Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

12 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Οταν φευγει ο βασικος σου τερματζης οτι και να ειναι αυτος δεν παιρνεις ταλεντο ρε Αδη εναν βασικο παιρνεις με εμπειρια και κατα προτιμηση ξενο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Και τον Μπάρκα σαν ταλέντο τον πήραμε σε ροστερ που δεν είχαμε τον σούπερ ντουπερ τερματοφυλακα και εξελίχθηκε 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Ότι στη μια χρονιά που έκανες πρωταθλητισμό και τελικά το πήρες, ο Μπάρκας ήταν τρίτος τερματοφύλακας ουσιαστικά. Άρα, μην τρελαθούμε ότι θα είναι φοβερή απώλεια αν φύγει. Ούτε να υποτιμάμε τόσο πολύ τον Τσιντώτα.

Ντεμπουτο Τσιντωτα μετα απο εντολη τιγρη σε παιχνιδι που αν κερδιζες ησουν απολυτο φαβορι για πρωταθλημα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q5_21kzDwhI

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Εγω δεν ξερω αν θελουμε ή αν μπορουμε να παρουμε τον Μπεργκ, αλλα δεν μπορει οταν τον θελουν οι αλλοι να ειναι επιθετικος που σπερνει και ειδατε πως ανοιγουν την ψαλιδα, ενω οταν τον θελουμε εμεις να σκορπαμε λεφτα σε 32χρονους και παικτες μιας χρησης.

Καπου να το βρουμε λιγο δηλαδη.

Εγώ πάντως με Μπογε και Μπεργκ είμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Εγω δεν ξερω αν θελουμε ή αν μπορουμε να παρουμε τον Μπεργκ, αλλα δεν μπορει οταν τον θελουν οι αλλοι να ειναι επιθετικος που σπερνει και ειδατε πως ανοιγουν την ψαλιδα, ενω οταν τον θελουμε εμεις να σκορπαμε λεφτα σε 32χρονους και παικτες μιας χρησης.

Καπου να το βρουμε λιγο δηλαδη.

Εγω το μονο θεμα που εχω με τον Σουηδο ειναι οτι δεν γινεται να τον αφησεις να κανει 45 μερες διακοπες.Δωσε κατι παραπανω φερτον απο τωρα αλλιως χαιρετα τον και ψαξε αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
6 minutes ago, Man Of Faith said:

Εγω δεν ξερω αν θελουμε ή αν μπορουμε να παρουμε τον Μπεργκ, αλλα δεν μπορει οταν τον θελουν οι αλλοι να ειναι επιθετικος που σπερνει και ειδατε πως ανοιγουν την ψαλιδα, ενω οταν τον θελουμε εμεις να σκορπαμε λεφτα σε 32χρονους και παικτες μιας χρησης.

Καπου να το βρουμε λιγο δηλαδη.

Γελαγαμε με το ενδιαφερον του γαυρου παντως που θα εκσαγε τοσα λεφτα παντως για τον παππου. Εχουν περασει και 3 χρονια απο τοτε που εφυγε και εχει να παιξει ποδοσφαιρο σε κανονικη ομαδα και πρωταθλημα 3 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Ντεμπουτο Τσιντωτα μετα απο εντολη τιγρη σε παιχνιδι που αν κερδιζες ησουν απολυτο φαβορι για πρωταθλημα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q5_21kzDwhI

Δηλαδή από το ντεμπούτο τον κρίνεις αν ήταν καλός? Γιατί δε μου βάζεις τότε και το Μπάρκα πρόπερσι στο Καυταντζόγλειο για παράδειγμα? Και το εντολή τίγρη τί σημαίνει? Μήπως φέτος, ακόμα και όταν ήταν φανερά ντεφορμέ, δεν έπαιζε βασικός ο Μπάρκας επειδή είχε βγει στη βιτρίνα για πώληση με εντολή τίγρη όπως ακουγόταν? Σου ξαναλέω, 3 χρόνια στην ΑΕΚ, με αντιπάλους Ανέστη, Βούρα και Τσιντώτα και βασικός ήταν μόνο την μία. Δεν είναι τυχαίο. Και μην τον ξεγράφετε τον Τσιντώτα. Σώμα καλό για τέρμα έχει κι αυτός και ένα χρόνο μεγαλύτερος από το Μπάρκα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Hades said:

Και τον Μπάρκα σαν ταλέντο τον πήραμε σε ροστερ που δεν είχαμε τον σούπερ ντουπερ τερματοφυλακα και εξελίχθηκε 

Καποιον κανονικο τερματοφυλακα βασικο εμπειρο απο την αρχη και οχι πειραματα ταλεντα και στοιχηματα μπορει να εχει αυτη η ομαδα με 30εκ εσοδα απο τσλ και με πωληση τερματζη βασικου με 10εκ οπως λενε? Αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Εγω δεν ξερω αν θελουμε ή αν μπορουμε να παρουμε τον Μπεργκ, αλλα δεν μπορει οταν τον θελουν οι αλλοι να ειναι επιθετικος που σπερνει και ειδατε πως ανοιγουν την ψαλιδα, ενω οταν τον θελουμε εμεις να σκορπαμε λεφτα σε 32χρονους και παικτες μιας χρησης.

Καπου να το βρουμε λιγο δηλαδη.

Συμβαινει και ακριβως το αντιθετο.

Το λεω γιατι ειδικα σε τετοια θεματα θεωρω εαυτον 100% αντικειμενικο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω το μονο θεμα που εχω με τον Σουηδο ειναι οτι δεν γινεται να τον αφησεις να κανει 45 μερες διακοπες.Δωσε κατι παραπανω φερτον απο τωρα αλλιως χαιρετα τον και ψαξε αλλον.

τι 45 μερες ρε συ? 3 χρονια διακοπες κανει

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά, αναρωτιόμαστε αν θα είναι σωστή κίνηση να πάρουμε το Μπεργκ?? Για ελληνικό πρωτάθλημα μιλάμε παιδιά, το πλέον υποτιμημένο της Ευρώπης, που ο προπονητής του νταμπλούχου που δήθεν πάει για cl, φεύγει την παραμονή της έναρξης της προετοιμασίας να πάει στην Αλ Αχλί. Για ένα πρωτάθλημα της πλάκας. Κάπου να κατανοούμε και πού βρισκόμαστε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Δηλαδή από το ντεμπούτο τον κρίνεις αν ήταν καλός? Γιατί δε μου βάζεις τότε και το Μπάρκα πρόπερσι στο Καυταντζόγλειο για παράδειγμα? Και το εντολή τίγρη τί σημαίνει? Μήπως φέτος, ακόμα και όταν ήταν φανερά ντεφορμέ, δεν έπαιζε βασικός ο Μπάρκας επειδή είχε βγει στη βιτρίνα για πώληση με εντολή τίγρη όπως ακουγόταν? Σου ξαναλέω, 3 χρόνια στην ΑΕΚ, με αντιπάλους Ανέστη, Βούρα και Τσιντώτα και βασικός ήταν μόνο την μία. Δεν είναι τυχαίο. Και μην τον ξεγράφετε τον Τσιντώτα. Σώμα καλό για τέρμα έχει κι αυτός και ένα χρόνο μεγαλύτερος από το Μπάρκα είναι.

Δεν πηγαινες για πρωταθλημα οταν επαιζε ο Μπαρκας με Ηρακλη.Το με εντολη τιγρη στο αναφερω γιατι ετσι ηταν,τα χε σπασει με τον Γκουφυ στις διαπραγματευσεις και εδωσε χαρτακι να παιξει Τσιντωτας.Και μιλαμε για παιχνιδι που κανονικα επρεπε να το χει δεσει απο παντου αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια.Στο εβαλα το βιντεο για να δεις οτι πολυ ευκολα ο τερματοφυλακας μπορει να σου κοστισει ενα πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Μπαρκα δικαιωμα του καθενος να εχει μια αποψη.

Αλλοι τον θεωρουν παραπλισιο με Τσιντωτα, αλλοι σαφως καλυτερο. Εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια παντως, χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και καμια τρελη εγγυηση μεχρι τωρα.

Παντως για τον Τσιντωτα προσωπικα αμφιβαλλω ακομα κι αν κανει για παγκο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

τι 45 μερες ρε συ? 3 χρονια διακοπες κανει

Ετσι καναν και οι Βουλγαροι με τον Βερνμπλουμ και τους ηρθε ωραιος ηλιοκαμμενος πηρε και τον τενοντα στο χερι και ηρεμησαν ολοι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν πηγαινες για πρωταθλημα οταν επαιζε ο Μπαρκας με Ηρακλη.Το με εντολη τιγρη στο αναφερω γιατι ετσι ηταν,τα χε σπασει με τον Γκουφυ στις διαπραγματευσεις και εδωσε χαρτακι να παιξει Τσιντωτας.Και μιλαμε για παιχνιδι που κανονικα επρεπε να το χει δεσει απο παντου αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια.Στο εβαλα το βιντεο για να δεις οτι πολυ ευκολα ο τερματοφυλακας μπορει να σου κοστισει ενα πρωταθλημα.

Η Τρίπολη είναι ένα παιχνίδι που όλη η αμυντική γραμμή παίζει πρώτη φορά και όλη η ομάδα είναι ανύπαρκτη. Δεν πίεζες 90 λεπτά, έχανες συνεχώς γκολ και στο έπνιξε το τέρμα. Δεν το έχασε αυτός εκεί, το έχασε όλη η ομάδα όπως κατέβηκε. Και δυστυχώς αυτά τραβάμε, να έχουμε τις εντολές του κάθε προέδρου, γι αυτό βλέπουμε βασικούς τους Μάνταλους και κατά καιρούς άλλους, όπως ο Γαλανόπουλος..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν θα με χαλαγε ο Μπεργκ αν μπορουσαμε να τον φερουμε.Και ουτε θα  ξοδευομασταν πολυ πιστευω γιατι αν ερχοταν σε μας σιγουρα δεν θα ερχοταν με τα λεφτα που ακουγονταν στους αλλους.

Αν μπορεις να φερεις καλυτερο του βεβαια και νεοτερο δεν θα τον ηθελα.Αλλα κατι τετοιο δεν παιζει.

Επισης αν τον φερεις ειναι και επικοινωνιακη νικη οπως και να το κανουμε.Μετρανε καπου κι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε ότι το δίδυμο Κλωναρίδη-Μπεργκ έκανε όργια στη βαζέλα, πώς θα χωρέσει εκεί ο Μάνταλος μου λέτε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Η Τρίπολη είναι ένα παιχνίδι που όλη η αμυντική γραμμή παίζει πρώτη φορά και όλη η ομάδα είναι ανύπαρκτη. Δεν πίεζες 90 λεπτά, έχανες συνεχώς γκολ και στο έπνιξε το τέρμα. Δεν το έχασε αυτός εκεί, το έχασε όλη η ομάδα όπως κατέβηκε. Και δυστυχώς αυτά τραβάμε, να έχουμε τις εντολές του κάθε προέδρου, γι αυτό βλέπουμε βασικούς τους Μάνταλους και κατά καιρούς άλλους, όπως ο Γαλανόπουλος..

Στο πρωτο γκολ εγω πιστευω οτι αν ηταν ο Μπαρκας εκει ειτε θα ειχε μπλοκαρει τη μπαλα ειτε θα την ειχε αφησει να περασει παραλληλα.Και δεν θα θυμοτανε κανεις τη φαση,ουτε θα μας φαινοταν σαν κατι εντυπωσιακο.Γι αυτο ξαναλεω,δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα στο θεμα τερματοφυλακα,πολλα φαινονται ευκολα ενω δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 1989 generation said:

Τώρα σοβαρά, αναρωτιόμαστε αν θα είναι σωστή κίνηση να πάρουμε το Μπεργκ?? Για ελληνικό πρωτάθλημα μιλάμε παιδιά, το πλέον υποτιμημένο της Ευρώπης, που ο προπονητής του νταμπλούχου που δήθεν πάει για cl, φεύγει την παραμονή της έναρξης της προετοιμασίας να πάει στην Αλ Αχλί. Για ένα πρωτάθλημα της πλάκας. Κάπου να κατανοούμε και πού βρισκόμαστε δηλαδή.

Ναι, έχω σοβαρές ενστάσεις. Ο παίχτης πέρασε τα καλά του χρόνια στο ελληνικό πρωτάθλημα (στο πλέον υποτιμημένο όπως γράφεις), ενώ εδώ και 2 χρόνια έφυγε για Αραβία. Δεν βρέθηκε κανείς να του δώσει σοβαρό συμβόλαιο στα 30-31 του τότε. Για μένα είναι υπερεκτιμημένος για κάποιον λόγο στην Ελλάδα. Δεν λέω ότι είναι κακός παίχτης, λέω ότι δεν είναι αυτό το γουάο που έχουν στο μυαλό τους αρκετοί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω το θεμα Μπεργκ ονειρα θερινης νυκτος.

Αν ερθει πχ θα ερθει αλα Χουλτ στο ακριβοτερο, δλδ λογω Αθηνας. Αποφευγοντας ταυτοχρονα να παει στον γαυρο.

Αλλα να πετας 700 χιλιαρικα που θα επαιρνες παραπανω για να πας Αθηνα αλλα και οχι γαυρο και ταυτοχρονα να μην βρεις κατι αλλο που να σε ικανοποιει μεχρι τελος Αυγουστου, τα βρισκω ολιγον ονειρωξεις.

Εχεις να δωσεις 800 για φορ κυριε; Φερε αλλον και ασε τους Μπεργκ στα τελη Αυγουστου. 

Εκτος αν απλα κοροιδευεις ως συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

Για περί Μπάρκα-Τσιντωτα σοβαρός προπονητής τερματοφυλάκων εχει πει (παρουσία μου) ότι ο δεύτερος είναι καλύτερος και ότι αν πάρει ρυθμό αγώνων θα ξεφύγει...

Όσο για τον επιθετικό συμφωνω ότι θα τραβήξει μέχρι τέλη Αυγούστου και πιστεύω ότι θα περιμένουν πάλι Αραουχο αν και ο Μπεργκ σε περίπτωση που το αποφασίσει για Αθήνα σώνει και ντε δεν έχει άλλη εναλλακτική. Και για να τον ανεβάσω σε όσους δεν τον γουστάρουν είχε ρίξει και χλεπιδι σε Μάνταλο την ώρα του αγώνα  (για όσους το θυμούνται)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παντως ο Μπεργκ στο UAE Arabian Gulf League ( γελαει ο κοσμος ) 10 γκολ εβαλε στα 19 παιχνιδια περσυ....μηπως τον εχουμε θεοποιησει λιγο? Αν ειχε τοσο ευκολο το γκολ ε θα εβαζε 30 ξερω εγω στο πρωταθλημα με τις μεικτες πετρελαικων μισθοφορων.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναλεω.Αλλο να παρεις Αραουχο τελευταια μερα τον Αυγουστο που θα χει κανει προετοιμασια με Λας Παλμας και αλλο να παρεις Μπεργκ που θα χει κανει 45 μερες διακοπες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

Συμβαινει και ακριβως το αντιθετο.

Το λεω γιατι ειδικα σε τετοια θεματα θεωρω εαυτον 100% αντικειμενικο.

Εννοεις να το λενε αυτο οι γαυροι και οι παοκτσηδες αν τον παρουμε εμεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παντως αν ειναι να μην παρει ΚΑΝΕΝΑΝ ε τοτε θελω Μπεργκ με τα 1000 δεν το συζηταμε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Εννοεις να το λενε αυτο οι γαυροι και οι παοκτσηδες αν τον παρουμε εμεις;

Οχι εννοω οτι οταν ηταν να κλεισει γαυρο διαβαζα σχολια περι του σιγα την γερονταρα και ειμαι βεβαιος οτι καποιοι απο τους ιδιους αν τελικα παει ΑΕΚ θα χοροπηδανε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×