Jump to content

AEK 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Εγραψα οτι θελει να προσφερει, ουτε τι θελω εγω, ουτε τι ειναι χειροτερο.

 

Εχετε υπ´οψιν αν το ξεχασαμε οτι εναλλακτικη γιοκ, θα κανει ο,τι κανει, αλλιως θα κλεισουμε με λουκετο κανονικα.

 

Επισης να ξαναγραψω για 28η φορα νομιζω, οτι κανεις εδω μεσα δεν εγραψε ή πιστεψε οτι περιμενει πραματα και θαματα.

 

Ολοι προβληματισμενοι ειμαστε και διαλεγουμε το λιγοτερο κακο.

 

Ο Μελισσαν θα βαλει οσα λεφτα γουσταρει, θα κανει ο,τι γουσταρει, θα κανει οσα λαθη γουσταρει, θα φτιαξει γηπεδο αν γουσταρει και οπου γουσταρει και θα φυγει οποτε γουσταρει κι εγω προσωπικα θα ειμαι στο ´ουγκ´. Οχι λογω αγαπης, αλλα γιατι δεν βλεπω αλλη υποφερτη λυση.

Πρεπει να το ξεφτυλισει παρα πολυ ασχημα για του πω ´σηκω φυγε´ προσωπικα, λεμε τωρα με την ελαχιστη δυναμη που εχω εγω.

 

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και Ζάστρο.

 

Μην το πολυ-αναλύετε φίλοι μου.

 

Μην γράφετε σεντόνια.

 

Μην ασχολείστε με ΑΡΔ.

 

Ρίχτε το στο ουϊσκι, μπύρες, μεθύσια και μην προσπαθείτε να ερμηνεύσετε το κάθε γεγονός με λογική.

 

Η λογική είναι κάτι που δεν ταιριάζει στην ΑΕΚ. Είναι η ομάδα του τρελού, είναι η ομάδα του παραλογισμού.

 

 

Υ.Γ. Δεν είναι μόνο ο Πόλυς... είναι αρκετοί. Εάν φτάσουμε σε επίπεδα 2008 στα χαρτιά δεν θα μας κερδίσει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα οτι θελει να προσφερει, ουτε τι θελω εγω, ουτε τι ειναι χειροτερο.

 

Εχετε υπ´οψιν αν το ξεχασαμε οτι εναλλακτικη γιοκ, θα κανει ο,τι κανει, αλλιως θα κλεισουμε με λουκετο κανονικα.

 

Επισης να ξαναγραψω για 28η φορα νομιζω, οτι κανεις εδω μεσα δεν εγραψε ή πιστεψε οτι περιμενει πραματα και θαματα.

 

Ολοι προβληματισμενοι ειμαστε και διαλεγουμε το λιγοτερο κακο.

 

Ο Μελισσαν θα βαλει οσα λεφτα γουσταρει, θα κανει ο,τι γουσταρει, θα κανει οσα λαθη γουσταρει, θα φτιαξει γηπεδο αν γουσταρει και οπου γουσταρει και θα φυγει οποτε γουσταρει κι εγω προσωπικα θα ειμαι στο ´ουγκ´. Οχι λογω αγαπης, αλλα γιατι δεν βλεπω αλλη υποφερτη λυση.

Πρεπει να το ξεφτυλισει παρα πολυ ασχημα για του πω ´σηκω φυγε´ προσωπικα, λεμε τωρα με την ελαχιστη δυναμη που εχω εγω.

 

Αυτα.

 

ΟΥΓΚ 21... φέρνω προβατίνα και ελπίζω να ξέρεις να ψένεις και να μιλάς αρβανήτικα. Θέλω ψάθινη καρέκλα για να βάλω το κινητό το τασάκι και τα τσιγάρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι για προβατίνα. Και μάλιστα στο σωστό χώρο, τη Βοιωτία.

Link to comment
Share on other sites

ειπα οτι κατ ´ εμε θα πεσει λουκετο, τι να κοψω; την γνωμη μου; Εντιτ αν εννοεις οτι θα παιζει μονιμως τπτ τοπικα, και αυτο λουκετο το εννοω εγω.

 

Υγ. Στο action 24 εχει εκπομπη για οποιον ενδιαφερεται.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Ελατε να πλακωθουμε στην προβατινα τοτε. Το μονο που δεν μας λειπει εδω.

 

Εντιτ. Αρβανιτικα δεν κατεχω ομως...

Link to comment
Share on other sites

Στο ξενοδοχείο όπου πραγματοποιούνται οι εκλογές της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ δίνει και ο Νίκος Πανταζής. Ο επί σειρά ετών φυσιοθεραπευτής της ΑΕΚ πήρε μάλιστα το λόγο και είπε: «Έχουμε υποχρέωση να είμαστε κοντά στην ΑΕΚ και ειδικά στην ποδοσφαιρική ομάδα η οποία θέλει στήριξη Τόσα χρόνια η ερασιτεχνική δεν έκανε έλεγχο ως όφειλε την ΠΑΕ και γι αυτό φτάσαμε στο σημείο να μην μπορούμε να πάρουμε ούτε πορτοκαλάδα. Δε σταματάει η ΑΕΚ στον Μελισσανιδη. Υπάρχει και η ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΕΚ και χρειάζεται στήριξη σε' όλα τα τμήματα».

 

 

 

Φερτε την περσινυ κατασταση πισω λεμε. Ντροπη η αποφαση για υποβιβασμο. Θα παιρναμε δανεια και θα αγοραζανε και πορτοκαλαδες λλλεμμμεεε.

Link to comment
Share on other sites

μονο 30.000 ευρω λεει τα χρωστουμενα της μαμας στο δημοσιο.

 

ειναι αρκετα για να κανει πισω ο τιγρης ?

Link to comment
Share on other sites

ε εγω ηξερα οτι παζαρευαμε Γκαγιαρδο τοτε και εχυνα, και μου φερνουν το πουρο που εκλαιγε με λυγμους 2 μηνες πριν

οκ οχι οτι μας κακοπεσε, αλλα ο αλλος ηταν 28χρ

 

Gallardo έπαιζε πριν 2 χρόνια περίπου πριν τον Rivaldo, ρε.

 

 

Πιστευω οτι πρωτον, καμπτεται η οποιαδηποτε αντιθετη αποψη οτι ο Μελισσανιδης "δεν θα ασχοληθει καν με την ΑΕΚ" αλλα γινεται και σαφες οτι με την Ερασιτεχνικη δεν εχει καμια σχεση. Συνεπως τα περι "ψηφοδελτιου Τιγρη" ειναι παπαριες καμαρωτες. Ψηφοδελτιο Κοτσατου - Αλεξιου που εχει στηριξη Μελισσαν ειναι.

Δευτερον οτι γινει με το γηπεδο ειναι μεχρι 31 Δεκεμβριου του τρεχοντος.

Τριτον ο Μελισσαν ειχε κανει ραντεβου με ΠΑΕτζηδες πριν πεσει η ομαδα.

Τεταρτον θα ασχοληθει με τη μπαλα και τιποτε αλλο.

Πεμπτον ολα κρινονται στο γηπεδο και στο κατα ποσον θα κατορθωσει να γινει η ΑΕΚ ενας αυτοχρηματοδοτουμενος οργανισμος.

 

Σωστά τα λες, απλά για μένα δεν είναι κάτι το καινούριο ούτε μυστικό ότι δεν έχει σχέση με την Ερασιτεχνική. Ουκ ολίγες φορές έχει πει μην του ζαλίζουμε τα παπάρια με τα ερασιτεχνικά. Οποιαδήποτε βοήθεια του σε αυτόν τον τομέα είναι δώρο. Μόνο η ανάμοιξή του με τα ποδοσφαιρικά που έκανε 2-3 ανθρώπους να ασχοληθούν με την Ερα καταγράφεται στα θετικά.

 

Είχε ραντεβού πριν, το φανταζόμασταν, τώρα επιβεβαιώθηκε.

 

Το πέμπτο θα με χαροποιούσε ιδιαίτερα. Μακάρι να φτιάξουμε σύντομα γήπεδο και να γίνει η Α.Ε.Κ. μία ποδοσφαιρική εταιρεία όπως πρέπει να είναι μια ομάδα γύρω στο 2015-2020. Χωρίς έναν μπαμπά από τον οποίο περιμένουμε τα πάντα.

 

η ολη υποθεση ειναι να μπουνε οι μπουλντοζες μεχρι τον Δεκεμβρη. Αλλοιως παπαλα.

 

Όπως και δήποτε. Άμα είναι να αρχίσει νέο "σίριαλ" κλάφτα, δεν γίνεται τίποτα ως συνήθως.

 

Εγω παλι νομιζω οτι οποιος πιστευει σε γηπεδο της ΑΕΚ στη ΝΦ ειναι αφελης. Γηπεδο εκτος ΝΦ προσωπικα δεν το θεωρω απαραιτητα κακο.

 

Δεν είναι αφέλεια. Μια χαρά μπορεί να γίνει κι εκεί άμα υπάρχει σοβαρότητα, όπως μπορεί να γίνει κι αλλού. Νέα Φιλαδέλφεια πρώτη επιλογή για μένα φυσικά, αλλά δεν έχω πρόβλημα να γίνει κι αλλού.

Link to comment
Share on other sites

2014 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2015ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2016 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2017 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2018 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2019 ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΤΟΙ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΡΙΞΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΠΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΣΕΙΡΙΟΣ
2014 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2015ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2016 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2017 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2018 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,2019 ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΤΟΙ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΡΙΞΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΠΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ.

 

6r3mti.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest ΣΕΙΡΙΟΣ

Στα μέρη σου παίζει τέτοιο πράγμα; 3 ευρώ η δόση, λέμε.

Link to comment
Share on other sites

6r3mti.jpg
tΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΧΥΛΟ :)ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ :)ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΩΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ουέφα ή για τσάμπιονς λήγκ; Έχω λόγο που ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ουέφα ή για τσάμπιονς λήγκ; Έχω λόγο που ρωτάω.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΑΦΗΝΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΠΛΑΤΙΝΙ ΚΑΙ ΜΠΛΑΤΕΡ.
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει; Να πληρώσει ο Πλατινί το μπάτζετ της ΑΕΚ ? Ή έστω ο Χ"ιωάννου;

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει; Να πληρώσει ο Πλατινί το μπάτζετ της ΑΕΚ ? Ή έστω ο Χ"ιωάννου;
ΤΕΤΟΙΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΠΟΥΛΕΤΙΝ ΣΟΛΟΥΣΙΟΝΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ.:)
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και unfollow πες του.

ΠΟΙΟΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΕΙΛΗΣΑΜΕ ?ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΟΚΥΨΟΥΜΕ ΣΕ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ.

ΠΕΣ ΤΟΥ ΑΜΑ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΑΚΙ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω είπα, δεν είπα ότι γράφω. Άσε μη μπλέξουμε και βρεθούμε παρέα με τα λαβράκια του Θερμαΐκού. ΔΙΑΒΑΖΩ να του πεις.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω είπα, δεν είπα ότι γράφω. Άσε μη μπλέξουμε και βρεθούμε παρέα με τα λαβράκια του Θερμαΐκού. ΔΙΑΒΑΖΩ να του πεις.
xDxDxDxD ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΘΕΛΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟ!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν τον εχει δλδ?
Ο Κυριος Δημητρης βλεπει συγκρατημενη αισιοδοξια στο φορουμ μας για την σιγουρη αναγεννηση και πορεια προς τον ευρωπαικο τιτλο και ισως εχει στενοχωρηθει με τα παιδια εδω μεσα και αυτο ειναι επικινδυνο........:)

 

το ταξιδι ξεκινησε

 

 

θα ήθελα αυτές οι εκλογές να γίνονταν 30 Μαϊου, έτσι για να είναι η ημερομηνία πιο σημαδιακή. Καλή εβδομάδα δεν είπαμε, να πούμε λοιπόν. Και πιστεύω πως έρχονται κι άλλες πολλές καλές εβδομάδες. Υγεία να έχουμε πάνω από όλα. Θα ήταν καλύτερα στις 30 Μαϊου. Οκτώ χρόνια μετά δεν θα γράψω κι εγώ πως διορθώθηκε το λάθος γιατί εκείνο το λάθος δεν διορθώνεται ποτέ. Απλά ο Δημήτρης Μελισσανίδης μετά από 8 χρόνια και οκτώ μέρες από τότε που η ΑΕΚ καταδικάστηκε σε οκτώ χρόνια και πάνω, ελπίζουμε λίγο ακόμη πάνω, άστεγη επέστρεψε για να κάνει αυτό που δεν τον άφησαν. Με την στήριξη αλλά και τα... λεφτά αυτών που δεν τον άφησαν το 2005 να φτιάξει το γήπεδο. Ετσι σαν μια γλυκιά ειρωνία της ιστορίας αλλά αυτή την φορά για καλό. Τότε θα έβαζε μόνος του όσα έλειπαν, περίπου 20.000.000 ευρώ, όπως είχε δεσμευτεί ΔΗΜΟΣΙΑ, τώρα θα έχει και βοήθεια. Στερνή τους γνώση να την είχαν πρώτα. Αυτά και προχωράμε. Πάμε παρακάτω στην επόμενη μέρα. Σε μια καλύτερη μέρα που βέβαια άργησε και βρίσκει την ΑΕΚ τόσο χαμηλά που ποτέ κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί αλλά ήρθε. Κι αυτό είναι στην παρούσα φάση το πιο σημαντικό.

 

@ Χωρίς να μιλήσει δημόσια, μόνο με το χαμόγελο, με την ψήφο και μια γρήγορη παρουσία ο Μελισσανίδης από το ξενοδοχείο President ουσιαστικά κήρυξε την νέα εποχή της ΑΕΚ. Με γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια και την μεγάλη αντεπίθεση προς την κορυφή. Ηταν διαχρονικά ο μοναδικός που μπορούσε να εγγυηθεί και για τα δύο. Και τα χαμόγελα όσων είναι δίπλα του στις φωτογραφίες τα λένε όλα. Η ώρα λοιπόν έφτασε. Τώρα. Στην δυσκολότερη στιγμή της ιστορίας, τώρα που το ΑΠΑΙΤΟΥΣΑΝ τα κόκκαλα των 40 ηρώων που έφτιαξαν, μέσα από τις στάχτες της Εθνικής καταστροφής και της μεγάλης ήττας που τους κόστισε τα σπίτια τους και τις πατρίδες τους, την αγάπη της ζωής μας. Οπως είπε η υπέροχη κυρία Βασιλική Καραγιάννη που ο μπαμπάς της ήταν ένας από τους 40 πρέπει να σεβαστούμε αυτούς τους ανθρώπους. Και ξεκινώντας σχεδόν από την αρχή να ξαναφέρουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ με το μικρό λιθαράκι που μπορεί να βάλει ο καθένας την Αθλητική Ενωση Κωνσταντινουπόλεως εκεί που την οραματίστηκαν αυτοί οι 40 άγιοι άνθρωποι. Ο ηγέτης υπάρχει. Ο λαός υπάρχει και διψάει. Ολα τα άλλα θα γίνουν. ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ. Οπως τότε που κανείς δεν πίστευε ότι στο πατάρι ενός μαγαζιού από τα πρώτα που πούλαγαν αθλητικά θα γεννιόταν ένα ανοιξιάτικο απόγευμα μια ιδέα που έγινε κοινωνικό φαινόμενο. Μια ομάδα που είναι κυρίως ιδέα και συγκίνησε και θα εξακολουθεί να συγκινεί εκατομμύρια ανθρώπους. Από αυτούς που έφυγαν από την ζωή μέχρι παιδιά που ακόμη είναι μέσα στην κοιλιά της μάνας αλλά είναι ΑΕΚ από DNA. Kαι έχουμε μεγάλη υποχρέωση να τους παραδώσουμε μια ΑΕΚ σαν κι αυτή που βρήκαμε και μας πήρε αιχμάλωτους έτσι ξαφνικά, όπως γεννιούνται οι μεγάλοι έρωτες που κρατούν για πάντα. Δεν έχει αξία να κάνουμε σήμερα εκλογικές αναλύσεις, ούτε να ασχοληθούμε με τα φαινόμενα του μικρόκοσμου μας που εκμεταλεύτηκαν μια ΑΕΚ φάντασμα για να κάνουν την παρουσία τους αισθητή. Οπως είπε κι ο γιατρός το μόνο που πρέπει να φοβούνται είναι μήπως εξαιτίας μικροεγωισμών ή αδυναμίας κατανόησης της πραγματικότητας βρεθούν έξω από το πλοίο που σηκώνει πανιά και ξεκινάει και χάσουν το υπέροχο ταξίδι. Το ταξίδι της ζωής μας που δεν τελειώνει ποτέ. Ή που μάλλον θα τελειώσει μόνο όταν τελειώσουμε εμείς. Και τότε θα είναι άλλοι εκατομμύρια Ενωσίτες που θα το συνεχίσουν. Αυτή είναι η υποχρέωση μας. Οσο περνάει από το χέρι μας. Καλή εβδομάδα. ΑΕΚάρα για πάντα.

Edited by newtokio
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×