Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (Ανδρών) 2014-15


George_D
 Share

Recommended Posts

Σκέφτεται την… αποχώρηση ο Ελγκέτα! Βόλεϊ 10/11 22:22

 

Έντονα δυσαρεστημένος από την κατάσταση που βιώνει η ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, εμφανίστηκε ο Χόρχε Ελγκέτα. Με… σκληρή γλώσσα μίλησε ο προπονητής της ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ, Χόρχε Ελγκέτα, μετά το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, αναφερόμενος στα τεράστια οικονομικά προβλήματα του συλλόγου. Ο Αργεντινός προπονητής εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του, για την απουσία του Μπουρκόφσκι και άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο αποχώρησής του. Αναλυτικά, είπε: «Παλεύουμε μέσα στο γήπεδο προσπαθώντας να αφήνουμε τα προβλήματα έξω από αυτό. Στόχος μας κάθε μέρα να γινόμαστε και καλύτεροι. Σήμερα κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Με Πέτρογλου και Μπουρκόφσκι θα ήμασταν άλλη ομάδα. Θέλουμε να κάνουμε αλλαγές και δεν υπάρχουν επιλογές. Η ΑΕΚ είναι μεγάλο όνομα αλλά μόνο στο ποδόσφαιρο. Ολόκληρη ΑΕΚ και δεν έχει 1.650 ευρώ για το τρανσφέρ του Μπουρκόφσκι. Θέλω να δουλέψω και να κάνω κάτι καλό στην ομάδα αλλά με αυτές τις συνθήκες. Όταν αποφάσισα να έρθω ήξερα ότι υπήρχαν προβλήματα αλλά δεν περίμενα τόσα πολλά. Αυτή η εβδομάδα θα είναι κρίσιμη. Θα μιλήσω με τη διοίκηση και θα δούμε».

 

Πηγή: Σκέφτεται την… αποχώρηση ο Ελγκέτα! | ΑΕΚnea.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα παντως. Ειλικρινα δεν ξερω τι να πω. Βολλευ ανδρων και Χαντμπολ εχουν ξεχωριστη θεση στις καρδιες πολλων από εμας. Δεν λεω, το βολλευ ανδρων με εξαιρεση την 3η θεση στο κυπελλουχων το 2000, αντε και το περσινο ληγκ καπ, δεν εχει καταφερει κατι αξιολογο. Παρ' ολα αυτα, ισως γιατι οι αναμνησεις μου συνδεονται με καποιες δυνατες στιγμες κοντα στο τμημα αυτο, με πικραινει η σημερινη του καταντια. Και δυστυχως η σημερινη καταντια των τμηματων της ερασιτεχνικης αποτελει καποιου ειδους ανταλλαγμα για την ελπιδα του να χτιστει γηπεδο για το ποδοσφαιρο. Ευχομαι στο τελος να μη μεινουμε χωρις γηπεδο και χωρις τα 2 αυτα τμηματα.

Link to comment
Share on other sites

1650 γαμωευρώ ρε ξεφτίλες για να κλείσει η μεταγραφή Μπουκόφσκι και δεν εχετε? ΞΕΦΤΙΛΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

1650 γαμωευρώ ρε ξεφτίλες για να κλείσει η μεταγραφή Μπουκόφσκι και δεν εχετε? ΞΕΦΤΙΛΕΣ...

 

Έλα,ξεφτύλα.

 

«Παλεύουμε μέσα στο γήπεδο προσπαθώντας να αφήνουμε τα προβλήματα έξω από αυτό. Στόχος μας κάθε μέρα να γινόμαστε και καλύτεροι. Σήμερα κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Με Πέτρογλου και Μπουρκόφσκι θα ήμασταν άλλη ομάδα. Θέλουμε να κάνουμε αλλαγές και δεν υπάρχουν επιλογές. Η ΑΕΚ είναι μεγάλο όνομα αλλά μόνο στο ποδόσφαιρο. Ολόκληρη ΑΕΚ και δεν έχει 1.650 ευρώ για το τρανσφέρ του Μπουρκόφσκι. Θέλω να δουλέψω και να κάνω κάτι καλό στην ομάδα αλλά με αυτές τις συνθήκες. Όταν αποφάσισα να έρθω ήξερα ότι υπήρχαν προβλήματα αλλά δεν περίμενα τόσα πολλά. Αυτή η εβδομάδα θα είναι κρίσιμη. Θα μιλήσω με τη διοίκηση και θα δούμε».
Link to comment
Share on other sites

33 διαρκείας ρε γαμώτο η μεταγραφή του Μπουκόφκι.

33 κάρτες οικονομικής ενίσχυσης που μακάρι να μου περισσεύανε να τα έδινα εγώ...

Είναι κρίμα ρε γαμώτο. Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό το edit.

Χρόνια γνωστό το οτι οι συγκεκριμένοι οίκοι, είναι φοβερά οργανωμένοι και δεν έχουν καμία σχέση με την "οργάνωση" της Ερασιτεχνικής Α.Ε.Κ. και ειδικότερα του τμήματος Volley.

 

Συγγνώμη λοιπόν από τους οίκους, για την ατυχή σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Nα πω κάτι κι εγώ δίχως καμία πρόθεση αντιπαράθεσης.

Στα χρόνια που ζήσαμε, ζούμε και όσα μας αξιώσει ο Θεός να ζήσουμε δίπλα στην αγαπημένη μας ομάδα , είδαμε , βλέπουμε και (νομοτελειακά) θα δούμε ανθρώπους που η τύχη, οι συγκυρίες, δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, τους έφεραν στο τιμόνι ή αν θέλετε στα τιμόνια των τμημάτων της αγαπημένης μας ομάδας. 'Αλλοι θέλουν και μπορούν, άλλοι δε μπορούν ή δε θέλουν ή και τα δύο, γενικώς δεν θα είναι όλοι άξιοι να κρατάνε τα ηνία , δεν ήταν ποτέ όλοι , ούτε θα είναι. Φυσικά υπήρχαν και οι άξιοι , όλους τους γράφει η ιστορία. Όμως δε νοείται οπαδός της ομάδας να ζητά "λουκέτο" ( δίχως κανένα ΑΕΚόμετρο φυσικά, μακριά από εμάς αυτά) ή να αποκαλεί μπ...λο τμήμα του συλλόγου και κατά συνέπεια τον ίδιο το σύλλογο που αγαπά. Η αγανάκτηση δικαιολογημένη, κανείς δε θέλει να βλέπει την ένδοξη Α.Ε.Κ. να διώχνεται από τα γραφεία της, να μην βρίσκει 1650 ευρώ για ένα παίχτη και διάφορα άλλα. Αλλά όχι και να χαρακτηρίζεται έτσι η ομάδα από έναν οπαδό της εδώ μέσα έτσι. Για μένα είναι λόγος μέχρι και για μπανάρισμα. Ξαναγράφω δεν τα λέω με επικριτικό ή κριτικό τόνο. Απλά διάβασα κάτι που με ενόχλησε, το οποίο και σβήστηκε. Όπως επίσης δεν αμφισβητούνται και τα κιτρινόμαυρα Ενωσίτικα συναισθήματα κανενός.

 

Αυτά και μακάρι να σταματήσουν σύντομα τα όποια προβλήματα. Εγώ προσωπικά ονειρεύομαι τμήματα να δημιουργούνται , όχι υπάρχοντα να κλείνουν και το ίδιο πιστεύω όλοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, δεν θα κολλήσουμε στις λέξεις.

Είμαι λίγο βρωμόστομος και δυστυχώς εκφράζω τα συναισθήματά μου έτσι.

 

Όταν λοιπόν βλέπεις οτι το "μαγαζί" δεν πάει, δεν υπάρχουν πολλές λύσεις.

Ή έρχεται ο σωτήρας και γίνεται ένα τμήμα αντάξιο του ονόματός σου ή το κλείνεις.

 

Για εμένα δεν νοείται η Α.Ε.Κ. να έχει τμήματα τα οποία φυτοζωούν.

Ας βγάλουμε από την εξίσωση το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ που είναι καθαρά επαγγελματικά τμήματα.

 

Δεν μπορώ να δεχθώ οτι τμήματα όπως το Volley ( Ανδρικό και Γυναικείο), το Handball κ.λ.π. είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ οικονομικά και ζουν από ελεημοσύνες οπαδών, χορηγών κ.λ.π.

 

Η Α.Ε.Κ. είναι Α.Ε.Κ., και θα πρέπει ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ, να ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ.

Δεν λεω να παίρνει κούπες κάθε χρόνο και να γαμάει γενικώς.

Αλλά να πρωταγωνιστεί και το βασικότερο, ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΟΙΚΤΟ.

 

Αλλά δεν ανέχομαι να είμαστε Α.Ε.Κ. και να διαβάζουμε αυτά που διαβάζουμε-ξέρουμε.

 

Όταν λοιπόν το εκάστοτε τμήμα της ομάδας, είναι ΣΚΑΤΑ, ή ψάχνεις λύση να το κάνεις ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΟ ή το κλείνεις.

Δεν υπάρχει ενδιάμεση κατάσταση.

 

Εμένα δεν με ενδιαφέρει εαν αυτό λέγεται volley, handball, πυγμαχία, τάβλι, σνούκερ ή σκάκι.

Εμένα με ενδιαφέρει να πρωταγωνιστεί.

 

Και χρόνια τώρα, εαν εξαιρέσεις κάποιες χρονιές που και εκεί κάναμε ότι κάναμε με "χορηγίες" από οπαδούς και διάφορους άλλους, τα τμήματα της Α.Ε.Κ. είναι ενα τεράστιο χάος. (Δεν βάζω την λέξη που αξίζει).

Link to comment
Share on other sites

Δικαιο εχεις, ειναι τουλαχιστον ακομψο.

 

Για να παει σε σοβαρο επιπεδο η κουβεντα, εγω πιστευω πως απ'τη στιγμη που η ΑΕΚ δεν εχει τη δυνατοτητα για διαφορους λογους να συντηρει το ερασιτεχνικο της κομματι σε αξιοπρεπη επιπεδα, η λυση ειναι ή να σταματησει να ασχολειται με πραγματα που ειναι πανω απτις δυναμεις της ή να ασχολειται σε πραγματικα ερασιτεχνικο επιπεδο.

 

Καταστασεις οπως αυτη με τον Ελγκετα ή με τους αλλους που εφυγαν πριν αρχισει η σεζον ειναι αναμενομενες και προκαλουν ζημια στο πρεστιζ του συλλογου συνολικα. Δε θα κατηγορησει κανενας την ΑΕΚ αν δεν εχει τμημα βολευ, θα την κατηγορησει που εχει δημιουργησει την εικονα μπαταχτση και τριτοκοσμικου σωματειου σε αυτο τον τετραψηφιο αριθμο ανθρωπων που ασχολουνται πραγματικα με το αθλημα στη χωρα. Σε αυτους που ασχολουνται πραγματικα δεν βαζω μεσα φυσικα οργανωμενους και λοιπους που θα πανε να δουνε βολευ βασικα στο τζαμπα και βασικα για την καβλαντα του κλειστου.

 

Θα πρεπει ηδη να εχει καταστει σαφες τι λεφτα προτιθεται να δινει η ΠΑΕ στην Ερα καθε χρονο και τι λεφτα σε πραγματικες βασεις μπορει να μαζευει το καθε αθλημα απο χορηγιες και εισητηρια για να ειναι ανταγωνιστικο. Αν η σουμα δεν βγαινει (που δεν βγαινει) δεν ειναι αναγκη να κανουμε καθε χρονο τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Η Α.Ε.Κ. είναι Α.Ε.Κ., και θα πρέπει ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ, να ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ.

 

Διαφωνω και ατο οδηγει στις οικονομικες υπερβασεις καθε χρονο. Αυτο δικαιολογησε και τα μνημονια με την ΠΑΕ κι ολα οσα ακολουθησαν στο ονομα της ΑΕΚ που πρεπει να γαμαει παντου. Κουβεντες που ενεχουν μεσα τους και μεγαλο βαθμο υποκρισιας γιατι απτη μια απαιτουσες λεφτα απτον Παππα για να τα γαμησεις ολα κι απτην αλλη εισητηριο στο (γεματο) γηπεδο πληρωνε 10%. Για να μη μιλησουμε για το ποσο μετρησε η δηθεν αναγκη της ΑΕΚ για να πρωταγωνιστησει οταν δοθηκαν ευκαιριες για καλο χουλιαμα με τους μπατσους ή οπαδικες νικες. 2 τροπαια χαθηκαν ετσι.

 

Η ΑΕΚ θα κερδιζε περισσοτερα σε επιπεδο κοσμου με ερασιτεχνικα τμηματα/ Ακαδημιες που θα χαν 100 κοριτσακια/αγορακια να φορανε φορμα ΑΕΚ, να πηγαινουν το απογευμα στη ΝΦ για προπονηση και να πληρωνουν και συνδρομη παρα με δηθεν επαγγελματικα τμηματα. Αναθεμα κι αν υπαρχει ενας ΑΕΚτζης που εγινε ΑΕΚ λογω μπασκετ δλδ, φαντασου τι γινεται με τα αλλα αθληματα

Link to comment
Share on other sites

Το χαντμπολ παρολο που η κατασταση φαινοταν αβεβαιη, στεκεται καλα για φετος δεν θα κινδυνευσει. Στο μπασκετ πιστευω κουτσα στραβα δεν θα κινδυνευσουμε επισης. Αντιθετα το βολει προβληματιζει, και καπου διαβασα οτι ο Μπουκορφσκι θελει να φυγει, σου λεει αει στο διαολο αφου δεν βρισκονται 1500 ευρω αφηστε να φυγω να παω στη πατριδα μου να παιζω τουλαχιστον

 

http://www.enwsi.gr/volley-aek/zitise-na-figi-o-bourkofski/

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ-βάζελος 0-1 σετ,14-11 στο δεύτερο εμείς.Ψιλοτραγική ομάδα,κάτι κουρασμένα παλικάρια και έτσι.Και ο κόσμος λίγος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αδειο το γηπεδο αλλα ειναι παρα πολυ υποτονικο το κοινο. Μου κανε εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καταρρεύσουμε οικονομικά νομίζω στόχος θα είναι να αποφύγουμε τα πλέι άουτ.

 

Δύο ήττες απο τον μέχρι πρότινος παραπαίοντα ερασιτέχνη βάζελο σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

H oμαδα δεν εχει ποιοτικους ακραιους κατι που παραδεχτηκαν και οι ιδιοι οι παικτες-προπονητης. Ο Μαντεκας εφυγε, ο Πετργλου ειναι τραυματιας και αυτος ο Ραντουνοβιτς ειναι πολυ λιγος. Σε αυτη τη θεση χρειαζομαστε οπωσδηποτε μεταγραφη

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα οργανα μαγκες..

 

Την πόρτα της …εξόδου βλέπει ο Κρίνιτς, άμεσα λύση του συμβολαίου του Κροάτη

17/11/2014 - 14:00 1

 

Εβδομάδα μεγάλων εξελίξεων είναι αυτή που διανύουμε από σήμερα. Το ανδρικό βόλεϊ της ΑΕΚ έχει περιέλθει σε εξαιρετική δύσκολη θέση και χρειάζονται άμεσα λύσεις για να μπορέσει να σταθεί στα πόδια του.

 

Υπάρχει μεγάλη απογοήτευση στα μέλη της ομάδας, η οποία στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, μπήκε με το δεξί, ωστόσο στην συνέχεια έχει υποστεί τρεις σερί ήττες. Και φυσικά το αγωνιστικό είναι το τελευταίο που απασχολεί τους ανθρώπους της ομάδας. Πρώτο μέλημα τους είναι να μπορέσουν να μειώσουν το μπάτζετ του τμήματος που έφτασε σε μεγάλα νούμερα. Και όπως αποδείχτηκε δεν υπήρξε ο άνθρωπος που θα μπορούσε να κρατήσει την ομάδα.

 

Έτσι σύμφωνα με πληροφορίες του enwsi.gr αναμένεται άμεσα λύση του συμβολαίου του ίνοσλαβ Κρίνιτς. Ο Κροάτης πασαδόρος είναι ο πρώτος που θα δει την πόρτα της εξόδου, κάτι που μπορεί να γίνει ακόμα και σήμερα. Θα υπάρξει συζήτηση, διότι πρέπει άμεσα το μπάτζετ να πέσει όσο το δυνατό περισσότερο.

 

Μέσα στις επόμενες μέρες πάντως θα γίνει κουβέντα και με άλλους παίκτες για μείωση των αποδοχών τους, αλλά φαντάζει δύσκολο να προκύψει συμφωνία. Έτσι δεν αποκλείεται να οδηγηθούμε σε λύση συμβολαίου και άλλων αθλητών του τμήματος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×