Jump to content

Recommended Posts

Ο Μιλόγεβιτς σιγουριά έβγαζε, αλλά όταν κλήθηκε να δοκιμάσει απ τα... απόμερα πιάτα του ποδοσφαιρικού μενού της ομάδας, χάθηκε πνευματικά. Τα παράτησε, γιατί αυτό έκανε. Ο Γιαννίκης αποκλείεται να το πράξει αυτό. Και αν φύγει με απόλυση θα θάψει το σύμπαν πιστεύω. Καλό καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Και μόνο που δεν έκανε αναφορά στο τρίπτυχο "προεδρος-κοζμοσ-γηπεδο", δίνω θετικό βαθμό Επιπλέον,αντιστάθηκε στην πρόκληση για μπηχτες στο προηγούμενο καθεστώς (άσχετα αν το κάνει στο μέλλον). Αν κάνει και τα λογικά όσο αφορά ενδεκάδα και παγκο, ξεκινάμε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Αλλαγές στο πρόγραμμα παραμονή και ανήμερα των αγώνων από Γιαννίκη

623f100525c71f294689db796b4e7164.jpg

Η διανυκτέρευση των παικτών στα σπίτια τους και η προπόνηση – ενεργοποίηση τα πρωινά των αγώνων στα Σπάτα

 

Αλλαγές τόσο την παραμονή των εντός έδρας αγώνων (αλλά και των εκτός όταν γίνονται στην Αθήνα) όσο και ανήμερα αυτών φέρνει ο Αργύρης Γιαννίκης.

Συγκεκριμένα, ο προπονητής προχώρησε σε μία πρωτότυπη, για τα ελληνικά δεδομένα, εισήγηση προς τους ανθρώπους της ΑΕΚ, ζητώντας να μην αποσύρεται η ομάδα στο ξενοδοχείο την παραμονή των αγώνων σε κάποια ματς, ειδικά σε αυτά που είναι αργά το βράδυ. Δεν θέλει δηλαδή να κλίνονται οι παίκτες του επί της ουσίας 24 ώρες στο ξενοδοχείο πριν τους αγώνες. Αντίθετα, ανήμερα του αγώνα θέλει τους παίκτες νωρίς το πρωί στα Σπάτα για προπόνηση – ενεργοποίηση (όπως ακριβώς λέγεται στην προπονητική ορολογία) κάνοντάς τους τακτική. Κατόπιν η αποστολή θα πηγαίνει στο ξενοδοχείο για ξεκούραση και μετά αναχώρηση για το γήπεδο και το ματς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρα-καυλώσει λέμε, ο τύπος είναι ξεκάθαρο ότι γράφει στα παπάρια του όσα μπορεί να λένε οι δημοσιογράφοι και εμείς εδώ μέσα, δεν τον νοιάζει να κάνει αστειάκια και γαλιφιές, να πάει με το ρέυμα, να γλείψει, να πει "αυτά που πρέπει", αντιθέτως φαίνεται σιχτιρισμένος που κάθεται και χάνει 5 λεπτά από το να σχεδιάζει πως να πάει να γαμήσει τον ατρόμητο (για αρχή). Ούτε είναι ΑΕΚάρας ούτε θα γίνει ακόμα και 20 χρόνια να κάτσει στον πάγκο, ο τύπος απλά γουστάρει να φτιάχνει ομάδες και να σχεδιάζει παιχνίδια και το κάνει με προσήλωση σχεδόν αυτιστική (το λέω γιατι it takes one to know one). Θεωρώ ότι είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται τώρα για να καθαρίσουν οι κλίκες, δηλαδή κάποιον μαμούχαλο τεχνοκράτη που μοναδικό κριτήριο επιλογής ενδεκάδας να είναι το τρίτο δεκαδικό ψηφίο του overall optimal arrangement και όχι το αν θα κάνει μουτράκια ο τάδε πικραμένος ή το τι θα γράφουνε τη Δευτέρα τα σουβλατζίδικα. 

Όσοι περιμένετε να δείτε αν θα παίξει ο Μάνταλος για να τον κρίνετε το πάτε λάθος. Με τον bazinga στον πάγκο ο Μάνταλος θα παίζει όταν είναι η καλύτερη επιλογή να παίξει και θα κάθεται όταν είναι η καλύτερη επιλογή να κάτσει. 

Θα έλεγα ότι μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά όπως θα μπορούσε να πει και ο νέος μας κόουτς "ο αλγόριθμος δεν κάνει λάθη"

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Εγω καθολου αγχωμενο δεν τον ειδα. Περισσοτερο σαν να εγραφε στα αρχιδια του ολους τους ΑΡΔ. Σαν να εβγαζε βαιμπσ "σας γαμαω ολους εσας τους ηλιθιους" ενα πραγμα .

Αγχωμενος ηταν πχ. ο Κονε, τοτε στη συνεντευξη. Καμια σχεση με τα βαιμπσ της σημερινης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει κάνει έστω μια παρουσίαση στη ζωή του, καταλαβαίνει ότι εκτός από χεσμενος ήταν κι απροετοιμαστος.

Anyway, προχωράμε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σοβαρος ήταν στις απαντήσεις του παντως. Αυτό είναι το σημαντικό για σήμερα. Ότι δεν ήταν κλόουν.

Τα υπόλοιπα θα τα δούμε.
 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω τους γουσταρω οσους δεν ειναι επικοινωνιακοι, γιατι πολυ απλα εχουν μαθει στη ζωη τους να κανουν πραξεις και να μην περιοριζονται στο μπλα μπλα. Σε 2 πραγματα σταθηκε ο Γιαννικης: α) το ματς με τον Ατρομητο και β) οτι εχει πλανο και θα το δουλεψει με την ομαδα. Τον ρωτησαν 100 φορες για το παρελθον (οπως ειπε και ο ιδιος), για το γηπεδο, για τα συστηματα και αυτος απαντουσε το ιδιο και το ιδιο. Προσωπικα δεν θελω κατι παραπανω απο τον προπονητη περα απο νικες και πλανο στο παιχνιδι. Αυτα αρκουν. Απειρως προτιμοτερο απο τις λακαμιες που ελεγε ο Μιλογεβιτς («Ανυπομονούμε να μπούμε στο γήπεδό μας σε έναν χρόνο», δηλωση που εκανε οσο ειχε επαφες με Αραβια για να την κανει απο εδω) και το τσιρκο που μας παρουσιασε.

Η αποψη μου για τον Γαννικη βεβαια δεν αλλαζει. Ειναι μια ζαρια και περιμενουμε να κατσουν εξαρες για να κανει πρωταθλητισμο. Απλα η παρουσια του αποψε για μενα ηταν παραπανω απο ενθαρρυντικη. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα την συνεντευξη. Σοβαρος ειναι αλλα κανει μπαμ οτι σκεφτεται πρωτα στα γερμανικα και γι αυτο ειναι αψυχος στα ελληνικα. Ειδικα ο τροπος και οι στιγμες που κουνουσε τα χερια του ειναι χαρακτηριστικο αυτο που λεω. Νομιζω καλα θα παει. Παντως προσωπικα μου ειναι συμπαθης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Τωρα ειδα την συνεντευξη. Σοβαρος ειναι αλλα κανει μπαμ οτι σκεφτεται πρωτα στα γερμανικα και γι αυτο ειναι αψυχος στα ελληνικα. Ειδικα ο τροπος και οι στιγμες που κουνουσε τα χερια του ειναι χαρακτηριστικο αυτο που λεω. Νομιζω καλα θα παει. Παντως προσωπικα μου ειναι συμπαθης.

Μακάρι να μην σκεφτεί ποτέ πρώτα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ντιμι Κωνσταντοπουλος των προπονητων.Δεν νομίζω να μακροημερευσει στην ΑΕΚ μακάρι να με διαψεύσει, μου δίνει ομως την εντύπωση ότι η κλίκα θα τον υποτιμήσει σίγουρα αλλά από αυτόν θα την πάθουν.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλό στα παπάρια μου πως ήταν στη συνέντευξη. Ξέρω πολλούς που κοκκινίζουν μπροστά στις κάμερες, που τους λούζει κρύος ιδρώτας και είναι killer στις δουλειές τους και αλλους τόσους που ψοφάνε για κάμερα και είναι οι μεγαλύτεροι κοπρίτες. 

Ολα στο χορτάρι λοιπόν ή καλύτερα στον πάγκο. Το Μάνταλο να αφήσει εκτός για αρχή και όλα καλά θα πάνε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Η απομαγνητοφωνηση που εδωσε ο δηματος στα μμε,ειναι πολυ στρογγυποοιημενη.απο ευγενεια στα γιδια που δηλωνουν "δημοσιογραφοι" και ρεπορτερ ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σοβαρός, ούτε αγχωμένος, ούτε μη επικοινωνιακός.

Ας μιλήσουμε εμπεριστατωμένα επιτελους.

Κλασσικό, αντιπροσωπευτικό καρκινακι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MITSAKLAS said:

Μακάρι να μην σκεφτεί ποτέ πρώτα ελληνικά.

Βασικα ισχυει αυτο, απλα αν πχ βρεθω να γραφω η να μιλαω με Αγγλους ή Γαλλους ΑΕΚτζηδες σε ΚΜ ή Μαζωξη ειναι προφανες πως δεν θα σπαω τα αρχιδια με την ιδια ανεση που το κανω στα ελληνικα και ας ομιλω καλα και τις αλλες δυο γλωσσες. Ιδια φαση νομιζω και ο Γιαννικης. Παντως το οτι επελεξε να μην λεει πολλα δειχνει πως θα επιχειρησει να φτιαξει μια ΑΕΚ που θα αποφευγειβτα περιττα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνουμε την σκαντζα του Δηματου,  άρα τα επικοινωνιακα τα αφήνω στην άκρη.  Ουτε γνωριζει ότι απέναντι του είναι η πλέμπα της δημοσιογραφιας για να απασφαλησει. Σεμνός είναι και με καβα ως γερμανοπουλο της προτεσταντικης ηθικής/ευγένειας. (Πουτσες μπλε, αλλά πάμε παρακάτω). Να πω την αμαρτία μου θα προτιμούσα κάποιον ετοιμόλογο,  με άψογη χρήση της γλώσσας  για να τους ξεβρακωσει.  Να τους μιλάει και να μην τον καταλαβαίνουν. Ένα μίγμα, Βελτσου,  Λιάνας Κανέλλη και ψωμιαδη για ότι ήθελε προκύψει. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Duck_Season said:

Δεν ψάχνουμε την σκαντζα του Δηματου,  άρα τα επικοινωνιακα τα αφήνω στην άκρη.  Ουτε γνωριζει ότι απέναντι του είναι η πλέμπα της δημοσιογραφιας για να απασφαλησει. Σεμνός είναι και με καβα ως γερμανοπουλο της προτεσταντικης ηθικής/ευγένειας. (Πουτσες μπλε, αλλά πάμε παρακάτω). Να πω την αμαρτία μου θα προτιμούσα κάποιον ετοιμόλογο,  με άψογη χρήση της γλώσσας  για να τους ξεβρακωσει.  Να τους μιλάει και να μην τον καταλαβαίνουν. Ένα μίγμα, Βελτσου,  Λιάνας Κανέλλη και ψωμιαδη για ότι ήθελε προκύψει. 

 

Τον Βέλτσο...ΑΧΑΑΑΑΧΑΑΑΑ που τον θυμήθηκες αυτόν ωρε?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, aris2168 said:

 

Ναι, παιδια, δειτε το λιγο. Δε μπορει να προχωρησει το φορουμ με τοσους ασοβαρους.

γουή λαβ ΑΡΗΣ..

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το οτι κερδισε σταλινικα το ΚΜ ειναι εγγυηση οτι θα τα παει καλα..

Τα δυσκολα φυγανε..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα συζητάμε για τα συζητάμε. Ας δούμε πρώτα πως θα τα πάει στα πρώτα ματς που θεωρητικά ειναι στις δυνατότητες μας αλλά κρύβουν παγίδες και μετά θα έχουμε πολλά να πούμε. 

Link to comment
Share on other sites

2 σχόλια για τη συνέντευξη:

Πρώτον επιβεβαιώθηκε οτί τα ελληνικά τα μιλάει απταιστα... απορώ πως είχαν διαρρεύσει σχόλια για την προφορά του... εντελώς φέικ...

Δευτερον επικοινωνιακά ο τύπος δείχνει ελεεινός... δηλαδή αν στο ένα ακρο βάλουμε τον Κλοπ σαν το άριστα 10... έ ο Γιαννίκης στο "φαίνεσθαι" είναι το μηδέν... κι έντάξει αν η παρουσίαση ήταν για τους δημοσιογράφους πές καλά κάνει...

όταν όμως είναι η 1η και καλά επίσημη παρουσίαση με ελευθερο λάιβ-στίμιγκ και κάθομαι να την δω εγώ ο οπαδός, τότε αυτές οι λακωνικές ως μονολέκτικές απαντήσεις, συνδυαζόμενες με αυτό το ύφος "τι με φέρατε εδώ και μου ζαλίζετε τ'αρχίδια με τις μαλακίες που με ρωτάτε...?" ε, δεν είναι κι ότι καλύτερο... 

δηλαδή μετά από τη δεύτερη ερώτηση απορούσα τι στον πούτσο κάθομαι και βλέπω... 

Link to comment
Share on other sites

Στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων πάλι, ο 41χρονος τεχνικός αφήνει διαφορετικό στίγμα σε σύγκριση με όσα οι περισσότεροι παίκτες έχουν συνηθίσει. Για παράδειγμα, είναι ένας κόουτς ο οποίος αφιερώνει ώρες στη μελέτη του κάθε επόμενου αντιπάλου, ικανός να δει 4 και 5 ολόκληρα παιχνίδια στη σειρά για να σχηματίσει αποκρυσταλλωμένη άποψη προτού αναλύσει την τακτική που θα ακολουθήσει η ομάδα στους ποδοσφαιριστές της.

Ωστόσο δεν είναι αυτός που θα τους πάρει τα αφτιά και θα τους κάνει να μπουχτίσουν με διαρκείς μακροσκελείς ομιλίες, αντιθέτως θα τα μαζέψει όλα συνοπτικά στη σκέψη του και σε 10-15 λεπτά θα έχει εξηγήσει το πλάνο του και τι περιμένει από τον κάθε παίκτη ξεχωριστά.

Αν θέλει να πει κάτι ιδιαίτερο σε συγκεκριμένους ποδοσφαιριστές, θα το κάνει κατ' ιδίαν και δεν θα αναφερθεί σε όλη την ομάδα ώστε να σπαταληθεί χρόνος και για τους υπόλοιπους. Το ίδιο κοφτός και ευθύς είναι και κατά τη διάρκεια των ασκήσεων στην προπόνηση, οι οποίες είναι περίπλοκες μεν, ωστόσο εξηγούνται από εκείνον με ιδιαίτερη απλότητα και ευστοχία.

Οι προπονήσεις προ της καταρρακτώδους βροχής, είχαν αποκτήσει ξανά ρυθμό και κέφι, παρόλο που σε σημαντικό βαθμό ήταν περισσότερο απαιτητικές και κουραστικές, από τη στιγμή που στο κόλπο μπήκε και ο μετρ στη βελτίωση της φυσικής κατάστασης και έκρηξης, γυμναστής Παναγιώτης Βούλγαρης.

Όλα μοιάζουν πιο δύσκολα για τους ποδοσφαιριστές, συνάμα όμως και πιο ενδιαφέροντα, ενώ έχει ανέβει και ο ανταγωνισμός καθώς περισσότερη προσπάθεια καταβάλλουν πλέον για να κερδίσουν μια θέση στον ήλιο της ενδεκάδας και της συμμετοχής γενικότερα, οι παίκτες που δεν έπαιζαν πολύ.

 

 

https://www.sport24.gr/opinions/vaggelis-arnaoytogloy/aek-apo-to-ritiro-sto-meinete-sta-spitia-sas.9388837.html

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εντελως αντικειμενικα (*), οι αρδ μας ειναι γτπ. ο γιαννικης επίσης. και αυτοι που έστησαν τη συνεντευξη της συμφορας.

Τούτων δοθέντων, αλλαγή πλευσης

Λαζοντοϊτς, κέρδισε την κυριακή και πλεον δε με απασχολει πως. Θελω μονο νικές. θες με 11 πισω απο τη σεντρα, θες με 2-3-5 θες με μανταλο βασικο;; δε με νοιαζει πλεον. ΑΠΛΑ ΚΕΡΔΙΣΕ.

 

(*) καθοτι εντελως στα @@ μου η φαση, σιγα μην ασχοληθω με τη γιδοκατασταση που έχει ξεπεσει η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D featured and pinned this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×