Jump to content

Recommended Posts

Ντεμη γαμιεσαι. Δε ξερω τι ζορι τραβας, αλλα ρε φιλε του κοσμου τα εκατομυρια τσεπωσες απτη παε αεκ. Αντε και γαμησου λουκουμα

Link to comment
Share on other sites

Ο κοντός φάνηκε ποιος είναι όταν προσπάθησε να στρέψει με ψέματα ΑΕΚτζη εναντίων ΑΕΚτζη και μάλιστα εναντίων πρωην φίλους του. Όταν ανάλογα ποιος ταιριάζει στην ιστορία τον έδεινε στην αστυνομία και μετά από ταλαιπωρία ήταν αθώοι εννοείται. 

Ψέματα και τότε ανάλογα το συμφέρον του και το προφίλ που ήθελε να κτίσει, ψέματα και τώρα ανάλογα το συμφέρον του και το προφίλ που θέλει να έχει και το ίδιο θα κάνει και στο μέλλον χωρίς κανένα ηθικό ενδοιασμό. 

Γενικά για μένα σαν χαρακτήρας είναι χειρότερος και από το φτουσαν τουλάχιστον εκείνος αντιμετώπιζε στα ίδια τους ΑΕΚτΙδες και πιάστηκε στα χέρια χωρίς να τους δώσει στην αστυνομία ακόμα και όταν μπορούσε, ούτε πούλησε οπαδιλικι η διαφορετικότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης έχει πάει δύο φορές οπαδούς στα δικαστήρια.

Στην μία περίπτωση έκανε πίσω και μάλιστα έστειλε τον αντιπρόεδρο της ΠΑΕ ΑΕΚ για μάρτυρα υπεράσπισης, ενώ επέτρεψε στους οπαδούς(δύο) να μπουν ξανά στο γήπεδο, αφού πρώτα όμως τους είχε διασύρει χωρίς να έχει το δικαίωμα.

Στην άλλη περίπτωση έχασε τη δίκη, δεν πήγαινε νομίζω, και μάλιστα καταδικάστηκε πρωτοδίκως για συκοφαντική δυσφήμιση όπως τα θυμάμαι.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν μόνο αυτά. Τελοσπαντων, το ανάφερα μόνο και μόνο για να δείξω το χαρακτήρα του και ότι ο ίδιος ήταν και τότε και τα ίδια ακρυβως έκανε και τότε. 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τότε για να το παίξει διαφορετικός έκανε κακό στην ΑΕΚ βάζοντας τη διαφορετικότητα του πάνω από την ΑΕΚ , διχασε το κόσμο και πληρώθηκε με την υπόθεση βαλνερ και ότι έγινε την επόμενη χρονιά. Μυαλό φυσικά δεν έβαλε ούτε πρόκειται. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ.

 

εγω εχω καταληξει οτι απλα ειναι κουτο το παιδι.

Νίκο άπαξ και παγιδευτεις στην ντεμεκ αντικειμενικοτητα και διαφορετικοτητα δεν μπορείς να βγεις από την παγίδα.Πρεπει να αποδεικνύεις συνεχώς ότι πρεσβευεις το διαφορετικό και εννοείται ότι μπορείς να το αποδείξεις μόνο όταν μιλάς εναντίον της ομάδας που υποστηριζεις για να παρεις και τα ανάλογα κρεντιτς αντικειμενικοτητας και τα likes ξέρω γω.Στο μεταξύ αυτό το φαινόμενο ευδοκιμεί μόνο στην ΑΕΚ από συνομηλίκους σχεδόν παλαιμαχους και αρδ.Πολυ παλιοτερα δεν υπήρχε αυτή η τάση.

Οκ εμείς οι ΑΕΚτζηδες ποτέ δεν κάναμε το άσπρο μαύρο και ίσως από εκεί βγήκε και αυτή η διαφορετικοτητα που επικαλούμαι αλλά άλλο αυτό και άλλο να είμαστε τα κοροιδα του πρωταθληματος.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι προφανες και απο τα λογια του και απο τις κινησεις του, αλλα και απο τα λεγομενα των λιγοστων κλοουν που εχουν απομεινει να τον στηριζουν,

οτι το προβλημα του Ελληνικου ποδοσφαιρου κατα την γνωμη του(ς) ειναι οι οπαδοι της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

 

Γενικά για μένα σαν χαρακτήρας είναι χειρότερος και από το φτουσαν τουλάχιστον εκείνος αντιμετώπιζε στα ίδια τους ΑΕΚτΙδες και πιάστηκε στα χέρια χωρίς να τους δώσει στην αστυνομία ακόμα και όταν μπορούσε, ούτε πούλησε οπαδιλικι η διαφορετικότητα. 

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο και το λέω εγώ που γούσταρα κάργα Ντεμη εννοείται σαν παίκτη αλλά και σαν πρόεδρο.Μεγαλες μορφές και οι δύο που ο καθένας με διαφορετικό τρόπο κηλιδωσε την ιστορία του.Ο Μπαγεβιτς όμως δεν βγήκε ποτέ να το παίξει αντικειμενικος στην πλάτη της ΑΕΚ,  τουλάχιστον δεν υπέπεσε κάτι τετοιο στην αντίληψη μου.Θα μπορούσα να γράψω και άλλα, αλλά δεν θέλω να θεωρηθεί ότι ξεπλένω τον Μπαγεβιτς γιατί καμιά διάθεση τετοια δεν εχω.Και τους δύο τους αγάπησα και οι δύο με κρυωσαν με αυτά που έκαναν.Αλλα να είμαστε δίκαιοι, δεν μπορούμε τον έναν να τον περνάμε γεννεες 14 και τον άλλο να τον θεωρούμε ινφλουενσερ που κρεμομαστε απ τα χείλη του, ενώ καταφέρεται διαρκώς εναντίον της ΑΕΚ.Καπου ωπα δηλαδη και ας τα δούμε και λίγο ψυχρά τα πράγματα κάποια στιγμή, τόσα χρόνια περάσανε και μεγαλώσαμε δεν μπορούμε να σκεφτόμαστε σαν εικοσάρηδες ακόμα και να παρασυρομαστε με το πως αισθανθήκαμε το 96 και το 08 ξέρω γω.

Και κάτι που θυμήθηκα σε σχέση με το γήπεδο που δείχνει και την διορατικοτητα των δυο και κατά συνέπεια την μετέπειτα πορεία της ομάδας, ο Ντέμης δεν ήθελε να άκουσει για γήπεδο στην Φιλαδέλφεια ενώ ο Μπαγεβιτς θεωρούσε λαθος να γκρεμιστεί το γήπεδο και το είχε εκφρασει στον Γρανίτσα τότε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MITSAKLAS said:

Όσο για τον Νικολαΐδη; Τελικά και γίνεται στην Νέα Φιλαδέλφεια και θα το λένε «Αγιά Σοφιά». Και πολύ θα με ενδιέφερε η άποψη του, για την πατρότητα του γνωμικού με τις «μπουλντόζες που πάνε τα χώματα μια αριστερά και μια δεξιά για να σας κοροϊδεύουν».

Το έχει αναφέρει και παλιότερα αυτό: 

 

Κι επιπλέον, ενοχλεί πολύ αυτούς που έχουν σχέση με πρόσωπα και καταστάσεις που οδήγησαν σε αδιέξοδο και το γηπεδικό για την ΑΕΚ, όταν στην αρχή έταζαν λαγούς με πετραχήλια.

•Άλλωστε, το περίφημο «σας κοροϊδεύουν κι έχουν μια μπουλντόζα που πάει τα χώματα από αριστερά δεξιά και ξανά το ίδιο», δεν έχει ειπωθεί από άνθρωπο εκτός ΑΕΚ. Ένας ...μέγας ΑΕΚτζής, το είπε πρώτος και το κατοχύρωσε.

sportfm 26/03/2019

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, scarface21 said:

Το έχει αναφέρει και παλιότερα αυτό: 

 

Κι επιπλέον, ενοχλεί πολύ αυτούς που έχουν σχέση με πρόσωπα και καταστάσεις που οδήγησαν σε αδιέξοδο και το γηπεδικό για την ΑΕΚ, όταν στην αρχή έταζαν λαγούς με πετραχήλια.

•Άλλωστε, το περίφημο «σας κοροϊδεύουν κι έχουν μια μπουλντόζα που πάει τα χώματα από αριστερά δεξιά και ξανά το ίδιο», δεν έχει ειπωθεί από άνθρωπο εκτός ΑΕΚ. Ένας ...μέγας ΑΕΚτζής, το είπε πρώτος και το κατοχύρωσε.

sportfm 26/03/2019

 

Δεν αμφιβάλλω αλλά τελικά δεν μας έγραψε ποιος το είπε.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nedved21 said:

Νομιζω οτι ειναι προφανες και απο τα λογια του και απο τις κινησεις του, αλλα και απο τα λεγομενα των λιγοστων κλοουν που εχουν απομεινει να τον στηριζουν,

οτι το προβλημα του Ελληνικου ποδοσφαιρου κατα την γνωμη του(ς) ειναι οι οπαδοι της ΑΕΚ.

Νετβεντ οποιος είναι στην ΑΕΚ και εργάζεται για το καλό της ΑΕΚ αποδεδειγμενα, τον στηρίζω, εξαιρούνται περιπτώσεις Μακαρου.Οποίος είναι απέναντι στην ΑΕΚ με βρίσκει απέναντι.Δεν έχω προσωπικά με κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν αμφιβάλλω αλλά τελικά δεν μας έγραψε ποιος το είπε.

Τον Νικολαίδη φωτογραφίζει 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, scarface21 said:

Τον Νικολαίδη φωτογραφίζει 

Αν είναι έτσι μάλλον δεν το έχει πει δημοσια αυτό το πράγμα, δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.Σε κατι γαυροαρθρα νομίζω τα γράφανε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nedved21 said:

οτι το προβλημα του Ελληνικου ποδοσφαιρου κατα την γνωμη του(ς) ειναι οι οπαδοι της ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ είναι, όχι οι οπαδοί της. Υπάρχει μια σκατοτρυπα στο ελληνικό ποδόσφαιρο εντός της οποίας βασιλεύουν δημοσιογράφοι όπως ο Σαμπρακος, λινατσες όπως ο κοντοπουτανος, σκουπίδια όπως ο Χελάκης και άλλοι. Για όλους αυτούς, η ΑΕΚ καλή είναι αρκεί να μην απειλεί τα πρωταθλήματα του γαύρου. Το είχα γράψει και παλιά, ότι αυτοί είναι της άποψης πως καλή και χρυσή η ΑΕΚ αρκεί να βγαίνει μέχρι δεύτερη.

Όλοι αυτοί έχουν επηρεάσει πολύ κόσμο δικό μας που ουσιαστικά είναι κλόουν. Υπήρχε σημαντική μερίδα στον κόσμο της ΑΕΚ που ήταν ευτυχισμένη οταν η ομάδα αγωνιζόταν στη Γ εθνική, οι περισσότεροι εξέφραζαν τη συμπάθεια τους προς εμάς και ο μεγαλύτερος φόβος αυτών των ΑΕΚτζηδων τότε που παίζαμε στα χωράφια, ήταν μη και επιστρέψουμε στην Α εθνική και λόγω Μελισσανίδη αδικήσουμε τον Ολυμπιακό.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Η ΑΕΚ είναι, όχι οι οπαδοί της. Υπάρχει μια σκατοτρυπα στο ελληνικό ποδόσφαιρο εντός της οποίας βασιλεύουν δημοσιογράφοι όπως ο Σαμπρακος, λινατσες όπως ο κοντοπουτανος, σκουπίδια όπως ο Χελάκης και άλλοι. Για όλους αυτούς, η ΑΕΚ καλή είναι αρκεί να μην απειλεί τα πρωταθλήματα του γαύρου. Το είχα γράψει και παλιά, ότι αυτοί είναι της άποψης πως καλή και χρυσή η ΑΕΚ αρκεί να βγαίνει μέχρι δεύτερη

Θυμάμαι το 2004 όταν είχαμε υποστεί το σοκ να έχουν φύγει ένα σωρό παικταραδες από την ομάδα και να παίρνουμε Μπουρμπο Κρασσα Καμπανταη κτλ, άσχετα πως εξελίχθηκε η χρονιά, τότε γράφανε πολλοί ότι "μπράβο στην ΑΕΚ" και "τι καλά που τα καταφέρνει η ΑΕΚ" και "μην μιλάτε για πρωτάθλημα, μην έχετε τέτοιες απαιτησεις" και μόνο ο Πανούτσος έγραφε πανω κάτω ότι μην φερεστε έτσι στην ΑΕΚ λες και είναι το ασθενεστερο παιδί που έκανε κάτι και του λέμε μπράβο, η ΑΕΚ είναι ομάδα με απαιτησεις, ομάδα για πρωταθλήματα, όχι για οικτο.Δεν ξέρω γιατί το έγραφε αλλά μόνο ΑΕΚτζη δεν τον λες.Οι ΑΕΚτζηδες γράφανε δεν πάμε για πρωτάθλημα και φυσικά και οι αντικειμενικοι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Σταυρο, ολοι την συμπαθουν την ΑΕΚ μεχρι να παει για κορυφη. Εκει ειναι ο Νο.1 εχθρος. Κι ο πανουτσος κ ο καθε αρδ κολακειες κ μαλακιες μεχρι να την νιωσουν την ΑΕΚ απειλητικη.

Επισης διαφωνω με οσους βλεπουν καποια διαφορετικοτητα στις παπαριες της κοντης. Πεφτει κασερι και τα λεει ως εμισθος. Μανδυας του η και καλα ΑΕΚοσυνη του.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλά να θυμίσω ότι πόσες φορές διαβαζαμε πριν χρόνια ότι το πρωτάθλημα χρειάζεται έναν δυνατό παοκ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου γυρίζει το μάτι, είναι ότι δε θυμάμαι ποτέ να έχει βγει σε κάποιο μέσο κ να πει δημόσια πως η ΑΕΚ έχει αδικηθεί .

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

H ΑΕΚ αδικήθηκε μόνο όσο έπαιζε αυτός και όταν προέδρευσε . Γιατί βολεύει το αφήγημα της έλλειψης πρωταθλήματος ( θυμίζω πως σε πρόσφατη σχετικά συνέντευξη μαζί με Τσιαρτα έλεγε πως δε χάθηκε και τόσο μεγάλη ευκαιρία στο 4 3 με γαύρο το περίφημο γιατί έτσι κι αλλιώς δεν θα μας άφηνε η διαιτησία . Αυτό για ματς που  ήθελε 2 αποτελέσματα και νικούσε με πέναλτυ από τα αποδυτήρια ). Όταν βέβαια η ΑΕΚ το παίρνει με μεταμεσονύχτιες αποφάσεις επιστροφές βαθμών πιστόλια και κυβέρνηση , τα ματς πρέπει να επαναλαμβάνονται μέχρι να χάσει . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

Νίκο άπαξ και παγιδευτεις στην ντεμεκ αντικειμενικοτητα και διαφορετικοτητα δεν μπορείς να βγεις από την παγίδα.Πρεπει να αποδεικνύεις συνεχώς ότι πρεσβευεις το διαφορετικό και εννοείται ότι μπορείς να το αποδείξεις μόνο όταν μιλάς εναντίον της ομάδας που υποστηριζεις για να παρεις και τα ανάλογα κρεντιτς αντικειμενικοτητας και τα likes ξέρω γω.Στο μεταξύ αυτό το φαινόμενο ευδοκιμεί μόνο στην ΑΕΚ από συνομηλίκους σχεδόν παλαιμαχους και αρδ.Πολυ παλιοτερα δεν υπήρχε αυτή η τάση.

Οκ εμείς οι ΑΕΚτζηδες ποτέ δεν κάναμε το άσπρο μαύρο και ίσως από εκεί βγήκε και αυτή η διαφορετικοτητα που επικαλούμαι αλλά άλλο αυτό και άλλο να είμαστε τα κοροιδα του πρωταθληματος.

Ναι ρε συ, αλλά να λέει ότι έπρεπε να επαναληφθεί το ματς στην Τούμπα (δλδ 1.000 φορές αν χρειαστεί) μέχρι να παιχτεί κανονικά ο αγώνας (!) ή να λέει (σε διευκρινιστική δηλωση!)) ότι εμφανως ο κοραξ με Άρη ήθελε να σε σπρωξει, τα λέει μονο τρελα στημένος ή βλαξ.

Πονταρω στο δεύτερο εγώ, γιατι είναι και ηλίθια αυτά, ειδικά το πρωτο παράδειγμα  με την Τουμπα.

Link to comment
Share on other sites

Θα εκανε πολυ μεγαλο καλο στην ΑΕΚ,σε ολα τα επιπεδα,ενα πρωταθλημα με αισχη υπερ της εναντια στον ολυμπιακο.Μετα την ευρωπαικη διακριση ειναι το πραγμα που θελω να δω περισσοτερο καποια στιγμη απο την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, teo21 said:

Θα εκανε πολυ μεγαλο καλο στην ΑΕΚ,σε ολα τα επιπεδα,ενα πρωταθλημα με αισχη υπερ της εναντια στον ολυμπιακο.Μετα την ευρωπαικη διακριση ειναι το πραγμα που θελω να δω περισσοτερο καποια στιγμη απο την ομαδα.

Θες να γίνουμε η πρώτη πρωταθλήτρια που θα το σηκώσει σε κλίμα εμφυλίου;

Link to comment
Share on other sites

Καλή πένα ήταν παντα. Οταν δεν έχει δεύτερες σκέψεις στο μυαλό του, ομως. Δυστυχως έχει συχνά.

Και ξέρει κι από μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×