Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

Εδω ο Τσινο, προπονειται με τον αντικαταστατη του, το ΑΡΔολοι δεν μας ελεγε οτι θα πηγαινε χθες να χαιρετησει και να ετοιμασει βαλιτσες;

image.png.cc23b32b4088fb9d4e514b4cddc80f8d.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλός πια παίκτης είναι ο Τσινο; 

Και αν πάρουμε έναν ακόμα Ιρανο μπροστά για να δωσουμε χώρο στα project μας, τι σας πειράζει; 

Link to comment
Share on other sites

το αλλο το φοβερο που διαβαζουμε ειναι οτι ο Μιται ειναι μεταμορφωμενος (και) σωματικα.

 

δλδ το παιδι που δεν μπορουσε να σταθει ορθιο τον Μαιο, αυτο το παιδι ξαφνικα εγινε Σβαρτζενεγκερ ασουμε και δεν το προσεξαμε στα φιλικα.

 

ουτε ο Κεφτες δεν μπορει να το μαζεψει αυτο που γινεται με αριστερο μπακ. Προσπαθει βεβαια...

Κετσετζόγλου: Απρόσμενη επιλογή ο Χατζισαφί- Ίσως γίνεται για ν’ αφήνει χώρο στον Μιτάι

Link to comment
Share on other sites

Απρόσμενη επιλογή ο Χατζησαφί. Ψαγμένη ο Ινσούα με 120k περισσότερα.

Κι αν την κάνει την μεταγραφή ο Μελ τότε δεν επηρεάζει την καλή πορεία του Κονέ στις υπόλοιπες επιλογές.

Τα λέω χαριτωμένα?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Απρόσμενη επιλογή ο Χατζησαφί Ινσούα. Ψαγμένη ο Ινσούα Χατζισαφή με 120k περισσότερα λιγότερα.

Κι αν την κάνει την μεταγραφή ο Μελ Κονέ τότε δεν επηρεάζει την καλή πορεία του Κονέ Μελ στις υπόλοιπες επιλογές.

Τα λέω χαριτωμένα?

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, agelos said:

 

Έγραψα ότι δεν μου άρεσε η επιλογή. Ήθελα κάτι ΠΟΛΥ καλύτερο στην θέση την οποία έχω γράψει πολλές φορές ότι την θεωρώ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ κρίσιμη στο μοντέρνο ποδόσφαιρο. Το γκολ του αριστερού μπακ της Αγγλίας στον τελικό του Euro το αποδεικνύει ξανά.

Αλλά να σκίζουμε τα ρούχα μας που μόλις πέρυσι αποδεχθήκαμε επιλογή Ινσούα που ξέρει άμυνα και έχει παίξει Μπόκα με 120k περισσότερο τον χρόνο από τον μέτριο Ιρανό προσωπικά δεν μου κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις αυτο το πρωτοσελιδο και αναρωτιεσαι τι παιχταρα παμε να φερουμε;;

image.png.cd8be29ff70d17278f332ad070e64695.png

 

Μετα βλεπεις το βιογραφικο..

Στο περασμα του απο Ελλαδα να το ξανατονισω οτι εκανε 6 ολογραφως ΕΞΙ! συμμετοχες στο γαυρο και εφυγε νυχτα ελευθερος για Ιραν.

Με εξερεση το περασμα του απο Ελλαδα (που μοιραστηκε μεταξυ Νιονιου/Γαυρου) και την Β΄Γερμανιας, απο το 2007 που ξεκινησε η καριερα του πηγαινοερχεται σε 2 ομαδες της χωρας του ως ελευθερος και η χρηματηστηριακη του αξια ειναι σταθερα χαμηλη 10 χρονια.

Ειμαι γκρινιαρης; Ναι ειμαι!

image.png.7c20db798d6b379119e4d31dd3b3dd47.png

image.png.a38c7541c82b60b696d191819cf4214d.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Έγραψα ότι δεν μου άρεσε η επιλογή. Ήθελα κάτι ΠΟΛΥ καλύτερο στην θέση την οποία έχω γράψει πολλές φορές ότι την θεωρώ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ κρίσιμη στο μοντέρνο ποδόσφαιρο. Το γκολ του αριστερού μπακ της Αγγλίας στον τελικό του Euro το αποδεικνύει ξανά.

Αλλά να σκίζουμε τα ρούχα μας που μόλις πέρυσι αποδεχθήκαμε επιλογή Ινσούα που ξέρει άμυνα και έχει παίξει Μπόκα με 120k περισσότερο τον χρόνο από τον μέτριο Ιρανό προσωπικά δεν μου κολλάει.

για να είμαι ειλικρινής, δεν θυμάμαι κατά πόσο ενθουσιάστηκε ο κόσμος εδώ μέσα με την επιλογή Ινσούα.

ούτε εμένα με ψήνει ο Ιρανός, στην άμυνα πονάμε, θα έπρεπε να πάρουμε παίκτες διαφοράς εκεί.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, agelos said:

για να είμαι ειλικρινής, δεν θυμάμαι κατά πόσο ενθουσιάστηκε ο κόσμος εδώ μέσα με την επιλογή Ινσούα.

ούτε εμένα με ψήνει ο Ιρανός, στην άμυνα πονάμε, θα έπρεπε να πάρουμε παίκτες διαφοράς εκεί.

Δεν διαφωνώ. ΣΥΜΦΩΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Έγραψα ότι δεν μου άρεσε η επιλογή. Ήθελα κάτι ΠΟΛΥ καλύτερο στην θέση την οποία έχω γράψει πολλές φορές ότι την θεωρώ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ κρίσιμη στο μοντέρνο ποδόσφαιρο. Το γκολ του αριστερού μπακ της Αγγλίας στον τελικό του Euro το αποδεικνύει ξανά.

Αλλά να σκίζουμε τα ρούχα μας που μόλις πέρυσι αποδεχθήκαμε επιλογή Ινσούα που ξέρει άμυνα και έχει παίξει Μπόκα με 120k περισσότερο τον χρόνο από τον μέτριο Ιρανό προσωπικά δεν μου κολλάει.

Στο έχω ξαναπεί εντελως φιλικά. Έχεις κολλήσει με πέρυσι.

Ο,τι και να έγινε πέρυσι κοιτάμε αν μας αρέσει το φετος. Στα @απαρια μας το τι έγινε πέρυσι ή πρόπερσι έτσι δεν είναι; Το καλο της ομαδας θελουμε εμεις εδώ μέσα.

Εντωμεταξυ τις μεταγραφες είτε τις κάνει αποκλειστικά ο Μελισσανίδης είτε του προτείνουν οι υπσλληλοι και αποφασιζει. Ούτε που ασχολείται κανεις σοβαρος πλέον με τους Κονεδες και τους Ίβιτς. Αυτοί προτείνουν και τους κάνει το χατήρι με μερικες περιπτώσεις που τον ψήνουν. Αλλες θα είναι επιτυχημένες, αλλες αποτυχημένες.

Ο Μελισσανίδης λοιπόν φερνει Χατζισαφι και πέρυσι έφερε Ινσουα. Μλκια πάνω στην μλκια δλδ. 
Να δούμε αν θα κάνει νέα μλκια πάνω στην μλκια απέναντι, στην θέση Νταντσενκο που μας κουβάλησε  τον χειμώνα.

Απλά πραγματάκια. Τα υπολοιπα είναι να περνάει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Στο έχω ξαναπεί εντελως φιλικά. Έχεις κολλήσει με πέρυσι.

Ο,τι και να έγινε πέρυσι κοιτάμε αν μας αρέσει το φετος. Στα @απαρια μας το τι έγινε πέρυσι ή πρόπερσι έτσι δεν είναι; Το καλο της ομαδας θελουμε εμεις εδώ μέσα.

Εντωμεταξυ τις μεταγραφες είτε τις κάνει αποκλειστικά ο Μελισσανίδης είτε του προτείνουν οι υπσλληλοι και αποφασιζει. Ούτε που ασχολείται κανεις σοβαρος πλέον με τους Κονεδες και τους Ίβιτς. Αυτοί προτείνουν και τους κάνει το χατήρι με μερικες περιπτώσεις που τον ψήνουν. Αλλες θα είναι επιτυχημένες, αλλες αποτυχημένες.

Ο Μελισσανίδης λοιπόν φερνει Χατζισαφι και πέρυσι έφερε Ινσουα. Μλκια πάνω στην μλκια δλδ. 
Να δούμε αν θα κάνει νέα μλκια πάνω στην μλκια απέναντι, στην θέση Νταντσενκο που μας κουβάλησε  τον χειμώνα.

Απλά πραγματάκια. Τα υπολοιπα είναι να περνάει η ώρα.

Κάπου βάζω ένα μέτρο για να μπορώ να συγκρίνω και τις αντιδράσεις μας. Δλδ κάπου να έχουν μια λογική. 

Δεν γίνεται ΓΙΑ ΜΕΝΑ να αποδεχόμαστε Ινσούα ΑΒΙΑΣΤΑ αλλά να σκίζουμε φανέλες για τον ΜΕΤΡΙΟ Ιρανό.

Και όχι, δεν είχα εγώ το κόλλημα πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

Αισθηση και ευχή μου ειναι ότι ο παίκτης θα είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής.

Νομιζω οι 14 συμμετοχές στον Πανιώνιο έγιναν στο πρώτο μισο και οι 6 στο γαβρο στο δευτερο μισο. Έτσι φαίνεται απο το τρανσφερμαρκτ που ανεβάζετε.

Σε καθε περίπτωση, άλλα πράγματα μας κανανε να περιμένουμε. Τουλαχιστον αφού εξοικονομησαν χρήμα στις 2 θέσεις της αμυνας με Τζαβέλλα Χατζησαφι, ας πανε να σπρώξουν στις 2 αλλες θέσεις της αμυνας για κατι καλό.

Είμαι σίγουρος οτι κοιτάνε τι παικτες μπορούν να παρουν απο την Ουφα παλι.

Link to comment
Share on other sites

-Hταν η περσινη χρονια η χειροτερη αμυντικα ever?

-Αδιαμφισβητητα ΝΑΙ!

-Φεραμε καλυτερους αμυντικους;

-Σαφως ΟΧΙ!

-Ξεφορτωθηκαμε τις μετριοτητες;

-ΟΧΙ

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

-Hταν η περσινη χρονια η χειροτερη αμυντικα ever?

-Αδιαμφισβητητα ΝΑΙ!

-Φεραμε καλυτερους αμυντικους;

-Σαφως ΟΧΙ!

-Ξεφορτωθηκαμε τις μετριοτητες;

-ΟΧΙ

 

 

Τελείωσε η μεταγραφική περίοδος σήμερα? Κρίμα. Δεν προλάβαμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Τελείωσε η μεταγραφική περίοδος σήμερα? Κρίμα. Δεν προλάβαμε.

Α δηλαδη πιστευεις οτι θα φερουμε βασικο 11αδατο αριστερο μπακ εκτος απο Χατζισαφι;

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

 

-Φεραμε καλυτερους αμυντικους;

-Σαφως ΟΧΙ!

 

 

 

Όσοι έχουν παίξει μαζί μου σε 5x5 με τα παιδιά από το forum της R θα ξέρουν ότι μέχρι κι εγώ καλύτερος αμυντικός ήμουν από τον Χνιντ των 800k μέχρι να πάθω το διάστρεμμα και να πάω να φάω κορτσόπιτες στην Φιλαδέλφεια αντί να πάω στο ΚΑΤ.

Οπότε και ο κανένας ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ είναι από την τραγικότητα την περσινή.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Α δηλαδη πιστευεις οτι θα φερουμε βασικο 11αδατο αριστερο μπακ εκτος απο Χατζισαφι;

 

Όχι. Απλά λέω ότι ο ΜΕΤΡΙΟΣ Ιρανός είναι καλύτερος αθροιστικά από ΟΛΟΥΣ τους αριστερούς μπακ που είχες ακόμα και αν παίξει με δεμένα χέρια.

Τέλος πάντων. Θα τα δούμε στο γήπεδο όλα. Απλά απάντησα για την άμυνα που έγραψες και όχι για μια συγκεκριμένη θέση που έγραψες μετά.

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με νοιάζει να είμαι καλυτερος από πέρυσι, δεν μου αρκεί. 
 

ο,τι έγινε έγινε, τώρα τι κάνουμε.

Δεν είναι βιογραφικό αριστερού μπακ αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

@mobster21

Οχι οι μεταγραφες δεν τελειωσαν 13/7

ΑΛΛΑ..

Με προβλιματιζει παρα πολυ το γεγονος πως απο επιλογες Γκαβορι, Μοχικα, Μπαρεκα, Μοχαμαντι καταληγουμε σε Χατζισαφι που επαιζε αριστερο μπακ πριν 4(!) χρονια.

Με προβλιματιζει που απο Ντα Σιλβα παμε και κλεινουμε 5αδα στοπερ με Μητογλου και Τζαβελα.

Με προβλιματιζει που λενε οτι θα ηταν εδω ο Αραουχο απο την Παρασκευη και εχουμε Τριτη!

Με προβλιματιζει που πηγαμε σε 2 σταδια προετοιμασιας με τα περσινα γνωστα πεπονια!

Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στην διοικηση και θεωρω πολυ λογικο το να απογοητευομαι και ας εχουμε ακομα μισο καλοκαιρι μπροστα μας.

Απο τις κινησεις που κανουν προιδεαζομαι για το τι θα δουμε.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε οτι ο Λοπες δεν τραβαει..

Φερνουμε Ινσουα και τελικα η μεταγραφη δεν μας βγαινει και ψαχνουμε ομαδες να τον δωσουμε δανεικο για να γλυτωσουμε το συμβολαιο.

Βλεπουμε οτι βλεπουμε την περσινη χρονια και ποσο πολυ ποναμε σε ολες τις θεσεις πισω και εχουμε 6-7 μηνες να βρουμε ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ παιχτες!

 

Και παμε και φερνουμε ενα παιχτη ο οποιος τις σεζον 2019-20 & 2020-21 επαιξε 5 (ΠΕΝΤΕ !!!) φορες αριστερο μπακ!

Και καθομαστε και το συζηταμε κι ολας αν ειναι καλυτερος του Ινσουα ή του Λοπες.

Ετσι θα φτιαξει η αμυνα μας;;;

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία σε όλο αυτό που συζητάτε είναι ότι η ομάδα δεν μπορεί να αναβαθμίσει την ποιότητα της στην θέση του αριστερού μπακ. Τώρα αν οι φακές είναι απ τα Lidl με 1 ευρώ ή απ τον μπακάλη με 1.20 δεν έχει διαφορά φακές θα παραμείνουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Περυσι ο ιβιτς ηθελε και μιλουσε με μλαντενοβιτς,αλλα του φορεσανε ινσουα που τα ματια των μπαρμπα μιμη και γιαννακη εβλεπαν στο προτζεκτ βαζελος και ειχαν ενθουσιαστει.

Τωρα ,ποιος διαολος βλεπει ιρανικο πρωταθλημα και προτεινε χατζησαφι,να εμφανιστει να παρει παρασημο.γιατι ,αν προταθηκε ο ιρανος επειδη επαιξε μπακ πριν απο 4 χρονια,ειναι εγκλημα.

Link to comment
Share on other sites

Περσι πήραμε παίχτες και βγήκαν πεπονια. 

Φέτος αποφασίσαμε να πάρουμε πεπόνια μπας και βγουν παίχτες. 

Το πεπόνι παγώνει, το παγώνι δεν πεπώνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×