηκε αφ ενος στο καλο ξεκινημα και τον "αερα αλλαγης" που χρειαζοταν η ομαδα και αφ ετερου στην ανασφαλεια του Δελλα διοτι ξερει πως φετος παιζει την καριερα του. Θα την πληρωσει η ΑΕΚ αυτη την επιλογη.

 

υ.γ. Στο θεμα φορ ειμαι με τους "απο κει" που θελουν παση θυσια παικτη. Επισης ειναι πολυ κριμα που χαθηκαν δυο παικτες: ο Κουρμπελης και ο Μπουχαλακης. Αυτοι οι δυο ηταν εξαιρετικες περιπτωσεις και λογω τσιγγουνιας/απαιτησεων δεν ηρθαν. Κι αυτο θα το πληρωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι κατάλληλες τεχνικές για να περάσουν ομαλά αυτές οι περιόδοι, να μην ντεφορμαρίζεται όλη η ομάδα ταυτόχρονα, αλλά μόνο ορισμένοι παίχτες ανά περίοδο. Εκεί χρειάζεσαι κάποιο βάθος στην ομάδα για να την βγάλεις καθαρή.

Εγώ μάλλον συμφωνώ με το δυνατό ξεκίνημα φέτος το οποίο μπορεί να σου δώσει αυτοπεποίθηση και ώθηση που θα σε συνοδεύει και τις αναπόφεκτες δύσκολες στιγμές. Πολλά τα "αν" και τα "θα".

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι κατάλληλες τεχνικές για να περάσουν ομαλά αυτές οι περιόδοι, να μην ντεφορμαρίζεται όλη η ομάδα ταυτόχρονα, αλλά μόνο ορισμένοι παίχτες ανά περίοδο. Εκεί χρειάζεσαι κάποιο βάθος στην ομάδα για να την βγάλεις καθαρή.

 

Ετσι.Καθε μεγαλη ομαδα διαλεγει ποτε θα ντεφορμαριστει,ποτε θα ριξει τους τονους.Αναλογα με τους στοχους της,το ροστερ της και το προγραμμα της.

Βεβαια,το να συζηταμε για κοιλια απεναντι στους Φωκικους ειναι λιγο τραβηγμενο,αλλα τι να κανουμε.Η αρχη επρεπε να γινει νωρις και για ψυχολογικους λογους.Πρεπει να νιωσει ο ΑΕΚτζης οτι συμβαδιζει με τους απο πανω,οτι ανηκει εκει.

Ειπαμε ειναι τεραστιο θεμα να κρατηθει ο κοσμος ζεστος αυτα τα 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικο θα ειναι να εισαι καλα στο τελος γιαιτ οτι και να γινει εχεις πλειοφ στο τελος και εκει οκ λογικα θα μπεις με διαφορα αλλα θα πρεπει να παρεις παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Εγω για το play offs ανησυχω και οχι για τον "Ιανουαριο του Σαντος". Ειναι παρα πολυ δυσκολο εως αδυνατο να μεινει η ομαδα σε φουλ ρυθμους μεχρι τελος Μαϊου και μακαρι να διαψευστω και να μην εχουμε 20 θλασεις στη σεζον.

 

Συμφωνω οτι το ξεκινημα ειναι πολυ σημαντικο και για πολλους λογους και επισης συμφωνω οτι μπορεις να προγραμματισεις ακομα και την "κοιλια" στην ομαδα, απλως δεν εχω εμπιστοσυνη σε ολους οσοι εργαζονται εκει μεσα και δεν θεωρω οτι σκεπτονται ολοι μακροπροθεσμα. Το κοινο διαψαει για "επιστροφη" και σιγουρα αυτο που μενει στο μεσο φιλαθλο ειναι το ξεκινημα και το κλεισιμο στη σεζον. Περσι ο Μιτσελ εκανε το ιδιο λαθος και εκανε τραγικο κλεισιμο σεζον με οικτρες εμφανισεις και κακιστο ποδοσφαιρο. Δεν ειχε play offs να το πληρωσει, εσυ εχεις και φετος ανεβαινουν μονο 2. Δυο ματς να σου στραβωσουν εκει και να εχεις κανει εκπληκτικες εμφανισεις στη σεζον, χυνεις ολη την καρδαρα χωρις να το παρεις ειδηση. Τραβηγμενο πολυ το σεναριο, αλλα θυμαμαι τον περσινο γαυρο στα τελειωματα και μου ρχεται συγκρυο.

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

μεσες ακρες συμφωνουμε

 

εχω πιστη στον ελβετο ομως

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Φετος εχουμε πει οτι κι εμεις δουλευουμε επαγγελματικα και ο Ερικ ειναι ενεργο μελος στο σχεδιασμο.

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

ζαστρο ο γαυρος ειχε και το πεσιμο του ολαιταν που ισως επαιξε ρολο για την εικονα τους στο υπολοιπο της χρονιας.

 

αφου δεν εχουν σκοπο να παρουν αμ.χαφ ο μονος που μπορει να βαπτιστει ως τετοιος γιατι εχει τα σωματικα προσοντα ειναι ο τζανετοπουλος .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με Κουρμπέλη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μαλακίζονται.

Οι Πετρελαιάδες δεν θέλουν να έχουν παρτίδες με τον χοντρό και προτιμούν να τον δώσουν σε εμάς.

Γιατί παίζουν τσιφουτιές για ένα τέτοιο ταλέντο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε πόσοι ανεβαίνουν από Football League;

Πως έχει το σύστημα;

 

2 ανεβαινουν... οι 3 απο καθε ομιλο θα παιξουν τον Ιουνιο αγωνες play off, λογικα οι 2 πρωτοι θα μπουν στα μπαραζ με μπονους βαθμων. αυτο ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με Κουρμπέλη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μαλακίζονται.

Οι Πετρελαιάδες δεν θέλουν να έχουν παρτίδες με τον χοντρό και προτιμούν να τον δώσουν σε εμάς.

Γιατί παίζουν τσιφουτιές για ένα τέτοιο ταλέντο;

 

Μαλλον ο Αστερας θα ειναι στους ομιλους του Γιουροπα Λιγκ και σου λενε ισως κανει 2-3 καλα παιχνιδια να τον σΜπρωξουμε με κανα μυριο

Link to comment
Share on other sites

Απο Ελληνες ειμαστε κομπλε. Αν παρουμε και Γουτα-Κουρμπελη εχουμε την επομενη εθνικη.

Του χρονου ομως θες 6 ξενους παιχταραδες:

Τερματοφυλακα

Σεντερ μπακ

Αριστερο μπακ

Εξαρι

Αριστερο ακραιο

Σεντερ φορ

Απο κει και περα θα χρειαστεις και 3-4 ακομα (πχ δεξι μπακ, χαφ, αριστερο ακραιο κτλ) για να συμπληρωσεις το ροστερ.

κοινως του χρονου θα πρεπει να σαι

 

---------------------------------ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ-------------------------------

 

Μπακακης --------ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ---------Κολοβετσιος--------ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ

 

-------------------ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ---------Κορδερο---------------------------

ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ----------------------------------------------------Μπραμποσα

----------------------------------Μανταλος----------------------------------

 

----------------------------------ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ------------------------------

 

Και ναι τοτε χτυπας πρωταθλημα :)

Εκτος αν σου βγει ο Πεταυρακης

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν άρχισε το φετινό βέβαια αλλά ψιλοχλωμό να διεκδικείς πρωτάθλημα του χρόνου με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να ξεκινησουμε απο τα φετινα και να μην βιαζομαστε, αυτα που διαβαζουμε τα "παρτε οποιον θελετε αρκει να μην φαει την θεση καποιου παιδιου που πιστευουμε" με ημερομηνια 26/8 δεν μου φαινονται και πολυ σοβαρα....

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν άρχισε το φετινό βέβαια αλλά ψιλοχλωμό να διεκδικείς πρωτάθλημα του χρόνου με τη μία.

 

Με την μια θα το διεκδικησουμε για να παιξουμε cl στον ναο :)

Link to comment
Share on other sites

αρκει να μην φαει την θεση καποιου παιδιου που πιστευουμε

 

Μεταφραση: Αν θελετε χαφ βρειτε τροπο να μην φαει παγκο ο Ανακογλου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×