Jump to content

Φιλικά & Προετοιμασία Καλοκαίρι 2018


Guest amd
 Share

Recommended Posts

οχι δεν ψανχεις 4 - 3 ψαχνεις ολοι προετοιμασια θα κανουν 

 

20 μερες εκανε προετοιμασια ο λιβαγια περσι αν φερει παιχτη μεσα στο ΣΚ 20+ μερες θα κανει και φετος 

 

και επειδη μαλλον κατι αλλο εννοεις οι 13 μερες στην πολωνια οπως δηλωσε ο ιδιος ο προπονητης ηταν φυσικη κατασταση αν λοιπον ερθει ενας παιχτης με νορμαλ φυσικη καταταση και σε 3 φιλικα θα λαβει μερος και μια χαρα προλαβαινει να μπει στο πνευμα της ομαδας

Φορ, χαφ, 2 εξτρέμ...

 

Αυτοί υποτίθεται είναι οι ανάγκες μας. Βέβαια είναι συχνό το φαινόμενο του... κουρέματος στις μεταγραφές της ΑΕΚ

Αν αυτοί οι 4 (εγώ επιμένω ότι τόσους χρειάζεσαι για βασικούς) έρθουν μέσα στο ΣΚ θα έχουμε χρόνο. Θα έρθουν;

 

Επίσης η διαφωνία μου ήταν πάνω στη σύγκρισή σου με την περσινή σεζόν. Την περσινή σεζόν τα περιθώρια ήταν πολύ πιο στενά γιατί και πιο αργά τελείωσε η αμέσως προηγούμενη περίοδος, αλλά και πιο νωρίς ξεκινούσε η τότε τρέχουσα. Και πάλι όμως, επειδή είχες σοβαρό ΤΔ είχες κλείσει τις μεταγραφές σου σχετικά νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

τελειωνουν οποτε θελει ο καθενας συνεπως καλη καρδια 

 

οσο για τα χρωστια και τις πεσαδες ας οψονται οι πουτανας γιοι οι προηγουμενοι 

Link to comment
Share on other sites

Φορ, χαφ, 2 εξτρέμ...

 

Αυτοί υποτίθεται είναι οι ανάγκες μας. Βέβαια είναι συχνό το φαινόμενο του... κουρέματος στις μεταγραφές της ΑΕΚ

Αν αυτοί οι 4 (εγώ επιμένω ότι τόσους χρειάζεσαι για βασικούς) έρθουν μέσα στο ΣΚ θα έχουμε χρόνο. Θα έρθουν;

 

Επίσης η διαφωνία μου ήταν πάνω στη σύγκρισή σου με την περσινή σεζόν. Την περσινή σεζόν τα περιθώρια ήταν πολύ πιο στενά γιατί και πιο αργά τελείωσε η αμέσως προηγούμενη περίοδος, αλλά και πιο νωρίς ξεκινούσε η τότε τρέχουσα. Και πάλι όμως, επειδή είχες σοβαρό ΤΔ είχες κλείσει τις μεταγραφές σου σχετικά νωρίς. 

 

φυσικα και αυτες ειναι οι αναγκες σου και ειναι 5 οχι 4 αλλα οι 3 ειναι αυτες που καιγεσαι και οχι οι 5 δεν θα ειναι βασικοι, βασικοι θα ειναι οι 3 οι 2 θα ειναι συμπληρωματα

 

η συγκριση μου με την περσυνη χρονια εγκειτε στο γεγονος οτι το ροστερ σου εκλεισε χωρις το φορ και χαφ στις 4 Ιουλιου και επαιξες πρωτο ματς 25 Ιουλιου 

 

περιπου τοσο διαστημα θα εχεις ΑΝ κανεις και τις κινησεις σου στις επομενες 3-4 μερες 

Link to comment
Share on other sites

o Ιβαν κ ο Τουιτης κ ο Βανζελ δε τα ριξαν στους προηγουμενους κ τα χρωστια τους. Ουτε οι προηγουμενοι δικοι μας που ξεχρεωνανε με δοσεις τα χρωστια των προηγουμενων.

 

και αυτο αναιρει οτι οι προηγουμενοι ητο πουτανας γιοι?

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

σχολιο αρδ,που ναι και στην προετοιμασια  " μην απαξιωνουμε το περσυνο ροστερ,αλλωστε οι 20 απο τους 25 ,πηραν το πρωταθλημα".

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και αυτες ειναι οι αναγκες σου και ειναι 5 οχι 4 αλλα οι 3 ειναι αυτες που καιγεσαι και οχι οι 5 δεν θα ειναι βασικοι, βασικοι θα ειναι οι 3 οι 2 θα ειναι συμπληρωματα

 

η συγκριση μου με την περσυνη χρονια εγκειτε στο γεγονος οτι το ροστερ σου εκλεισε χωρις το φορ και χαφ στις 4 Ιουλιου και επαιξες πρωτο ματς 25 Ιουλιου 

 

περιπου τοσο διαστημα θα εχεις ΑΝ κανεις και τις κινησεις σου στις επομενες 3-4 μερες 

Επειδή αναφέρθηκες στον Λιβάγια εμένα η διαφωνία μου ήταν σε αυτόν. Ο Λιβάγια ήρθε 1 Ιούλη, δηλαδή 1 μήνα μετά το τελευταίο παιχνίδι της προηγούμενης χρονιάς (31 Μαΐου στη Ν. Σμύρνη), ενώ τώρα έχουν περάσει 2(!!) από το τελευταίο παιχνίδι της προηγούμενης χρονιάς (12 Μάη ο τελικός Κυπέλλου). Επίσης πέρσι σε ένα μήνα είχες βασικό αριστερό μπακ, 3ο στόπερ, εξτρέμ που βγήκε βέβαια πατάτα + τον Λιβάγια. Συμφωνώ ότι και τότε άργησες αδικαιολόγητα στο φορ και δεν το πλήρωσες με την Μπριζ γιατί τους καθάρισε τακτικά ο Χιμένεθ. Επίσης τότε είχες κρατήσει το βασικό σου κορμό και δεν είχε φύγει κανείςαπ' αυτούς που ήθελες (πλην Αραούχο που τελικά ξανάρθε) οπότε ήσουν πολύ πιο έτοιμη ομάδα, αφού εξαρχής δεν έψαχνες για πολλά κομμάτια στο παζλ της ομάδας σου.

 

Αντίθετα, φέτος παρότι είχες το διπλάσιο χρόνο να προετοιμαστείς όχι μόνο δεν έχεις φέρει έστω τους μισούς απ' όσους έπρεπε να φέρεις, αλλά έχεις αποδυναμωθεί κιόλας πάρα πολύ. Για μένα είμαστε σε πολύ χειρότερη θέση από πέρσι

Link to comment
Share on other sites

ημουνα ξεκαθαρος μιλησα για μερες 5 Ιουλιου ξεκινησε προετοιμασια ο Μαρκος αρα ειχε 20 μερουλες να ερθει σε φυσικη κατασταση και να μπει στο πνευμα σε μερες λοιπον σημερα εισαι 24-25 μακρια 

 

προφανως και εχεια αργησει δεν νομιζω να αντιλεγει κανεις το θεμα ειναι στο τελος τι θα φερεις και τι θα κανεις αρα υπομονη 25 μερες να βγει η φασολαδα

Link to comment
Share on other sites

Και ο Gybe κατα του Μαρινου. Μαλιστα.

Otan leo ego oti eisai h aitia olou tou kakou mpajievic palaimaxe tou olumpiajou ego ftaio e?

Link to comment
Share on other sites

 

Όσοι είναι πιο παρατηρητικοί, τουλάχιστον απ’ όσους μπήκαν στον κόπο να παρακολουθήσουν το παιχνίδι, κατανόησαν πως ο Ουζουνίδης στα πρώτα 20 λεπτά ήταν στα κάγκελα με τα όσα έκαναν οι ποδοσφαιριστές του. Δεν υπήρχε Μοράν στο γήπεδο έτσι κι αλλιώς και οι δύο στόπερ έκαναν αυτό που είχαν μάθει την περασμένη σεζόν. Βαθιά μπαλιά μπροστά, δίχως να περάσει η μπάλα από τα χαφ. Πλέον όμως δεν υπάρχει Αραούχο να κυνηγήσει τέτοιες μπαλιές, ούτε η διάθεση της Ένωσης είναι να παίξει κλεφτοπόλεμο και να κερδίσει μέτρα κατακτώντας τις σπασμένες αποκρούσεις των αντίπαλων αμυντικών. 

 
Το να μπορέσει να διδάξει αυτά που θέλει ο Ουζουνίδης ακόμα και στους ήδη υπάρχοντες είναι εξαιρετικά δύσκολο. Εδώ λοιπόν μπαίνει ο μεγάλος βαθμός δυσκολίας. Το να μπορέσουν οι παίκτες που αγωνίζονταν τα προηγούμενα χρόνια ν’ αφομοιώσουν αυτό το στιλ παιχνιδιού που επιθυμεί ο Ουζουνίδης. Που θα έχει ένα γρήγορο passing game, που θέλει συνεχή κίνηση χωρίς την μπάλα και μια ομάδα που να προσπαθεί να δημιουργήσει και όχι να καταστρέφει το παιχνίδι ή να παίζει το ματς στα χαρακώματα. 
 
Μετά απ’ αυτό, φτάνουμε φυσικά και στο ζητούμενο που είναι οι ενισχύσεις. Γιατί για να μπορέσει να αλλάξει πραγματικά τη φιλοσοφία της, είναι απαραίτητο να πάρει αυτούς τους παίκτες, δηλαδή τους δύο εξτρέμ, τον φορ, σίγουρα τον έναν χαφ (μη γράψω και δύο) που θα μπορέσουν πραγματικά, να της αλλάξουν τα δεδομένα και να την εκτοξεύσουν σε ποιότητα. 

 

Μιαουλης. Ξεστραβωθειτε.

Link to comment
Share on other sites

Θα φτασουν τα 2 χρονια του συμβολαιου στο Μαρινο ωστε να διδαξει το τικι τακα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το δημιουργικό, γρήγορο πασιγκ γκέιμ θα το αφομοιώσουν ο Λαμπρόπουλος, ο Μοράν, ο Σιμόες κι ο Γαλανόπουλος...

 

δε γαμιόμαστε ρε μιαούλη...

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είναι έτσι άλλα με το χιμένεθ θυμάμαι κάτι τεσσάρες που δεν ερχόταν με κλεφτοπόλεμο .τελοσπάντων θα φανούν όλα στο χορτάρι και σχετικά σύντομα . Όλοι είμαστε υπέρ του και θέλουμε να πετύχει . 

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικος εμετικος μιαουλης.Του πεσε βαρια η πουτσα του μανολο.Κλασσικος αρδ ολη την χρονια περυσι περιμενε να χασει η ΑΕΚ για να δικαιωθει.

Link to comment
Share on other sites

Μιαούλης Κετσετζογλου αναλύουν τώρα επιθετικό πλάνο Μαρίνου.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τον Μιαουλη υποθετω κινουμαστε για Καζεμιρο, Ασενσιο, Γκριεζμαν, Χαζαρντ και Καβανι ωστε να παιξουμε το ποδοσφαιρο που θελει ο Μαρινος.

Link to comment
Share on other sites

Μιαουλης. Ξεστραβωθειτε.

g ta sthmena k ton automatismo tou zouzou tpt

etsi htan shmera

dn ta lete de ta grafere

eidate epitelous autamatismo sthn epithesh

 

kalaznikof2.jpg

kalaznikof2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανελεητος πολεμος στον μαρινο. Ντροπη στον μιαουλη κ το συναφι του

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη γνώμη μου για τον Ουζουνιδη την έχω πει. Φτιάχνει ομάδες με καλη κυκλοφορία της μπάλας, με τρεξίματα και πίεση ψηλά και τις άμυνες τις ξεχαρβαλωνει. Αν μπορέσει να κρατήσει τα καλα του περσινού και προσθέσει κατι μπροστά, θα ήταν ευχής εργον. Δυστυχώς όμως κάθε φορά που διαβάζω πλέον συνέντευξη του τόσο περισσότερο πείθομαι οτι πρόκειται για κλαρνογαμπρο. Θα δείξει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο Gybe κατα του Μαρινου. Μαλιστα.

Χρηστο το οτι ο Ουζουνιδης μου ειναι παντελως αδιαφορος δε σημαινει πως ειμαι κ εναντιον του.

 

 

 

Σοβαρα τωρα ο Μιαουλης ειναι ΑΕΚ ;

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το οτι ο Ουζουνιδης μου ειναι παντελως αδιαφορος δε σημαινει πως ειμαι κ εναντιον του.

 

 

 

Σοβαρα τωρα ο Μιαουλης ειναι ΑΕΚ ;

Grapston sta arxeidia sou pou tha tou doseis k logariasmo...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη γνώμη μου για τον Ουζουνιδη την έχω πει. Φτιάχνει ομάδες με καλη κυκλοφορία της μπάλας, με τρεξίματα και πίεση ψηλά και τις άμυνες τις ξεχαρβαλωνει. Αν μπορέσει να κρατήσει τα καλα του περσινού και προσθέσει κατι μπροστά, θα ήταν ευχής εργον. Δυστυχώς όμως κάθε φορά που διαβάζω πλέον συνέντευξη του τόσο περισσότερο πείθομαι οτι πρόκειται για κλαρνογαμπρο. Θα δείξει

 

ειναι αλλη περιπτωση η ΑΕΚ που εχει παρει πρωταθλημα...

 

περυσι παντως στην Λεωφορο με τον Παναθηναικο του Ουζουνιδη, ειχες χασει την μπαλα...

 

προπερσι με τον Μπεργκ μας εβαλε 3 μεσα στο ΟΑΚΑ...

 

φετος στην αρχη του παιχνιδιου, κουτουλαγαμε...

 

και μιλαμε για τον χειροτερο Παναθηναικο της ιστοριας...

 

basta καπου να τον δουμε στην πραξη γιατι στην θεωρια κι εγω θα ηθελα καποιον αλλον απο μεγαλο πρωταθλημα...

 

αλλα οκ... τουλαχιστον δειχνει να ειναι σοβαρος και να εχει αποψη... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×