Jump to content

Jose Morais καλώς ήρθες στην ΑΕΚ


moukie
 Share

Recommended Posts

περσι η ομάδα τερμάτισε 3η, η μπουγατσα μας πέρασε στα πλειοφ. Επίσης πήρε και κύπελλο, εκτός αν είχαμε ξεχωριστό μπατζετ κυπελλου που οι αλλοι είχαν χειρότερο απο μας.

για να μην πουμε και για το οτι η ομάδα θα τερμάτιζε δεύτερη αν δεν έπρεπε να φαγωθεί ο ? ογετ.

 

Να ξέρουμε και τι λέμε, αν είχε καλύτερο promotion ο Μελ (τύπου Ντεμη) τώρα πίπες θα του κανε το κιτρινομαυρο συμπαν. Αλλα είπε "παω να τους γαμήσω", δεν είπε "με αργα και σίγουρα βήματα χτίζουμε την ΑΕΚ για να επιστρεψει σιγά σιγά με πλανο εκει που αξίζει", να χει περίοδο χαριτος αλλα 2-3 χρόνια

 

Βασικα τεταρτοι τερματισαμε περσι. Καλως η κακως τα πλεη οφ ειναι μερος του πρωταθληματος. Το ξερεις απο την αρχη. Στα πλεη οφ λοιπον εσκασες. Αν ειχες αλλους 4-5 παιχτες που να στεκονταν ενδεκαδα ισως να μην εσκαγες. Οποτε μετρησε το ροστερ. Καποιος λογος υπηρξε που εμεινες πισω απο ? ΑΟΚ και ? ΑΟ στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Γιναμε καταρχην γιατι ο παππους μας ηταν ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΗΣ και για να παιρνουμε πρωταθληματα... δεν γιναμε απο τα πολλα που ειχαμε νομιζω....ασε που οταν εγινες ΑΕΚ δεν νομιζω να ειχες την ιδια σκεψη με τωρα ξερω εγω στα 5 σου.. ! Η Ελειψη ρομαντζαδας εφερε τον Τιγρη που δεν εχει ιερο και οσιο εκτος απο την ? ΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ...

 

Όταν έγινα εγώ ΑΕΚ, έγινα γιατί η ΑΕΚ έπαιρνε τα πρωταθλήματα. Ούτε έχω καμία σχέση με Μικρά Ασία, ούτε κανείς τέτοιος με έκανε ΑΕΚ. Όλο μου το σόι Ηπειρώτες και Μακεδόνες είναι που απ' όσο ξέρω πάντα έμεναν σε εκείνα τα μέρη.

 

Η ροματζάδα στην ΑΕΚ από ένα σημείο και μετά είναι πολύ κακώς εννοούμενο πράγμα. Έχει μετεξελιχθεί σε βλακεία που από ένα σημείο και μετά το συμπέρασμα μου είναι ότι ο ρομαντικός (ή διαφορετικούλης όπως υποτιμητικά τους αποκαλώ εγώ) νιώθει πιο άνετα όταν χάνει η ΑΕΚ, παρά όταν κερδίζει. Δεν γίναμε ΑΕΚ για τα πρωταθλήματα και το πρωτάθλημα στ' αρχίδια μας. Ωραίο. Το είπαμε μία και ήταν ψαγμένο. 2 οκ. 3 οκ. Ε 30 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα θα συμπληρώσουμε σε λίγο και ακόμα τα ίδια θα λέμε.

 

Το μόνο ρομαντικό γύρω από την ΑΕΚ είναι οι τεράστιες γηπεδικές εμπειρίες σχεδόν σε όλα τα μέρη της Ελλάδας, από την Αθήνα μέχρι κυριολεκτικά το τελευταίο πουτσοχώρι που έχω πάει, τα ταξίδια και οι φίλοι που μου έχει χαρίσει. Όχι άλλο διαφορετικότητα και ταξίδια στο φεγγάρι. ? ρωτάθλημα θέμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ΑΕΚ εγινα για τον πρωταθλητισμο.

 

Τελεια και παυλα.

 

Εχω να δω τετοιο πραγμα απο το 2008.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αμα ηθελα να πουλησω εναλλακτικοτητα και δεν με ενδιεφεραν οι κουπες θα γινομουν ? ΑΟΚ η ? ανηλειακος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η απορία μου είναι ποιος πήρε τηλέφωνο τον Σαντος να ρωτήσει τον Μοραες.

 

? άντως μερικών ο οργανισμός τον "ζητάει" τον Αβραάμ.  :lol:  :lol:  :lol: 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

? ρωταθλητισμος που προλαβα εγω.

 

87/88, 88/89, 89/90, 91/92, 92/93, 93/94, 95/96, 96/97, 01/02, 02/03, 04/05, 07/08.

 

? οτε λοιπον ειναι το μεγσλυτερο κενο; Οχι μονο απο πρωταθληματα, αλλα κι απο πρωταθλητισμο.

 

Και καποιος μας πηρε με πεσαδες και το γυρισε σε χειροτερο τσαμικο απο αυτο που το ειχαν γυρισει οι Θανοπουλο/Αδαμιδηδες. Χωρις χρεη, χωρις να βαζει μια και με περιουσια ολοκληρη. Και διοικει κιολας λες και διοικει τον Ιωνικο το 1989.

 

Ε, να πα να γαμηθει που θα απολογηθω κιολας που τον βριζω. Τον απατεωνα.

Link to comment
Share on other sites

? ρος το παρον παντων πορεια πρωταθλητισμου κανεις φετος. Βεβαια νωρις ειναι ακομα, αλλα πρωταθλητισμος δεν ειναι να κανεις 30 νικες σαν τον γαυρο, αλλα να χεις και το ψυχικο σθενος ως οργανισμος για καποιους μηνες να διαχειριστεις βαθμολογικες διακυμανσεις.. Μην εισαι ? ΑΟΚ δηλαδη που αν βρεθει 5 βαθμους μπροστα απο ολους πρωτος και με διπλο στο Καραισκακης μετα δεν κανει ξανα νικη, αλλα μην εισαι και ΑΕΚ που αν μεινεις μισο βαθμο πισω 5η αγωνιστικη αυτοκτονεις και μιλας για χαμενη χρονια.

 

Αλλες χρονιες μετα το ματς στο Καραισκακης ησουν -4 τουλαχιστον.. Τωρα το Σαββατο παιζεις με Νιωνιο στην εδρα σου και ο γαυρος με παοκ.. Μετα πας Τουμπα.. Καπου εκει θα ξανασυζητησουμε για το αν φετος κανουμε πρωταθλητισμο η μια απο τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα πορεια πρωταθλητισμου μεχρι τον ... Οκτωβρη κανεις καθε χρονο. Φετος κανει κι ο ? λατανιας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

να τα βαζουμε και όλα, ποιος έκανε πρωταθλητισμο στην Ελλάδα απο το 11 και δώθε? τελευταίο πρωτάθλημα με ενδιαφέρον ήταν το Βαζέλα-Δασκαλος

Link to comment
Share on other sites

να τα βαζουμε και όλα, ποιος έκανε πρωταθλητισμο στην Ελλάδα απο το 11 και δώθε? τελευταίο πρωτάθλημα με ενδιαφέρον ήταν το Βαζέλα-Δασκαλος

Η ? ΑΟΚΑΡΑ του ΙΑΒΑΝΑΡΟΥ κάνει κάθε χρόνο πρωταθλητισμό. 

Link to comment
Share on other sites

2 συνεχόμενα τετ-α-τετ σε εχω βγάλει Αβρααμ και τα χασες και τα δύο, Αβραβιδη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ? ΑΟΚΑΡΑ του ΙΑΒΑΝΑΡΟΥ κάνει κάθε χρόνο πρωταθλητισμό.

 

Φετος το επος θα ναι να το παρουμε εμεις και ο ? ΑΟΚ να ειναι δευτερος δυο βαθμους πισω μας. Οποτε θα μας εχουν δωσει και το περσινο Κυπελλομκαι το φετινο πρωταθλημα

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οταν γινατε ΑΕΚ θελατε πρωταθληματα δεν γινατε επειδη η ΑΕΚ κερδιζε καθε χρονο κουπες αυτο θελω να πω ρε ελεος....

Link to comment
Share on other sites

Φετος το επος θα ναι να το παρουμε εμεις και ο ? ΑΟΚ να ειναι δευτερος δυο βαθμους πισω μας. Οποτε θα μας εχουν δωσει και το περσινο Κυπελλομκαι το φετινο πρωταθλημα

 

:D

Είναι άλλο επίπεδο ο ? ΑΟΚ, δε μπορούμε να τον κοιτάξουμε στα μάτια. 

Και κυρίως τον ηγέτη του. 

Link to comment
Share on other sites

Οταν γινατε ΑΕΚ θελατε πρωταθληματα δεν γινατε επειδη η ΑΕΚ κερδιζε καθε χρονο κουπες αυτο θελω να πω ρε ελεος....

Οχι ελεος Χαμπε. Εδω μεσα η θα ακριβολογουμε η θα σωπαινουμε

Link to comment
Share on other sites

να τα βαζουμε και όλα, ποιος έκανε πρωταθλητισμο στην Ελλάδα απο το 11 και δώθε? τελευταίο πρωτάθλημα με ενδιαφέρον ήταν το Βαζέλα-Δασκαλος

Οποτε να αφησουμε τον πουθενα να συνεχισει το αγκαζαρισμα της τεταρτης θεσης χωρις γκρινια;

 

Ειναι κι αυτο μια αποψη, απλα δεν χρειαζεται να συμφωνουνε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οχι ελεος Χαμπε. Εδω μεσα η θα ακριβολογουμε η θα σωπαινουμε

Τελικα γινατε ΑΕΚ για πρωταθλητισμο με οχι ακριβους παιχτες και οχι ακριβους προπονητες?Αυτο δεν ειναι ρομαντισμος? :lol:  Τι ειδους μαζοχισμος ειναι αυτος? Εγω να ακριβολογισω? Οποιος ηθελε καθε χρονο πρωταθλημα με καθε κοστος αλλη ομαδα διαλεγε παντως στην ηλικια σου Μπουκο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οποτε να αφησουμε τον πουθενα να συνεχισει το αγκαζαρισμα της τεταρτης θεσης χωρις γκρινια;

 

Ειναι κι αυτο μια αποψη, απλα δεν χρειαζεται να συμφωνουνε ολοι.

Μαλλον απο τον ρομαντισμο περασαμε στον μαζοχισμο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι καιρος η ΑΕΚ να επανελθει σιγα σιγα στα καθιερωμενα στανταρντ της και αν μπορεσει να τα ξεπερασει κιολας. Δεν μπορεις να παιρνεις 10 πρωταθληματα σε 10 χρονια; ΟΚ δεν ειναι και λογικο αλλωστε. ? αρε 3-4. ? αρε εστω 2 βρε αδερφε. Αλλα με συνεπεια. Και οταν δεν παρεις πρωταθλημα βγες δευτερος. Εγω δεν ειμαι της λογικης αν δεν βγεις πρωτος ας βγεις και δεκατος πεμπτος.. Οπως μας τσουζει ο κωλαρικος μας που μας περναει η μπουγατσα τα τελευταια ? ΟΛΛΑ χρονια στην τελικη καταταξη, ετσι θα πονεσει και τους βαζελους ο κωλαρακος αν τους αφηνουμε πισω. Με λιγα λογια ας σταματησουμε να μαστε τοσο ελιτιστες. Και η δευτερη θεση καλη ειναι οταν βγαινεις τεταρτος και κατω τα τελευταια χρονια. Νορμαλ δεκαετια για ΑΕΚ ειναι 2-4 πρωταθληματα, 1 τριτη θεση και απο εκει και περα δευτερος. Ετσι τα βλεπω εγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω που δεν ειμαι προσφυγας παντως εγινα ΑΕΚ λογω του κιτρινομαυρου χρωματος, του σηματος και των τιτλων που ηξερα οτι παιρναμε τοτε. Γενικα η ΑΕΚ μην το πολυσυζηταμε η ομαδα ηταν κατι παραπανω απο κουκλα.

Ουτε εγω ειμαι προσφυγας. Ο παππους μου ηταν. Μπορουσες να γινεις και ΑΡΗΣ η Φωστηρας παντως απο τα χρωματα....φτηνα την γλυτωσες

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καλο ειναι να τελειωσει η πλακα στον οργανισμο ΑΕΚ, αν καποια στιγμη χασεις τον στοχο της πρωτης θεσης το ριχνεις στον σταρχιδισμο.. Γιατι εχει παραγινει το κακο..

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Λοιπον ειναι καιρος η ΑΕΚ να επανελθει σιγα σιγα στα καθιερωμενα στανταρντ της και αν μπορεσει να τα ξεπερασει κιολας. Δεν μπορεις να παιρνεις 10 πρωταθληματα σε 10 χρονια; ΟΚ δεν ειναι και λογικο αλλωστε. ? αρε 3-4. ? αρε εστω 2 βρε αδερφε. Αλλα με συνεπεια. Και οταν δεν παρεις πρωταθλημα βγες δευτερος. Εγω δεν ειμαι της λογικης αν δεν βγεις πρωτος ας βγεις και δεκατος πεμπτος.. Οπως μας τσουζει ο κωλαρικος μας που μας περναει η μπουγατσα τα τελευταια ? ΟΛΛΑ χρονια στην τελικη καταταξη, ετσι θα πονεσει και τους βαζελους ο κωλαρακος αν τους αφηνουμε πισω. Με λιγα λογια ας σταματησουμε να μαστε τοσο ελιτιστες. Και η δευτερη θεση καλη ειναι οταν βγαινεις τεταρτος και κατω τα τελευταια χρονια. Νορμαλ δεκαετια για ΑΕΚ ειναι 2-4 πρωταθληματα, 1 τριτη θεση και απο εκει και περα δευτερος. Ετσι τα βλεπω εγω.

Καλα ας παρει 1 πρωτα και βλεπουμε...! Μετα θα ερθουν και τα αλλα ισως. ? αντως με το κυπελλο που πηρε δεν ειδα και πολλες αλλαγες. Στην ιδια και χειροτερη μιζεροκατασταση ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καλο ειναι να τελειωσει η πλακα στον οργανισμο ΑΕΚ, αν καποια στιγμη χασεις τον στοχο της πρωτης θεσης το ριχνεις στον σταρχιδισμο.. Γιατι εχει παραγινει το κακο..

? ερα απο τον πρωταθλητισμο, σκεψου ποσα γαμημενα χρονια εχεις να ερθεις 2ος. Εννια χρονια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα ας παρει 1 πρωτα και βλεπουμε...

Ναι οχι τις αλλες 9 να βγεις τεταρτος η πεμπτος ομως ε.. Αν θες να διατηρησεις το στατους σου πρεπει με συνεπεια να τερματιζεις απο τριτος και πανω. Αν θες να το αυξησεις απο δευτερος και πανω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να διατηρησεις το στατους σου πρεπει με συνεπεια να τερματιζεις απο τριτος και πανω. Αν θες να το αυξησεις απο δευτερος και πανω.

? ΑΟΚ δηλαδή.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×