Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

31 minutes ago, AG21 said:

Αυτο δεν συνέρχεται ούτε με ξόρκι.  Όλα λάθος έγιναν από την αρχή.  

Όντως ξερεις τι έχει γίνει; 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Skepastos said:

Όντως ξερεις τι έχει γίνει; 

Ότι είδαμε από την αρχή όλοι μας.  Τι ήρθε (ποιότητα) ,  πως ήρθε ( μεταφορά) ,  πότε εγκαταστάθηκε ( καύσωνα) ,  πως εγκαταστάθηκε ( όπως να ναι) κτλ τα συζητάγαμε και τότε.  

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, blanco21 said:

Ματιασμενο το χόρτο;

βασιλιμπιλαρος με αγιασμο η μονη λυση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Ότι είδαμε από την αρχή όλοι μας.  Τι ήρθε (ποιότητα) ,  πως ήρθε ( μεταφορά) ,  πότε εγκαταστάθηκε ( καύσωνα) ,  πως εγκαταστάθηκε ( όπως να ναι) κτλ τα συζητάγαμε και τότε.  

Δεν είχα ασχοληθεί πολύ. Ποιος το έβαλε; Ισχύει ότι ήταν από το διαγωνισμό της Περιφέρειας; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Δεν είχα ασχοληθεί πολύ. Ποιος το έβαλε; Ισχύει ότι ήταν από το διαγωνισμό της Περιφέρειας; 

Νομίζω η SL έχει μία συγκεκριμένη εταιρεία που αναλαμβάνει τους χλοοτάπητες της διοργάνωσης. Αν θυμάμαι καλά Hellas SOD ή κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω να μπορεί να επέμβει η περιφέρεια. 

Όμως και αυτοί έχουν διάφορες ποιότητες χλοοτάπητα.

Ίσως να έβαλαν έναν προσωρινό ώστε να λυθεί το θέμα της άδειας και μετά στη διακοπή να γίνει σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stylianopoulos said:

Ισχύει ,ήταν κανονικά σε εγκαίνια και αγώνα με το Νικαιώτικο παράρτημα του χοντρού.

Αυτοι πως άλλαξαν αγκαλιά ?

Με 2-3 παικτες πεσκέσι ?

Ή παιχτηκε κατι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ τι γινεται με τα εργα εντος και εκτος ?

Συνεχιζονται με καταιγιστικο ρυθμό ή μπηκαμε μεσα και μας τσιμπησε μυγα τσε-τσε ?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Navas said:

Νομίζω η SL έχει μία συγκεκριμένη εταιρεία που αναλαμβάνει τους χλοοτάπητες της διοργάνωσης. Αν θυμάμαι καλά Hellas SOD ή κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω να μπορεί να επέμβει η περιφέρεια. 

Όμως και αυτοί έχουν διάφορες ποιότητες χλοοτάπητα.

Ίσως να έβαλαν έναν προσωρινό ώστε να λυθεί το θέμα της άδειας και μετά στη διακοπή να γίνει σωστά. 

Η συγκεκριμένη εταιρεία πάντως σαν εταιρεία έχει καλή φήμη…Τώρα τι να πω…

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Η συγκεκριμένη εταιρεία πάντως σαν εταιρεία έχει καλή φήμη…Τώρα τι να πω…

Ναι σίγουρα αλλά φαντάζομαι ότι θα έχουν και αυτοί διάφορες ποιότητες από ακριβά για μόνιμη χρήση έως φτηνά για προσωρινή. Λογικά επειδή το θέμα της άδειας έτρεχε, θα θέλανε κάτι προσωρινό μιας και αυτές οι εργασίες θα γινόταν καλοκαίρι, φαντάζομαι δεν θα θέλανε να ρισκάρουν με τον καλό χλοοτάπητα. 

Μου φαίνεται το πιο λογικό σενάριο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν πιστεύω ότι φτιάξανε ένα τόσο μεγάλο και όμορφο έργο και θα κολλούσαν στον χλοοτάπητα! 

Δεν είναι μεταγραφές. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Δεν είχα ασχοληθεί πολύ. Ποιος το έβαλε; Ισχύει ότι ήταν από το διαγωνισμό της Περιφέρειας; 

Ναι ισχύει άρα ο ανάδοχος απλά έβαλε το πιο φθηνό που πληρουσε τις προδιαγραφές και το εγκατέστησε όπως όπως για να πει ότι το έκανε και τους έκατσε η στραβή με τον καύσωνα.  

Link to comment
Share on other sites

Καλά στραβή με τον καύσωνα τον Αύγουστο δεν το λες! Το πιο πιθανό είναι. Και μάλλον το είχαν υπολογίσει. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Navas said:

Καλά στραβή με τον καύσωνα τον Αύγουστο δεν το λες! Το πιο πιθανό είναι. Και μάλλον το είχαν υπολογίσει. 

 

Δεν το έβαλαν το Αύγουστο αλλά νομίζω κάπου μέσα Ιουλίου ίσως και νωρίτερα δεν θυμάμαι αλλά θυμάμαι ότι τότε χτύπησε το πικ ο καύσωνας με 40αρια τρελά για όλο το καλοκαίρι.  Τους έκατσε στραβή τότε και το λέγαμε και εδώ.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Navas said:

Καλά στραβή με τον καύσωνα τον Αύγουστο δεν το λες! Το πιο πιθανό είναι. Και μάλλον το είχαν υπολογίσει. 

 

22/7 το έβαλαν και ήταν η διαδολοεβδομαδα που η Αθήνα ήταν καμίνι.  Η φώτο στο ποστ σου πως τα έφεραν τα απαντάει όλα.  

Link to comment
Share on other sites

Από αρθρο που ανέβασα τότε.  Νομίζω δινει όλες τις απαντήσεις.  

είναι καλό να αποφεύγεται η εγκατάσταση του έτοιμου χλοοτάπητα, λόγω υψηλών θερμοκρασιών και συνθήκων καύσωνα που μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα στρεσαρίσματος, τα οποία προκαλούν κιτρινίσματα και ξηράνσεις στο γρασίδι. Η εγκατάσταση έτοιμου χλοοτάπητα έχει σημαντικά μεγαλύτερο κόστος συγκριτικά με τη σπορά, ωστόσο προσφέρει άμεσο και εξασφαλισμένο αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Αυτοι πως άλλαξαν αγκαλιά ?

Με 2-3 παικτες πεσκέσι ?

Ή παιχτηκε κατι άλλο ?

Ήρθε σε μας αρχικά ο Ιωνικός και ζήτησε χορηγίες. Πήρε τα@@ μου απτον μεγάλο. Του δίναμε μόνο κάτι παίκτες από β ομάδα.

 Ο χοντρός του έδωσε αμεσα χορηγία 200χιλιαρικα για σοπφλιξ και δανεικούς παίκτες πληρωμένους για όλη τη χρονιά. Και άνοιξε επίσημα δίαυλος χορηγίας που θέλω να ξέρεις ότι δεν κλείνει ποτε..δες Καρυπίδη.τα μαύρα του χοντρού είναι απεριόριστα και πρέπει να φαίνονται κιόλας κάπως/κάπου.

 Οι δικοί μας λένε πως προχθές στο 4-1 είχε έκαστος παίκτης 5χιλιαρικα πριμ για Χ και 7 για διπλό.  Σκέψου τώρα ένας παίκτης που παίρνει 40-50-60 χιλιάρικα όλη τη χρονιά πως βλέπει ένα 5 χιλιαρο μαύρο .

 Ίσως γι'αυτό κιόλας κλωτσούσαν και κάναν λες παίζανε ντέρμπυ οι Ιωνικοι.  

Γενικά στη σούπερ λιγκ έχουν πάει οι πιο πολλοί με τον χοντρό. Παλιοι φίλοι μας είναι ταγμένοι πλέον στο γαυροσυστημα.

 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι του είχαμε δώσει ιατρουδη κσι μας τον γύρισαν πακέτο,  μετά Μάχαιρα που ήταν πουλέν και έπαθε χιαστους και ακόμα να συνέλθει.  Γενικά δεν μας πηγε καθόλου με τον ιωνικο και ήρθαν και οι χορηγίες και το γαυροσύστημα να το αποτελειωσουν.  

Link to comment
Share on other sites

Για τα περί διοικητικού πατροναρίσματος δεν αμφισβητώ και δεν αντιλέγω.

Αλλά αυτό :

3 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Ίσως γι'αυτό κιόλας κλωτσούσαν και κάναν λες παίζανε ντέρμπυ οι Ιωνικοι.

... θεωρώ ότι είναι εκτός πραγματικότητος και εντός υπερβολής.

Τα φάουλ είναι 12-13 στο ματς και τα δικά μου μάτια είδανε τους Ιωνικούς απλά να "συμμετέχουν" στην τεράστια Γιορτή της ΑΕΚ.

Ακόμη κι ο Ελευθεριάδης στα χασομέρια των χασομεριών το πήγαινε "άντε ρε μαλάκες, κάποιος να με κόψει". Αλλά κάτι το 90φεύγα, κάτι που ο Ανθρωποφάγος είπε "σιγά μη σκοτωθώ να προφτάσω, 4-1, χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι", έγινε η μείωση του σκορ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είδα μέχρι να σφυρίξει η πουτσα τους Ιωνικούς να μπαίνουν σε όλες τις φάσεις και να κλωτσανε. 

 Απλά ήταν πολύ κατώτεροι της ΑΕΚ ,δε μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό μας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

@Νονός Στην αρχή φάγαμε κάποιες καλές κλοτσιές από τα σέντερ μπακ τους κυρίως,  ειδικά από ένα ψηλό.  Μέτα το 2-0 και μια κάρτα κάπως ηρεμησαν 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Μελ δεν κοιτάζει να δώσει μια χορηγία και να κρατήσει κοντά του έστω την ομάδα της καρδιάς του...

Δύσκολα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Αν ο Μελ δεν κοιτάζει να δώσει μια χορηγία και να κρατήσει κοντά του έστω την ομάδα της καρδιάς του...

Δύσκολα τα πράγματα...

Στα αρχιδια μας, πρωτο φαβορί για φούντο ειναι και ετσι οπως πανε θα ξαναναβεουν παλι σε καμια 20αρια χρονια

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιωνικός επέλεξε τον δρόμο του υποβιβασμού. Στο καλό κ να μας γράφει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Στα αρχιδια μας, πρωτο φαβορί για φούντο ειναι και ετσι οπως πανε θα ξαναναβεουν παλι σε καμια 20αρια χρονια

Προφανώς χέστηκα για τον Ιωνικό

Αλλά στην Ελλάδα χωρίς καλούς... φίλους δύσκολα πας μπροστά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×