Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Πρεπει να χει καβαλησει μεγαλο καλαμι ο Φωτακης παντως με αυτα που ακουγονται οτι ειπε στους Λαμιωτες και τον Τσιλουλη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τώρα χωρίς αποδείξεις είναι λίγο γραφικά .

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goku21 said:

Αυτα τώρα χωρίς αποδείξεις είναι λίγο γραφικά .

λίγο;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να βγαίνουν τέτοιες βρωμες γιατί στο τέλος δεν έχει καμία σημασία εάν είναι ψέμα η αλήθεια και γίνεται συλλογική συνείδηση. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσουν αυτές οι λάσπες πάντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να γίνουμε ανήθικοι, σκατά στην ηθική του μέσου ΑΕΚτζη. Έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα όμως όλο αυτό να γίνεται από ψωλοκοπανες στο Τουίτερ και όχι από την ίδια την ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Ιωαννίδης ενώ μέχρι πρόσφατα μου ήταν αδιάφορος κάθε φορά πια μου φαίνεται και πιο μαλακισμένο. Και όχι επειδή είναι παίκτης του βάζελου, πχ ο Αιτόρ δεν μου φαίνεται αντιπαθής, πέρα από το ότι είναι αντίπαλος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω χιλιοπει ότι η ΑΕΚ χρειάζεται ένα nonγραφειο τύπου ελεύθερων σκοπευτων .Ενα γραφείο αισχρης προπαγάνδας,  εμετικης διασποράς fake news , κατακρεουργισμου χαρακτήρων διατυπωμένα όλα αυτά με μη μυνησημο τρόπο. Αντξ του "Έλα για πεοθηλασμο"   του λες έλα για  ΒΟΛΦΓΚΑΝΓΚ ΣΟΥΣΕΛ. Το νόημα θα βγει,  θα καταλάβει . Ο Τσαταλης θυμίζει γραφείο τύπου ανανεωτικής αριστεράς. Σε πιάνει μια αηδία.   Φοβάται να πει Αλέξη τον Κούγια. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιωαννίδης είναι γιος του παλιού αμυντικού του γάβρου, ξεκίνησε από τις ακαδημίες του γάβρου, τον απέρριψαν, και βρέθηκε τελικά στο βάζελο. Πολύ κακό dna δηλαδή. Τέσπα, μάλλον δε θα τον ξαναδούμε για φέτος.....

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, 1989 generation said:

Ο Ιωαννίδης είναι γιος του παλιού αμυντικού του γάβρου, ξεκίνησε από τις ακαδημίες του γάβρου, τον απέρριψαν, και βρέθηκε τελικά στο βάζελο. Πολύ κακό dna δηλαδή. Τέσπα, μάλλον δε θα τον ξαναδούμε για φέτος.....

Τραυματιας;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, 1989 generation said:

Ο Ιωαννίδης είναι γιος του παλιού αμυντικού του γάβρου, ξεκίνησε από τις ακαδημίες του γάβρου, τον απέρριψαν, και βρέθηκε τελικά στο βάζελο. Πολύ κακό dna δηλαδή. Τέσπα, μάλλον δε θα τον ξαναδούμε για φέτος.....

Ηλικιακά ο Ιωαννίδης ήταν στο γαύρο την περίοδο που έκανε κουμάντο εκεί ο Αμανατίδης, ο οποίος είχε κατέβει μαζί με τον πατέρα του από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο γαύρο, αν είναι αυτός ο Ιωαννίδης.

Τα ρεπορτάζ τότε γραφανε ότι τους ήθελε ο Μπάγεβιτς στην ΑΕΚ η οποία εκείνο το καλοκαίρι πήρε από την Καλαμαριά τον Μπορμπόκη που επίσης τα ρεπορτάζ λέγανε ότι αυτός ήταν ο πραγματικός στόχος και οι άλλοι δύο φούμο, σε μια περίοδο που ο γαύρος έκανε μεταγραφές διαβάζοντας το ρεπορτάζ της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 1989 generation said:

 Τέσπα, μάλλον δε θα τον ξαναδούμε για φέτος.....

όντως ?

Link to comment
Share on other sites

Λάσπες και τέτοιου είδους τρολιές είναι ό,τι πιο μίζερο και καταθλιπτικό πράγμα υπάρχει στο ποδόσφαιρο. Όταν ανοίγει ας πούμε το στόμα του ο καραπαπάς δεν αισθάνομαι προσβολή ή οργή αλλά μόνο μία απέραντη μιζέρια. Όταν ανταλλάζουν εξυπνάδες οι διοικήσεις και οι ΑΡΔ των ομάδων αισθάνομαι ότι χάνω 50 πόντους IQ και μόνο επειδή κατοικούμε στο ίδιο ηλιακό σύστημα. Αυτά πιο πάνω για τον παίχτη του βάζελου μου προκαλούν αλλεργικές αντιδράσεις οι οποίες είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο με αυτές που παθαίνω όταν διαβάζω τις λέξεις "δείτε την τάδε παρουσιάστρια πρωινάδικου με φουσκωμένη κοιλίτσα". 

Πλιζ πείτε ότι δεν το εννοείτε σοβαρά όταν λέτε οτι στη ζωή σας θέλετε από αυτό το πράγμα όχι λιγότερο, αλλά περισσότερο

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Evolve said:

Λάσπες και τέτοιου είδους τρολιές είναι ό,τι πιο μίζερο και καταθλιπτικό πράγμα υπάρχει στο ποδόσφαιρο. Όταν ανοίγει ας πούμε το στόμα του ο καραπαπάς δεν αισθάνομαι προσβολή ή οργή αλλά μόνο μία απέραντη μιζέρια. Όταν ανταλλάζουν εξυπνάδες οι διοικήσεις και οι ΑΡΔ των ομάδων αισθάνομαι ότι χάνω 50 πόντους IQ και μόνο επειδή κατοικούμε στο ίδιο ηλιακό σύστημα. Αυτά πιο πάνω για τον παίχτη του βάζελου μου προκαλούν αλλεργικές αντιδράσεις οι οποίες είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο με αυτές που παθαίνω όταν διαβάζω τις λέξεις "δείτε την τάδε παρουσιάστρια πρωινάδικου με φουσκωμένη κοιλίτσα". 

Πλιζ πείτε ότι δεν το εννοείτε σοβαρά όταν λέτε οτι στη ζωή σας θέλετε από αυτό το πράγμα όχι λιγότερο, αλλά περισσότερο

20190919115728_tognana_wok_vintage_kitri

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Atlas21 said:

Εμένα δεν μου αρέσουν αυτές οι λάσπες πάντως.

Ενώ φίλε όταν η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα το '18 επι χιμενεθ λέγανε για ντόπες επείδη τρέχανε μετά το 60 τότε δεν ήταν γραφικοί;Οτι στέλνανε καθέ λίγο και λιγάκι στα σπάτα να κάνουν αντιντοπινγκ κοντρολ σε παίκτες μας.Φέτος η βαζέλα δεν έχει πέρασει ούτε ένα αντιντοπινγκ κοντρολ.Τα ίδια λέγανε και πέρισυ που σηκώσαμε νταμπλ οτι είμαστε ντοπέ.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pelado Alme said:

Ενώ φίλε όταν η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα το '18 επι χιμενεθ λέγανε για ντόπες επείδη τρέχανε μετά το 60 τότε δεν ήταν γραφικοί;Οτι στέλνανε καθέ λίγο και λιγάκι στα σπάτα να κάνουν αντιντοπινγκ κοντρολ σε παίκτες μας.Φέτος η βαζέλα δεν έχει πέρασει ούτε ένα αντιντοπινγκ κοντρολ.Τα ίδια λέγανε και πέρισυ που σηκώσαμε νταμπλ οτι είμαστε ντοπέ.

Όταν γίνεται σούσουρο χωρίς αποδείξεις, επειδή κάποιος έγραψε μια μαλακία στο τουίτερ λέμε ότι είναι γραφικά.  Είτε γίνεται από δικούς μας είτε εναντίον μας, που έχει γίνει ένα σωρό φορές. Εντελώς διαφορετικό είναι το να δημοσιευτεί κάτι επώνυμα από κάποιον που φαίνεται ότι έχει γνώση, ακόμα και χωρίς απτές αποδείξεις.  Προφανώς όλα έχουν το ρόλο τους, και όλα δημιουργούν εντυπώσεις.

Εννοείται πως αν υπάρχει ένδειξη για αντιντόπινγκ κοντρόλ στη βαζέλα να γίνει και μετά να τον κρεμάσουν στα μανταλάκια, να τον ξεφτυλίσουν και να τον διασύρουν. Δεν είπε κανένας το αντίθετο, δεν κάνουμε τους συνηγόρους του κάθε Ιωαννίδη εδώ πέρα, ούτε τους υπεράνω.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nf28 said:

Δεν είπε κανένας το αντίθετο, δεν κάνουμε τους συνηγόρους του κάθε Ιωαννίδη εδώ πέρα, ούτε τους υπεράνω.

Μια χαρά έκανες τον υπεράνω και άνοιξες τον κώλο σου στον παοκ που κατέβηκε με τη μισή ομάδα του χωρίς δελτία υγείας. Ωραία τα ευχολόγια σας γκάιζ, δεν θα είμαι εγώ αυτός που θα σας επαναφέρει στην πραγματικότητα όμως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evolve said:

Πλιζ πείτε ότι δεν το εννοείτε σοβαρά όταν λέτε οτι στη ζωή σας θέλετε από αυτό το πράγμα όχι λιγότερο, αλλά περισσότερο

Όχι, μια χαρά σοβαρά το λέμε και αντιμετώπισε το όπως θέλεις, είναι αδιάφορο. Δεν είμαστε φίλαθλο ευαγές ίδρυμα εδώ να ασχολούμαστε με το καλό του ποδοσφαίρου και το ευ αγωνίζεσθαι. Όταν υπάρξουν συνθήκες ισονομίας το συζητάμε. Ως τότε μόνο ΑΕΚ, μόνο το καλό της ΑΕΚ με κάθε κόστος και κάθε τρόπο.-

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όχι, μια χαρά σοβαρά το λέμε και αντιμετώπισε το όπως θέλεις, είναι αδιάφορο. Δεν είμαστε φίλαθλο ευαγές ίδρυμα εδώ να ασχολούμαστε με το καλό του ποδοσφαίρου και το ευ αγωνίζεσθαι. Όταν υπάρξουν συνθήκες ισονομίας το συζητάμε. Ως τότε μόνο ΑΕΚ, μόνο το καλό της ΑΕΚ με κάθε κόστος και κάθε τρόπο.-

Και αν γίνεται με δίπλο τίτλου στο καραισκάκη με πέναλντι στο 90' στα όρια της περιοχής και προς τα έξω. Να είναι μάγκικο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μια χαρά έκανες τον υπεράνω και άνοιξες τον κώλο σου στον παοκ που κατέβηκε με τη μισή ομάδα του χωρίς δελτία υγείας. Ωραία τα ευχολόγια σας γκάιζ, δεν θα είμαι εγώ αυτός που θα σας επαναφέρει στην πραγματικότητα όμως.

Δεν  μιλάμε για αυτά τα ξεφτυλίκια της ΠΑΕ που ενώ είχε την δυνατότητα να τους αδειάσει το έπαιξε υπεράνω.

Τέτοια ανωτερότητα ούτε την θέλω ούτε την επικροτώ. Είναι σαν να κατεβαίνεις στον πόλεμο εσύ με σφεντόνα και οι άλλοι με πυρηνικά.

Αλλά αυτό εδώ τώρα που εξετάζουμε περί ντόπας , στα μάτια μου είναι εντελώς άλλη περίπτωση από το ανωτέρω άδειασμα που φάγαμε από την ΠΑΕ με την καραμέλα της ηθικής, που να τη χέσω όταν δεν παίρνουμε αυτά που δικαιούμαστε να πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nf28 said:

Δεν  μιλάμε για αυτά τα ξεφτυλίκια της ΠΑΕ που ενώ είχε την δυνατότητα να τους αδειάσει το έπαιξε υπεράνω.

Τέτοια ανωτερότητα ούτε την θέλω ούτε την επικροτώ. Είναι σαν να κατεβαίνεις στον πόλεμο εσύ με σφεντόνα και οι άλλοι με πυρηνικά.

Αλλά αυτό εδώ τώρα που εξετάζουμε περί ντόπας , στα μάτια μου είναι εντελώς άλλη περίπτωση από το ανωτέρω άδειασμα που φάγαμε από την ΠΑΕ με την καραμέλα της ηθικής, που να τη χέσω όταν δεν παίρνουμε αυτά που δικαιούμαστε να πάρουμε.

Ο διαχωρισμός που κάνεις μάλλον είναι βολικός για να φέρεις την κατάσταση στα μέτρα της δικής σου ηθικής ή αισθητικής ή άποψης ή ό,τι άλλο. Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι το ποδόσφαιρο είναι πλέον (και) ένας πόλεμος φθοράς. Η φθορά των αντιπάλων σου όμως σπάνια μπορεί να γίνει με "θεμιτά" μέσα όπως πχ η ένσταση για την αντικανονική συμμετοχή των παιχτών του βου κ.α

Κυρίως η φθορά γίνεται με αθέμιτα μέσα. Σε μια ιδανική συγκυρία που το ποδόσφαιρο θα ήταν "αντρικό" άθλημα, ακόμα και οι οπαδοί των άλλων ομάδων στην πλειοψηφία τους θα συμφωνούσαν με αυτά. Στην πραγματικότητα όμως, το ποδόσφαιρο είναι άθλημα της πουστιάς και εκεί εγώ δεν έχω κανένα θέμα να τους την κάνεις μόνο και μόνο για το σούσουρο και την αναστάτωση. Μας το κάνουν κάθε χρόνο, μας το έκαναν ακόμα και αφού δολοφόνησαν τον Μιχάλη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όχι, μια χαρά σοβαρά το λέμε και αντιμετώπισε το όπως θέλεις, είναι αδιάφορο. Δεν είμαστε φίλαθλο ευαγές ίδρυμα εδώ να ασχολούμαστε με το καλό του ποδοσφαίρου και το ευ αγωνίζεσθαι. Όταν υπάρξουν συνθήκες ισονομίας το συζητάμε. Ως τότε μόνο ΑΕΚ, μόνο το καλό της ΑΕΚ με κάθε κόστος και κάθε τρόπο.-

Υπάρχουν τόσες απόψεις για το τι είναι καλό για την ΑΕΚ όσες και ΑΕΚτζήδες. Αν και όπως με όλα τα πράγματα, δεν μετράνε όλες οι απόψεις το ίδιο. Δεν είμαστε όλοι στον ίδιο βαθμό "stakeholders" της ομάδας εδώ πέρα.

Το "με κάθε κόστος και κάθε τρόπο" για κάποιον σημαίνει να μην πάει διακοπές με την κοπέλα του για να πάει στο γήπεδο να φωνάξει για την ομάδα, ενώ για άλλον μπορεί να σημαίνει να βγει στους δρόμους με το σουγιά και να ρωτάει τους περαστικούς τι ομάδα είναι.

Αλλά αυτά δεν έχουνε σχέση με αυτό που έγραψα εγώ πιο πάνω, γιατί εγώ δεν μίλησα για κάτι που είναι καλό για την ΑΕΚ αλλά δεν είναι του γούστου μου. Μίλησα για πράγματα που (μακροπρόθεσμα) δεν βλέπω πως μπορεί να είναι καλά για την ΑΕΚ. Είναι η άποψη μου ότι μακροπρόθεσμα, ο κούγιας ας πούμε δεν του κάνει καλό του γαύρου. Δεν έχει να κάνει με το αν με ενοχλεί που ο κούγιας είναι σίχαμα. Ούτε ο άλλος με τα αλγκοφρέν έκανε καλό στη βαζέλα, κακό της έκανε και γελάω που δεν το καταλαβαίνει.

Το να είσαι σοβαρός ανάμεσα σε γραφικούς σε βοηθάει μακροπρόθεσμα, γιατί μεταξύ άλλων σου δίνει το δικαίωμα και να βγαίνεις κάποια στιγμή να κάνεις KMCasts για τα διαχρονικά καραγκιοζιλίκια των παοκτζήδων χωρίς να ντρέπεσαι. Η (συγκριτική πάντα) σοβαρότητα σου, μακροπρόθεσμα πονάει τους άλλους περισσότερο από το να σε δούνε να κάνεις τα ξεφτιλίκια τους. Εγώ αυτό έχω καταλάβει, αλλά είναι και μικρό το δείγμα μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • panther-21- unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×