Jump to content

Recommended Posts

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μπράβο σας παιδιά σε όσους είχατε ενθουσιαστεί με την ανακοίνωση του Αλμέιδα, εγώ δεν θυμάμαι κανένα κύμα ενθουσιασμού πάντως, να σας κεράσουμε μια πάστα στο επόμενο για επιβράβευση.

δεν πιστευες απιστε ΣΤΗΒ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να κεράσεις κανιά μπυρα ρε Βαζάκα των οπαδών 😂😂

Με πάστα ρίχνεις τα μωράκια 

Link to comment
Share on other sites

Καλά εμφανίσου εσύ και οι μπύρες δεν τελειώνουν. Στο μεταξύ μετά θα θες όντως πάστα σαν τρελός αλλά να θυμάσαι το ως άνω ποστ 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, stavros 9-11 said:

Μπράβο σας παιδιά σε όσους είχατε ενθουσιαστεί με την ανακοίνωση του Αλμέιδα, εγώ δεν θυμάμαι κανένα κύμα ενθουσιασμού πάντως, να σας κεράσουμε μια πάστα στο επόμενο για επιβράβευση.

Πώς εννοείς τον ενθουσιασμό ? Να βγούμε γυμνοί στο δρόμο και να τρέχουμε από χαρά ?  Όχι δεν το κάναμε αυτό . Ευχαριστούμε πάντως για την πάστα . Είναι σαν να τη φάγαμε . 

Πάντως επειδή είναι γραπτά και υπάρχουν μια χαρά όλοι μας είδαμε με καλό μάτι την έλευση του και αν θυμάμαι ήταν δύο τρεις υποψήφιοι και όλοι μας ήμασταν με τον Ματίας με χίλια .  Οκ μπορεί να υπήρχαν κάποιες επιφυλάξεις για ρίσκο επειδή ερχόταν πρώτη φορά στην Ευρώπη αλλά το βιογραφικό του και τη προσωπικότητα σε χαλάρωναν .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πως είχα νιώσει " καλά ποιο MLS , μας κοροιδεύουν;". Αλλά μόλις έμαθα πως ήρθε ελλάδα και πάει να δει ματς της ομάδας, και βγήκαν και κάποια βίντεο που μιλάει για το τι πρεσβεύει και γενικά την φιλοσοφία του, θυμάμαι να χαίρομαι πολύ και να λεω στον πατέρα μου " έχω πολύ καλό προαίσθημα για τον Αλμέιδα". Ειδικά μετά που ανακοινώθηκε και είδαμε και την προετοιμασία του, εκεί ήταν σίγουρο ότι γίνεται κάτι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Πώς εννοείς τον ενθουσιασμό ? Να βγούμε γυμνοί στο δρόμο και να τρέχουμε από χαρά ?  Όχι δεν το κάναμε αυτό . Ευχαριστούμε πάντως για την πάστα . Είναι σαν να τη φάγαμε . 

Πάντως επειδή είναι γραπτά και υπάρχουν μια χαρά όλοι μας είδαμε με καλό μάτι την έλευση του και αν θυμάμαι ήταν δύο τρεις υποψήφιοι και όλοι μας ήμασταν με τον Ματίας με χίλια .  Οκ μπορεί να υπήρχαν κάποιες επιφυλάξεις για ρίσκο επειδή ερχόταν πρώτη φορά στην Ευρώπη αλλά το βιογραφικό του και τη προσωπικότητα σε χαλάρωναν .

Ήρθε ένας παντελώς άγνωστος προπονητής σε μια ομάδα που με την παρούσα διοίκηση είχε αλλάξει 100 προπονητές με τους 99 να είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.

Βγάζει ο άλλος σκρινσοτ από τότε που στο μεταξύ δεν έχουν και κανένα ακραίο σχόλιο, αλλά το φυσιολογικό. Δηλαδή επιφυλακτικότητα. Δεν έφταιγε κανένας που δεν ενθουσιάστηκε με την επιλογή Αλμέιδα, αντιθέτως ο ενθουσιασμός θα ήταν δείγμα αφελούς αντιμετώπισης της είδησης.

Φυσικά, δεν έχεις καταλάβει τι συζητάμε και μου λες για γραπτά που μένουν, λες και αυτό που συζητάμε τώρα είναι ποιος και πόσο έπεσε μέσα. Και το φέρεις και περί πολλού κιόλας ότι τον είχες δει με καλό μάτι. Μπράβο, συγχαρητήρια, εσύ 2 παστες

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ήρθε ένας παντελώς άγνωστος προπονητής σε μια ομάδα που με την παρούσα διοίκηση είχε αλλάξει 100 προπονητές με τους 99 να είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.

Βγάζει ο άλλος σκρινσοτ από τότε που στο μεταξύ δεν έχουν και κανένα ακραίο σχόλιο, αλλά το φυσιολογικό. Δηλαδή επιφυλακτικότητα. Δεν έφταιγε κανένας που δεν ενθουσιάστηκε με την επιλογή Αλμέιδα, αντιθέτως ο ενθουσιασμός θα ήταν δείγμα αφελούς αντιμετώπισης της είδησης.

Φυσικά, δεν έχεις καταλάβει τι συζητάμε και μου λες για γραπτά που μένουν, λες και αυτό που συζητάμε τώρα είναι ποιος και πόσο έπεσε μέσα. Και το φέρεις και περί πολλού κιόλας ότι τον είχες δει με καλό μάτι. Μπράβο, συγχαρητήρια, εσύ 2 παστες

 

Σε λίγο θα μου δώσεις ολόκληρη τούρτα . Όταν έρχεται ένας προπονητής κοιτάς το βιογραφικό . Βλέπεις Αλμέιδα . Οκ πας και βλέπεις πρωταθλήματα με τη τσιβας στο Μεξικό μάλιστα λατρεύτηκε από τους οπαδούς . Λιγο να ξέρεις από ποδόσφαιρο ξέρεις ότι το Μεξικό είναι 5 επίπεδα πάνω από το ελληνικό πρωτάθλημα και να κατακτήσεις εκεί τίτλους δεν είναι εύκολο . Μετά βλέπεις ότι πάει στη σαν Χοσέ βλέπεις αποτυχία . Εκεί το σκέφτεσαι λίγο αλλά ξέρεις ότι το MLS δεν είναι δείγμα σοβαρό . Μετά βλέπεις τι προσωπικότητα του . Βλέπεις συναίσθημα λες οκ μας ταιριάζει , βλέπεις προσωπικότητα οκ φίλος του Μαραντόνα εθνική Αργεντινή Λάτσιο κτλ καταλαβαίνεις ότι είναι μεγάλο μέγεθος . Θέλεις να σου πω και άλλα ? 

Δεν λες Αλμέιδα και λες το ξέρω και δεν το ξέρω . Χρησιμοποιείς και το ίντερνετ και κάνεις μια ψιλοερευνα . 

Μπορείς να πέσεις φυσικά  έξω όπως εγώ  έπεσα έξω με το Μιλόσεβιτς που τον πίστευα και τελικά ήταν τσαρλατάνος . 

Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2022 at 7:29 PM, Bukowski said:

Πρωην παιχταρας και ομορφαντρας ο νεος κοουτς. Ποιος ηταν καποιος αντιστοιχος τετοιος στο προπονητικο μας παρελθον;

ΠΟΝΑΤΕ;

  • Hahaha 12
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ενθουσιαστεί καθόλου γιατί θεωρώ τους Αργεντινους τεράστιους κλόουν και στραβοστομηδες, όχι τόσο όσο οι Χιλιανοι και οι Περουβιανοι αλλα και πάλι έχουν το χάλκινο μετάλλιο.  Δεν θέλω να ψοφήσουν όπως οι Γερμανοί και οι φίλοι τους , να το ξεκαθαρίσω. Ο Πελάδο παραδόξως είναι πολύ πολύ σοβαρός. 

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Είχα χεστει με τις αναλύσεις που διάβαζα για μαν του μαν σε όλο το γήπεδο κλπ και ήθελα με χίλια τον Ρεμπροφ που ακουγοταν τότε. Το μόνο που κράταγα ήταν η προσωπικότητα του ως πρώην μεγάλος ποδοσφαιριστής γιατί αυτό το προφίλ πίστευα ότι η ταίριαζε στα αποδυτήρια που είχαν καταλήξει μπουρδελο. Άρχισα να ψήνομαι μόνο όταν άρχισαν να βγαίνουν λεπτομέρειες όπως ότι ήθελε πολυμελες σταφ και αποκλειστικά δικούς του (επίσης ήταν κάτι που γούσταρα να δω), ότι ήρθε να παρακολουθήσει την ομάδα νωρίτερα και εγκαταστάθηκε στην χώρα έγκαιρα και όχι λόγο πριν την έναρξη της προετοιμασίας. 
 

Με λίγα λόγια ο Θεός μας τον έστειλε γιατί μάλλον μας λυπήθηκε 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Duck_Season said:

Εγώ δεν είχα ενθουσιαστεί καθόλου γιατί θεωρώ τους Αργεντινους τεράστιους κλόουν και στραβοστομηδες, όχι τόσο όσο οι Χιλιανοι και οι Περουβιανοι αλλα και πάλι έχουν το χάλκινο μετάλλιο.  Δεν θέλω να ψοφήσουν όπως οι Γερμανοί και οι φίλοι τους , να το ξεκαθαρίσω. Ο Πελάδο παραδόξως είναι πολύ πολύ σοβαρός. 

Κάναμε ότι έκανε η Ατλέτικο . Πήραμε ένα προπονητή με προσωπικότητα και ευρωπαϊκή εμπειρία σαν παίκτης που είχε επιτυχίες στην άλλη άκρη του Ατλαντικού και τον φέραμε Ευρώπη απλά η διαφορά είναι ότι ο Σίμεονε δεν είχε το fail της σαν Χοσέ και στην Αργεντινή έσπειρε φυσικά  και γι'αυτό πήγε Ατλέτικο ενώ ο Ματίας έκανε καριέρα στο Μεξικό και μετά το MLS ήρθε σε εμάς  . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Μια από τα ίδια. Είχα χεστει με τις αναλύσεις που διάβαζα για μαν του μαν σε όλο το γήπεδο κλπ και ήθελα με χίλια τον Ρεμπροφ που ακουγοταν τότε. Το μόνο που κράταγα ήταν η προσωπικότητα του ως πρώην μεγάλος ποδοσφαιριστής γιατί αυτό το προφίλ πίστευα ότι η ταίριαζε στα αποδυτήρια που είχαν καταλήξει μπουρδελο. Άρχισα να ψήνομαι μόνο όταν άρχισαν να βγαίνουν λεπτομέρειες όπως ότι ήθελε πολυμελες σταφ και αποκλειστικά δικούς του (επίσης ήταν κάτι που γούσταρα να δω), ότι ήρθε να παρακολουθήσει την ομάδα νωρίτερα και εγκαταστάθηκε στην χώρα έγκαιρα και όχι λόγο πριν την έναρξη της προετοιμασίας. 
 

Με λίγα λόγια ο Θεός μας τον έστειλε γιατί μάλλον μας λυπήθηκε 

Ο Ρεμπροφ ήταν το προηγούμενο καλοκαίρι νομίζω που τελικά ήρθε ο Μιλόσεβιτς  . Ο Σάντος ήταν τότε ο διακαής πόθος ( θα έφευγε νύχτα ) και ένας λεκι πως λεγόταν και κάποιοι άλλοι με εμπειρία στην Ευρώπη . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Μια από τα ίδια. Είχα χεστει με τις αναλύσεις που διάβαζα για μαν του μαν σε όλο το γήπεδο κλπ και ήθελα με χίλια τον Ρεμπροφ που ακουγοταν τότε. Το μόνο που κράταγα ήταν η προσωπικότητα του ως πρώην μεγάλος ποδοσφαιριστής γιατί αυτό το προφίλ πίστευα ότι η ταίριαζε στα αποδυτήρια που είχαν καταλήξει μπουρδελο. Άρχισα να ψήνομαι μόνο όταν άρχισαν να βγαίνουν λεπτομέρειες όπως ότι ήθελε πολυμελες σταφ και αποκλειστικά δικούς του (επίσης ήταν κάτι που γούσταρα να δω), ότι ήρθε να παρακολουθήσει την ομάδα νωρίτερα και εγκαταστάθηκε στην χώρα έγκαιρα και όχι λόγο πριν την έναρξη της προετοιμασίας. 
 

Με λίγα λόγια ο Θεός μας τον έστειλε γιατί μάλλον μας λυπήθηκε 

Ναι για Ρεμπρόφ πιο ψημενος ήμουν.

Για Σαντος ή τον Γαλλο που ακουγόταν (οπου Γαλλος δεν εννοω τον συμμαθητη του @Νονός) δεν ημουν ενθουσιασμένος αλλα θα το εβλεπα σιγουρα θετικα

Ο Αλμέιδα μου αρεσε που ήταν πρωταθλητης, παικτης προσωπικοτητα και τιμ 6 νοματαιοι. Αν ερχοταν και εμενε με 2 απο τους 6 θα κραζα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Κάναμε ότι έκανε η Ατλέτικο . Πήραμε ένα προπονητή με προσωπικότητα και ευρωπαϊκή εμπειρία σαν παίκτης που είχε επιτυχίες στην άλλη άκρη του Ατλαντικού και τον φέραμε Ευρώπη απλά η διαφορά είναι ότι ο Σίμεονε δεν είχε το fail της σαν Χοσέ και στην Αργεντινή έσπειρε φυσικά  και γι'αυτό πήγε Ατλέτικο ενώ ο Ματίας έκανε καριέρα στο Μεξικό και μετά το MLS ήρθε σε εμάς  . 

Ο Σιμεόνε ήταν και παλαίμαχος της Ατλέτι. Κάτι σαν μπάεβιτς των κολτσονέρος, με την διαφορά ότι δεν τους πρόδωσε. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Duck_Season said:

Εγώ δεν είχα ενθουσιαστεί καθόλου γιατί θεωρώ τους Αργεντινους τεράστιους κλόουν και στραβοστομηδες, όχι τόσο όσο οι Χιλιανοι και οι Περουβιανοι αλλα και πάλι έχουν το χάλκινο μετάλλιο.  Δεν θέλω να ψοφήσουν όπως οι Γερμανοί και οι φίλοι τους , να το ξεκαθαρίσω. Ο Πελάδο παραδόξως είναι πολύ πολύ σοβαρός. 

Στην νότια  Αμερική θεωρούνται οι μεγαλύτερες ψωνάρες και οι πιο αλαζονικοί από όλους οι Αργεντίνοι. Τουλάχιστον αυτό το στερεότυπο υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Skepastos said:

Μια από τα ίδια. Είχα χεστει με τις αναλύσεις που διάβαζα για μαν του μαν σε όλο το γήπεδο κλπ και ήθελα με χίλια τον Ρεμπροφ που ακουγοταν τότε. Το μόνο που κράταγα ήταν η προσωπικότητα του ως πρώην μεγάλος ποδοσφαιριστής γιατί αυτό το προφίλ πίστευα ότι η ταίριαζε στα αποδυτήρια που είχαν καταλήξει μπουρδελο. Άρχισα να ψήνομαι μόνο όταν άρχισαν να βγαίνουν λεπτομέρειες όπως ότι ήθελε πολυμελες σταφ και αποκλειστικά δικούς του (επίσης ήταν κάτι που γούσταρα να δω), ότι ήρθε να παρακολουθήσει την ομάδα νωρίτερα και εγκαταστάθηκε στην χώρα έγκαιρα και όχι λόγο πριν την έναρξη της προετοιμασίας. 
 

Με λίγα λόγια ο Θεός μας τον έστειλε γιατί μάλλον μας λυπήθηκε 

Με είχες επηρεάσει με το 1vs1 και τον θεωρούσα Βαζακα. Ήταν και η περίοδος που ήμουν μες στην αμφισβήτηση. Μου την είχε δώσει και όταν τον είχα δει στο ματς με τη Λαμία να φοράει 35 δαχτυλιδια (φουλ ποδοσφαιρικό σχόλιο).

Δικαιώθηκα σε όλα τελικά 🤡

  • Sad 2
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Τότε περισσότερο δεν εμπιστευόμασταν την ίδια την ΑΕΚ και πολλοί θεωρούσαμε πως όποιον και να φέρναμε, καλό, κακό ή μέτριο με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο θα τον καίγαμε...

Επίσης θυμάμαι ότι τρελή «προπαγάνδα» υπέρ του τότε έκανε ο @Bukowski

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ήμασταν μεταξύ Λεκο και Αλμειδα . Οι περισσότεροι ήθελαν τον Κροάτη . Λίγοι λέγαμε για Αλμειδα. Αλλά αυτό μικρή σημασία έχει . Ήρθε αυτός που έπρεπε την κατάλληλη ατιγμη. Άλλοι πιστέψαμε άλλοι όχι . Δεν υπάρχει κόντρα γιαυτο. Αλλά να λέμε Αργεντινό Βαζάκα αυτόν που πήρε Νταμπλ μετά από το 78  Ε όσο ναναι είναι λίγο οξυμωρο και δείχνει εμπάθεια . 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, agelos said:

Με είχες επηρεάσει με το 1vs1 και τον θεωρούσα Βαζακα. Ήταν και η περίοδος που ήμουν μες στην αμφισβήτηση. Μου την είχε δώσει και όταν τον είχα δει στο ματς με τη Λαμία να φοράει 35 δαχτυλιδια (φουλ ποδοσφαιρικό σχόλιο).

Δικαιώθηκα σε όλα τελικά 🤡

Με λες και μπαλαδοφατσα. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

. Αλλά να λέμε Αργεντινό Βαζάκα αυτόν που πήρε Νταμπλ μετά από το 78  Ε όσο ναναι είναι λίγο οξυμωρο και δείχνει εμπάθεια . 

Χαβαλετζίδικο είναι το φόρουμ, δεν τον έχει χαρακτηρίσει κανένας στα σοβαρά έτσι εδώ μέσα

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2022 at 7:16 PM, Araujo21 said:

Καλώσορίζω τον προπονητή της Αγία Σοφιας Opap Arena 

Θα αμφισβητηθεις θα λοιδωρηθεις αλλά στο τέλος θα δικαιωθεις 

  

Screenshot_6.jpg

Το πρώτο ποστ ήταν αυτό. Το "Θα αμφισβητηθεις θα λοιδωρηθεις αλλά στο τέλος θα δικαιωθεις " θυμίζει το "όσοι δεν πιστεύουν, ας πιστέψουν"  εντωμεταξύ. Μεσσίας της ΑΕΚ ο Ματίας.  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι ότι περιμέναμε το Σάντος να το διώξουν οι Πορτογάλοι για να έρθει σε εμάς ( ευσεβείς πόθοι ευτυχώς μακριά ) και μετά είχαμε καταλήξει σε λεκο και Ματίας . Τον πρώτο τον χρεωναμε στο ΓΠ γιατί είχε μπλεχτεί με κάτι στημένα ματς ενώ τελικά ο Ματίας είχε δείξει πιο ζεστός από όλους ερχόμενος στην Ελλάδα από μακριά και παρουσιάζοντας αναλυτικά το πλάνο του .

Τελικά εκείνη την περίοδο τον έψυνε και η Κρουζ αζουλ επειδή στο Μεξικό είναι τοπ όνομα και έδινε προφανώς περισσότερα χρήματα ( Μεξικό χρήμα στο ποδόσφαιρο )  και τότε τον κλείσαμε άρον άρον αν η αλήθεια είναι ότι ο ίδιος είχε ψηθεί να έρθει στην ΑΕΚ και την περίμενε επειδή έβλεπε προοπτική στην ομάδα και στο ρόστερ που όλοι είχαμε απαξιώσει  φτάνει να του έδιναν τους βοηθούς του και κάποια άλλα . 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AlexKR21 said:

Επίσης θυμάμαι ότι τρελή «προπαγάνδα» υπέρ του τότε έκανε ο 

Και εγώ το θυμάμαι . Πρέπει να ήταν ο πρώτος φαν του . 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Skepastos said:

Με λες και μπαλαδοφατσα. 

επιβεβαιωνω

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Βίος και έργα του Μαθιού μας!

Ώρα να μάθουμε τα μυστικά του σαμουράι μας!

IMG_20240426_222552_11zon.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×