Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

42 minutes ago, AG21 said:

.......

 

Όλο το γήπεδο όμως αποδοκίμασε τον δράστη, o οποίος φέρεται να είναι ανήλικος που μπήκε χωρίς εισιτήριο, ενώ από τα μεγάφωνα ακούστηκαν συστάσεις και ενημερώθηκαν άπαντες, ότι η ενέργεια καταγράφηκε από το κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης. Μάλιστα η ΠΑΕ ΑΕΚ ενημέρωσε, ότι οι κάμερες κατέγραψαν τα πάντα και θα τιμωρηθεί ο ένοχος, με τον κόσμο να φωνάζει «Έξω, έξω!», με τον εκφωνητή να παρεμβαίνει ξανά καλώντας τους να απομακρυνθεί εκτός γηπέδου.

Όπως αναφέρουν οι πληροφορίες, ο Δημήτρης Μελισσανίδης ήρθε τετ α τετ με το εν λόγω άτομο. Η φράση «ποιος τον είδε και δεν τον φοβήθηκε» είναι λίγη, για να περιγράψει τη συνάντηση. Ο ηγέτης της ΑΕΚ ήταν που ήταν έξαλλος, γιατί εξαιτίας του περιστατικού της φωτοβολίδας παραλίγο να χαλάσει το πάρτι (σ.σ. στο γήπεδο βρίσκονταν οικογένειες, μανάδες και μικρά παιδιά, νηπιακής ηλικίας, ακόμα και μωρά!) είχε να διαχειριστεί και αυτήν την κατάσταση.

Μετά ας κάνει κ μια αυτοκριτική για τα μέτρα ασφαλείας κ αν είναι επαρκή. Σε 2.5 μήνες παίζουμε Ευρώπη. Καταλαβαίνω να υπάρχει μια.... ανεκτικότητα την πρώτη χρονιά λόγω των πολλών χρόνων που είχε να παίξει η ομάδα στα πάτρια, αλλά πλέον η ανεκτικότητα αυτή οδήγησε κ σε κατάχρηση κ ευτυχώς όχι σε κάτι πολύ σοβαρό.

Ευθείας βολής φωτοβολίδα εναντίον πλήθους στιβαγμένου σε κερκίδα είναι απόπειρα ανθρωποκτονίας. Τζακ ποτ κέρδισε κ η ΑΕΚ κ ο μαλάκας που δεν είχαμε Μπλιώνα στο γήπεδό μας. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Να το δω και να μην το πιστέψω. Οκ πες ένας μικρός αριθμός καπνογόνων πάει στο διάολο, αλλά αυτή η κατάσταση με τα βεγγαλικά και τις κροτίδες είναι μια τεράστια αηδία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έλεγχος μηδεν όλο το χρόνο κανένας έλεγχος απο σεκιουριτι όταν βάζεις την οριτζιναλ για περιφρούρηση αυτά παθαίνεις πάντα με την ανοχή του μελ.Ας προσλάβει υπεύθυνο ασφάλειας και ας έχει δικό της προσωπικό ασφάλειας του γηπέδου αλλά να μην είναι μέλη της οριτζίναλ και οχι σεκιουριτι της πλακας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pelado 21 said:

Έλεγχος μηδεν όλο το χρόνο κανένας έλεγχος απο σεκιουριτι όταν βάζεις την οριτζιναλ για περιφρούρηση αυτά παθαίνεις πάντα με την ανοχή του μελ.Ας προσλάβει υπεύθυνο ασφάλειας και ας έχει δικό της προσωπικό ασφάλειας του γηπέδου αλλά να μην είναι μέλη της οριτζίναλ και οχι σεκιουριτι της πλακας.

Σιγά μη μας δέρνουν κιόλας ρε μάστορα επειδή θέλουμε να δούμε την ΑΕΚ.

365 το κάνατε εδώ μέσα μερικοί ε. Νιώστε λίγο που είστε 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτός ο εγκληματίας δε θα ξαναμπεί στο γήπεδο με άλλον αγκαλιά στο τουρνικε; Δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Σίγουρα κάποιος φίλος του, εξίσου κουφιοκεφαλος, θα τον πάρει μαζι. Όσο για τους υπερασπιστες της ανομιας μες στο γήπεδο, εύχομαι να μη δουν ποτέ να έρχεται κατά πάνω τους ένα κόκκινο φως και να μην προλαβαινουν να αντιδρασουν. Γιατί εγώ αυτό είδα και θεωρώ εαυτόν τυχερό που γράφω αυτη τη στιγμή.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαν να μας δέρνουν ρε φίλε αλλά θα φοβάμαι μη μου καρφωθεί καμιά φωτοβολίδα;Αλλά την κυριακή απο τύχη δεν σκοτώθηκε κανείς και στο φινάλε να μη ανανεώσω το διαρκείας του χρόνου και να μπαίνω τσάμπα.Αν του χρόνου αυξήσει τα διαρκείας τι νόημα να πάρω διαρκείας αν συνεχιστούν να μπαίνουν τσαμπα και να μην υπάρχει έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Σιγά μη μας δέρνουν κιόλας ρε μάστορα επειδή θέλουμε να δούμε την ΑΕΚ.

365 το κάνατε εδώ μέσα μερικοί ε. Νιώστε λίγο που είστε 

Εγώ πάντως αδερφέ όλο το Σαββαοτκύριακο σκεφτόμουν αν πρέπει να πάρω τον μικρό μαζί μου ακριβώς λόγω των υπεράριθμων. Αν γίνει καμία στραβή θα κλάψουμε εκατοντάδες, ακριβώς επειδή "κάποιοι θέλουν να δουν την ΑΕΚ" με ντου και με διπλέτες στα τουρνικέ. 

Μετά σκεφτόμουν ότι δεν θα συγχωρούσα τον εαυτό μου αν δεν τον είχα πάρει. Και αυτό δεν μπορεί να μου το κόψει ο κάθε τζαμπατζής. Με αγάπη και σεβασμό προς όλους :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler
4 minutes ago, mporat said:

Δηλαδή αυτός ο εγκληματίας δε θα ξαναμπεί στο γήπεδο με άλλον αγκαλιά στο τουρνικε; Δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Σίγουρα κάποιος φίλος του, εξίσου κουφιοκεφαλος, θα τον πάρει μαζι. Όσο για τους υπερασπιστες της ανομιας μες στο γήπεδο, εύχομαι να μη δουν ποτέ να έρχεται κατά πάνω τους ένα κόκκινο φως και να μην προλαβαινουν να αντιδρασουν. Γιατί εγώ αυτό είδα και θεωρώ εαυτόν τυχερό που γράφω αυτη τη στιγμή.

 

Συμφωνώ 1000%!Αν ήμασταν σε άλλη χώρα δεν θα εμπαίνε ισόβια στο γήπεδο.Σε αυτή την χώρα ποιος θα εφαρμόσει τους νόμους και ποιος θα το πάρει στα σοβαρά το θέμα η ΠΑΕ ή αστυνομία.Η ΠΑΕ ως ανώνυμη εταιρεία είναι υποχρεωμένη να διασφαλίσει την ασφάλεια των φιλάθλων και να σεβαστεί τους φιλάθλους που παίρνουν διαρκείας και εισιτήρια γιατί σε κανέναν μας δεν περισσεύουν και έχουμε κόψει απο κάπου αλλου για να πάρουμε διαρκείας.Την κυριακή αρκετοί με διαρκείας και απλό εισιτήριο δεν μπήκαν λόγω υπεράριθμων.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν λυνονται με μετρα αποτροπης. Εσωτερικα στην R κ γενικοτερα στον κοσμο θα πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι μπορουμε να κανουμε ατμοσφαιρα χωρις να βαζουμε σε κινδυνο τους εαυτους μας κ την ομαδα. Μπορει να ακουστει γραφικο αλλα ας κανουμε κ ενα συνεδριο στο γηπεδο να τα συζητησουμε αυτα. Ακομη κ τα λείζερ μια μαλακια κ μιση ειναι, ας αποφασισουμε να τα κοψουμε. Τα καπνογονα δεν θα σταματησουν ποτε μπορουμε ομως να τα χρησιμοποιουμε καλυτερα κ οχι αναρχα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα μπλέκουμε ολα μαζί πραγματικά . Το ότι οι σεκούριτι ειναι ελεεινοι προφανώς το κατάλαβε και ο Μελ που ολη τη χρονιά το μόνο που έκαναν ήταν να μην βάζουν παιδιά και να χαίρονται που κλαίνε γιατι απο έλεγχο όντως δεν έγινε ποτέ . 

Αυτό τι σχέση έχει με τη προχθεσινή απολυτά δικαιολογημένη τρέλα του κόσμου να δει την ΑΕΚ ή με τη μαλακία ενός ανήλικου που ήταν δολοφονική επίθεση ουσιαστικά ύ .

Ούτε σχέση έχει η περιφρούρηση την R που έγινε μόνο τη κυριακή προφανώς γιατι το ζήτησε η ΠΑΕ επειδή φοβήθηκε τη μπούκα . 

Υπεύθυνο ασφαλείας δεν ξέρω αν έχει αλλα έχει πολλή κόσμο που ασχολείται με την ασφάλεια μεγάλοι σε ηλικεία προφανώς ΑΕΚτζίδες και τους βλέπω μια που ειμαι κοντά . Είναι ακατάλληλοι , σύγουρα ειναι γιατι το μόνο που κάνουν ειναι να βλέπουν το αγώνα και μάλιστα γράφοντας στα αρχίδια τους το κόσμο που δεν βλέπει εξαιτίας τους . 

Τώρα η ανακοίνωση της ΠΑΕ έγραψε για βεγγαλικά και φωτοβολίδες και δεν γράφει καπνογόνα που σε 2-3 ιστορικούς αγώνες έγινε κατάχρηση γιατι να τα προσθέσουμε και εμείς μαζί με τα άλλ απο μόνοι μας ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pelado 21 said:

Δεν είπαν να μας δέρνουν ρε φίλε αλλά θα φοβάμαι μη μου καρφωθεί καμιά φωτοβολίδα;Αλλά την κυριακή απο τύχη δεν σκοτώθηκε κανείς και στο φινάλε να μη ανανεώσω το διαρκείας του χρόνου και να μπαίνω τσάμπα.Αν του χρόνου αυξήσει τα διαρκείας τι νόημα να πάρω διαρκείας αν συνεχιστούν να μπαίνουν τσαμπα και να μην υπάρχει έλεγχος.

Πφφφφφ δεν είναι θέμα υπεράσπισης της φωτοβολίδας ή κάτι τέτοιο. Καλώς ή κακώς τούτο δω το μέρος έχει μια ταυτότητα και φτιάχτηκε 20 χρόνια σχεδόν πριν από ανθρώπους που γνώρισαν την ΑΕΚ στη Σκεπαστή. Πως να το πω, είναι λίγο περίεργο να μας ζαλίζεις τον πούτσο με τους υπεύθυνους ασφαλείας και τέτοια. Υπάρχει το aek.com ή το aek365 για να βγάλεις το άχτι σου για όσα σε απασχολούν.

Καλοί/κακοί αυτό είμαστε εδώ μέσα, έτσι μάθαμε. Δεν προσπαθώ να πω ότι είναι κουλ να πεθάνει άνθρωπος στο γήπεδο ή να χτυπήσει κλπ. Είπες μια φορά για τα δικά σου -και καλά έκανες- αλλά φτάνει λίγο. Είμαστε αντιποπκορνακηδες εδώ μέσα έχουμε αυτό το χάλι. Κυρίως είναι θέμα αισθητικής και όχι τόσο διαφωνίας 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε ότι πεις.Και εγώ πήγα σκεπαστή για όσο τη πρόλαβα και έμενα μου αρέσει η καυτή ατμόσφαιρα και οταν πάω γήπεδο θα φωνάξω θα βρίσω δεν κάθομαι σε μια καρέκλα να τρώω ποπ κορν.Αν σε ή σας  ενοχλεί η παρουσία μου δεν ξαναγράφω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί, εμένα βασικά για να μην μιλάω και στο όνομα άλλων, να γίνεται επίκληση της αστυνομίας στο Κιτρινόμαυρο. Ένα μέτρο δεν είναι κακό.

Γαμιεται ο ΠΑΟ και η αστυνομία 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pelado 21 said:

Εντάξει φίλε ότι πεις.Και εγώ πήγα σκεπαστή για όσο τη πρόλαβα και έμενα μου αρέσει η καυτή ατμόσφαιρα και οταν πάω γήπεδο θα φωνάξω θα βρίσω δεν κάθομαι σε μια καρέκλα να τρώω ποπ κορν.Αν σε ή σας  ενοχλεί η παρουσία μου δεν ξαναγράφω. 

Εγώ σου είπα οτι τα έμπλεξες ολα μαζί ακόμα και τα καπνογόνα που η ίδια η ΠΑΕ δεν τα αναφέρει καν και τη περιφρούριση που έγινε μόνο τη Κυριακή για συγκεκριμένους λόγους . 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξηγήθηκα δεν είπα να γίνει η επίκληση της αστυνομίας αλλά να γίνουν πιο σωστα και οργανωμένα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pankar said:

Εγώ πάντως αδερφέ όλο το Σαββαοτκύριακο σκεφτόμουν αν πρέπει να πάρω τον μικρό μαζί μου ακριβώς λόγω των υπεράριθμων. Αν γίνει καμία στραβή θα κλάψουμε εκατοντάδες, ακριβώς επειδή "κάποιοι θέλουν να δουν την ΑΕΚ" με ντου και με διπλέτες στα τουρνικέ. 

Μετά σκεφτόμουν ότι δεν θα συγχωρούσα τον εαυτό μου αν δεν τον είχα πάρει. Και αυτό δεν μπορεί να μου το κόψει ο κάθε τζαμπατζής. Με αγάπη και σεβασμό προς όλους :)

Κι αυτός που έτρεχε στα δικαστήρια από τον Βασιλόπουλο όμως θα γυρίσει και θα σου πει ότι δεν χάλασα εγώ τη ζωή μου για το γήπεδο της ΑΕΚ για να έρχεται ο Χ/Y πουθενάς να μου λέει για αστυνομίες και ποινικά μητρώα.

Είναι φαύλος κύκλος η συζήτηση, κάθε πλευρά έχει τα δίκια της. Απλά να σκοτώσουμε λίγο τον μπάτσο που κρύβουμε μέσα μας για το καλό αυτής της κοινωνίας 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

το γηπεδο λειτουργησε με πολλες ατελειες γιατι ΕΠΡΕΠΕ να λειτουργησει την 2η χρονια θα πρεπει να υπαρξει βελτιωση σε καποια θεματα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Κι αυτός που έτρεχε στα δικαστήρια από τον Βασιλόπουλο όμως θα γυρίσει και θα σου πει ότι δεν χάλασα εγώ τη ζωή μου για το γήπεδο της ΑΕΚ για να έρχεται ο Χ/Y πουθενάς να μου λέει για αστυνομίες και ποινικά μητρώα.

Είναι φαύλος κύκλος η συζήτηση, κάθε πλευρά έχει τα δίκια της. Απλά να σκοτώσουμε λίγο τον μπάτσο που κρύβουμε μέσα μας για το καλό αυτής της κοινωνίας 

Αχ φίλε και παλιά γι' αυτά διαφωνούσαμε στο ίδιο ακριβώς φόρουμ. :)

Κανείς δεν έχει μπάτσο μέσα του. Αλλά το να προστατεύεις τη ζωή σου, την ζωή των δικών σου και την περιουσία σου με χρήση του νόμου δεν είναι ρουφιανιά. Είναι υπεύθυνη στάση και φτιάχνει καλύτερες συνθήκες για όλους. Με τον Μελ λοιπόν τώρα όπως το 2005 ήμουν με τον Ντέμη. Άλλη μια ευκαιρία να ανθρωπέψει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

ειχα συμμαθητη βαζελο που πηγαινε σε πορειες δεκαετια του 90. αλλα και δεξιος φουλ.

οταν λοιπον τρωγανε ξυλο απο τα ματ, γυρναγε και ελεγε στους αλλους καλα μας κανουν 😅

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Σε όσα γράφετε / ονειρεύεστε παραπάνω σχετικά με τις τιμές των διαρκείας, ξεχνάτε κάτι πολύ σημαντικό.

Οι νέες τιμές θα υπολογιστούν βάσει του νέου μέσου μισθού των 1500 € που θα ισχύσει από τις 22/5 ......

kentriki-mitsotakis-16-5-23.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pankar said:

Αχ φίλε και παλιά γι' αυτά διαφωνούσαμε στο ίδιο ακριβώς φόρουμ. :)

Κανείς δεν έχει μπάτσο μέσα του. Αλλά το να προστατεύεις τη ζωή σου, την ζωή των δικών σου και την περιουσία σου με χρήση του νόμου δεν είναι ρουφιανιά. Είναι υπεύθυνη στάση και φτιάχνει καλύτερες συνθήκες για όλους. Με τον Μελ λοιπόν τώρα όπως το 2005 ήμουν με τον Ντέμη. Άλλη μια ευκαιρία να ανθρωπέψει η κατάσταση.

Τι μας δίδαξε λοιπόν η ιστορία από το 2005;

Ότι είμαστε όλοι μαζί. Αυτό θα έπρεπε να είναι το δίδαγμα κάτ' εμέ. Όχι προφανώς με τον μλκ που έριξε ναυτική πανω στον κόσμο ε. Αλλά το πράγμα ξεφεύγει και μιλάμε με όρους αντιπαλότητας ξέρω γω. Να βάλουμε μπάτσους ανάμεσα μας και τέτοια.

Παρεμπιπτόντως, ξέχασα να πω προηγουμένως ότι αυτό με τα καπνογόνα είναι κωμωδία. Όταν ανάβει καπνογόνο ο Αλμέιδα και η ΠΑΕ σου πουλάει αυτή την εικόνα στα σοσιαλ, ε μην έχουμε την απαίτηση να ανάψουν λιγότερα από 10 χιλιάδες καπνογόνα στις εξέδρες τη μέρα που η ΑΕΚ πήρε πρωτάθλημα ή τη μέρα που έπαιξε πρώτη φορά στη ΝΦ.

Έλεγα λοιπόν οτι όσο εμείς είχαμε δουλειές σοβαρότερες, κάποιοι προσπαθούσαν να βοηθήσουν την ΑΕΚ που αντιμετώπιζε προβλήματα από τον Δήμο ΝΦ και το γήπεδο καθυστερούσε. Κάποιοι χαλούσαν φιλίες στεκόμενοι απέναντι από συντρόφους τους γιατί η ΑΕΚ δεχόταν μια κυρίως επικοινωνιακή αλλά όχι μόνο επίθεση από τους "κινηματικούς" που χαρτζιλίκωνε ο Μαρινάκης.

Αυτοί λοιπόν όλοι ξέρετε που ανήκουν και που κάθονται στο γήπεδο. Για να γίνει πράξη η επιστροφή της ΑΕΚ στα πάτρια αυτός ο κόσμος δικάστηκε. Έρχεται σήμερα λοιπόν ένας άλλος ΑΕΚτζης που είχε σοβαρότερα πράγματα να κάνει εκείνα τα χρόνια για να του πει ότι δεν έχει θέση στο γήπεδο.

Ε δεν είναι έτσι. Θεση κάτ' εμέ έχουν και τα φτωχαδάκια (στο πέταλο, δεν είπαμε να μπούνε σουίτα), οι νεοφτωχοι της μεσαίας τάξης, τα πιτσιρικακια που κάθε Κυριακή μας έπιαναν και μας κοιτούσαν μέσα στα μάτια και μας ρωτούσαν "θα με βάλεις κι εμένα;".

Όταν με πήγε ο πατέρας μου πρώτη φορά στην ΑΕΚ μου εξιστορούσε που είχε πάει κι αυτός πρώτη φορά. Φτώχεια καταραμένη. Που λεφτά για εισιτήρια. Αλλά τον πιτσιρικά πατέρα μου τον έβαλε ένας άλλος μεγάλος τότε να δει την ΑΕΚ. Ευχή και κατάρα μου έδωσε, να βάζω κι εγώ όταν μεγαλώσω μικρά παιδιά.

Χίλια συγγνώμη αλλά αν έχω να επιλέξω, θα επιλέξω αυτό που γίνεται φέτος από το να στηθούν Ματ έξω από το πέταλο και να κοπανανε κόσμο ώστε εμείς οι κάτοχοι διαρκείας να δηλώνουμε ευχαριστημένοι πελάτες. Να πάει να γαμηθεί και η ΑΕΚ αν δεν μπορεί ένα καψουράκι να τη δει.

Τέλος, τα διπλά σε ποσοστό 90% μπαίνουν πέταλο. Δεν έκανα έρευνα κιόλας, αλλά κάτι μου λέει πως η μεγάλη πλειοψηφία όσων είμαστε εκεί δεν έχουμε κανένα θέμα να στριμωχτουμε για να μπει ένας ακόμα 

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stavros 9-11 said:

Κι αυτός που έτρεχε στα δικαστήρια από τον Βασιλόπουλο όμως θα γυρίσει και θα σου πει ότι δεν χάλασα εγώ τη ζωή μου για το γήπεδο της ΑΕΚ για να έρχεται ο Χ/Y πουθενάς να μου λέει για αστυνομίες και ποινικά μητρώα.

Είναι φαύλος κύκλος η συζήτηση, κάθε πλευρά έχει τα δίκια της. Απλά να σκοτώσουμε λίγο τον μπάτσο που κρύβουμε μέσα μας για το καλό αυτής της κοινωνίας 

Μου θυμίζεις τη διαμάχη που ξέσπασε στη θύρα 42 την Κυριακή. Εμφανίστηκαν πρώτη φορά κάποια παιδιά της original κι άναψαν καπνογονα μπροστά στο κάγκελο. Μια δυο τρεις, μετά το τρίτο αναμμα κι αφού δεν μπορούσαμε να πάρουμε ανάσα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, κάποιοι κάτοχοι διαρκείας στη θύρα αγανακτησαν και τους είπαν να σταματήσουν, με ακόμψο τρόπο είναι η αλήθεια. Τα παιδιά της original κατευθείαν χωθηκαν για τσαμπουκά και μπουκέτα που αποφευχθηκαν με την ψυχραιμία άλλων γηραιων της θύρας. Κι έρχομαι εγώ να ρωτήσω: ποιος είχε δίκιο; αυτοί που έχουν πληρώσει για να κάθονται με την ησυχία τους στη θύρα, μακριά από τα μπάχαλα ή τα παιδιά που ακολουθούν παντού την ομάδα και κάνουν το κάτι παραπάνω; Φαυλος κύκλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν γενικό σχόλιο πρέπει να πω ότι όταν εγώ ξεκίνησα να πηγαίνω στη σκεπαστή, δεν φοράγαμε ζώνη στο αμάξι, ούτε κράνος στο παπί, δεν υπήρχαν παιδικά καθισματάκια, καπνίζαμε μέσα στα νοσοκομεία και στα αεροπλάνα και ο βαβακούλας δε φορούσε επικαλαμίδες!!

Μετά μας αρχίσανε σε κάτι επιστημονικά και τα αλλάξαμε. Πρόοδο το λένε

Οσο για τα σοβαρά προβλήματα που θέσατε υπάρχουν αθρώποι με λύσεις

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

@stavros 9-11Κανένας κίνδυνος αδερφέ.. δεν είναι η Mercedes  να πάρεις BMW ούτε η Apple να πάρεις Samsung..

Ακόμα και με τα ψέματα (βλέπε ζέλα) οι ερωτευμένοι θα πάνε στο γήπεδο και θα πάρουν φανέλες

Απλά τότε θα τιμολογήσει λογικά για να σε πιάσει.

Μια που λες αλλους τρόπους: είδα πολλές φανέλες AEK Champions 2023 την Κυριακή και είπα χθες να πάρω μια για τον γιό μου.. έχουν €45!!! Εχει βγάλει κανα κατοστάρι χιλιάρικα η ΠΑΕ πουλώντας μπλουζάκια που αμα παρουμε το νταμπλ θα ειναι και άκυρα!!!

Αντιθέτως είναι πολύ μεγάλος ο κίνδυνος.

Αυτό που οραματίζονται ορισμένοι προσπάθησε να το κάνει ο Νικολαΐδης στο ΟΑΚΑ. Θυμάσαι το αποτέλεσμα; Μια εντελώς φλωρικη και πουστρέ ΑΕΚ που φοβόταν να πει τη λέξη πρωτάθλημα. Μια ΑΕΚ που ένιωθε υποχρεωμένη να την γαμανε για να μην την πούνε άδικη και κατεστημένο. Χρειάστηκε να έρθει ο Αλμέιδα στην ΑΕΚ για να απαλλαχθεί το dna μας απ' όλη εκείνη τη φλωριά. Και το κακό είναι ότι η φλωριά αυτή έβγαινε και στο χορτάρι

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Τι μας δίδαξε λοιπόν η ιστορία από το 2005;

Ότι είμαστε όλοι μαζί. Αυτό θα έπρεπε να είναι το δίδαγμα κάτ' εμέ. Όχι προφανώς με τον μλκ που έριξε ναυτική πανω στον κόσμο ε. Αλλά το πράγμα ξεφεύγει και μιλάμε με όρους αντιπαλότητας ξέρω γω. Να βάλουμε μπάτσους ανάμεσα μας και τέτοια.

Παρεμπιπτόντως, ξέχασα να πω προηγουμένως ότι αυτό με τα καπνογόνα είναι κωμωδία. Όταν ανάβει καπνογόνο ο Αλμέιδα και η ΠΑΕ σου πουλάει αυτή την εικόνα στα σοσιαλ, ε μην έχουμε την απαίτηση να ανάψουν λιγότερα από 10 χιλιάδες καπνογόνα στις εξέδρες τη μέρα που η ΑΕΚ πήρε πρωτάθλημα ή τη μέρα που έπαιξε πρώτη φορά στη ΝΦ.

Έλεγα λοιπόν οτι όσο εμείς είχαμε δουλειές σοβαρότερες, κάποιοι προσπαθούσαν να βοηθήσουν την ΑΕΚ που αντιμετώπιζε προβλήματα από τον Δήμο ΝΦ και το γήπεδο καθυστερούσε. Κάποιοι χαλούσαν φιλίες στεκόμενοι απέναντι από συντρόφους τους γιατί η ΑΕΚ δεχόταν μια κυρίως επικοινωνιακή αλλά όχι μόνο επίθεση από τους "κινηματικούς" που χαρτζιλίκωνε ο Μαρινάκης.

Αυτοί λοιπόν όλοι ξέρετε που ανήκουν και που κάθονται στο γήπεδο. Για να γίνει πράξη η επιστροφή της ΑΕΚ στα πάτρια αυτός ο κόσμος δικάστηκε. Έρχεται σήμερα λοιπόν ένας άλλος ΑΕΚτζης που είχε σοβαρότερα πράγματα να κάνει εκείνα τα χρόνια για να του πει ότι δεν έχει θέση στο γήπεδο.

Ε δεν είναι έτσι. Θεση κάτ' εμέ έχουν και τα φτωχαδάκια (στο πέταλο, δεν είπαμε να μπούνε σουίτα), οι νεοφτωχοι της μεσαίας τάξης, τα πιτσιρικακια που κάθε Κυριακή μας έπιαναν και μας κοιτούσαν μέσα στα μάτια και μας ρωτούσαν "θα με βάλεις κι εμένα;".

Όταν με πήγε ο πατέρας μου πρώτη φορά στην ΑΕΚ μου εξιστορούσε που είχε πάει κι αυτός πρώτη φορά. Φτώχεια καταραμένη. Που λεφτά για εισιτήρια. Αλλά τον πιτσιρικά πατέρα μου τον έβαλε ένας άλλος μεγάλος τότε να δει την ΑΕΚ. Ευχή και κατάρα μου έδωσε, να βάζω κι εγώ όταν μεγαλώσω μικρά παιδιά.

Χίλια συγγνώμη αλλά αν έχω να επιλέξω, θα επιλέξω αυτό που γίνεται φέτος από το να στηθούν Ματ έξω από το πέταλο και να κοπανανε κόσμο ώστε εμείς οι κάτοχοι διαρκείας να δηλώνουμε ευχαριστημένοι πελάτες. Να πάει να γαμηθεί και η ΑΕΚ αν δεν μπορεί ένα καψουράκι να τη δει.

Τέλος, τα διπλά σε ποσοστό 90% μπαίνουν πέταλο. Δεν έκανα έρευνα κιόλας, αλλά κάτι μου λέει πως η μεγάλη πλειοψηφία όσων είμαστε εκεί δεν έχουμε κανένα θέμα να στριμωχτουμε για να μπει ένας ακόμα 

Συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά και το 81 φτωχαδάκια την πληρώσανε, δεν έχουν οι δικές τους ζωές μικρότερη αξία. Μην χάνουμε το βασικό νόημα που είναι ο κίνδυνος που προκαλούν οι υπεράριθμοι, όχι το στρίμωγμα ούτε ότι δεν μπορώ να φάω τα ποπκορν μου άνετα.

Επίσης, οι υπεράριθμοι δεν ξέρω αν μπαίνουν πέταλο, αλλά μετά διαχέονται παντού. Εγώ πάω στην 11 και όλοι οι δρόμοι διαφυγής στα ντέρμπι αλλά και προχθές ήταν κλειστοί. Προχθές ακόμα χειρότερα γιατί είχαν μπει και τα κιγκλιδώματα και αν γινόταν κάτι ούτε τον δρόμο διαφυγής μέχρι τον αγωνιστικό χώρο δεν είχες.

Σε κάθε περίπτωση, φυσικά να είμαστε ενωμένοι. Κανείς δεν είπε να επιβάλλουν τον έλεγχο των εισιτηρίων τα ΜΑΤ. Να σοβαρευτεί η εταιρία που το έχει αναλάβει πρέπει. Την αστυνομία την αναφέραμε για την φωτοβολίδα.

Τέλος, προσωπικά δεν με ενοχλούν τα βεγγαλικά, αντίθετα μου αρέσουν και θεωρώ υπερβολή ότι απαγορεύονται είτε σε εμάς είτε από την UEFA. Μόνο η φωτοβολίδα με ενοχλεί και τα πυροτεχνήματα που αν εξοστρακιστούν μπορούν να χτυπήσουν κόσμο ή ποδοσφαιριστές. Πολλές φορές χτυπάνε στο δίχτυ και σκάνε στον αγωνιστικό. Σκέψου να χτυπήσουν ποδοσφαιριστή.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×