Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

Η Περιφερεια έπρεπε να στριμώξει έναν προϋπολογισμό ώστε να γίνουν όλες οι εργασίες.

Λογικο είναι να βαζει το μινιμουμ των προδιαγραφών σε πολλά πραγματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτηδες το καναν γ να σπασουν καρεκλακια να τα βγαλυν φωτο να παιξει κραξιμο. 

Εχθροι της ΑΕΚ

Στα 300ε διαρκειας, παιζει κ ηαντικατασταση καρεκλακιου...... 

Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωση να πληρώναμε εμείς τα καρεκλάκια,  βάζοντας ανακλινομενα , όπως σε ένα σύγχρονο βίντεο αποτελεί ταμπού. Τωρα θα πληρώσουμε εμείς τις αντικαταστασεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν έχει γραφτεί αλλά τα κυλικεία οι καντίνες τα καφέ και το εστιατόριο του γηπέδου τα εχει δώσει αλλού ή ομάδα και παιρνει καποιο ποσο ετησιως ή τα εκμεταλευεται ή ιδια;

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Duck_Season said:

Η περίπτωση να πληρώναμε εμείς τα καρεκλάκια,  βάζοντας ανακλινομενα , όπως σε ένα σύγχρονο βίντεο αποτελεί ταμπού. Τωρα θα πληρώσουμε εμείς τις αντικαταστασεις. 

αλλα η γλυκα οταν δεν βαζεις μια . και οχι απο δικα σου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Δεν θυμαμαι αν έχει γραφτεί αλλά τα κυλικεία οι καντίνες τα καφέ και το εστιατόριο του γηπέδου τα εχει δώσει αλλού ή ομάδα και παιρνει καποιο ποσο ετησιως ή τα εκμεταλευεται ή ιδια;

Σε ένα βίντεο του μαυραετου η υπεύθυνη της καφετέριας "ο Βόσπορος" εξηγούσε  ότι μια εταιρία έχει αναλάβει όλους τους χώρους εστίασης. Εντωμεταξύ η καφετέρια του γηπέδου μάλλον θα καταστρέψει μια αλλη ακριβώς μπροστά από το γήπεδο στην πλατεία, που μέχρι τώρα είχε κάθε μέρα κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε ένα βίντεο του μαυραετου η υπεύθυνη της καφετέριας "ο Βόσπορος" εξηγούσε  ότι μια εταιρία έχει αναλάβει όλους τους χώρους εστίασης. Εντωμεταξύ η καφετέρια του γηπέδου μάλλον θα καταστρέψει μια αλλη ακριβώς μπροστά από το γήπεδο στην πλατεία, που μέχρι τώρα είχε κάθε μέρα κόσμο. 

Δεν έχω εικόνα των δυο μαγαζιών αλλά θεωρώ ότι υπάρχει κόσμος για όλους αφού το γήπεδο είναι πόλος έλξης, πόσο μάλλον σε μέρες αγώνων.

Δηλαδή η ΑΕΚ εισπρατει κάποιο ποσό ετησίως από την εταιρεία αυτή ή παίρνει ποσοστά;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω νομιζω οτι θα δουλεψουν μια χαρα και οι δυο. Για τις μερες των αγωνων δε συζηταμε, δεν υπαρχει ουτε σπιθαμη. Στο ματς με τον Ιωνικο παντως τα τραπεζοκαθισματα του γηπεδικου καφε ενοχλουσαν κατα την εξοδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 Καλά σε μέρες αγώνων θα είναι γεμάτες και οι δύο. Κάποιοι λέγαν ότι τις  μέρες που δεν έχει αγώνα είναι πλέον άδεια η άλλη. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν έχω εικόνα των δυο μαγαζιών αλλά θεωρώ ότι υπάρχει κόσμος για όλους αφού το γήπεδο είναι πόλος έλξης, πόσο μάλλον σε μέρες αγώνων.

Δηλαδή η ΑΕΚ εισπρατει κάποιο ποσό ετησίως από την εταιρεία αυτή ή παίρνει ποσοστά;

Δεν έχω ιδέα, απλά έλεγε ότι μια εταιρία ή ιδιώτης δεν θυμάμαι  έχει αναλάβει την καφετέρια ενώ θα αναλάβει και το πανοραμικό εστιατόριο όταν αυτό ανοίξει. 

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία Gendal τα έχει αναλάβει όλα. Καντίνες έξω, καφέ, μπαρ μέσα, εστιατόρια κλπ. Πληρώνει στην ΑΕΚ δεν ξέρω αν είναι ποσοστό η στανταρ μίσθωμα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλα μου φαίνεται πιο λογικό και δίκαιο το ποσοστό έπι των πωλήσεων απο φιξ ποσό και ο μελ σε αυτά ειναι γατόνι . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Δεν ξέρω αλλα μου φαίνεται πιο λογικό και δίκαιο το ποσοστό έπι των πωλήσεων απο φιξ ποσό και ο μελ σε αυτά ειναι γατόνι . 

Δεν διαφωνώ αλλά το ποσοστό θέλει και…αποδείξεις 

Link to comment
Share on other sites

Eντός του γηπέδου έχει ένα εστιατόριο και μία καφέτερια; Λειτουργούν και καθημερινές με το ωράριο που λειτουργούν γενικώς τα καφε; Έχει καθίσει κανένας σε αυτά τα μαγαζιά;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Bluesman said:

Eντός του γηπέδου έχει ένα εστιατόριο και μία καφέτερια; Λειτουργούν και καθημερινές με το ωράριο που λειτουργούν γενικώς τα καφε; Έχει καθίσει κανένας σε αυτά τα μαγαζιά;

Δεν ειμαι σιγουρος αν έχουν ανοιξει καν ακομα…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluesman said:

Eντός του γηπέδου έχει ένα εστιατόριο και μία καφέτερια; Λειτουργούν και καθημερινές με το ωράριο που λειτουργούν γενικώς τα καφε; Έχει καθίσει κανένας σε αυτά τα μαγαζιά;

Το καφέ (+σνακ, πολίτικα γλυκά κλπ.) -ο "Βόσπορος"- δουλεύει κανονικά και εκτός ημερών αγώνων. Είναι δίπλα στη μπουτίκ και τον "Λούστρο".

Το εσωτερικό "πανοραμικό" εστιατόριο είναι εν αναμονή ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Νονός said:

Το καφέ (+σνακ, πολίτικα γλυκά κλπ.) -ο "Βόσπορος"- δουλεύει κανονικά και εκτός ημερών αγώνων. Είναι δίπλα στη μπουτίκ και τον "Λούστρο".

Το εσωτερικό "πανοραμικό" εστιατόριο είναι εν αναμονή ακόμη.

Οι ομπρέλες έξω και τα τραπέζια είναι του Βοσπορου;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Οι ομπρέλες έξω και τα τραπέζια είναι του Βοσπορου;

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πογιέτ επέλεξε την OPAP Arena για έδρα της Εθνικής!

Ο Γουστάβο Πογιέτ ήταν σήμερα στην OPAP Arena και θεωρεί ότι θα είναι η ιδανική έδρα για την Εθνική ομάδα, όπως αποκάλυψε πριν λίγο η εκπομπή Total Football στο Open.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της εθνικής μας ομάδας, Γκουστάβο Πογιέτ, βρέθηκε το απόγευμα της Κυριακής (16/10) στις εξέδρες της OPAP Arena, για να παρακολουθήσει από κοντά το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον  Ατρόμητο στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Superleague. 

Όπως αποκάλυψε η εκπομπή "Total Football" στο OPEN ο Ουρουγουανός τεχνικός εντυπωσιάστηκε από το νεόδμητο γήπεδο της ΑΕΚ και θεωρεί ότι το στάδιο της Νέας Φιλαδέλφειας αποτελεί την ιδανική έδρα για την εθνική Ελλάδος, ενόψει των εξαιρετικά δύσκολων παιχνιδιών που έχει στο πρόγραμμά της στο προσεχές μέλλον. 

Από την πρώτη στιγμή που ανέλαβε ο Πογιέτ είχε ζητήσει καυτή έδρα για να σπρώχνει την ομάδα ξεχωρίζοντας τότε τη Λεωφόρο, μόνο που ακόμα δεν είχε κατασκευαστεί η Αγιά Σοφιά. Πλέον επέλεξε ξεκάθαρα το συγκεκριμένο γήπεδο και μένει να αποκτήσει και τυπικά τη δυνατότητα να φιλοξενήσει διεθνείς αγώνες. Θυμίζουμε ότι λόγω του γεγονότος ότι δεν μπορεί να υποδεχθεί φιλοξενούμενους οπαδούς έχει πάρει και προσωρινή άδεια λειτουργίας. Κάτι που σημαίνει πρακτικά ότι είναι και το τελευταίο εμπόδιο που πρέπει να ξεπεραστεί καθώς στα ματς των προκριματικών του Euro είναι δεδομένο ότι θα έρθουν φίλαθλοι από άλλες χώρες (Ολλανδία, Ιρλανδία, Γαλλία).

Link to comment
Share on other sites

Σε παιχνίδια της Εθνικής Ισπανίας, προτεραιότητα για εισιτήρια έχουν οι κάτοχοι διαρκειας της ομάδας που παραχωρεί το γήπεδο και μετά δίνουν και ελεύθερα όσα εισιτήρια δεν πάρουν αυτοί. Κρίμα που δεν γίνεται έτσι με την εθνική Ελλάδος. Θα αποφευγαμε τον πονοκέφαλο με την παρουσία αλλοθρησκων στην ΝΦ. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πονοκέφαλος μωρέ; Ίσα ίσα θα έχουν οι πιτσιρικάδες μας να ασχολούνται ψάχνοντας επίδοξους ήρωες που θα τολμήσουν καμία σελφι μέσα στο γήπεδο φορώντας τίποτα περίεργο από μέσα. Πλάκα έχουν αυτά, παίζει να πάω πρώτη φορά στη ζωή μου σε αγώνα της εθνικής αν όντως παίξει εκεί 

Link to comment
Share on other sites

E Ας Βγάλουν και σέλφι με φανέλες . κλάιν μαιν . τι να κάνουμε ? γαύροι θα γίνουμε και εμείς ? 10 να κυνηγούν έναν μέσα στο γήπεδο . Σιγά τι ντροπή που θα το πάρουμε και προσωπικά αν κάποιος στα κρυφά πάει να βγάλει καμιά σέλφι . Όταν παίζει η εθνική παίζει η εθνική μέσα στο γήπεδο και η ΑΕΚ δεν έχει σχέση φτάνει να μην κάνουν ζημιές που και να κάνουν θα τις πληρώνει η ΕΠΟ φυσικά και με καπέλο ...

Τα γκράφιτι ίσως θέλουν φύλαξη μόνο αν και δεν νομίζω να τολμήσουν γιατί εκεί δεν θα υπάρχει έλεος . 

Ευκαιρία για αλλόθρησκους ειναι να θαυμάζουν και να καυλώσουν με τη γηπεδάρα μας άλλωστε είναι η εθνική . Με την επίσκεψη τους θα κερδίσει και η ΑΕΚ οικονομικά . 

Όσο για την << είδηση >> έχει βγεί κανα 2-3 μήνες αλλα τώρα και καλά το πήραν απόφαση επειδή το επισκέφτηκε ο πογιέτ ... οκ μας έπεισαν μονο και μόνο για να μην το χρεωθεί ο Μπαλτάκος...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και μερικές φώτο απο το γκουστάβο της καρδιάς μας μέσα στην Αγια Σοφιά . Θέλαμε να μπεί με την ΑΕΚ αλλα οκ θα μπεί με την εθνική .

3632131.jpg

7c847adff078a7ab953ec68550224bee.jpg

3632129-750x430-1.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να κάμω μια ερώτηση. 

Παρ' ότι έλεγε ότι η διάθεση των απλών εισιτηρίων θα γίνεται μόνο ηλεκτρονικά, πως ορισμένοι είχαν τα κλασσικά εισιτήρια και όχι την εκτύπωση ή το Κιου Αρ στο κινητό; 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να κάμω μια ερώτηση. 

Παρ' ότι έλεγε ότι η διάθεση των απλών εισιτηρίων θα γίνεται μόνο ηλεκτρονικά, πως ορισμένοι είχαν τα κλασσικά εισιτήρια και όχι την εκτύπωση ή το Κιου Αρ στο κινητό; 

 

Συνδεσμιακα ίσως??

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×