Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, mporat said:

Μου θυμίζεις τη διαμάχη που ξέσπασε στη θύρα 42 την Κυριακή. Εμφανίστηκαν πρώτη φορά κάποια παιδιά της original κι άναψαν καπνογονα μπροστά στο κάγκελο. Μια δυο τρεις, μετά το τρίτο αναμμα κι αφού δεν μπορούσαμε να πάρουμε ανάσα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, κάποιοι κάτοχοι διαρκείας στη θύρα αγανακτησαν και τους είπαν να σταματήσουν, με ακόμψο τρόπο είναι η αλήθεια. Τα παιδιά της original κατευθείαν χωθηκαν για τσαμπουκά και μπουκέτα που αποφευχθηκαν με την ψυχραιμία άλλων γηραιων της θύρας. 

Το ίδιο 38 με τον βλακακο που θεώρησε σωστό να ανέβει πάνω στο τσιμέντο που ακουμπάει το σκέπαστρο να ανάψει καπνογόνο και φυσικά αφού κόντεψε να του βάλει φωτιά μετά το γύρισε προς τα κάτω και έφαγαν τις σπίθες οι τελευταίοι της θύρας. Αν ήσουν εκεί το είδες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Αντιθέτως είναι πολύ μεγάλος ο κίνδυνος.

Αυτό που οραματίζονται ορισμένοι προσπάθησε να το κάνει ο Νικολαΐδης στο ΟΑΚΑ. Θυμάσαι το αποτέλεσμα; Μια εντελώς φλωρικη και πουστρέ ΑΕΚ που φοβόταν να πει τη λέξη πρωτάθλημα. Μια ΑΕΚ που ένιωθε υποχρεωμένη να την γαμανε για να μην την πούνε άδικη και κατεστημένο. Χρειάστηκε να έρθει ο Αλμέιδα στην ΑΕΚ για να απαλλαχθεί το dna μας απ' όλη εκείνη τη φλωριά. Και το κακό είναι ότι η φλωριά αυτή έβγαινε και στο χορτάρι

Δεν τα θυμάσαι καλά...

Εκεινη η ΑΕΚ ήταν σαν τη φετινή βαζέλα... 4 παίκτες πρώτης γραμμης και 12 μπουρμπο-κρασάδες. Με τα ψέματα πηγαίναμε, για να κάνουμε το θαύμα. Το παράκανε ο κοντός, ισως η μόνιμη αφέλεια του, σίγουρα και η απειρία του..

Αυτό όμως που ξεχνάτε και είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος, είναι ότι τα αρδ και οι βαλτοί ξεκίνησαν τον πόλεμο εναντίον του Ντέμη για λογαριασμό των άλλων και βρήκαν τους μεγαλύτερους και φανατικότερους υποστηρικτές εντός των τοιχών. Ο διχασμός και οι προδοσίες την έφαγαν τότε την ομάδα και όχι η φλωριά και οι μαλακίες του Ντέμη

Link to comment
Share on other sites

Άλλο οι φλωριά και άλλο ο στοιχειώδης πολιτισμός. Τα απαράδεκτα που γίνονται στο γήπεδο μας φέτος ή θα σταματήσουν ή θα καταστραφεί η ομάδα στην Ευρώπη και παράλληλα θα θρηνήσουμε νεκρό. Και να πάει να γαμηθεί ο ντεμάκος και το κομ και το 365...εδώ συζητάμε για τα αυτονόητα, να αναπνέουμε μες το γήπεδο και να μη γίνουμε Μπλιόνες...

Link to comment
Share on other sites

Telika exoume h den exoume ypefthyno asfaleias?

Το μεσημέρι της Τετάρτης πραγματοποιήθηκε στον Βόλο η σύσκεψη της Αστυνομίας με τους εκπροσώπους της ΑΕΚ (Γιώργο Κοσμά), ΠΑΟΚ (Μάκη Γκαγκάτση) και τους υπεύθυνους ασφαλείας των δυο ομάδων.

Link to comment
Share on other sites

@mporat Αυτό με << τα κάποια παιδιά της original>>  πως βγαίνει ακριβώς? Από τις μπλουζες η επειδή ήταν νεαροί και παρέα?  και μιλάμε για τη 40 & 42 που είναι τίγκα σταυς παλιούς. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kami said:

Δεν τα θυμάσαι καλά...

Εκεινη η ΑΕΚ ήταν σαν τη φετινή βαζέλα... 4 παίκτες πρώτης γραμμης και 12 μπουρμπο-κρασάδες. Με τα ψέματα πηγαίναμε, για να κάνουμε το θαύμα. Το παράκανε ο κοντός, ισως η μόνιμη αφέλεια του, σίγουρα και η απειρία του..

Αυτό όμως που ξεχνάτε και είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος, είναι ότι τα αρδ και οι βαλτοί ξεκίνησαν τον πόλεμο εναντίον του Ντέμη για λογαριασμό των άλλων και βρήκαν τους μεγαλύτερους και φανατικότερους υποστηρικτές εντός των τοιχών. Ο διχασμός και οι προδοσίες την έφαγαν τότε την ομάδα και όχι η φλωριά και οι μαλακίες του Ντέμη

Μωρέ πίστεψε με, μια χαρά τα θυμάμαι. Και μη μένεις στην πρώτη χρονιά, το πράγμα ξέφυγε τη δεύτερη μετά τις ρουφιανιες. Ο Νικολαΐδης αποφάσισε να εκθρεψει ένα νέο είδος ΑΕΚτζη τότε. Και αυτό δεν είναι κακό. Μεγάλωνε η λίμνη εξάλλου...

Κακό ήταν που όλο αυτό το έκανε σε αντιδιαστολή και επιθετικά απέναντι σε όλο το παρελθόν της ΑΕΚ. Ποινικοποιήθηκε η επιθυμία για πρωτάθλημα, για επιστροφή στη Φιλαδέλφεια, ποινικοποιήθηκε ακόμα και η ανάμνηση των τελευταίων πρωταθλημάτων της ΑΕΚ γιατί ο Μελισσανίδης τότε ήταν μπαναλ και τέτοια. Άσε που είχαμε άπειρο ελεύθερο χρόνο τοτε και τα ζούσαμε σε 24ωρη βάση αυτά.

Αυτά τα λέω γιατί αν η ΑΕΚ σήμερα αποφασίσει να απευθυνθεί σε πλούσιους που θα έρχονται γήπεδο για τα στοριζ, και θα έχει ένα απόλυτα ελεγχομενο πέταλο σε ρόλο διασκεδαστή του υπόλοιπου γηπέδου, θα εξελιχθεί σε κάτι άλλο. Κι επειδή η ΑΕΚ δεν είναι Μπαρσελόνα, ε αυτό το κάτι άλλο δεν πρόκειται να της βγει σε καλό (λέω εγώ).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Johnny21 said:

Άλλο οι φλωριά και άλλο ο στοιχειώδης πολιτισμός. Τα απαράδεκτα που γίνονται στο γήπεδο μας φέτος ή θα σταματήσουν ή θα καταστραφεί η ομάδα στην Ευρώπη και παράλληλα θα θρηνήσουμε νεκρό. Και να πάει να γαμηθεί ο ντεμάκος και το κομ και το 365...εδώ συζητάμε για τα αυτονόητα, να αναπνέουμε μες το γήπεδο και να μη γίνουμε Μπλιόνες...

Αν εξαιρέσουμε τη ναυτική που είναι έγκλημα, τι άλλο τόσο ακραίο έγινε φέτος ρε παιδιά;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, felman said:

Telika exoume h den exoume ypefthyno asfaleias?

Το μεσημέρι της Τετάρτης πραγματοποιήθηκε στον Βόλο η σύσκεψη της Αστυνομίας με τους εκπροσώπους της ΑΕΚ (Γιώργο Κοσμά), ΠΑΟΚ (Μάκη Γκαγκάτση) και τους υπεύθυνους ασφαλείας των δυο ομάδων.

Στη σύσκεψη για τα μέτρα ασφάλειας από πλευράς ΠΑΕ ΑΕΚ ήταν παρόντες ο διευθύνων σύμβουλος και Α΄ Αντιπρόεδρος Γιώργος Κοσμάς, ο υπεύθυνος ασφαλείας Δημήτρης Παπαναγιώτου και ο Αλέξης Παπαναστασίου από την διοργάνωση αγώνων της ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Μωρέ πίστεψε με, μια χαρά τα θυμάμαι. Και μη μένεις στην πρώτη χρονιά, το πράγμα ξέφυγε τη δεύτερη μετά τις ρουφιανιες. Ο Νικολαΐδης αποφάσισε να εκθρεψει ένα νέο είδος ΑΕΚτζη τότε. Και αυτό δεν είναι κακό. Μεγάλωνε η λίμνη εξάλλου...

 

Δεν ξέρω ποτε ξέφυγε, αλλά άρχισε απο την πρώτη, δεν άρχισε απο τον Ντέμη αλλά απο την R και όταν δώθηκαν αφορμές ξεπετάχτηκε ο διχασμός. Αυτά τα ποινικοποιήθηκε που λές είναι τα λόγια του διχασμού

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, felman said:

Telika exoume h den exoume ypefthyno asfaleias?

Το μεσημέρι της Τετάρτης πραγματοποιήθηκε στον Βόλο η σύσκεψη της Αστυνομίας με τους εκπροσώπους της ΑΕΚ (Γιώργο Κοσμά), ΠΑΟΚ (Μάκη Γκαγκάτση) και τους υπεύθυνους ασφαλείας των δυο ομάδων.

Λες να είναι νόμιμο να λειτουργεί μια ΠΑΕ χωρίς υπεύθυνο ασφαλείας; Θα πήρε ο άλλος τηλ και θα ζητησε τα στοιχεία του υποθέτω, θα τον έγραψαν στα παπάρια τους και αυτό είναι όλο. Μην ασχολείστε με οφθαλμοφανείς μαλακίες 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Δεν ξέρω ποτε ξέφυγε, αλλά άρχισε απο την πρώτη, δεν άρχισε απο τον Ντέμη αλλά απο την R και όταν δώθηκαν αφορμές ξεπετάχτηκε ο διχασμός. Αυτά τα ποινικοποιήθηκε που λές είναι τα λόγια του διχασμού

Με ποιον τρόπο ακριβώς άρχισε από την ορίτζιναλ;

Λόγια διχασμού είναι η αντίδραση στην αποαεκοποίηση της ΑΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν εξαιρέσουμε τη ναυτική που είναι έγκλημα, τι άλλο τόσο ακραίο έγινε φέτος ρε παιδιά;

Δεν έχει γίνει τίποτα ακραίο εκτός από τις ναυτικές. Μόνο οι κίνδυνοι που προκύπτουν από την υπεραριθμία. Δεν έχει βέβαια καμία σχέση το ένα με το άλλο, δεν είναι έγκλημα να θες να μπεις σκαστός, αλλά το αποτέλεσμα των πολλών σκαστών μπορεί να είναι τραγωδία. Αυτό λέμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν εξαιρέσουμε τη ναυτική που είναι έγκλημα, τι άλλο τόσο ακραίο έγινε φέτος ρε παιδιά;

Σε αυτό εχεις δίκιο, έγινε υπερβολική χρήση γόνου, δυναμιτάκια και στρακαστρούκες, αλλά δεν έγιναν πχ μπούκες, ουτε μανούρες έξω,  είναι βέβαια και η ομάδα που πηγε τραίνο και δεν υπήρχε αφορμή, ήταν και το καινούργιο σπίτι μας, αλλά έχουμε σίγουρα δει χειρότερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pankar said:

Δεν έχει γίνει τίποτα ακραίο εκτός από τις ναυτικές. Μόνο οι κίνδυνοι που προκύπτουν από την υπεραριθμία. Δεν έχει βέβαια καμία σχέση το ένα με το άλλο, δεν είναι έγκλημα να θες να μπεις σκαστός, αλλά το αποτέλεσμα των πολλών μπορέι να είναι τραγωδία. Αυτό λέμε.

Όχι ρωτάω γιατί αν διαβάζει κανένας άσχετος ξέρω γω, μπορεί και να θεωρεί οτι θυσιάζουμε παιδιά κάθε Κυριακή. Η στάση του κόσμου ήταν πολύ εντάξει φέτος θεωρώ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Όχι ρωτάω γιατί αν διαβάζει κανένας άσχετος ξέρω γω, μπορεί και να θεωρεί οτι θυσιάζουμε παιδιά κάθε Κυριακή. Η στάση του κόσμου ήταν πολύ εντάξει φέτος θεωρώ 

Ναι, ήταν πολύ εντάξει. Έχουμε ζήσει και εποχές ΟΑΚΑ με πολύ χειρότερα. Ισχύει. Να διορθώσει η ΠΑΕ κάποια οργανωτικά και είμαστε εξαιρετικά. Και φυσικά και οι οργανωμένοι να είναι πιο αυστηροί σε θέματα όπως αυτό με την ναυτική.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν εξαιρέσουμε τη ναυτική που είναι έγκλημα, τι άλλο τόσο ακραίο έγινε φέτος ρε παιδιά;

Φίλε Σταύρο, επίτρεψέ μου ως γιατρός να λέω ότι η κάπνα που αναπνεύσαμε λίγες φορές εμείς και περισσότερες εσείς που είσασταν σε κάθε αγώνα, είναι κακή για την υγεία μας και δρα αθροιστικά. Υπάρχουν δε και οι άνθρωποι με χρόνια προβλήματα που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να αναπνέουν σε τέτοιες συνθήκες. Σε ότι αφορά τους διπλούς, το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο πέταλο. Η κόρη μου, 20 χρονών, κατέβηκε από Σέρρες χωρίς εισιτήριο και μπήκε εύκολα, "κλαίγοντας" μπροστά σε έναν security στη θύρα 9. Μετά μου έστελνε φωτό με καμάρι από τα σκαλιά όπου είχε παστωθεί με την παρέα της...αν γινόταν κάτι και χρειαζόταν να εκκενωθεί το γήπεδο γρήγορα θα την έλιωνε ο κόσμος....Αυτά τα πράγματα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να συνεχιστούν, σε καμία θύρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Με ποιον τρόπο ακριβώς άρχισε από την ορίτζιναλ;

Λόγια διχασμού είναι η αντίδραση στην αποαεκοποίηση της ΑΕΚ;

Η R στράβωσε καταρχήν με τα εισιτήρια και έπειτα στράβωσε και με τα κυριλίκια.

Δεν υπήρχε ποτέ αποαεκοποίηση, το αντίθετο μάλιστα, αποοριτζιναλοποίηση μπορείς να το υποστηρίξεις αν θες.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Λες να είναι νόμιμο να λειτουργεί μια ΠΑΕ χωρίς υπεύθυνο ασφαλείας; Θα πήρε ο άλλος τηλ και θα ζητησε τα στοιχεία του υποθέτω, θα τον έγραψαν στα παπάρια τους και αυτό είναι όλο. Μην ασχολείστε με οφθαλμοφανείς μαλακίες 

E nai. Enoeite. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Johnny21 said:

Φίλε Σταύρο, επίτρεψέ μου ως γιατρός να λέω ότι η κάπνα που αναπνεύσαμε λίγες φορές εμείς και περισσότερες εσείς που είσασταν σε κάθε αγώνα, είναι κακή για την υγεία μας και δρα αθροιστικά. Υπάρχουν δε και οι άνθρωποι με χρόνια προβλήματα που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να αναπνέουν σε τέτοιες συνθήκες. Σε ότι αφορά τους διπλούς, το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο πέταλο. Η κόρη μου, 20 χρονών, κατέβηκε από Σέρρες χωρίς εισιτήριο και μπήκε εύκολα, "κλαίγοντας" μπροστά σε έναν security στη θύρα 9. Μετά μου έστελνε φωτό με καμάρι από τα σκαλιά όπου είχε παστωθεί με την παρέα της...αν γινόταν κάτι και χρειαζόταν να εκκενωθεί το γήπεδο γρήγορα θα την έλιωνε ο κόσμος....Αυτά τα πράγματα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να συνεχιστούν, σε καμία θύρα.

1. Δυστυχώς έχω τα διπλάσια χρόνια από την κόρη σου αλλιώς θα σου τη ζητούσα.

2. Δεν θα ήταν μαλακία αν δεν έμπαινε;

3. Ναι οκ, φαντάζομαι ότι πήραμε αρκετό καρκίνο για 10 ζωές φέτος. Αλλά τα παράπονα μας στην ποδοσφαιρική δικαιοσύνη που επέτρεψε τα καπνογόνα στα γήπεδα για να μην τιμωρηθεί ο γαύρος. Όχι σε αυτούς που τα ανάβουν. Γιατί όσο υπήρχε ο κίνδυνος τιμωρίας της έδρας, με εξαίρεση το ματς με Ιωνικο, δεν άναβαν. Μετά οταν η δικαιοσύνη απάλλαξε τον γαύρο για ένα ματς που ήταν να φάει αποκλεισμό έδρας λόγω υποτροπής, γαμηθηκε ο Διας

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kami said:

Η R στράβωσε καταρχήν με τα εισιτήρια και έπειτα στράβωσε και με τα κυριλίκια.

Δεν υπήρχε ποτέ αποαεκοποίηση, το αντίθετο μάλιστα, αποοριτζιναλοποίηση μπορείς να το υποστηρίξεις αν θες.

Την έζησαν αρκετά καλά αυτή τη περίοδο. Άρχισαν όλα από τη πρώτη χρονιά όταν την είδε μπάτσος και έστελνε κόσμο τις περισσότερες φορές μόνο από φήμες η ρουφιανιά στην αστυνομία. Κατά τη γνώμη μου ο χχ το διαχειριστηκε όσο καλύτερα μπορούσε γιατί υπήρχε κόσμος με άγριες διαθέσεις. Μπορώ να γράψω τόμο γιαυτην τη περίοδο αλλά το φταίξιμο ήταν 100% του ντεμη που επιρεαστηκε από τις δήθεν παρέες και το καλάμι που καβαλισε. Πιστεύω ότι πλέον το έχει καταλάβει και ο ίδιος. 

Μπορώ να γράψω και προσωπική μου ιστορία που καπιοι την ξέρουν και  το πως μια ρουφιανιά χωρίς βάση με ταλαιπώρησε μόνο αλλά πλέον έχουν περάσει τα χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

1. Δυστυχώς έχω τα διπλάσια χρόνια από την κόρη σου αλλιώς θα σου τη ζητούσα.

2. Δεν θα ήταν μαλακία αν δεν έμπαινε;

3. Ναι οκ, φαντάζομαι ότι πήραμε αρκετό καρκίνο για 10 ζωές φέτος. Αλλά τα παράπονα μας στην ποδοσφαιρική δικαιοσύνη που επέτρεψε τα καπνογόνα στα γήπεδα για να μην τιμωρηθεί ο γαύρος. Όχι σε αυτούς που τα ανάβουν. Γιατί όσο υπήρχε ο κίνδυνος τιμωρίας της έδρας, με εξαίρεση το ματς με Ιωνικο, δεν άναβαν. Μετά οταν η δικαιοσύνη απάλλαξε τον γαύρο για ένα ματς που ήταν να φάει αποκλεισμό έδρας λόγω υποτροπής, γαμηθηκε ο Διας

1,2,3 συμφωνούμε σε όλα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Την έζησαν αρκετά καλά αυτή τη περίοδο. Άρχισαν όλα από τη πρώτη χρονιά όταν την είδε μπάτσος και έστελνε κόσμο τις περισσότερες φορές μόνο από φήμες στην αστυνομία. Κατά τη γνώμη μου ο χχ το διαχειριστηκε όσο καλύτερα μπορούσε γιατί υπήρχε κόσμος με άγριες διαθέσεις. Μπορώ να γράψω τόμο γιαυτην τη περίοδο αλλά το φταίξιμο ήταν 100% του ντεμη που επιρεαστηκε από τις δήθεν παρέες και το καλάμι που καβαλισε. Πιστεύω ότι πλέον το έχει καταλάβει και ο ίδιος. 

 

Ειδες εσύ ποτέ μπατσους να έρχονται και να τραβάνε κάποιον? Γιατί εγώ θυμάμαι μετά τη φάση στο περιστέρι πετυχαίνω ΧΧ έξω απο δωματιάκι και του λέω: ο Αγής? Εδω κάτω μου λέει (είχε ένα σουβλατζήδικο στα 30μ βαμένος ΑΕΚτζής) τρώει 😁

Και αυτά που λες εγιναν τη 2η χρονιά. Ο διχασμός ξεκίνησε με τα εισητήρια και δεν έχει νόημα πλέον να γίνουν αναλύσεις

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Πιστεύω ότι πλέον το έχει καταλάβει και ο ίδιος.

Νομίζω πως το κατάλαβε τη στιγμή που μπήκε στην Αγιά Σοφιά και σείστηκε το γήπεδο στο άκουσμα του ονόματός του. Εκεί φαίνεται να του 'ρθε λίγο και να καταλαβε ότι χωρις την ΑΕΚ είναι ένα τίποτα. Ένιωσα ότι εκείνα τα δευτερόλεπτα άλλαξε η ζωή του.

Κατά τα λοιπά, εκείνη την περίοδο έκανε ΜΟΥΝΟΠΑΝΙΕΣ ξέροντας ότι καταστρέφει ζωές. Αυτό δεν θα του συγχωρεθεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

 

Ειδες εσύ ποτέ μπατσους να έρχονται και να τραβάνε κάποιον? Γιατί εγώ θυμάμαι μετά τη φάση στο περιστέρι πετυχαίνω ΧΧ έξω απο δωματιάκι και του λέω: ο Αγής? Εδω κάτω μου λέει (είχε ένα σουβλατζήδικο στα 30μ βαμένος ΑΕΚτζής) τρώει 😁

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Το Περιστέρι τότε ήταν άλλη ιστορία εκτός ΑΕΚ.. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×