Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ουτε εγω γουσταρω να τον κανουμε θεο αλλα οχι και να μαστε κοντρα συνεχεια..αυτο με εκνευριζει..εγω θα τον κρινω για το γηπεδο και για τη ομαδα οταν με το καλο ανεβουμε στην α..αν τα χει κανει πουτανα τοτε το πουλο του..ψυχρα.. γενικα δεν πρεπει να αγαπαμε ουτε να μισουμε κανενα προσωπο..γαμησαμε την ΑΕΚ για ενα ρουφιανο και για ενα προδοτη..ολα αυτα που τραβαμε αυτο πρεπει να μας διδαξουν...μονο αγαπη για την ΑΕΚ..

Link to comment
Share on other sites

Τί ξεσπασμα ειν αυτο ρε Νικο; Ποιος σε μπριζωσε;

Υπαρχει μια φραση που εχει πει ο ιδιος ο Μελισσανιδης και νομιζω μπορει να εξηγησει καποια πραγματα σε σχεση τουλαχιστον με τις επιταγες της προηγουμενης διοικησης και κυριως αυτης του Ντεμη: "δεν ταιριαζουν με τους μετοχους τα χνωτα μας". Υπαρχει διαφορα φιλοσοφιας και σιγουρα το μοντελο διοικησης εκεινο θα ηταν εφαρμοσιμο σε ενα κανονικο πρωταθλημα, με κανονικες ομαδες, με πραγματικους κανονες και πραγματικους φανς. Το περιβαλλον του ελληνικου ποδοσφαιρου ετσι οπως το κατηντησε ο Κοκκαλης πρωτα και ο Βαγγελης μετα, τους κανει μια χαψια τους μετοχους στυλ Νοτια και Γκουμα ή Κανελλοπουλου ας πουμε. Με το μοναδικο που φαινεται να τα βρισκει ο Μελισσανιδης, ειναι ο Παππας που ειναι και του σαλονιου και του αλωνιου. Οι υπολοιποι ειναι γαλαζοαιματοι και ασχετοι με το ποδοσφαιρο οι ανθρωποι.

 

Δεν κανω δικη προθεσεων. Αλλωστε απετυχαν οι ανθρωποι και με μπροσταρη το Ντεμη και με τις επιλογες τους. Στο κομματι Πετρος Παππας εχω παρα πολλες ενστασεις και μια εσωτερικη πληροφορηση που σιγουρα εχει διαμορφωσει την αποψη μου, αλλα δεν υπαρχει Μελισσανιδης στο καδρο. Ο Μελισσανιδης ειπε μονο με "ζερό" και μολις ωριμασαν οι συνθηκες, η ΑΕΚ του παραδοθηκε με "ζερό" και στο κατωτατο σημειο της ιστοριας της, μεχρι το σημερινο. Οπως εγραψε και ο NIS, κουμαντο στην τσεπη του δεν κανουμε. Το ιδιο ομως ελεγα να ισχυσει και για τους προηγουμενους οταν ακομα εχωναν. Τοτε ομως η αντιπολιτευση παρα τα βηματα προοδου ηταν δριμυτατη και υπηρχαν αντιρρησεις ακομα και για τον υμνο πχ ή για το ΟΑΚΑ κλπ.

 

Καλως ή κακως στη δεδομενη στιγμη, ισχυουν αλλα μετρα και αλλα σταθμα, διοτι ειναι μπροστα ενας ανθρωπος που φοραει το μανδυα του διαχρονικου σωτηρα. Η αληθεια ειναι οτι ειναι αμειλικτος και πολυ σφιχτος, ειναι killer και αδιαφορει για καποια πραγματα, προτασσοντας το γηπεδικο κομματι. Και εκει επιχειρει σε πεπατημενες που παραπεμπουν αλλου, ομως ειναι ο μονος τροπος στο ελληνικο περιβαλλον. Το εχω ξαναγραψει, οτι οι προηγουμενοι ανθρωποι μεχρι ας πουμε την πρωτη περιοδο Αδαμιδη, ηταν αξιολογοι και ειχαν και την ΑΕΚ σε ενα αλφα επιπεδο και κυριως πληρωναν. Δεν ειχαν ομως και δεν υπηρχε και η διαθεση να μαθουν καποια πραγματα. Συνεπως, δικαιως απετυχαν και δικαιως απομακρυνθηκαν.

 

Τουτος εδω εχει το know how, ο φοβος ομως εστιαζεται στο γεγονος οτι το συγκεκριμενο know how σε επιπεδο ομαδας και ποδοσφαιρκα μιλωντας, ειναι παρωχημενο και επικινδυνο. Επι του παροντος και λογω κατηγοριας, δεν το πληρωνει η ΑΕΚ αυτο το πραγμα, οπως δεν πληρωνει και την αδιαφορια του συγκεκριμενου ιδιοκτητη απεναντι στα ποδοσφαιρικα δρωμενα. Τα λαθη του εκτος ποδοσφαιρικων οριων ειναι και αυτα εκδηλα, σαν αντιβαρο ομως υπαρχουν τα αλματα προοδου στο δυσκολοτερο κομματι που αφορουσε την ενασχοληση του: το γηπεδο. Στους επομενους μηνες θα διαπιστωσουμε εαν οι προσπαθειες του θα τελεσφορησουν ή αν η ΑΕΚ ξεφτιλιστηκε χωρις αντικρυσμα.

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

ρε σουρουκλεμεδες μηπως μπερδευτηκατε με το δικο μου το "γαυροποιηση" ?

γιατι εγω αυτο που γραφω ειναι ξεκαθαρο...

 

Αφορμη να ξεκαθαρισω την θεση μου περι "γαυροποιησης" ηταν.

 

Καμια σχεση με σενα, τον nis ή οποιονδηποτε αλλον εδω μεσα.

 

Υγ. Ζαστρο, Κανεις δεν με μπριζωσε. Απλα να γραφουμε και 2 σοβαρα πραγματα οταν εχουμε διαθεση.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

ρε σουρουκλεμεδες μηπως μπερδευτηκατε με το δικο μου το "γαυροποιηση" ?

γιατι εγω αυτο που γραφω ειναι ξεκαθαρο...

 

Βασικα πουτανα τα καναμε..

 

ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ xD

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, οταν γραφουμε κατι δεν σημαινει οτι απανταμε σε καποιον.

 

Εγω θυμηθηκα καποιους (γενικα, οχι εδω μεσα) που εχουν λυσσαξει οτι γιναμε γαυροι μονο και μονο γιατι μας πηρε ο Μελισσανιδης και τα (ξανα)εγραψα. Αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

ΠΑΡΤΑ ΧΑΜΠΕ!!!xD gangsterguns.gifgun.gif

Μέσα στον Απρίλιο ψηφίζεται από την Βουλή η νομοθετική ρύθμιση για το γήπεδο της ΑΕΚ

 

Μέσα στον Απρίλιο αναμένεται να ψηφιστεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ η νομοθετική ρύθμιση για το γήπεδο της ΑΕΚ.

 

Σε δημόσια διαβούλευση το Ρυθμιστικό σχέδιο Αθήνας που περιλαμβάνει και το γήπεδο της ΑΕΚ

Εγκρίθηκε και η υπογειοποίηση για το γήπεδο

 

Ιδιαίτερα σημαντικό για τις εξελίξεις και την αναταραχή που είχε προκληθεί από τις τοποθετήσεις της υποψήφιας Περιφερειάρχου του ΣΥΡΙΖΑ, Ρένας Δούρου είναι πως την έγκριση της υπογειοποίησης υπερψήφισε και η πλευρά που πρόσκειται στο κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης.

 

Συμφωνία για αναβολή, ώστε να ολοκληρωθεί η εκχώρηση μέσα στην επόμενη εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Πόσα ποστάκια πρέπει να γράφουμε πως δεν πρέπει να ανησυχούμε ? Κάθε μέρα ρε Σαξόνιε ?

Άντε πάλι μία από μπακαλιάρο. Πάμε : ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΛΑΙΜΑΙ.

 

(Και Μώραλη έχω αλλά τι να κάτσω κορίτσια να πω ? Εδώ μας τρώει η Δούρου το συκώτι.)

ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΛΑΙΜΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ. ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ Ο ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Πόσα ποστάκια πρέπει να γράφουμε πως δεν πρέπει να ανησυχούμε ? Κάθε μέρα ρε Σαξόνιε ?

 

Μεχρι να πιστεψει ο χαμπος.xD Υπαρχει εντονος προβληματισμος στις ταξεις των Αεκτζηδων για την χρηματοδοτηση,απο τα 65 χωρις φπα,καποιοι φτασανε μεχρι τα 100 εκ.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εχω χορτασει υπογραφες σχεδια μακετες υποσχεσεις πλανα κτλ....τα χορτα ποτε θα μαζευτουν? Το πρωτο σακι τσιμεντο ποτε θα πεσει? Και ο Γρανιτσας σιγουρο το ειχε....

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Το κακό για τότε Χάμπε μου ήταν ότι το είχε σίγουρο μόνο ο Γρανίτσας και 1-2 κυβερνητικοί ενώ τώρα, το καλό, είναι ότι το έχει ο Κορλεόνε κι όλος ο συρφετός Υπηρεσιών και Υπουργείων.

Link to comment
Share on other sites

για πες για μωραλη εσυ ο απο πανω .. τι παιζει και το παιδι φευγει απο την λιγκα ;

Link to comment
Share on other sites

 

Ανακοίνωση του Αθλητικού Τμήματος του ΣΥΡΙΖΑ σχετικά με τα δημοσιεύματα που επιδιώκουν να φέρουν σε αντιπαράθεση τον ΣΥΡΙΖΑ με τον κόσμο της ΑΕΚ

 

 

Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρεί ότι η ΑΕΚ δικαιούται και πρέπει να κατασκευάσει το νέο γήπεδό της στο οικόπεδο που της έχει παραχωρηθεί στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 

Ο ΣΥΡΙΖΑ εφόσον κατατεθεί και συζητηθεί στη Βουλή το σχετικό νομοσχέδιο θα στηρίξει τη κατασκευή του γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια και, εφόσον χρειαστεί, θα υποβάλλει βελτιωτικές προτάσεις για τη πλήρη διασφάλιση των συμφερόντων της ερασιτεχνικής ΑΕΚ και για τη καλύτερη δυνατή αντιμετώπιση των όποιων προβλημάτων στην ευρύτερη περιοχή.

 

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει προβεί ούτε προτίθεται να προβεί σε καμιά ενέργεια ή πολιτική πρωτοβουλία κατά της κατασκευής του γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 

Ως εκ τούτου αποδοκιμάζει πλήρως όσα δημοσιεύματα, απ’ όπου κι αν προέρχονται, επιδιώκουν να φέρουν σε αντιπαλότητα τον ΣΥΡΙΖΑ και την υποψήφια Περιφερειάρχη Αττικής Ρένα Δούρου με τον κόσμο της ΑΕΚ και τους κατοίκους της περιοχής.

 

Αυτά τα δημοσιεύματα θεωρούμε ότι εξυπηρετούν και προωθούνται από συγκεκριμένα οικονομικά και πολιτικά συμφέροντα και υπηρετούν μικροκομματικές σκοπιμότητες, εν’ όψη των κρίσιμων εκλογών του Μαΐου, στις οποίες ο Λαός μας έχει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το δρόμο για την ανατροπή της κυβέρνησης Σαμαρά –Βενιζέλου και για την απομάκρυνση της τρόικα και των μνημονίων της καταστροφής.

Edited by George_D
Link to comment
Share on other sites

Κατι ειναι κι αυτο. Βεβαια οποιος θελει να εμποδισει, το κανει και με πιο υπογειους τροπους. Ιδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Απόπειρα πολιτικής εκμετάλλευσης των φίλων της "Ένωσης"...

 

 

Απόπειρα πολιτικής εκμετάλλευσης των φίλων της "Ένωσης"...

 

 

Πλήρωσε ποτέ κανείς τις ευθύνες του για την καταστροφική μπλόφα του Γρανίστα με το ΠΑΣΟΚ;

 

 

Όλοι οι μηχανισμοί του συστήματος Σγουρού - Μελισσανίδη επιχειρούν να κατασκευάσουν θέμα εΙς βάρος της υποψήφιας για την Περιφέρεια Αττικής, Ρένας Δούρου. Δεν έχει καμιά σημασία αν η κ. Δούρου τοποθετήθηκε θετικά σε ό,τι αφορά τις αρμοδιότητες της περιφέρειας για τα δημόσια έργα, που θα απαιτηθούν στον περιβάλλοντα χώρο του νέου γηπέδου. Μάλιστα στοΝ πρωτοσέλιδο τίτλο της την περασμένη Δευτέρα, η προσκείμενη στην ΑΕΚ εφημερίδα "ώρα για Σπορ" είχε τίτλο "Ρένα είσαι οφσάιντ."

 

Τη "συνταγή" Κόκκαλη ακολουθεί ο Μελισσανίδης...

 

Πού ήταν το οφσάιντ; Όχι στο θέμα του γηπέδου, όπου η θέση της κ. Δούρου ήταν απολύτως σαφής, αλλά σε ένα tweet όπου οι μονταζιέρες της Ν.Δ. εντόπισαν και έκριναν πως η λέξη ραγιάδες στη δήλωση "Λόγω των ημερών (επέτειος της απελευθέρωσης από τον τουρκικό ζυγό) πρέπει να πάψουμε να συμπεριφερόμαστε σαν ραγιάδες παίζοντας το παιχνίδι των κοτσαμπάσηδων και των προεστών" αφορά τους οπαδούς της ΑΕΚ και είναι προσβλητική και υβριστική! Ακολούθησε ένα "μπαράζ" δημοσιευμάτων στο Διαδίκτυο για να μείνει στο τέλος η εντύπωση ότι η κ. Δούρου λέει "όχι" στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ!

 

Η ΧΑΩΔΗΣ κατάσταση στην ενημέρωση του ελληνικού λαού προσφέρεται για διαστροφές της αλήθειας και της πραγματικότητας για την πολιτική εκμετάλλευση της αγάπης των φίλων της ΑΕΚ. Κανένας δεν τολμά να υπενθυμίσει, πως αυτό το ιστορικό σωματείο των προσφύγων της Πόλης, είναι άστεγο 13 χρόνια με ευθύνη του τότε προέδρου και συνεργάτη του ΠΑΣΟΚ Γ. Γρανίτσα, που σε συνεργασία με την τότε ΥΠΕΧΩΔΕ Βάσω Παπανδρέου, η οποία έβαλε τα χρήματα της κατεδάφισης, επιχείρησαν να εκβιάσουν τον Σημίτη να εντάξει το νέο γήπεδο της ΑΕΚ στα Ολυμπιακά έργα στα πρότυπα του σταδίου Καραϊσκάκη.

 

Πλην όμως, ο τότε πρωθυπουργός και βουλευτής της Α' Περιφέρειας Πειραιά ικανοποίησε μόνον τον μεγαλοχορηγό του κόμματός του και πάρα πολλών βουλευτών του ΠΑΣΟΚ (ο Πάγκαλος το έχει ομολογήσει) αφήνοντας την ΑΕΚ "στα κρύα του λουτρού". Πλήρωσε ποτέ κανείς τις ευθύνες του γι' αυτήν την καταστροφική μπλόφα του Γρανίστα με το ΠΑΣΟΚ; Δε νομίζω...

 

Η ΠΛΑΚΑ είναι πως όλοι αυτοί οι επιφανείς επιχειρηματίες παράγοντες, αγαπάνε τόσο πολύ τις ομάδες τους, ώστε δεν δέχονται να βάλουν σεντ από την τσέπη τους. Τους είναι τελείως αδιάφορος ο επιχειρηματικός κανόνας που διέπει τις ιδιωτικές ποδοσφαιρικές -και όχι μόνον- επιχειρήσεις σε όλη την Ευρώπη. Ζητούν λιγότερο κράτος σε όλα, εκτός από τα χρήματα που μπορούν να κάνουν "τράκα" από αυτό!

 

Έτσι, ενώ σε όλη την Ευρώπη τα ιδιωτικά γήπεδα των ΠΑΕ είναι μέρος των περιουσιακών στοιχείων της Ομάδας - Εταιρείας, ο "πρωτοπόρος" Κόκκαλης έφτιαξε μια πατέντα όπου το γήπεδο ανήκει σε άλλη ανεξάρτητη εταιρεία (Θρύλος Α.Ε.) με άλλους μετόχους. Τη "συνταγή" αυτή ακολουθεί και ο κ. Μελισσανίδης με την Δικέφαλος Α.Ε.

 

ΣΗΜΕΡΑ, το 50% του "Γ. Καραϊσκάκης", που ανήκε στον απατεώνα Λαυρεντιάδη, έχει κατασχεθεί από τις τράπεζες στις οποίες χρεωστούσε. Υπόθεση: Αν ο επιχειρηματίας που κατέχει το υπόλοιπο 50% χρεοκοπήσει και το μερίδιό του στο γήπεδο κατασχεθεί, η ΠΑΕ μένει άστεγη; Ποιος μπορεί να εγγυηθεί λοιπόν τη συμπεριφορά των μεγαλομετόχων του γηπέδου και το δικαίωμα μεταπώλησης του μεριδίου τους; Σε 49 χρόνια που λήγει το ιδιωτικό ιδιοκτησιακό καθεστώς του γηπέδου ο κ. Μελισσανίδης -για παράδειγμα- δεν θα ζει. Από ποιόν δεσμεύονται οι κληρονόμοι να μείνει το ποσοστό στην ΠΑΕ;

 

Τόσο η ΑΕΚ όσο και ο Ολυμπιακός και όλες οι ιστορικές ομάδες της χώρας, υπήρχαν και πρέπει να υπάρχουν, ανεξαρτήτως προσώπων. Οι φίλαθλοι, εκτός από οπαδοί, είναι και πολίτες μιας χώρας που ζει τη νέα κατοχική υποδούλωση...

 

 

ΑΥΓΗ

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει τα κόμματα πάντως σπεύδουν να υποβάλουν τα σέβη τους. Κάτι είναι και αυτό...

Πριν 10 χρόνια η αντίστοιχη ανακοίνωση θα κατέληγε λέγοντας "γαμιέται η ΑΕΚ και η Τουρκία".

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Κατι ειναι κι αυτο. Βεβαια οποιος θελει να εμποδισει, το κανει και με πιο υπογειους τροπους. Ιδωμεν.

 

 

Αλλοι χωροι και συμφεροντα εχουν μαθει ΠΑΝΤΑ να δουλευουν υπογειως Νικο.....αν θελανε να δουλεψουν ετσι δεν θα ερχοντουσαν σε τοσο δυσκολη θεση μετα τις δηλωσεις την Χαζης....!

Οταν ακους πολλα βοηθαμε στηριζουμε κτλ κτλ εκει να φοβασαι...

Link to comment
Share on other sites

Πο ρε xxxαμπε ειλικρινα εισαι πρηξας ατομο.

Ρε σου αρεσει κατι στο γκοσμο ετουτο ?

Το φως ? η θαλασσα? Το ψαρεμα ?

 

Αν ημουν ο αντμιν Σταυρος θα τρωγες καμπανα

για διαρκη δυσφημηση του προιοντος.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει τα κόμματα πάντως σπεύδουν να υποβάλουν τα σέβη τους. Κάτι είναι και αυτό...

Πριν 10 χρόνια η αντίστοιχη ανακοίνωση θα κατέληγε λέγοντας "γαμιέται η ΑΕΚ και η Τουρκία".

 

Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι άλλο.

Μιλάω με φίλους ΑΕΚτζήδες και ακόμα και οι ΣΥΡΙΖΑίοι λένε Σγουρό λόγω γηπέδου και να πάει να απαυτωθεί η Ρένα.

Και εγώ πρώτη φορά θα ψηφίσω σαν οπαδός. Γενικά δηλαδή βλέπω ότι πρώτη φορά τα κόμματα διακρίνουν στον ΑΕΚτζή ψηφοφόρο διάθεση να στηρίξει εκλογικά όποιον βοηθήσει στην Αγιά Σοφία και έτσι εξηγώ ότι υποβάλουν σέβη ο ένας μετά τον άλλο.

Δεν ξέρω αν το έχω εκτιμήσει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αν δεν ειχε εκλογες ουτε θα ασχολιοταν κανεις με το γηπεδο και την ΑΕΚ...οπως δεν το κανανε τοσα χρονια μετα απο το φιασκο Γρανιτσα.

Προσεχε μην ψηφισεις οπαδικα και τραβας τα μαλλια σου οπως αυτοι του ΖΑΠΕΙΟ2 και του Λεφτα υπαρχουν .... ακομα πιστευετε σε υποσχεσεις πολιτικων ρε ειστε καλα?

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να πιστευει κανεις απλα περνει μονο τα δεδομενα

 

και τα δεδομενα ειναι ως εξης

 

Α. υπαρχουν 20Μ για να διοθυν για το γηπεδο απο την περιφερεια

Β. ο σγουρος και η διοικηση του εχουν εγκρινει τα μεχρι τωρα σχεδια

Γ. η δουρου μας λεει αλλα σημερα αλλα αυριο αλλα μεθαυριο.

 

προσωπικα δεν ψηφιζω στην αττικη (ψηφιζω κεφαλονια) αν και ζω εδω οποτε δεν εχω να μπω σε διλημμα, αν εμπενα ομως θα κοιτουσα τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

 

(Και Μώραλη έχω αλλά τι να κάτσω κορίτσια να πω ? Εδώ μας τρώει η Δούρου το συκώτι.)

ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΛΑΙΜΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ. ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ Ο ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ.

 

 

ANAKOINΩΣΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΑΠΟ ΣΥΡΙΖΑ,ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ.xD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×