Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Χαμπε και η γραφικοτητα εχει τα ορια της. Καλο θα ηταν να δεχτεις οτι το ποδοσφαιρο που τοσο αγαπησαμε, εχει μεταλλαχθει σε ένα βρωμερο καπιταλιστικο προιον που το νεμονται τα σιχαματα οι κεφαλαιοκρατες. Και οταν οι κεφαλαιοκρατες εχουν καυλες, γινονται όχι ονοματοδοσιες γηπεδων, αλλα πολεμοι και καταστροφες με χιλιαδες νεκρους. Η ΑΕΚ καλως ή κακως ειναι μερος αυτου του συστηματος. Αυτο δεν τιθεται υπο συζητηση, ειναι γεγονος. Συνεπως ειτε το δεχεσαι, ειτε ακολουθεις μια αλλη ομαδα με αλλα ιδανικα οπως ο αστερας εξαρχειων πχ. ΑΕΚ κατα του καπιταλιστικου ποδοσφαιρου, τουλαχιστον με μελισσανιδη στα κουμαντα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σταυρο το οραμα αυτων που ιδρυσαν την ΑΕΚ και αυτα που μας οδηγησαν να γινουμε ΑΕΚ ορισμενοι δεν θα μας τα αλλαξει κανεις ! Ουτε ο καπιταλισμος ουτε ο χρονος ουτε το βρωμικο κεφαλαιο....! Οχι λοιπον εγω δεν δεχομαι αυτο το εκτρωμα που παει να γινει που πολυ ωραια πηγε στην αρχη να περιτυλιχθεί και να καμουφλαριστει πισω απο προσφυγιες Βουτσαδες κτλ κτλ.

Μηπως θα πρεπει να αλλαξουμε και το ΙΕΡΟ εμβλημα μας σε κατι ''μοντερνο''...? Μηπως αυτη η βρωμερη και τριςαλθλια αναγκη για χρημα μια μερα βολεψει τον ''ηγετη'' μας να το κανει καπως ετσι το εμβλημα ...ταζοντας μας κανα παιχτη....?

 

Η ΑΕΚ ειναι μια ιδεα και οχι ενα προιον σαν την κοκα κολα η τυχερο παιχνιδι του ΟΠΑΠ.....

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
afou einai IERO to emblhma den paizoume me auto
Link to comment
Share on other sites

xxxampoz sexualike se parakalo mh baineis pali empodio stin kataskeyh toy ghpedou tis aek re sy

me synehi post prosvlitika .

an riksei ta 10 ek.eyrw i coca cola gia eniki

as onomastei kai etsi to gipedo

kai as mi 8elei o allos epeidi ehei stin pepsico meriko .

arkei na to kanei o melissanidis . as to kanei as parei kai 3 prwta8limata

kai emeis 8a prepei na bgaloume ton skasmo .

stamata na vrizeis apo to kitrinomayro proedro kai tehniko dieyuynti

ths aek epiteloys ! telos .na sai swstos aektzis re .

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Καλα ρε Στυλιανοπουλε θα πιω μια Κοκα Κολα τωρα να βοηθησω και εγω στην κατασκευη του γηπεδου ! Να ρευτω επιτρεπεται η ειναι προσβολη για ευεργετικο αυτο προιον που μας ανοικοδομει το γηπεδο ?xD

Link to comment
Share on other sites

Μονον pepsi εχουμε πει 500 φορες .

 

Μην ξανακουσω κοκα κολα στον λαικο συνδεσμο .Βρωμιαρηδες

κοκακολιτες το νου σας.

 

Πεψι κολα και τα μυαλα στα καγκελα .

 

Χαμπε μαζι σου , μακρια η κοκα κολα απτα αγια χωματα .

Link to comment
Share on other sites

Πεταχτηκε κι η **** η δουρου να μιλησει για το γηπεδο...Δεν μας εφτανε ο χαμπος τωρα εχουμε και τη δουρου...

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ο καλος Σγουρος η Κακη η Δουρου και ο Χαμπος η καλη κυβερνηση και ο κακος συριζα και το ΚΚΕ.....πολυ φτηνα τελικα τους βγηκε η δουλεια που κανουν μονο με 10 εκ....!

Ψηφιστε ολοι τον Καλο Σγουρο και τον Σαμαρα να μας φυλαει απο τους αριστερους και να υπαρχει παντα γρασιδι στο εδαφος να τρωνε τα προβατα .

Οι αναρχικοι φταινε καπου ? Ο Αντασυα? xD

 

Ο Γρανιτσας που ανηκε ειπαμε...?

Link to comment
Share on other sites

Για την ΑΕΚ ψηφιζω και το σατανα..Στα αρχιδια μου η παρτη μου...να ψοφησουμε ολοι να μην εχουμε να φαμε..η ΑΕΚ να γαμαει..μονο αυτο με νοιαζει..κατα τα αλλα...

Οταν παρεις το διαρκειας που μας ειχες ταξει απ τα κερδη σου στο στοιχημα θα σε παρω στα σοβαρα και θα εχεις λογο να σε νοιαζει η ονοματοδοσια αφου θα σαι και μετοχος...

Μεχρι τοτε...χωνεστε στα forums κι ολο λετε λετε λετε λετε....

Κραζουμε το μελ γιατι δε τα σκαει αλλα οταν ειναι να βαλουμε εμεις χερακι στη τσεπη παθαινουμε κοκομπλοκο...

Υ.Γ Μην ταξεις σε μικρο και σε ΑΕΚΤΖΗ...θα το θυμουνται για παντα....xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Το διαρκειας το εχω παρει την επομενη μερα που το ειπα και σε 2 ακομα φιλους μου εσυ εχεις παρει?

Αν ειχα θα εδινα περισσοτερα αλλα σε σχεση με αυτα που εχω εγω και σε σχεση με αυτα που εχει ο ΕΥΡΩΦΟΝΙΑΣ εγω εχω δωσει περισσοτερα μεχρι στιγμης!

Μπλα μπλα μπλα στα φορουμ γιατι αυτη ειναι η χρηση τους και μπλα μπλα μπλα και face to face με τους φιλους μου εξω απο δω! Εχεις προβλημα η θα με λογοκρινεις και ολας ? Σε πειραξε που θιξαμε την Κοκα Κολα και ολα τα αλλα που εγραψα υπερ της ΑΕΚ και της ιστοριας της κανεις τον Κινεζο και δεν τα ειδες οπως οταν ειναι να παρει κανα παιχτη ο τηγρης ?

Προσεχε στο τελος μην γινει γηπεδο και δεν υπαρχει ομαδα να παιζει μεσα ....!

Και η προσφυγια η ξεριζωμενη που εχεις στο αβαταρ σου δεν εχτισε το γηπεδο με κανεναν πουστη κλεφτη πολιτικο ουτε με την κοκα κολα ! Το εχτισε με τον ιδρωτα και το αιμα της φιλε...! Μην μου πουλας ΑΕΚφροσυνη εμενα και κλεισε το ΑΕΚομετρο σε παρακαλω. Η ΑΕΚ δεν ιδρυθηκε επι Μελλισανιδη και αυτα που εχουμε πληρωσει για την ΑΕΚ σε χρηματα και ΑΙΜΑ με ολη την σημασια της λεξης δεν θα κατσω ουτε να στα αναφερω ουτε να πουλησω ΑΕΚοφροσυνη για αυτα !

Ομαδα του ΚΡΑΤΟΥΣ του ΟΠΑΠ και της Κοκα Κολα η ΑΕΚ δεν θα γινει και ψηφιζε τον σατανα εσυ να σε σωσει.....!

 

Λοιπον μετα απο αυτο το ποστ θα απεχω για λιγο καιρο απο το φορουμ ( σαν σαλιγκαρι που εχω χαρακτηριστει μπαινω στο καβουκι μου ) μην σας χαλασω το ονειρο με την γκρινια μου και χαλασουμε τις καρδιες μας παλι γιατι εκει παει το θεμα απο οτι βλεπω !

Να ειστε καλα και θα τα πουμε καποια στιγμη :bye:

 

 

''Σκλαβος ειναι αυτος που περιμενει τους αλλους να τον απελευθερωσουν.''

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να εχει καποιος να γαμησει 20 χρονια και να του τη πεφτει η σιντυ κροφορντ και να λεει με χαλαει η ελια της

που την εχει δεξια και οχι αριστερα...θα μου πεις ο μελ ειναι η σιντυ?Αντε να σου πω παγιατακη...εγω παντως αν ειχα 20 χρονια να γαμησω παιζει να της τον εδωκα..ακομα δε το σηκωσαμε και συ μας λες για κοκα κολες και φουντουνια..

Δεν σου πουλαω ΑΕΚοφροσυνη σου λεω πως νοιωθω εγω...στα αρχιδια μου τα πολιτικα..οτι και να γινει πακετο θα τρωμε παντα..ομως οποιος πειραζει την ΑΕΚ πειραζει και μενα...

Link to comment
Share on other sites

μπρε ψυχραιμια με τις κοκα κολες και τις τερκις αιρλαινς, πετανε μια παπαρια οι αρδ και το κανετε κομπο.. καθηστε να μπουν τζιφρες και μετα τρωγομαστε και με την βουλα

Link to comment
Share on other sites

Η **** η δουρου φταιει για ολαxD

 

Ωπα γιατι τωρα ειδα το χαμπος...δεν θελω να ειμαι η αιτια να φυγει καποιος απο το ΚΜ...ξεκολλα ολα καλα...αν ειπα κατι παραπανω το περνω πισω...στην ΑΕΚ και στο ΚΜ δεν περισευει κανεις...καλα κανω και δεν γραφω μου φαινεται..***** δουρου...

Edited by NIS21
Link to comment
Share on other sites

μπρε συ ορανιε αν το νερακι φουτασει στα ψηλα της θησεως ο τζυμπε θα πρεπει να αγορασει φουσκωτο zodiac με μηχανη 625 hp φυσικα με τεντα διοτι με ενοχλει ο ηλιας, με βυθομετρο , κουπια, σωσιβια κουλουρα σαν αυτες του βουτσα στις ταινιες, Βεγγαλικά Χεριού – Τρία, ερυθρού χρώματος, τριετούς ισχύος, Δισκία αφαλάτωσης νερού,Πυροσβεστήρα φορητό αφρού, Κόρνα αέρα για να μη τρακαρω με τον απεναντι , Πυξίδα για να βρισκω ευκολα το γηπεδο ατλαντιδα του τιγρεως, Φανους ναυσιπλοΐας αν καυλωσω να παω για ψαρεμα το βραδακι στην αγιων παντων, και αλλα πολλα .

 

και μονο που το σκεφτομαι κουραζομαι ασε που ο ρεμπεσκες ο ασκουνης τωρα χτιζει την καινουρια βιβλιοθηκη στον παλαιο ιπποδρομο και εχει τρεξιματα με τους χορσφε'ι'ς αφου τωρα για να πανε να ταισουν τα αλογατα τραβιουνται στον μαρκο τον πουλο .

 

και μια μικρη αποκαλυψη..

στο παρακατω βιδεο φιλε μου ReBo εχεις την δυνατοτητα να παρακολουθησεις την μικρη ΑΕΚουπολη που θα κατασκευαζε ο μικρος θεμιστοκλης προ 10ετιας .

 

τα σεβη μου .

 

[video=youtube;t3N5CskS1dk]

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

Χαμπε κανονισε να πας στους κομητες τωρα που ανοιξαν τις εγγραφες ε

Link to comment
Share on other sites

Πεταχτηκε κι η **** η δουρου να μιλησει για το γηπεδο...Δεν μας εφτανε ο χαμπος τωρα εχουμε και τη δουρου...

 

Τι είπε τελικά η Δούρου; Αλλά να δούμε τι είπε, όχι τι γράφει ο ***** ο Κετσετζόγλου. Άντε γιατί και η επιθυμία μας για γαυροποίηση έχει τα όρια της.

Link to comment
Share on other sites

ειπε διαφορες μαλακιες οποιος θελει να ακουσει ολη την συνετευξη

 

http://stokokkino.gr/article/6861/Rena-Dourou-THa-agonistoume-enantia-sta-diaplekomena-sumferonta-kai-stis-upergolabies

 

ΑΛΛΑ και μονο που ειπε οτι ο χωρος ειναι δημοσιος και πρεπει εκει μεσα να αθλουνται τα παιδακια της γειτονιας και τα λοιπα ερασιτεχνικα σωματεια ειναι για τον πουτσο καβαλα και τεραστια ****α

 

το πιο κομψο που μπορει να πει καποιος ηταν οτι η κυρια ηταν ανενημερωτη και αυτο ειναι μεγαλυτερη ξεφτιλα απο το να εισαι κατευθυνομενη γιατι δεν γινεται να κατεβενεις για περιφερειαρχης και να μην εχεις κανει τον κοπο να ενημερωθεις για ενα απο τα μεγαλυτερα εργα που θα γινουν στο άμεσο μελλον στην περιφερεια που θες να ηγηθεις.

 

προφανως για την συγκεκριμμενη *****α τα εσοδα του κρατους οι θεσεις εργασιας οτι το 90% των κατοικων της φιλαδελφειας παρακαλαει να γινει το γηπεδο δεν σημαινει τιποτα για την συγκεκριμμενη εχουν μεγαλυτερη αξια οι κορμορανοι του βοτανικου

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακουσα τη συνεντευξη εν ταχει, μου λες σε παρακαλω που ειπε οτι ο χωρος ειναι δημοσιος;

 

Γιατι αν εννοεις το σημειο που φανταζομαι, μονο αυτο δεν ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Και τελος παντων, για να μη παρεξηγηθω κιολας, στα τετοια μου η Δουρου. Και το σιχαμα της νδ πρωτος θα το ψηφιζα αν εκρινα οτι ειναι προς το συμφερον της ΑΕΚ οταν ερθουν οι εκλογες. Αλλα παρατηρω οτι με χαρα προσφερουμε την ΑΕΚ εργαλειο στα συμφεροντα του αφεντικου της. Αυτο ειναι ντροπη και για κατι τετοια λεγαμε τους γαυρους υπαλληλους. Οκ εριξε την ΑΕΚ και δεν κουνηθηκε φυλλο... Μη τρελαθουμε ομως, δεν θα γινει η ΑΕΚ παιχνιδι στα σχεδια της ετζηαν και του οπαπ. Τουλαχιστον όχι με τις ευλογιες μας

Link to comment
Share on other sites

ειπε οτι ο σγουρος θα φτιαξει γηπεδο που δεν το ειπε ποτε αυτο ο σγουρος αρα μας λεει αρχιδιες

 

ειπε στην συνεχεια για ερασιτεχνικα σωματεια και το δικαιωμα των παιδιων να παιζουν σε δημοσιους χωρους και ολα αυτα σε απαντηση στην ερωτηση για το γηπεδο της ΑΕΚ.

 

τι θα επρεπε να πει δηλαδη παραπανω? 15 χρονια η δουρου που ειναι που τα ερασιτεχνικα σωματεια ειναι τσιγγανοι?

 

οτι χαριζονται λεφτα σε ημαιτερους οταν απο εισφορες φπα κτλπ το κρατος θα εισπραξει παραπανω απο οσα θα δωσει απο λεφτα της περιφερειας.

 

η κυρια η ειναι επικυνδυνη γιατι ειναι ανενημερωτη η ειναι κατευθυνομενη

 

Προσωπικα στα @@ μου ποιος θα βγει περιφερειαρχης εγω βλεπω τα δεδομενα και τα δεδομενα ειναι τα εξης

 

το οικοπεδο ανηκει στην ερασιτεχνικη ΑΕΚ και σε κανενα αλλο ερασιτεχνικο σωματειο η στον δημο για να πανε τα παιδακια να παιζουν

η περιφερεια θα βαλει 20Μ στην 2η φαση του γηπεδου και το κρατος θα εισπραξει παραπανω απο εισφορες ΦΠΑ και δημοτικους φορους.

θα δημιουργηθουν θεσεις εγρασιας κατα την κατασκευη και καποιες μονιμες στην συνεχεια

 

αν αυτο δεν το καταλαβαινει η καθε δουρου σγουρος χαικαλης κτλπ να του γαμηθει οτι εχει και δεν εχει.

 

υγ. συνεχιζεται η καραμελιτσα με το ποιος εριξε την ΑΕΚ βλεπω καλη συνεχεια

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Πουθενα δεν παω εχω βιτσιο μαζι σας ! Ολα καλα παιδια ηρεμησα βγηκα εχθες σημερα ολα καλα ! Το κρασακι εχθες με ειχε κανει πυραυλο και εχασα την ψυχραιμια μου αλλα το μαζεψα !! Νις21 ολα καλα αδερφε μην ζητας συγγνωμες δεν εκανες τιποτα ρε συ συζητηση κανουμε ολα οκ !

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Η πουτανα η δουρου φταιει για ολαxD

 

Ωπα γιατι τωρα ειδα το χαμπος...δεν θελω να ειμαι η αιτια να φυγει καποιος απο το ΚΜ...ξεκολλα ολα καλα...αν ειπα κατι παραπανω το περνω πισω...στην ΑΕΚ και στο ΚΜ δεν περισευει κανεις...καλα κανω και δεν γραφω μου φαινεται...πουτανα δουρου...

Ολα καλα αδερφε ! ΑΕΚΑΡΑ για παντα ρε :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω κάποια πράγματα κι εγώ τα οποία έχουν να κάνουν με πολλά από όσα ακούμε καιρό τώρα.

Βγαίνει τις προάλλες ο Αδωνις λέει "σιχαίνομαι τους κομμουνιστές", ως Υπουργός όλων των Ελλήνων

Βγαίνει η Δούρου χτες λέει για γήπεδο μια ομάδας στο οποίο δεν θα μπορούν να παίζουν τα παιδάκια (!!!!)

Βγαίνει ένας άλλος του Συριζα πριν καιρό και πάει και λέει δημοσίως τους αστυνομικούς μπατσους (πριβε ας πει ότι θέλει)

Υπάρχουν σύμβουλοι Πρωθυπουργου που την σημερινή εποχή θεωρούν πως τα άκρα είναι δύο ιδεολογικα (αριστερά και δεξιά και πως η αναρχία ανήκει στην αριστερά και ο φασισμός ναζισμός στην δεξιά) καθώς αντιλαμβάνονται το πολιτικό φάσμα ως μια διάσταση (εποχές Ψυχρού πολέμου δηλ Ανατολή-Δύση) ενώ η τοποθέτηση κάποιου στο ιδεολογικό φάσμα γίνεται σε δύο άξονες πλέον βάση της Ισότητας και της Ελευθερίας (πχ οι Κομμουνιστές θέλουν ισότητα αλλά όχι ελευθερία, οι Αναρχικοί Ισότητα και Ελευθερία, οι φιλελεύθεροι-καπιταλιστές Ελευθερία αλλά όχι ισότητα και οι φασίστες τίποτε από τα δύο)...

 

Αυτα τα έγραψα όχι για να κάνω επίδειξη γνώσεων αλλά για να δείξω πόσο καθυστερημένος πολιτικα λαός είναι οι Ελληνες και κατ επέκταση οι πολιτικοί που εκλεγούν! Υπάρχει κόσμος λοιπόν που θεωρεί πως γίνεται η Δούρου να μην εκταμιεύσει ένα ποσόν για το γήπεδο που ΈΧΕΙ ΉΔΗ ΠΆΡΕΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ. Ε ρε παιδιά εντάξει δεν περιγράφω άλλο! Αρχιδια θα κάνει η Δούρου, όπως πιπες στον ΟΠΑΠ παίρνει και η Αυγή που τσιμπα στην χορηγία. Όσο πολέμησε κι έκλεισε η ΝΔ τον κόκκαλη το 2004 θα πολεμήσει και ο οποίος ΜΗ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΟΣ ΣΎΡΙΖΑ τον Μελισσανίδη! Αλλα το θέμα δεν ειναι αυτο! Το θέμα είναι πως ο καθυστερημένος πολίτικα Ελληνας είναι διατεθειμένος να ψηφίσει ΝΔ που επί ημερών της έπεσε η ΑΕΚ γτ ο Ιωαννίδης έβαλε πλάτες στον Αρη και πολλά αλλά κάτι που ειναι όμως ΔΕΔΟΜΕΝΟ και να μην ψηφίσει πχ ΣΥΡΙΖΑ επειδή είπε η Δούρου ως τραγικα αδιαβαστη μια μαλακία για κάτι που ΘΑ γίνει! Έτοιμος ο Ελληνας να ξεχάσει μια ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΤΡΑΓΩΔΙΑ μπρος στα όνειρα για μεγαλεία μελλοντικά. Μετά απορεί γιατί τον κοροϊδεύουν οι πολιτικοί.

 

Αυτα τα ολίγα! Και κάτι τελευταίο! Στους Κομμουνιστές η ανθρωπότητα έχει αναγνωρίσει πως έδωσαν μάχη κατά του φασισμού! Και μετά τους απέρριψε γτ όπως είπα και παραπάνω θέλουν ισότητα αλλά όχι ελευθερία.

Οι φασιστοναζι έχασαν γτ απαρτίζονταν από σκλάβους καθως δεν ήθελαν ούτε ελευθερία ούτε ισότητα.

Οι δύο παραπάνω φυσικά δεν είναι ίδιοι (δύο άκρα και λοιπές μαλακίες αδωνοβοριδηδων και λοιπών δημοκρατικών δυνάμεων) απλά πρέπει να καταλάβουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΎΟ πως στην νέα εποχή βασική αρχή θα ναι η ΕΛΕΥΘΕΡΊΑ (όχι απαραίτητα δημοκρατία αστική ή άμεση ή λαϊκή κτλ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΡΗΖΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΣΤΕΡΊΕΣ ΤΟΥΣ...

 

Με βάση την ελευθερία λοιπόν το δίπολο του μέλλοντός θα ναι φιλελευθερισμός-αναρχία και καθόλου ΚΡΆΤΗ.

 

Έγραψα πολλά γιατί με αφορμή την μαλακισμενη δήλωση μιας πολιτικού που νομίζει ειναι κομμουνίστρια σήμερα, ξεσηκώθηκε ένα ολόκληρο σύστημα, πληρωμένων ΑΡΔ, οπαδών που ψηφίζουν με αστεία κριτήρια και γενικότερα ΗΜΑΡΤΟΝ!

 

Όλο το παραπάνω σύστημα πολύ σύντομα θα πάει εκεί που ανήκει (δηλαδή στα σκουπίδια, μαζί με τον ολυμπιακό του εκσυγχρονιστικού 1996) και η Ελλάδα θα πάει παρακάτω και η ΑΕΚ θα μεγαλούργησε γιατί ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΊΝΑΙ ΙΔΈΑ...

 

ΥΓ: χαμπο ας ονομαστεί και ντιουρεξ αρίνα! Μόνο που όταν έρθει εκείνη η ώρα θα μιλάμε για γήπεδο που ΔΕΔΟΜΈΝΑ θα έχει σηκωθεί όχι για κάτι που ΘΑ σηκωθεί.

 

Αυτα

Edited by Bukowski
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×