Jump to content

Jose Morais καλώς ήρθες στην ΑΕΚ


moukie
 Share

Recommended Posts

mourinho2NNGA.jpg

 

Σιδηρα πειθαρχια. Mind Games που εμαθε απο το Μουρινιο.

(στα Σπατα περναμε φινα κι αυτο βγαινει προς τα εξω)

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, στα Σπατα έχει άλλο προφίλ, τον ορμήνευσε ο τίγραρος να σφίξει τα λουριά.

Link to comment
Share on other sites

mourinho2NNGA.jpg

 

Σιδηρα πειθαρχια. Mind Games που εμαθε απο το Μουρινιο.

(στα Σπατα περναμε φινα κι αυτο βγαινει προς τα εξω)

κοροιδευει τον Κετσπαγια για την φωτογραφία που ο Σερβος του φοραει ενα κιτρινο καπελο?

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνει ρε Κώστα... Μια ομάδα απροπόνητη και αδούλευτη βρήκε, με (κρίσιμο) ματς σε 4 μέρες από τότε που ανέλαβε. Λογικό να δοκιμάζει, δε μπορούμε να του καταλογίσουμε και πολλά από τώρα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πράγμα πάντως με την ταση προς τους πορτογαλους προπονητές πανευρωπαικα πρεπει να σταματήσει. Απατεώνες, ειχαμε τον κορυφαιο ολων, τον Δασκαλο, νησαφι

απατεωνας και πρωταθλητης ευρωπης ...... μαλιστα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το ροστερ δε σηκωνει ενα αμυντικο χαφ. 

θελει 2 μπετον (σουηδο-πορτογαλο) και μπροστα τριπλετα μεσοεπιθετικων με φορ κολωνα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το οτι ο αλλος ειναι σπιτι με ιωση το ειπαμε; το ειπαμε!

Απο το να βαλει 2 αμυντικα χαφ κ ο ενας να ειναι ο λαμπροπουλος, προτιμω να παιξει συστημα με 5 φορ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

kapou diavasa dokimazei 1 am xaf

kai edw teleiwnei to 8ema "8a ton doume kai auton"

Οταν ερχεσαι και με το που σε βλεπει το αφεντικο ακους "θελω να παιζει επιθετικα η ΑΕΚαρα" τι περιμενεις να κανει; Να παιξει με κεντρικους χαφ; 

Ενα υπακουο αγορι ειναι κι αυτο που του παρουσιαστηκε η μεγαλυτερη ευκαιρια της καριερας του. ? ρωτη ομαδα επιπεδου ΑΕΚ δεν εχει ξαναπροπονησει ποτε ο τυπος. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε σχημα με ενα αμυντικο χαφ γιατι οπως γραφουν ο σιμοες δεν ειναι ακομα ετοιμος και ο γιοχανσον εχει ιωση

Link to comment
Share on other sites

Λες και στον Μοντανιε να ειπαν τιποτα τετοιο το καλοκαιρι;; Θελουμε επιθετικο ποδοσφαιρο και πρωταθλημα;;

Link to comment
Share on other sites

ελα οκ ψαχνουμε παντου αχυρανθρωπους για να κανει τακτικη το αμφιβιο

πως την πατησαν με τον ? ογιετ δε ξερω

  1. «Από τότε που ιδρύθηκε η ΑΕΚ, μίστερ, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο. Αυτό μου αρέσει και εμένα. Θέλω να βλέπω την ΑΕΚ να παίζει επιθετικά. Στη Λάρισα νικήσαμε, αλλά εγώ δεν το ευχαριστήθηκα. Δεν ήταν η ΑΕΚ όπως εγώ τη θέλω, αλλά και όπως αρέσει στον κόσμο της. Και γι΄ αυτό έγινε η αλλαγή προπονητή. Επίθεση! Φτιάξε μια ομάδα που να μας αρέσει. Αυτό θέλουμε από εσένα»

     

  2. «Έχω 15 προπονητές στις υποδομές, αλλά δεν βλέπω στην πρώτη ομάδα δικό μας παίκτη. ? αίκτη από τα σπλάχνα μας, θέλω έστω έναν παίκτη από την ακαδημία. Όχι μόνο να είναι στην πρώτη ομάδα, αλλά να έχει ουσιαστικό ρόλο. Και μετά να ακολουθήσουν κι άλλοι. Ξοδευόμαστε για την ακαδημία, αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω. Θέλω να δώσεις προσοχή και στις υποδομές της ΑΕΚ». 
Link to comment
Share on other sites

 

  1. «Από τότε που ιδρύθηκε η ΑΕΚ, μίστερ, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο. Αυτό μου αρέσει και εμένα. Θέλω να βλέπω την ΑΕΚ να παίζει επιθετικά. Στη Λάρισα νικήσαμε, αλλά εγώ δεν το ευχαριστήθηκα. Δεν ήταν η ΑΕΚ όπως εγώ τη θέλω, αλλά και όπως αρέσει στον κόσμο της. Και γι΄ αυτό έγινε η αλλαγή προπονητή. Επίθεση! Φτιάξε μια ομάδα που να μας αρέσει. Αυτό θέλουμε από εσένα»

     

  2. «Έχω 15 προπονητές στις υποδομές, αλλά δεν βλέπω στην πρώτη ομάδα δικό μας παίκτη. ? αίκτη από τα σπλάχνα μας, θέλω έστω έναν παίκτη από την ακαδημία. Όχι μόνο να είναι στην πρώτη ομάδα, αλλά να έχει ουσιαστικό ρόλο. Και μετά να ακολουθήσουν κι άλλοι. Ξοδευόμαστε για την ακαδημία, αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω. Θέλω να δώσεις προσοχή και στις υποδομές της ΑΕΚ». 

 

? αραγγελιά.

Link to comment
Share on other sites

Τι φώτο είναι αυτή ρε μαλάκα...

 

τον είδαν οι κλικαδόροι πρώτη μερα και του είπαν "Μικρέ, τσάκω το καμάκι του γόπιγκ... φόρα κι ένα κώνο στο κεφάλι να μη σε χτυπήσει ο ήλιος... και σε μισή ώρα θα'βγούμε να ελέγξουμε..."

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γραψει ο νονος το καλοκαιρι για τον Μοντανιε οτι γαλλος προπονητης στην ελλαδα και ειδικα στην ΑΕΚ δεν θα μπορει να σταθει, οτι από οκτώβρη κιολας οι αραβιδηδες και οι μανταλοι θα του κολλουσαν χαρτακια στη πλατη "πωλειται οικοπεδο" ειμαι γαιδαρος" κτλ. Για να δουμε με τον μοραις τι θα γινει. ? αντως στην Ατταλεια συγκρουστηκε με τους κλικαδορους αλλα εχασε. 

Link to comment
Share on other sites

Auto me tis akadhmies wraio anekdoto.

Ανέκδοτο δε θα έπρεπε να είναι, αλλά δυστυχώς είναι. 

Και άθελα του ο Μελ μέσα στην προτροπή του, περιγράφει και το πρόβλημα, που μάλλον το κάνει ασυναίσθητα:

 

 

«Έχω 15 προπονητές στις υποδομές, αλλά δεν βλέπω στην πρώτη ομάδα δικό μας παίκτη. ? αίκτη από τα σπλάχνα μας, θέλω έστω έναν παίκτη από την ακαδημία. Όχι μόνο να είναι στην πρώτη ομάδα, αλλά να έχει ουσιαστικό ρόλο. Και μετά να ακολουθήσουν κι άλλοι. Ξοδευόμαστε για την ακαδημία, αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω. Θέλω να δώσεις προσοχή και στις υποδομές της ΑΕΚ».

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει οτι εχει 15 παλαιμαχους ποδοσφαιριστες που παριστανουν τους προπονητες.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει οτι εχει 15 παλαιμαχους ποδοσφαιριστες που παριστανουν τους προπονητες.

Δεν ξέρω τι εννοεί. Λυπάμαι.

 

Υ.Γ. Από όσο γνωρίζω δεν έχει μόνο παλαίμαχους, αλλά και αξιόλογους προπονητές.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

M'αρεσει που κανετε αναλυσεις με βαση τις αμπελοφιλοσοφιες του Μελισσανιδη, για τον οποιον το ξεραμε απο παντα οτι αντιμετωπιζει τη μπαλα με καφενειακη λογικη.

 

? ερσι να υπενθυμισω οτι εφυγε ο Δελλας κ μεσα στα παραπονα ηταν το οτι δεν παιζαν οι ξενοι παιχταραδες αλλα τα πουλεν της Β' Εθνικης. Ε, φετος ο προεδρος κουνησε το μπεγλερι και συμφωνα με τον Κετσπαγια ο προεδρος στραβωσε που δεν παιζουν Ελληνες. Αμα φαει κανα 3 μπαλο στην Τουμπα προβλεπεται αναλογο ρεπορταζ με τρομερη ατακα Μελισσανιδη '' που πας με 5 δεκαρια ξεβρακωτος στ'αγγουρια''. Μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο που εφερε προπονητη τον Κετσπαγια (που προπονει ομαδες 10 χρονια) και απογοητευθηκε που η ομαδα δεν παιζει επιθετικα.

 

Κατα τ'αλλα, στα θετικα της προσληψης του νεου προπονητη ειναι οτι δεν θα ακουσουμε τη γνωστη αηδια (που ακουστηκε μεχρι και για το Λαζαρο τον Οικοδομο) οτι προπονησε στο ταδε μερος που ειναι 15 φορες καλυτερο του ελληνικου πρωταθληματος οποτε σιγουρα κανει για την ΑΕΚ. Στα ενδιαφεροντα της προσληψης οτι ειμαστε η μοναδικη ομαδα στον κοσμο που περα απο τους παιχτες πρεπει να περασει κι ο προπονητης ιατρικες εξετασεις πριν υπογραψει (φανταζομαι μια αξονικη εγκεφαλου του εκαναν).

 

Κατα τ'αλλα, εχει αρκετο ενδιαφερον η διασυνδεση της ΑΕΚ με μεσολαβητη οπως γραφεται το Λυμπεροπουλο (που οπως γραφεται εφερε και τον Αλμευδα) με το σουπερ3 λαμογιο-μανατζερ-τεχνικο διευθυντη εν ονοματι Γιαννη Κοντη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Κετσπάγια ήταν γνωστός για το κατά βάση αμυντικογενές ποδόσφαιρο, ενίοτε μπορεί οι ομάδες να του έριχναν πολλά γκόλ, κυρίως ο Α? ΟΕΛ αλλά ήταν συνέπεια μάλλον είτε της δυναμικότητας των αντιπάλων είτε της φοβερής ευστοχίας.

Σε κάθε περίπτωση ο Μελισσανίδης γνώριζε, δεν μπορώ να φανταστώ το αντίθετο, ότι προσλαμβάνει έναν προπονητή για τον οποίο προέρχει η αμυντική λειτουργία σε τεράστιο βαθμό και για τα υπόλοιπα βλέπουμε.

 

Τώρα φέρεται να δηλώνει άλλα πράγματα.

? άντως κατά τη γνώμη  μου ακόμα και με νίκες μισό-μηδέν δεν πρόκειται να απολύσει προπονητή.

Με τον ? ογέτ εξάλλου αλλού στράβωσε το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα ας μη δουλευόμαστε μεταξύ μας, για την τριαρα στο φαληρο απολύθηκε ο Τιμούρ όχι γιατι δεν παιξαμε μπαλαρα ούτε για τους αλιενς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αλλη μια γκελα και τερμα και εσυ παρατρεχαμενε του βοηθου του μουρινιο...

Link to comment
Share on other sites

με δυο ηττες και μια ισοπαλια στα επομενα τρια παιχνιδια, θα εχουμε να πουμε, να δουμε και να καταλαβουμε πολλα... υπομονη...

 

ο Νοεμβριος μετα εχει καλο προγραμμα, εξιλαστηριο θυμα βρεθηκε ευκολα και ο ωροσκοπος του Ντεμη - που ηθελε παντα το γηπεδο στα Φιλαδελφεια - λεει οτι τον Δεκεμβριο θα εχει καλα νεα και μια νεα επαγγελματικη προκληση...

Link to comment
Share on other sites

Αν και στηρίζω Ταισον και ολημερίς αναφορές σε Μουρίνιο, για κομικ ρηλιφ θα έβαζα προπονητή τον Τσάρτα και αρχηγό ποδοσφαίρου τον Νικολαΐδη. Κλειτοριδιες θα βάραγε η γκόμενα του Μάικ απ'το συνεχές φτύσιμο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×