Jump to content

Λάρισα - Α.Ε.Κ. (14η αγ.): 16/12, 17:15, Νοvasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

23 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
    • Χουλτ
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοράν
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μπογέ
    • Λιβάγια
    • Πόνσε
    • Γιαννιώτας
    • Γκάλο
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
    • Μπακάκης
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Μοράν
    • Κλωναρίδης
    • Μπογέ
    • Λιβάγια
    • Πόνσε
      0
    • Γιαννιώτας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Γιακουμάκης


Recommended Posts

Κι επειδή η κουβέντα θα πάει και στον Χιμένεθ. Ναι οκ σύμφωνοι. Η ομάδα πέρυσι ταβανωσε. Να τον φέρουμε μήπως γιατί η φετινή είναι 5 επίπεδα κάτω από την περσινή; Δεν ξέρω, λέω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Στρατηγός τα ρίχνει σε διαιτητή. Σφαγή της ΑΕΚ, ντροπή ο αγωνιστικός χώρος, δεν αξίζει να ασχοληθείς κατέληξε.

Βασικα εμεις δεν αξιζει να ασχοληθουμε μαζι του πλεον.

Ουτε νευρα δεν μου βγαζει η ομαδα του Μελισσανιδη πλεον.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Ο Μπαρκας το ειχε παιξει ασσο και ειπε να προσφερει απλοχερα το γκολ στο 93;

Τεσπα. Κουλουρια. Στα θετικα οτι δεν εχασες. Τα αρνητικα ειναι παρα πολλα.

Σατανά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο χειρότερος προπονητής και διοίκηση που έχουν περάσει ποτέ από την σύγχρονη ιστορία της ΑΕΚ. Το σημερινό από τα χειρότερα ματς που έχω δει έβερ.

Διαλύεις την ομάδα με το έτσι θέλω το καλοκαίρι. Και δεν φτάνει μόνο αυτό αλλά τελειώνεις 3 παίκτες στην μέση του 1ου 3μήνου γιατί ζήτησαν λεφτά άκουσον άκουσον, ενώ δεν έχεις ρόστερ ούτε για να διεκδικήσεις 4αδα στην Ελλαδίτσα.
Έχεις πάρει προπονητή που νομίζει η ΑΕΚ είναι Λεβαδειακός κι ότι μας κάνει χάρη που είναι εδώ.
Έχεις πάρει Λύμπε σαν ΤΔ που ή μόνη "ξένη" γλώσσα που ξέρει είναι τα βλάχικα.
Δρόμο σε Μαρίνο, δρόμο και στην διοίκηση. Επί Αδαμίδη σε έκαναν ό,τι ήθελαν, φέτος όχι μόνο σε κάνουν ό,τι θέλουν αλλά αυτογαμιέσαι κιόλας.

Μπάρκας - Δεν κάνει
Μπακάκης - Δεν κάνει ^ 2
Γιαννιώτας - Δεν κάνει ^ 2
Μοράν - Δεν κάνει ^ 3
Γαλανόπουλος - Δεν κάνει ^ 4

Ντρέπομαι που άτομα σαν τον Μελισσανίδη και τον Μαρίνο εκπροσωπούν  αυτή την ιστορική ομάδα. Ντρέπομαι που παικτάκια σαν τα από πάνω παίζουν για αυτή την φανέλα. Ντρέπομαι που ομάδα που πήρε πρωτάθλημα σε 3 μήνες είναι ομάδα επιπέδου Παναιτωλικού.
Τίγρη είσαι ό,τι χειρότερο έχει βγάλει η ελληνική κοινωνία. Θα τα βρεις όλα μπροστά σου. Η ιστορία έχει γράψει και δεν ξεγράφει εύκολα. Είσαι στις πιο μαύρες σελίδες. Πάρε τον Μαρίνο και δρόμο από την ΑΕΚΑΡΑ μας. Καλύτερα φτωχοί και να παίζουμε όσο μπορούμε, παρά αυτή η κοροιδία. Γαμιέστε

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

ΓΙΩΡΓΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΕΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΕΝΤΡΕΣ

υγ.Ο διαιτητής όντως γαμιώντας σε πήγε όπως πέρσι,0-0. Το γνωστό στήσιμο κάθε χρόνο.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 minute ago, geo_1990 said:

ΓΙΩΡΓΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΕΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΕΝΤΡΕΣ

υγ.Ο διαιτητής όντως γαμιώντας σε πήγε όπως πέρσι,0-0. Το γνωστό στήσιμο κάθε χρόνο.

 

Δεν φοβούνται τον Τίγρη; Αυτά λένε κάτι ψυχούλες εδώ. Ευτυχώς δεν έχουμε Αδαμίδη πάντως και δεν μας κάνουν ό,τι θέλουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δρόμο από την διοίκηση χωρίς να υπάρχει εναλλακτική, νόμιζα ότι ήμαστε πιο έξυπνοι για να τα επαναλάμβάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ομαδα χωρις αρχη και τελος.....προπονητης εκτος τοπου και χρονου...προεδρος κατασκευαστης....οπαδοι 800 πιεση....

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
9 minutes ago, Smaug said:

Αυτά τα δρόμο από την διοίκηση χωρίς να υπάρχει εναλλακτική, νόμιζα ότι ήμαστε πιο έξυπνοι για να τα επαναλάμβάνουμε.


Προσωπικά δεν μπορώ άλλο την κοροιδία. Προτιμώ να είμαστε σε φάση βαζέλα(φέτος), Ντέμη πρώτη χρονιά κοκ παρά αυτό που ζούμε φέτος. Προτιμώ Αγγελόπουλο όπου μπορεί να βάλει 10 και βάζει 10 κι έχει ένα πλάνο, παρά τον μαμάω όλα για όλα μπορώ να βάλω 10000 αλλά βάζω 0 και βγάζω και κάτι ψιλά.
Μην ξεχνάμε σε έριξε στην Β/Γ για να μην πληρώσει τίποτα, σου άλλαξε το DNA της ομάδος με το έτσι θέλω. Διαλύει ομάδα, τελειώνει παίκτες με το έτσι θέλω, σε έχει κάνει την ομάδα να παρουσιάζεται στην Ευρώπη σαν ομάδα από το Κόσοβο ξέρω γω όπου πάμε για να σκοτώσουμε άτομα στο γήπεδο.
Προσωπικά όσο ο καιρός περνάει τόσο λιγότερο νοιάζομαι για αυτή την ομάδα. Κι αυτό μου δείχνει πολλά. Έχουμε φάει στεναχώριες με το τσουβάλι (thanks to Tiger),  θα το αντέξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

μην ανυσυχητε,ειναι κυριακη,σκανε οι μπομπες των μεταγραφων,ο φιλαθλος εχει καταλαβει την μαλακια που εκανε.

καλα το παω για γαυρος?

Link to comment
Share on other sites

Άιντε Άρη μου, άιντε παλικάρι μου, δώσε μας το τρίποντο στα Απίδια να πάμε παρακάτω.

Αφού δεν πορευόμαστε ως ορφανά τουλάχιστον να κονομηθούμε ως χήρες.

:D

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Fadrhonc21 said:


Προσωπικά δεν μπορώ άλλο την κοροιδία. Προτιμώ να είμαστε σε φάση βαζέλα(φέτος), Ντέμη πρώτη χρονιά κοκ παρά αυτό που ζούμε φέτος. Προτιμώ Αγγελόπουλο όπου μπορεί να βάλει 10 και βάζει 10 κι έχει ένα πλάνο, παρά τον μαμάω όλα για όλα μπορώ να βάλω 10000 αλλά βάζω 0 και βγάζω και κάτι ψιλά.
Μην ξεχνάμε σε έριξε στην Β/Γ για να μην πληρώσει τίποτα, σου άλλαξε το DNA της ομάδος με το έτσι θέλω. Διαλύει ομάδα, τελειώνει παίκτες με το έτσι θέλω, σε έχει κάνει την ομάδα να παρουσιάζεται στην Ευρώπη σαν ομάδα από το Κόσοβο ξέρω γω όπου πάμε για να σκοτώσουμε άτομα στο γήπεδο.
Προσωπικά όσο ο καιρός περνάει τόσο λιγότερο νοιάζομαι για αυτή την ομάδα. Κι αυτό μου δείχνει πολλά. Έχουμε φάει στεναχώριες με το τσουβάλι (thanks to Tiger),  θα το αντέξουμε.

Είμαι σύμφωνος με αρκετά από τα γραφόμενα σου, παρόλαυτα δεν μπορώ να πάρω την ίδια θέση για τους παρακάτω λόγους:

1. Οι συγκυρίες με τον κοντό δεν είναι οι ίδιες. Από τα οικονομικά, μέχρι τον ενθουσιασμό και την συσπείρωση. Ο μέσος ΑΕΚτζής είναι κουρασμένος και φάνηκε και την χρονιά τις πεσάδας.

2. Ο βάζελος δεν είναι έτσι μόνο φέτος, θα είναι έτσι και για τα χρόνια που έρχονται (εκτός αν αλλάξει κάτι δραματικά). Γενικότερα αυτό είναι πολύ ψυχοφθόρο, ιδιαίτερα αν δεν έχεις και κάτι να παραμυθιάζεσαι (γήπεδο).

3. Ο βάζελος είναι διαχρονικά μεγαλύτερο μαγαζί απο εσένα και αδυνατεί να βρει κάποιον να τον αναλάβει. Ποιός σου λέει ότι εσύ θα βρείς κάποιον να καλύψει τουλάχιστον σαν μέγεθος τον μελισσανίδη;

4. Οι στεναχώριες που έχουμε φάει με το τσουβάλι ξεκινάνε πολύ πίσω, μην επιλέγουμε να ξεχνάμε πράγματα επειδή πέσαμε.

5. Στην τελική εγώ αυτό που λέω είναι να βρούμε διάδοχη κατάσταση. Χωρίς αυτή και παίρνοντας υπόψιν τις παρούσες οικονομικές και πολιτικές συνθήκες δεν νομίζω να βγάζει ιδαίτερο νόημα να μιλάμε για αλλαγή διοίκησης, ιδιαίτερα έχοντας ένα έργο να υλοποιείται (χωρίς να το χρησιμοποιούμε παρόλαυτα σαν κολυμβήθρα του Σιλωάμ).

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

@Smaug
1. Συμφωνώ

2-3. Η διαφορά είναι ότι επειδή σε έριξε στην Γ ο πρόεδρος με το έτσι θέλω σε έκανε τουλάχιστον καθαρή εταιρία. Τα ίδια λέγαμε και για το μπάσκετ, μετά τον Φάγε δεν θα βρούμε τίποτα, αλλά τελικά βρέθηκε ένας άνθρωπος όπου είναι σοβαρός, δεν είναι Μελισσανίδης σε οικονομική δύναμη, αλλά κάνει όσα μπορεί με μηδενικά έσοδα. Απολογισμός κύπελλο και ευρωπαικό το οποίο είναι τεράστιο επίτευγμα για την κατάσταση που βρίσκεται το ελληνικό μπάσκετ. Θα αντέξει; Δεν ξέρουμε αλλά μέχρι στιγμής το ταξίδι είναι πολύ ωραίο.

4. Δεν μπορώ να ξέρω πριν τα 90s, αλλά σίγουρα οι στεναχώριες για μένα ξεκινάνε από το τέλος της 1η θητείας του Τίγρη.

5. Συμφωνώ εν μέρη, αλλά βλέπεις μέλλον με την διοίκηση στην παρούσα φάση; Νομίζω συμφωνούμε όλοι ότι περιμένουμε να φτιαχτεί το γήπεδο και μετά ας πάνε στην ευχή του Θεού.
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

@Smaug
1. Συμφωνώ

2-3. Η διαφορά είναι ότι επειδή σε έριξε στην Γ ο πρόεδρος με το έτσι θέλω σε έκανε τουλάχιστον καθαρή εταιρία. Τα ίδια λέγαμε και για το μπάσκετ, μετά τον Φάγε δεν θα βρούμε τίποτα, αλλά τελικά βρέθηκε ένας άνθρωπος όπου είναι σοβαρός, δεν είναι Μελισσανίδης σε οικονομική δύναμη, αλλά κάνει όσα μπορεί με μηδενικά έσοδα. Απολογισμός κύπελλο και ευρωπαικό το οποίο είναι τεράστιο επίτευγμα για την κατάσταση που βρίσκεται το ελληνικό μπάσκετ. Θα αντέξει; Δεν ξέρουμε αλλά μέχρι στιγμής το ταξίδι είναι πολύ ωραίο.

4. Δεν μπορώ να ξέρω πριν τα 90s, αλλά σίγουρα οι στεναχώριες για μένα ξεκινάνε από το τέλος της 1η θητείας του Τίγρη.

5. Συμφωνώ εν μέρη, αλλά βλέπεις μέλλον με την διοίκηση στην παρούσα φάση; Νομίζω συμφωνούμε όλοι ότι περιμένουμε να φτιαχτεί το γήπεδο και μετά ας πάνε στην ευχή του Θεού.
 

Μετά τον φιλίππου όμως χρειάστηκαν πάνω από 10 χρονια για να βρεθει ο αγγελοπουλος

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Η AEK ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΓΥΡΩ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΕ ΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΜΕ.

ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΔΑΚΡΥΖΟΥΜΕ

ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥΣΟΥ ΥΠΕΡΓΟΛΑΒΕ

ΑΕΚ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

 

 

Edited by XAMΠOΣ
μια ματιά στους κανόνες του φόρουμ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο πρωτος που λεω οτι δεν υπαρχει διαδοχη κατασταση.

 

Αλλα στην τελικη χωρις χρεη, δεν νομιζω οτι χρειαζεται διαδοχη κατασταση για να παιζεις με Γαλανοπουλο, Μοραν, Μπακακη, Γιακουμακαρο και δανεικους.

Αντιθετως αλλος δεν θα εχει το δικαιωμα να βουταει 25αρες για να δηλωνει ευεργετης γηπεδου.

Ξερω οτι μιλαει το συναισθημα κι οχι η λογικη, αλλα τετοιο προκλητικο σε αποφασεις αφεντικο οσο αυτος φετος, δεν θυμαμαι ποτέ στα χρονικα. Δεν μιλαμε τωρα για Μακαρο που εκανε πολυ χειροτερα, αλλα στα κρυφα.

 

υγ. Το πρωτο που ευχομαι να γινει ειναι να σταματησουν οι γλειφτες του την πεολειχια ή τουλαχιστον να απομονωθουν ως μειοψηφια, θα ειναι μια νεα καλη αρχη αυτη για το κλαμπ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
2 minutes ago, George_D said:

Μετά τον φιλίππου όμως χρειάστηκαν πάνω από 10 χρονια για να βρεθει ο αγγελοπουλος 

Έπεσες και στο μπάσκετ, έφαγες και τις πίκρες εκεί. Τα έχεις περάσει αυτά πλέον στην μπάλα και δεν θα τα ξαναπεράσεις, εκτός κι αν ο αρχηγός αφήσει καθαρή ομάδα με τίποτα 50εκ χρέη.
Πρόεδρος όπου παίρνει πρωτάθλημα η ομάδα μετά από 24 χρόνια και δηλώνει ε καταλάθος το πήραμε κι αντί να δουλέψει πάνω σε αυτή την επιτυχία, τα διαλάει όλα για μένα δεν είναι άτομο για πολλά πολλά. Προσωπικά εκφράζω την άποψη ότι προτιμώ να είμαι φτωχός και να παίζω όσο μπορώ παρά να κοροιδεύω/κοροιδεύομαι. Προσωπική άποψη είναι αυτή. Απλά δεν μου αρέσει η μεσοκατάσταση που είμαστε τώρα. Να φτιαχτεί το γήπεδο και να πάει στην ευχή του Θεού είμαστε η πλειοψηφία. Ε αυτό δεν το θεωρώ υγιές.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Fadrhonc21 said:

@Smaug

2-3. Η διαφορά είναι ότι επειδή σε έριξε στην Γ ο πρόεδρος με το έτσι θέλω σε έκανε τουλάχιστον καθαρή εταιρία. Τα ίδια λέγαμε και για το μπάσκετ, μετά τον Φάγε δεν θα βρούμε τίποτα, αλλά τελικά βρέθηκε ένας άνθρωπος όπου είναι σοβαρός, δεν είναι Μελισσανίδης σε οικονομική δύναμη, αλλά κάνει όσα μπορεί με μηδενικά έσοδα. Απολογισμός κύπελλο και ευρωπαικό το οποίο είναι τεράστιο επίτευγμα για την κατάσταση που βρίσκεται το ελληνικό μπάσκετ. Θα αντέξει; Δεν ξέρουμε αλλά μέχρι στιγμής το ταξίδι είναι πολύ ωραίο.

4. Δεν μπορώ να ξέρω πριν τα 90s, αλλά σίγουρα οι στεναχώριες για μένα ξεκινάνε από το τέλος της 1η θητείας του Τίγρη.

5. Συμφωνώ εν μέρη, αλλά βλέπεις μέλλον με την διοίκηση στην παρούσα φάση; Νομίζω συμφωνούμε όλοι ότι περιμένουμε να φτιαχτεί το γήπεδο και μετά ας πάνε στην ευχή του Θεού.
  

2-3. Το μπάσκετ στα έσοδα/έξοδα δεν μπορεί να συγκριθεί με τη μπάλα. Ακόμα και Ευρωπαϊκά να το δεις, λίγα κράτη ασχολούνται στο βαθμό που ασχολούμαστε εμείς. Στη μπάλα από την άλλη τα πιθανά έσοδα φτιάχνουν μια κατάσταση η οποία τείνει να προσελκύει αμφιβόλου ποιότητας ιδιοκτήτες (πανευρωπαϊκά). Ωραίος ο συναισθηματισμός με αυτό που έχει φτιάξει (και να είναι γερός ο άνθρωπος) ο Αγγελόπουλος, αλλά το ποδόσφαιρο είναι κάτι εντελώς το διαφορετικό. 

4. μαζί σου, αλλά τα κεφάλαια είναι πολλά και όλα πονάνε το ίδιο

5. Ο Μελισσανίδης είναι μεγάλος άνθρωπος. Γενικότερα αμφιβάλλω κατά πόσο θέλει να είναι στο τιμόνι της ομάδας για τα επόμενα χρόνια, για αυτό και οι σπασμωδικές κινήσεις με την ομάδα και τα έσοδα/έξοδα. Κάτι που το βλέπεις long term επενδύεις επάνω του γιατί σαν long term έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου "βγεί". Aν η επένδυση είναι short term αυτό που κάνεις είναι να μηδενίζεις το ρίσκο της (το οποίο πιστεύω κάνει από τότε που ανέλαβε την ομάδα). Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

κατανοω την πικρα ολων μας αλλα η ιδια διοικηση αν θελει τα διορθωνει ευκολα. Το θεμα ειναι γιατι δεν θελει. Και επισης νομιζετε οτι ο φιλαθλος δεν βλεπει τι γινεται η δεν ξερει το μαγαζι του? Το κακο ειναι οτι εχει αργησει και το χειροτερο οτι ακουσε τις εισηγησεις συγκεκριμενων ανθρωπων και εκτεθηκε . Ας προσεχε. Ακομα και σημερα ας διωξει τον αχρηστο που εχουμε στον παγκο και δεν μπορει να εμπνευσει ουτε τον Μποτο ουτε καν τον Γιουση . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos featured this topic

Ουζουνίδης: «Δεν έχω να σχολιάσω κάτι για ποδόσφαιρο, δεν αξίζει να ασχοληθείς…»

«Πάλι πήγαμε να δεχτούμε μαγικό γκολ. Δεν έχω να σχολιάσω κάτι για ποδόσφαιρο. Δεν μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο. Είχαμε συνέχεια σφυρίγματα. Ακόμα και αν υπήρχαν 2-3 προϋποθέσεις να αλλάξουμε μερικές πάσες γίνονταν συνέχεια φάουλ. Δεν αξίζει να ασχοληθείς. Είναι ντροπή να γίνει το παιχνίδι σε τέτοιο γήπεδο».

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×