Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Σε ποιο ποδόσφαιρο η παρουσία του Κούγια δεν κάνει καλό στον γαύρο; Στο ελληνικό; Μια χαρά καλό του κάνει για αυτά που θέλει να κάνει ο ίδιος ο γαύρος. Εν τάχει αναφέρομαι στη μη διάθεση/ικανότητα του τελευταίου να κυριαρχήσει και χρησιμοποιεί τον Κούγια για τη φασαρία και τις εντυπώσεις στα γίδια που υποστηρίζουν τον γαύρο. Και αν το σκεφτείς, έρχεται η ίδια η ιστορία να σε διαψεύσει. Φαντάζομαι όλοι λίγο πολύ δεχόμαστε ότι η ΑΕΚ την περσινή χρονιά κράτησε μία σε γενικές γραμμές σοβαρότατη στάση. Το αποτέλεσμα ήταν να βολτάρω τις προάλλες στη γειτονιά σου και να ξεκολλάω από τις πινακίδες αυτοκόλλητα με μια μεζούρα στη θέση του Δικεφάλου κάτω από τα αρχικά μας. 40 χρονών άνθρωπος. Γιατί το παιδάκι δεν θα σκεφτεί ότι η ΑΕΚ είχε μία σοβαρή στάση και ότι οι άλλοι κάνουν καραγκιοζιλίκια κλπ. Για το μπασταρδάκι που μένει στη γειτονιά σου και είναι βαζέλα, η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα της μεζούρας.

Το 2018, η ΑΕΚ κράτησε μία πάρα πολύ σοβαρή στάση, νομίζω συμφωνούμε όλοι και σε αυτό. Συγγνώμη αν το μαθαίνεις από εμένα, αλλά πια για το ελληνικό ποδόσφαιρο είσαι ο χάρτινος. Εσύ. Που δεν κατέθεσες καμία ένσταση. Που σου φάγανε πρωτάθλημα ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΚΕΙΝΟΙ ΕΝΣΤΑΣΗ το 2008. Αλλά είσαι τόσο πουθενάς και αξιοθρήνητος που πλέον όσο κι αν χτυπάς τον κώλο σου κάτω, εσύ είσαι ο χάρτινος και αυτό δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ.

Το 2023, η ΑΕΚ επέλεξε να μη διοχετεύσει επιπλέον οργή στον κόσμο της, κράτησε το θέμα χαμηλά σε γενικές γραμμές και στάθηκε πίσω από τη δικαιοσύνη που ήταν αρμόδια. Για τους περισσότερους σήμερα, τον Μιχάλη τον φάγαμε εμείς.

Αν πάμε πιο πίσω, μπορώ να γράφω μέχρι το πρωί. Αλλά δεν έχει νόημα φαντάζομαι.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, τόσο μπουρδέλο είναι τα πράγματα όπως τα γράφεις, το μόνο ερώτημα είναι πως με τη στάση σου τελικά μπορείς να τα επηρεάσεις προς την καλή ή προς τη στραβή. Ο σκοπός δεν είναι να ξεκαυλώσουμε απλά (και αυτό χρειάζεται) αλλά να δεις τι τελικά σε βάθος χρόνου κάνει πόσο καλό και πόσο κακό. Όλα κάνουν και από τα δύο, είναι ποσοτικό το ερώτημα.

Για παράδειγμα, με τη μεζούρα που γράφεις, το όλο θέμα ξεκίνησε ακριβώς από την προσπάθεια της ΠΑΕ να υπερασπιστεί τον εαυτό της. Εδώ ποιο είναι το μάθημα; Ότι πρέπει να συνεχίσουμε να το κάνουμε και ακόμα πιο έντονα, και τελικά να έχουμε και άλλες "μεζούρες". Ή οτι πρέπει να καθόμαστε σαν καλά παιδιά και να μην υπερασπιζόμαστε τον εαυτό μας για να μην κολλάνε τα ναζέλια αυτοκόλλητα στην ηπείρου; Ή ότι άμα το είχαμε γυρίσει στο τρολολολ το θέμα, τώρα και θα είχαμε δικαιωθεί με τα δοκάρια και θα ντρέπονταν και οι άλλοι να κουνήσουν μεζούρες;

Δεν ξέρω ποια είναι η απάντηση, απλά θέλω να πω ότι το να γινόμαστε γραφικοί (που δεν το έχουμε κάνει, συγκριτικά, ως τώρα) δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχει μόνο κέρδος. Κάποιο κέρδος θα έχει, και αρκετές ζημιές.

(για την ιστορία, εγώ θεωρώ ολόσωστο αυτό που κάναμε με τα δοκάρια πέρσι, σωστή τη στάση μας το '18, και τελείως λάθος από την αρχή μέχρι το τέλος το χειρισμό με τον Μιχάλη. Για τα δελτία του παοκ είμαι on the fence).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υποκείμενα όπως ο Κούγιας στο μπουρδελο που λέγεται Ελλάδα γίνονται πετυχημένοι, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση του Ολυμπιακού, τι έχει κερδίσει από αυτόν μέχρι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην δημιουργειτε εντυπωσεις για τον φωταρα αν δεν το δουμε με τα ματια μας και το 1ο και το 2ο δειγμα, καποιος απο εμας να παει εκει που γιν8νται τα ντοπονγκ κοντρολς

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας είμαστε λίγο συγκρατημενοι με την πηγή τον σαγωνια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όλοι επικαλούνται το diki. Κανείς άλλος δεν είχε την πληροφορία δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antiviosis21 said:

Και αν γίνεται με δίπλο τίτλου στο καραισκάκη με πέναλντι στο 90' στα όρια της περιοχής και προς τα έξω. Να είναι μάγκικο

Ας πούμε με αυτή τη συλλογιστική που τη λέμε συχνά (αν εννοείς ότι θέλεις να νικήσεις γαύρο με το κοράκι) , υπάρχει το εξής πρόβλημα, το οποίο δεν είναι ηθικό αλλά λογικό: Το πρόβλημα είναι ότι έως τώρα έχεις φάει 30 πούτσες και δεν έχεις ρίξει καμία.

Αν θεωρείς ότι θα κερδίσεις έτσι μια φορά στο Καραϊσκάκη και θα συνεχίσεις να κάνεις το ίδιο για 30 ακόμα χρόνια, τότε μπορώ να το δω.

Αν όμως μείνεις στη μία και για χάρη της είσαι πρόθυμος να εκδηλωθείς για το πόσο καλές είναι οι πούτσες γενικότερα, τότε έχεις βγάλει λάδι 20 χρόνια παράγκας για ένα γαμήσι. Εγώ δεν θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Gazzeta al afouz fm sdna κλπ δεν έχουν ανεβάσει τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/2325593/ntoparismenos-ellinas-diethnis-podosfairistis

Το Novasports πάντως δεν αναφέρει ως πηγή τον Θωμαϊδη και γενικά ο τρόπος που το παρουσιάζει ο Θωμαϊδης μάλλον δείχνει ότι είναι αληθές γιατί δεν κρατάει πισινές και μπόσικα. Τέλος, ε μάλλον όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

Ακούω πάντως και την άποψη ότι όλα αυτά είναι Λ Α Σ Π Ε Σ 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Και να ανεβάσουνε, θα γράψουνε ότι είχε κατουρήσει στο κυπελάκι του ο Μάνταλος.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gybe21 said:

Αχαχαχα και χα.

Ρε λες?

received_404748445872650.jpeg

Έχουμε σοκαριστεί όλοι. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι αν είναι το καλό παιδί ντοπαρισμένο θα είναι λόγω της περσινής απανθρωπιάς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως δεν είναι φήμες και λάσπες στο τουιτερ και κάτι ξέρανε τα αλάνια;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύουν όλα, τους αξίζουν τα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Papatsakalos21 said:

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όλοι επικαλούνται το diki. Κανείς άλλος δεν είχε την πληροφορία δηλαδή;

Είχε ο @1989 generation

  • Δικεφαλάκι 9
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ποινή μπορεί να αντιμετωπίσει ο παίκτης αν βγουν αληθινά όλα αυτά τα σενάρια;;

Link to comment
Share on other sites

Η είδηση και η ιστορία είναι εκτός Κολομβίας (των Βαλκανίων) και σε αγώνα της ΟΥΕΦΑ. 

Αν είναι θετικό και το 2ο δείγμα που θα είναι, δεν τον γλυτώνει όποιος και να 'ναι ούτε ο Θεός. 

Αν ήταν ο έλεγχος εντός Ελλάδας, θα είχε θαφτεί ήδη. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

μόλις ανακτήσαμε το ηθικοψυχολογικό πλεονέκτημα να βρωμίσουμε τυχόν πρωτάθλημα του βάζελου, αν ισχύει μιλάμε βέβαια και για παικτικό πλεονέκτημα και γενικότερα ας το κερδίσουμε στο τάβλι με τερατώδη ψέμματα, ακόμη και αν του έβαλε κάτι η κοντοπούτανη στη σούπα και πάμε για εξομολόγηση στον πνευματικό μας, είμαστε ανοιχτοί σε όλα

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • panther-21- unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×