Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Μητσο εγω το βλεπω αλλιως το πραγμα. Στοχος για εμενα δεν ειναι να μην χειροτερεψεις, ειναι να μεινεις στασιμος. Στοχος ειναι να βελτιωνεσαι. Δεν μπορω να θεωρησω επιτυχια οτι κρατησα καποιους κομβικους παιχτες, αυτο ελειπε. Δεν ειμαι νιωνιος για να εχω αυτο στο μυαλο μου.

Ειναι αυτονοητο οτι οποιον παιχτη μου θελω τον κραταω και τον πουλαω μονο για ποσο μεγαλυτερο της αξιας του, κ στοχος ειναι να βρισκω παντα καλυτερους απο αυτους που ηδη εχω.

σε αυτό το σημείο δίνεται η εξήγηση για την απογοήτευση ενός μέρους του κόσμου. Ποιος θα άλλαζε σήμερα τον Αραούχο με τον Πονσε, και τον Βρανιες με τον Οικονόμου εάν είχε επιλογή? Κανένας ή ελάχιστοι. Αυτό δημιουργεί την αίσθηση ότι ξεκινάς πιο πίσω από εκεί που τελείωσες (όχι από εκεί που ήσουν πέρσι τέτοια εποχή). 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μητσο εγω το βλεπω αλλιως το πραγμα. Στοχος για εμενα δεν ειναι να μην χειροτερεψεις, ή να μεινεις στασιμος. Στοχος ειναι να βελτιωνεσαι. Δεν μπορω να θεωρησω επιτυχια οτι κρατησα καποιους κομβικους παιχτες, αυτο ελειπε. Δεν ειμαι νιωνιος για να εχω αυτο στο μυαλο μου.

Ειναι αυτονοητο οτι οποιον παιχτη μου θελω τον κραταω και τον πουλαω μονο για ποσο μεγαλυτερο της αξιας του, κ στοχος ειναι να βρισκω παντα καλυτερους απο αυτους που ηδη εχω.

Δεν το έγραψα σαν κατόρθωμα ότι κρατήσαμε του παίκτες, αλλά σαν προϋπόθεση αυτοί οι παίκτες να κάνουν τουλάχιστον την περσινή σεζόν για να έχει αξία και η όποια μεταγραφή. 

Από εκεί και πέρα, εφ' όσον το πλάνο στα οικονομικά παραμένει σφιχτό, νομίζω ότι τσάμπα χαλιόμαστε αν πας σε αναβάθμιση, υποβάθμιση, στασιμότητα. Πας όπως πήγαινες. 

Για μένα και το έχω ξαναγράψει το άγχος μου είναι ο προπονητής και θα ήμουν πολύ πιο ήσυχος με τον Μανώλη. Δεν απαξιώνω τον Ουζουνίδη, αλλά επειδή δεν "γνωριζόμαστε" έχω τις ανησυχίες μου μέχρι να τις διώξει ο Μαρίνος ή να τις επιβεβαιώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Παλιά μπορεί, αλλά πλέον δε νομίζω ότι κατηγορεί κανείς τον Τίγρη για τη σφιχτή πολιτική του. Την αποδεχτήκαμε κατά κάποιο τρόπο, ντάξει κάποιες φορές ο πούστης είναι απίστευτος αλλά αυτός είναι και είναι πρωταθληματικός και μας γαμάει. Το κακό είναι ότι απέδειξε πως αν είσαι τσίφτης μπορείς με σφιχτή πολιτική να κάνεις ομαδάρες. Αλλά θέλει να είσαι τσίφτης, όχι Καλαματιανό ταγάρι. Οι σφιχτές πολιτικές έχουν ένα βασικό κακό, ότι δε μπορείς να κρατήσεις αυτούς που σου βγαίνουν. Γιατί τους αγοράζεις για ανειδίκευτους εργάτες, σου βγαίνουν μύστες της μπάλας και πρωταθληματικοί και εκεί δε μπορείς να ακολουθήσεις οικονομικά. Αλλά οκ, κάτι δίνεις κάτι παίρνεις. Απλά διώξε τον μαλάκα τον Λύμπε και τον Οκτώβρη που θα διώξεις τον Ουζουνίδη, πάρε κανονικό προπονητή. Μπορεί να σωθεί η χρονιά ακόμα και τότε.

Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγικο τριημερο και μετα μας εχει παει γαμιωντας παντου και δεν εχει γινει τιποτα που να μας δωσει μια νοτα αισιοδοξιας.

Οι πιο ψυχραιμοι ειναι ανησυχοι και οι υπολοιποι εχουν ξενερωσει/φρικαρει.

Χρειαζομαστε κατι δυνατο να παρουμε τα πανω μας.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά μπορεί, αλλά πλέον δε νομίζω ότι κατηγορεί κανείς τον Τίγρη για τη σφιχτή πολιτική του. Την αποδεχτήκαμε κατά κάποιο τρόπο, ντάξει κάποιες φορές ο πούστης είναι απίστευτος αλλά αυτός είναι και είναι πρωταθληματικός και μας γαμάει. Το κακό είναι ότι απέδειξε πως αν είσαι τσίφτης μπορείς με σφιχτή πολιτική να κάνεις ομαδάρες. Αλλά θέλει να είσαι τσίφτης, όχι Καλαματιανό ταγάρι. Οι σφιχτές πολιτικές έχουν ένα βασικό κακό, ότι δε μπορείς να κρατήσεις αυτούς που σου βγαίνουν. Γιατί τους αγοράζεις για ανειδίκευτους εργάτες, σου βγαίνουν μύστες της μπάλας και πρωταθληματικοί και εκεί δε μπορείς να ακολουθήσεις οικονομικά. Αλλά οκ, κάτι δίνεις κάτι παίρνεις. Απλά διώξε τον μαλάκα τον Λύμπε και τον Οκτώβρη που θα διώξεις τον Ουζουνίδη, πάρε κανονικό προπονητή. Μπορεί να σωθεί η χρονιά ακόμα και τότε.

Υπάρχει γκρίνια και μάλιστα μεγάλη για την σφιχτή πολιτική. 

Υπάρχει κόσμος όπως εδώ μέσα ο Νίκος που θυμούνται τι είχε ειπωθεί πριν 10 χρόνια και βάση αυτού τοποθετούνται. 

Υποθέτω πως αν έχουμε εδώ μέσα στους 30-40 σίγουρα έναν, στον πραγματικό κόσμο θα υπάρχουν και άλλοι. 

Από εκεί και πέρα υπάρχει και κάποια ιεράρχηση στα συμβόλαια που πρέπει να ακολουθεί τους κανόνες της ποδοσφαιρικής αγοράς. 

Αν έδινες στον Βράνιες π.χ. το συμβόλαιο που πήρε στους Βέλγους για να μην τον χάσεις, τότε το στόπερ σου θα ήταν ο πιο ακριβοπληρωμένος παίκτης του ρόστερ, όποτε οι ακραίοι σου και ο χαφ σου θα έπρεπε να παίξουν στα 800+ που θα τους έβγαζε πάνω από το Λιβάγια που έκανες μια γερή επένδυση εκεί. 

Εκεί που έχω μόνο ένσταση είναι στο θέμα του Λάζαρου όσον αφορά το οικονομικό, αλλά εκεί μπήκαν άλλα πράγματα στη μέση και το γάμησαν το θέμα. 

Προσωπικά τον Λάζαρο για 80.000 δε θα τον έχανα, αλλά και ο παίκτης φέρθηκε πούστικα. 

Γράφαμε και λέγαμε κάποτε εδώ μέσα όταν επιστρέψαμε και με δεδομένο ότι ο Τζίζας είχε πάρει το ακριβότερο συμβόλαιο, πως πρέπει κάποια στιγμή για να είμαστε νορμάλ το καλό χαρτί να πηγαίνει από τη μέση και μπροστά. Όταν λοιπόν θες κοντά μια 800αρα για να κρατήσεις τον στόπερ σου, φαντάζεσαι που θα πήγαινε το μπάτζετ για τις υπόλοιπες σου ανάγκες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγικο τριημερο και μετα μας εχει παει γαμιωντας παντου και δεν εχει γινει τιποτα που να μας δωσει μια νοτα αισιοδοξιας.

Οι πιο ψυχραιμοι ειναι ανησυχοι και οι υπολοιποι εχουν ξενερωσει/φρικαρει.

Χρειαζομαστε κατι δυνατο να παρουμε τα πανω μας.

Το δυνατό είναι να αρχίσει η χρονιά απόψε, να πάει καλά η προετοιμασία, να δούμε την ομάδα με τα ματάκια μας και να υποψιαστούμε που περίπου θα κινηθούμε. 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον ΚΚ365 η μεταγραφή του εξτρέμ θα μας αρέσει. 

 

Παίρνουμε ομορφάντρα?

Edited by Macross
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κάπου κάνω λάθος διορθώστε με. 

Μέχρι τώρα με βάση τις προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ είμαστε κάπως έτσι:

 

ΕΦΥΓΑΝ       ΗΡΘΑΝ

Αραούχο        Πονσέ

Βράνιες         Οικονόμου

Λάζαρος        Αλμπάνης

Ανέστης        Γιαννίκογλου

Γιόχανσον     Εκκρεμότητα

Μασούντ       Εκκρεμότητα

Κονέ             Εκκρεμότητα

 

Βάζω μέσα και Κονέ από τη στιγμή που ακόμα είναι σε εκκρεμότητα το θέμα. 

Επίσης δεν ξέρω αν απόλυτα μπορώ να βάλω τον Αλμπάνη ως αντικαταστάτη του Λάζαρου. 

 

Εγω δεν το παω ακριβως ετσι αλλα σε θεσεις. Παμε δλδ καπως ετσι:

 

GK: Μπαρκας (τον ανανεωσες) - Τσιντωντας - Γιαννικογλου ---> εισαι οκ

 

CB: Τσιγκρινσκι (τον ανανεωσες) - Τσοσιτς - Λαμπροπουλος - Οικονομου - Τζανετοπουλος ---> φαινομενικα εισαι οκ

 

WBR: Μπακακης - Γκαλο ---> εισαι οκ

 

WBL: Χουλτ - Λοπες ---> εισαι οκ

 

DMC: Σιμοες - Γαλανοπουλος ---> φαινομενικα εισαι οκ

 

MC: Μανταλος - Αϊνταρεβιτς - Μοραν ---> δεν εισαι οκ

 

AMC: Μπακασετας - Χ ---> αν επιστρεψει ο Κονε εισαι οκ γιατι παιζουν κι αλλοι εκει

 

AML: Χ - Αλμπανης ---> δεν εισαι οκ

 

AMR: Χ - Κλωναριδης ---> δεν εισαι οκ

 

CF: Λιβαγια - Χ ---> Για εκει υπολογιζαν τον Καιπερς, αλλα εγινε οτι εγινε. Φαινομενικα εισαι οκ γιατι μπορουν πολλοι να σου παιξουν εκει

 

ST: Πονσε - Γιακουμακης ---> φαινομενικα εισαι οκ

 

 

Εν ολιγοις, το μεγαλο θεμα ειναι να σου παιξουν οσοι εμειναν απο περσι στα ιδια επιπεδα, να βγει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ο Πονσε και να σου βγουν ο Οικονομου (που με ευπαθεις Τσιγκρι-Τσοσιτς θα ειναι κομβικος), τουλαχιστον ο ενας ακραιος και να ερθει χαφ να σου καλυψει την τρυπα στο κεντρο. 

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να βαζεις τον μανταλο πισω απο τον κονε σε θεση αλλαξε τους

 

ο κονε θα ειναι 8 και μονο 8 

Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγοις, το μεγαλο θεμα ειναι να σου παιξουν οσοι εμειναν απο περσι στα ιδια επιπεδα, να βγει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ο Πονσε και να σου βγουν ο Οικονομου (που με ευπαθεις Τσιγκρι-Τσοσιτς θα ειναι κομβικος), τουλαχιστον ο ενας ακραιος και να ερθει χαφ να σου καλυψει την τρυπα στο κεντρο. 

Πάνω-κάτω τα ίδια στοιχήματα με πέρσι θες να κερδίσεις, αλλά χωρίς τον καταλύτη Μανόλο. 

Να παίξει ο Λιβάγια λέγαμε, να είναι τουλάχιστον ισάξιος του Ντίντακ ο Λόπεζ, θα είσαι καλύτερα με Ντόριαν και Τρόιστασον πιστεύαμε, να στρώσει ο Λάζαρος πάνω από 30 λεπτά. 

Αλλά πέρσι είχες τον μάστορα. Αν το κάνει και ο Μαρίνος είσαι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Και να πούμε ότι η χρονιά πέρσι σε επίπεδο επιτυχιών και υπέρβασης, κρίθηκε την τελευταία εβδομάδα με την επιστροφή του Τσίνο. 

Χωρίς Τσίνο θα ήσουν μια καλή ομάδα, αλλά όχι πρωταθληματική. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κονε μπορει να σου παιξει και τις δυο θεσεις. Και ο Μανταλος. Μην κολλας στο σχηματικο. Και ο Κλωνα ειναι SS συμφωνα με τη λογικη του προπονητη και ο Λοπες ειναι AML και ο Ροντριγο AMR και ο Τζανετ δυνητικα DMC και ο Γαλανοπουλος MC κλπ κλπ. Τα κενα σου ειναι το θεμα.

 

Και τα κενα ειναι ο χαφ επειδη Μοραν και Αστριτ δεν μπορουν τα παιδια και οι δυο στο πλαι. Μετα απλως περιμενεις να σου βγουν οι επιλογες. Και εμπειρικα επειδη βλεπουμε μπαλα πολλα χρονια, οι μεταγραφες σε ενα μαγαζι μαζεμενο βγαινουν κατα 60-75%

 

Εμεις λοιπον θελουμε να βγει οπωσδηποτε ο Πονσε και οπωσδηποτε ο ενας εκ των δυο ακραιων για να κανουμε σεφτε. Και βεβαια να ξανακανουν σουπερ χρονιες οι περσινοι.

Και ταυτοχρονα να εισαι πιο επιθετικος διοτι τα 47 γκολ του εχουνε κατσει στο λαιμο του Μελισσανιδη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το "κανείς αναντικατάστατος - πάνω απ' ολους η ΑΕΚ", βλέπω τώρα να σχηματίζεται νέα γραμμή "έτσι ήμασταν και πέρυσι - αλλά στο τέλος το πήραμε". Άρα δηλαδή να μη γκρινιάζει κανείς, μιας κι αφού έπαιξε ευθυγράμμιση τρελή πλανητών πέρυσι, θα ξαναπαίξει και φέτος και θα το πάρουμε.

 

θα προτιμούσα μια γραμμή "τι θέλετε κύριε, έτσι θα σας πάει μέχρι το γήπεδο, σκαστε" , να πώ την αλήθεια και να μην τα ξαναπούμε τα άλλα δύο.

Ούτε υπάρχουν γραμμές εδώ μέσα, ούτε φορείς και κομιστές γραμμών. 

Να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Και να πούμε ότι η χρονιά πέρσι σε επίπεδο επιτυχιών και υπέρβασης, κρίθηκε την τελευταία εβδομάδα με την επιστροφή του Τσίνο. 

Χωρίς Τσίνο θα ήσουν μια καλή ομάδα, αλλά όχι πρωταθληματική. 

Η μεγαλυτερη απωλεια της ΑΕΚ ειναι ο Αραουχο. Ουτε ο Χιμενεθ ουτε ο Χριστοδουλοπουλος ουτε ο αγαπημενος σου Μπο.

Δεν γινεται να ξαναβρεις τετοια περιπτωση ποδοσφαιριστη να καβλωνει να σου παιξει, να κολλησει τοσο πολυ με την υπολοιπη ομαδα και να ταιριαξει ο πτερας του με τον ιδιοκτητη.

Ο Αραουχο περσι ηρθε επειδη ηθελε να ερθει αυτος. Και κοστισε 1 εκατομμυριο διοτι αν εμπαινε option οποιουδηποτε ποσοστου συνιδιοκτησιας (μεχρι 50% λεμε, δεν γινοταν παραπανω συζητηση) θα ξεφευγες στο 2μισαρι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Κονε μπορει να σου παιξει και τις δυο θεσεις. Και ο Μανταλος. Μην κολλας στο σχηματικο. Και ο Κλωνα ειναι SS συμφωνα με τη λογικη του προπονητη και ο Λοπες ειναι AML και ο Ροντριγο AMR και ο Τζανετ δυνητικα DMC και ο Γαλανοπουλος MC κλπ κλπ. Τα κενα σου ειναι το θεμα.

 

Και τα κενα ειναι ο χαφ επειδη Μοραν και Αστριτ δεν μπορουν τα παιδια και οι δυο στο πλαι. Μετα απλως περιμενεις να σου βγουν οι επιλογες. Και εμπειρικα επειδη βλεπουμε μπαλα πολλα χρονια, οι μεταγραφες σε ενα μαγαζι μαζεμενο βγαινουν κατα 60-75%

 

Εμεις λοιπον θελουμε να βγει οπωσδηποτε ο Πονσε και οπωσδηποτε ο ενας εκ των δυο ακραιων για να κανουμε σεφτε. Και βεβαια να ξανακανουν σουπερ χρονιες οι περσινοι.

Και ταυτοχρονα να εισαι πιο επιθετικος διοτι τα 47 γκολ του εχουνε κατσει στο λαιμο του Μελισσανιδη.

 

εγω δεν κολαω σε θεσεις 3 μεταγραφες θα κανεις ακομα 2 φτερα και ενα 6-8 

 

και ξαναλεω αν ισχυουν αυτα που ξερω ο μανταλος θα παιξει στο 8  αρκετες φορες γι αυτο και ο ουζουνιδης εχει ζητησει ψηλο - 1.90 και ανω 6-8 αρι 

γιατι στο 8 υπολογιζει μανταλο και κονε

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλυτερη απωλεια της ΑΕΚ ειναι ο Αραουχο. Ουτε ο Χιμενεθ ουτε ο Χριστοδουλοπουλος ουτε ο αγαπημενος σου Μπο.

Δεν γινεται να ξαναβρεις τετοια περιπτωση ποδοσφαιριστη να καβλωνει να σου παιξει, να κολλησει τοσο πολυ με την υπολοιπη ομαδα και να ταιριαξει ο πτερας του με τον ιδιοκτητη.

Ο Αραουχο περσι ηρθε επειδη ηθελε να ερθει αυτος. Και κοστισε 1 εκατομμυριο διοτι αν εμπαινε option οποιουδηποτε ποσοστου συνιδιοκτησιας (μεχρι 50% λεμε, δεν γινοταν παραπανω συζητηση) θα ξεφευγες στο 2μισαρι.

Από ντέι ουάν έχουμε πει ότι Τσίνο δεν υπάρχει άλλος. 

Από τη μέρα που πάτησε το πόδι του, τα πράγματα μόνο καλύτερα μας πήγαιναν. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά το "κανείς αναντικατάστατος - πάνω απ' ολους η ΑΕΚ", βλέπω τώρα να σχηματίζεται νέα γραμμή "έτσι ήμασταν και πέρυσι - αλλά στο τέλος το πήραμε". Άρα δηλαδή να μη γκρινιάζει κανείς, μιας κι αφού έπαιξε ευθυγράμμιση τρελή πλανητών πέρυσι, θα ξαναπαίξει και φέτος και θα το πάρουμε.

Οπως και περσι ξεκινησες αουτσαιντερ, ετσι ξεκινας και φετος. Δεν αλλαξε κατι. Ακριβως ιδια πολιτικη ακολουθεις, σταθερα απο το '15 και δωθε. Σαφως και καποιες επιλογες ειναι συζητησιμες αλλα δε γινεται να φυγουν οι παθογενειες απο τον οργανισμο. Οταν για να αλλαξουν λαμπα στο ισογειο θελουν εγκριση απο το αφεντικο και φοβαται ποιος θα του το πει, τι ακριβως περιμενεις;

 

θα προτιμούσα μια γραμμή "τι θέλετε κύριε, έτσι θα σας πάει μέχρι το γήπεδο, σκαστε" , να πώ την αλήθεια και να μην τα ξαναπούμε τα άλλα δύο.

Δεν εχουμε "γραμμη" εδω γιατι δεν ασχολειται κανεις μαζι μας και επι της ουσιας ειμαστε 30 ατομα που τα λενε μεταξυ τους για την ομαδα τους. Μεταξυ μας ειναι η οποια κουβεντα, απλως επειδη ειμαστε γερονταρες οι περισσοτεροι, ακουμε και 5 πραγματα παραπανω + τη μοναδικη περιπτωση Στυλιανοπουλου που το παιδι ειναι πιο μεσα απ ολους.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν κολαω σε θεσεις 3 μεταγραφες θα κανεις ακομα 2 φτερα και ενα 6-8 

 

και ξαναλεω αν ισχυουν αυτα που ξερω ο μανταλος θα παιξει στο 8  αρκετες φορες γι αυτο και ο ουζουνιδης εχει ζητησει ψηλο - 1.90 και ανω 6-8 αρι 

γιατι στο 8 υπολογιζει μανταλο και κονε

Ισχυουν ρε μλκ. Αφου τα ιδια ξερουμε χωρις να μιλαμε μαζι για να επηρεαζει ο ενας τον αλλον.

Ο Μανταλος θα παει 8 και αριστερος εσωτερικος. Ο Ουζ θα σου παιξει με τα σχηματα που εχω βαλει πιο πισω και θα πας τις γραμμες λιγο πιο ψηλα απο τον "καλυπτω παντα τον κωλο μου" Ισπανο. Θα τολμησεις λιγο περισσοτερο φετος και εν πολλοις θα προσπαθησεις να κανεις το 47 τουλαχιστον 60-65. 

Δεν το λες μικρο στοιχημα, αλλα ας δουμε και το συμπληρωμα του ροστερ. Εγω πιστευω οτι ανταγωνιστικος θα εισαι, αλλα πρωταθλημα πολυ δυσκολα θα κανεις ριπιτ γιατι ξαναμπηκες σε διαδικασια "χτισιματος" και οχι συντηρησης. Αν ειχαν μεινει ο Τσινο και ο Μπο θα σου ελεγα μαρς εμεις, τωρα θεωρω οτι πολυ δυσκολα θα το ξαναχασει μεσα απο τα χερια του ο μπαμπας. Εκτος αν παλι δωσει ο Θεος και πεσουν ταμειακες και γινει φαση Μαουρισιο που συμβαινει μια φορα στα 30 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και περσι ξεκινησες αουτσαιντερ, ετσι ξεκινας και φετος. Δεν αλλαξε κατι.

Aουτσάιντερ και με τα μυαλά μέσα στο κεφάλι, όταν οι απάνω έχουν κάνει τις απονομές για το νέο πρωτάθλημα που ήδη έχουν κατακτήσει. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν ρε μλκ. Αφου τα ιδια ξερουμε χωρις να μιλαμε μαζι για να επηρεαζει ο ενας τον αλλον.

Ο Μανταλος θα παει 8 και αριστερος εσωτερικος. Ο Ουζ θα σου παιξει με τα σχηματα που εχω βαλει πιο πισω και θα πας τις γραμμες λιγο πιο ψηλα απο τον "καλυπτω παντα τον κωλο μου" Ισπανο. Θα τολμησεις λιγο περισσοτερο φετος και εν πολλοις θα προσπαθησεις να κανεις το 47 τουλαχιστον 60-65. 

Δεν το λες μικρο στοιχημα, αλλα ας δουμε και το συμπληρωμα του ροστερ. Εγω πιστευω οτι ανταγωνιστικος θα εισαι, αλλα πρωταθλημα πολυ δυσκολα θα κανεις ριπιτ γιατι ξαναμπηκες σε διαδικασια "χτισιματος" και οχι συντηρησης. Αν ειχαν μεινει ο Τσινο και ο Μπο θα σου ελεγα μαρς εμεις, τωρα θεωρω οτι πολυ δυσκολα θα το ξαναχασει μεσα απο τα χερια του ο μπαμπας. Εκτος αν παλι δωσει ο Θεος και πεσουν ταμειακες και γινει φαση Μαουρισιο που συμβαινει μια φορα στα 30 χρονια.

 

 

μπαμπας εχει πολλα μειον εφετο και καποια συν

 

στα μειον 

 

-2 ξεκινημα

πιθανον να παιζει ευρωπη αρα μεγαλυτερη κουραση

η μεχρι τωρα ενισχυση του ειναι απο μικρη εως ανυπαρκτη

 

 

στα συν 

 

συμμαχια με γαυρο (βεβαια θα κρατησει μεχρι το 1ο ντερμπι)

κρατησε τον βασικο του κορμο

 

 

βεβαια περιμενω να δω τι φορ θα φερει και τι χαφ γιατι αυτο τα αλλαζει ολα παντως μεχρι τωρα εχει χασει το 2ο του αριστερο μπακ το καλυτερο του φτερο και τον μακ 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο Διαμαντοπουλος αθλητικός διευθυντής στον Άρη τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

επισης αν ο Ουζουνιδης ζητησε

 

φορ με κοντινα χαρακτηριαστικα του Αραουχο (οσο μπορουσε να γινει κατι τετοιο)

2 γουινγκερς με ταχυτητα

ψηλο χαφ για να καλυψει ή και υπερκαλυψει το κενο του Γιοχανσον

 

για μενα μια χαρα μπαλιτσα βλεπει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×