Jump to content

Recommended Posts

 

 

 

 

Σχετικό-άσχετο, στην εν λόγω περιοχή και σχολείο τι ποσοστά είχαμε στον σχολικό οπαδικό πληθυσμό?

 

 

Στις δικές μου φουρνιές για να παίξουμε μπάλα (να χωριστούμε) δίναμε τους 2 λιγότερο ΑΕΚτσήδες στους γαβροβάζελους.  Οι προηγούμενες φουρνιές που ξέρω εγώ ήταν γαβροβάζελοι με τους βάζελους να είναι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

ελα μαλακα τωρα που θα κατσω πρωι πρωι στα μουντα Ανω Πατησια να βλεπω απεναντι την Αγια Βαρβαρα και εγω να αγχωνομαι επειδη εφυγε ο Λαζαρος Χριστοδουλοπουλος και μπορει να φυγει και ο Μπο ο Γιοχανσον...

 

λες και δεν υπαρχουν αλλοι ποδοσφαιριστες στον πλανητη ή λες και οταν ερχοντουσαν ξεραμε εμεις οτι τον Μαη του 18 θα σηκωναμε ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...

 

ο αλλος φτιαχνει ομαδα απο την αρχη και χτυπαει ΛΧ7 που σε επτα μηνες μπαινει στα 33 του ξερω γω και χυνουν οι αλλοι που εχουν φαει 7 πιπες σε τρια χρονια απο εμας με το ενα εκτο του μπατζετ τους...

 

ο αλλος ασχολειται με την ανανεωση του Μπουζουκη και οι αλλοι οι παοκ ονειρευονται να περασουν Ομιλους CL με την ιδια ομαδα που την απεκλεισε η Εστερσουντ (δεν θυμαμαι καν πως την λενε... στα παπαρια μου αν κανω λαθος... εγω ετσι την θυμαμαι...)

 

ειμαστε η μοναδικη ομαδα στον κοσμο που εχει ανανεωσεις παιχτων...

 

η μοναδικη ομαδα που φευγει παιχτης κλειδι... οχι ρε... η Μπαρτσα διαλυθηκε επειδη εφυγε ξερω γω ο Νειμαρ...

 

η  μοναδικη ομαδα στον κοσμο που ο προπονητης της ΜΠΟΡΕΙ να σκεφτεται και κατι αλλο στη ζωη του...

 

εμεις θα ειμασταν ευχαριστημενοι μονο με τατουαζ στην πλατη τον δικεφαλο απο τον Χιμενεθ και καθημερινες δηλωσεις αιωνιας πιστης...

 

ρε αντε να παμε να γαμηθουμε λεω εγω...

 

που θα κατσω να σκασω αν θα φυγει ο ΛΧ7, ο Αραουχο ή ο Μπο με τον Βρανιες...

 

ΠΟΥΤΣΑ ΜΑΣ λεμε...

 

εχουμε σηκωσει ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ μετα απο 24 χρονια και προσωπικα εχω εμπιστοσυνη στους ανθρωπους που με οδηγησαν εδω...

 

με τα λαθη τους... με τα στραβα τους... με τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ τους...

 

αλλα ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...

 

χτιζουμε ΓΗΠΕΔΟ, πηραμε ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ και τους κανουμε πλακα εχοντας χαλασει σε τρια χρονια οσα εχουν χαλασει αυτοι σε εναν...

 

πιο value for money ομαδα δεν παιζει να υπαρχει στα ποδοσφαιρικα χρονικα...

 

ε, ΠΟΥΤΣΑ ΜΑΣ λοιπον...

 

παιρνουμε ποπ κορν, κανουμε ενα update στις συνθεσεις των ομαδων στο Fifa για να παιζει ο μικρος με οσους μεινουν και με οσους ερθουν και του χρονου ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ...

 

ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΠΙΑ...

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ

 

 

 

 

τα πηρα...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλακες τι αρπαζεστε; Τα αυτονοητα λεμε οτι με την αλλαγη στατους και τα επικειμενα προκριματικα Τσ.Λ. εχουν αλλαξει τα οικονομικα δεδομενα. 

Κατ αντιστοιχια αλλαξανε τα δεδομενα στο Βαγγελη που θα παει στο 1/3 του μπατζετ. Ουτε πεθαινουμε ουτε εχουμε προβλημα. Εχουμε τα θεματα που εχουμε γιατι η ομαδα εχει συγκεκριμενη πολιτικη και αντιμετωπιζει συγκεκριμενους μαλακες.

 

- Γιωργο Ντι τα εσοδα απο την Ευρωπη ειναι απο τη φετινη χρηση. Το -4 και το -3,7 ειναι 15/16 και 16/17.

 

- Μητσο ειναι δυσκολο καλοκαιρι. Η ΑΕΚ εκανε ψαχτικη με Λας Παλμας για ψαλιδι, δεν ενημερωσε οτι ενεργοποιει την option. Για εκει παμε αλλα κατσε να δουμε μηπως κοψει κανα 200αρι ο Προεδρος. Δεν πεφτει κεραμιδα στο κεφαλι, λεμε τα αυτονοητα. Αν καποιοι τα εκλαμβανουν ως κεραμιδες τι να κανω εγω; Εχουμε θεμα φετος γιατι φυγαμε σε εντελως αλλο επιπεδο, πως να το πω;

Link to comment
Share on other sites

- Μητσο ειναι δυσκολο καλοκαιρι. Η ΑΕΚ εκανε ψαχτικη με Λας Παλμας για ψαλιδι, δεν ενημερωσε οτι ενεργοποιει την option. Για εκει παμε αλλα κατσε να δουμε μηπως κοψει κανα 200αρι ο Προεδρος. Δεν πεφτει κεραμιδα στο κεφαλι, λεμε τα αυτονοητα. Αν καποιοι τα εκλαμβανουν ως κεραμιδες τι να κανω εγω; Εχουμε θεμα φετος γιατι φυγαμε σε εντελως αλλο επιπεδο, πως να το πω;

Σε πιάνει και σένα ώρες-ώρες... 

Από το Πάσχα, χωρίς να διαψευστεί και από πολλές μεριές δημοσιογραφικές έχει βγει, ότι θα τα δώσουμε και ο Μίμης σεβόμενος τον εαυτό του κοιτάει μήπως κόψει κάτι. 

Δύσκολο καλοκαίρι δεν είναι, είναι καλοκαίρι με προκλήσεις και επιλογές που πρέπει να σου βγουν περισσότερο και από πέρσι. 

Δύσκολο ήταν το περσινό καλοκαίρι. 

Να στο πω και αλλιώς, προσωπική μου γνώμη είναι πως πρέπει να είσαι έτοιμος για το πρώτο νοκ-άουτ που αν το περάσεις καβάτζωσες τουλάχιστον ομίλους Γιουρόπα και έχεις 1 μήνα για τις πινελιές στην φτηνότερη αγορά του Αυγούστου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Θα αρχισω να ποσταρω τσαμικα με κωλοτουμπες απο ευζωνες.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα οχι δεν τον βαζω ειναι πολυ καλη μοναδα αλλα ουτε mvp ειναι ουτε αναντικαταστατος. 

Link to comment
Share on other sites

8 ματς εκανε στην Ελλαδα η συνεισφορα του δεν ηταν μεγαλη

 

στην Ευρωπη οντως εκανε καλη δουλεια στα 2 ματς με την Μιλαν μετα τραυματιστηκε 

 

μεσα νοεμβρη τραυματιστηκε ο σουηδος 

Link to comment
Share on other sites

Από το Πάσχα, χωρίς να διαψευστεί και από πολλές μεριές δημοσιογραφικές έχει βγει, ότι θα τα δώσουμε και ο Μίμης σεβόμενος τον εαυτό του κοιτάει μήπως κόψει κάτι.

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Δύσκολο καλοκαίρι δεν είναι, είναι καλοκαίρι με προκλήσεις και επιλογές που πρέπει να σου βγουν περισσότερο και από πέρσι. 

Δύσκολο ήταν το περσινό καλοκαίρι. 

Να στο πω και αλλιώς, προσωπική μου γνώμη είναι πως πρέπει να είσαι έτοιμος για το πρώτο νοκ-άουτ που αν το περάσεις καβάτζωσες τουλάχιστον ομίλους Γιουρόπα και έχεις 1 μήνα για τις πινελιές στην φτηνότερη αγορά του Αυγούστου. 

Δυσκολο καλοκαιρι ειναι γιατι πρεπει να μαθεις να λειτουργεις απο πανω και οχι απο κατω. Το εχω ξαναπει οτι ειναι το μεγαλυτερο στοιχημα του Μελισσανιδη αυτο και αυτο εννοει οταν λεει "δεν το περιμενα απο φετος αλλα στο καινουριο γηπεδο". Υπαρχει μια τελευταια ελπιδα να φυγει ολη η αγαθομουνιαση, η ξανθοπουλιαση και ολη η μαλακια που μας δερνει σαν οργανισμο οταν με το καλο μπει η ομαδα στη Φιλαδελφεια. Μεχρι τοτε πρεπει να επιστρεψει το μυαλο του αεκτζη και του Ελληνα φιλαθλου οτι οι ομαδες δεν παιρνουν 21 στα 23 και το 7 σερι δεν ειναι φυσιολογικο. Μεγαλη επιτυχια ειναι το back2back, τεραστια το threepeat. Μεχρι εκει. Απο κει και περα ειναι χουντα και αφυσικη εξελιξη. Προσπαθει να το φτιαξει ο Μελισσανιδης και αυτο (για μενα με λαθος τροπο αλλα ειναι αλλη κουβεντα αυτη) προσπαθωντας να στρωσει και το προϊον για να γινουμε ανθρωποι μεσα στη σαπιλα μας. Μακαρι να το πετυχει κι αυτο.

 

- στην ομαδα συμφωναω οτι θα ειμαι ετοιμος στο πρωτο νοκ αουτ. Ετοιμη ομαδα εχω και στ αρχιδια μας ο Λαζαρος. Εμενα ο Αραουχο με νοιαζει να δωσει ο θεος να τον παρουμε. Πιο πολυ κι απ τον Λιβαγια τον Τσινο θελω αλλα το θεωρω τρομερα δυσκολο να τον εχω απο 15 Ιουλιου ξερω γω. Αλλαζει ολη η ομαδα αν φυγει ο Τσινο κι οποιον και να φερω θα θελει προσαρμογη και θα υπαρχει κινδυνος να μην κολλησει και και και.

Link to comment
Share on other sites

10 ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΜΑΤΖΙΣΑΝ.

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΟΥΜΕ 10 ΣΕΡΙ ΑΣ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ, ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

:D 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

10 ΣΕΡΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΜΑΤΖΙΣΑΝ.

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΟΥΜΕ 10 ΣΕΡΙ ΑΣ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ, ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

:D 

 

Καθε χρονο θα λεει στο τελος ο τιγρης,δεν το περιμενα φετος αλλα προεκυψε.

post-14-1442577514656_thumb.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ΓΙΑ ΝΑΣ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ θυμαμαι ακομα οτι ο Μπο ο Γιοχανσον εκανε τα καλυτερα παιχνιδια του ως ΟΚΤΑΡΙ επι ΠΟΓΙΕΤ...

 

και περιοχη πατουσε και γκολ εβαζε και γενικα ηταν αλλος ποδοσφαιριστης...

 

αν τα συνδυασουμε αυτα με το γκολ με την Σουηδια που μετα τραυματιζεται δειχνει προσοντα επιθετικα που ΜΠΟΡΕΙ να μην τα εχουμε καταλαβει ακομα...

 

τεσπα... τον ειδα στο πουλμαν... τερμα ξενερωτος...

 

ΠΟΥΤΣΑ ΜΟΥ αν φυγει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπε να τον εχει καλεσει ηδη σε συναντηση ο τιγρης τον Μανολο;;

Τεταρτη εχει παει. Ποτε θα τον καλεσει, την αλλη βδομαδα;; Πρωτα το θεμα Χιμενεθ δεν λενε;;

Link to comment
Share on other sites

Παντως στη σημερινή του ομιλία ο πρόεδρας είπε έχουμε καλό προπονητή. Αμα ήθελε να τον σφουγγαρίζει θα έκανε την παγώνα

Link to comment
Share on other sites

Μιλησε και ο Ντουσαν λεει στα αποδυτηρια.

Συνεχαρη τους παιχτες, τους φροντιστες, τους κηπουρους και ενα χελιδονι που περναγε για την πετυχημενη σεζον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μια χρονια δεν ειχε ενεργο ρολο και πηραμε ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...

Και μολις το σηκωσαμε και αρχισε να δινει συνεντευξεις χασαμε το Κυπελλο.

Γκαντεμης ισως;

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παρασκευη γυριζει ανδαλουσια για διακοπες, αν δεν εχει υπογραψει σημερα θα ειναι περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα υπογραψει σημερα θα δωσουν τα χερια και θα υπογραψει οταν γυρισει το τυπικο κομματι 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×