Jump to content

Λάρισα - Α.Ε.Κ. (14η αγ.): 16/12, 17:15, Νοvasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

23 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
    • Χουλτ
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοράν
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μπογέ
    • Λιβάγια
    • Πόνσε
    • Γιαννιώτας
    • Γκάλο
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Μοράν
    • Κλωναρίδης
    • Μπογέ
    • Λιβάγια
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Γιακουμάκης


Recommended Posts

Καλα ρε ο φλιντ σας φταιει; εδω ο αλλος διελυσε την πιο αγαπησιαρικη και αρχιδατη ΑΕΚ των τελευταιων 20 χρονων και κραζετε το φλιντ; μας εχει φερει ενα καραγκιοζακο ασπονδυλο που δεν παιρνει καμια ευθυνη και μας ξεφτιλιζει σε καθε του δηλωση.....

Αφηστε τα ποστ του φλιντ και πειτε μας για το επιθετικο ποδοσφαιρο που βλεπουμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vargas21 said:

Flint αλλαξε ομαδα αφου σε χαλαει .... τα ειπαμε τα ξαναειπαμε. Ενταξει εχεις προσωπικα με τον φιλαθλο ... ε βρες καπου αλλου να του τα χωνεις. Εχει κανει ενα σωρο καλα και επιμενετε να γραφετε για τζαμπατζηδες ,,, Αυτος ειναι.. 

 

Απαγορευεται αυτο που εγραψες. Next time το σβηνω.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας flint δε φταίει. Ο Μελισσανίδης φταίει που γάμησε την πιο αγαπησιάρικη ομάδα που έφτιαξε εκείνος. Και τα καλά και τα κακά να έχουν τον ίδιο πατέρα. Αυτό είναι πιο δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε παιξει και χειροτερα σε σχεση με σημερα. Καλη ηταν η ομαδα σε συναρτηση με το οτι επαιζε με κατι κωμικους Γκελαδορους στυλ Οικονομου και Μοραν ( απ'τους χειροτερους παιχτες που εχουμε δει στην ΑΕΚ ο τελευταιος). Στο πανθεον η δεξια μας πλευρα, Μπακακης-Κλωναριδης πραγματικη δυστυχια. Εντωμεταξυ απορω με κατι ρεπορταζ και πρωτοσελιδα που μιλανε για κρισιμα ματς και αηδιες. Χαμενη χρονια ειναι, ποια κρισιμα ματς? Αν δεν θεωρουνταν χαμενη, θα επαιζαν οι κομμενοι ακομα, ας πουμε

 

Το προβλημα της ΑΕΚ μετα την καλοκαιρινη προδοσια ειναι οτι οπως εχουν τα πραγματα, οχι μονο δεν εχτισες τπτ αλλα καηκαν και καποιοι θεωρητικα αξιοπιστοι παιχτες. Κι αυτο το πραγμα τωρα δε στρωνει με τπτ, δεν υπαρχει καποια βαση για να χτισεις επανω της για του χρονου. Οταν ανεβηκες πχ, μπορουσες να κανεις στη θεωρια σχεδιασμους του τυπου ''εχω κεντρο για χρονια, αξιπιστη αμυνα, κανα 2-3 καλους μεσοεπιθετικους, χρειαζομαι απλα 2-3 καλους παιχτες τη σεζον για να χτισω καλυτερη ομαδα. Τωρα, με τα ιδια οικονομικα δεδομενα με τοτε, θες 15 καινουργιους παιχτες. Απ'τη μεση και μπροστα, εχεις ονομαστικα για του χρονου Μανταλο, Κλωναριδη, Αλμπανη, Λιβαγια, Γαλανοπουλο, Γιαννιωτα. 6 παιχτες για 6 θεσεις, κανενας εκ των οποιων (πλην Λιβαγια) δεν εχει δειξει διαχρονικα οτι μπορει να ανταποκριθει στα στανταρντ σου.

 

Με τα λεφτα που δινεις μπορεις να πας μον για μετριους παιχτες, τους οποιους φοβασαι να φερεις ακριβως γιατι δεν πιστευεις οτι θα πιασουν. Καταληγεις γι'αυτο  μονιμα να παλευεις παιχτες εξω απο τα κυβικα σου σου και στο τελος μενεις μονιμα στον τακο.

Κατι που προφανως δυσκολευονται να κατανοησουν οι διοικουντες μας ειναι οτι δυσκολευοσουν να φερεις παιχτες ακομα κι οταν ειχες το αφηγημα με το μερος σου. Τοτε που μπορουσες να πηγαινεις στον καθε Γιοχανσον και να του πλασαρεις προτζεκτ για ομαδα που ''επιστρεφει'' και θα του δωσει την ευκαιρια να μεγαλωσει κι αυτος μαζι της. Μετα τα φετινα, το αποτυπωμα που αφηνεις στον υποψηφιο στοχο ειναι οτι ετσι κι αλλιως λεφτα δεν προκειται να παρει, ουτε στην ΑΕΚ δεν υπαρχει η εννοια της ανταμοιβης για μια καλη χρονια και οτι υπαρχει παντα ο κινδυνος να καταληξεις στα δικαστηρια ή στα μπετα αν απλως δεν συμφωνησεις με τους ορους ανανεωσης της ομαδας.

 

Ειλικρινα δεν βλεπω τον τροπο για να αλλαξει η παρουσα κατασταση. Θεωρω κ την επομενη χρονια χαμενη. Και 5 καλες κινησεις να γινουν, κυριολεκτικα χρειαζομαστε 15 παιχτες αυτη τη στιγμη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Απο το 1978 βλεπω και θυμαμαι την ΑΕΚ και αυτο το αισχος δεν το εχω ξαναδει. Μεσα σε 3 μηνες διελυσε εντελως την ομαδα ξεκινωντας απο τον προπονητη, Στα αρχιδια μου το γηπεδο που χτιζει. Ασχετο εντελως. Για ομαδα μιλαμε αλλιως παμε στο τοπικ του γηπεδου να υμνυσουμε το ωραιο ΓΑΡΜΠΙΛΙ ΤΟΥ ελεος.

Ας χτισει το γηπεδο ας αφησει τα εσοα της ομαδας στην θεση τους και ας ασχοληθει καποιος που ξερει απο διοικηση ομαδας 2018 ελεος με τον χομπιστα γερομπαμπαλη που αντι να παει στο καφενειο να παιξει βρηκε να παιζει με την ΑΕΚ.

Να ασχοληθει μονο με το γηπεδο και να βαλει καποιον επαγγελματια να διοικησει την ομαδα εστω επι πληρωμη. Να ξερει να κινησει στην ποδοσφαιρικη αγορα . Να βγαλει ενα ποσο καθε χρονο να παιρνει για το χρισιμο του γηπεδου και τελος. Τα υπολοιπα στην ομαδα για την βελτιωση και αναπτυξη της. Αρκετα η ΑΡΠΑΧΤΕΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ βαλε το χερακι στην τσεπη για το γηπεδο οπως υποσχεθηκες .

Link to comment
Share on other sites

4 χρόνια από την επιστροφή μας στην Α, μια χρονιά τεράστιου ΜΑΝΟΛΟ που τους έκανε όλους μάγκες εκεί μέσα και 3 χρονιές Αδαμίδη 100%.

Για Κλαρίνους κλπ δεν έχει νόημα, φαινόταν από το καλοκαίρι, τα λέγαμε οι περισσότεροι και τα έβλεπε μέχρι και τυφλός,

εφόσον έχεις ζήσει την ΑΕΚ κάποια σεβαστά χρόνια, την ήξερες τη συνέχεια του έργου ...

Μελ έχουμε, με Μελ θα πορευτούμε αναγκαστικά, ελπίζοντας κάποια στιγμή να βάλει μυαλό (εγώ δεν το αποκλείω..)

Την επόμενη χρονιά την κάψαμε ήδη κατά πάσα βεβαιότητα, ελπίζουμε για τη μεθεπόμενη που θα μπούμε στο ναό...

ότι ΕΚΕΙ πλέον θα διστάσει να ρεζιλευτεί!

Μην το πολυκουράζουμε, προχωράμε.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mobster21 said:

Το έχουμε θίξει το θέμα Μπάρκας εδώ και καιρό.

Όπως και γενικότερα το θέμα στελέχωση ποδοσφαιρικού τμήματος.

 

Δεν θα μας πεθάνει ένας μαλάκας.

Αρχίστε να δημιουργείτε άμυνες γιατί θα είναι δύσκολη η συνέχεια.

Κατέβηκα Βυζαντινή Γωνιά. Το μπινελίκι πήγαινε σύννεφο.

Κράτα μαλάκα τον Ουζουνίδη μην χάσεις το κελεπούρι.

Και τον άλλον τον βλάκα τον Λυμπερόπουλο που δεν μπορεί να κλείσει ούτε τον Κάιπερς από τον Εργοτέλη.

 

Η υποθεση Καιπερς ειναι ακριβως απολυτα ενδεικτικη του προβληματος που εχει η ΑΕΚ στην αγορα, οτι παπαριες να γραφουμε εμεις εναντιον του παιχτη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, ASYLO said:

Αυτό το έκτρωμα δεν αρέσει σε κανέναν. Το προηγούμενο έκτρωμα πηρε πρωτάθλημα Κύπελλο πήγε Γιουρόπα πήγε Τσ.Λ γάμησε γαύρο και μπουγάτσα ασαλιωτα οπου τους βρήκε.

Απο το 2013 εκτος εποχης Χιμενεθ και λιγο πογετ ενα εκτρωμα ομαδα εχει ο υπεργολαβος με 4αρες απο γαυρο και βδελλες να εχουν παθει λουμπαγκο στην μεση απο τις υποκλισεις. Και επειδη πηρε πρωταθλημα κατα λαθος με εναν προπονητη που εδιωξε τι θες τωρα να μουγκαθουμε για 25 χρονια μηπως?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stavros 9-11 said:

Βλέπουμε Λάρισα-ΑΕΚ και ειναι ακριβώς σα να βλέπουμε Άμφισσα-Διαγορας. Τι θες ακριβώς να πούμε; Ότι δε βλέπεται η ομάδα αλλά χτίζουμε γήπεδο; Εντάξει χτίζουμε γήπεδο αλλά δεν κολλάει σε κάθε συζήτηση. Τι άλλο να πούμε; Ότι δε βλέπεται η ομαδα αλλά πέρυσι πήραμε πρωτάθλημα και αντιπροπερσι κύπελλο; Δεν είμαστε η Καστοριά για να το δούμε έτσι.

Αγωνιστικά η ΑΕΚ είναι οικτρή, έχει βαρεσει διάλυση, δεν υπάρχει τίποτα και κανένας να βασιστείς, δεν υπάρχει ούτε ένας παίχτης που να πεις θα πάω γήπεδο να τον δω και όλα αυτά δεν είναι μια άτυχης συγκυρία. Είναι ο στόχος και η φιλοσοφία της διοίκησης "προσωποποιημένη" στο χορτάρι. Δεν έπεσαν εξω, αυτό ακριβώς ήθελαν να κάνουν. Λυμπε, Ουζουνίδης, Μάνταλος και κάτι τέτοια μηδενικά. ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ τη βλέπουν την ΑΕΚ και αυτή είναι η ποδοσφαιρική αισθητική τους.

Έχουμε πολύ σοβαρό πρόβλημα. Και το στενάχωρο είναι ότι αυτό ακριβώς θα γίνει και του χρόνου. Η ΑΕΚ δεν έχει πολυτέλεια να καίει χρονιές. Καλό το γήπεδο αλλά θες επιτυχίες. Πέρυσι έτυχε, δεν θα ξανατυχει όμως γιατί δεν σου χρωστάει κανένας τίποτα. Κι όταν λέω έτυχε, εννοώ ότι έτυχε να έρθει ο Χιμένεθ με δικιά του πρωτοβουλία.

Δεν χτιζεις μονο γηπεδο, εβαλα παραπανω τι εχεις κανει και τι κανεις. Δεν ειναι μονο το γηπεδο οπως το παρουσιαζετε. Απλως ειναι το πιο προβεβλημενο εργο και το πιο δυσκολο απ ολα. 

Η χρονια ειναι αποτυχημενη γιατι το ειδαν λαθος και κυριως το ειδε λαθος ο προεδρος. Καμια αντιρρηση. Δεν θα ισοπεδωσω ομως.

18 minutes ago, AlexKR21 said:

Αυτή είναι η μια όψη του νομίσματος για το ότι είναι τεχνοκράτης. Γιατί η άλλη όψη είναι ότι στο αγωνιστικό τμήμα πορεύεσαι με Λυμπερόπουλους, Ουζουνίδηδες, Δημητριάδηδες και ότι πιο αντιτεχνοκρατικό υπάρχει. Μιλάμε η ομάδα θυμίζει ελληνικό δημόσιο από τα παλιά και συ μας λες ότι είναι τεχνοκράτης;

Επίσης τα πάντα είναι θέμα επικοινωνίας. Δεν γίνεται να φεύγει ο προπονητής που σου φερε πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια και να ρχεται ένας 50αρης Έλληνας που δεν έχει κατακτήσει ούτε κυπελλάκι και να ακούμε για την μπαλάρα που θα παίξουμε αντί της περσινής ομάδας που μας είχε με... κολλύρια.  Δεν γίνεται να διώχνεις τον Μαιστόροβιτς για τον Λυμπερόπουλο και να ακούμε ότι, μα δεν ήρθε για τις μεταγραφές, αλλά για τα αποδυτήρια, παίκτες φέρνει το αόρατο... τιμ τάιγκερ. Δεν γίνεται όλοι οι παίκτες που δεν ανανεώνουνε να είναι τρελοί και κωλόπαιδα και μεις οι σωστοί. Δεν γίνεται ενώ μας παραμυθιάζουν όλο το καλοκαίρι ότι θα πάρουμε παίκτες, αλλά περιμένουμε τα προκριματικά για να δούμε τι έσοδα θα χουμε να ακούμε όταν μπαίνουμε ομίλους «ποιες μεταγραφές; έχουμε υπερένταση». Δεν γίνεται να ακούμε ότι ο εθνάρχης θαυμάζει το πλάνο του παναθηναΪκού όταν βιώσαμε την υπέρτατη ξεφτίλα για να μην ακολουθήσουμε και μεις τέτοια πλάνα. Δεν γίνεται το καλοκαίρι δήθεν να χτυπάμε Ραντόγια και το Γενάρη να παρακαλάμε κάποιον... Αρέγκι. Δεν γίνεται να διαβάζουμε άρθα με πανηγυρισμούς(!!) που βρήκαμε νόμιμο τρόπο να μπουν 25 μύρια από τα λεφτά της ομάδας στο γήπεδο και ο εθνάρχης θα γλυτώσει χρήματα απ' την τσέπη του (αλήθεια, να φανταστώ ότι η ΠΑΕ από τη στιγμή που βάζει λεφτά στο γήπεδο θα χει και ποσοστό επί της Δικέφαλος, έτσι;). Δεν γίνεται να πηγαίνουμε απ' το κακό στο χειρότερο και η αντίδραση της διοίκησης να ναι να τελειώσει με απαράδεκτο τρόπο 3 παίκτες που χουν προσφέρει τα τελευταία χρόνια, μόνο και μόνο επειδή ζήτησαν λεφτά. Δεν γίνεται να τερματίζεις με 0 βαθμούς στην Ευρώπη και να μας την λένε κιόλας όταν γκρινιάζουμε. 

Δεν ειναι οψη νομισματος Αλεξακο. Ξεκαθαρα για να ειναι τεχνοκρατης απο τη μια πρεπει να ειναι μπακαλης απο την αλλη. Ολοι αυτοι που γραφεις κοστιζαν απιστευτα πολλα χρηματα για τον (πολυ) χαμηλο προϋπολογισμο του αγωνιστικου στην ΑΕΚ.  Στο κομματι Γιαννης Παπαδοπουλος συμφωνω απολυτα και ειμαι ο πρωτος που κραζει. 

Αυτο που πρεπει να γινει κατανοητο ειναι οτι εχει προταχθει η εταιρικη αναπτυξη σε σχεση με την αγωνιστικη. Ειναι μια στρατηγικη επιλογη που εχει να κανει με πολλους παραγοντες, μεταξυ των οποιων και η ξεροκεφαλια και η τσιγκουνια του προεδρου. Ειναι ενας συνδυασμος και του "δεν εχω λεφτα" και του "δεν δινω λεφτα". Συμφωνω οτι δεν ειχε πει ποτέ οτι θα χρησιμοποιησει λεφτα της ΑΕΚ για τα περιφερειακα, εδω ειναι πολυ φαουλ. Αλλα υπαρχουν και παραγοντες που δεν τους υπολογιζαμε κι εμεις κι αυτος οπως τα θεματα τα προσωπικα του. Καλα κανεις και κανετε ολοι και γκρινιαζετε, εγω λεω απλως οτι η ισοπεδωση και η υπερβολη ειναι λαθος. Δατς ολ.

6 minutes ago, nikos said:

 

@The Magician

Βασικα

1) δεν χρειαζεται να περιμενεις στην γωνια, ευθεια στο κουτελο σου ερχονται ολα χωρις να χρειαζεται να περιμενεις καπου

2) να τον περιμενω στην γωνια γιατι? Μου εφαγε την γκομενα, ειμαι γαυρος και θελω το κακο της ΑΕΚ, τι ακριβως?

3) τα υπολοιπα τα εγραψε ο Σταυρος. Πρωταθλημα πηρε κι η Λεστερ και λιγοτερο τυχερο. Και δεν θα ξαναπαρει ποτέ.

Δε σε ειπε κανενας γαυρο μωρε μλκ. Ημαρτον. Αλλα εισαι απο αυτους που θελουν πρωτα το αγωνιστικο και μετα το εταιρικο προφανως. Καλα κανεις απλως δεν καταλαβαινω την προσωπικη επιθεση στο Μελισσανιδη συνεχεια. Δηλαδη αυτος γουσταρει να ειναι η ΑΕΚ 4η ας πουμε; Ειναι γαυρος και την κραταει χαμηλα; Τι;

Ναι συγκυριες το εδωσαν το πρωταθλημα + μια τεραστια υπερβαση που εκαναν προπονητης και παικτες + τη βοηθεια του προεδρου που σε προστατευσε οταν επρεπε. Με ολα αυτα που συμβαινουν στο εταιρικο, εγω λεω οτι ειναι αθλος το αγωνιστικο κομματι γιατι πχ η Αρσεναλ για να χτισει και να αναπτυχθει εμεινε στα σκατα 10 χρονια και η Τοτεναμ εβγαλε τον Ποτσετινο τον Αυγουστο να βγει και να πει "μεταγραφες ΜΗΔΕΝ επειδη χτιζουμε". Δεν το λεει γιατι ειναι υπερφιαλος. Τον εχεις ζησει και τον ξερεις, δεν τον εμαθες χτες. Κουτοπονηρα σκεφτηκανε φετος και σου λεει "ασε να δουμε πως τσουλαει και μετα ξανακανουμε κωλοδαχτυλα στους γκρινιαρηδες". Ε δεν ειναι καθε μερα του Αϊ Γιαννιου, τι να κανουμε;

Στα υπολοιπα ομως, ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ αυτα που κανει. Ξαναλεω, σε μια πενταετια διαλυση συστηματος Βαγγελη, γραφεια, επεκταση προπονητικου, γηπεδο και ερα. Δεν εχει υπαρξει αλλος να τα κανει αυτα ΠΟΤΕ. Και προφανως η λογικη λεει οτι εχει στο μυαλο του οταν καθαρισει με τα περιφερειακα να τα βαλει κατω και να αναπτυχθεις και αγωνιστικα. Και θα ειναι και ευκολο τοσο χαμηλα που κραταει τον προϋπολογισμο στο αγωνιστικο. Τωρα οι επιμερους επιλογες ειναι συζητησιμες ολες, απο καψουρομανταλους μεχρι τα χαζα με τους μαντουμαδορους Ιμπισεβιτς που εκοβε ο Δελλας και τις εξουσιοδοτησεις στους Ματιασεβιτς για τους Ραντογια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
48 minutes ago, The Magician said:

Κατανοητο οτι στην ομαδα δεν εχει κανει οσα μπορουσε να κανει, αλλα ακομα ΚΑΙ εκει μεσα στην 5ετια εχει δει ο κωλος σας πρωταθλημα, κυπελλο και τελικους κυπελλου, ομιλους Γιουροπα και Τσαμπιονς Λιγκ. Για βρειτε μου μια πενταετια με αυτα τα επιτευγματα και μαζι σας στο κραξιμο ρε μαγκες.


2006 - 2011

Link to comment
Share on other sites

Κουβέντα για το που πέτυχε ή που δεν πέτυχε, τι αντιλαμβάνεται και τι δεν αντιλαμβάνεται ο καθένας αδυνατώ να ανοίξω.

Από τον Πογέτ στο Μανόλο κι απο τον Δέλλα στον Τιμούρ είναι επιλογές Μελισσανίδη ή όχι ? Ας συμφωνήσουμε ή διαφωνήσουμε σε αυτό και μετά μπορεί να πάει παρακάτω η συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, BillR21 said:

Απαντάτε σοβαρά στον άνθρωπο που 2 μέρες πριν (δικαιολογημενα) έγραφε σεντόνια για το πόσο για τον πουτσο ομάδα εχουμε, κ πόσο για τον πουτσο θα είναι κ τα επόμενα χρόνια, κ σήμερα ξύπνησε από το άλλο πλευρό παλι κ τον είδε εθναρχη

Και εξακολουθω να λεω οτι η ομαδα ειναι για τον πουτσο καβαλα. Δεν ξερω αν διαβαζεις διαγωνια.

Ξαναλεω οτι στα περιφερειακα ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΑΡΧΗΣ. Πως να το κανουμε δηλαδη;

Κανενα πλευρο, ειπαμε κομμενο το μελε για "αντιθετη αποψη" και τα ρεστα γιατι παρεξηγουνται πολλα τελικα στο ιντερνετ. Οτι διαβαζεις το πιστευω. Η ομαδα εχει πολυ σοβαρο θεμα και θα εχει και του χρονου, μη σου πω και του παραχρονου. Θα ειναι τριαδα, αλλα δεν μιλαμε για μεγαλες ΑΕΚ και τα ρεστα αν δεν αποφασιστει να πεσουν λεφτα ΚΑΙ στο αγωνιστικο. Οσο θα εισαι με Μαρινους και Μανταλους αυτο θα βλεπεις. Οταν και αν ξεκλειδωσουν τα εσοδα και μπορεις να αφοσιωθεις μονο στο αγωνιστικο, ελα να τα ξαναπουμε. τωρα πας με οσπρια να φτιαξεις φιλετο. Ε δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Και να σας πω κατι ρε Νικο και Μπιλακο και Σταυρο; Το θεμα δεν ειμαστε εμεις, το θεμα ειναι αυτοι που με το ζορι προσπαθουν να πεισουν τον κοσμο οτι οι φακες ειναι φιλετο. Δεν νομιζω να υπαρχει κανενας εδω μεσα να υποστηριζει κατι τετοιο. Ματια εχουμε και βλεπουμε ολοι. Κατανοητο να εκνευριζεστε με μια σεχτα καζαμπουμπου που τα βλεπουν ολα τελεια και καλα, αλλα εδω δεν συνδιαλεγεστε με τον καζαμπουμπου ουτε σας διαβαζει ο καζαμπουμπου. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, The Magician said:

 

Δεν ειναι οψη νομισματος Αλεξακο. Ξεκαθαρα για να ειναι τεχνοκρατης απο τη μια πρεπει να ειναι μπακαλης απο την αλλη. Ολοι αυτοι που γραφεις κοστιζαν απιστευτα πολλα χρηματα για τον (πολυ) χαμηλο προϋπολογισμο του αγωνιστικου στην ΑΕΚ.  Στο κομματι Γιαννης Παπαδοπουλος συμφωνω απολυτα και ειμαι ο πρωτος που κραζει. 

 Αυτο που πρεπει να γινει κατανοητο ειναι οτι εχει προταχθει η εταιρικη αναπτυξη σε σχεση με την αγωνιστικη. Ειναι μια στρατηγικη επιλογη που εχει να κανει με πολλους παραγοντες, μεταξυ των οποιων και η ξεροκεφαλια και η τσιγκουνια του προεδρου. Ειναι ενας συνδυασμος και του "δεν εχω λεφτα" και του "δεν δινω λεφτα". Συμφωνω οτι δεν ειχε πει ποτέ οτι θα χρησιμοποιησει λεφτα της ΑΕΚ για τα περιφερειακα, εδω ειναι πολυ φαουλ. Αλλα υπαρχουν και παραγοντες που δεν τους υπολογιζαμε κι εμεις κι αυτος οπως τα θεματα τα προσωπικα του. Καλα κανεις και κανετε ολοι και γκρινιαζετε, εγω λεω απλως οτι η ισοπεδωση και η υπερβολη ειναι λαθος. Δατς ολ.

 

Έκοψες το κομμάτι που σου πα ότι η γκρίνια μου δεν σημαίνει ότι θέλω να φύγει. Θέλω απλά την αλήθεια και ένα γαμημένο πλάνο. Ακόμη και αν αυτό είναι ''βάζουμε μπροστά την εταιρική ανάπτυξη''. Όχι όμως άλλα ''ασε τις μεταγραφές, έχω υπερένταση'', ''ο Λυμπερόπουλος δεν ήρθε για μεταγραφές, αλλά για αποδυτήρια, μην ανησυχείτε'' κτλπ. Ας πάρει έστω και φθηνούς τεχνοκράτες (θες παράδειγμα; Μιλόγεβιτς που σ' αρέσει και Νταμπίζας που μιλάει και ελληνικά και μπορεί να συνεννοείται με το αφεντικό), ας βάλει στο μυαλό του ένα ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ σχέδιο (όχι θέλω μπαλάρα, αλλά παίζω με παίκτες των 100 χιλιάδων) για μια τριετία βασισμένο σε συγκεκριμένα στελέχη και πολιτική και ας προχωρήσει. Νησάφι με τους αναλώσιμους προπονητές τύπου Ουζουνίδη για τους οποίους πρέπει να γράφει σεντόνια ο Κετσετζόγλου μπας και τον αποδεχτεί ο μέσος ΑΕΚτζής και με τα οποία εγώ ανεβάζω πίεση, νησάφι με τα υπόλοιπα άχρηστα στελέχη τα οποία είναι στην ΠΑΕ απλά και μόνο επειδή είναι του κύκλου του. Πιο πολύ και από την 4η θέση με ενοχλεί ο τυχοδιωκτισμός και η κοροιδία. Ξεκάθαρες κουβέντες και ξεκάθαρο πλάνο (ακόμη και σφιχτό οικονομικά) και γω δεν θα πω κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ban Viveur said:

Είδα συνταγή για χιπστεροβιγκαν μπέργκερ από όσπρια. Και ήταν ακριβότερο από το κανονικό 

Και νοστιμότερο πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, The Magician said:

Και να σας πω κατι ρε Νικο και Μπιλακο και Σταυρο; Το θεμα δεν ειμαστε εμεις, το θεμα ειναι αυτοι που με το ζορι προσπαθουν να πεισουν τον κοσμο οτι οι φακες ειναι φιλετο. Δεν νομιζω να υπαρχει κανενας εδω μεσα να υποστηριζει κατι τετοιο. Ματια εχουμε και βλεπουμε ολοι. Κατανοητο να εκνευριζεστε με μια σεχτα καζαμπουμπου που τα βλεπουν ολα τελεια και καλα, αλλα εδω δεν συνδιαλεγεστε με τον καζαμπουμπου ουτε σας διαβαζει ο καζαμπουμπου. 

Γιατί πουλί μου σου επιτέθηκε κάνεις εσένα εδώ μέσα; Εννοω σήμερα πχ

 

Κάτι ψυχουλες που μας έλεγαν γαύρους θα ήθελα να δω τι λένε σήμερα αλλά δεν μας κάνουν την τιμή

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι προχτες υποστηριζατε στην ελευθερια του λογου σε αυτα που εγραφε ο Flint , σημερα μου λες οτι θα εκοβες το σχολιο. Ενταξει Νικο κοψε οτι νομιζεις . Αν σας αρεσουν μονο να βριζουμε τον Μελλισσανιδη οκ. Απο το Ιουνιο βριζω που εφερε τον τιποτενιο στον παγκο και τον ΤΔ που ειναι αχρηστος . Αυτος τους εφερε αυτος τους πληρωνει. Αλλα απο το να κανουμε κριτικη μεχρι να βριζουμε νυχτα-μερα τον φιλαθλο νομιζω ειναι υπερβολικο. Και αν νομιζεις οτι δεν σου αρεσουν τα σχολια μου πες το να σταματησω να γραφω  και γω ..να επικρατησει μονο η αποψη σας .. Νικο αν νομιζεις οτι πρεπει να τα κοψεις κοψτα ...γινε σαν τον ΚΚ365 . 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stavros 9-11 said:

Γιατί πουλί μου σου επιτέθηκε κάνεις εσένα εδώ μέσα; Εννοω σήμερα πχ

Ε πως. Πεταχτηκε η Νεα Ιωνια να μας πει οτι βγαζουμε εθναρχη τον προεδρο στο αγωνιστικο. 

Άλλα γραφω, άλλα καταλαβαινει ο "ΑΕΚ σημαινει Προσφυγιά ξεριζωμένη"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Μεχρι προχτες υποστηριζατε στην ελευθερια του λογου σε αυτα που εγραφε ο Flint , σημερα μου λες οτι θα εκοβες το σχολιο. Ενταξει Νικο κοψε οτι νομιζεις . Αν σας αρεσουν μονο να βριζουμε τον Μελλισσανιδη οκ. Απο το Ιουνιο βριζω που εφερε τον τιποτενιο στον παγκο και τον ΤΔ που ειναι αχρηστος . Αυτος τους εφερε αυτος τους πληρωνει. Αλλα απο το να κανουμε κριτικη μεχρι να βριζουμε νυχτα-μερα τον φιλαθλο νομιζω ειναι υπερβολικο. Και αν νομιζεις οτι δεν σου αρεσουν τα σχολια μου πες το να σταματησω να γραφω  και γω ..να επικρατησει μονο η αποψη σας .. Νικο αν νομιζεις οτι πρεπει να τα κοψεις κοψτα ...γινε σαν τον ΚΚ365 . 

Κοίτα αυτό το "αλλαξε ομαδα" που είδα ότι έγραψες έχει γίνει αφορμή να φύγει το μισό φόρουμ από εδώ. Οπαδικο φόρουμ είμαστε, είναι άκομψο να αφισβητεις την ΑΕΚοσυνη κάποιου, όπως και να το κάνουμε.  Ένα φεγγάρι ήταν και λίγο μόδα εδώ μέσα ότι "όποιος δε συμφωνεί με τη δικιά μου λογική δεν είναι ΑΕΚ" καθώς υπάρχουν ορισμένοι άνθρωποι που αγνωστο γιατι, θεωρούν τον εαυτό τους σημείο αναφοράς στα της ΑΕΚ. Τέλος πάντων, μπορείς να εκφράσεις την αποδοκιμασία σου σε κάποιον χωρίς να τον προσβάλεις με τέτοιο τρόπο. Οκ αλλού είναι αστείο, εδώ μέσα όμως κάτι τέτοιο είναι έως και προσβλητικό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ: Την έκανε να μη βλέπεται

 
16 ΔΕΚ 2018 | 20.58
 
Article Image

Ο Βαγγέλης Αρναούτογλου γράφει για την τραγική εικόνα της απερχόμενης πρωταθλήτριας, την πολυεπίπεδα κακή δουλειά και τις βαρετές δικαιολογίες του προπονητή.

Ας ξεκινήσουμε από τα σοβαρά… Αυτά τα γήπεδα είναι καρμανιόλες, νεκροταφεία για καριέρες. Να βρει το κουράγιο ο Χούμπτσεβ, να σηκωθεί και να συνεχίσει. Όπως θα το κάνει και ο Λόπες, το θύμα μιας άλλης "παλιοκατάστασης" στο Γεντί Κουλέ. Είναι και αυτός ένας πολύ καλός λόγος να μην έρχονται στην Ελλάδα παίκτες της προκοπής.

Πάμε τώρα στα λιγότερο σημαντικά, αλλά μαζί και τόσο ενοχλητικά για τον κοινό νου. Αυτή τη φορά, ο προπονητής της ΑΕΚ, ως δικαιολογία επικαλέστηκε τον αγωνιστικό χώρο. Όπως τότε που ως ο Ουζουνίδης του Παναθηναϊκού, "έφαγε" τέσσερα από τη Λαμία, αλλά του έφταιγε το χιόνι. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις, χιονίζει μόνο για εκείνον που χάνει. Για τον άλλον, έχει λιακάδα.

 

 

Ντροπή δεν είναι μόνο να υπάρχουν γήπεδα σε τέτοια κατάσταση. Ντροπή είναι να επικαλείται ο προπονητής της πρωταθλήτριας, τα όσα είπε. Την πήρε ομάδα νικήτρια και την έχει φέρει σε μια κατάσταση μπάχαλο. Να μην βλέπεται… Να σε εκνευρίζει με την ατολμία, την αδράνεια, το θλιβερό ποδόσφαιρο. Και στο τέλος να σου λέει… "Ε, εντάξει, στο τέλος θα μπορούσε να νικήσει η ΑΕΛ, ήταν ένα παιδικό ατομικό λάθος". Τα δικά του λάθη ποια είναι; Γιατί αποφεύγει να μιλήσει γι αυτά; Μέχρι το λάθος του Μπάρκα, μεσολάβησαν 94 λεπτά, μιας ΑΕΚ που σε έκανε να θέλεις να κλείσεις την τηλεόραση. Ποιος ευθύνεται γι αυτή την εικόνα αλήθεια;

Ασφαλώς η μη αποτελεσματική (να μην πω κακή) δουλειά, φαίνεται πλέον πολυεπίπεδα. Ο Λυμπερόπουλος "φαγώθηκε" να απομακρύνει τον (προπονητή τερματοφυλάκων) Καμπόλη, με τον οποίο ο Μπάρκας είχε παρουσιάσει αλματώδη εξέλιξη στο περυσινό δεύτερο μισό της σεζόν, για να δώσει τη δουλειά στον Μιχαϊλίδη. Από τότε, οι τερματοφύλακες της ΑΕΚ, αντί να κάνουν βήματα εμπρός, παρουσιάζονται ολοένα και πιο προβληματικοί. Η εικόνα έχει μιλήσει από μόνη της σε κάμποσα παιχνίδια. Ακόμα και στη μία εμφάνιση του Τσιντώτα στο πρωτάθλημα, μπορούσες να δεις ότι είχε κακές αποφάσεις.

 

Ευτυχώς για την ΑΕΚ, απέναντί της ήταν ο Μπαργκάν, αυτός που ο νυν τεχνικός διευθυντής Λυμπερόπουλος προσπαθούσε να φέρει στην ομάδα την περίοδο της Β' Εθνικής, έχοντας μάλιστα την εντύπωση ότι μέσα από την Ένωση, θα πάρει μεταγραφή για ομάδα του εξωτερικού. Ότι να' ναι… Ένας παίκτης με κλάση και υποφερτή αποτελεσματικότητα, θα είχε στείλει την απερχόμενη πρωταθλήτρια για "τσάι" και τον Ουζουνίδη, πιθανότατα εκτός ΑΕΚ. Ας θυμηθούμε τι ίσχυε και πέρυσι, τέτοιο καιρό… Όταν ο Χιμένεθ σήκωνε όλο το βάρος στις αποτυχίες. Τώρα για όλα, πρέπει να φταίει ο Μελισσανίδης. Δεν είναι έτσι κύριοι…

Ο καλός, ικανός, καταφερτζής προπονητής, στα δύσκολα φαίνεται. Όταν εμφανίζει νέους τρόπους δράσης, αλλάζει τις διατάξεις αποτελεσματικά, προσπερνά τις απώλειες και εμφανίζει νέους ήρωες. Όταν η δουλειά πήγε να χαλάσει, ο Χιμένεθ είχε την προσωπικότητα να "ξεσηκώσει" τα αποδυτήρια, να "κουκουλώσει" τις απώλειες των Μάνταλου, Γιόχανσον και Τσόσιτς και να χτίσει ομάδα που πέραν του πρωταθλήματος, κατέγραψε ρεκόρ ευρωπαϊκό που ουδείς φανταζόταν.

Σε τι έχει σφάλει ο Μελισσανίδης; Στις επιλογές του. Η σεζόν 2017-18, εκκίνησε με τεχνικό διευθυντή τον Μαϊστόροβιτς, τεχνικό τον Χιμένεθ, προπονητή τερματοφυλάκων τον Καμπόλη, να μην πιάσουμε θέματα σκάουτινγκ και χαρακτηριστούμε εμπαθείς, παρόλο που και εκεί έχουν παρθεί αποφάσεις με λάθος κριτήριο και κόμπλεξ. Το έχω γράψει ξανά, όταν έχεις σφιχτή οικονομική πολιτική, πρέπει να διαθέτεις επίσης, πρόσωπα ευέλικτα και αποτελεσματικά. Ικανά και ανοιχτόμυαλα. Να μη φοβούνται τα ρίσκα και τις αποφάσεις. Να έχουν έτοιμες λύσεις όταν ο ίδιος διαθέτει 2 εκατ. ευρώ, αλλά δεν τα θέλει ο Ραντόγια που μας τον είπε ένας μάνατζερ.

Να ακούν τους ανθρώπους που υπάρχουν στο τμήμα σκάουτινγκ, για να μην χάνονται περιπτώσεις όπως αυτή του Εντομπελέ. Η ΑΕΚ υστερεί τρομερά σε αυτό το κομμάτι και αν δεν αλλάξει άμεσα το οργανόγραμμα και την κατεύθυνσή της, θα συνεχίσει να το βρίσκει διαρκώς μπροστά της.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, The Magician said:

Ε πως. Πεταχτηκε η Νεα Ιωνια να μας πει οτι βγαζουμε εθναρχη τον προεδρο στο αγωνιστικο. 

Άλλα γραφω, άλλα καταλαβαινει ο "ΑΕΚ σημαινει Προσφυγιά ξεριζωμένη"

Γιατί εγώ έγραψα ότι τον είπες εθναρχη για το αγωνιστικό; 

Μλκ πολλά νεύρα έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, The Magician said:

Και να σας πω κατι ρε Νικο και Μπιλακο και Σταυρο; Το θεμα δεν ειμαστε εμεις, το θεμα ειναι αυτοι που με το ζορι προσπαθουν να πεισουν τον κοσμο οτι οι φακες ειναι φιλετο. Δεν νομιζω να υπαρχει κανενας εδω μεσα να υποστηριζει κατι τετοιο. Ματια εχουμε και βλεπουμε ολοι. Κατανοητο να εκνευριζεστε με μια σεχτα καζαμπουμπου που τα βλεπουν ολα τελεια και καλα, αλλα εδω δεν συνδιαλεγεστε με τον καζαμπουμπου ουτε σας διαβαζει ο καζαμπουμπου. 

Εγραψα λοιπον και πιο πανω.

Για αρχη ας σταματησουν την πεολειχια, ή τουλαχιστον ας απομονωθουν οσοι αρεσκονται σε αυτην. Ωστε να μην γινονται και τα νευρα μας κορδελακια.

και δεν μιλαω μονο για αρδ, αλλα γενικα για ενα 30% του οργανισμου (ευτυχως στους οπαδους το ποσοστο μειωνεται, οι αρδ ειναι αλλη ιστορια, εκει υπαρχουν και συμφεροντα).

Θα ειναι ενα βημα προς την θετικη κατευθυνση. Αν θες να λεγεσαι μεγαλη ομαδα βεβαια.

 

στα αλλα που εγραψες δεν απανταω γιατι αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια και καταληγουμε στο αν βλεπει κανεις το ποτηρι μισοαδειο ή μισογεματο, αν θεωρει οτι ενα γηπεδο=με 10 πρωταθληματα ή οχι και διαφορα τετοια χιλιοειπωμενα, οπου 100% δικιο δεν εχει κανεις, αφου εμφανως δεν υπαρχει και διαδοχη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stavros 9-11 said:

Γιατί πουλί μου σου επιτέθηκε κάνεις εσένα εδώ μέσα; Εννοω σήμερα πχ

 

Κάτι ψυχουλες που μας έλεγαν γαύρους θα ήθελα να δω τι λένε σήμερα αλλά δεν μας κάνουν την τιμή

Αυτο που το ξαναγραψες και πριν,  ή εδω ή σε άλλο τόπικ, σε ποιους πάει?

Εννοείς παιδια που δε γραφουν πια? ή είναι κι αλλοι εδω που τους ανέχεσαι ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×