Jump to content

Recommended Posts

γλυφαδα μενει απ οταν ηρθε, σε πολυκατοικια γνωστου μου, πρεπει να ειναι πολυ μαζεμενος δεν τον εχω πετυχει ποτε καπου. μακαρι να μεινει μαζι μας πολλα χρονια.

γενικα ως γνωστον ολοι πατατρακ παθαινουν με αυτα τα μερη , και πρωτες οι γυναικες ποδοσφαιριστων κλπ σου λεει με τραβολογας απο δω κι απο κει, υπογραψε εδω περα μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, enck1 said:

Μονο το ρετιρε πηρε ? Του σπασανε τα αρχιδια να παρει πολυκατοικια να φιλοξενει τους συμπεθερους και τα σογια

Κ αυτος γκρινια εχει

Για να πάρει πολυκατοικία πλέον στη Γλυφάδα πρέπει να αδειάσει το τραπεζιτικό του λογαριασμό .  Λογικά τον φιάξανε και το είδε και σαν επένδυση . Μακάρι να το αγαπήσει τόσο που να μην φεύγει με τπτ και για κανέναν . Πρέπει να είναι αυτά με θέα θάλασσα για να πάρει ρετιρέ και έχουν όλα τη πίσινα τους ( γούρνα τη λέω εγώ ) . 

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2023 at 10:19 AM, agelos said:

Ματίας αν έχεις σκύλο θα σου σπάω τα παπαρια κάθε μέρα στις βόλτες.

Ματιας αν εχεις σκυλο μπορω να στον πηγαινω βολτα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rossi said:

Ματιας αν εχεις σκυλο μπορω να στον πηγαινω βολτα

Ματίας αν δεν εχεις σκύλο ξέρω να γαβγίζω.

  • Hahaha 18
Link to comment
Share on other sites

«Την πρώτη φορά που έπαιξα κόντρα στη Γιουβέντους, οι συμπαίκτες μου είπαν να παίξω σκληρά κόντρα στον Εντγκαρ επειδή ήταν πραγματικός μαχητής. Στην πρώτη φάση, λοιπόν, πήγα πολύ δυνατά, τον έριξα στο έδαφος, του έδωσα το χέρι αλλά με το δάχτυλό του μου έκανε "όχι". Λίγη ώρα μετά, ήταν η σειρά του να με πετάξει κάτω. Με ρωτάει "να σε βοηθήσω;" και του είπα "όχι". Επί 8-9 χρόνια γινόταν το ίδιο πράγμα κάθε φορά που ήμασταν αντίπαλοι. Πάντα όμως. Ηταν ο αγαπημένος μου αντίπαλος.

Σε μια συνέντευξη, μια φορά, είπα την άποψή μου για το πώς βλέπω τα πράγματα, τις μάχες μέσα στο γήπεδο. Λίγες μέρες μετά ήμασταν αντίπαλοι και πριν την έναρξη ήρθε προς το μέρος μου. Σκέφτηκα αμέσως ότι ήρθε η ώρα να παίξουμε ξύλο αλλά μου έδωσε το χέρι για πρώτη φορά και μου είπε "μπράβο, έχουμε την ίδια άποψη, συμφωνούμε". Θα μπορούσαμε να γίνουμε φίλοι».

Ματίας Αλμέιδα και Εντγκαρ Ντάβιντς... Ωραία χρόνια!

 

FB_IMG_1700992177017.jpg

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Corart21 said:

Το πήρε ο δικός μας Ματίας. Καλύτερος προπονητής 2023

Εσχως.

Γιατί όχι ο Γιοβανοβιτς?

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιος Αλμέυδα.  Παντοτινός θρύλος της ΑΕΚ ακόμη κι αν έφευγε το καλοκαίρι.

Βλέπαμε ΑΕΚ, μετά βλέπαμε στην τιβι Πρέμιερ λιγκ και λέγαμε μεταξύ μας "ποδόσφαιρο το λέμε κι εμείς, ποδόσφαιρο το λένε κι αυτοί, αλλά πρόκειται για άλλο άθλημα..."

Και ήρθε ο Αλμέυδα και είδαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ευρωπαϊκο σύγχρονο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Και δεν το χορταίνουμε.

 

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Οδος Αλμειδα και διπλα ο μονοδρομος!!! 

Screenshot_2.png

Ενα  Μ πρέπει να προσθέσει κάποιος στην αρχή, για να γίνει ΜΑ. ΑΛΜΕΙΔΑ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, agelos said:

Εσχως.

Γιατί όχι ο Γιοβανοβιτς?

Απάνθρωποι δημοσιογράφοι. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας Αλμέιδα παρέλαβε το βραβείο του κορυφαίου προπονητή της χρονιάς και δήλωσε: «Ευχαριστώ για αυτή την εκδήλωσή και την πρόσκληση. Τα βραβεία για τους αθλητές είναι ένα χάδι στην ψυχή. Αυτό είναι που μένει στις καριέρες μας. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο το γκρουπ των ποδοσφαιριστών μου, δεν θα μπορούσα να έχω καταφέρει τίποτα χωρίς αυτούς.

Θέλω να μοιραστώ το βραβείο αυτό με τα υπόλοιπα μέλη του σταφ μου, χωρίς αυτούς επίσης δεν θα είχα πετύχει τίποτα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο τον κόσμο της ΑΕΚ για την αγάπη που μου έχουν δείξει. Τον ιδιοκτήτη και τους υπαλλήλους και κάθε έναν ξεχωριστά στο δικό μας κλαμπ. Η οικογένεια μου πάντα βρίσκεται μαζί μου, είναι και εδώ. Έχω αρκετό καιρό που γνωρίζω τον κόσμο μέσα από το ποδόσφαιρο Δεν παύω να είμαι εκπρόσωπος του αργεντίνικου ποδοσφαίρου λοιπόν. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω τον διερμηνέα γιατί είναι η φωνή, χωρίς αυτόν δεν θα με καταλαβαίνετε.  
 

Θα ήθελα να μοιραστώ το βραβείο με τους δύο συνυποψήφιους, Μια νίκη ή δύο δεν σε κάνουν κάτι παραπάνω σε σχέση με άλλον. Θέλω να υποστηρίξω ένα καλύτερο πιο υγιές ποδόσφαιρο. Μακάρι να το ποδόσφαιρο να δώσει περισσότερο φως και να εκπροσωπεί σωστά την κοινωνία που ζούμε. Να μην μείνουμε μόνο στα λόγια να βάλει ο καθένας το δικό του λιθαράκι για να βελτιώνεται η κατάσταση. Ευχαριστώ και ελπίζω και την επόμενη χρονιά να είμαι προσκεκλημένος».

Ακολούθησε μια ερώτηση του Ντέμη Νικολαΐδη. Του παρουσίασε μια οδό με ίδιο επίθετο με το δικό του που υπάρχει στην Αθήνα και τον ρώτησε αν θέλει να μείνει για πολλά χρόνια στην Ελλάδα και την ΑΕΚ:

«Είμαι πολύ ευτυχισμένος που βρίσκομαι εδώ, από αυτό που μου χαρίζει το ποδόσφαιρο. Έχω ακούσει πολύ προσεκτικά τον κόσμο που μίλησε. Το ποδόσφαιρο, μια μπάλα ενώνει κοινωνικές τάξεις, φυλές, και μας κάνει καλύτερους. Ζήτω το ποδόσφαιρο» τόνισε ο Ματίας Αλμέιδα.

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο τον κόσμο της ΑΕΚ για την αγάπη που μου έχουν δείξει. Τον ιδιοκτήτη και τους υπαλλήλους και κάθε έναν ξεχωριστά στο δικό μας κλαμπ. 

 

 

Για "λαό της ΑΕΚ" μίλησε για την ακρίβεια, ενώ τον Μελισσανιδη τον λέει "αφεντικό της ΑΕΚ". 

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣΟ ΚΑΒΛΙΑΡΗΣ ΘΕΕ ΜΟΥ. ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙ. ΜΑΤΙΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ. ΝΑ ΚΑΜΑΚΩΝΟΥΜΕ ΜΙΛΦΑΡΕΣ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris manousopoulos said:

ΠΟΣΟ ΚΑΒΛΙΑΡΗΣ ΘΕΕ ΜΟΥ. ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙ. ΜΑΤΙΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ. ΝΑ ΚΑΜΑΚΩΝΟΥΜΕ ΜΙΛΦΑΡΕΣ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ

Δεν τον κόβω για τύπο που ξενοπηδαει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Δεν τον κόβω για τύπο που ξενοπηδαει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις 

θα πετσωνω εγω γιαυτον. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας Αλμέιδα ρωτήθηκε και απάντησε στη συνέντευξη Τύπου τόσο για την κατάσταση του Ροδόλφο Πισάρο, όσο και γι’ αυτή του Ορμπελίν Πινέδα.

Για τον Πινέδα και τη φυσική του κατάσταση, αλλά και την πιθανή συμμετοχή του Πισάρο:

«Ο Ροδόλφο είναι σε αυτήν τη διαδικασία προσαρμογής και δεν είναι εύκολο να αλλάξει τόσο γρήγορο. Του έχω μιλήσει, ξέρω όσα μπορεί να δώσει, και σιγά σιγά, αρχίζει να δίνει. Πρέπει να είναι υπομονετικός, γιατί ξέρω τι μπορεί να δώσει, και έχει ό,τι χρειάζεται για να ολοκληρώσει το όνειρό του στην Ευρώπη. Άφησε εκατομμύρια για να εκπληρώσει το όνειρό του. Είναι αλήθεια και είναι κάτι που εκτιμώ. Όταν ξεκίνησε είχε κάποιους μικροτραυματισμούς και σε κάποιους μήνες, όταν χρειάζεται να είναι έτοιμος, θα είναι. Είναι ένας ποδοσφαιριστής νικητής, όπου έπαιξε ήταν πρωταθλητής, και εδώ θα κάνει το ίδιο. Ίσως χρειαστεί λίγο ακόμη χρόνο για να προσαρμοστεί πλήρως, αλλά είναι κάτι φυσιολογικό, όταν αλλάζει χώρα και πρωτάθλημα. Εγώ υπερασπίζομαι τους ποδοσφαιριστές μου και είναι ένας παίκτης που αντιστέκεται στους δημοσιογράφους. Εμένα μου αρέσει όπως είναι, γιατί το μόνο που τον νοιάζει, είναι το ποδόσφαιρο. Ξέρω πως στο τέλος θα μου αρέσει. Εκτιμώ ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα χρήματα, σε έναν χρόνο υλιστικό.

Ο Ορμπελίν έπαιξε με την Εθνική του ομάδα, τα πήγε καλά. Αισθάνομαι πως εδώ και 1,5 χρόνο είναι χωρίς διακοπές. Τον έχω χρησιμοποιήσει σε πολλές θέσεις, αλλά ξέρω, πως κάποια στιγμή, αυτό το σώμα δεν θα αντέξει. Προσπαθώ να διαχειριστώ τον τρόπο που προπονείται, σε κάποια παιχνίδια τον έχω βγάλει, αλλά είμαστε δύο αυτήν τη στιγμή, που ενδιαφερόμαστε για τον Ορμπελίν. Κάνουμε ό,τι μπορούμε για να τον προστατεύσουμε. Εγώ τον φρόντισα για την εθνική ομάδα, τον ανέβασα σε απόδοση, επιλέχθηκε ως ο καλύτερος παίκτης της περσινής σεζόν, και πιστεύω πως υπάρχουν κάποια παιχνίδια, που δεν είναι τόσο σημαντικά, για να ταξιδεύει και ίσως έχει την ευκαιρία να ξεκουραστεί. Αλλά ο Ορμπελίν είναι χαρούμενος.

Ο Ορμπελίν ήταν στην Ευρώπη πριν έρθει, οπότε πήρε τον χρόνο προσαρμογής που χρειαζόταν στην Ισπανία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bladerunner21 said:

Ο Ματίας Αλμέιδα

Για την πιθανή συμμετοχή του Πισάρο:

«Ο Ροδόλφο είναι σε αυτήν τη διαδικασία προσαρμογής και δεν είναι εύκολο να αλλάξει τόσο γρήγορο. Του έχω μιλήσει, ξέρω όσα μπορεί να δώσει, και σιγά σιγά, αρχίζει να δίνει. Πρέπει να είναι υπομονετικός, γιατί ξέρω τι μπορεί να δώσει, και έχει ό,τι χρειάζεται για να ολοκληρώσει το όνειρό του στην Ευρώπη. Άφησε εκατομμύρια για να εκπληρώσει το όνειρό του. Είναι αλήθεια και είναι κάτι που εκτιμώ. Όταν ξεκίνησε είχε κάποιους μικροτραυματισμούς και σε κάποιους μήνες, όταν χρειάζεται να είναι έτοιμος, θα είναι. Είναι ένας ποδοσφαιριστής νικητής, όπου έπαιξε ήταν πρωταθλητής, και εδώ θα κάνει το ίδιο. Ίσως χρειαστεί λίγο ακόμη χρόνο για να προσαρμοστεί πλήρως, αλλά είναι κάτι φυσιολογικό, όταν αλλάζει χώρα και πρωτάθλημα. Εγώ υπερασπίζομαι τους ποδοσφαιριστές μου και είναι ένας παίκτης που αντιστέκεται στους δημοσιογράφους. Εμένα μου αρέσει όπως είναι, γιατί το μόνο που τον νοιάζει, είναι το ποδόσφαιρο. Ξέρω πως στο τέλος θα μου αρέσει. Εκτιμώ ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα χρήματα, σε έναν χρόνο υλιστικό.

Αχ ρε Ματίας γιατί ξεκίνησες τις μεγάλες κουβέντες.....

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Janjanin said:

Αχ ρε Ματίας γιατί ξεκίνησες τις μεγάλες κουβέντες.....

Η αλήθεια έιναι ότι παίκτες που έρχονται απ την άλλη πλευρά του Ατλαντικού θέλουν χρόνο. Τον εμπιστεύομαι τον Ματίας, έχουμε τα 2/3 της σαιζόν μπροστά μας, τον βλέπει στις προπονήσεις, μάτι έχει, ελπίζω στην βελτίωσή του.

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα ρε μάγκες , 

Τον παίκτη του υποστήριξε , τι να έκανε ? Να τον κρεμούσε στα μανταλάκια ?

Ο κοτσίδας δεν έχει δώσει ακόμα νταξει , υπομονή.

Ήρεμα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και παίκτη στα ντουζένια του να τον είχαμε και τώρα προπονητή που τον έχουμε ορισμένοι θα τον λατρεύαμε το ίδιο όπως τώρα. Γιατί είναι αληθινός κι αγαπησιάρης, μαχητής και ψυχάρα, σοβαρός αλλά και παθιάρης-παθιασμένος με αυτό που κάνει εκεί που ανήκει. Κι είναι όμορφο να ξέρεις ότι θα είναι για πάντα δικός σου μια τέτοια προσωπικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτά που λέει δεν μου ακουγονται καν εκτός πραγματικότητας, οτι δλδ απλά τα λέει προς υπεράσπισή του. Κι εγώ πιστεύω ότι σιγά  σιγά θα δωσει περισσότερα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×