Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, XAMΠOΣ said:

Θα φερουν αντικαταστατη καλυτερο? Αν ναι συμφωνω αλλιως τι νοημα εχει? Εμεις ως οπαδοι τι θα κερδισουμε απο κατι τετοιο?

Ο Μπάρκας είναι ένα τέρμα που δεν έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα. Μπορεί να μην έχει δουλευτεί σωστά, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Δε θυμάμαι να μας έχει δώσει παιχνίδια μόνος του, ενώ και τη χρονιά του τίτλου δεν έκανε κάποια διαφορά. Οπότε αν έρθει μια καλή πρόταση, ας τον δώσουν. Εμείς ως οπαδοί κερδίζουμε όταν κερδίζει η ομάδα και παίρνει τίτλους, ανεξαρτήτως του ποιός παίζει. Δε θεωρώ ότι υπάρχουν αναντικατάστατοι, ειδικά στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Δε χρειάζεται να δούμε νέες περιπτώσεις Μάνταλου...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 1989 generation said:

Ο Μπάρκας είναι ένα τέρμα που δεν έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα. Μπορεί να μην έχει δουλευτεί σωστά, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Δε θυμάμαι να μας έχει δώσει παιχνίδια μόνος του, ενώ και τη χρονιά του τίτλου δεν έκανε κάποια διαφορά. Οπότε αν έρθει μια καλή πρόταση, ας τον δώσουν. Εμείς ως οπαδοί κερδίζουμε όταν κερδίζει η ομάδα και παίρνει τίτλους, ανεξαρτήτως του ποιός παίζει. Δε θεωρώ ότι υπάρχουν αναντικατάστατοι, ειδικά στο σύγχρονο ποδόσφαιρο. Δε χρειάζεται να δούμε νέες περιπτώσεις Μάνταλου...

Θεωρείς πως χωρίς Μπάρκα στο τέρμα στα προκριματικά του CL πέρσι το καλοκαίρι θα πέρναγες;

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων η άποψη μου είναι πως όποιος παίχτης πιάνει επί δύο τα χρήματα που τον αγόρασες + τα χρήματα μισθών του τον σπρώχνεις πάραυτα.

Άρα παίχτης που τον πήρες 800k και για μισθούς σε μια τριετία έχεις δαπανήσει άλλα 700k άρα πάμε στο 1,5m με πρόταση άνω των 3m τον δίνεις.

Ο Μπάρκας με την ΑΕΚ κατέκτησε πρωτάθλημα, έπαιξε CL και έγινε και διεθνής. Εννοείται πως είναι η ώρα του να φύγει. Δεν έχει να δώσει και κάτι παραπάνω.

Προσωπικά τον θεωρώ εξαιρετικό goalkeeper, που δυστυχώς παίζει 3 χρόνια τώρα ΜΟΝΟ με το ταλέντο του αφού ουσιαστικά δεν δούλεψε ποτέ.

Είναι μικρός όμως για την θέση και μακάρι να φύγει και να πάει Ιταλία ή Γερμανία να δουλέψει σοβαρά γιατί έχει στοιχεία που για την θέση είναι προσόντα (βασικότερη όλων η άγνοια κινδύνου που χρειάζεται να έχει ο τερματοφύλακας, κοινώς δεν είναι χέστης + το σνομπ υφάκι του).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Θεωρείς πως χωρίς Μπάρκα στο τέρμα στα προκριματικά του CL πέρσι το καλοκαίρι θα πέρναγες;

Δεν ξέρω, ήταν όντως καλός σε εκείνα τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Δεν ξέρω, ήταν όντως καλός σε εκείνα τα παιχνίδια.

Συγκεκριμένα ήταν ο καλύτερος σε 4 παιχνίδια που μισό γκολ σε άφηνε εκτός συνέχειας όπως εξελίχθηκαν στα δύο εκ των οποίων έπαιζες με παίχτη λιγότερο.

Αφήνω έξω τον τελικό με ΠΑΟΚ την χρονιά του πρωταθλήματος που όλοι ήταν παραλίες και ο Βασίλης ήταν ο μόνος που ένιωθε και σε έσωσε από τον διασυρμό ενώ το ότι έκλαιγε στο τέλος εμένα προσωπικά μου δείχνει πως δεν είναι και τόσο χαβαλές όσο οι Μάνταλοι.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stylianopoulos said:

Στον γαύρο δεν πήγε γιατί τον πίεζαν με μηνύματα αγάπης οι βάζελοι και αγαπούσε τον ΠΑΟ κλπ . Αλλιώς θα πήγαινε τα χαν βρει στο 1,1εκ.€ το χρόνο .Δεν ήταν οικονομικό το θέμα που δεν πήγε στου Μακεδου .

Γενικά διάβαζα θέλει Αθήνα του χρόνου γιατί την λατρεύει η γυναίκα του σε σημείο που αγόρασαν σπίτι .

Ε ας πέσει και λίγο στα χρήματα που θέλει και μετά το 15αυγουστο αν δεν έχει κλείσει κάπου ας μας έρθει είναι η λογική φαντάζομαι .Παντως το γνωρίζει άμεσα από Λυμπε πως τον θέλουμε κ θα τον περιμένουμε .

 

Παντως με 32χρονο Μπεργκ, Ζεραλδες δανεικο και αγυριστο, Μπαρκα και Λιβαγια στη βιτρινα για πουλημα σορρυ αλλα μονο ομαδα για την Αγια Σοφια δεν χτιζεις

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Συγκεκριμένα ήταν ο καλύτερος σε 4 παιχνίδια που μισό γκολ σε άφηνε εκτός συνέχειας όπως εξελίχθηκαν στα δύο εκ των οποίων έπαιζες με παίχτη λιγότερο.

Οκ. Εγώ θα σου προσθέσω και το παιχνίδι κυπέλλου με το γάβρο στο Καραισκάκη και με τη Μπάγερν συη Γερμανία που κράτησε χαμηλά το κοντέρ. Δε θυμάμαι άλλα, μπορεί να ξεχνάω κάποια, δε θα σου αναφέρω και παιχνίδια που έτρωγε αστεία γκολ, μπορεί να τύχει σε κάθε τέρμα αυτό. Είναι 3 χρόνια στην ΑΕΚ, δε νομίζω ότι έκανε τη διαφορά σαν τέρμα, ούτε αν φύγει θα τον θυμόμαστε για πολύ. Δε δούλεψε για να βελτιωθεί, μπορεί να μην τον βοήθησε και η ομάδα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Οπότε, με μια καλή πρόταση, ας φύγει, αυτό νομίζω είναι καλύτερο και για αυτόν και για την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φιλε @1989 generation οτι εχεις ξεχασει την εποχη Ανεστη.Αυτα που κανει ο Μπαρκας δεν ειναι καθολου αυτονοητα και σαφως και εχει βελτιωθει αισθητα απο τοτε που ηρθε.Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να σου "παρει παιχνιδια" μονος του λογω θεσης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμησει καποιος ποτε εγινε η τελευταια αποτυχημενη εξοδος απο το Μπαρκα σε καποιο στημενο;

Link to comment
Share on other sites

 Μια χαρα θα τον αναπολησουμε αν τον αντικαταστησει ο Τσιντωτας.

Λεω εγω δλδ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Νομιζω φιλε @1989 generation οτι εχεις ξεχασει την εποχη Ανεστη.Αυτα που κανει ο Μπαρκας δεν ειναι καθολου αυτονοητα και σαφως και εχει βελτιωθει αισθητα απο τοτε που ηρθε.Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να σου "παρει παιχνιδια" μονος του λογω θεσης.

Η εποχή Ανέστη δεν ξεχνιέται. Το περίεργο βέβαια είναι ότι αν δεχόταν να ανανεώσει ο Ανέστης, πάλι βασικός θα ήταν. Διαφωνώ στο ότι έχει βελτιωθεί αισθητά, με το σώμα που έχει θα μπορούσε να είναι πάρα πολύ καλύτερος, δεν έχει δουλέψει όσο θα έπρεπε, τουλάχιστον έτσι έχω μάθει και από ανθρώπους γύρω από την ομάδα. Για να το κλείσουμε, δε με χαλάει αν μείνει, αλλά και να φύγει με μια καλή πρόταση δε θα είναι πρόβλημα κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
13 minutes ago, nikos said:

 Μια χαρα θα τον αναπολησουμε αν τον αντικαταστησει ο Τσιντωτας.

Λεω εγω δλδ.

Ε ναι αλλα θα εχει κερδισει η ομαδα λεφτα αρα καλο ειναι....

Στις περισσοτερες ομαδες του πλανητη αν πουλαγε με 10 καποιον τερματζη λεμε θα εσκαγε εστω 5 να παρει καποιος αλλον. Στην ΑΕΚ του Μελισσανιδη οχι. Θα πεζεις με τους αλλους 2 που εχεις και αν σου αρεσει....ναουμ....

Τωρα αυτα περι αγαπης Μελ για Μπεργκ ειναι υποθεση Τζιμπουρ νουμερο 2...αν θελει ας τον πληρωσει απο την τσεπη του αν ειναι δικος του ποθος. Το εχω ξαναγραψει.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 1989 generation said:

Η εποχή Ανέστη δεν ξεχνιέται. Το περίεργο βέβαια είναι ότι αν δεχόταν να ανανεώσει ο Ανέστης, πάλι βασικός θα ήταν. Διαφωνώ στο ότι έχει βελτιωθεί αισθητά, με το σώμα που έχει θα μπορούσε να είναι πάρα πολύ καλύτερος, δεν έχει δουλέψει όσο θα έπρεπε, τουλάχιστον έτσι έχω μάθει και από ανθρώπους γύρω από την ομάδα. Για να το κλείσουμε, δε με χαλάει αν μείνει, αλλά και να φύγει με μια καλή πρόταση δε θα είναι πρόβλημα κατά τη γνώμη μου.

Ουτε εγω πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο προβλημα.Θα ηταν αν ησουν τσιμα τσιμα με τον ανταγωνισμο εκει που θα μετρουσε η καθε λεπτομερεια για το ποιος θα παρει κεφαλι.Τωρα στ αρχιδια μας,χτιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ουτε εγω πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο προβλημα.Θα ηταν αν ησουν τσιμα τσιμα με τον ανταγωνισμο εκει που θα μετρουσε η καθε λεπτομερεια για το ποιος θα παρει κεφαλι.Τωρα στ αρχιδια μας,χτιζουμε.

Πάντως, τη χρονιά που πήρες την κούπα και μέτρησε κάθε λεπτομέρεια, βασικό Τσιντώτα είχες ουσιαστικά αφού έπαιξε τα περισσότερα παιχνίδια, ενώ ξεκίνησες με βασικό τον Ανέστη. 5 αγώνες έπαιξε ο Μπάρκας...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ρε παιδια δεν παμε να βγαλουμε τον Μπαρκα Μπουφον. Απλα λεμε οτι αφου θα παρει τοσα λεφτα ας παρει αντικατασταη εμπειρο με τα μισα λεφτω εστω. Παραλογο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρει αυτόν τον πιτσιρίκο από τη σλαβια πραγας που γράφατε, αν είναι ταλέντο μπορείς να τον πουλήσεις μελλοντικά με τα ίδια λεφτά πχ που θα πιάσει ο Μπάρκας. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
41 minutes ago, AlexKR21 said:

Παντως με 32χρονο Μπεργκ, Ζεραλδες δανεικο και αγυριστο, Μπαρκα και Λιβαγια στη βιτρινα για πουλημα σορρυ αλλα μονο ομαδα για την Αγια Σοφια δεν χτιζεις

17 Αυγουστου γινεται 33....! 17 Αυγουστου 1986 ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Hades said:

Ας πάρει αυτόν τον πιτσιρίκο από τη σλαβια πραγας που γράφατε, αν είναι ταλέντο μπορείς να τον πουλήσεις μελλοντικά με τα ίδια λεφτά πχ που θα πιάσει ο Μπάρκας. 

Οταν φευγει ο βασικος σου τερματζης οτι και να ειναι αυτος δεν παιρνεις ταλεντο ρε Αδη εναν βασικο παιρνεις με εμπειρια και κατα προτιμηση ξενο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

17 Αυγουστου γινεται 33....! 17 Αυγουστου 1986 ειναι.

Ε καλά, δε θα μας χαλάσει να έρθει ας είναι και 33. Για το ελληνικό πρωτάθλημα πλάκα θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Οταν φευγει ο βασικος σου τερματζης οτι και να ειναι αυτος δεν παιρνεις ταλεντο ρε Αδη εναν βασικο παιρνεις με εμπειρια και κατα προτιμηση ξενο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Τύπου Σορεντίνο ε?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε καλα δεν εχει φανει και σε κανενα αλλο πρωταθλημα. Δεν ερχεται και απο Α Ισπανιας...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 1989 generation said:

Πάντως, τη χρονιά που πήρες την κούπα και μέτρησε κάθε λεπτομέρεια, βασικό Τσιντώτα είχες ουσιαστικά αφού έπαιξε τα περισσότερα παιχνίδια, ενώ ξεκίνησες με βασικό τον Ανέστη. 5 αγώνες έπαιξε ο Μπάρκας...

Το συμπερασμα ποιο ειναι;Οτι δεν παιζει ρολο ο τερματοφυλακας;Η οτι ο Μπαρκας βραζει στο ιδιο καζανι με Τσιντωτα και Ανεστη;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Το συμπερασμα ποιο ειναι;Οτι δεν παιζει ρολο ο τερματοφυλακας;Η οτι ο Μπαρκας βραζει στο ιδιο καζανι με Τσιντωτα και Ανεστη;

Ότι στη μια χρονιά που έκανες πρωταθλητισμό και τελικά το πήρες, ο Μπάρκας ήταν τρίτος τερματοφύλακας ουσιαστικά. Άρα, μην τρελαθούμε ότι θα είναι φοβερή απώλεια αν φύγει. Ούτε να υποτιμάμε τόσο πολύ τον Τσιντώτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω αν θελουμε ή αν μπορουμε να παρουμε τον Μπεργκ, αλλα δεν μπορει οταν τον θελουν οι αλλοι να ειναι επιθετικος που σπερνει και ειδατε πως ανοιγουν την ψαλιδα, ενω οταν τον θελουμε εμεις να σκορπαμε λεφτα σε 32χρονους και παικτες μιας χρησης.

Καπου να το βρουμε λιγο δηλαδη.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×