Jump to content

Recommended Posts

Αυτό για κάποιους φιλάθλους μας που βγαίνουν σε ιντερνετικές εκπομπές και λένε τέρμα η ασυλία στον αλμέιδα οτι δεν κάνει ο αλμέιδα,οτι δεν έχει πλάνο και άλλες πολλές μαλακίες.Μάλλον ξεχνάνε που ήταν η ΑΕΚ πριν έρθει ο αλμέιδα

IMG_2106.thumb.jpeg.9f67343605efd554d207feb84571f7cd.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα οσοι αμφισβητουν αλμευδα δε ξερουν αν η μπαλα ειναι σφαιρα ή κυβος. Καλυτερα να παιζουν φιδακι με τους κολλητους τους.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, CHⓇIS said:

theloun vasanhsthria me giannikh

Ενίοτε και λίγο από Καρντόσο να μιλάει πριν την προπόνηση για τα κόλπα του χρηματοπιστωτικού Λεβιάθαν, τη Νομενκλατούρα, τον Μπρεχτ και την ιστορία της οικονομικής παρακμής ενω οι βοηθοί έστηναν τους κώνους και τα σημαιάκια.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, chris manousopoulos said:

Καλα οσοι αμφισβητουν αλμευδα δε ξερουν αν η μπαλα ειναι σφαιρα ή κυβος. Καλυτερα να παιζουν φιδακι με τους κολλητους τους.

Άστο φίλε περιμένουν να χάσουμε να βγούν και να κράξουν!Τα ισοπεδώνουν όλα!Έδω άκουσα οτι ο μανόλο καλύτερος απο αλμέιδα και η ομάδα του '18 καλύτερη απο την τωρινή!Με πρόφαση οτι ο αλμείδα δεν έστησε την ομάδα σωστά με τον αγιαξ επειδή μας έκανε σαν αποτέλεσμα και η ισοπαλία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Corart21 said:

Ενίοτε και λίγο από Καρντόσο να μιλάει πριν την προπόνηση για τα κόλπα του χρηματοπιστωτικού Λεβιάθαν, τη Νομενκλατούρα, τον Μπρεχτ και την ιστορία της οικονομικής παρακμής ενω οι βοηθοί έστηναν τους κώνους και τα σημαιάκια.

Και λίγο κωστένογλου και λίγο τιμουρ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως τιμωρούμαστε κι εμείς μαζί τους αν μπούμε σε αυτή τη λογική με Γιαννίκη, Καρντόσο και Κωστένογλου.

Προτείνω να βγάλουν το σκασμό.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ή προσπαθεί να δημιουργήσει θέμα Ματίας, δεν φταίει αυτος. Ο πατέρας του φταίει που όταν ήταν μωρό αντί να τον παίρνει αγκαλιά και να του φέρεται τρυφερά, εκείνος τον πηδούσε.

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι αυτοί που νομίζουν ότι η μπάλα είναι ένα πετσί που το βασανίζουν 22 μαλάκες 90 λεπτά

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αστείο και να αναφέρετε. Κανονικά φάπες καρπαζοεισπρακτορα σε όποιον λέει κουβέντες τώρα για Ματίας και να πω επίσης ότι όταν έρθει η ώρα να φύγει δεν ξέρω πόσο καλύτερο σε όνομα, προπόνηση, συνολική εικόνα προπονητή θα βρούμε αλλά τυχόν επιστροφή σε λύσεις τύπου γκεγκεπρεσεν και δροσερής καράφλας θα μου δημιουργήσουν αυτοκτονικές τάσεις και έχω παιδί να μεγαλώσω.

Αλμέιδα μέχρι τα βαθειά γεράματα θα έπρεπε να ευχόμαστε με όσα έχει δείξει από πέρυσι. Τυχών λάθη που κάνει τα κάνουν όλοι, ουτοπία να θεωρούμε ότι υπάρχει αλάνθαστος ή άσφαλτος κατά Αντζελα.

Μέχρι το σήμερα με ελάχιστες εξαιρέσεις όλο σε κάτι σάπιους πέφταμε.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Ο ματιας ειναι το role model που θελουμε.

Ποδοσφαιρικο μεγεθος τεραστιο, συναισθηματικος, που ζει για το ποδοσφαιρο. Και οχι μιζεροβαλκανιος

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agent HAF said:

Εντάξει αστείο και να αναφέρετε. Κανονικά φάπες καρπαζοεισπρακτορα σε όποιον λέει κουβέντες τώρα για Ματίας και να πω επίσης ότι όταν έρθει η ώρα να φύγει δεν ξέρω πόσο καλύτερο σε όνομα, προπόνηση, συνολική εικόνα προπονητή θα βρούμε αλλά τυχόν επιστροφή σε λύσεις τύπου γκεγκεπρεσεν και δροσερής καράφλας θα μου δημιουργήσουν αυτοκτονικές τάσεις και έχω παιδί να μεγαλώσω.

Αλμέιδα μέχρι τα βαθειά γεράματα θα έπρεπε να ευχόμαστε με όσα έχει δείξει από πέρυσι. Τυχών λάθη που κάνει τα κάνουν όλοι, ουτοπία να θεωρούμε ότι υπάρχει αλάνθαστος ή άσφαλτος κατά Αντζελα.

Μέχρι το σήμερα με ελάχιστες εξαιρέσεις όλο σε κάτι σάπιους πέφταμε.

Απο τα αρδάκια συμπαθώ μόνο τον αρναούτογλου και είπε σε έναν φιλαθλό μας που άσκησε κριτική στον αλμέιδα να τον χαρούμε μέχρι να φύγει αλλά για την μετά εποχή αλμέιδα με τα τωρινά δεδομένα δεν υπάρχει προοπτική απο τα στελέχη της διοίκησης να φέρουν τον επόμενο αλμέιδα και θα ξαναγυρίσουμε στα παλιά σκατά και το αιτιολόγησε οτι είναι το απολυτο αφεντικό διοικεί το ποδοσφαιρικό τμήμα κάνουν οτι τους λέει τους συμβουλεύει κ.α.Είναι το Νο2 μετά τον μελ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού η παε δεν τολμάει να μιλήσει.Μίλησε ο φιλόσοφος Αλμέιδα.Ο άνθρωπος είναι κόσμημα για το ελληνικό πρωτάθλημα.

https://www.enwsi.gr/1442662/aek/aek-podosfairo/keraynoi-almeida-kata-tis-adikis-kyvernitikis-apofasis-vlaptontai-omades-poy-den-echoyn-kanei-tipota-skotosan-ton-michali-kai-paizame-kanonika.html?utm_source=internal&utm_medium=feed

 

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγός και κόσμημα σε κάθε του ενέργεια, σε κάθε του τοποθέτηση. Πρέπει να ψάξουμε πολύ πίσω για να βρούμε κάτι/κάποιον παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το βάλω το απόσπασμα ολόκληρο γιατί πρόκειται κατά τη γνώμη μου για το magnum opus του Αλμέιδα από τη στιγμή που πάτησε το πόδι του σε αυτά τα χώματα. Πρέπει να το πάρουν στην ΠΑΕ όπως είναι, να το χτυπήσουνε σε μέταλλο και να το κρεμάσουν στην είσοδο του γηπέδου. Να μελοποιηθεί και να το τραγουδάει η κερκίδα σε κάθε ημίχρονο. Να γυριστεί σε animation για να το βλέπουν πιο εύκολα και οι μικροί και να μαθαίνουν αξίες.

“Εγώ πιστεύω ότι αυτό επηρεάζει τον κόσμο του ποδοσφαίρου. Υπάρχουν οικογένειες, οι οποίες περιμένουν το σαββατοκύριακο για να διασκεδάσουν, πηγαίνοντας να δουν την ομάδα τους. Αυτό από τη χαρά, σε μεταφέρει κατευθείαν στη λύπη.

Αυτή η απόφαση που έχει παρθεί, έχει βλάψει κάποιους που δεν έχουν κάνει απολύτως τίποτα. Γιατί εδώ πάντα σκέφτονται τις μεγάλες ομάδες. Και τι θα απογίνουν οι πιο μικρές ομάδες; Οι ομάδες που ζουν και συντηρούνται από τα εισιτήρια; Εγώ πριν από λίγο καιρό δήλωσα ότι είμαι από αυτούς που «μάχονται» για ένα καλύτερο ποδόσφαιρο. Το να παίζεις ποδόσφαιρο χωρίς κόσμο, είναι σα να παίζεις στην πλατεία με έναν φίλο σου.

Το ποδόσφαιρο είναι με κόσμο, το ποδόσφαιρο είναι θέαμα, το ποδόσφαιρο είναι τέχνη. Κι εμείς θα πρέπει να παίξουμε με έναν παίκτη λιγότερο. Αλλά μπορεί κάποιους να τους βολεύει αυτό… Εμείς είμαστε πάντα έντεκα συν ένας. Θα νιώθουμε την ώθηση του κόσμου μας έξω από το γήπεδο. Αλλά μου φαίνεται άδικη αυτή η απόφαση γιατί αφορά κάποιους που δεν έχουν κάνει απολύτως τίποτα.

Εμάς πριν από ένα ευρωπαϊκό παιχνίδι σκότωσαν έναν οπαδό μας και όλα συνέχισαν κανονικά. Μετά έγιναν πράγματα τα οποία δεν επηρέασαν κάποιες αποφάσεις. Εμείς είπαμε στον κόσμο μας όχι βεγγαλικά, όχι πυροτεχνήματα και ο κόσμος μας το έκανε.

Οπότε, αυτή η απόφαση τους βλάπτει όλους. Και περισσότερο βλάπτει το ίδιο το ελληνικό ποδόσφαιρο. Θα πρέπει να το σκεφτούμε αυτό γιατί το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει ένα πρωτάθλημα πολύ ανταγωνιστικό. Πέντε, έξι ομάδες πραγματικά ανταγωνίζονται μεταξύ τους. Αυτές οι καταστάσεις, επίσης, οδηγούν στο ότι ποδοσφαιριστές που ενδεχομένως θέλουν να έρθουν στην Ελλάδα, πλέον να μην θέλουν”.

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Το γραφω και εδω. Πες μας σε παρακαλω γιατι πρεπει ντε και καλα οι αλλαγες να γινονται στο 65. Μια φορα μονο εκανες κανονικη αλλαγη νωριτερα και αυτη για να βγαλεις το Χρυσοπουλο.

Η ομαδα παραπαιει και δε κανεις τιποτα. Και εκτος αυτου, βαζεις και 3 παιχτες απανωτα και 15 λεπτα δε κανουμε απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκακο μου η ΑΕΚ δεν είναι σκαλοπάτι και αν διανοηθείς να την αντιμετωπίσεις ετσι, θα γαμηθεις. Δεν είσαι αυτό το μέγεθος προπονητικά.

Κατανοώ ως έναν βαθμό τη λαχτάρα σου για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αλλά αν αυτό θέτει σε κίνδυνο τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος από επιλογή, τότε είσαι απαράδεκτος.

Και εδώ που τα λέμε ρε ματίας, είσαι στην ομάδα με το καλύτερο ρόστερ, το καλύτερο κλίμα, την πιο δυνατή έδρα. Είναι ok θεωρείς το να σε έχει από κάτω ο κλεφτοκοτάς; πού είναι σε μία ομάδα με τη διοίκηση εξαφανισμένη εδώ και χρόνια και τα ματς στην έδρα τους γίνονται μεταξύ συγγενών και φίλων. Δεν είναι οκ Ματίας και λίγο θα έπρεπε να ντρέπεσαι.

Σε ειδικότερα ζητήματα, η σχέση μου με το ποδόσφαιρο πρακτικά συνοψίζεται στην πληροφορία ότι τελευταία φορά έπαιξα πριν 15 χρόνια σε αγώνα που κάναμε συνεχή διαλείμματα για να πιούμε μπάφους (και όλο αυτό είχε καταλήξει σε τραυματισμό @Sepultura21). Ακόμα και εγώ όμως από το πρώτο σφύριγμα του δευτέρου ημιχρόνου, έβλεπα ότι θα γίνει μαλακία. Εσύ δεν το είδες; Διότι αλλαγές έκανες όταν φάγαμε το δεύτερο γκολ ρε βλάκα. Μέχρι τότε είχες μια ομάδα που σερνόταν και κοιτούσες σαν μαλακας. Ξύπνα.

Η εμμονή σου με τον Ζινι αρχίζει και γίνεται ελαφρώς ύποπτη. Δεν μπορώ να συζητήσω σοβαρά το γιατί ο Ζινι δεν έχει καμία δουλειά στην ΑΕΚ. Σταμάτα τώρα αυτή την αρχιδιά που κάνεις και διωξ' τον από την πρώτη ομάδα. Εδώ για να είμαστε δίκαιοι, να δώσουμε τα εύσημα στον κόσμο της ΑΕΚ που αποθέωσε έναν οριακά ανήλικο ποδοσφαιριστή όταν σηκώθηκε για αλλαγή στο ματς με τον γαύρο. Γιατί είναι μαύρος με αστεία φάτσα. Και φυσικά το διαχειρίστηκε και αυτό εξαιρετικά, με το ματς στο 1-1 και τον κλόουν να κάνει κολπακια. Μπράβο κόσμε της ΑΕΚ, ήταν ακριβώς αυτό που έπρεπε να κάνεις με τον Ζινι. Αλλά ότι έχουμε τους πιο χαζούς οπαδούς στην Ελλάδα, δεν το μάθαμε φέτος.

Με τον Μάνταλο τι φάση ρε Ματίας; Γιατί ξεκίνησες να γαμιεσαι πατοκορφα φέτος; Δηλαδή θα τρώμε στη μαπα το σιχαμα κάθε φορά επειδή έχει γκόμενα τον Μελισσανίδη; εκεί είναι το ανάστημα σου κι εσένα ή απλά σου αρέσει ο Πετράν; Και σε αυτό το σημείο ας δώσουμε άλλη μια φορά τα εύσημα στον υπέροχο κόσμο της ομάδας μας που φέτος έβλεπε έναν μεστό, έναν πολύτιμο, έναν... μη ντρέπεστε ρε μαλάκες πείτε το... έναν παγκόσμιο Μάνταλο. Αφού είστε τόσο μαλάκες που μεταξύ σας όταν δεν σας βλέπει κόσμος, ακόμα σχολιάζετε τον Μάνταλο ως τον κορυφαίο Έλληνα ποδοσφαιριστή όλων των εποχών. Το κάνατε φανερά το 2015, φέτος πήρατε πάλι αέρα. Ματίας είναι σουργελα, μην τους ακούς. Ο Μανταλος δεν κάνει ούτε για Παναιτωλικό και ελπίζω σήμερα στο β ημίχρονο να το είδες. Που και σήμερα να το είδες, πρόβλημα είναι, αλλά θα φύγεις κάποια στιγμή επομένως πίστευε ο,τι θες. Μόνο σε παρακαλώ όχι άλλο Μάνταλο. Αν θες παρ' τον στην επόμενη ομάδα σου.

Με τις αλλαγές τι φάση ρε κοουτς; Τι τσαρλατανισμος είναι αυτός; Όχι μόνο σήμερα, απλά σήμερα πόνεσε πολύ. Σε τελική ανάλυση, ίσως ο βοηθός σου που έφυγε φέτος να σου ήταν πιο πολύτιμος απ' ο,τι νόμιζες. Ψαξου για βοηθό αν νιώθεις ότι δεν το έχεις. Βασικά μην πιστεύεις κανέναν που θα σου πει ότι το έχεις. Στη διαχείριση του ματς είσαι Βαζακας, όχι μόνο φέτος και πέρσι ήσουν. Ζήτα βοήθεια, δεν είναι κακό, δεν τα ξέρουμε όλοι όλα.

Αγαπημένε μου Πελαδο. Σε πάμε, σε αγαπάμε, σε θέλουμε εδώ για χρόνια. Αλλά ίσως κάπου να ένιωσες άτρωτος κι ότι δεν βλέπεις κανέναν. Ήσυχα, χαλαρά και ταπεινά. Η ΑΕΚ ήταν και παραμένει μεγαλύτερο μέγεθος από εσένα, έχεις ακόμα να αποδείξεις πράγματα και μετά το σημερινό, μάλλον ήρθε η ώρα να κριθείς αυστηρά για πρώτη φορά.

Μη μασάς ρε μλκ, καλύτερος είσαι και καλύτεροι είμαστε. Βρες το κάπου όμως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ βαζεις Ζινι. Σε αυτο το κρισιμο ματς.

Βγαλτον στο ημιχρονο ρε φιλε, αφου βλεπεις κανει ΜΟΝΟ λαθη.

Ο Φαν Βεερτ που ξερει οτι ειναι τελειωμενος απο την ομαδα, υπαρχει λογος που τον θυμασαι στα ματς που εχουν στραβωσει και στο 85';

Με ποια θεληση να παιξει ο ανθρωπος; Ειναι στη δυση της καριερας του και τελειωμενος απο την ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν ήμουν ο Φαν Βερτ και με φώναζε για αλλαγή στο 85 σήμερα, εγώ θα του έκανα κωλοδάχτυλο και θα πήγαινα στα αποδυτήρια. Είναι πολύ αναξιοπρεπες αυτό εκ μέρους του Αλμέιδα. Ξαναλέω, σε ξελασπωσε πέρυσι, μην ξηγιεσαι τόσο πουστικα απέναντι του.

Κι όταν λέω πουστικα, εννοώ ότι ο μόνος λόγος για τον οποίο τον έβαλε σήμερα ήταν για να τον ξεφτιλισει. Κι αν δεν το καταλαβαίνει, είναι θέμα. Σε ματς σκοτωμένο, στο 85 με την ΑΕΚ να έχει παραδώσει πνεύμα και τους άλλους να αμύνονται σαν σκυλιά, ούτε ο Ρονάλντο δεν θα έκανε φάση σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Almeyda, η υποψια μου ειναι οτι το καλοκαιρι θα ζητησεις παιχτες που η ΑΕΚ δεν μπορει να φερει και θα φυγεις. Συνειδητοποιησες φετος οτι αυτο που θελεις δεν θα το εχεις απο ελληνικη ομαδα και εχεις ξενερωσει φουλ.

Τιμησε ομως το λογο σου και μετα πηγαινε οπου στην ευχη θες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ηθελα να γράψω (ότι στην θέση του Φαν Βέερτ θα τον έγραφα στα παπαρια μου). 
Τον κραταει το καλοκαίρι και τον κρίνει από ένα ματς με τις Σέρρες που ήταν αστοχος. Μια χαρα ήταν βρβαια το γκολακι στο Χαριλάου περυσι που πάλι τον θυμήθηκε μετά από καιρό. 
 

Δεν είναι ότι μιλαμε για τον Φαν Νιστελροι. Αλλά πολλά κολληματα, ένα από ολα κι αυτό. 
Δεν υπαρχει καμια ποδοσφαιρικη εξήγηση σε πολλά πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Καλά αν ήμουν ο Φαν Βερτ και με φώναζε για αλλαγή στο 85 σήμερα, εγώ θα του έκανα κωλοδάχτυλο και θα πήγαινα στα αποδυτήρια. Είναι πολύ αναξιοπρεπες αυτό εκ μέρους του Αλμέιδα. Ξαναλέω, σε ξελασπωσε πέρυσι, μην ξηγιεσαι τόσο πουστικα απέναντι του.

Κι όταν λέω πουστικα, εννοώ ότι ο μόνος λόγος για τον οποίο τον έβαλε σήμερα ήταν για να τον ξεφτιλισει. Κι αν δεν το καταλαβαίνει, είναι θέμα. Σε ματς σκοτωμένο, στο 85 με την ΑΕΚ να έχει παραδώσει πνεύμα και τους άλλους να αμύνονται σαν σκυλιά, ούτε ο Ρονάλντο δεν θα έκανε φάση σήμερα.

Καμία πουστιά.. Εβλεπε ότι ο Λιβάι έχει κλατάρει και οτι αυτοί είχαν κλεισει το κέντρο της άμυνας τους και το μάτς παιζότανε με σέντρες και έβαλε τον Ολλανδό στατικο φορ που έχει και κεφαλιά και την αναμπουμπούλα μεσα στην περιοχή. Αν πεις ότι άργησε θα συμφωνήσω.. αλλά γενικά αργεί στις αλλαγές του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×