Jump to content

Μεταγραφές - Σχεδιασμός 2014/15 vol.II


The Magician
 Share

Recommended Posts

Μεταφραση: Αν θελετε χαφ βρειτε τροπο να μην φαει παγκο ο Ανακογλου

 

αυτο ή "βασικα δεν θελω να κανω αλλες μεταγραφες και συμπεριφερομαι σαν τον Ιβαν Σαββιδη"?

 

Θα τα δουμε συντομα (λιγες μερες εμειναν)...

Link to comment
Share on other sites

μην φατε θεση του ανακογλου, μανταλου κολοβετσιου και αραβιδη αλλιως καντε οτι θελεται με τα λεφτα που σας εχω πει xD

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω διαβασει (δεν ξερω αν ισχυει) οτι ο Τραι δεν θελει αμυντικο χαφ, μονο σεντερ φορ (κι εφοσον ειναι καλυτερος απο αυτους που εχουμε).

 

Νομιζω μεχρι Κυριακη ειναι η μεταγραφικη περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ή "βασικα δεν θελω να κανω αλλες μεταγραφες και συμπεριφερομαι σαν τον Ιβαν Σαββιδη"?

 

Θα τα δουμε συντομα (λιγες μερες εμειναν)...

 

Μπα καμια σχεση με τον αστειο Ιβαν. 3 χρονια σουπερ λιγκ και ο Μελισσανιδης εχει κανει καλυτερες μεταγγραφες απο αυτους. Βαλε και το γενικοτερο σλαβορωσικο αντιτουριστικο υφακι του Ιβαν και καταλαβαινεις. Απλα ο Μελ ουσιαστικα θελει να βγαλει 4 Ελληνες παιχτες και για Εθνικη ΑΕΚτζηδικη (Μπακακης-Κολοβετσιος-Μανταλος-Ανακογλου) και εδω που τα λεμε μακαρι να το πετυχει κιολας αλλα εγω βλεπω μονο Μπακακη μετα απο Τοροσιδη και Μανταλο. Οποτε προβλεπω να παιρνουν μονο επιθετικο και αυτο ισως τον Γεναρη. Παντως εδω να πω πως προτιμω να μην παρει κανεναν και του χρονου να παρουν πουλο Ντακολ-Ροβας και να φερει εκει 2 παιχταρες ΚΡΑΧΤΕΣ που θα σε ανεβασουν λεβελ. Γιατι στην Β δεν ερχονται τετοιοι

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω διαβασει (δεν ξερω αν ισχυει) οτι ο Τραι δεν θελει αμυντικο χαφ, μονο σεντερ φορ (κι εφοσον ειναι καλυτερος απο αυτους που εχουμε).

 

Νομιζω μεχρι Κυριακη ειναι η μεταγραφικη περιοδος.

 

Ναι γιατι μαλλον του χρονου θα σπρωξουν χοντρο πακετο για αντιΝτακολ και αντιΡοβα οποτε δεδομενου πως θα φυγει και ο Μπρεσεβιτς του χρονου σου λεει να παρουμε εναν καλυτερο των Ντακολ-Μπρεσεβιτς που θα ναι αναπληρωματικος του Κανονιου που θα ρθει του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ζυγουροτραγακι ο σκουρτης της νικης

που εβαλε το σκαφτο σε εμας και τη γκολαρα στο καραισκακη

ποσων μαιων ειναι ? ξερουμε ?

 

Ειναι 22 ετων, εχει υψος 1,90 και προηγουμενη ομαδα του ηταν η Ολλανδικη Roda JC.

Περισσοτερα εδω http://en.m.wikipedia.org/wiki/Vasil_Shkurti

Link to comment
Share on other sites

δικο μας μαγαζι ειναι η Νικη, ας κανει καλη χρονια και θα τα βρουμε αν τον θελεις τοσο πολυ Ρεμπω.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε λέγανε φοβερά λόγια για αυτόν.

Δεν ξέρω γιατί χάθηκε.

Προφανώς θα είναι της σχολής Γκέντσογλου, Ταχτσίδη κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Μια ποδιά στον Αβραάμ έκανε ο Σκουρτάι, μην τρελαθούμε τώρα ότι έγινε και παίκτης κλάσης. Μακριά από τέτοιους.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε 2 ωραια γκολ παντως.

 

Ο Κουρμπελης εντωμεταξυ ανανεωσε με Αστερα εως το 2018.

Link to comment
Share on other sites

Μια ποδιά στον Αβραάμ έκανε ο Σκουρτάι, μην τρελαθούμε τώρα ότι έγινε και παίκτης κλάσης. Μακριά από τέτοιους.

 

xD

Link to comment
Share on other sites

προφανως...γλυκαθηκαν απο ντε μπλασιτς οι μαλακες..

για μενα ο κουρμπελης ειναι τρελο προσπεκτ..

μαλακια που δεν τον εκλεισες απο περυσι..

 

μαζι με γουτα και μανταλο,γιαννιωτα και σταφυλλιδη ειναι τα μονα στοιχηματα

που υπαρχουν στην ελληνικη αγορα πλεον

 

ο Γιαννιωτας δεν ειναι στα αζητητα εκει στο Ντυσσελντορφ ? Για Μανταλο και Σταφυλλιδη, συμφωνω...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει παιχτης γιαννιωτας αντιστοιχος του κατιδη σε μυαλο τελειωμενη υποθεσ, ο γουτας να δειξει 2-3 πραγματα φετος και εχουν γνωσει οι φυλακες. σταφυλιδης θα φανει φετος στην φουλαμ τι θα γινει κολλητος του κατιδη να δουμε τι μαυλο κουβαλαει

 

κουρμπελης του χρονου θα εχει τιμη 1Μ

Link to comment
Share on other sites

γιαννιωτα εχω μεγαλες επιφυλαξεις, ξερω οτι στην γερμανια δεν δουλεψε σωστα και αυτο σε αυτην την ηλικια ειναι το πιο κρισιμο αν χασει 1 χρονια ακομα θα καταληξει νινης

 

σταφυλιδης θελω να τον δω φετος εχει οντως καλα δειγματα γραφης αλλα δεν μπορεις να κλεισεις τιποτα ο παιχτης κοστολογειται πανω απο μυρριο απο τους γερμανους

 

κουρμπελη - γουτα συμφωνουμε

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να γινεται μεταγραφη ειτε ο συγκεκριμενος, ειτε ο κανενας (btw ξεκινησαμε καποτε να λεμε για 3 μεταγραφες και βλεπω ζητημα να γινουν οι 2 //Μπαρμποσα+1)

 

 

Η υπόθεση του Ντέγιαν Λέκιτς είναι η μοναδική που υπάρχει αυτή την στιγμή ανοικτή για την ΑΕΚ. Από τις λίγες και επιλεγμένες περιπτώσεις που δούλευε για την περίπτωση που χρειαστεί ο Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς η ΕΝωση με την σύμφωνη γνώμη όλων στην ομάδα προσπαθεί για την απόκτηση του Σέρβου διεθνή. Δεν είναι εύκολη περίπτωση ο Λέκιτς που προέρχεται από πολύ καλή σεζόν στη Σεγούντα και σίγουρα δύο ομάδες, η Χιχόν που τον είχε και η Βαγαδολίδ, θέλουν να τον πάρουν από την Γκενσερμπιρλιγκί που τον δεσμεύει για ένα ακόμη χρόνο με συμβόλαιο. Οι Τούρκοι έχουν πάρει απόφαση πως ο παίκτης που έβγαλε μάτια στην Ισπανία δεν ταίριαξε μαζί τους και θέλουν να τον αφήσουν φύγει με την μικρότερη δυνατή χασούρα. Τέσσερις μέρες πριν το τέλος των μεταγαφών δεν έχουν πολλά περιθώρια για ελιγμούς ενώ και ο ίδιος ο παίκτης που συνεχίζει εδώ και καιρό ατομικό πρόγραμμα προπόνησης με ευθύνη της ομάδας του θέλει πλέον να τελειώνει. Ακόμη και σήμερα μπορεί να έχουμε οριστικές εξελίξεις αφού απομένουν μόνο τρεις εργάσιμες μέρες για το τέλος των μεταγραφών. Η ΑΕΚ από την στιγμή που αποφάσισε να προχωρήσει έχει το πάνω χέρι αλλά θα δώσει μάχη. Αν τα καταφέρει θα οφείλεται στην πολύ καλή προεργασία που έχει κάνει ακόμη κι όταν δεν ήταν βέβαιο πως θα κινηθεί για την απόκτηση σέντερ φορ. Να τονίσουμε πάλι πως αν δεν έρθει ο Λέκιτς δεν σημαίνει πως θα αποκτηθεί άλλος. Μετά τον Παπαδόπουλο και τον Τζιμπούρ έτσι και ο Λέκιτς είναι ειδική περίπτωση που θεωρείται εξαιρετική περίπτωση και παίκτης που θα κάνει διαφορά και αυτή την φορά ελπίζουν στην ΑΕΚ πως θα τα καταφέρουν να τον κάνουν δικό τους γιατί ο παίκτης έχει πολύ πιο ξεκάθαρη θέση και στάση από τους άλλους δύο. Σύντομα θα ξέρουμε.

aek365.com

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο βλεπω και περίμενα κάτι καλλίτερο να είμαι ειλικρινής προσωπικά θα ήθελα ένα αμυντικό χαφ

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο βλεπω και περίμενα κάτι καλλίτερο να είμαι ειλικρινής προσωπικά θα ήθελα ένα αμυντικό χαφ

 

Ναι αλλα ο Μελισσανιδης ειπε να μην καει καποιος παιχτης που πιστευουμε δηλαδη ο Ανακογλου :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκαναν κακό τα φιλικά... Απαράδεκτο ότι δεν γίνονται οι δύο μεταγραφές που χρειάζεται η ομάδα και πάει να γίνει μόνο η μία.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι μακρα η σεζον θα εχουν ακομα μια ευκαιρια να διορθωσουν τον γεναρη

Link to comment
Share on other sites

Εγω και καμια να μην εκανε ακομα καλυτερα. Τωρα θα παρουν φορ δηλαδη το καλοκαιρι χαιρετανε απο τωρα ουσιαστικα οι Ντακολ και Μπρεσε

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στην απόκτηση του Ντέγιαν Λέκιτς είναι η ΑΕΚ σύμφωνα με πληροφορίες του aek365. O 29χρονος Σέρβος διεθνής σέντερ φορ αναμένεται πολύ σύντομα να ξεμπερδέψει με την Γκενζερμπιλιγκί και να είναι ελεύθερος να επιλέξει την επόμενη ομάδα της καριέρας του. Η ΑΕΚ λοιπόν είναι το φαβορί για να τον αποκτήσει αφού ως γνωστόν αποφασίστηκε από τους υπεύθυνους της ΑΕΚ να γίνει κίνηση και ο Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς έχει κάνει την σχετική προεργασία εδώ και αρκετό καιρό περιμένοντας το "πράσινο" φως για να κινηθεί. Αυτό έγινε λοιπόν κι αν δεν προκύψει κάποια πρόταση μαμούθ από την Χιχόν ή την Βαγιαδολίδ που ενδιαφέρονται για τον Λέκιτς τότε αναμένεται ο ύψους 1.93 σέντερ φορ να φορέσει τα "κιτρινόμαυρα". Με τα τωρινά δεδομένα η ΑΕΚ είναι το πρώτο φαβορί και η πρόταση της για 3 χρόνια συμβόλαιο καλύπτει περισσότερο από όλες τον παίκτη. Βέβαια όσο υπάρχουν ακόμη διαδικαστικά θέματα τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί δεδομένο. Οι εξελίξεις πάντως αναμένονται ραγδαίες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×