Jump to content

Recommended Posts

ειναι τρισμεγιστη μαλακια να διαρωτασε για την ηθικη καποιου ενω δεν εχεις ιδεα τι εχει γινει

ουτε σχεση εχει με το κμ ουτε με τον χωρο ουτε με το αν ειναι ανοιχτο ειτε κλειστο 

οταν πατς το submit να σκεφτεσε τι εγραψες αν δεν το κανεις θα δεχτεις και την αρνητικη σταση καποιοων ανθρωπων 

.&-

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

ειναι τρισμεγιστη μαλακια να διαρωτασε για την ηθικη καποιου ενω δεν εχεις ιδεα τι εχει γινει

ουτε σχεση εχει με το κμ ουτε με τον χωρο ουτε με το αν ειναι ανοιχτο ειτε κλειστο 

οταν πατς το submit να σκεφτεσε τι εγραψες αν δεν το κανεις θα δεχτεις και την αρνητικη σταση καποιοων ανθρωπων 

.&-

Υπάρχουν ρεπορτάζ που λένε ότι ο Αλμέιδα θέλει την μεταγραφή. Ε όταν ο ίδιος άνθρωπος αναφέρεται με θέρμη στον Μιχάλη δείχνοντας μας ότι για την ίδια την ομάδα με τη στενή έννοια έχει σημασία, από που κι ως που προκύπτουν τα συμπεράσματα σου αυτά; εκτός αν η βάση της διαφωνίας σου έχει να κάνει με το κατά πόσο ο ίδιος ο Αλμέιδα θέλησε αυτή τη μεταγραφή. Άλλη συζήτηση αυτό και πλήρως υποθετική 

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Υπάρχουν ρεπορτάζ που λένε ότι ο Αλμέιδα θέλει την μεταγραφή. Ε όταν ο ίδιος άνθρωπος αναφέρεται με θέρμη στον Μιχάλη δείχνοντας μας ότι για την ίδια την ομάδα με τη στενή έννοια έχει σημασία, από που κι ως που προκύπτουν τα συμπεράσματα σου αυτά; εκτός αν η βάση της διαφωνίας σου έχει να κάνει με το κατά πόσο ο ίδιος ο Αλμέιδα θέλησε αυτή τη μεταγραφή. Άλλη συζήτηση αυτό και πλήρως υποθετική 

απαντησα παραπανω δεν θα κρινω καμια ηθικη αφου δεν ξερω τι ισχυει και τι οχι ο καθενας μπορει να το κανει ελευθερα και εγω ελευθερα μπορω να πω οτι γραφει μαλακιες 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Άγγελε, τα ρε εκεί που σε παίρνει παλικάρι μου, όχι εδώ, δεν αξίζει τον κόπο.

Κατά τα λοιπά, ο άνθρωπος εξέφρασε έναν προβληματισμό. Όπως φουσκώνουμε από υπερηφάνεια όταν ο Αλμέιδα αναφέρεται στον Μιχάλη, είναι απόλυτα λογικό να προβληματιζόμαστε όταν διαβάζουμε ότι ο Αλμέιδα πιέζει για τη μεταγραφή. Στο μεταξύ πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να μην έχει γίνει τίποτα από τα παραπάνω, αλλά πάμε με βάση το ρεπορτάζ.

Ούτε για Κωστένογλου μίλησε κανείς, ούτε απαίτησε να φύγει ο Πελαδο κανένας, ούτε φυσικά αμφισβήτησε κανείς την αξία του ως προπονητή αλλά και ως ανθρώπου.

Ο προβληματισμός είναι ευλογος, δίκαιος και σεμνός όπως τέθηκε. Και σε τελική ανάλυση, επιτρέψτε μας να λυπηθούμε με μια τέτοια εξέλιξη. Αυτό δεν θα φέρει ούτε την εκδίωξη του Αλμέιδα, ούτε την καταστροφή της ΑΕΚ ξερωγω.

Τώρα, αν κάποιος έχει την απαίτηση να εκφράζονται μόνο αποθεωτικά σχόλια για ένα πρόσωπο, ιδίως όταν αυτός ο κάποιος είναι χρόνια εδώ μέσα, οφείλει να ξέρει ότι ο παρών χώρος δεν σηκώνει τέτοιες λογικές.

Και όλα τα παραπάνω σε κλειστό φόρουμ στο μεταξύ, έχει πολύ μεγάλη σημασία αυτό.

Κριμα για την πρώτη σου πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τον Ματίας πρέπει να το βγάζουμε από αυτή την κουβέντα . Δεν είναι θεματοφύλακας της ιστορίας της ΑΕΚ , προπονητής είναι που και μάλιστα έκανε περισσότερα για το Μιχάλη το καλοκαίρι από όσα του αναλογούσαν . Άλλοι είναι που είτε σήμερα εξαφανίστηκαν είτε διαπραγματεύοντουσαν με τους ναζί . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν είπα ποτέ σήκω φύγε.

2. Η αγάπη που εξακολουθώ να έχω στο πρόσωπο του Αλμείδα πηγάζει κυρίως από το ήθος του και σε δεύτερο ρόλο από στην αγωνιστική του επιτυχία.

3. Πάμε με όσα γνωρίζουμε. Τα τεινά είναι οτί ο Αλμείδα κάνει το κουμάντο, δεν έρχεται παίκτης χωρίς την εγκρισή του αφενός και αφετέρου οτί τον ήθελε πάρα πολύ και γιαυτό τους τάξαμε όσα θέλαν μέχρι να μας πει όχι ο διάολος ο ίδιος. Αυτό δεν συνάδει με το προφίλ που έχει δείξει. Ο ανθρώπος που πάει στην κηδεία του Μιχάλη, έστειλε να κάτσουν με τα κεφάλια των δολοφόνων του. Θα ήθελα να ήξερα πως το δικαιολόγησε στον εαυτό του. Δεν ήξερε; Του είπαν άλλα;

4. Για εμένα, επειδή ακριβώς η ΑΕΚ είναι κάτι πολύ μεγάλο πολιτισμικά, όλοι κρίνονται πολύ αυστήρα σε αυτά τα ανθρώπινα ζητήματα. Και όσο πιο πολύ τους εκτιμώ, τόσο πιο αυστήρα. Δεν είναι ίσα και όμοια ο Αλμεύδα με τον οποιοδήποτε άλλο προπονητή. Προφανώς και θα το γράψω αν έχω παράπονο. Εσείς δεν βρίσκετε κάτι μεμπτό εδώ και θεωρείτε οτί λέω μαλακίες. Καλά κάνετε και λέτε την γνωμούλα σας.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμευδα εκτός από το να πάει στην κηδεία του Μιχάλη και να αφιερώσει την πρόκριση στην μνήμη του είχε κάνει δηλώσεις ότι αυτό που έγινε δεν χαρακτηρίζει όλη την οικογένεια της Δυναμό. Πολύ πιθανό να αγνοεί ότι η διοίκηση της, βοήθησε κάποιους από τους BBB να διαφύγουν. Όπως και ότι οι ΒΒΒ είναι πλέον στην διοίκηση.   Μπορεί να μην έχει την αίσθηση ότι συζητάμε με τους δολοφόνους του Μιχάλη και τους συνεργούς τους. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το πολυσκέφτηκε. Του πάνε παίκτες και λέει ναι ή ου. Οι μαλακες που του πάνε παίκτες και ο γέρος έπρεπε να το ξεκόψουνε. Τόσο αφελείς; 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ με @Rayo Vallecano 21ότι κάπως έτσι το σκέφτεται και πιστεύω ότι θα βρει κάποια στιγμή ευκαιρία για μιλήσει γι'αυτό. Θα πει ότι το μίσος γεννάει μίσος, ότι πρέπει να απομονώνονται οι αυτουργοί και όλοι οι υπόλοιποι να επουλώνουν τις πληγές τους από κοινού.

Εγώ πάλι που δεν το βλέπω έτσι, και χωρίς να έχω ιδέα αυτή τη στιγμή τι όντως σκέφτηκε ο Αλμέιδα, και κυρίως τι είπε και τι έκανε, θα πω ότι ΑΝ συναίνεσε στην κίνηση (και θα πιστέψω μόνο τον ίδιο αν βγει να το πει γιατί δεν εμπιστεύομαι κανένα αρχίδι δημοσιογράφο σε αυτό το θέμα), αν λοιπόν συμβαίνουν όλα αυτά, σπάει το γυαλί.

Και πρέπει να πω ότι είμαι από αυτούς που γουστάρουν ΟΛΑ όσα έχει κάνει ως τώρα. Από την αρχή γούσταρα τους πειραματισμούς με την τριάδα πίσω, με το Λιβάι φορ, με τα δύο εξάρια, με την εντεκάδα κυπελλου ακόμα και στα ντέρμπι, με το Μάνταλο μέσα, με τη προσέγγιση του στις μεταγραφές και το σεβασμό στο ρόστερ του, με το σπρώξιμο των μικρών, με τη στήριξη στον Αθανασιάδη ακόμα και όταν κάηκε, αλλά πάνω από όλα η αντίληψη του και οι ιδέες του για  το τι είναι τελικά το ποδόσφαιρο, δεν υπάρχει ένα πράγμα που να μην γουστάρω σε αυτόν τον άνυρωπο. Ούτε καν στη λογική "σέβομαι τα καλά, θα λουστώ και τα στραβά". Για μένα ως τώρα όλα καλά ήταν, μα όλα όμως.

Αλλά ΑΝ σήμερα ο Αλμέιδα έπαιξε τον οποιονδήποτε ρόλο σε αυτό που συνέβη, κάπου έκανα και εγώ κάποια λάθος εκτίμηση. Καλή καρδιά, ούτε να φύγει ο άνθρωπος ούτε τίποτα. Απλά υπενθύμιση ότι όσο και να θέλουμε η ζωή δεν είναι ταινία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο Αλμέιδα δεν φταιει για μενα ως προς το εξης:

Εκανε κάτι ο παικτης? οχι. ζήτησε αυτον τον παίκτη. ζητησε να συνεργαστει μαζι του. Επρεπε να παει το μυαλο του στο οτι για να συμβει αυτο που ζητησε, πρεπει να κατσουμε με τους φονιαδες να μιλησουμε? δεν πηγε, ή δεν του έδωσε την πρεπεουσα σημασια, στο μυαλο του μαλλον ήταν οτι η διαπραγματευση ειναι στιγμιαιο και δεν τον αφορα ενω η συνεργασια θα κρατησει 3 4 χρονια με τον παικτη.

Θα του δώσω αφοβα φαουλ αν παει να ζητησει καποιο παικτη ναζιδι ή βιαστη κτλ κτλ.

τωρα κοιταξτε αν βγει η ιστορια οτι ειπε ο Ματιας θελω λιουμπισιτς και του ειπε ο Μελ ή ο Κονε "ρε συ Ματιας ακλο παιδι  και παικτης αλλα πρεπει να κατσουμε να μιλαμε με τα ναζιδια" και ο Ματιας είπε δεν με νιάζει τον θέλω, τότε φτάνουμε στο φάσμα του να ακουμπαει ευθέως τον Ματιας η ιστορία. μεχρι να βγει αυτό σιγουρα, δεν τον ακουμπαει τιποτα, απλά ίσως δεν ειναι τοσο πολυξερος ή γαμάουα προνοητικος όσο θέλουμε να πιστευουμε

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν ησουν υποχρεωμενος να σε ενδιαφερει κατι παραπανω απο το παικτικο/αγωνιστικο κομματι

Προφανως και αλλοι ειναι αυτοι που επρεπε να ειχαν ξεκοψει απο την αρχη οποιαδηποτε υποψια επαφης με τα σιχαματα

Αλλα επειδη σε θεωρω κατι παραπανω απο προπονητη μας, δεν μου καθεται καλα που σου γυαλισε παικτης απο τη συγκεκριμενη ομαδα, χωρις να σκεφτεις τα περαιτερω. 

Δεν εισαι υποχρεωμενος να σε νοιαζει τιποτα αλλο περα απο το αγωνιστικο. Δεν εισαι υποχρεωμενος να νιωθεις τον κομπο στο στομαχι που νιωθω εγω ολη μερα για να κοψεις τη μεταγραφη. Θα μ' αρεσε πολυ αν τον ενιωθες ομως...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να τη διαβάσετε, για άλλη μια φορά μας δείχνει πόσο τυχεροί είμαστε που τον έχουμε για προπονητή αλλά και τεράστιος άνθρωπος με όλη τη σημασία της λέξεως.
https://www.enwsi.gr/1469058/aek/aek-podosfairo/o-almeida-apokalypse-ti-erotisi-echei-kanei-se-vinta-kai-sintimpe-ti-eipe-gia-ti-doyleia-toy-stin-aek-video.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section
 

https://www.enwsi.gr/1468962/aek/aek-podosfairo/almeida-apo-kardias-thaymazo-ton-antseloti-einai-nikitis-koimamai-me-to-mployzaki-toy-marantona-poy-moy-charise-o-roa.html

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέτυχα αυτό αλλά δυστυχώς δεν έχει αγγλικούς έστω υπότιτλους (σορρυ αν εχει ηδη αναφερθει στο τοπικ)

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Στο μάνατζερ που παίζω αυτή την εποχή έχει καταλήξει ΠΣΖ.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vamos bien said:

ΒΑΣΙΛΙΑΣ Αλμέιδα 👑

IMG_3660.jpeg

Άνοιξαν τα παράθυρα και μπήκε φρέσκος αέρας στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SpiRos said:

Στο μάνατζερ που παίζω αυτή την εποχή έχει καταλήξει ΠΣΖ.

Γουστάρεις μεταγραφές ε μυρωδιά; 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zara said:

Γουστάρεις μεταγραφές ε μυρωδιά; 

Είμαι σχολή Αλμέιδα, λίγες και καλές, δεν θέλω να χαλάω την χημεία. ;)

Link to comment
Share on other sites

μελισσανιδης ματιας. εφηβικος πλατωνικος ερωτας/😁

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VaGucci21 said:

almeida%20-tsuber.jpg

Τσουμπερ επίσης φαίνεται να έμαθε, αχνοφαινεται ρολόι, καλώς δεν το άφησε σε κάνα κομοδίνο πάλι.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Για τον Ματίας Αλμέιδα αλλά και για τη σιγουριά και την αυτοπεποίθηση που του έχει εμπνεύσει έκανε λόγο ο Δημήτρης Μελισσανίδης σε όλα τα πηγαδάκια και τις συζητήσεις που είχε στο περιθώριο της εκδήλωσης με τους υψηλούς προσκεκλημένους των Gazzetta Awards, δείχνοντας ξεκάθαρα ότι ουδόλως τον πείραξε η ισοφάριση στο 89ο λεπτό στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και εκφράζοντας παντού τη σιγουριά του για την κατάκτηση του εφετινού πρωταθλήματος.

Αμέσως μετά την απονομή ο Δημήτρης Μελισσανίδης έσπευσε πρώτος να κατέβει από τη σκηνή της εκδήλωσης, χαιρέτησε τον Οτο Ρεχάγκελ που καθόταν ακριβώς από κάτω και τον ακολούθησε ο Ματίας Αλμέιδα, απόλυτα συγκινημένος με τον μεταφραστή της ΑΕΚ, Πάνο Αναστασόπουλο.

Ο Αργεντινός προπονητής έσπευσε προς το τραπέζι της κιτρινόμαυρης αντιπροσωπείας, αλλά κοντοστάθηκε στον διάδρομο μπροστά από τη σκηνή και γύρισε για λίγο πίσω κατευθυνόμενος προς την πλευρά του Οτο Ρεχάγκελ, ο οποίος καθόταν μαζί με τον πρώην στενό του συνεργάτη, Γιάννη Τοπαλίδη και τον γενικό γραμματέα της UEFA, Θεόδωρο Θεοδωρίδη μαζί με τον πρώην πρόεδρο της ΕΠΟ, Σοφοκλή Πιλάβιο.

Σε κλίμα απόλυτου σεβασμού έδωσε το χέρι του στον Γερμανό προπονητή κατεβάζοντας το κεφάλι του και αρκέστηκε να του πει συγχαρητήρια για τη μεγάλη του επιτυχία μαζί με τη χαρά του που τον γνωρίζει από κοντά. Χαμογελαστός ο Οτο Ρεχάγκελ του ανταπέδωσε τα συγχαρητήρια για το δικό του βραβείο και τη μεγάλη επιτυχία της κατάκτησης του ελληνικού νταμπλ με την ΑΕΚ.

Ο Ματίας Αλμέιδα δεν αρκέστηκε σε μια απλή χειραψία. Εμεινε για λίγο ακόμα μπροστά στον καθιστό Οτο Ρεχάγκελ και του είπε με νόημα: «Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα, κόουτς! Μακάρι να μπορέσω και εγώ να καταφέρω αυτό που πετύχατε εσείς για αυτή τη χώρα. Μακάρι και εγώ να μπορέσω να ζήσω αυτό που εσείς ζήσατε με την κατάκτηση του Euro στην Πορτογαλία»…

Ο Γερμανός προπονητής κούνησε το κεφάλι του συγκαταβατικά χαμογελώντας προς την πλευρά του Ματίας Αλμέιδα, ο οποίος αμέσως μετά δέχτηκε και τα συγχαρητήρια από τον γενικό γραμματέα της UEFA, Θεόδωρο Θεοδωρίδη, που σηκώθηκε από τη θέση του για να τον χαιρετήσει, πριν επιστρέψει στο τραπέζι του, δίπλα στον Δημήτρη Μελισσανίδη με τον οποίο αποχώρησαν μαζί από την εκδήλωση.

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/2304812/makari-na-katafero-oti-kai-eseis

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×