Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι εννοει το Μιαου ο γιατρος. Εχω ακουσει διαφορες εκδοχες κατα καιρους για το sportstriunfo. Απο Φουστερη και Γαλατση μεχρι και το συχωρεμενο τον Γιαννη τον Ξενακη ειχανε μπλεξει. Αλλα εδω ο Στυλιανοπουλος λεει για επικηρυγμενο δημοσιογραφο που ειναι αντιμελισσανιδικος, ενω το συγκεκριμενο μπλογκ ειχε ξεσκισει Ντεμη-Θανοπουλο-Αδαμιδη προτασσοντας τον τιγρη σαν τη μοναδικη λυση των αιωνων στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε των τελευταίων μηνών τα σχόλια στο συγκεκριμένο μπλογκ και θα καταλάβεις με ποιου δημοσιογράφου μοιάζει η γραφή και ειδικά όταν αναφέρεται σε Μελισσανίδη-Λυμπε-Λυσσανδρου. Διάβασε ένα πρόχειρα σου παραθέτω  πχ εκεί που αναφέρεται στον γερασμενο Μελισσανίδη που ξαφνικά λόγω ΕΣΠΑ και νόμου περι αφορολόγητου μεγαλοεπιχειρηματιών με τη δημιουργία μουσείων .. αποφάσισε στα γεράματα να γίνει..μουσειαρχης.     Κάποιος είχε γράψει παλιότερα σε άλλο μεγάλο μέσο , καλό το αφορολογητο μουσείο προσφυγικού ελληνισμού που θα κάνει στην Αγια Σοφιά αλλά και αγωνιστικά την ΑΕΚ ο Μελισσανίδης οφείλει ..κλπ κλπ 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε οτι ο Μελισανιδης δεν θα μπορούσε η δεν έχει να σπρωξει μερικα εκατομμυρια ( για παραδειγμα 10 ) σε βαθος  χρονου για να εχει ανταγωνιστικη ομαδα ?

Δηλαδη να μαστε σοβαροι, ο τυπος εχει λεφτα πολυ περισσοτερα απο οσα φανταζεστε. Το θεμα του μελισσανιδη ειναι οτι η ΑΕΚ γι αυτον ειναι μπιζνα ( οπως για ολους ) και αν σπρωχνει λεφτα δεν θα μπορεσει να πουλησει μετα.

Θελει το γηπεδο να βγει με τη μικροτερη δυνατη χρηματοδοτηση, προπονητικο και ομαδα χωρις χρεη. -

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Πιστεύεται οτι ο Μελισανιδης δεν θα μπορουσε η δεν εχει να σπρωξει μερικα εκατομμυρια ( για παραδειγμα 10 ) σε βαθος  χρονου για να εχει ανταγωνιστικη ομαδα ?

Δηλαδη να μαστε σοβαροι, ο τυπος εχει λεφτα πολυ περισσοτερα απο οσα φανταζεστε. Το θεμα του μελισσανιδη ειναι οτι η ΑΕΚ γι αυτον ειναι μπιζνα ( οπως για ολους ) και αν σπρωχνει λεφτα δεν θα μπορεσει να πουλησει μετα.

Θελει το γηπεδο να βγει με τη μικροτερη δυνατη χρηματοδοτηση, προπονητικο και ομαδα χωρις χρεη. -

 

Εγώ απλά πιστεύω ότι δεν θέλει να βάλει λεφτά από την τσέπη του, κι επειδή δεν είμαι φαν του μοντέλου "μπαμπάς βάζει από την τσέπη" (unpopular opinion), δεν με πειράζει.

Από εκεί και πέρα το ότι χρησιμοποιεί τα έσοδα της ομάδας για το γήπεδο αντί για το αγωνιστικό, για μένα είναι ανεπίτρεπτο, γιατί μεταξύ άλλων ποτέ δεν μας είπε τέτοιο πράγμα. Λογικό, γιατί δεν θα ήταν και πολύ δημοφιλής δήλωση.

Εν κατακλείδι, λίγο με ενδιαφέρει πόσα λεφτά έχει κι τι κάνει στη ζωή του, με ενδιαφέρει το ότι υποστήκαμε πεσάδα (γνώμη μου) για να φτιάξουμε γήπεδο, το οποίο δεν μας είπε κανείς ότι θα γίνει από τα έσοδα της ομάδας, και πέρασε και δεκαετία σχεδόν.

Επίσης πιστεύω ότι η ασχολία του με την ομάδα είναι παράπλευρη και απλά νομίζει ότι σκαμπάζει από μπάλα. #not

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, XAMΠOΣ said:

Μαντεψετε ποιος τα εχει πει αυτα? Πηγη.....καποιος απο εδω μεσα....?

Δεν ξερω αν εχουν ξαναγραφτει τα βαζω εδω μαζεμενα ετσι να υπαρχουν

Δέκα ώρες νωρίτερα από το ποστ σου στη σελίδα 111 του τόπικ. :D

  •  
Quote

 

Κυκλοφόρησαν στο διαδίκτυο ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΗ (και ΚουΜου(ν)ιστική) ΠΗΓΗ, οι οφ δη ρέκορντ ατάκες Τίγρη στη γνωστή συνάντηση στη συλλογή με τα σαράβαλα.

Τις παραθέτουμε απλά :

  Quote

 

"Είστε πεπόνια ρε. Δεν ξέρετε μπάλα. Τί πάει να πει μεταγραφές; Ότι θέλω εγώ θα δώσω. Εγώ άνοιξα τα τρελάδικα. Γράφετε μαλακίες φούμαρα. Κοροϊδεύετε τον κόσμο. Σοτηράκηδες είστε. Σότο πουλάτε. Είδατε λίγο τυρί στο τσουτσούνι σας και γίνατε τυρέμποροί."

"Τι γαμιέστε με τον Λυμπερόπουλο ρε; Τι σας έχει κάνει; Ρε μαλάκα είναι καλό παιδί ο Λυμπερόπουλος. Τίμιος, εργατικός, νοικοκύρης. Δεν είμαστε Μπαρτσελόνα ρε. Πήγαμε σε 4 τελικούς, πήραμε τον ένα. Παίξαμε τσουλου, παίξαμε γουλου. Είναι λίγα αυτά ρε πεπόνια; Φτιάχνουμε γήπεδο, πήρα 100 στρέμματα στο Σπάτο και φτιάχνω άλλα δυο γήπεδα, η ομάδα δε χρωστάει μια. Τι γαμιέστε συνέχεια ρε;"

"Καμία ΑΕΚ δεν ενδιαφέρεται για τον Αραούχο. Για γιαούρτια είναι όποιος τα γράφει αυτά. Κοροϊδεύει τον κόσμο. Ασχολείται ρε η ΑΕΚ με τον Αραούχο; Δεν ξέρετε τι γράφετε. Πού τον είδατε τον Αραούχο; Εγώ δε τσιμπάω μ αυτές τις μαλακίες που γράφετε. Δεν θα μου πείτε εσείς πόσες μεταγραφές θα κάνω."

 

:ph34r:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Νονός said:

Δέκα ώρες νωρίτερα από το ποστ σου στη σελίδα 111 του τόπικ. :D

  •  

 

Xαχαχαχαχα σωστος !!! Να μου ξεφυγε του Βαργκας πριν 15 μερες που εβαλε ο Στυλ το δεχομαι αλλα οτι μου ξεφυγε το δικο σου ειμαι απαραδεκτος:wacko:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Xαχαχαχαχα σωστος !!! Να μου ξεφυγε του Βαργκας πριν 15 μερες που εβαλε ο Στυλ το δεχομαι αλλα οτι μου ξεφυγε το δικο σου ειμαι απαραδεκτος:wacko:

Το "θέμα" δεν ήτανε το προ καιρού ποστ του Βάργκας από το soutientriumph,gr -πως λέγεται αυτό- αλλά η δημοσίευση των δηλώσεων από την ενδοΚουΜου(ν)ιστική "πηγή" στα σόσιαλ μήντια. Είμαι στο ΔΣ του φαν κλαμπ των ταλιμπάν της συγκεκριμένης "πηγής" και -καταλαβαίνεις ...- ήταν "ζήτημα τιμής" να υπογραμμίσω την από μέρους μου δημοσίευση.

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
14 hours ago, The Magician said:

Δεν νομιζω οτι εννοει το Μιαου ο γιατρος. Εχω ακουσει διαφορες εκδοχες κατα καιρους για το sportstriunfo. Απο Φουστερη και Γαλατση μεχρι και το συχωρεμενο τον Γιαννη τον Ξενακη ειχανε μπλεξει. Αλλα εδω ο Στυλιανοπουλος λεει για επικηρυγμενο δημοσιογραφο που ειναι αντιμελισσανιδικος, ενω το συγκεκριμενο μπλογκ ειχε ξεσκισει Ντεμη-Θανοπουλο-Αδαμιδη προτασσοντας τον τιγρη σαν τη μοναδικη λυση των αιωνων στην ΑΕΚ.

Με τον Χαραλαμπόπουλο είχε μεγάλη κόντρα, και δικαστική αλλά αυτός δεν ασχολείται με ποδόσφαιρο. Ο Σαμπράκος που είναι αντι-μελισσανιδικός γενικά δεν αρθρογραφεί για την αεκ...ο μόνος που γράφει κατά της διοίκησης μελισσανίδη και με το βαμβάκι, είναι ο Μιαούλης.

Επιπλέον, ρε παιδιά, αν αυτοί οι διάλογοι ισχύουν, λογικό δεν είναι να βγήκαν από κάποιον που ήταν εντός; Άρα, επικυρηγμένος και καλεσμένος;

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μας πούλησε ο αλήτης,μιλούσε για χτίσιμο ομάδας πρωταθλητισμού και δεν έχει πάρει ΕΝΑΝ παίκτη απο το πανω ράφι.ΓΑΜΩ ΤΟ ΛΥΜΠΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ευχαριστουμε προεδρΑ για τα 6εκ ευρω της οψιον του Πονσε που τελικα δεν ηθελε ο αλητης και εφυγε. Περιμενουμε να φερεις καποιον αλλον με 6εκ ευρω και να θελει να παιξει στην ΑΕΚΑΡΑ που εχεις βαλει και στην ΕLITE !!

To 1.5 εκ απο Ιμπισεβιτς που σου ειχε μεινει στο συρταρι στο χαριζω να παρεις καλυτερη ποιοτητα μουσαμα για το στεγαστρο για δεις πως εκτιμαμε εμεις οι αγνοι φιλαθλοι.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οι οψιόν αγοράς για ποιο λόγω μπαίνουν,είναι λεφτά που δεν μπορούμε να δώσουμε ποτε.Δανεικοί για 6 μηνες σκέτο και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
On 9/4/2014 at 2:19 PM, Bukowski said:

 

Σκεψου πόσοι ψεκασμένοι υπάρχουν στην Ελλάδα. Περίπου 33% (όσα τα χρόνια του Ιησού επιστολές του οποίου πουλάει ο Βελόπουλος

) τους υπολογίζω εγώ. Είναι μια αγορά. Ένα target group.

Απιστετο ! Ο χρηστης Μπουκοφκι ειχε προβλεψει το ρευμα Βελοπουλου 5 χρονια πριν κυριοι. Αλλο εψαχνα αλλο βρηκα χαχαχαχα δεστε εδω ποστ Μπουκοφκι. 5 χρονια μετα δικαιωση Μπουκοφκι.? Μπουκο δεν εψαχνα εσενα απλα τσεκαρα και ανακαλυψα οτι εχουν χαθει ποστ 1 χρονου απο το συγκεκριμενο τοπικ απο σεπ 13 εως σεπ 14 περιπου και βρηκα το ποστ σου για τον ημιτρελο και το βαζω για να σε ανεβασω χαχαχαχαχα επειδη βαριεμαι ψαχνω τι λεγαμε παλια μου αρεσει αυτο το κανω συχνα ....αν βρω κατι στραβο που λες θα σε κανω ρομπα στο λεω?

Link to comment
Share on other sites

Σηκωνομαι σημερα και βλεπω οτι χαλανε κσι οι υπολοιπες μεταγραφες (δανεισμοι) που ζηταει εδω και βδομαδες ο προπονητης.

 

Μλκ ΦΥΓΕ σοβαρα τωρα. Βρες λυση και κοπανα την.

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
1 minute ago, nikos said:

Σηκωνομαι σημερα και βλεπω οτι χαλανε κσι οι υπολοιπες μεταγραφες (δανεισμοι) που ζηταει εδω και βδομαδες ο προπονητης.

 

Μλκ ΦΥΓΕ σοβαρα τωρα. Βρες λυση και κοπανα την.

Δεν κανω το δικηγορο του ΔΜ.. 

Αλλα τι λυση υπαρχει ετοιμη αν ας πουμε αυριο το πρωι εφευγε..;

Υπαρχει ενδιαφερομενος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AEK Goa said:

Δεν κανω το δικηγορο του ΔΜ.. 

Αλλα τι λυση υπαρχει ετοιμη αν ας πουμε αυριο το πρωι εφευγε..;

Υπαρχει ενδιαφερομενος; 

Να βάλει επισήμως πωλητήριο να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
1 minute ago, Hades said:

Να βάλει επισήμως πωλητήριο να δούμε 

Δηλαδη αν υπηρχε κανεις.. πιστευεις οτι δεν θα εβγαιναν δηλωσεις του στους διαφορους Μπραουδακηδες οτι η ΑΕΚ χρειαζεται σοβαρη χρηματοδητηση κλπ..;

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο.

Δεν ξερω τι θα κανει αλλα ειναι παρα πολυ κακος στην δουλεια αφεντικο ΠΑΕ και η υπομονη εχει και ορια.

Σκαει γαιδαρο πλεον. Ειμαστε παρα πολυ τυχεροι που αυτος ο ανθρωπος διεκδικησε και μαλιστα πηρε κιολας πρωταθλημα. Μας το χρωσταγε ο θεος του ποδοσφαιρου.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει να βρει λυση γιατι αυτος δεν μπορει.

Υποχρεωμενος δεν ειναι βεβαια, αλλα προφανως πλεον θα εχει και την στηριξη που δικαιουται.

Δλδ 2-3 χιλιαδες κοσμο στο ΟΑΚΑ.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Αυτο.

Δεν ξερω τι θα κανει αλλα ειναι παρα πολυ κακος στην δουλεια αφεντικο ΠΑΕ και η υπομονη εχει και ορια.

Σκαει γαιδαρο πλεον. Ειμαστε παρα πολυ τυχεροι που αυτος ο ανθρωπος διεκδικησε και μαλιστα πηρε κιολας πρωταθλημα. Μας το χρωσταγε ο θεος του ποδοσφαιρου.

Κάποιοι πάντως χρεώνουν το πρωτάθλημα στις κινήσεις του Μελ εξωαγωνιστικα. Εγώ θα πω ότι αν δεν υπήρχε ο μανολο με την ομάδα καμικάζι που έκανε δε το σηκωναμε. Αγωνιστικά η βοήθεια του Μελισσανιδη ήταν ο μοραν και ο μασουντ 

Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
2 minutes ago, nikos said:

Ειμαστε παρα πολυ τυχεροι που αυτος ο ανθρωπος διεκδικησε και μαλιστα πηρε κιολας πρωταθλημα. Μας το χρωσταγε ο θεος του ποδοσφαιρου.

και κύπελλο και χτίζει και το γήπεδο με τα  έσοδα της ομάδας.. Αλλα τα έσοδα της ομάδας ποιός τα δημιούργησε; Και εγώ γουστάρω αυξηση μπάτζετ, μεταγραφάρες, στα ίσα διεκδίκηση τίτλων, το θέμα είναι οτι αυτοί με βάση τα δεδομένα θεωρούν εαυτούς, τους πιο επιτυχημένους παράγοντες ΑΕΚ τη τελευταία 20ετία..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα να ξεπλύνει από Αμερική μεριά δεν έχει; τόσο χεσμενος είναι; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Κάποιοι πάντως χρεώνουν το πρωτάθλημα στις κινήσεις του Μελ εξωαγωνιστικα. Εγώ θα πω ότι αν δεν υπήρχε ο μανολο με την ομάδα καμικάζι που έκανε δε το σηκωναμε. Αγωνιστικά η βοήθεια του Μελισσανιδη ήταν ο μοραν και ο μασουντ 

Εγω συμφωνω με σενα, αλλα μικρη σημασια εχει.

εκανε πρωταθλητισμο ΜΙΑ χρονια, οχι γιατι σοβαρευτηκε, αλλα γιατι ετυχε οι υπαλληλοι του να δουλεψουν πολυ σωστα εκεινη την σεζον και οι αντιπαλοι να κανουν ποκυ σοβαρα λαθη.

Δεν προκειται να ξαναγινει με αυτον στο τιμονι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Κάποιοι πάντως χρεώνουν το πρωτάθλημα στις κινήσεις του Μελ εξωαγωνιστικα. Εγώ θα πω ότι αν δεν υπήρχε ο μανολο με την ομάδα καμικάζι που έκανε δε το σηκωναμε. Αγωνιστικά η βοήθεια του Μελισσανιδη ήταν ο μοραν και ο μασουντ 

Υπαρχει και κάτι που λέγεται συνδυασμός παραγόντων. Ούτε ο Μανόλο πήρε πρωτάθλημα με αδαμιδη, ούτε ο τίγρης θα έπαιρνε το 2018 χωρίς Μανόλο. Και οι δύο έπαιξαν τον ρόλο τους. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest AEK Goa
1 minute ago, Hades said:

Τίποτα να ξεπλύνει από Αμερική μεριά δεν έχει; τόσο χεσμενος είναι; 

πιστεύω οτι αν ήμασταν σε προ-μνημονίων εποχές ίσως να το έκανε..

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×