Jump to content

Ρόστερ / Συμβόλαια Π.Α.Ε. - 2017/18


The Magician
 Share

Recommended Posts

Ποιος σοβαρος με λεφτα θα πληρωσει χρεη προηγουμενων αν δεν εχει συμφερον. πχ μπαμπας και βαγγελ που και αυτοι ελεγχονται τι πληρωσαν!!

Link to comment
Share on other sites

Κι ο Πατριαρχης Γκουμας, οταν η ομαδα στα χερια του θειου Λουκα ηταν υπερχρεωμενη και δεν μπορουσε να αντεξει το 40% της ερασιτεχνικης ο θειος, καλεσε το Γκουμα να του τη δωσει κι αυτος αρνηθηκε γιατι ηθελε ζερο χρεη. Ετσι δοθηκε στον καταστροφεα Ζαφειροπουλο.

Δεν εχει πει μονο ο Μελισσανιδης το ζερο.

Δεν καταμαρτυρω κατι επ αυτου. Δικαιωμα του εγραψα του ανθρωπου. Αλλα επιμενω οτι τον καιρο που διοικουσαν αλλοι, ολος ο μηχανισμος του αυτους τους αλλους τους πολεμησε. 

Και στην τελικη δεν ειναι κακο να προτιμαει καποιος αλλον στα κουμαντα. Πιθανολογω οτι και τωρα υπαρχουν ανθρωποι που θα προτιμουσαν ας πουμε το Ντεμη στο μανατζμεντ της ΠΑΕ. Ειναι θεμα προσωπικης εκτιμησης/οπτικης το διοικητικο μοντελο. Το τωρινο μοντελο ειναι κατι σαν ουδεν κακο αμιγες καλου. Και υπαρχει το θεμα του γηπεδου στην κορυφη που δεν γινεται να μην το προσμετρας. Ε ο Μελισσανιδης το γηπεδο το κανει. Κανενας αλλος δεν μπορουσε/μπορει να το κανει. Το προβλημα μας ειναι η ομαδα και το γεγονος οτι θα μπορουσε να λειτουργει καλυτερα και να ειναι καλυτερη. Το παει λαου λαου, κατανοητο κι αυτο. Δεν σημαινει οτι κανουμε αντιπολιτευση οταν διαφωνουμε στις επιλογες. Αλλα να συμφωνω με ολα δε γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σοβαρος με λεφτα θα πληρωσει χρεη προηγουμενων αν δεν εχει συμφερον. πχ μπαμπας και βαγγελ που και αυτοι ελεγχονται τι πληρωσαν!!

Με δάνειο ο ένας από τράπεζα, αλλά εγγυημένα λόγω ΤσουΛι τα πανοτόκια και ο άλλος με μέσω εταιρείας του για να είναι καλυμμένος αν κάτι στραβώσει.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά γελάμε με την λειτουργία του νικολαιδη και των μετόχων του

 

Τι αν πρώτο θυμηθώ αστεία πράγματα εκεί και αν γινοταν 1 καλό και 10 βήματα πίσω

Link to comment
Share on other sites

Με δάνειο ο ένας από τράπεζα, αλλά εγγυημένα λόγω ΤσουΛι τα πανοτόκια και ο άλλος με μέσω εταιρείας του για να είναι καλυμμένος αν κάτι στραβώσει.

Ακομα και η πληρωμη του μπαμπα ειναι με δανεισμο απο την εταιρια του προς την ΠΑΕ κατι σαν τα δανεια της Enic σε μας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και η πληρωμη του μπαμπα ειναι με δανεισμο απο την εταιρια του προς την ΠΑΕ κατι σαν τα δανεια της Enic σε μας 

Έτσι. 

Τι πιο φυσιολογικό σε επιχειρηματικές κινήσεις μεγάλου ρίσκου. 

Αλλά ξέρω εγώ αυτοί είναι παοκ365 και εμείς οι ιλουμινάτι του οπαδισμού. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν την Ραφήνα Μάγε υπήρχε και το 70+70 και τα 200 μύρια του τσιμεντά. 

Γιατί ρε φίλε τα θυμάσαι τόσο θολά ορισμένα και τόσο καθαρά κάποια άλλα; 

Η ΠΑΕ σαφώς λειτουργούσε μπακαλίστικα, εκτός και οι προτζέκτορες, τα πιντιεφ και τα εξελάκια συνιστούν κριτήριο μοντέρνας διοίκησης. 

Διάλεξε για τεχνικό διευθυντή έναν μόλις αποχωρήσαντα ποδοσφαιριστή μεταξύ άλλων για να πατσίσει και κάτι χρώστια, μετά δεν τον αντικατέστησε ποτέ και έδωσε εν λευκώ τα κλειδιά σε έναν προπονητή και σου δίνω μια καλή πάσα να μιλήσεις για μετάβαση στο βρετανικό μοντέλο, ενδιάμεσα ανέβαζε το μπάτζετ με Σαπάνηδες και Τσάνκο μέχρι που το έστρωσε με τον Ριβάλντο την 4η χρονιά και ειλικρινά πολλά, πολλά ακόμα που δε θέλω να τα ξαναγράψω, αλλά με τσιγκλάς και εσύ ρε άτιμο πλάσμα. 

Σχεδόν ντε ζα βου κατάσταση ζεις, αλλά τότε ας πούμε ήταν μόντερν φούτμπωλ και τώρα 90ς ξέρω 'γω. 

 

Δε σε τσιγκλαω ρε, συζηταμε σαν να τρωμε γαυρο μαρινατο στου Βατζουλια. Στο 70+70 εγινε το ρηγμα ρε συ. Εκει οι μισοι "ουτε ζωγραφιστο" και οι αλλοι "να το συζητησουμε και να του τη δωσουμε". Ο Τακης ητανε γνωστο οτι δεν ηθελε να τον βλεπει, μη μου λες πραγματα που τα ειχαμε χιλιοαναλυσει μαζι. Καθαρα τα θυμαμαι, δεν τα χω θολα. Απλως δεν απαξιωνω εντελως μια προσπαθεια που εφερε αρκετα πραγματα στην πενταετια της. 

Ο Ιβιτς ηταν μια καλη λυση, το λαθος του δεν ηταν τα κλειδια στο Φερερ, αλλα οτι στο τετραμηνο αποφασισε οτι ηταν λαθος η αποφαση με το Φερερ και δεν τρεχει και τιποτα, ας του δωσουμε 4 εκατ. αποζημιωση για να ερθει ο Δωνης. Μονος του τα εχει πει οτι απο Νοεμβριο ειχε καταληξει στο Δωνη. Ε αυτα τα πραγματα οταν πληρωνουν αλλοι δεν τα κανεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. 

Τι πιο φυσιολογικό σε επιχειρηματικές κινήσεις μεγάλου ρίσκου. 

Αλλά ξέρω εγώ αυτοί είναι παοκ365 και εμείς οι ιλουμινάτι του οπαδισμού. 

Αυτοι εδω πανω τον εχουν για ευεργετη. Οταν θα το σκασει θα γελαω με τις κυβιστησεις τους. 

Αλλα δεν με νοιαζει γιαυτους. 

Μπορω να προχωρησω εγω σαν ομαδα ? αυτο θελουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα διαγωνια τον διαλογο και προτεινω ψυχραιμια.

 

Το ΜΕΓΑ ζητουμενο,το ΜΕΓΑ κερδος που εχει να παρει η ΑΕΚ απο τον Μελ ειναι στο τοπικ του γηπεδου και στα βιντεο του George_d.Η πουτανα η πολεμιστρα με κραταει ηρεμο και σε φαση ζεν.

 

Η ΠΑΕ σημερα ανακοινωσε πως κομμενες οι σκεψεις για δικτυο μανατζερ,κομμενες οι διασυνδεσεις.Φραπες με τα "παιδια" για να δουμε αν εχουν κατι,και "ποιος ειναι αυτος ο μαλακας ο πεταυρακης."

 

Οκ νο προμπλεμ,στα παπαρια μου ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

 

Οσο η μπουλντοζα δουλευει,λιγο κρεβατομουρμουρα εδω και αυτο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε τσιγκλαω ρε, συζηταμε σαν να τρωμε γαυρο μαρινατο στου Βατζουλια. Στο 70+70 εγινε το ρηγμα ρε συ. Εκει οι μισοι "ουτε ζωγραφιστο" και οι αλλοι "να το συζητησουμε και να του τη δωσουμε". Ο Τακης ητανε γνωστο οτι δεν ηθελε να τον βλεπει, μη μου λες πραγματα που τα ειχαμε χιλιοαναλυσει μαζι. Καθαρα τα θυμαμαι, δεν τα χω θολα. Απλως δεν απαξιωνω εντελως μια προσπαθεια που εφερε αρκετα πραγματα στην πενταετια της. 

Ο Ιβιτς ηταν μια καλη λυση, το λαθος του δεν ηταν τα κλειδια στο Φερερ, αλλα οτι στο τετραμηνο αποφασισε οτι ηταν λαθος η αποφαση με το Φερερ και δεν τρεχει και τιποτα, ας του δωσουμε 4 εκατ. αποζημιωση για να ερθει ο Δωνης. Μονος του τα εχει πει οτι απο Νοεμβριο ειχε καταληξει στο Δωνη. Ε αυτα τα πραγματα οταν πληρωνουν αλλοι δεν τα κανεις. 

Γίνανε κάποια καλά τότε και η τραγωδία ήταν ότι πέρασε η γραμμή Τάκη και τινάχτηκε η ομάδα στον αέρα από έναν άνθρωπο που πρέπει να γραφτεί στα μαύρα κατάστιχα της ιστορίας της ομάδας μαζί με τους Κιντήδες. 

Είμαι βέβαιος ότι ο Μελ θα το έπιανε από εκεί που το άφησαν οι μέτοχοι και πιθανότατα θα ζούσαμε τις ομορφιές στην ΕΠΟ 10 χρόνια πριν, συν του ότι θα ήσουν καβάλα στην αποχώρηση Κόκκαλη και όχι σε αποσύνθεση. 

Τους Ίβιτς ήταν επιλογή απελπισίας. Ο Φερρέρ ήταν καλή επιλογή αλλά οι μέτοχοι τότε υπέκυψαν στα ελληνάκια για τα οποία ας πούμε σήμερα για 90τισμο την ΠΑΕ με το Μάνταλο και τον Λαμπρόπουλο π.χ. , αλλά τότε δεν έτρεχε και κάτι. 

Όπως και ο Μελ και οι άλλοι τότε παρέλαβαν καμμένη γη, αν δε μπορείς να φτιάξεις κάτι σε καμμένη γη τότε δεν κάνεις για τίποτε ρε φίλε και οι μεν και ο δε. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Ο Τακης ακομα και σημερα δειχνει οτι δεν ταιριαζουν τα χνωτα του με τον τιγρη, Ειχε ειπωθει οτι θα συνδρα;μει στο γηπεδο με τα τσιμεντα και μολις ποχτες εδω μεσα γραφατε οτι το γυρισε τωρα και δεν δινει τιποτα δωρεαν, θελει μπακιρι. δικαιωμα του. Απλα δεν τον θελουμε. Στο καλο και να μας γραφει. Απο ολους του υπολοιπους για το γηπεδο ισχυουν ή εκοψαν λασπη και αυτοι μολις βγηκε η αδεια

Link to comment
Share on other sites

Ο Τακης ακομα και σημερα δειχνει οτι δεν ταιριαζουν τα χνωτα του με τον τιγρη, Ειχε ειπωθει οτι θα συνδρα;μει στο γηπεδο με τα τσιμεντα και μολις ποχτες εδω μεσα γραφατε οτι το γυρισε τωρα και δεν δινει τιποτα δωρεαν, θελει μπακιρι. δικαιωμα του. Απλα δεν τον θελουμε. Στο καλο και να μας γραφει. Απο ολους του υπολοιπους για το γηπεδο ισχυουν ή εκοψαν λασπη και αυτοι μολις βγηκε η αδεια

Στο μιλητό όλοι θα δώσουν.

Όπως στο μιλητό ο τάιγκερ θα βάλει 10εκ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις τα χρωστια που ειχαμε οταν βουτηξαμε στον πατο με τα σκατα στη Γ' ?

Link to comment
Share on other sites

θα το φτιαξει? ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΓΚΑΣ ΤΟΛΗ και αδριαντα επειδη ΑΥΤΟΣ το εφτιαξε

Καμία αντίρρηση.

Απλά απαντούσα τι ισχύει στο μιλητό.

Link to comment
Share on other sites

Στο μιλητό όλοι θα δώσουν.

Όπως στο μιλητό ο τάιγκερ θα βάλει 10εκ.

Αν το σηκώσει χωρίς να βάλει φράγκο θα μιλάμε για τεράστιο ΜΑΓΚΑ
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οτι και να ισχυει αν το φτιαξει ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΓΚΑΣ θα ειναι γιατι μονο αυτος κανενας αλλος και οχι σχεδια επι χαρτου πλεον

 

μπουλντοζες και αδειες και σουπα μουπες οχι αερολογιες

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως. Για τις μεταγραφες εχουμε αλλωστε τον Γιαννη τον Κοντη (αφου θελει κι ο Τολης να μαθαινει και ονοματα απο το team)

 

Δεν υπαρχει κανενας Κόντης στο τιμ Μελισσανιδη.

Εκ των πραγματων δε θα μπορουσε να υπαρξει τετοιος ανθρωπος κοντα του,

το καταλαβαινετε οσοι λιγο αντιλαμβανεστε τον ανθρωπο Μελισσανιδη .

 

Ο Κοντης μαζι με το Ντινο και ολιγη απο Μαρινάκη εφεραν την καραβιά στο βαζελο.Εκει ναι ειναι

 σε καποιο τιμ .

 

Ο Μαιστοροβιτς εφυγε γιατι κοστιζε πολυ.

Μονο το ενοικιο της οικιας του ηταν 4.500 χιλιαρικα το μηνα.

Μαζι με τον Μπαγεβιτς κοστιζουν στην ΠΑΕ 400.000 το χρονο.

Ξεφορτωθηκαμε ηδη καμποσα του καράφλα,τα υπολοιπα του Ντουσκο -και επισημα ως μισθοι εννοώ

μιας και ανεπισημα δεν κανει τιποτε αλλο απο το να παιζει τάβλι στα Σπατα -

ειναι θεμα χρονου .

 

ΥΓ.Αστειο να μιλαμε για καλες εποχες Ντεμη στην ΑΕΚ  κλπ.

   Ο συγκεκριμένος φελός περαν απο καλος φιλος του downtown

    και δημιουργημα της δήθεν γκλαμουριάς

    δε μπορουσε να διοικησει ουτε την επαυλη της οικογενειας του

     στο Κεφαλαρι

   με αποτελεσμα ακομα και εκει να μπουν μεσα .

   Τωρα εκπομπουλα στον σπορ φμ και διχίλιαρο . Καλα ειναι και εκει μωρε ,

   βγηκαν και οι διακοπες φετος .

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις τα χρωστια που ειχαμε οταν βουτηξαμε στον πατο με τα σκατα στη Γ' ?

Αν θυμαμαι καλα γυρω στα 20 ηταν

Link to comment
Share on other sites

Γίνανε κάποια καλά τότε και το λάθος ήταν ότι πέρασε η γραμμή Τάκη και τινάχτηκε η ομάδα στον αέρα από έναν άνθρωπο που πρέπει να γραφτεί στα μαύρα κατάστιχα της ιστορίας της ομάδας μαζί με τους Κιντήδες. 

Είμαι βέβαιος ότι ο Μελ θα το έπιανε από εκεί που το άφησαν οι μέτοχοι και πιθανότατα θα ζούσαμε τις ομορφιές στην ΕΠΟ 10 χρόνια πριν, συν του ότι θα ήσουν καβάλα στην αποχώρηση Κόκκαλη και όχι σε αποσύνθεση. 

Τους Ίβιτς ήταν επιλογή απελπισίας. Ο Φερρέρ ήταν καλή επιλογή αλλά οι μέτοχοι τότε υπέκυψαν στα ελληνάκια για τα οποία ας πούμε σήμερα για 90τισμο την ΠΑΕ με το Μάνταλο και τον Λαμπρόπουλο π.χ. , αλλά τότε δεν έτρεχε και κάτι. 

Όπως και ο Μελ και οι άλλοι τότε παρέλαβαν καμμένη γη, αν δε μπορείς να φτιάξεις κάτι σε καμμένη γη τότε δεν κάνεις για τίποτε ρε φίλε και οι μεν και ο δε. 

 

Πως να μην περασει η γραμμη Τακη αφου η τριανδρια που διοικουσε μετα το πενταμηνο Κιντη, ηταν ο Ντεμης, ο Τακης και ο Κουλης; Οι μετοχοι (οι τρεις που πληρωναν βασικα) ουτε καν ξερανε τι και πως. Μονο κατι καβλες που πιανανε τον Πολυ και ζηταγε το Λαγο με καθε κοστος ή τα νευρα του Νοτια που εφερε "τοποτηρητη" οικονομικο διευθυντη εμπιστοσυνης του Παππα.

 

- Τοτε δεν ετρεχε κατι; Το μεγαλυτερο χτικιο τοτε το εβγαλα. Που υποτιθεται με 3 κινησεις εκανες το upgrade και βρεθηκες με τα σκατα και τα αποσκατα.

 

- Καμμενη γη αλλα την πληρωσανε οι προηγουμενοι. 24 εγραφε το κοντερ. Αλλες εποχες θα μου πεις. Ε εγω πλεον μετα απο τοσα χρονια διοικησης Μελ, εχω στο μυαλο μου το γηπεδο κατι σαν 44 για την ομαδα. Τροχοπεδη για αναπτυξη αγωνιστικη. Κι ομως με τον τροπο του και με τη δυναμη που εχει παρασκηνιακα, εφερε και μια κουπα και πηγε και δευτερος με ροστερ και επιλογες της πλακας.

 

Για να σου καταληξω λοιπον, παραγοντικα δεν συγκρινεται με κανεναν. Μερα με τη νυχτα. Το προβλημα το δικο μου ειναι οτι λειτουργεις μονο "παρεϊστικα" και "οικογενειακα", χωρις να κοιτας τι συμβαινει γυρω σου και ποσο προχωρησε η μπιζνα που λεγεται ποδοσφαιρο. Εχει φτασει η ομαδα να λειτουργει με "ντοπες" Μελ και "γκαζια" και λοιπες γραφικοτητες. Εχει κατι δημοσιους υπαλληλους στην ΠΑΕ, καποτε ελεγε "τι ειναι η ΑΕΚ; Μπατσελονα να εχει 90 υπαλληλους" και εχει 120 γιατι καταλαβε οτι οι ζητιανοι της ΑΕΚ τελικα ειναι παρα πολλοι.

 

Δε λεω οτι δεν αναθεωρησε κι αυτος πολλα, μου εχει δειξει οτι αργει μεν, αλλα νιωθει γιατι ειναι 50 χρονια στο ποδοσφαιρο δεν ειναι κανα κιριζι χτεσινο ουτε κοκκινομαγουλος. Κι οπως λεει και ο Φερμιονας, αυτη τη στιγμη στο χωραφι σκαβουνε και ο Γκιρτζικης/Σαρρης/συρφετος ειναι παρελθον. Ε ειναι μεγαλο πραγμα αυτο που εκανε και δεν θα μπορουσε να το κανει κανενας αλλος, οσα λεφτα και να εβαζε στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα γυρω στα 20 ηταν

Και τα εσοδα της 5ετιας ? Πες μου οτι θυμασαι κι αυτο να σε καταταξω στους αποφοιτους του Μπρουνελ γιατι εγω εχω Λου και Ο Λο-Λου και Α ΛΑ....ΛΟΛΑ ΝΑ ΕΝΑ ΑΡΧΙΔ...ΕΝΑ ΜΗΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×