Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Ελα που ομως δεν τον πηρες αντιλαμπροπουλο ή αντιανταμ, αλλα αντιβρανιες. Αυτον τον πηχη επρεπε να φτασεις

Link to comment
Share on other sites

Η μεταγραφή Οικονόμου δείχνει ότι ο αντιβρανιες με τον φετινό σχεδιασμό είναι ο Τσοσιτς. Αρα πήρες εναν αμυντικό για άλλη χρήση 

Link to comment
Share on other sites

Πλερωσα κ εχω απαιτησεις

Γι αυτο μαθαινω οτι παιρνεις σβαρνα τους συνδεσμους και ετοιμαζεις πραξικοπημα; Επειδη πλερωσες;

Θα πεθανετε ολοι. Οπως ειχαμε αποκρουσει το Λακη το Θεοδοσιου και το Βάιο στη Γραμμου, ετσι θα αποκρουσουμε κι εσας που το μαξιμουμ που εχετε κανει ειναι να βαφετε τοιχους.

Σ.Φ.ΑΕΚ "Νικος Μιρτσεκης"

 

Εγω δεν πλερωσα οποτε δεν απαιτω. Μακαρι να κλεισουν οι μεταγραφες με τον οικονομου μονο. Ειμαστε Πληρεστατοι. Ο Ουζουνιδης θα παιξει ψηλα τις γραμμες κ δε θα τρωμε γκολ οπως με τον φοβικο, αλλα μονο θα βαζουμε!!!!!

Ελα υπερβολικε. Οικονομου ειναι ο στοπερ. θα σου ρθει και ακραιος και χαφ και θα κλεισουν ο Πονσε και ο Παναγιοτ. Πανω κατω στα ιδια με περσι θα εισαι με τους κλασσικους σου αστερισκους επειδη δεν παιζει μπαγιοκο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε μλκ χαβαλε κανουμε.

Κ χειροτερο να ειναι το ροστερ(που δεν θα ειναι, καθαριζει ο λυμπες), φετος θα εχουμε επιθετικο πλανο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι υπερβολικος. Δεν με νοιαζει αν ερθει ακραιος ή οχι, μοναχα κανας χαφ, ο οποιος επιβαλλεται να ειναι χειροτερος ΟΛΩΝ που υπαρχουν, εκτος αν κατσει η στραβη κ βγει καλυτερος. Ο Παναγιοτ δεν δικαιολογει με τιποτα το σηριαλ να τον κρατησουμε, ενω ο Πονσε ειναι στοιχημα που απλα ολοι κανουν finger cross να βγει.

Αυτα ΟΛΑ λεγονται "ζαριες επειδη δεν εχω λεφτα". Δικαιολογημενα πραγματα. Καλυτερα να παιξουμε με τον Γιουση για ακραιο, κ να τσιμπησουν κανα Κουρμπελη. Μετα οσα λεφτα περισσευουν να πανε σε καμια ΕΠΣ, να εχουμε κ το κεφαλι μας ησυχο.

συμφωνα με τον τιγραν δεν γινεται δουλεια με διαχειριση. ο ιδιος το εχει δηλωσει γραπτως.

 

επομενως το οτι ηδη σηκωσε κουπα απεναντι σε κλαμπ στα οποια δεν γινεται μονιμα διαχειριση, αλλα κατα καιρους μπηκαν ή μπαινουν χρηματα, ειναι επιτευγμα μεγαλο και δυσκολο να γινεται συνεχεια.

 

αυτα λεει η κοινη λογικη. οτι ουτε ο ιδιος δεν πιστευε οτι θα καταφερει αυτα που καταφερε.

(μακαρι να ειναι τοσο μαγκας που να τα ξανακαταφερει βεβαια)

 

γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Γιατί τόση βιασύνη;Οι ανάγκες της ομάδας θα καθοριστούν απο την κατάληξη τών προκριματικών που θα δώσουμε. Αν αποκλειστούμε στον πρώτο γύρο το μπάτζετ περιορίζεται και επιλογές σαν του πόνσε είναι θεμιτές.Αν περάσουμε τον πρώτο γύρο εξασφαλίζεις πρόκριση ουεφα + μίνιμουμ 5εκ αν αποκλειστείς απο τα playoff του cl. Αρα επιλογές σαν του πόνσε δεν είναι θεμιτές γιατί ήδη θα είσαι 2-3εκ παραπάνω απο πέρσι στα έσοδα απο ευρώπη και είναι λογικό όταν πάς απο αραούχο που με το ενοίκιο σου κόστισε 1εκ σε επιλογές των 600χιλ για βασικό φόρ με πολύ μεγαλύτερο ρίσκο απο αυτό που πήρες πέρσι είναι λάθος. Ομάδα έχεις για τα πρώτα παιχνίδια.Φόρ έχεις λιβάγια και 10άρι τον μάνταλο .Το μόνο που θέλει η ομάδα είναι εξτρέμ και ίσως χάφ,ούτε για στόπερ πρέπει να υπάρχει βιασύνη ούτε για φόρ που ανάλογα με τα έσοδα που υπολογίζεις φέρνεις και τον ανάλογο.Όπως έκανες πέρσι που πήρες αραούχο και κονέ τελευταία μέρα όταν είδες ότι βγαίνουν τα κουκιά μετά την πρόκριση. 

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλογιζω στην διοικηση κατι καινουργιο στο οικονομικο παντως. τα εχει πει απο την αρχη αυτα.

 

απλα για να ξερουμε και τι λεμε ησουν η νο1 ομαδα σε εσοδα για την σεζον 2017/2018 και θα εισαι παλι 3ο μπατζετ (ελλειψει βαζελου δλδ).

 

ειναι μια πραγματικοτητα αυτη, που καλο ειναι να την συνηθισουμε πλεον.

 

για αυτο βγηκε σημερα ο Κετσετζογλου και σου λεει θα παρεις εναν εξτρεμ και μετα βλεπουμε τι θα γινει με τον Κονε, τι θα γινει με την Ευρωπη και αλλα τετοια. βεβαια δεν ξερω τα λεφτα του Βρανιες τι θα γινουν, θα το δουμε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

φετος θα εχουμε επιθετικο πλανο.

ποσα βαζεις στο τραπεζι οτι δεν θα ξανακανεις μονο 47 γκολ αν μεινει ο Μαρινος ολη τη σεζον;

Επειδη μου τα χετε πρηξει με το Χιμενεθ και τη μπαλαρα του σε ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γκρίνια και μάλιστα μεγάλη για την σφιχτή πολιτική. 

Υποθέτω πως αν έχουμε εδώ μέσα στους 30-40 σίγουρα έναν, στον πραγματικό κόσμο θα υπάρχουν και άλλοι. 

 

 

 

 

Στον πραγματικό κόσμο, αν δεν υπήρχε λίγο το μουντιάλ που μας αποσυντονίζει, λίγο η περίοδος ασυλίας προς όλους λόγω του περσινού τίτλου... ίσα που θα κοπανάγαμε κάθε μέρα τα παιδιά μας με το βουρδουλα για να εκτονωθούυμε απ'τη ΦΡΙΚΗ που έχουμε φάει εως τώρα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

εγω δεν καταλογιζω στην διοικηση κατι καινουργιο στο οικονομικο παντως. τα εχει πει απο την αρχη αυτα.

 

απλα για να ξερουμε και τι λεμε ησουν η νο1 ομαδα σε εσοδα για την σεζον 2017/2018 και θα εισαι παλι 3ο μπατζετ (ελλειψει βαζελου δλδ).

 

ειναι μια πραγματικοτητα αυτη, που καλο ειναι να την συνηθισουμε πλεον.

Ο ρώσος κάνει ξέπλυμα χρήματος .Πέρσι μπήκε μέσα 20εκ με 2 αυξήσεις κεφαλαίων .Η AEK με budget μισθών 5εκ λιγότερα απο του παοκ και με 10εκ περισσότερα έσοδα απο ευρώπη έβγαλε χρήση σχέδον ελληματική.Δεν μπορεί κάποιος να κατηγορεί την διοίκηση που δεν ακολουθεί. Η αμκ που είχε κάνει τον φθινόπωρο εδώ (http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/kaluptei-to-anoigma-me-15-000-000-eyrw.4874539.html) και η καινούργια εδώ(http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/mono-amk-11-100-000-eyrw-sthn-pae-paok.5213982.html)

 

Όσον αφορά τον ολυμπιακό πέρασε ομίλους τσουλου και πούλησε και ρέτσο όσον αφορά την χρήση 17/18. Αν δείς στο τρανσφερμαρκτ στην δεύτερη σελίδα πήγαινε στις πωλήσεις καλοκαιριού ο ολυμπιακός έχει πουλήσει ήδη 3 παίκτες,τον σντιέλαρ 0,5εκ τον λαιφι 1,5εκ και τον βιανα 3κ https://www.transfermarkt.com/transfers/letztetransfers/statistik/plus/0?land_id=56, ήδη έχει έσοδα 5εκ και ουδείς μιλάει για αυτά.ενω ακόμα δεν έχει ξοδέψει ούτε 1ε για αγορά. Όσον αφορά το μπάτζετ δεν μπορείς να εξισωθείς ακόμα με τον ολυμπιακό εμπορικά και με δικό του γήπεδο και εσύ στο οακα.

Link to comment
Share on other sites

Στο γηπεδο θα κριθουν ολα, ο Αραουχο παντως οταν ηρθε ηταν απο απραξια αν δεν κανω λαθος, με κακα στατς σε Πριμερα, θεματα συμπεριφορας και ενα θεματακι στο γονατο. Φυσικα πιο ετοιμοα παιχτης απο Πονσε, παντως εγω θεωρω ψιλοσεηφ τις επιλογες Οικονομου/Πονσε.

 

Οταν ηρθε ειχε βαλει ηδη μεσα στην-αθλια-σεζον του παραπανω γκολ απο το Λιβαγια που εκανε ολη εκεινη τη σεζον στην ομαδα ημιβασικος.

 

Αλλου τυπου παιχτης ο Κροατης βεβαια (ουτε στην ΑΕΚ σκοραρε ιδιαιτερα) αλλα να μη λεμε κι οτι θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σκέφτομαι μόνο το θέμa σκάουτινγκ...

 

Γυρνάς στον Πόνσε που συζητούσαν πέρυσι...

 

Σκέφτηκες τον Κάλα που είχες...

 

Δεν ξέρω...

 

Δεν βλέπω το πώς θα φέρεις έναν νέο Σιμόες, έναν νέο Γιόχανσον, έναν νέο Βράνιες...

 

Και γιατί δεν έχεις πάρει ακόμα ένα εξτρέμ αφού την ανάγκη την είχες από πέρυσι?

 

Γιατί δεν έχεις κινηθεί εδώ και καιρό για φορ αφού ήξερες ότι ο Αραούχο θα χαιρετήσει?

 

Σε αυτά δεν έχω απαντήσεις...

 

Στο οικονομικό μοντέλο Μελισσανίδη δεν μπορώ να πω κάτι... Αυτός είναι... Αυτό είναι... Έχω αρχίσει να το αποδέχομαι...

 

Και στην τελική...

 

Αυτό το μοντέλο πήρε Πρωτάθλημα...

 

Μα δεν ειναι θεμα χρηματων. Ακριβως. Ο τελευταιος ανθρωπος που ειχε ιδεες σαυτη την ομαδα ηταν ο Μιλοβανοβιτς (εκτος αν πιστευει κανεις οτι την 3αδα της Λας Παλμας δε μας την πασαρε αυτος). Εφερες τωρα το Λυμπεροπουλο και το Λαγωνικακη να βρουν παικτες.Τι γνωσεις να εχει ο Λυμπε δλδ?

 

Τωρα για το πρωταθλημα, δεν ειναι το οικονομικο-μεταγραφικο μοντελο που το εφερε. Ο Χιμενεθ το εφερε, το διοικητικο σου μοντελο το εφερε (εκτος αν πιστευει κανεις οτι με αλλο προεδρο θα ειχε γινει οτι εγινε με το γκολ του Βαρελα στην Τουμπα). Μεταγραφικα, χτυπουσες πρωταθλημα και καταφερες κι εκανες 2/3 μεταγραφες Δεκεμβριου που δεν βοηθησαν στο ελαχιστο την ομαδα. Πρωταθλημα που δεν θα διεκδικουσες καν χωρις τη θεια δικη που κατευθυνε το ρολο στην κεφαλα του Γκαρσια.

 

Οσο ικανοι ειναι οι δικοι μας να χτισουν ομαδα Αυγουστου 2017, αλλο τοσο ικανοι ειναι να χτισουν ομαδα Αυγουστου 2016

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου κάνω λάθος διορθώστε με. 

Μέχρι τώρα με βάση τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ είμαστε κάπως έτσι:

 

ΕΦΥΓΑΝ       ΗΡΘΑΝ

Αραούχο        Πονσέ

Βράνιες         Οικονόμου

Λάζαρος        Αλμπάνης

Ανέστης        Γιαννίκογλου

Γιόχανσον     Εκκρεμότητα

Μασούντ       Εκκρεμότητα

Κονέ             Εκκρεμότητα

 

Βάζω μέσα και Κονέ από τη στιγμή που ακόμα είναι σε εκκρεμότητα το θέμα. 

Επίσης δεν ξέρω αν απόλυτα μπορώ να βάλω τον Αλμπάνη ως αντικαταστάτη του Λάζαρου. 

 

Εφυγαν και οι Πατιτοτριστανσον που ασχετα αν δεν επιασαν, δεν αντικατασταθηκαν ποτε και καλυπταν θεση εξτρεμ. Ο Αλμπανης λογικα παει εκει

Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν ρε μλκ. Αφου τα ιδια ξερουμε χωρις να μιλαμε μαζι για να επηρεαζει ο ενας τον αλλον.

Ο Μανταλος θα παει 8 και αριστερος εσωτερικος. Ο Ουζ θα σου παιξει με τα σχηματα που εχω βαλει πιο πισω και θα πας τις γραμμες λιγο πιο ψηλα απο τον "καλυπτω παντα τον κωλο μου" Ισπανο. Θα τολμησεις λιγο περισσοτερο φετος και εν πολλοις θα προσπαθησεις να κανεις το 47 τουλαχιστον 60-65. 

Δεν το λες μικρο στοιχημα, αλλα ας δουμε και το συμπληρωμα του ροστερ. Εγω πιστευω οτι ανταγωνιστικος θα εισαι, αλλα πρωταθλημα πολυ δυσκολα θα κανεις ριπιτ γιατι ξαναμπηκες σε διαδικασια "χτισιματος" και οχι συντηρησης. Αν ειχαν μεινει ο Τσινο και ο Μπο θα σου ελεγα μαρς εμεις, τωρα θεωρω οτι πολυ δυσκολα θα το ξαναχασει μεσα απο τα χερια του ο μπαμπας. Εκτος αν παλι δωσει ο Θεος και πεσουν ταμειακες και γινει φαση Μαουρισιο που συμβαινει μια φορα στα 30 χρονια.

 

Ο Μανταλος το εχει αποδεχτει αυτο? Γιατι αν δεν το δεχτει αυτο ο Μανταλος, τσαμπα γινονται ολες οι υπολοιπες συζητησεις για την ομαδα και ο Ουζουνιδης δε θα βγαλει 2μηνο.

 

Σοβαρη ειναι η ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που μπορεί κάποιος να παραδεχτεί τους χειρισμους στην μεταγραφή Οικονομου ειναι οτι πέρσι που τον παζάρευε ο γαύρος, το συζητούσε μόνο δανεικό με οψιον επίσης, με τη διαφορά οτι η ρήτρα ήταν 3 μυρια και Οχι ενα. Μπορεί να μεσολάβησε μια κακή χρονια αλλά η διαφορά ειναι τεράστια

Link to comment
Share on other sites

ποσα βαζεις στο τραπεζι οτι δεν θα ξανακανεις μονο 47 γκολ αν μεινει ο Μαρινος ολη τη σεζον;

Επειδη μου τα χετε πρηξει με το Χιμενεθ και τη μπαλαρα του σε ρωταω.

Τοσα δινω, ποσα θεεεεεςςςς;

Ζμπουτσα μου αν βαλουμε 52 ή 186 γκολ. Τον Μαη θα εχω πρωταθλημα, τελικο κυπελλου κ πορεια στην Ευρωπη; Αν ναι τοτε, πρωτος μαγκας. Αν παιξει κ ωραια μπαλα, πρωτος θα βγω να πω οτι ειμαι τριμαλακας.

Αν δεν γινει κατι απο τα παραπανω ποσα βαζεις εσυ;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος το εχει αποδεχτει αυτο? Γιατι αν δεν το δεχτει αυτο ο Μανταλος, τσαμπα γινονται ολες οι υπολοιπες συζητησεις για την ομαδα και ο Ουζουνιδης δε θα βγαλει 2μηνο.

 

Σοβαρη ειναι η ερωτηση

 

Φερεται οτι ειναι ικανοποιημενος πια και με το νεο συμβολαιο (ειναι ο πιο ακριβοπληρωμενος Ελληνας και ο λογος που φαγωθηκε ο Λαζαρος ουσιαστικα) και με το ρολο του στην ομαδα. Και δεν υπηρξε ενοχληση που απομακρυνθηκε ο Χιμενεθ, απεναντιας με Ελληνα προπονητη υπαρχουν σαφως πιο ανοικτοι κωδικες. Ο ιδιος προτιμαει να εχει δυο χαφ πισω του για να μην κουραζεται και το σχημα με τα 3 χαφ και εκεινον εσωτερικο βολευει αρκετα. Αρκει να βρεθει χημεια με τον χαφ που θα ερθει γιατι με Σιμοε δεν ειναι και κολλητοι. Στα "ευκολα" να παει 2ος σε σχημα με δυο δεν υπαρχει θεμα διοτι δεν υπαρχει αναγκη να μαρκαρουμε ή να μας βγαινει η ψυχη. Αλλα εν γενει θελουμε να παιζουμε μπροστα και "ελευθεροι".

 

Αυτα εχω ακουσει, αυτα γραφω.

Link to comment
Share on other sites

Τον Μαη θα εχω πρωταθλημα, τελικο κυπελλου κ πορεια στην Ευρωπη; Αν ναι τοτε, πρωτος μαγκας. Αν παιξει κ ωραια μπαλα, πρωτος θα βγω να πω οτι ειμαι τριμαλακας.

Αν δεν γινει κατι απο τα παραπανω ποσα βαζεις εσυ;

Α θες τα ιδια; Τοτε να ξαναβαλεις αναποδο ψαλιδι στο 95 και να περασεις στον τελικο, να ξαναπεσει ρολο στο μαγουλο του αντικαταστατη του Λεμονη που αντικατεστησε το Μαρτινς και να χασει 3 βαθμους ο ΠΑΟΚ, να ξαναγινει φαση που διδασκουν στα σεμιναρια της ΟΥΕΦΑ στο 90 και να ξαναμπει ο Σαββιδης με περιστροφο δεμενο στη ζωνη μεσα στο γηπεδο και να ξαναχασει βαθμους ο ΠΑΟΚ. Κι αφου γινουν αυτα, τοτε να μετρησουμε και τα γκολ και να δουμε και το επιθετικο παιχνιδι του Ουζουνιδη σε σχεση με του Χιμενεθ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Α θες τα ιδια; Τοτε να ξαναβαλεις αναποδο ψαλιδι στο 95 και να περασεις στον τελικο, να ξαναπεσει ρολο στο μαγουλο του αντικαταστατη του Λεμονη που αντικατεστησε το Μαρτινς και να χασει 3 βαθμους ο ΠΑΟΚ, να ξαναγινει φαση που διδασκουν στα σεμιναρια της ΟΥΕΦΑ στο 90 και να ξαναμπει ο Σαββιδης με περιστροφο δεμενο στη ζωνη μεσα στο γηπεδο και να ξαναχασει βαθμους ο ΠΑΟΚ. Κι αφου γινουν αυτα, τοτε να μετρησουμε και τα γκολ και να δουμε και το επιθετικο παιχνιδι του Ουζουνιδη σε σχεση με του Χιμενεθ.

 

χαχαχααχχαχαχαχα ωραια τα λες ρε χρηστο αλλα το παραμυθι εχει και αλλους δρακους

Link to comment
Share on other sites

Α θες τα ιδια; Τοτε να ξαναβαλεις αναποδο ψαλιδι στο 95 και να περασεις στον τελικο, να ξαναπεσει ρολο στο μαγουλο του αντικαταστατη του Λεμονη που αντικατεστησε το Μαρτινς και να χασει 3 βαθμους ο ΠΑΟΚ, να ξαναγινει φαση που διδασκουν στα σεμιναρια της ΟΥΕΦΑ στο 90 και να ξαναμπει ο Σαββιδης με περιστροφο δεμενο στη ζωνη μεσα στο γηπεδο και να ξαναχασει βαθμους ο ΠΑΟΚ. Κι αφου γινουν αυτα, τοτε να μετρησουμε και τα γκολ και να δουμε και το επιθετικο παιχνιδι του Ουζουνιδη σε σχεση με του Χιμενεθ.

Ας μου παρει νεο χριστοδουλοπουλο να μπορει να κανει ψαλιδακι, κ να φροντισει ο εποπτης να μην παθαινει αγκυλωση οταν ο Πελκας κατασκηνωνει στην επιθεση για να μην χρειαστω ρολο κ καμποϊλικια για να το παρω. Αντε να μην το παρω παλι, ας το χασω οριακα.

Σε καλυπτει αυτο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×