Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

Θα το εβγαζα εγω στη φορα αλλα να φοβαμαι μην γινει ντορος και χαλασει η δουλεια. xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Μπετονιερες παντος θα κανουμε πολλους μηνες να δουμε. Πρωτα πρεπει να σκαψουν ατελειωτα μετρα και εχει ο θεος....το πολυ πολυ αν χαλασει να γινει ενα κολυμβητηριο να κανουμε ομαδα κολυμβησης χωρις βΔελλα προπονητη και να σαρωσουμε τα μεταλλια στους αγωνες.xD

Link to comment
Share on other sites

Χαμπο, συνηθως πρωτα γινονται οι εκσκαφες και μετα ριχνουν οι μπετονιερες, αν ξες καναν αλλον τροπο να τονε προτεινουμε στον ταιγκερ. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ναι το ξερω για αυτο το εγραψα επειδη μερικοι ισως νομιζουν οτι με την εναρξη θα αρχισουν τα μπετα. Εχω δει και πολλα εργα παντως να μενουν στο σκαψιμο και να μενει η τρυπα για αυτο και το αστειο με το κολυμβητηριο:D

Αλλα παλι ξεκινησαν για τεραστια παρκινγκ χτιζονταν επι χρονια και τελικα σταματησαν και εγιναν Mall . Δεν το πιστευω οτι θα χτιστει γηπεδο και το εχω πει 250 φορες ! Το οτι δεν το πιστευω δεν σημαινει οτι δεν θελω φυσικα ισα ισα απλα δεν ξερω δεν το πιστευω...ειμαστε τοσο γκαντεμηδες που κατι θα στραβωσει οπως τοτε με Γρανιτσα....!

Μακαρι να βγω λαθος οπως εχω ξαναγραψει αλλες 150 φορες:)

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ποσες φορες ειπε ο τιγρης μεσα σε λιγο διαστημα οτι το γηπεδο θα γινει? Το ειπε οφ δι ρεκορντ στη παρουσιαση του βιβλιου,το ειπε στη βραβευση του επισημα ξανα.Ενα ειναι το μηνυμα,το γηπεδο θα γινει ΝΤΑΗΛΙΚΙ και ας γραφει ο καθε γκιοζης στο οπισθοφυλλο της ΓΑΤΑΣ τις πιπες του.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Η....πλακα θα ειναι να βρουν τιποτα αρχαια απο κατω

 

Με την γκαντεμια μας μεχρι και αυτο περιμενω δεν κανω πλακα. Δεν ειναι θεμα τιγρη πραγματικα πιστευω οτι κατι θα συμβει παλι και θα μαραζωσουμε...! Θα μας σπασουν τα νευρα οι αναμονες και οι αναβολες πιστευω μακαρι να βγω λαθος και δεν λεω οτι θα φταιει ο τιγρης αλλα το Ελληνικο μπουρδελοκρατος.

Link to comment
Share on other sites

Ανεξηγητη καθυστερηση και Μελισσανιδης εκτος προβλεψης "100" ημερων. Συμβαινουν βεβαια αυτα, αλλα εχω να πω οτι καθε νεοτερο να το περιμενετε Ιουνιο. Ουτε ρυθμιστικο κατατεθηκε, ουτε νομοσχεδιο γηπεδου ΑΕΚ ασφαλως. Δεν ξερω και το λογο της καθυστερησης, μονο εικασιες και αρβυλες κυκλοφορουν. Αυτο που εχω να πω, ειναι οτι εχει εκτεθει τοσο πολυ ο Μελισσανιδης, που αποκλειεται να κοροιδευει. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το ζητημα ειναι οικονομικο σε ολες του τις προεκτασεις. Το νομοθετικο πλαισιο οσο και να αργησει, καποια στιγμη θα ερθει, θα κατατεθει και θα ψηφιστει. Για να ερθει ομως, υπαρχουν προαπαιτουμενα με σημαντικοτερο αυτων το οικονομικο. Για να το κλεισω, μην περιμενετε κατι τις επομενες ημερες. Παμε για αρχες καλοκαιριου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014

Μελισσανίδης: «Σε 100 μέρες το αργότερο ξεκινούν έργα»

 

«Είμαστε σε όλα ΟΚ! Θα βγει ένα δελτίο Τύπου τόσο από την ΑΕΚ όσο και από το υπουργείο. Είμαστε σε καλό δρόμο. Δεν νομίζω ότι έχουμε άλλα προβλήματα. Οριστικοποιήσαμε τα πάντα και είμαστε έτοιμοι να πάει στη Βουλή προς ψήφιση».

 

 

Για τα επόμενα βήματα, τόνισε: «Να βγει το σχέδιο νόμου και να πάρουμε την άδεια», ενώ όσον αφορά το χρονοδιάγραμμα για να ξεκινήσουν πλέον και οι εργασίες κατασκευής, δήλωσε: «Δεν μπορώ να πω πότε μπαίνουν οι μπουλντόζες αν δεν έχουμε το σχέδιο νόμου. Μόλις βγει σχέδιο νόμου, πιστεύω σε 60 μέρες θα το έχουμε στα χέρια μας, μετά θέλουμε κι έναν μήνα για να πάρουμε την άδεια και αμέσως μπαίνουμε. Άρα πρώτα ο Θεός, σε 90 μέρες, σε 100 μέρες το πολύ μπορούμε να μπούμε».

Για το αν υπάρχει διαβεβαίωση ότι θα περάσει το σχέδιο νόμου και ότι αυτό θα γίνει το συντομότερο δυνατό, είπε: «Ναι, ναι. Σε όλα σωστά και το υποστηρίζει και το Υπουργείο»

 

 

venciaek - 3/2/2014 15:04

Αρχες Απριλη ξεκιναμεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

απεξω θα κοιμαμαι μεχρι να τελειωσει!!!

 

 

Aekara.Akis.Zikos - 3/2/2014 15:18

Χωρις να θελω να στο χαλασω αλλα συμφωνα με τα λεγομενα του προεδρου παει για αρχες Μαιου :P

 

 

TIΓΡΗΣ VS ΠΑΡΑΓΚΑΤΙΑΝΩΝ - 3/2/2014 15:35

Τι ειναι 90 μερες μπροστα σε 4000 που εχουν περασει!Βλεπω το πασχα στις 20 απριλη να ψηνουμε αρνια και να τσουγκραμε κιτρινα αυγα πανω στις μπουλνοζες!

 

 

ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ_21 - 3/2/2014 15:53

απο ΔΩ και ΠΕΡΑ....τσάπα , μπουλντοζα ΚΑΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

 

 

basilissa21 - 3/2/2014 16:17

99 και σημερα

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οπα... Με αυτο που εβαλες αλλαζουν τα δεδομενα. Εγω καταλαβαινω οτι απο τη στιγμη που θα εχει το νομικο πλαισιο χρειαζεται 100 ημερες. Αρα δεν εχει πει κατι που δεν ισχυει ο Μελισσανιδης. Εκατο μερες απο τη μερα ψηφισης λεει, ετσι το καταλαβαινω εγω. Θυμομουν οτι ειχε θεσει θεμα 100 ημερων απο την ημερα που ειχε δει το Μανιατη στο ΥΠΕΚΑ. Οπως εχεις βαλει τη δηλωση, το εκλαμβανω αλλιως. Τελος παντων... Τα λεφτα ειναι το θεμα παιδες. Υπαρχει σοβαρο θεμα με τα λεφτα και πρεπει να ειναι σιγουρος για το κρατικο κομματι (που ειναι και τα περισσοτερα στο λογαριασμο) γιατι αν του την κανει γυριστη η Πολιτεια, μετα πρεπει να βαλει καμια 60αρα μονος του. Θελει πολλη προσοχη το θεμα γηπεδο και λιγα λογια. Καταλαβαινω οτι τον πρηζουν ολοι γι αυτο και εχει κουραστει να λεει "θα γινει", αλλα μην ξεχναμε οτι συζηταμε για ενα εργο 100Plus εκατομμυριων και εχουμε "σιγουρη" καβα ενα 20αρικο βαρια-βαρια. Τα υπολοιπα ειναι πολυ μεγαλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ναι αλλα μπορει να τον κοροιδευουν αυτον και ολους οσους ζητανε την ψηφο τους ...και μετα τις εκλογες μην τους ειδατε μην τους ακουσατε....!

Ζαστρο 100 μερες ειπε απο την μερα που εκανε τις δηλωσεις αδερφε ολη η Ελλαδα αυτο καταλαβε τωρα αν θελει 100 μερες απο την ψηφιση καλα κρασια απο Σεπτεμβριο και βλεπουμε

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια ζαστρο...και η δικια μου αισιοδοξια μονο εκει παταει...

 

Εχει περασει 7 νομοθετικες ρυθμισεις για την ΑΕΚ και επονται ακομη 2 σιγουρες και ποιος ξερει ποσες ακομα. Δεν γινονται για πλακα ολα αυτα, ουτε βαζεις το κεφαλι του Θεοχαρη στη λαιμητομο χωρις να εχεις σχεδιο. Υπαρχει μεν μια προχειροτητα σε ολα τα επιπεδα, αλλα ειναι πολυ χοντρα αυτα που εχουν γινει για να ειναι κοροϊδια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μπορει να τον κοροιδευουν αυτον και ολους οσους ζητανε την ψηφο τους ...και μετα τις εκλογες μην τους ειδατε μην τους ακουσατε....!

Σε διαβεβαιω οτι αυτο που γραφεις δεν ισχυει, διοτι εχω διαβασει και τα δυο νομοσχεδια. Εχει γινει δημοσια διαβουλευση, εχουν συνταχθει ειδικες εκθεσεις, εχει υπαρξει τρομερη προεργασια απο ολους τους φορεις. Τα σχεδια νομου ειναι ετοιμα και δεν αφορουν μονο την ΑΕΚ. Το ρυθμιστικο αφορα ολοκληρη την Αττικη και ολο το νομο Θεσσαλονικης. Καθυστερουν για αλλους λογους και της ΑΕΚ ξεκαθαρα για οικονομικους. Δεν υπαρχει "μετα τις εκλογες μην τους ειδατε". Οσο για το εαν τον κοροιδευουν, ο Θεοχαρης δεχτηκε (πιεστηκε) να βαλει την υπογραφη του σε εκχωρηση που τον καθιστα ποινικα εκθετο. Χρειαζεται να σου πω κατι αλλο;

 

Ζαστρο 100 μερες ειπε απο την μερα που εκανε τις δηλωσεις αδερφε ολη η Ελλαδα αυτο καταλαβε τωρα αν θελει 100 μερες απο την ψηφιση καλα κρασια απο Σεπτεμβριο και βλεπουμε

Ετσι οπως το διαβασα, εγω καταλαβα οτι εννοει με το νομοσχεδιο ψηφισμενο ειδαλλως δεν θα μιλουσε για οικοδομικες αδειες. Θελει την ψηφιση, ενα διμηνο για διαδικαστικα και μετα προσδιοριζει σε 30-40 μερες τις αδειες. Μπορει να εχεις δικιο κι εσυ, δεν επιμενω. Οσον αφορα το Σεπτεμβριο που λες, εχω γραψει εδω και παρα πολυ καιρο, οτι η ΑΕΚ πρεπει να ειναι υπερευχαριστημενη, εαν πας για φθινοπωρο 2014. Σημαινει οτι ετρεξες απιστευτα. Σεπτεμβριο-Οκτωβριο ειναι οι αισιοδοξες προβλεψεις. Στο λεω για να μην περιμενεις αδικα καλοκαιριατικα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οταν λεμε οτι υπαρχει προβλημα με τα λεφτα,να το κανουμε λιγο πιο συγκεκριμενο,ποσα λεφτα εχουν μαζευτει για την ΑΜΚ;Ποσα μας λειπουν και τι ποσο δανεισμου θα απαιτηθει?

 

Διοτι καμια αναφορα δεν υπαρχει απο τους αρδ για το πως εξελισσεται η ΑΜΚ,προφανως σκοπιμα θαβεται,μεχρι πριν 2 μηνες μας λεγανε οτι ειναι πολυ ευχαριστημενοι στην ΑΕΚ απο την κινηση και το ενδιαφερον του κοσμου.Για τους επωνυμους ντεμεκ λεφταδες που εδωσαν το λογο τους,ποσα εχουν βαλει και ποιοι ειναι αυτοι,ενταξει οι παπαδοπολυδες,αλλοι υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε οτι υπαρχει προβλημα με τα λεφτα,να το κανουμε λιγο πιο συγκεκριμενο,ποσα λεφτα εχουν μαζευτει για την ΑΜΚ;Ποσα μας λειπουν και τι ποσο δανεισμου θα απαιτηθει?

 

Διοτι καμια αναφορα δεν υπαρχει απο τους αρδ για το πως εξελισσεται η ΑΜΚ,προφανως σκοπιμα θαβεται,μεχρι πριν 2 μηνες μας λεγανε οτι ειναι πολυ ευχαριστημενοι στην ΑΕΚ απο την κινηση και το ενδιαφερον του κοσμου.Για τους επωνυμους ντεμεκ λεφταδες που εδωσαν το λογο τους,ποσα εχουν βαλει και ποιοι ειναι αυτοι,ενταξει οι παπαδοπολυδες,αλλοι υπαρχουν?

 

Τα χρηματα που εχει βαλει ο κοσμος ειναι ελαχιστα. Ειναι λιγοτερα και απο τα χρηματα που μαζεψε ο Θωμας στη δικη του ΑΜΚ. Γι αυτο δεν υπαρχει ενημερωση, διοτι το ποσο ειναι γελοιο να γραφτει. Οι ντεμεκ λεφταδες οπως γραφεις, ειναι 4-5 και τα περισσοτερα τα βαζουν ο Παππας με τον Χατζηιωαννου. Μη φανταστεις τρελλα νουμερα. Το εργο κοστιζει πανω απο 100 εκατομμυρια, εχεις σιγουρο τον ενα δανεισμο κατα πολυ μεγαλο ποσοστο θα χρειαστεις και δευτερο. Δεν υπαρχουν λεφτα. Η Πολιτεια θα σου καλυψει εξ ολοκληρου ολα τα συνοδα εργα, σου δινει και 20 εκατομμυρια για αυτο καθαυτο το γηπεδο. Το θεμα ειναι ποτε σου δινει τα χρηματα, πως σου δινει τα χρηματα και ποτε επιστρεφεις τον ΦΠΑ ας πουμε απο τα χρηματα. Ειναι θεματακια που ειναι απολυτο λογικο να μην γνωριζουν οι δημοσιογραφοι, πραγματα που δεν γινεται να γραφουν στον Τυπο, πραγματα που δεν μπορει να επικοινωνησει και ο Μελισσανιδης, διοτι περιμενε περισσοτερη βοηθεια απο πολλους ανθρωπους. Τελικα ειναι (σχεδον) μονος του. Το εργο θα το κανει με ΣΔΙΤ, με τη μεριδα του λεοντος στο Κρατος. Γι αυτο βλεπεις και συνωστιζονται απαντες στο Δημο Φιλαδελφειας/Χαλκηδονας. Θα πεσουν χοντρα λεφτα στο Δημο και το γηπεδο ειναι βασικο συστατικο. Οχι το βασικοτερο, αλλα ειναι βασικο. Το αλσος θα γινει Μητροπολιτικο Παρκο, θα πεσουνε χοντρα λεφτα, θα γινει αναπλαση και τα συναφη. Ειναι θεματα που οι δημοσιογραφοι ουτε γνωριζουν για να τα γραψουν στο κοινο, ουτε μπορουν να τα εξηγησουν. Το ταμειον ειναι μειον διοτι δεν βοηθαει κανεις, ο κοσμος δεν εχει. Βγαλαμε δισκο ακομα και στους Σαππορτερς που καποτε τους κοροιδευαμε, αλλα τα ποσά ειναι αστεια. Δεν υπαρχουν λεφτα, δε ρισκαρει ο αλλος ουτε σεντ και στην τελικη δε δινει μια για να παρει ολη τη λεζα ο Μελισσανιδης, διοτι κακα τα ψεμματα, ετσι θα γινει. Ο κοσμος λεφτα δεν εχει. Δινει για διαρκειας, θα δωσει για την ΑΜΚ της υπο συσταση ΠΑΕ, θα δωσει οταν δει μπουλντοζα ισως, αλλα δεν μπορεις να βασιστεις στο κοινο. Ολα πανε στο γηπεδο, ακομα και μερος των εσοδων απο το βιβλιο στο γηπεδο παει. Υπαρχει θεμα, το σωματειο εχει ξεβρακωθει, ολα ειναι εν λευκω στη Δικεφαλος 1924, αλλα και παλι το εργο δε βγαινει οικονομικα. Αλλιως τα ειχε υπολογισμενα, αλλιως βγαινουν, διοτι στο μιλητο ολοι δινουν. Οταν φτανει η ωρα ομως να βαλεις το χερι πραγματικα στην τσεπη, βρισκεις 300 δικαιολογιες και στριβεις. Τελος παντων, ειχα καιρο που δεν εγραφα τιποτα, αλλα καταλαβαινω τις αγωνιες. Ο Μελισσανιδης, ακομα κι αν χρειαστει δευτερο δανειο, ακομα κι αν "ψαλιδισει" λιγο το εργο, ακομα κι αν χρειαστει να ξεβρακωθει στο Σαλλα, θα το κανει το γηπεδο διοτι εχει εκτεθει οσο ποτέ αλλοτε και ειναι πολυ εγωιστης για να παραδεχτει οτι πηρε ενα μεγαλο ρισκο και δεν του βγαινει. Μπορει να το πληρωσουμε εγω κι εσυ, αλλα το γηπεδο θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Guest amd

«ΟΚ» από ΓΓΑ για το γήπεδο της ΑΕΚ

 

Η ΓΓΑ ενέκρινε την καταλληλότητα λειτουργίας του νέου γηπέδου της ΑΕΚ. Σημαντικό βήμα για την έναρξη της ανέγερσης της «Αγια-Σοφιάς»

 

παει και αυτο το μονο που απομενει ειναι η ψηφηση του νομοσχεδιου για το ρυθμιστικο της αθηνας και να βγουν οι αδειες απο την πολεοδομια.

 

εγω προσωπικα θα βαλω τον οβολο μου μολις αρχισουν τα εργα, και φυσικα με τα φετινο και το διαρκειας της Β εθνικης.

 

το γηπεδο θα γινει οσο και αν καποιοι θα στεναχωρηθουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο το εγχείρημα εξ'οικονομικής απόψεως ακόμα και υποθέτοντας εμπορική εκμετάλλευση παρακείμενων χώρων αλλα και μεγιστοποίηση εσόδων απο οιαδήποτε δραστηριότητα.

Να θυμήσουμε μόνον πως το μεν σχέδιο Γρανίτσα που περιελάμβανε και γήπεδα προέβλεπε 25 χιλιάδες τετατραγωνικά μέτρα εμπορικών χώρων που έγιναν 20 χιλιάδες τετραγωνικά μέτρα το οποίο επέφερε δυσκολίες,ενώ το σχέδιο του 2005 απο τον Μελισσανίδη προέβλεπε 11 χιλιάδες τετραγωνικά μέτρα εμπορικών χώρων.

 

Είναι θετικό πως έχει εκτεθεί και μάλιστα το επεδίωξε,πράγμα που δηλώνει σιγουριά απο την πλευρά του,ωστόσο αυτο δεν αναιρεί την δυσκολία κάλυψης του αναγκαίου ποσού.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Το γηπεδο μπορει να γινει αλλα καλο ειναι ο τιγρης να σταματησει να λεει ημερομηνιες 100 μερες κτλ για να κραταει ζεστο τον κοσμο γιατι θα του γυρισει μπουμερανγκ αυτο αν του βγουν δυσκολιες και αργησει.

Απο την στιγμη που δεν ειναι ολα στο χερι του εγω αυτο που κραταω ειναι πως θελει να γινει γηπεδο και πως παλευει να γινει γηπεδο ! Τωρα αν ειναι 100 η 200 μερες στα αρχιδια μου ! Τοσα χρονια περιμεναμε ! Τις μπουλντοζες τις παπαριες και τα αρχιζουν τα εργα ας τα γραφει η ωρα για μαλακιες να πουλαει κανα φυλλο..!

Σε αυτο το θεμα εμπιστευομαι τον Μελ μιας και δεν εχει Ντουσαν Λυμπε βΔελλα να φερουν σερβους αρχιτεκτονες χεχε με τις μεταγραφες κτλ με εκνευριζει. Για το γηπεδο ξαναλεω και θα το γραφω σε ΚΑΘΕ ποστ γιατι βλεπω καρφακια σε μερικα ποστ οτι ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΦΟΒΑΜΑΙ .

Το γηπεδο θα γινει οποτε γινει οσο και να στεναχωρηθουν αυτοι που περιμεναν να γινει σε 2 χρονια απο περσυ....το θεμα ειναι οτι υπαρχει θεληση να γινει οποτε γινει.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το θεμα εμπιστευομαι τον Μελ μιας και δεν εχει Ντουσαν Λυμπε βΔελλα να φερουν σερβους αρχιτεκτονες χεχε με τις μεταγραφες κτλ με εκνευριζει.

xDxDxD

Link to comment
Share on other sites

Guest amd

Πολυ σφιξιμο για τις 100 μερες παντως, μεγαλο σφιξιμο, κριμα

Link to comment
Share on other sites

να γινει ενα κολυμβητηριο να κανουμε ομαδα κολυμβησης

 

+++ :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Άιντε να σας πω την αισιοδοξία μου με ερωτοαπαντήσεις βάση πεπραγμένων κι όχι μόνο από λόγια του Μίμη και της αυλής του.

Κατάλαβε κανείς τι ακριβώς "πέρασε" από το ΥΠΕΚΑ και άλλους φορείς ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Έχει δίκιο κι ο Ζάστρος κι όποιος σκέφτεται το κόστος. Αυτά που έχουν περάσει όμως , δεν έχουν περάσει για πλάκα και φυσικά δεν θα έμπαινε ο Μελισσανίδης σε τέτοιες διαδικασίες αν δεν είχε πριν, πάρει μαζί του 2-3 δυνατά ονόματα για να λυθεί το οικονομικό αν και εφόσον δεν βρεθούν από άλλες πηγές.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
αρα πλεον μιλαμε για τον πρωην υπαλληλο και νυν....

με το μουστακι και τα γυαλακια .

 

Και για αυτόν ρε γάτε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
οκ εγω καλυφθηκα.. :drinks:

 

Ξέρεις σχετικά με τους χώρους αν πέρασαν επιπλέον ... ας υποθέσουμε στρ. ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×