Jump to content

Τίγρη όταν φύγεις...Ντεμη οταν ερθεις...


stavros 9-11
 Share

Τίγρης ή Ντέμης;   

1 member has voted

  1. 1. Καταλληλότερος για την ΑΕΚ

    • Ντέμης Νικολαίδης
      13
    • Δημήτρης Μελισσανίδης
      34

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το μουνι ο φιλιππου παντως Α1 σε ειχε. Δεν σε φουνταρε στα ερασιτεχνικα ώστε να σε παρει τζαμπα. Λεω γω τωρα

.

 

Για το γηπεδο... Δεν ξερω, δικαιουμαι να εχω τις ενστασεις μου μεχρι να φανει η πρωτη μπουλντοζα.

Αυτο λεω..πηρε και πρωταθλημα αλλα τον βριζαμε...

τον μελ θα τον κρινουμε σε 2 χρονια αν εχουν γινει αυτα που λεει..τωρα ειναι νωρις...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα λετε οι ''δυο'' πλευρες ... αυτο που σκεφτομαι ειναι αν πρεπει να παω στο αλεω να δω αυτο το τσιρκο την κυριακη που λεμε ομαδα μας ή να τους γραψω γενικα στ αρχιδια μου απο εδω και περα και να ασχοληθω και παλι οταν δω φως .

 

θεωρητικοποιουμε και υπεραναλυουμε τον ιδιο ακριβως κακομοιρισμο χρονια τωρα που εχει καταντησει κουραστικο για ολους μας ..

 

και ειναι τοσο μπουρδελο το ειναι μου με την ΑΕΚ που το πιθανοτερο ειναι την κυριακη το πρωι να εχω δευτερες σκεψεις ..

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά για μια ήττα από τον Αγροτικό Αστέρα;

 

Όταν μεσουρανούσε η ΑΕΚ είχε χάσει από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

 

Ψυχραίμια.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχει σημασια ποιος εχει δικιο η οχι, συμφωνω ειναι ταξιδι χωρις επιστροφη και δεν θελω αν σκεφτομαι καν την μη επιστροφη οποτε πιστευω οτι δεν εχουμε επιλογη αυτη την στιγμη υπομονη και βλεπουμε.

 

Noμιζω οτι δυστυχως για την ΑΕΚ αυτος που εχει δικιο εισαι εσυ σε αυτο το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ο διάλογος θριάμβευσε για άλλη μια φορά.

 

Περήφανος ο Ξανθός Κλεάνθης κι ο Μαξ Βέμπερ :drinks:

Link to comment
Share on other sites

MΠΑΧΑΧΑ

 

Βασικά δεν διάβασα τα εντός, αλλά μόνο την επικεφαλίδα...

 

Χθες: "Πουσταρα παρε τον πούλο"

 

Σήμερα: "Μήπως γατοφέρνει?"

 

Αύριο γαμάμε καμια θύελλα βαρυπόμπης κι αναμένω: "Άφες αυτοίς, τιγρόμορφε παντοκράτωρα, ου γαρ οιδασι τι ποιούσι"

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μη με ζαλιζετε γιατι θα το γυρισω παλι στο παλιο και θα κλαιγεστε. Τιγρακια α τιγρακια.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μη με ζαλιζετε γιατι θα το γυρισω παλι στο παλιο και θα κλαιγεστε. Τιγρακια α τιγρακια.

 

Αμα μπορείς γύρνα το και να δεις τι σε περιμένει ρε. Θα σε βρω σε ΚΜΜΜΜ και θα φας μόνος σου μια προβατίνα με το ζόρι και τα κουδούνια. Άντε κάντο και θα σε κάνω νοικοκύρη εγώ. Φιρφιρη.

Link to comment
Share on other sites

Που ηταν ο χρηστης αλατι στις ΚΜΜΜΜ κυρια Σταη μου; γιατι δεν ηρθε στην ταβερνα κυρια Σταη μου;

Link to comment
Share on other sites

Που ηταν ο χρηστης αλατι στις ΚΜΜΜΜ κυρια Σταη μου; γιατι δεν ηρθε στην ταβερνα κυρια Σταη μου;

 

Μη και δεν ήξερε τίποτα ? Μην και έπαιζε την επαγγελματική ζωή του ? (χρήστες Zastro και Κομπότη δώστε εξηγήσεις).

Αν το ήξερα (και ειδικά ότι θα είναι η Βόρειος Ελλάς κι εσύ) θα ήμανε παρών.

Σε εκτιμώ , το ξέρεις και γι αυτό με πειράζεις με τα γατιά και τα μελίσσια ενίοτε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

155_1_1625.jpg

 

Μια χαψια θα τον κανει τον ΓΑΥΡΟ ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ ρε !!! xD

 

Καλη χρονια σε ολους με υγεια παιδια να ειστε καλα ολοι τα λεμε του χρονου...:tease:

Link to comment
Share on other sites

Μη και δεν ήξερε τίποτα ? Μην και έπαιζε την επαγγελματική ζωή του ? (χρήστες Zastro και Κομπότη δώστε εξηγήσεις).

Αν το ήξερα (και ειδικά ότι θα είναι η Βόρειος Ελλάς κι εσύ) θα ήμανε παρών.

Σε εκτιμώ , το ξέρεις και γι αυτό με πειράζεις με τα γατιά και τα μελίσσια ενίοτε.

 

Υπαρχει κατι που συμβαινει στη ζωη των χρηστων του ΚΜ και δεν το γνωριζει πληρως ο χρηστης Ζαστρο;

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Χάμπε. Καλή χρονιά ρε. Είπα να αποφύγω τη γυναίκα μου και τη μουρμούρα της και μου έτυχες εσύ ρε. Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

155_1_1625.jpg

 

Μια χαψια θα τον κανει τον ΓΑΥΡΟ ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ ρε !!! xD

 

Καλη χρονια σε ολους με υγεια παιδια να ειστε καλα ολοι τα λεμε του χρονου...:tease:

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Διαλύθηκε το χαζοχαρούμενο σκηνικό

 

 

Του Ν. Ασημακόπουλου

 

 

Χειρότερες από τον αποκλεισμό της ΑΕΚ είναι οι αντιδράσεις των ανθρώπων της και του μιντιακού συστήματος που τους στηρίζει μετά το 2-0 από τον Αγροτικό Αστέρα.

 

Δεν είναι μόνο ο Τραϊανός Δέλλας που κάθε μέρα απογοητεύει και περισσότερο, όχι τόσο με τη δουλειά που μπορεί ή δεν μπορεί να κάνει αλλά με τις δημόσιες τοποθετήσεις του.

 

Εκεί, λοιπόν, δείχνει άνθρωπο ο οποίος περιορίζεται στα τετριμμένα τού στιλ… «Ντροπή» και «Πρέπει να σοβαρευτείτε» και «Αυτό το πράγμα δεν είναι ΑΕΚ» – δείγμα πως δεν καταλαβαίνει πως η πρώτη και βασική ευθύνη είναι δική του, από τη στιγμή που εκείνος διάλεξε το υλικό με το οποίο υπολόγιζε να τελειώσει τη χρονιά.

 

Ενώ δηλαδή πήρε μια ομάδα που πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα το είχε κιόλας κατακτήσει, το μόνο που κατάφερε μέχρι τώρα είναι να φτιάξει ένα σύνολο επαγγελματιών ποδοσφαιριστών που στα περισσότερα ματς δεν βλέπονται έχοντας απέναντί του ερασιτέχνες.Μάλιστα, έχασε κι ένα κύπελλο το οποίο κατασκευάστηκε ειδικά για να το σηκώσει η ΑΕΚ!

 

Ο τρόπος με τον οποίο χάνει την ψυχραιμία του σε όλα τα ματς που η ομάδα του δεν νικάει ή δεν πάει καλά είναι χαρακτηριστικός και της αδυναμίας του να σηκώσει το βάρος μιας ευθύνης που για κάποιον άλλο προπονητή θα ήταν παιχνιδάκι.

 

Από κοντά κι ο Λυμπερόπουλος, ο οποίος έπαιξε πρώτο ρόλο στην προσπάθεια να παρουσιάσει η ΑΕΚ ένα ελκυστικό πρόσωπο που θα μάζευε κόσμο στο γήπεδο όχι από οπαδικό καθήκον και… «άντε να στηρίξουμε την ομάδα στα δύσκολα», αλλά ανθρώπους οι οποίοι θα πήγαιναν να χαρούν και να φύγουν στο τέλος γεμάτοι.

Οσο για τον Μελισσανίδη, καθισμένος αναπαυτικά στο συννεφάκι που του έφτιαξαν οι αυλοκόλακες, νόμισε ότι θα κάνει περίπατο με τα ψέματα!

Χαμπε εσυ?xD

 

Η ΑΕΚ απέτυχε, λοιπόν, σε όλο το κομμάτι και μάλιστα κάτω από τις… ταρατατζούμ διθυραμβικές κριτικές ενός μεγάλου κομματιού ΜΜΕ, που, επειδή μέχρι τώρα η ομάδα δεν έχανε, θεωρούσε χρέος του να λιβανίζει.

 

Ξαφνικά, ανακάλυψαν όλοι αυτοί ότι το πράγμα δεν τραβάει και πως χρειάζονταν κάποια άλλα πράγματα να γίνουν στην αρχή της σεζόν, όταν όλα τα σκέπαζε η χρυσόσκονη και το όνειρο για την «Αγια-Σοφιά».

Link to comment
Share on other sites

Ας τους πει καποιος οτι η φραση "αυτο δεν ειναι ΑΕΚ" εχει χασει το νοημα της πλεον. Φυσικα και δεν ειναι ΑΕΚ ρε ηλιθιοι από τη στιγμη που επεσε ηθελημενα στη Β και στη συνεχεια πτωχευσε. Φυσικα και δεν ειναι ΑΕΚ ο οργανισμος που δε μπορει να βρει ακρη με αντιπαλους νεκροθαφτες και σουβλατζηδες. Φυσικα και δεν ειναι ΑΕΚ η ομαδα που κουτσοι-στραβοι προσκυνανε καποιον που μεχρι στιγμης δεν προσεφερε τιποτα εκτος από εναν υποβιβασμο και μια πτωχευση.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους αντιφρονούντες του ΚΜ (όχι 100%). Αλλά κάτι τέτοιοι τύποι σαν το βρωμόσκυλο τον Ασημακόπουλο δεν πρέπει να πιάνουν στο στόμα τους την ΑΕΚ. Αυτοί είναι οι σαλίγκαροι για όσους δεν έχουν καταλάβει τα γραφόμενά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

...2,3 απλά πραγματάκια θέλουμε.

 

-Ποδοσφαιριστές για την ΑΕΚάρα! Ξέρεις, κάνε εκεί τα κουμάντα σου με κάναν μάνατζερ και φέρε μας λαβράκια. Είσαι ο πρόεδρος που έφερε τον μεγάλο Νάτσο Σκόκο στην ΑΕΚ. Το 'χεις. Είχες φέρει και άλλες παιχτούρες. Γενικά απέδειξες ότι καμία σχέση δεν είχες με τις αναλαμπές του απέθαντου Ντούσαν Μπαγεβιτς και ότι με σένα στο τιμόνι δεν θα διαβάζαμε ποτέ για πρεζάκια ποδοσφαιριστές στην ΑΕΚ.

 

-Από έσοδα μη σκας. Το χεις κι εκεί! Η ομάδα θα ανέβει Α εθνική, χρέη δεν έχει, βάλε εκεί κάνα κλαψομούνικο άσμα, στην ανάγκη χώσε πάλι το μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω. Θα έρθει ο κόσμος στο ΟΑΚΑ. Πρωτάθλημα μπορεί να μη πάρουμε αλλά τουλάχιστον θα έχουμε λίγο ομάδα της προκοπής.

 

-Τώρα θα μου πεις για τη σελέμπριτι ΑΕΚ που ήθελες να κάνεις... οκ Ντέμη εκεί τα σκάτωσες αλλά πλέον έχουμε κρίση και οι σελεμπριτάδες πέθαναν. Είναι της μόδας να είσαι προβληματισμένος. Πόνταρε εκεί! Αναγέννηση της Ελλάδας-Αναγέννηση της ΑΕΚ!

 

Ντέμη Όταν Έρθεις, το ΚΜ θα είναι δίπλα σου!

 

ΥΓ: Το τόπικ είναι χιουμοριστικό και ως ένα βαθμό ενέχει στοιχεία αυτοσαρκασμού. Θα αυτοκαταστραφεί εντός ολίγων ωρών. Περιμένουμε το χρήστη Ζάστρο να γράψει καμια ατάκα και θα το συγχωνεύσουμε στην παρελθοντολογία αργότερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ντεμη οταν ερθεις παρουσιασε μια μακετα για γηπεδο 55,011 θεατων στον ΟΔΔΥ.

Επισης Ντεμη φερε Αρσεν Βενγκερ στην ΑΕΚ μιας και με την Αρσεναλ ειχες ηδη κανει επαφες.

Ντεμη θελουμε ροκ ΤιΣερτς απο τον προεδρο μας και οχι παλιομοδιτικα σακακια τσαλακωμενα και φαρδια.

Θελουμε την ΑΕΚ που αγαπησαμε με τους παιχτες που ηταν και ενιωθαν σταρς. Θελουμε Τζεμπουρ και Σκοκο, Τοζερ και Ταχτσιδη, Κονε και Πλιατσικα με μαλλι πλατινε, αντι των ξενερωτων Μπακακη, Μανταλο Φρεντι Κρουγκερ και Λαμπροπουλου.

Τελος Ντεμη δεν ξεχναμε πως με εσενα κατεβασαμε την νεοτερη ηλικιακα ομαδα στο ΤσουΛου και καναμε δυο νικες.

Ντεμη σε ευχαριστουμε

Edited by Bukowski
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα τόπικ χιουμοριστικά είναι..

Γήπεδο, πρωτάθλημα, τσουλού , προγραμματισμός...

 

Λιγα για το τοπικ μου.

Το γεγονος βεβαια πως ο Σταυρος ενιωσε την αναγκη να εξηγησει πως το παρον τοπικ ειναι χιουμοριστικο, αβιαστα με ωθει στο συμπερασμα πως τα ματια του τιγρη ειναι πανω στο ΚΜ....

Χμμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×