Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (Ανδρών) 2014-15


George_D
 Share

Recommended Posts

Kαι χωρις 2 βασικους επισης να σημειωσουμε, Πετρογλου-Μπουρκόφσκι

 

Παρακάτω οι πόντοι μας:

 

ΑΕΚ (Ελγκέτα): Ωρολογάς 4 (4/8 υπ, 71% υπ -33% άριστες), Κατσανεβάκης 13 (9/13 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Ραντούνοβιτς 7 (4/23 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 70% υπ – 50% άριστες), Παγιάν 20 (17/29 επ, 3 μπλοκ), Κρνιτς 4 (2/2 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Ανδρεάδης 6 (5/8 επ, 1 μπλοκ) / Γκούζντα (λ) – 50% υπ – 30% άριστες), Οικονόμου, Δημητρούδης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν επαιξαν οι 2? Οικονομικοι οι λογοι ή τραυματισμου?

 

 

Η εξήγηση της μη συμμετοχής των Μπουρκόφσκι – Πέτρογλου

 

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη επί του Άρη στη Θεσσαλονίκη χθες με 3-0 και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα. Ο Χόρχε Ελγκέτα πάντως δεν είχε στη διάθεση του δύο παίκτες. Τον Μπουρκόφσκι και τον Πέτρογλου. Για τον πρώτο δεν πληρώθηκε το παράβολο προκειμένου να συμμετάσχει κανονικά στο παιχνίδι, ενώ ο Πέτρογλου ήταν τραυματίας και δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μακρής: «Μη αναστρέψιμη η κατάσταση στην ΑΕΚ χωρίς χρηματοδότη» Βόλεϊ 05/11 21:55

 

Ο γενικός αρχηγός του ΤΑΑ ΑΕΚ, Μάνος Μακρής, μίλησε για την ανάγκη ύπαρξης χρηματοδότη. Για την ανάγκη εύρεσης χρηματοδότη για το τμήμα βόλεϊ της ΑΕΚ, μίλησε ο Γενικός Αρχηγός του ΤΑΑ, Μάνος Μακρής. Σε δηλώσεις του στην ιστοσελίδα «sport-fm.gr», τόνισε ότι αν δεν βρεθεί άμεσα λύση, η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη. Αναλυτικά οι δηλώσεις του: «Προσπαθούμε να κάνουμε ότι μπορούμε για να μην διαλυθεί ότι όμορφο φτιάξαμε τους τελευταίους τρεις μήνες. Δυστυχώς όμως παλεύω μόνος μου. Δεν είμαι άμοιρος ευθυνών, αλλά δεν είμαι ο μόνος που έχω κάνει λάθη. Το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ΑΕΚ αυτή την στιγμή είναι η αβεβαιότητα και η ανασφάλεια που έχουν όλοι όσοι βρίσκονται στην ομάδα. Το τμήμα είναι εγκλωβισμένο. Εγώ είμαι υποχρεωμένος να παλέψω και θα το κάνω. Εγώ έκανα όλες τις συμφωνίες, αλλά τον Μάιο είχαμε πάρει υποσχέσεις οι οποίες δεν τηρήθηκαν. Ήταν λάθος μου που παρέμεινα, έπρεπε να έχω φύγει όταν ολοκληρώθηκε η χρονιά. Η αγάπη μου όμως για το τμήμα και τα λόγια που πίστεψα από κάποιους με κράτησαν στην ομάδα. Πρέπει να βρεθεί χρηματοδότης να αναλάβει το τμήμα, αλλιώς η κατάσταση θα είναι μη αναστρέψιμη. Πρέπει να γνωρίζουν όλοι αυτοί που περιμένουν την ΑΕΚ να διαλυθεί ότι ακόμα και αν συμβεί αυτό τα χρέη δεν σβήνονται. Παραμένουν στην ερασιτεχνική και θα τα διεκδικήσουν από εκεί αν δεν υπάρχει ΤΑΑ στο μέλλον».

 

Πηγή: Μακρής: «Μη αναστρέψιμη η κατάσταση στην ΑΕΚ χωρίς χρηματοδότη» | ΑΕΚnea.gr

Link to comment
Share on other sites

τον Μάιο είχαμε πάρει υποσχέσεις οι οποίες δεν τηρήθηκαν

 

Κλασικός ελληνικός "επαγγελματισμός". Πάμε με τις... υποσχέσεις και το "βλέπουμε".

Link to comment
Share on other sites

«Ντρέπομαι να πάω στην προπόνηση»

 

Πολλά και σημαντικά είναι τα προβλήματα που έχουν να λύσουν οι άνθρωποι του ανδρικού τμήματος βόλεϊ της ΑΕΚ. Μάλιστα πριν λίγες μέρες ο Μάνος Μακρής περιέγραψε με δηλώσεις του τη δύσκολη κατάσταση που έχει περιέλθει το τμήμα.

 

Ο έφορος του τμήματος Ζαχαρίας Καμαρίκος από την πλευρά του μιλώντας στην «Ώρα των Σπορ», έκανε κάλεσμα σε όποιον μπορεί να βοηθήσει την ομάδα, κυρίως στο ζήτημ της πληρωμής για τον Μπουρκοφσκι, προκειμένου να αποκτήσει δικαίωμα συμμετοχής στο πρωτάθλημα.

 

«Είναι απογοητευτικό να μην υπάρχει ένας ΑΕΚτζής να βοηθήσει για να τακτοποιηθεί το δελτίο του Μπουρκόφσκι. Επειδή ακούγονται πολλά, ο Μπουρκόφσκι είναι ο πιο φτηνός ξένος που έχουμε πάρει και είναι πολύ καλός παίκτης, είναι κρίμα να μην μπορούμε να τον αξιοποιήσουμε. Πραγματικά ντρέπομαι να πάω στην προπόνηση».

Link to comment
Share on other sites

Ντρεπεται και αυτο το σαπακι αλλα εκανε και 10 μεταγραφες φετος

χωρις να εχει ευρω .

Με τεφτερια και γραμματια εχτισε την ομαδα.

Μιλαμε παιζει να εχει διαθεσει στο βολλευ της ΑΕΚ πιο λιγα χρηματα κ απο τον Ναουφανα.

 

Τα χουμε πει τοσες φορες πια .

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγε μια μερα πριν τελειωσουν οι μεταγραφες κ τους ειπε " ή υπογραφετε ή αντιο δεν ντραπηκε?

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια τα ίδια γαμωονόματα ακούμε στο βόλεϊ ΑΕΚ,Καμαρίκος,Δημητρέλος και σια.Αποτέλεσμα,οι ίδιες ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

o Παγιαν ειναι σαν τον Σακοτα στο μπασκετ, μακραν ο κορυφαιος και οι υπολοιποι σε ποιοτητα ακολουθουν σε μεγαλη αποσταση

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×