Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

ναι αλλα αυτοι οι δυο ειχαν και πολλους τραυματισμους περσι. Αν εχουμε το ιδιο θεμα φετος ποιος θα αντικαταστησει για μεγαλο διαστημα εναν εκ των δυο εστω?

Ο βρανιες ηταν βασικος οποτε θα επρεπε να αντικατασταθει με καποιον βασικο επισης

 

περσι πηρε πρωταθλημα με 1ο στοπερ σε συμμετοχες τον λαμπροπουλο

Link to comment
Share on other sites

19 συμμετοχές είχαν Λαμπρόπουλος, Βρανιες,. 15 τσιγκρινσκι, 9 τσοσιτς

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου κάνω λάθος διορθώστε με. 

Μέχρι τώρα με βάση τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ είμαστε κάπως έτσι:

 

ΕΦΥΓΑΝ       ΗΡΘΑΝ
Αραούχο        Πονσέ
Βράνιες         Οικονόμου
Λάζαρος        Αλμπάνης
Ανέστης        Γιαννίκογλου
Γιόχανσον     Εκκρεμότητα
Μασούντ       Εκκρεμότητα
Κονέ             Εκκρεμότητα

 

Βάζω μέσα και Κονέ από τη στιγμή που ακόμα είναι σε εκκρεμότητα το θέμα. 

Επίσης δεν ξέρω αν απόλυτα μπορώ να βάλω τον Αλμπάνη ως αντικαταστάτη του Λάζαρου. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

19 συμμετοχές είχαν Λαμπρόπουλος, Βρανιες,. 15 τσιγκρινσκι, 9 τσοσιτς

 

 

Αρα ? το θεμα μας δεν ειναι το πρωταθλημα λοιπον αλλα η Ευρωπη και τελειωνει εδω η κουβεντα τι θα γινει και πως θα γινει 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου κάνω λάθος διορθώστε με. 

Μέχρι τώρα με βάση τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ είμαστε κάπως έτσι:

 

ΕΦΥΓΑΝ       ΗΡΘΑΝ

Αραούχο        Πονσέ

Βράνιες         Οικονόμου

Λάζαρος        Αλμπάνης

Ανέστης        Γιαννίκογλου

Γιόχανσον     Εκκρεμότητα

Μασούντ       Εκκρεμότητα

Κονέ             Εκκρεμότητα

 

Βάζω μέσα και Κονέ από τη στιγμή που ακόμα είναι σε εκκρεμότητα το θέμα. 

Επίσης δεν ξέρω αν απόλυτα μπορεί να βάλω τον Αλμπάνη ως αντικαταστάτη του Λάζαρου. 

 

κονε θα ειναι κονε το θεμα ειναι το ποτε οχι το αν θα ερθει 

Link to comment
Share on other sites

κονε θα ειναι κονε το θεμα ειναι το ποτε οχι το αν θα ερθει 

Απλά για το τυπικό της υπόθεσης το αφήνω ανοικτό. 

Τα πρώτα συμπεράσματα που βγαίνουν είναι:

  • Πας για πρώτη φορά κατά τα φαινόμενα μετά από δύο προετοιμασίες με τον βασικό σου φορ. 
  • Έκλεισες την άμυνα σου και μένει να δούμε πόσο αυτό το όπλο που είχες πέρσι θα συνεχίσει να σε βοηθάει και φέτος. 
  • Έχεις εκκρεμότητες στο ένα φτερό τουλάχιστον και στα χαφ που θα επαναλάβω για πολλοστή φορά πως εύχομαι να μην πληρώσουμε ακριβά το έγκλημα με τον Αψβούργο όποιος και αν ευθύνεται γιαυτό. 
  • Επιμένεις στο ελληνικό στοιχείο που σε δικαίωσε και βγάζει τουλάχιστον μέχρι τώρα μια θετική εικόνα, εντός και εκτός γηπέδου,  σε σχέση με τις φοβίες που είχαμε από παλιότερες συμπεριφορές. 

Για να είμαι ειλικρινής με το Μανόλο, αυτές τις μεταγραφές και όποιες ακόμα γίνουν θα ήμουν πιο ήσυχος, αλλά όλοι όσοι θα πάνε στην Πολωνία έχουν μόνο ένα πράγμα να κάνουν, να δουλέψουν και καμία άλλη έννοια. 

 

Ίδωμεν λοιπόν. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

ΕΦΥΓΑΝ       ΗΡΘΑΝ

Μανόλο          Ουζουνιδης

Αραούχο        Πονσέ

Βράνιες         Οικονόμου

Λάζαρος        Αλμπάνης

Ανέστης        Γιαννίκογλου

Γιόχανσον     Εκκρεμότητα

Μασούντ       Εκκρεμότητα

Κονέ             Εκκρεμότητα

 

downgrade σε όλα σο φαρ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

downgrade σε όλα σο φαρ.

To χορτάρι θα τα δείξει όλα. 

Από όσους έφυγαν μόνο ο Αραούχο και ο Γιόχανσον είχαν γίνει δεκτοί με κάποιο ενθουσιασμό όταν είχαν έρθει. 

Οι υπόλοιποι κατέφθασαν εν μέσω αναθεμάτων προς τους ίδιους και την ΠΑΕ που τους έφερνε. 

Ακόμα και για τον Βράνιες, δύο-τρεις άνθρωποι είχαμε πει εδώ μέσα ότι ήταν καλή μεταγραφή, για να μη μιλήσω για το τι είχε γραφτεί μετά την κόκκινη που πήρε στο πρώτο του παιχνίδι στην Τρίπολη. 

Συνεπώς το χορταράκι το πράσινο θα δείξει τι και πως. 

Link to comment
Share on other sites

αγνωστα που αν δεν βγουν θα εχεις θεμα αν βγουν θα εισαι πολυ καλα 

 

αμυντικα πιστευω θα εισαι το ιδιο δυνατος χανεις σε aggression κερδιζεις σε ball playing και υψος 

 

στον αξονα δεν μπορω να κανω καμια εκτιμηση ειναι πολυ ρευστα πρεπει να δω που θα παιξει ο μανταλος, αν ο μανταλος παιξει στο 8 και ερθει ενα 6-8 καλο ψηλο και δυνατο θα εισαι πιο δυνατος, αν ο μανταλος δεν παιξει στο 8 και δεν φερεις και 8αρι εχεις θεμα.

 

στα φτερα αν μεινεις με αλμπανη θα ειναι εγκλημα αλλα δεν θα μεινεις με αλμπανη το πιθανοτερο ειναι να φερεις ακομα 2 παιχτες αρα εκει θα εισαι πολυ πιο δυνατος απο περσι

 

και παμε στην επιθεση οπου ειναι ο μεγαλυτερος αγνωστος μπορει ο πονσε να σου βγει μπορει και οχι, αν δεν σου βγει εισαι σε deep shit αν σου βγει επιθετικα θα εισαι οπως περσι.

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

απο λαζαρο σε αλμπανη ειναι upgrade

30 λεπτος (ισως και 20λεπτος του χρονου) σε 130 λεπτο

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως στο τερεν θα δεις τι θα παιξει ο καθενας.

 

τωρα κανεις μια πρωτη κριτικη με βαση το βιογραφικο κλπ του παικτη που παιρνεις, τις συνθηκες μεταγραφης κλπ

 

διαφορετικα ειτε παρεις τον Μεσι, ειτε τον Κρισαντους δεν λες τιποτα και κλεινεις το τοπικ μεχρι τον Νοεμβριο που θα εχουμε καλο δειγμα γραφης για τον καθενα.

 

με βαση τα παραπανω εγω συμφωνω με τον Αγγελο, εχουμε downgrade so far, απλα ελπιζω στο "so far".

 

οποιος εφυγε αντικατασταθηκε με τυπο που εκανε χειροτερη χρονια απο αυτον, εγω αυτο βλεπω. απο Χιμενεθ/Ουζουνιδη, μεχρι Βρανιες/Οικονομου.

Link to comment
Share on other sites

Φτερά και 8αρι θα έπαιρνε ο Μήτσακλας αν ήταν στην άκρη του πάγκου. 

Στο 6 έχω τον μικρό για ρεπά του Σιμόες, τους οποίους μόνο από ανάγκη θα έβαζα μαζί. 

 

Μπροστά ψάχνεις τα γκολ του Ούχο που λέει και ο αμιντίς, αλλά πολλά από τα γκολ του ήταν και ατομικές ενέργειες. 

Αν ο Πόνσε την έχει την ατομική ενέργεια καλώς, αν δεν την έχει θέλει τάισμα. 

Link to comment
Share on other sites

αγνωστα που αν δεν βγουν θα εχεις θεμα αν βγουν θα εισαι πολυ καλα 

 

αμυντικα πιστευω θα εισαι το ιδιο δυνατος χανεις σε aggression κερδιζεις σε ball playing και υψος 

 

στον αξονα δεν μπορω να κανω καμια εκτιμηση ειναι πολυ ρευστα πρεπει να δω που θα παιξει ο μανταλος, αν ο μανταλος παιξει στο 8 και ερθει ενα 6-8 καλο ψηλο και δυνατο θα εισαι πιο δυνατος, αν ο μανταλος δεν παιξει στο 8 και δεν φερεις και 8αρι εχεις θεμα.

 

στα φτερα αν μεινεις με αλμπανη θα ειναι εγκλημα αλλα δεν θα μεινεις με αλμπανη το πιθανοτερο ειναι να φερεις ακομα 2 παιχτες αρα εκει θα εισαι πολυ πιο δυνατος απο περσι

 

και παμε στην επιθεση οπου ειναι ο μεγαλυτερος αγνωστος μπορει ο πονσε να σου βγει μπορει και οχι, αν δεν σου βγει εισαι σε deep shit αν σου βγει επιθετικα θα εισαι οπως περσι.

Κάπως έτσι είναι η φάση. Απλά καταλήγουμε ότι έχουν ρίσκο οι κινήσεις, αλλά ας περιμένουμε να ολοκληρωθούν. Εγώ πιστεύω ότι στην άμυνα θα είσαι χειρότερος, γιατί χάνεις πολύ σε ταχύτητα κάτι που ενδεχομένως θα επηρεάσει και τον Τσιγκρι. Βέβαια μπορεί η συνολική λειτουργία της ομάδας και ενας επιπλέον καλός στο κέντρο να αλλάξουν την εικόνα. θα το δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

αμυντικα εχω 2 αμυντικους που εχουν ταχυτητα ξαναλεω χανω πολυ σε aggression και bravery αυτα που εκανε ο βρανιες δηλαδη πρωτος στην μπαλα γρηγορα και κατι τακλιν του θανατα και της αυτοθυσιας

 

κερδιζω σε υψος αρκετα με εναν παιχτη και ψηλο και πολυ δυνατο στα στημενα και κερδιζω και κυκλοφορια απο πισω και καλυτερη αναπτυξη 

 

ο βρανιες θα μου λειψει σε καποια ματς σε καποια αλλα θα εχω καλυτερη συμπεριφορα ειδικα αν εμφανιστουμε πιο δυνατοι στα στημενα και μπροστα και πισω.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου κάνω λάθος διορθώστε με. 

Μέχρι τώρα με βάση τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ είμαστε κάπως έτσι:

 

ΕΦΥΓΑΝ       ΗΡΘΑΝ

Αραούχο        Πονσέ

Βράνιες         Οικονόμου

Λάζαρος        Αλμπάνης

Ανέστης        Γιαννίκογλου

Γιόχανσον     Εκκρεμότητα

Μασούντ       Εκκρεμότητα

Κονέ             Εκκρεμότητα

 

Βάζω μέσα και Κονέ από τη στιγμή που ακόμα είναι σε εκκρεμότητα το θέμα. 

Επίσης δεν ξέρω αν απόλυτα μπορώ να βάλω τον Αλμπάνη ως αντικαταστάτη του Λάζαρου. 

Βαλε και Πατιτο Τριστανσον. Δυο φτερα που ειχες το καλοκαιρι και δεν αντικατεστησες ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με καίει και με τσουρουφλάει το θέμα χαφ και φτερά. 

Και σε πρόσωπα (στα φτερά) και σε σχηματισμό (στα χαφ). 

Δηλαδή πέραν ανάγκης για συντηρητικό παιχνίδι, δεν μπορώ να ξαναδώ μαζί στην ίδια 11αδα Σιμόες και Γαλανό. 

Είναι συνταγή δυσκοιλιότητας αυτοί οι δύο μαζί. 

Την άμυνα δεν την φοβάμαι τόσο. 

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και Πατιτο Τριστανσον. Δυο φτερα που ειχες το καλοκαιρι και δεν αντικατεστησες ποτε.

Μπίλυ, έβαλα όσους είχαν έστω και μια υποτυπώδη συμμετοχή φέτος. Αυτοί δεν είχαν. 

Ποσοτικά όντως μπορούν να συνυπολογιστούν, αλλά αν δεν μου τους θύμιζες τώρα, τους είχα ξεχάσει τελείως. 

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια πέφτουμε όλοι στη λούμπα των μεταγραφών-αντικαταστάσεων, παραβλέποντας πως αρκετοί κομβικοί παίκτες έμειναν στην ομάδα και πρέπει να περιμένουμε και από αυτούς συνέχεια από τα περσινά. 

Τους περσινούς Μπακάκη-Γκάλο-Κασέτα-Λαμπρό και Κονέ δεν τους αλλάζω με καμία μεταγραφή. 

Να μου βγούνε όλες οι κινήσεις, αν οι παραπάνω δεν κάνουν τουλάχιστον παρόμοια σεζόν θα έχουμε σφίξει άσχημα. 

Εννοείτε το ίδιο ισχύει και για τους Χούλτ-Λόπεζ και φυσικά τον Τζίζας. 

Και προς Θεού, μην κλείσει το ροτέισον ο Μαρίνος, αν κάνει κανένα έγκλημα και το κλείσει γκρεμίστηκαν όλα. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

τα φτερα ειναι ολη η ιστορια με 2 καλα φτερα αλλαζει ολη η ομαδα 

Link to comment
Share on other sites

τα φτερα ειναι ολη η ιστορια με 2 καλα φτερα αλλαζει ολη η ομαδα 

θα συμπλήρωνα και τον παίχτη στο κέντρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπίλυ, έβαλα όσους είχαν έστω και μια υποτυπώδη συμμετοχή φέτος. Αυτοί δεν είχαν. 

Ποσοτικά όντως μπορούν να συνυπολογιστούν, αλλά αν δεν μου τους θύμιζες τώρα, τους είχα ξεχάσει τελείως. 

Ειναι δυο παιχτες που δεν σου βγηκαν, αλλα σιγουρα χρειάζονται αντικατασταση. Οτι εβγαλες την χρονια μονο με τον 30λεπτο για πλαινο ειναι θαυμα.

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια πέφτουμε όλοι στη λούμπα των μεταγραφών-αντικαταστάσεων, παραβλέποντας πως αρκετοί κομβικοί παίκτες έμειναν στην ομάδα και πρέπει να περιμένουμε και από αυτούς συνέχεια από τα περσινά. 

Τους περσινούς Μπακάκη-Γκάλο-Κασέτα-Λαμπρό και Κονέ δεν τους αλλάζω με καμία μεταγραφή. 

Να μου βγούνε όλες οι κινήσεις, αν οι παραπάνω δεν κάνουν τουλάχιστον παρόμοια σεζόν θα έχουμε σφίξει άσχημα. 

Εννοείτε το ίδιο ισχύει και για τους Χούλτ-Λόπεζ και φυσικά τον Τζίζας. 

Και προς Θεού, μην κλείσει το ροτέισον ο Μαρίνος, αν κάνει κανένα έγκλημα και το κλείσει γκρεμίστηκαν όλα. 

Μητσο εγω το βλεπω αλλιως το πραγμα. Στοχος για εμενα δεν ειναι να μην χειροτερεψεις, ή να μεινεις στασιμος. Στοχος ειναι να βελτιωνεσαι. Δεν μπορω να θεωρησω επιτυχια οτι κρατησα καποιους κομβικους παιχτες, αυτο ελειπε. Δεν ειμαι νιωνιος για να εχω αυτο στο μυαλο μου.

Ειναι αυτονοητο οτι οποιον παιχτη μου θελω τον κραταω και τον πουλαω μονο για ποσο μεγαλυτερο της αξιας του, κ στοχος ειναι να βρισκω παντα καλυτερους απο αυτους που ηδη εχω.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυο παιχτες που δεν σου βγηκαν, αλλα σιγουρα χρειάζονται αντικατασταση. Οτι εβγαλες την χρονια μονο με τον 30λεπτο για πλαινο ειναι θαυμα.

Δε διαφωνώ.

Απλά το θεωρώ τόσο αυτονόητο ότι εκεί θες παίκτες που το παρέλειψα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×