Jump to content

Ρόστερ / Συμβόλαια Π.Α.Ε. - 2017/18


The Magician
 Share

Recommended Posts

Σταυρο μου αγαπημενε αιχμαλωτο δεν επιασα ποτε κανεναν ουτε υπεδειξα τι και πως θα το πει καποιος.

Ο δε καλογερος δεν μου κανει για την ομαδα. Το θεμα μου δεν ηταν αυτο.

Δεν εθιξα κανεναν προσωπικα παρα μονο τους οποιους βαζουν 1 βημα μπρος το γηπεδο το γιουροπα τον Αραουζο και δεν ξερω κι εγω τι αλλο και 10 βηματα πισω την προσληψη του καλογερου ή του καθε καλογερου.

Ξαναβαζω λοιπον αυτο που εγραψες για να το εμπεδωσω γιατι εχω βγαλει την Α Δημοτικου και μονο για τη Λολα εμαθα να διαβαζω.

 

Τι έγινε; Πήραμε θάρρος; Παροπλίστηκε το ψοφίμι, μπήκαν οι μπολντόζες, έμεινε ο Χιμένεθ, ήρθε κι ο Αραούχο και χαρήκατε; Ότι η ΑΕΚ θα ξαναγίνει κανονική; Φάε Λύμπε τώρα και ασχολήσου με κλαρίνα και τατουάζ για τις επόμενες μεταγραφικές περιόδους και α γαμήσου μλκ ΑΕΚτζή.

 

ΟΚ Τωρα καταλαβα πως το εγραψες οτι δλδ μην ξεγελιεσαι κι α γαμησου ΑΕΚΤΖΗ αν νομιζεις οτι με το γηπεδο το Χιμενεθ και τον Αραουχο η ΑΕΚ εγινε κανονικη. Φαε Λυμπε κλαρινα και τατου κι οχι η ΑΕΚ δεν εγινε κανονικη.

Με συγχωρεις και παλι.

Καλα καταλαβα ή πρεπει να βγαλω το εξαταξιο πρωτα ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να θυμηθώ τη 'λειτουργία των μετόχων" και δεν... 

Ας πούμε προσπαθώ να θυμηθώ τον δεύτερο και τον τρίτο τεχνικό διευθυντή μετά τον Ίβιτς...

Στέλιος Μανωλάς :D

Link to comment
Share on other sites

Να δώσουμε ευκαιρία και στον Ντε Μπαρτολο, νομίζω αδικήθηκε και αυτός.

Να φερει νεο Σκοκκο να ησυχάσει και ο Κρις

Link to comment
Share on other sites

Ιλια Ιβιτς και μετα τα κλειδια στον Σερα και απο εκει και περα το χαος 

Άρα μιλάμε για τον ορισμό του μοντέρνου τρόπου διοίκησης. 

 

Τέσπα, δε θέλω να μπαίνω ξανά σε τέτοιες κουβέντες και πρώτος έχω γράψει για το πόσο μαλακία ήταν τα "ΣΗΚΩΦΥΓΕΠΟΥΛΑΤΩΡΑ" και τα "ΤΙΓΡΗ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ" και "ΝΤΕΜΗ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ" και οι γκρίνιες όλη την ώρα. 

Απλά δεν είναι και για χαρά εκείνη η διοικητική περίοδος με κριτήρια που κρίνουμε ανεπαρκή τη σημερινή. 

Link to comment
Share on other sites

Μοντερνος τροπος διοικησης και ελληνικο ποδοσφαιρο δεν συμβαδιζουν. Σε ολες τις ελληνκες ομαδες. Αφου και οι οπαδοι θελουμε τον Προεδραρα που καθαριζει που χωνει χρημα που φερνει παιχταραδες και γενικα ειναι ο γαμαω και δερνω. Δεν μας αρεσουν οι Μοντσι της Ευρωπης και της υπομονης του προτζεκτ 2-3 χρονια και της σταδιακης αναβαθμισης. 

Link to comment
Share on other sites

Μοντερνος τροπος διοικησης και ελληνικο ποδοσφαιρο δεν συμβαδιζουν. Σε ολες τις ελληνκες ομαδες. Αφου και οι οπαδοι θελουμε τον Προεδραρα που καθαριζει που χωνει χρημα που φερνει παιχταραδες και γενικα ειναι ο γαμαω και δερνω. Δεν μας αρεσουν οι Μοντσι της Ευρωπης και της υπομονης του προτζεκτ 2-3 χρονια και της σταδιακης αναβαθμισης. 

Μας αρέσουν τα φραγκολεβαντίνικα, αλλά με όσο πιο καθαρό ποδοσφαιρικό περιβάλλον γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μητσο. Αλλα ειναι και ατοπο - ακυρο - αδικο αν θες να συγκρινεται η σημερινη κατασταση με το Δημητρελο και τον Αδαμιδη. Αυτο ειναι το ζητουμενο; Να τα παει καλυτερα απ τον κυρ Αντρεα τον εκκαθαριστη;

 

υ.γ. για να σου το κλεισω ωραια, οι μετοχοι λειτουργουσαν επαγγελματικα μεχρι το 09 που παρθηκε η αποφαση να μπει ο Μελισσανιδης. Ολη η διετια μετα ηταν μια τραγωδια σε οργανωτικο/διοικητικο επιπεδο και μας εφερε το 11 στο αδιεξοδο, στα σαπορτια και στις παπαριες καμαρωτες. Απο τα μεσα του 09 ομως, η ΠΑΕ λειτουργουσε "μελισσανιδικα" χωρις το Μελισσανιδη. Εξ ου και οι επιλογες Στελιου και η παραμονη του Ντουσαν με προσωπικη παρεμβαση Παππα. Anyway, περσινα ξινα σταφυλια που λεει κι ο Υπουργος για τον ΕΝΦΙΑ. Προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μητσο. Αλλα ειναι και ατοπο - ακυρο - αδικο αν θες να συγκρινεται η σημερινη κατασταση με το Δημητρελο και τον Αδαμιδη. Αυτο ειναι το ζητουμενο; Να τα παει καλυτερα απ τον κυρ Αντρεα τον εκκαθαριστη;

 

 

Εξ αρχής αναφέρομαι στους μετόχους. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ληγω. Τη θεση "δε μου κανει ο Λυμπε" την εχω κι εγω. Αλλα να φτανω να κανω καβγα για το αν εχω κανονικη ΑΕΚ η οχι με την προσληψη καποιου με ξεπερνα και δεν εχω ικανοτητα να το αντιμετωπισω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα για σενα. Ειπα οτι διαβαζω παντα αντιδιαστολη Μελισσανιδη με Δημητρελο. Και ειναι εγκλημα να γινεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

υ.γ. για να σου το κλεισω ωραια, οι μετοχοι λειτουργουσαν επαγγελματικα μεχρι το 09 που παρθηκε η αποφαση να μπει ο Μελισσανιδης. Ολη η διετια μετα ηταν μια τραγωδια σε οργανωτικο/διοικητικο επιπεδο και μας εφερε το 11 στο αδιεξοδο, στα σαπορτια και στις παπαριες καμαρωτες. Απο τα μεσα του 09 ομως, η ΠΑΕ λειτουργουσε "μελισσανιδικα" χωρις το Μελισσανιδη. Εξ ου και οι επιλογες Στελιου και η παραμονη του Ντουσαν με προσωπικη παρεμβαση Παππα. Anyway, περσινα ξινα σταφυλια που λεει κι ο Υπουργος για τον ΕΝΦΙΑ. Προχωραμε.

Δεν το κλείνεις ωραία, το κλείνεις όπως θες να το θυμάσαι και να σου αρέσει προσωπικά και δεν το βρίσκω κακό. 

Η ομάδα λειτουργούσε μπακαλίστικα από ντέι ουάν που λέμε. 

Και όχι δεν πυροδότησε ο Μελισσανίδης την πορεία διάλυσης, η πορεία ήταν προδιαγεγραμμένη από το καλοκαίρι του '08. 

Link to comment
Share on other sites

Magician δεν ειναι μονο η συγκριση με Δημητρελους. ΝΑ συγκρινουμε Τροχανα? Enic? Netmed , ψωμιαδη με καφεδες? Δηλ ποτε ειχαμε σοβαροτερη διοικηση, με Ντεμη που ακομα τον κατηγορουν για σπαταλη και νεοπλουτισμο? Ποτε? Απο την δεκαετια του 80 μεχρι σημερα στα δαχτυλα του ενος χεριου ηταν σοβαρες οι διοικησεις της ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα για σενα. Ειπα οτι διαβαζω παντα αντιδιαστολη Μελισσανιδη με Δημητρελο. Και ειναι εγκλημα να γινεται αυτο.

Είναι τελευταίο φρούτο στο ΚΜ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελευταίο φρούτο στο ΚΜ αυτό.

Αν μιλας για μενα και δεν σας αρεσουν τα "νεα φρουτα" δεν υπαρχει θεμα . Το ραβω και δεν ξαναγραφω για να μην χαλαω και καρδιες, Οπως σας αρεσει. Εξαλλου σαν νεος γιατι να εχω αποψη? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα για σενα. Ειπα οτι διαβαζω παντα αντιδιαστολη Μελισσανιδη με Δημητρελο. Και ειναι εγκλημα να γινεται αυτο.

 

Σωστα.Απο Αδαμιδη και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για μενα και δεν σας αρεσουν τα "νεα φρουτα" δεν υπαρχει θεμα . Το ραβω και δεν ξαναγραφω για να μην χαλαω και καρδιες, Οπως σας αρεσει. Εξαλλου σαν νεος γιατι να εχω αποψη? 

Καμιά σχέση ρε συ. 

Ξαφνικά δεν συγκρίνουμε πια τα κακώς κείμενα του Μελ με τους μετόχους, αλλά με τον Δημητρέλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κλείνεις ωραία, το κλείνεις όπως θες να το θυμάσαι και να σου αρέσει προσωπικά και δεν το βρίσκω κακό. 

Η ομάδα λειτουργούσε μπακαλίστικα από ντέι ουάν που λέμε. 

Και όχι δεν πυροδότησε ο Μελισσανίδης την πορεία διάλυσης, η πορεία ήταν προδιαγεγραμμένη από το καλοκαίρι του '08. 

Μπορει να το κλεινω κι ετσι, δεν αντιλεγω. Αλλα δεν δεχομαι οτι λειτουργησες μπακαλιστικα. Νεοπλουτιστικα σε καποιες περιπτωσεις ισως. Αλλα σαν λειτουργια ΠΑΕ πιο επαγγελματικα λειτουγουσες την πενταετια μεχρι να ερθουν οι "ανθρωποι" Μελισσανιδη. Και η αποψη μου ειναι οτι ο Μελισσανιδης πυροδοτησε τη διαλυση επειδη οι εναπομειναντες ηταν ανικανοι να διαχειριστουν την κατασταση. Το 09 τον πουλησε στη Ραφηνα το Νοτια, μετα ηρθε ο Παππας που υποτιθεται ειχε τον "τροπο" να τον κανει να ερθει. Ε δεν ηρθε γιατι απο την αρχη ηθελε το ζερο ο ανθρωπος και δικαιωμα του να μην πληρωνει αμαρτιες αλλων. 

 

Magician δεν ειναι μονο η συγκριση με Δημητρελους. ΝΑ συγκρινουμε Τροχανα? Enic? Netmed , ψωμιαδη με καφεδες? Δηλ ποτε ειχαμε σοβαροτερη διοικηση, με Ντεμη που ακομα τον κατηγορουν για σπαταλη και νεοπλουτισμο? Ποτε? Απο την δεκαετια του 80 μεχρι σημερα στα δαχτυλα του ενος χεριου ηταν σοβαρες οι διοικησεις της ΑΕΚ

Με Ντεμη λειτουργησες για πρωτη φορα σαν κανονικο μαγαζι, συγχρονο. Ας συγκριθει με την περιοδο 04-09. Οχι ομως με τον πεταμενο το Δημητρελο και τον Αδαμιδη με την οριτζιναλ. Ξερουμε πολυ καλα τι εγινε στην ΑΕΚ, δεν χρειαζεται να παμε τοσο πισω σε Τροχανα και Ενικ/Ντεμεντ. Πολλω δε στο Μακη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για μενα και δεν σας αρεσουν τα "νεα φρουτα" δεν υπαρχει θεμα . Το ραβω και δεν ξαναγραφω για να μην χαλαω και καρδιες, Οπως σας αρεσει. Εξαλλου σαν νεος γιατι να εχω αποψη? 

Καμια σχεση. Σου απαντησε και ο Μητσος επ αυτου. Μην τα παιρνετε ολα προσωπικα οσα γραφονται. Κι εγω εχω γραψει "δλδ τι θελετε να φυγει και να γυρισουμε στο Δημητρελο". Κι εγω το εχω κανει το λαθος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να το κλεινω κι ετσι, δεν αντιλεγω. Αλλα δεν δεχομαι οτι λειτουργησες μπακαλιστικα. Νεοπλουτιστικα σε καποιες περιπτωσεις ισως. Αλλα σαν λειτουργια ΠΑΕ πιο επαγγελματικα λειτουγουσες την πενταετια μεχρι να ερθουν οι "ανθρωποι" Μελισσανιδη. Και η αποψη μου ειναι οτι ο Μελισσανιδης πυροδοτησε τη διαλυση επειδη οι εναπομειναντες ηταν ανικανοι να διαχειριστουν την κατασταση. Το 09 τον πουλησε στη Ραφηνα το Νοτια, μετα ηρθε ο Παππας που υποτιθεται ειχε τον "τροπο" να τον κανει να ερθει. Ε δεν ηρθε γιατι απο την αρχη ηθελε το ζερο ο ανθρωπος και δικαιωμα του να μην πληρωνει αμαρτιες αλλων. 

 

Με Ντεμη λειτουργησες για πρωτη φορα σαν κανονικο μαγαζι, συγχρονο. Ας συγκριθει με την περιοδο 04-09. Οχι ομως με τον πεταμενο το Δημητρελο και τον Αδαμιδη με την οριτζιναλ. Ξερουμε πολυ καλα τι εγινε στην ΑΕΚ, δεν χρειαζεται να παμε τοσο πισω σε Τροχανα και Ενικ/Ντεμεντ. Πολλω δε στο Μακη.

Συμφωνω και πιστευα πολυ στον τροπο λειτουργΙας του Ντεμη. Με τα στραβα του και με τα καλα του. Μετα το χαμενο πρωταθλημα στα χαρτια αρχισε και η κατραακυλα σε ολα τα επιπεδα. Καναμε 10 χρονια να σηκωσουμε κεφαλι αυτο συγκρινω 

Link to comment
Share on other sites

Κι ο Πατριαρχης Γκουμας, οταν η ομαδα στα χερια του θειου Λουκα ηταν υπερχρεωμενη και δεν μπορουσε να αντεξει το 40% της ερασιτεχνικης ο θειος, καλεσε το Γκουμα να του τη δωσει κι αυτος αρνηθηκε γιατι ηθελε ζερο χρεη. Ετσι δοθηκε στον καταστροφεα Ζαφειροπουλο.

Δεν εχει πει μονο ο Μελισσανιδης το ζερο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μητσο. Αλλα ειναι και ατοπο - ακυρο - αδικο αν θες να συγκρινεται η σημερινη κατασταση με το Δημητρελο και τον Αδαμιδη. Αυτο ειναι το ζητουμενο; Να τα παει καλυτερα απ τον κυρ Αντρεα τον εκκαθαριστη;

 

υ.γ. για να σου το κλεισω ωραια, οι μετοχοι λειτουργουσαν επαγγελματικα μεχρι το 09 που παρθηκε η αποφαση να μπει ο Μελισσανιδης. Ολη η διετια μετα ηταν μια τραγωδια σε οργανωτικο/διοικητικο επιπεδο και μας εφερε το 11 στο αδιεξοδο, στα σαπορτια και στις παπαριες καμαρωτες. Απο τα μεσα του 09 ομως, η ΠΑΕ λειτουργουσε "μελισσανιδικα" χωρις το Μελισσανιδη. Εξ ου και οι επιλογες Στελιου και η παραμονη του Ντουσαν με προσωπικη παρεμβαση Παππα. Anyway, περσινα ξινα σταφυλια που λεει κι ο Υπουργος για τον ΕΝΦΙΑ. Προχωραμε.

Με οποία κατάσταση και να συγκριθεί η σημερινή μετά το 1996 το πρόσημο τώρα ειναι πιο θετικο

 

Όσοι δεν το καταλαβαινουν έχουν κοντή μνήμη

 

Αυτά και τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Πριν την Ραφήνα Μάγε υπήρχε και το 70+70 και τα 200 μύρια του τσιμεντά. 

Γιατί ρε φίλε τα θυμάσαι τόσο θολά ορισμένα και τόσο καθαρά κάποια άλλα; 

Η ΠΑΕ σαφώς λειτουργούσε μπακαλίστικα, εκτός και οι προτζέκτορες, τα πιντιεφ και τα εξελάκια συνιστούν κριτήριο μοντέρνας διοίκησης. 

Διάλεξε για τεχνικό διευθυντή έναν μόλις αποχωρήσαντα ποδοσφαιριστή μεταξύ άλλων για να πατσίσει και κάτι χρώστια, μετά δεν τον αντικατέστησε ποτέ και έδωσε εν λευκώ τα κλειδιά σε έναν προπονητή και σου δίνω μια καλή πάσα να μιλήσεις για μετάβαση στο βρετανικό μοντέλο, ενδιάμεσα ανέβαζε το μπάτζετ με Σαπάνηδες και Τσάνκο μέχρι που το έστρωσε με τον Ριβάλντο την 4η χρονιά και ειλικρινά πολλά, πολλά ακόμα που δε θέλω να τα ξαναγράψω, αλλά με τσιγκλάς και εσύ ρε άτιμο πλάσμα. 

Σχεδόν ντε ζα βου κατάσταση ζεις, αλλά τότε ας πούμε ήταν μόντερν φούτμπωλ και τώρα 90ς ξέρω 'γω. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×