Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω που δεν θα τον ψηφισω αν δεν τα δωσει θα γελαω εσυ θα νιωσεις μαλακας που σε κοροιδεψεxD

Την Δουρου την εχω χεσμενη και αυτε αυτη θα ψηφισω ασχετως με το θεμα ΑΕΚ.

Απο εκει και περα οταν μιλαγαμε για εκλογες ενοουσαμε τις Ευρωεκλογες και οτι μπορει να αλλαξουν τα κοζια μετα τις φαπες...δεν αναφερθηκαμε σε Σγουρες και λοιπες τρυπες της φλογερας που μετα 1-2 μηνες δεν εχουν λογο υπαρξης μιας και ειναι διακοσμητικα στοιχεια.

Μεχρι Δημαρχο ασχολουμαι εγω και Ευρωεκλογες η Βουλευτικες.

Δεν παει να λεει ο Σγουρος οτι θα δωσει αν παρει εντολες απο ανωθεν να κανει τουμπα θα κανει...

Εγω την ψηψο μου δεν την πεταω ετσι με την πρωτη μαλακια που ταζει ο καθε αλητης.

 

[video=youtube;QYXdSEWTLsw]

xD Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest amd

στις ευρωεκλογες ειναι που δεν προκειτε να αλλαξει τιποτα, οι πιο αδιαφορες εκλογες ever ειναι οι συγκεκριμμενες

 

εσυ που δεν θα τον ψηφισεις αν τα δωσει πρεπει να κανεις τον κωλοτουμπα συμφωνα με τα λεγομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αν ειναι μειοψηφια ο συρφετος πασοκ-νδ στις ευρωεκλογες να δω με τι αντερα θα κυβερνησουν και για ποσο ακομα.

Αν βγει ο Σγουρος που δεν θα ψηφισω και δωσει τα λεφτα η περιφερεια θα γραψω ενα ''Μπραβο ειπε και το εκανε'' και τελος.

4 χρονια θητεια θα εχει και δεν νομιζω να εβαλε υποψηφιοτητα μονο για να δωσει τα λεφτα στην ΑΕΚ .... αρρα λιγο με απασχολει που θα τα δωσει και δεν θα τον εχω ψηφισει.

Εχει υποσχεθει και στον Βαζελο παντος αρκετα.....για να δουμε που θα πρωτοδωσει.....

Link to comment
Share on other sites

Guest amd

αρα θα κανεις κωλοτουμπα αφου σημερα πιστευεις οτι μας κοροιδευει ολους.

 

παμε παρακατω λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εσυ που πιστευεις οτι θα μας τα δωσει αν δεν μας τα δωσει τι θα κανεις? Χαρακιρι?

 

Αν δεν δωσει τα λεφτα ειναι θεμα Τιγρη και αν τα δωσει ειναι θεμα χααααααμπουυυ??? Εσυ τι θα κανεις αν δεν τα δωσει πες μας και τα θα λες που εχασες τσαμπα την ψηφο σου ασε τι θα κανει ο τιγρηςxD

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest amd

ειπες οτι εγω θα ειμαι ο μαλακας της υποθεσης, εσυ το ειπες παραπανω αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Α οκ τοτε αν αποδεχθεις αυτον τον τιτλο εσυ αν δεν τα δωσει θα κανω και εγω μια κωλοτουμπα αν τα δωσει και παμε παρακατω να ειμαστε δικαιοι:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Τόοοοσα στελέχη, με τοοοοόση εμπειρία και με τόσους πολιτικούς στο τσεπάκι του Μελισσανίδη, τι έγινε και καθυστέρησε το πολυνομοσχέδιο, που αφορούσε το ρυθμιστικό όοοοολων των πόλεων της Ελλάδας; ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ; Μια καθυστέρηση ενός μηνός απλά; Σιγά τα ωά, που αξίζουν και δημοσίευσης.

 

Υπήρξε αντίπαλος του Μελισσανίδη, που προκάλεσε τοιαύτην καθυστέρησιν ή μήπως ο παίκτης έπαιξε μόνος του κι έχασε;

 

Πάρτε έναν προπονητή κι αφείστε τις μαλακίες για γήπεδα. ΑΝ Ο ΜΕΓΙΣΤΑΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ, ΑΣ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ. ΤΟ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ. ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΛΕΝΤΟΥ.

 

ΣΤΗΒΕΝ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ.

 

Στη τελευταια παραγραφo νομιζα οτι διαβαζω χαμπο. xD

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Κυριακή 11 Μαΐου 2014

Υπέρ του γηπέδου της ΑΕΚ ο Στρατούλης

 

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ μίλησε σε ραδιοφωνική εκπομπή και εμφανίστηκε θετικός για το σχέδιο νόμου που κατατέθηκε για το γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια

 

 

Απόλυτα θετικός στο να δημιουργήσει η ΑΕΚ το γήπεδό της στη Νέα Φιλαδέλφεια, παρουσιάστηκε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Στρατούλης, σε ραδιοφωνική του συνέντευξη στον real fm. Ο κ. Στρατούλης τόνισε αρχικά πως «Ο κόσμος της ΑΕΚ δικαιούται γήπεδο. Είναι ένας λαός κατατρεγμένος. Δικαιούται γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια, σε μία πόλη που έχει ταυτιστεί με την ΑΕΚ. Απ' ότι ξέρω το νομοσχέδιο θα έρθει στη Βουλή και θα το δούμε».

 

Όσο για το αν θα ψηφίσει το κόμμα του το νομοσχέδιο, ο κ. Στρατούλης τόνισε:

«Έχουμε αποφασίσει αυτό που σας είπα: ο κόσμος δικαιούται να έχει γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια. Είναι μέσα σε ένα γενικότερο νομοσχέδιο. Μετά τις εκλογές θα το συζητήσουμε και όπου μπορούμε να υποβάλλουμε βελτιωτικές προτάσεις θα τις υποβάλλουμε. Η ΑΕΚ δικαιούται και πρέπει να αποκτήσει γήπεδο. Είναι θετικό επίσης πως η ΑΕΚ επανέρχεται στην Α1 του μπάσκετ. Μην ξεχνάμε ότι η ΑΕΚ ήταν η πρώτη ελληνική ομάδα που πήρε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Τυγχαίνει να είμαι και μέλος της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ».

 

Σε ότι αφορά τα πολιτικά θέματα ο κ. Στρατούλης είπε:

«Θέλουμε να είναι πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ, αυτό δημιουργεί εκ των πραγμάτων νέες πολιτικές εξελίξεις και ανεβάζει το ηθικό ενός τμήματος του λαού ο οποίος μας εμπιστεύεται», επισήμανε ο κ. Στρατούλης, τονίζοντας ότι δεν τους αρκεί να είναι πρώτοι με μισή ψήφο. «Θεωρούμε ότι πρέπει να είναι μία διαφορά αρκετά μεγάλη από το δεύτερο κόμμα, που απ' ό,τι φαίνεται θα είναι η ΝΔ. Να είναι μία καθαρή διαφορά, ώστε το αίτημά μας το βράδυ των ευρωεκλογών και την επομένη για παραίτηση της κυβέρνησης και άμεσες βουλευτικές εκλογές να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο τεκμηριωμένο και θεμελιωμένο», ανέφερε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ποτε εκανε Κωλοτουμπα ο Στρατουλης? Μην βλεπουμε φαντασματα ρε παιδια εκει που δεν υπαρχουν...οριστε τι ελεγε 6 μηνες πριν...! Ειπε κατι λαθος που τωρα το γυρισε?

 

17/12/13

Διαβάστε τι δήλωσε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Στρατούλης, για την προοπτική του έου γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

«Πρώτα απ' όλα νομίζω ότι πρέπει να ολοκληρωθούν οι αναγκαίες συνεννοήσεις, συναινέσεις, συμφωνίες και αποφάσεις της ΑΕΚ με τον Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας και τους τοπικούς κοινωνικούς φορείς, αλλά και η νομική θωράκιση του νέου γηπέδου με σεβασμό στο Σύνταγμα και στους νόμους της χώρας. Το γήπεδο θα πρέπει να εξυπηρετεί, όσον αφορά την χωρητικότητά του, τις πραγματικές ανάγκες της ΑΕΚ και τις προσδοκίες του κόσμου της. Να είναι συμβατό με την ιστορία και τον πολιτισμό της προσφυγικής περιοχής. Να δένεται αρμονικά με την λειτουργία και τη ζωή της πόλης και να συμβάλλει στην οικονομική στήριξη και στη συνολική αθλητική και κοινωνική ανάπτυξη και αναβάθμισή της. Επίσης το νέο γήπεδο θα πρέπει να είναι προσιτό στους φίλους της ΑΕΚ, που κατά βάση προέρχονται από τα λαϊκά στρώματα και τις προσφυγικές συνοικίες και έχουν χάσει τις δουλειές ή μεγάλο μέρος των εισοδημάτων τους λόγω των εφαρμοζόμενων μνημονιακών πολιτικών, να προβλέπονται δηλαδή, εκτεταμένες ζώνες κερκίδων του γηπέδου με φτηνό εισιτήριο για φτωχούς, ανέργους, οικογένειες, φοιτητές, μαθητές και άτομα νε αναπηρία».

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Συμβουλεύεις εσύ εμάς Χάμπο μου "να μη βλέπουμε φαντάσματα" ?

Να πάνε να μαζέψουν τα στελέχη και τα στόματά τους κι όχι να προσπαθούν να συμμαζέψουν αφού έχει σηκωθεί η σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Να μην γενικευουμε επειδη ειπε μαλακιες η Δουρου . Ο Στρατουλης δεν εκανε ποτε κωλοτουμπα γιατι σε αυτον αναφερθηκες κατω απο το προηγουμενο αρθρο μου ετσι δεν ειναι? Ο Συριζα οσο και αν εκανε τραγικες προσπαθειες η ΝΔΣΟΚ να πεταξει λασπη οτι δεν θελει γηπεδο κτλ ποτε δεν ηταν κατα του γηπεδου της ΑΕΚ αλλα κατα του Τιγρη για αλλα θεματα.

Την κοντρα την ξεκινησε ο Τιγρης οταν πριν απο τις εκλογες του 2012 ειχε πει οτι αν βγει ο Συριζα θα απολυσει τους εργαζομενους του και θα φυγει εκτος Ελλαδας. Οταν εγινε αυτο φυσικα δεν ειχε σχεση με την ΑΕΚ ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Τι πάει να πει "γενικεύουμε" ? Για τη Δούρου πρόκειται και θα δώσω άφεση αμαρτιών λέγοντας "επειδή είπε μαλακίες η Δούρου" ?

Να τη μαζέψουν. Για ποιον πρόκειται ? Για Πρόεδρο χωριού ή Πρόεδρο ΚΑΠΗ ?

Και ότι κάνουν οι άλλοι για ψηφοθηρικούς λόγους , κάνει κι ο Στρατούλης κι οι υπόλοιποι.

Όταν το ΚΚΕ έφυγε από την ψηφοφορία στο Δήμο Ν.Φιλαδέλφειας, δεν το κατηγορήσαμε ?

Τι έχει η κυρία Δούρου ? Το κοκκαλάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Την μαζεψανε νομιζω βγαζοντας ανακοινωση ως Συριζα υπερ του γηπεδου και αναγκαζοντας την να βγαλει και αυτη δηλωση και να μαζεψει καπως τις μαλακιες που λεει.

Τωρα για την συνατηση με τον χοντρο δεν ξερω τι εχει παιχτει αλλα αυτο σιγουρα δεν αφορα την ΑΕΚ αλλα τον Δημο Πειραια καθαρα.Δεν μου αρεσει να εχει παρε δωσε με αυτους οταν 200 μετρα πριν λιγο ο αλλος φωναζε οτι θα ξυλωσει τους εφοπλιστες κτλ.... Παντως μας πειραζει που η χαζη συνατησε τον Μαρινακη...το οτι η προεδραρα μας εκβιαζε οτι θα απολυσει κοσμο και θα φυγει απο την Ελλαδα αν βγει αριστερο κομμα δεν μας πειραζει ?

Υπαρχει και η ζωη εκτος ΑΕΚ παιδια μην τρελαθουμε εντελως στο τελος ! Δεν κινουντε τα παντα γυρω απο το γηπεδο της ΑΕΚ. Αν ερχοτανε και μας εταζε γηπεδο κανενας νεοναζι επρεπε μηπως να τον στηριξουμε και αυτον ?

 

 

 

Αυτες τις ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ τις δεξιες τις ξεχναμε παντως ε? Εγιναν τα καλα παιδια ξαφνικα τα Νδ και κακος ο Συριζα. Να ποσο μας βοηθουσαν τοτε....

 

Ο υπεύθυνος του Τομέα Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γ. Ορφανός, επισκέφθηκε, κατόπιν σχετικής προσκλήσεως, το Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας, όπου ενημερώθηκε από το Δήμαρχο, Δημοτικούς Συμβούλους και εκπροσώπους των κατοίκων της πόλεως, για το θέμα της ανακατασκευής του γηπέδου της ΑΕΚ. Ακολούθησε μελέτη του θέματος, που περιελάμβανε και επίσκεψη του κ. Ορφανού στην ευρύτερη περιοχή του γηπέδου.

 

Μετά τα παραπάνω ο κ. Ορφανός προέβη στην ακόλουθη δήλωση:

 

"Είναι δεδομένη η θέση της Νέας Δημοκρατίας να διευκολυνθούν όλα τα σωματεία να αποκτήσουν σύγχρονες και λειτουργικές εγκαταστάσεις, ως πρώτο βήμα για την επαναπροσέλκυση των φιλάθλων στα γήπεδα και την ποιοτική άνοδο του ποδοσφαίρου. Σαφέστατα η ΑΕΚ δικαιούται, ως μεγάλο και ιστορικό σωματείο, να έχει το δικό της σύγχρονο γήπεδο.

 

Από την άλλη πλευρά, θεωρούμε δικαιολογημένες και βάσιμες τις απόψεις του Δήμου Ν. Φιλαδέλφειας για την προστασία του Αλσους, την ανάγκη υλοποίησης συνοδευτικών κυκλοφοριακών έργων και χώρων στάθμευσης, την εκ νέου μελέτη του έργου, όσον αφορά τους όγκους του σε σχέση με το περιβάλλοντα χώρο. Είναι σαφές ότι το γήπεδο πρέπει να εξυπηρετεί πλήρως τις αθλητικές ανάγκες της ΑΕΚ, αποφεύγοντας την υπερβολική εμπορική χρήση του χώρου".

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σου εγραψα οτι δεν συμφωνω ρεμπο ! Αυτα που εβαλα δεν ειχαν απολυτη σχεση με αυτα που εργαψες απλα τα εβαλα διοτι εχει αρχισει εδω και καιρο η γνωστη αριστεροφοβια που φταιει για τα παντα μεχρι και για οτι αν μετεωριτης χτυπησει την Ελλαδα.

Ξαναλεω οτι ειναι μαλακιες αυτα που λεει η Δουρου ειναι μαλακιες η συνατηση με Μαρινακη και δεν συμφωνω ! Αν μπορουσα θα την ΔΙΕΓΡΑΦΑxD Εχω καταλαβει και ξερω ρεμπο απο την σκοπια που τα γραφεις για αυτο και δεν απανταω σε σενα απευθειας και βαζω και αλλα μεσα στα ποστ μου διοτι μερικοι εχουν βρει ευκαιρια να κανουν μικροπολιτικη κατα του Συριζα με το θεμα του Γηπεδου . Εγω δεν θα ταυτοποιηθω με κανεναν προεδρο της ΑΕΚ και κανεναν Τσιπρα . Ψυχικο κανω που βοηθαω τον Συριζα αλλου ανηκω και εγω και τους θεωρω αριστερουληδες light και ολας....απλα εκει θελει σπρωξιμο το θεμα τι να κανουμε τωρα που ο λαος μεχρι εκει μπορει...

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Eιμαι της αποψης οτι το γηπεδο θα γινει ΝΤΑΗΛΙΚΙ(που λεει κ ο τσακιρης xD ),βεβαια ο τιγρης για να προλαβει τα χρονοδιαγραμματα για δεκεμβρη του 2015 μπορει να ζητησει απο το κοσμο να συνδραμει στο χαμαλικι αφιλοκερδως και εθελοντικα,εντωμεταξυ θα εχει ηδη βαλει ενα μικρο προκατ εκλησσακι εις μνημη του λουκα και παγκαρι,τα 20λεπτα που θα μαζευτουν θα πανε για την ανεγερση του ναου.

xD

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

xD ΑΑΑΑΑΑΑ μπραβοοοοοο!!! Τωρα εξηγειται ο λογος που φερνουν ολο Σερβους orthodox brothers...ολα για το παγκαρι γινοντε λοιπον ρε λασπολογοι που βριζετετε τον καημενο τον Ντουσανακο !! Πριν το ματσακι θα πηγαινουν οι Σερβοι να κανουν τον Σταυρο τους να αναβουν κερακι να βαλουν κανα γκολ με την βοηθεια του θεου θα πετανε και κανανα 20αρικακι μεσα στο κιουπι και τσουπ...να πως θα βγαινει το ρευμα για τους προβολεις του γηπεδου !!!

Ντροπη σας που δεν στηριζετε την ΙΤς προσπαθειαxD

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
... Παντως μας πειραζει που η χαζη συνατησε τον Μαρινακη...το οτι η προεδραρα μας εκβιαζε οτι θα απολυσει κοσμο και θα φυγει απο την Ελλαδα αν βγει αριστερο κομμα δεν μας πειραζει ?

Υπαρχει και η ζωη εκτος ΑΕΚ παιδια μην τρελαθουμε εντελως στο τελος ! Δεν κινουντε τα παντα γυρω απο το γηπεδο της ΑΕΚ. Αν ερχοτανε και μας εταζε γηπεδο κανενας νεοναζι επρεπε μηπως να τον στηριξουμε και αυτον ?

 

Εμένα αδερφέ με πειράζει ΜΟΝΟ ό,τι γίνεται για το γαύρο. Γιατί αριστεροί και δεξιοί και κεντρώοι προσκυνάνε και του δίνουν γήπεδα και ΕΠΟ και ΠΣΑΠ και ΗΛΠΑΠ και ΚΑΠΗ και ΔΕΗ και ΗΣΑΠ και ΚΤΕΛ και το κέρατό τους το τρίφορο.

Τέλος αυτά. ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Μελισσανίδης: Το γήπεδο θα γίνει ακόμη κι αν ο κόσμος γυρίσει ανάποδα!

 

 

Αυτο που ελεγα,ΝΤΑΗΛΙΚΙ θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×