Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ξαναδείτε ρε παιδιά τί είπε η τύπισσα... Μην διαβάζετε την ερμηνεία του aek365... Σοβαρά το λέω. Στον πούτσο μου ο ΣΥΡΙΖΑ αλλά εντάξει και η παραπληροφόρηση δεν παλεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Το παραχωρητηριο εχει ενα αρθρο μεσα που αναφερει ερασιτεχνικα τμηματα. Αυτο θελει να πει η Αυλωνιτου. Και λυνεται σε 2μιση λεπτα αυτο, με 2 χωρους κατω απο μια κερκιδα ωστε να εισαι και τυπικα ενταξει οπως θελουν οι εραστες του ερασιτεχνικου αθλητισμου συντροφοι. Το επομενο που θα ξεψαχνισουν ειναι η συμβαση Ερα/Δικεφαλος και η διερευνηση των επαχθων ορων αυτης.

Τα υπολοιπα που ακουω για υψος κατασκευης και Αλσους, ειναι λιγο κουκουρουκου διοτι ολα ειναι συννομα :D

Link to comment
Share on other sites

νταξει ρε. τι περιμενεις απο ανθρωπους που ακουνε σαββοπουλο και χορευουν αρκουδιαρικα?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το video (μέχρι πως και τα χρήματα θα δοθούν είπε ουσιαστικά)

[video=vimeo;96539605]

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μετα το μεταπτυχιακο στην Λογιστικη-Ελεγκτικη την περιοδο 2008-2013,ειμαι ετοιμος μετα απο 1 χρονο ξεκουραση να ξεκινησω το δευτερο μεταπτυχιακο ως Πολιτικος Μηχανικος.Στατικη,υλικα,μηχανικη,παραμορφωσεις,τα παντα ολα.

 

ΑΕΚ κυριοι.

Μορφωση.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και θα δοθουν τα εικοσι. Τα εχουμε πει αυτα κι ας ανησυχει ο Τσαταλης. Το θεμα μας ειναι πότε θα δοθουν και εαν συμφωνησει σε επι μερους ζητηματα οπως ο πρωην Περιφερειαρχης και η Ρενα. Ειναι μια ευκαιρια για μανουρα και μελε ολα αυτα. Βαλτε και το γεγονος οτι οι αεκοαρδ ειναι κομματι ασχετοι με το ολο ζητημα, βαλτε και το οτι ο Μελ το πηρε λιγο αψηφιστα, βαλτε και το οτι η εννοια κοσμος της ΑΕΚ εχει λιγο τεντωθει και εχετε τον αχταρμα που κυκλοφορει τελευταια απο τους γλειφτες. Για μενα οπως εγραψα και στο αλλο τοπικ, η καθυστερηση σε καποια πραγματα ειναι δεδομενη, εκ των πραγματων θα υπαρξει διοτι αλλαξε η αρχη. Εαν ομως ο Μελισσαν εχει τα κεφαλαια, δεν τιθεται θεμα γηπεδου. Για να καταληξω και καπου, η εκτιμηση μου ειναι οτι το γηπεδο θα γινει 100%, απλως πλεον δεν μπορουμε να προσδιορισουμε το πότε. Με Σγουρο το Σεπτεμβριο θα ξεκινουσε, τωρα ειναι λιγο ασαφες.

Link to comment
Share on other sites

Μητσ περιμένω τηλέφωνό σου ε

 

Ναι ρε συ, δε σε ξέχασα αλλά ξεκόλλησε λίγο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρο με τα υπολοιπα χρηματα τι γινεται;;Διοτι υπαρχει τρουπα 35-40 βεβαιως βεβαιως.

 

Ποια τραπεζα θα προτιμησουμε;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μετα το μεταπτυχιακο στην Λογιστικη-Ελεγκτικη την περιοδο 2008-2013,ειμαι ετοιμος μετα απο 1 χρονο ξεκουραση να ξεκινησω το δευτερο μεταπτυχιακο ως Πολιτικος Μηχανικος.Στατικη,υλικα,μηχανικη,παραμορφωσεις,τα παντα ολα.

 

ΑΕΚ κυριοι.

Μορφωση.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρο με τα υπολοιπα χρηματα τι γινεται;;Διοτι υπαρχει τρουπα 35-40 βεβαιως βεβαιως.

 

Ποια τραπεζα θα προτιμησουμε;

 

Α να ένα ενδιαφέρον θέμα... Τα έχει τα υπόλοιπα ο Τίγρης; Οεο; Γιατί ο Βασιλόπουλος χτες φάνηκε να φοβάται πως δεν τα έχει και ψάχνει να τον κάνει εξιλαστήριο θύμα στους ΑΕΚτζηδες.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μετα το μεταπτυχιακο στην Λογιστικη-Ελεγκτικη την περιοδο 2008-2013,ειμαι ετοιμος μετα απο 1 χρονο ξεκουραση να ξεκινησω το δευτερο μεταπτυχιακο ως Πολιτικος Μηχανικος.Στατικη,υλικα,μηχανικη,παραμορφωσεις,τα παντα ολα.

 

ΑΕΚ κυριοι.

Μορφωση.

Αυτό σκεφτόμουνα και εγώ χθες, ότι παράλληλα με το πτυχίο μου κάνω και άλλες σπουδές που αφορούν την ΑΕΚ xD. Θα πηγαίνεις σε ίντερβιου πλέον για δουλειά θα σου λέει ο αρχηγός τι είναι το μεγαλύτερο σου προσόν; Είμαι ΑΕΚ.

-πήρες την δουλειά σήμερα θα δουλεύεις λογιστής, αύριο πολιτικός μηχανικός, μεθαύριο δικηγόρος κτλ κλτλ xD

Link to comment
Share on other sites

Ηττα το προχθεσινο, εδειξε οτι ο κοσμος της ΑΕΚ δεν εχει καμια δυναμικη και συσπειρωση. Αυτος ειναι και ο λογος που τοσα χρονια δεν βρισκοταν επιχειρηματιας να ενδιαφερεται. Αντιθετως ο γκει εβγαλε για πλακα τον μαθητευομενο του κυρ-σαββα στο πειραια. Και για αυτο ο γκει παντα θα εχει καποιον απο πισω του.

 

Δεν λεω να ειμαστε γαυροι και να στειλουμε τον Παρασχο της Βοσνιας για πρωθυπουργο στις επομενες εκλογες ας πουμε. Αλλα οκ, στη χειροτερη καμπη της ιστοριας της ομαδας, με το γηπεδο να ειναι ορατος στοχος, με υποψηφιους πρωην παικτες της ΑΕΚ(εκ των οποιων και ο Μαυρος), μεσα στην εδρα μας και να ψηφιζεις τον μονο που μιλησε κατα του γηπεδου και να τον βγαζεις και πανυγηρικα. Ειναι ηττα, ακομα και αν δεν πρεπει να μπλεκουμε την ΑΕΚ με τα πολιτικα.

 

Θα θελα παρα πολυ να κανει το ριφιφι του αιωνα ο Μελ και να παρει ΟΛΟ το αλσος και να φτιαξει εμπορικο 20 φορες πιο ψηλο απο το γηπεδο, να μη ξαναδουνε ηλιο οι Βασιλοπουλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουνα και εγώ χθες, ότι παράλληλα με το πτυχίο μου κάνω και άλλες σπουδές που αφορούν την ΑΕΚ xD. Θα πηγαίνεις σε ίντερβιου πλέον για δουλειά θα σου λέει ο αρχηγός τι είναι το μεγαλύτερο σου προσόν; Είμαι ΑΕΚ.

-πήρες την δουλειά σήμερα θα δουλεύεις λογιστής, αύριο πολιτικός μηχανικός, μεθαύριο δικηγόρος κτλ κλτλ xD

 

Εσυ εχεις και κουραγιο ρε Τζον.

Εμεις παρατησαμε τα αμφιθεατρα χρονια τωρα και το μυαλο δεν τρεχει οσο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρο με τα υπολοιπα χρηματα τι γινεται;;Διοτι υπαρχει τρουπα 35-40 βεβαιως βεβαιως.

 

Ποια τραπεζα θα προτιμησουμε;

 

Εαν δεν δω αντιδρασεις/προτασεις και θεσεις Αξιωματικης Αντιπολιτευσης στη συζητηση για το Ρυθμιστικο γενικοτερα, ειναι δυσκολο να κανω εκτιμηση για το 40αρι που λειπει.

Τωρα εαν εννοεις αυτο καθαυτο το γηπεδο (τα 65 δλδ) και οχι τα συνοδα εργα, το πρωτο δανειο στο κανονισε ο Σαλλας, το δευτερο που εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα χρειαστει, δεν ξερω. Πολλα ακουγονται για "περιεργα" τραπεζικα ιδρυματα, ακομα πιο πολλα για τρομακτικους ορους για την ΑΕΚ κλπ. Πρεπει να περιμενουμε εκει διοτι ειναι επικινδυνο να κανουμε εκτιμησεις στηριζομενοι σε αρβυλες.

Link to comment
Share on other sites

απο οσο εχω καταλαβει μαζι με της περιφερειας εχει ενα 40αρι? 20 περιφερεια 10 δικα του, 4 παππα-πολυς, 2-3 απο λοιπους και κανα 2-3 απο διαρκειας?

 

πιστευει οτι θα δωσει το ονομα ενα 10αρικο? παραπανω το αποκλειω

 

αρα λειπει ενα 15αρο - 20αρικο στο νερο

 

χωρις τα εργα γυρω γυρω

Link to comment
Share on other sites

20 περιφέρεια

10 ο Μελισσανίδης

10 από άλλους (θα τα βρει πιστεύω πχ ο γιος του έβαλε 1)

10-15 από όνομα (που πιστεύω θα κάνει την έκπληξη)

Βάλε και 5 εκ κέρδος που χε φέτος και άλλα τόσα του χρόνου (άλλα 10)

Πάμε στα 50-60 περίπου...

Πιστεύω θα πάρει 15-20 εκ δάνειο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν αυτα τα νουμερα για την ονοματοδοσια δυστυχως. Ετσι υπολογιζα κι εγω αλλα το ταβανι πλεον ειναι το ταληρο αφου ο χωρος/το γηπεδο εχει ηδη χαρακτηριστει απο τον ιδιο ως "Αγια Σοφια" αφ ενος και αφ ετερου υπαρχει και η παλια ονομασια και εκεινη της συνειδησης του κοινου. Λαθος κατ εμε αυτο το "Αγια Σοφια" εκ μερους Μελισσανιδη, παρασυρθηκε απο τον παρορμητισμο του. Τελος παντων. Γι αυτο αφεθηκε γι "αργοτερα" η ονοματοδοσια, μηπως με το γηπεδο σηκωμενο τσιμπησουμε καλυτερη τιμη. Εαν αναλυσουμε λιγο και το ενημερωτικο της εταιρειας που (θα παρει) πηρε το εργο, εχει υπολογιστει ενα κονδυλι ως προκαταβολη για την εμπορικη ονομασια εφ απαξ, ενω ολες οι εταιρειες (λογικα) θελουν ετησια καταβολη ενα διφραγκο ας πουμε και βλεπουμε.

Εχει προβλεψει και το ζητημα της πενιχρης λαϊκης συμμετοχης και το εχει καλυψει με διαδοχικη ΑΜΚ, ακριβως επειδη δεν γινεται να στηριχθεις στο κοινο. Κανεις μια δευτερη αυξηση κεφαλαιου, πιεζεις πολυ τους επιφανεις (δηλαδη πρωην μετοχους για να ξερουμε τι λεμε) πιεζεις ακομα και τα Σαππορτια να δωσουν οτι μπορουν/οτι εχουν, πιεζεις και τον κοσμο με αλμυρες τιμες διαρκειας, πιεζεις γενικως διοτι κακα τα ψεμματα υπαρχει θεμα με το οικονομικο γιατι ειναι σφιχτος. Το ξεραμε, δεν ειναι κατι καινουριο. Για μενα το σημαντικοτερο κομματι ειναι το Ρυθμιστικο και τα συνοδα εργα. Δεν εχω εμπιστοσυνη στο Κρατος και κυριως στους ρυθμους του Κρατους. Μπορει το γηπεδο να προχωραει με τρελλους ρυθμους και την ιδια στιγμη να μην εχει γινει καν υπογειοποιηση και να εχει κλεισει ο δρομος με 7 τυπους να καπνιζουν και να πινουν μπυρες πιιο διπλα. Ας δουμε που θα δοθει η εργολαβια, ας δουμε εαν ο Συριζα εκτος απο το Ελληνικο που δεδομενα διαφωνει, εχει αντιρρησεις και στο υπολοιπο κομματι του σχεδιου νομου και μετα κανουμε πιο συγκεκριμενη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΚ σε οικόπεδο στα όρια της ζουγκλοποίησης δεν κάνεις, ειδικά όταν κρατάς ποσοστό από τα διαρκείας.

Ξεκινάς ΑΜΚ μετά τα σκαψίματα που ο άλλος πλέον το έχει πιστέψει. Δηλαδή βάλτε τον εαυτό σας στη θέση κάποιου που έδωσε και 50€ και είδε την Κυριακή το βράδυ τον Αλέξη στο +4 .

Δε θα ήθελα να είμαι στη θέση του.

Link to comment
Share on other sites

διαδοχικες ΑΜΚ δεν θα τρεξει? ε με την πρωτη προσπαθησε να μετρησει αντιδρασεις και νομιζω τελειωνει τελος ιουνιου, αν την 2η την ξεκινησει ενω εχουμε σκαψιματα θα ειναι πιο ευκολο να τσιμπησει χρημα.

 

απο την αλλη σιγουρα θα τσιμπησει και απο τα φετινα διαρκειας σχεδον το ιδιο ποσο που τσιμπησε περσυ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΚ σε οικόπεδο στα όρια της ζουγκλοποίησης δεν κάνεις, ειδικά όταν κρατάς ποσοστό από τα διαρκείας.

Ξεκινάς ΑΜΚ μετά τα σκαψίματα που ο άλλος πλέον το έχει πιστέψει. Δηλαδή βάλτε τον εαυτό σας στη θέση κάποιου που έδωσε και 50€ και είδε την Κυριακή το βράδυ τον Αλέξη στο +4 .

Δε θα ήθελα να είμαι στη θέση του.

 

Η αληθεια ειναι οτι εχουν γινει πολλα λαθη. Κυριως επικοινωνιακα, αλλα και απο στελεχη που ειναι κοντα στο Μελισσανιδη και πιθανως δεν θελουν να τον στενοχωρησουν/δεν τολμουν να φερουν αντιρρηση σε καποια πραγματα. Ενα απο αυτα ειναι και το θεμα της αυξησης κεφαλαιου, ειδικα αν συνυπολογισεις και το τεραστιο σφαλμα με την Επιτροπη Κεφαλαιαγορας. Αυτα ο κοσμος που δεν δινει 20 και 50 ευρω, τα μετραει 100 φορες. Δεν γινεται να σκας σε εφοπλιστη με τον οποιο τα εχεις καλα και να ζητας συμμετοχη στον "αερα" και χωρις πλανο. Λεφτα δινει ο αλλος, δεν παει μπουζουκια να ακουσει Ρεμο και να κανει "ζημια".

Ο κοσμος δυσκολα θα μαζεψει λεφτα περαν των διαρκειας και του "ποσοστου" απο αυτα για το γηπεδο. Σε λιγο ανοιγει και η αυξηση κεφαλαιου για τη νεα ΠΑΕ. Κι εκει θα κληθει ο κοσμος να παρει μετοχες. Απ οτι μαθαινω εχει οργανωθει καλυτερα αυτο το κομματι και θα εχουμε και ευχαριστη εκπληξη με αυτο που λεγαμε κι εμεις τοσα χρονια στο ΚΜ: "οσα βαλατε εσεις, θα βαλω εγω τα διπλα". Αλλα και παλι δεν γινεται να βοηθησει πολυ ο κοσμος. Σε καλυτερες οικονομικες συνθηκες, ο ΠΑΟΚ σε 2 αυξησεις και με Τσοχατζοπουλους/Σαχπα απο πισω, μαζεψε 2,25 εκατ. Ειναι μικροποσα αυτα για ομαδα που θελει να κανει πρωταθλητισμο. Γενικα ειμαστε λιγο στριμωγμενοι με το οικονομικο, παροτι "καθαροι" απο χρεη φαινομενικα.

Για να επιστρεψω στο γηπεδικο, σιγουρα εαν μπουν μπουλντοζες δεν θα ειναι 22 χιλιαρικα η συμμετοχη του κοσμου στην ΑΜΚ της Δικεφαλος, αλλα δεν περιμενω και σημαντικα ποσά. Δεν γινεται να στηριζεσαι στο κοινο για ενα τοσο σημαντικο εργο και γι αυτο εχει προνοησει για δευτερο δανεισμο και παμε σε πιεσεις σε επιφανεις. Δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσει δευτερη αμκ δεν πρέπει να καλύψει την πρώτη; Νομίζω πως ήτανε 30 εκ η πρώτη και το πρώτο εκ το είχε βάλει ο γιος του.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω το οικονομικο στριμωγμα να μην σπρωξει τον Μελ σε επιλογες που θα τις κλαιμε.

Πχ δυο δανεισμοι για το γηπεδο δεν το λες και καλη αρχη,εχουν δει πολλα τα ματια μας για να το περναμε στο ντουκου.

Αφου εκλεισε ο Σαλλας,καλο θα ηταν να μην υπαρχει δευτερος και να πιεστουν οι επιφανεις οπως λεει ο Ζαστρο.

 

Ο κοσμος δεν ειναι καλη ιδεα γενικα,για την ακριβεια δεν ειναι ιδεα καθολου,αφου 1 στους 100 θα ψηθει να δωσει ενα 20ρικο και αυτο συμβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρεψω στο γηπεδικο, σιγουρα εαν μπουν μπουλντοζες δεν θα ειναι 22 χιλιαρικα η συμμετοχη του κοσμου στην ΑΜΚ της Δικεφαλος, αλλα δεν περιμενω και σημαντικα ποσά. Δεν γινεται να στηριζεσαι στο κοινο για ενα τοσο σημαντικο εργο και γι αυτο εχει προνοησει για δευτερο δανεισμο και παμε σε πιεσεις σε επιφανεις. Δυσκολα...

 

Δεν υπάρχουν λεφτά στον κόσμο και όσα υπάρχουν πάνε αλλού. Πάνε οι εποχές που του τα αγοράζαμε δυο-δυο του Νικολαίδη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×