Jump to content

Recommended Posts

Τελος παντων, γενικα με τους γαυρους ειχε πονεσει ο κωλος μας και τοτε και πιο πριν καμποσα χρονια που υποβιβαστηκαμε.

Το καλο το γαμησι αρχισαν να το τρωνε απο το εξαμηνο Πογιετ και μετα με εξαιρεση τον βλακα Τιμουρ.

Ε πλεον ειναι πελατες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 αρπαξαμε με Δελλα και απολυθηκε.

Μετα τον Πογιετ φαγαμε 3μπαλο με Τιμουρ.

Στο ενδιαμεσο εκανες ΝΙΚΕΣ με τους αλλους δυο (τις πρωτες σου) με Πογιετ.

Το 1-1 και το 0-1 στο Κυπελλο ηταν στην Β.

Το λοιπόν, 4 έφαγες μια φορα. Και 3 την επόμενη. Αλλο αυτό αλλο να λες 4αρες λες και μας γαμούσε ο γαβρος οποτε μας πετυχαινε. Γοα να βγάλουμε καλό τον Πογέτ δε χρειαζεται να υπερβάλουμε, ναι η αλήθεια είναι ότι πρώτη νίκη μετα το ριζετ την καναμε με Πογέτ, μέχρι εκεί.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ΜΜΕ της Λας Παλμας η τοπική ομαδα που προσφατα υποβιβαστηκε εχει καταλήξει σε τρια πιθανα ονοματα για τον παγκο της.

Φαβορι ο Pepe Mel, ενω υποψηφιοι ειναι  και οι Manolo Jiménez ο οποίος "αρεσει πολυ στην ομαδα αν και εχει συμφωνησει προφορικά με την  ΑΕΚ" και ο Paco Herrera.

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ - Μανόλο: Ο δρόμος από τη κοινή επιθυμία, στη συμφωνίαΟ Τάσος Τσατάλης γράφει στο sportfm.gr για τους λόγους που το ρεπορτάζ θέλει την Ένωση να περιμένει τις υπογραφές με Χιμένεθ, για να μπει στην τελική ευθεία της ενίσχυσης.

Τελευταία ενημέρωση 22/05/2018, 13:21
132513.jpg
 

•Από κάποια μηνύματα που πήρα χθες στα social, είδα να υπάρχει απορία για το γεγονός πως χθες έβγαινε από το ρεπορτάζ ότι πρώτα πρέπει να ολοκληρωθεί το θέμα της παραμονής του Χιμένεθ και μετά η ΑΕΚ θα μπει στην τελική ευθεία για τις πιο ουσιαστικές κινήσεις ενίσχυσης.

• Δεν είναι κάτι περίεργο.

•Στη συνάντηση με τον Δημήτρη Μελισσανίδη το βράδυ της Πέμπτης, ο Μανόλο Χιμένεθ συμφώνησε με τον διοικητικό ηγέτη της ΑΕΚ, πως κοινή τους επιθυμία είναι να συνεχίσουν μαζί.

•Και πάνω σε αυτή τη βάση θα έπιαναν δουλειά οι εκπρόσωποι τους για να αποτυπωθεί αυτό σε συμφωνία.

•Άλλοι λένε πως συζητήθηκαν και οικονομικά μεγέθη, η δική μου πληροφόρηση είναι πως κάτι τέτοιο δεν έγινε.

•Κι όπως έχω γράψει ξανά εδώ πρόσφατα, σε αντίθεση με πέρσι, ο Μανόλο εδώ και καιρό είχε ξεκαθαρίσει πως όλες οι «τεχνικές» λεπτομέρειες, από την αρχή μέχρι την ολοκλήρωση των συζητήσεων, θα γίνονταν από τους εκπροσώπους του.

•Και νομίζω πως με αυτό από την αρχή οι άνθρωποι της ΑΕΚ δεν είχαν θέμα.

•Τι θέλω να πω σε τελικά ανάλυση; Μιλάμε για μια ανοιχτή συζήτηση –διαπραγμάτευση για τη συνέχεια της συνεργασίας. Οπότε σωστό είναι να σημειώνεται πως εκκρεμεί η συμφωνία. Αφού έτσι είναι, πώς να το πούμε διαφορετικά;
 

•Για την ουσία, αν δηλαδή υπάρχει κάποια σοβαρή περίπτωση να μη συνεχίσει ο Μανόλο Χιμένεθ στην ΑΕΚ, νομίζω πως από πλευράς βασικών προθέσεων δεν υπάρχει ζήτημα εκατέρωθεν. Αυτό έχει τελειώσει.

•Αλλά φυσικά όταν μιλάμε για μια ανοιχτή διαπραγμάτευση σε ότι έχει να κάνει με τα στοιχεία της συμφωνίας της ίδιας, ποιος μπορεί να μιλάει για δεδομένες εξελίξεις;

•Σε κάθε περίπτωση, δεν μπορεί να τραβήξει πολύ βέβαια κι αυτό θεωρώ αυτονόητο πως το ξέρουν και οι δύο πλευρές. Λογικά είναι θέμα που μέσα στην εβδομάδα θα κλείσει.

•Το ότι είναι ανοιχτή η διαπραγμάτευση αποδεικνύεται κι από στοιχεία βάσει ρεπορτάζ, που θέλουν τους εκπροσώπους του Μανόλο στην Ισπανία, να ακούν τι έχουν να τους πουν οι άνθρωποι ομάδων που τους πλησιάζουν.

•Και είναι και φυσιολογικό.

•Ξέρω όμως από το ρεπορτάζ των προηγούμενων εβδομάδων, πως ο Μανόλο έχει πει πολλές φορές σε συζητήσεις στην Αθήνα, πως δεν τον συγκινεί η δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας, άσχετα από το όνομα της ομάδας.

•Το τελευταίο – για το μέγεθος της ομάδας -το λέω γιατί είχε και κρούση από τη Μάλαγα.

•Ενδιαφέρον έχει επίσης, αν και τι μπορεί να έχει προκύψει από ενδιαφέρον ομάδας ή ομάδων της πατρίδας του, από την Παρασκευή που έχει επιστρέψει. Εδώ είναι ένα «θολό» σημείο του ρεπορτάζ ακόμη.

•Όπως ενδιαφέρον έχει και το επίπεδο της προετοιμασίας της ΑΕΚ, για μια σύμφωνα με τα μέχρι σήμερα δεδομένα, όχι πολύ πιθανή περίπτωση να στραβώσει το πράγμα.

 

http://www.sport-fm.gr/article/Tasos%20Tsatalis/aek-manolo-o-dromos-apo-ti-koini-epithumia-sti-sumfwnia/3523766

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να ειχαν συμφωνησει οριστικά και με υπογραφές και όχι μονο στο οτι "καταρχας θελουν και οι δυο".

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος μας

αναφέρει πως

υπάρχει συμφωνία με Ουζουνίδη και θα

ενεργοποιηθεί σε περιπτωση που δεν τα

βρουν στο οικονομικό με τον Χιμένεθ .

 

Συνεχίζει πως θέλει ο Μελισσανίδης τον Χιμένεθ

αλλά 1) είναι ακριβός

 

 

Ραγιε μετα και την προσφατη συναντηση τους ..

 να κατεβει λίγο ο Μανώλο με ολο το τιμ

   και θα υπογραψουν   .

Link to comment
Share on other sites

.

 να κατεβει λίγο ο Μανώλο με ολο το τιμ

   και θα υπογραψουν   .

Στυλ, αυτο θελουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Στο περιθώριο αυτών που λέει ο Στυλ, πριν λίγο με ενημέρωσε φίλος οτι ο Μανόλο μίλησε με τη Λας Πάλμας στην Ισπανία και αυτό αφήνει να εννοηθεί και ο Τσατάλης.

Αρα τα πράγματα δεν είναι και τόσο σίγουρα όσο παρουσιάζονται και φαίνεται η ομάδα στο επικοινωνιακό κομμάτι να "μην βάζει μυαλό", καθώς σε περίπτωση που δεν επέλθει συμφωνία με το Μανόλο (που το απεύχομαι) η ομάδα θα δεχθεί ισχυρό επικοινωνιακό πλήγμα. Θα αναβιώσει η προπαγάνδα περί διάλυσης, περι καβούρια κλπ.

Και ύστερα να κρίνω λίγο και τη στάση Μανόλο χωρίς να ξέρω. Θα μιλήσω είπε πρώτα με την ΑΕΚ και μετά με τους υπόλοιπους. Αρα μίλησε και δεν τα βρήκαν; Γιατί αν μιλάει όσο βρίσκονται οι εκπρόσωποι του σε διαπραγματεύσεις κρίνεται offside και αυτός. 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια πρωτη συμφωνια στα 900,000 τον χρονο η κοντα εκει αντε να μην ειναι 9 να ειναι 850,000

 

εγω ξερω οτι ο χιμενεθ μιλησε φιλολογικα και με την Λας Παλμας και με την Μαλαγα αλλα και με τις 2 δεν μπηκε σε παραπανω συζητησεις 

 

και περσι ο χιμενεθ υπεγραψε τελος Ιουνιου οταν γυρισε απο διακοπες δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχίας 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μίλησε αντάλλαξαν απόψεις και τους είπε οτι συζητάει με ΑΕΚ . Θέλει να έχει επαφές με όσες πιο πολλές ομάδες απο Ισπανία μπορεί . Απόλυτα λογικό αφού μπορεί μελλοντικά να τους χτυπήσει τη πόρτα όπως έκανε με την ΑΕΚ .

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια πρωτη συμφωνια στα 900,000 τον χρονο η κοντα εκει αντε να μην ειναι 9 να ειναι 850,000

 

εγω ξερω οτι ο χιμενεθ μιλησε φιλολογικα και με την Λας Παλμας και με την Μαλαγα αλλα και με τις 2 δεν μπηκε σε παραπανω συζητησεις 

 

και περσι ο χιμενεθ υπεγραψε τελος Ιουνιου οταν γυρισε απο διακοπες δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχίας 

 

Βρε συ Τζίμυ τι φιλολογικές και ξεφιλολογικές; Η συμφώνησες ή όχι. Αρα ή δεν υπάρχει συμφωνία οριστική ακόμα ή μιλάς με αλλους και είσαι δίπορτος. Δεν υπάρχει γκρι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει κανένας λόγος να πάει στη Β Ισπανίας ο Μανόλο. Πιστεύω δεν υπάρχει θέμα αυτή τη στιγμή σοβαρό. 

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και υπαρχει γκρι, τον πηρανε τηλεφωνο εκανε μια κουβεντα μαζι τους και δεν προχωρησε δεν βλεπω κατι το μεμπτο σε αυτο 

 

απολυτα φυσιολογικο μου ακουγεται 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μίλησε αντάλλαξαν απόψεις και τους είπε οτι συζητάει με ΑΕΚ . Θέλει να έχει επαφές με όσες πιο πολλές ομάδες απο Ισπανία μπορεί . Απόλυτα λογικό αφού μπορεί μελλοντικά να τους χτυπήσει τη πόρτα όπως έκανε με την ΑΕΚ .

Εγώ να σου πω αλήθεια δεν μπορώ να το πολυκαταλάβω αυτό. Συμφώνησες; Εδωσες το λόγο σου; Τέλος. Θυμίζει τον παντρεμένο που τον τσακώνει η γυναίκα με κατεβασμένα παντελόνια μπροστά σε γκόμενα και της λέει οτι δεν έκανε τίποτα, απλά ήθελε και μια δεύτερη γνώμη

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και υπαρχει γκρι, τον πηρανε τηλεφωνο εκανε μια κουβεντα μαζι τους και δεν προχωρησε 

 

Ενώ έχει συμφωνήσει με την ΑΕΚ όπως λένε είναι φυσιολογικό να κάνει μια κουβέντα και να μην προχωράει; Τελωσπάντων εμένα αυτά μου την κάνουν και περισσότερο απο όλα τα έχω με κάτι ΩΡΕΣ που προλαβαίνουν να διαδώσουν ειδήσεις πριν καν οριστικοποιηθούν και στο τέλος την πληρώνει η ΑΕΚ. 

 

Δεν γίνεται πρωτοσέλιδο προχθες η ΩΡΑ συμφώνησαν και σήμερα ο Τσατάλης, όλα είναι πιθανά. Ε σαλτα και....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε αυτά τα θέματα θα λάβω υπόψην σοβαρά αυτά που θα πει ο Χιμένεθ ή ο Μελισσανίδης. Όλα τα άλλα ένας Θεός ξέρει από που πηγάζουν και γιατί γράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινος παντως εχει βαλει στον παγο τις υπολοιπες προτασεις του.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινος παντως εχει βαλει στον παγο τις υπολοιπες προτασεις του.

 

Οι οποίες είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινος παντως εχει βαλει στον παγο τις υπολοιπες προτασεις του.

 

Θα ειναι βοηθος του Μαρτινς στον gay-ρο?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει συμφωνήσει με την ΑΕΚ όπως λένε είναι φυσιολογικό να κάνει μια κουβέντα και να μην προχωράει; Τελωσπάντων εμένα αυτά μου την κάνουν και περισσότερο απο όλα τα έχω με κάτι ΩΡΕΣ που προλαβαίνουν να διαδώσουν ειδήσεις πριν καν οριστικοποιηθούν και στο τέλος την πληρώνει η ΑΕΚ. 

 

Δεν γίνεται πρωτοσέλιδο προχθες η ΩΡΑ συμφώνησαν και σήμερα ο Τσατάλης, όλα είναι πιθανά. Ε σαλτα και....

 

τιποτα δεν ειναι πιθανο 99.99% ο χιμενεθ θα ειναι προπονητης σου την νεα σεζον ολα τα αλλα ειναι απλα προς λαικη καταναλωση 

 

και το ξαναγραφω η υποθεση ειναι τελειωμενη και καμια ΑΕΚ δεν πληρωσε τιποτα θα ρυθμιστουν και τα τυπικα 

 

περσι υπεγραψε τελος ιουνιου παλι προφορικη συμφωνια ειχε κανει 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν ειναι πιθανο 99.99% ο χιμενεθ θα ειναι προπονητης σου την νεα σεζον ολα τα αλλα ειναι απλα προς λαικη καταναλωση 

 

Αρα είναι μαλάκες και παίζουν με τα νεύρα μας. Ας τους βάλει μυαλό τότε η ΠΑΕ γιατί το δικό τους λάκκο σκάβουν

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινος παντως εχει βαλει στον παγο τις υπολοιπες προτασεις του.

Tον έχει ο Βαγγέλας σας κάβα, αμά βγει μάπα το πορτογαλικό καρπούζι; 

Link to comment
Share on other sites

Οι οποίες είναι;

Δεν μπορω να αποκαλυψω.Τουλαχιστον 15

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ποιο παιζουν με τα νευρα σου ?

 

σωστα το παρουσιασε η ΩΡΑ μετα την συναντηση στο κοτερο υπηρχε συμφωνια θα ρυθμιστουν τα τυπικα για τα συμβολαια και οταν γυρισει θα υπογραψει 

 

γιατι κανουμε την ζωη μας δυσκολη

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×