Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

Από οποια πλευρά και να το παρεις η διοίκηση έχει επιλέξει (αναγκαστικά) τον δρόμο του αουτσάιντερ.

Ποιους φίλους τώρα;


Τουλαχιστον φετος με το γήπεδο και -επιτελους μάλλον- με αρκετά επιτυχημένες μεταγραφες ελπίζεις σε κανονική ΑΕΚ. Είναι κομβικό ομως τουλαχιστον να μην χασεις αυριο. Και πάλι πίσω έχεις μείνει αλλά ειδικά η ήττα θα είναι βαθμολογική και ψυχολογική καταστροφή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AlexKR21 said:

Αν ο Μελ δεν κοιτάζει να δώσει μια χορηγία και να κρατήσει κοντά του έστω την ομάδα της καρδιάς του...

Δύσκολα τα πράγματα...

Η Νικαιώτικη πιάτσα αμφιταλαντεύεται περί τούτου.

Τόσο ο Ιωνικός τον Μελισσανίδη, όσο κι ο Μελισσανίδης τον Ιωνικό δεν βλέπονται πια με τα ίδια "μάτια" όπως άλλοτε.

Όχι τώρα με τα μπασίματα Μακέδου. Από πιο παλιά.

Είναι μια σχέση ανάλογη των πολλών και γνωστών ... εκπεσόντων "ερώτων" που όλοι λίγο ως πολύ έχουμε βιώσει σε τούτη τη ζωή .........

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

Η Νικαιώτικη πιάτσα αμφιταλαντεύεται περί τούτου.

Τόσο ο Ιωνικός τον Μελισσανίδη, όσο κι ο Μελισσανίδης τον Ιωνικό δεν βλέπονται πια με τα ίδια "μάτια" όπως άλλοτε.

Όχι τώρα με τα μπασίματα Μακέδου. Από πιο παλιά.

Είναι μια σχέση ανάλογη των πολλών και γνωστών ... εκπεσόντων "ερώτων" που όλοι λίγο ως πολύ έχουμε βιώσει σε τούτη τη ζωή .........

Βρήκε πιο όμορφη, πλούσια και διάσημη   νύφη ο Μελ. εδω και χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Βρήκε πιο όμορφη, πλούσια και διάσημη   νύφη ο Μελ. εδω και χρόνια. 

Το "ποτάμι", ο Κηφισσός, δεν χωρίζει απλά την "Αθήνα" στα δύο.

"Χωρίζει" πολλά περισσότερα.

Η "συΧώρεση" δυτικά του Κηφισσού είναι πολύ δύσκολο πράμα ........

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ Μανιάτη πάντως τσιμπησες την προίκα στο νησί και δε θα εκπέσει ο έρως σου ποτέ αγόρι μου να πούμε. Μία για πάντα,έδεσες.

 Εκεί μονίμως αδιαπραγματευτα ερωτευμένος για πάντα ,στο χωριό άρχων και κρίνων ..

Σκλάβος σου για πάντα μωρό μου

σκλάβος σου για πάντα να 'μαι

σκλάβος σου για πάντα θα μαι

σκλάβος σου για πάντα

Θα σε περιμένω στο συνηθισμένο

ραντεβού στον Κώστο στις εννέα στο καφενείο 

κι απ' τον κόσμο μου όλο το γλυκό σου πόνο

στην καρδιά θα κρύβω έρωτά μου ζαβολιάρη θέλω..

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stylianopoulos said:

Εσύ Μανιάτη πάντως τσιμπησες την προίκα στο νησί και δε θα εκπέσει ο έρως σου ποτέ αγόρι μου να πούμε. Μία για πάντα,έδεσες.

 Εκεί μονίμως αδιαπραγματευτα ερωτευμένος για πάντα ,στο χωριό άρχων και κρίνων ..

Σκλάβος σου για πάντα μωρό μου

σκλάβος σου για πάντα να 'μαι

σκλάβος σου για πάντα θα μαι

σκλάβος σου για πάντα

Θα σε περιμένω στο συνηθισμένο

ραντεβού στον Κώστο στις εννέα στο καφενείο 

κι απ' τον κόσμο μου όλο το γλυκό σου πόνο

στην καρδιά θα κρύβω έρωτά μου ζαβολιάρη θέλω..

 

Με συγκίνησες ρε κιαρατά .......

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Εσύ Μανιάτη πάντως τσιμπησες την προίκα στο νησί και δε θα εκπέσει ο έρως σου ποτέ αγόρι μου να πούμε. Μία για πάντα,έδεσες.

Όπα όπα. Για δώσε ψωμάκι. Γιατί στα Συμβούλια το παίζει στεγνός και καταφρονεμένος.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, The Magician said:

Όπα όπα. Για δώσε ψωμάκι. Γιατί στα Συμβούλια το παίζει στεγνός και καταφρονεμένος.

"Ο χρημάτων παντελών ήσσων ουκ αν ποτέ είη δίκαιος."

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Νονός said:

Η Νικαιώτικη πιάτσα αμφιταλαντεύεται περί τούτου.

Τόσο ο Ιωνικός τον Μελισσανίδη, όσο κι ο Μελισσανίδης τον Ιωνικό δεν βλέπονται πια με τα ίδια "μάτια" όπως άλλοτε.

Όχι τώρα με τα μπασίματα Μακέδου. Από πιο παλιά.

Είναι μια σχέση ανάλογη των πολλών και γνωστών ... εκπεσόντων "ερώτων" που όλοι λίγο ως πολύ έχουμε βιώσει σε τούτη τη ζωή .........

Πάντως ο ιωνικός δεν ανέβηκε στη Σουπερ Λιγκ και πέρσι παρέμεινε σε αυτήν άνετα με τις... ευλογίες του Μελισσανίδη;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Πάντως ο ιωνικός δεν ανέβηκε στη Σουπερ Λιγκ και πέρσι παρέμεινε σε αυτήν άνετα με τις... ευλογίες του Μελισσανίδη;

Τα πάντα ρει κι αλλάζουν...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stylianopoulos said:

Ήρθε σε μας αρχικά ο Ιωνικός και ζήτησε χορηγίες. Πήρε τα@@ μου απτον μεγάλο. Του δίναμε μόνο κάτι παίκτες από β ομάδα.

 Ο χοντρός του έδωσε αμεσα χορηγία 200χιλιαρικα για σοπφλιξ και δανεικούς παίκτες πληρωμένους για όλη τη χρονιά. Και άνοιξε επίσημα δίαυλος χορηγίας που θέλω να ξέρεις ότι δεν κλείνει ποτε..δες Καρυπίδη.τα μαύρα του χοντρού είναι απεριόριστα και πρέπει να φαίνονται κιόλας κάπως/κάπου.

 Οι δικοί μας λένε πως προχθές στο 4-1 είχε έκαστος παίκτης 5χιλιαρικα πριμ για Χ και 7 για διπλό.  Σκέψου τώρα ένας παίκτης που παίρνει 40-50-60 χιλιάρικα όλη τη χρονιά πως βλέπει ένα 5 χιλιαρο μαύρο .

 Ίσως γι'αυτό κιόλας κλωτσούσαν και κάναν λες παίζανε ντέρμπυ οι Ιωνικοι.  

Γενικά στη σούπερ λιγκ έχουν πάει οι πιο πολλοί με τον χοντρό. Παλιοι φίλοι μας είναι ταγμένοι πλέον στο γαυροσυστημα.

 

Ποιοι παλιοί μας φίλοι, έγιναν εχθροί? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Νονός said:

"Ο χρημάτων παντελών ήσσων ουκ αν ποτέ είη δίκαιος."

OΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ 😄😄😄

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, billy21 said:

Ο Ιωνικός επέλεξε τον δρόμο του υποβιβασμού. Στο καλό κ να μας γράφει.

αυτα παθαινει οποιος τα βαζει με τον τιγρη..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nestoridis21 said:

Ποιοι παλιοί μας φίλοι, έγιναν εχθροί? 

Ο Ολυμπιακός, ο Άρης, ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο Απόλλων Σμύρνης, ο Αστέρας Τρίπολης, ο Ιωνικός, ο Ατρόμητος, η Λαμία, ο ΟΦΗ και ο Παναιτωλικός θα διαφημίζουν εφεξής την νεοσύστατη εταιρία Shopflix.gr.

και

Στην περιβόητη ψηφοφορία για τον πρόεδρο της Super League, εκεί που έτσι κι αλλιώς ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός… έτρεχε μόνος του μετά την απόσυρση του Παπαϊωάννου, υπέρ του τάχθηκαν μαντέψτε ποιες ομάδες. Καλά το καταλάβατε: Όσες είχε χορηγήσει ο όμιλος Μαρινάκη μέσω Shopflix. 

Άρης, Αστέρας Τρίπολης, Ατρόμητος, Ιωνικός, ΟΦΗ, Παναιτωλικός, ΠΑΣ Γιάννινα και Ολυμπιακός φυσικά. Σε αυτούς προσθέστε και τον Λεβαδειακό που ανέβηκε κατηγορία, άρα δεν ήταν ανάμεσα στους χορηγούμενους. Εννιά το σύνολο! Μπίνγκο… 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα φέτος πρέπει τα παραρτήματα  Ιωνικός και Λεβαδειακός να πέσουν και αν γίνεται να μπορούσαν να αντικαθιστούν απο ομάδες φιλικές . 

Να πώ πάντως οτι οι ιδιοκτήτες του Αστέρα ειναι χορηγοί στο γήπεδο ( Volton ) ούτε τους ΟΦΗ ΠΑΣ δεν θξα τους έβαζα στους εχθρούς αφού δεν είναι ταλιμπάν εναντίων μας ούτε ποτέ φίλοι φυσικά . Οι ταλιμπάν ειναι οι Ρούλης  Σπανός  .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AlexKR21 said:

Πάντως ο ιωνικός δεν ανέβηκε στη Σουπερ Λιγκ και πέρσι παρέμεινε σε αυτήν άνετα με τις... ευλογίες του Μελισσανίδη;

Φέτος θα γαμηθει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Για μένα φέτος πρέπει τα παραρτήματα  Ιωνικός και Λεβαδειακός να πέσουν και αν γίνεται να μπορούσαν να αντικαθιστούν απο ομάδες φιλικές . 

Να πώ πάντως οτι οι ιδιοκτήτες του Αστέρα ειναι χορηγοί στο γήπεδο ( Volton ) ούτε τους ΟΦΗ ΠΑΣ δεν θξα τους έβαζα στους εχθρούς αφού δεν είναι ταλιμπάν εναντίων μας ούτε ποτέ φίλοι φυσικά . Οι ταλιμπάν ειναι οι Ρούλης  Σπανός  .

επισης αρης και αστερας τριπολης ως τωρα εκοψαν βαθμους απο το γαυρο..

Link to comment
Share on other sites

H χορηγία δόθηκε με αντάλλαγμα την ψήφο τους στις εκλογές της Λίγκας για τους περισσότερους. Ο Ιωνικός πήρε κ δανεικούς, οπότε δήλωσε πλήρη υποταγη. Ο Σπανός πέρυσι έγινε Μπάρτσα στο τέλος κ βγήκε στον τάκο η Λαμία για τα μπαράζ, οπότε θα δούμε πως θα κινηθεί φέτος. Ο Λεβαδειακός δεν ξεχωρίζει σε τπτ απ τον βάζελο, έχουν κ τα ίδια χρώματα... ομάδα του αιώνια πιστού.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, billy21 said:

Ο Λεβαδειακός δεν ξεχωρίζει σε τπτ απ τον βάζελο, έχουν κ τα ίδια χρώματα... ομάδα του αιώνια πιστού.

O Κομποτης ειναι συμβουλος Αλαφουζου. Ο κυρ Γιαννης παει και σε Λειβαδια και εχουν αριστες εως ιδιαιτερες σχεσεις 

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε και δύο στέλεχηι του ιωνικο το καλοκαίρι ειδικά ο ένας ήταν πολλή σημαντικός.  Ο φυσιοθεραπευτης Παπαδας κατάφερε να κάνει το ντιμιτρι να βγάλει 26 ματς ( εχθές δεύτερο ματς σερί εκτός) και γενικά την ομάδα να μην έχει τραυματισμούς ενώ και η ΑΕΚ φέτος εκτός του ανέτοιμος φαν φεερτ έχει σχεδόν καθόλου τραυματισμούς στην υψηλή ένταση του Αλμειδα.  

Ο άλλος ήταν ο σκαουτερ ξουρας που δεν ξέρω πόσο κομβικός ήταν πέρσι στις πετυχημένες μεταγραφές που δεν έχει φέτος.  

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβαινε το μέγεθος αυτών των ομάδων ο πρόεδρος του ιωνικου πριν τον αγώνα είναι έξω από τις εξέδρες κρατώντας εισητηρια που τα δίνει με έκπτωση σε πιτσιρικάδες και στον αγώνα συνήθως κάθεται στην απέναντι μεγάλη κερκίδα πηγαίνοντας πέρα δώθε μήπως ακούσει τπτ εναντίων του για να ξεκινήσει μανούρα.. Τα έχω μάθει από κοντινό μου κάτοχο διάρκειας του ιωνικου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Ο φυσιοθεραπευτης Παπαδας 

Ε καλά, 2 σε 1, no brainer μεταγραφή για τον Μελλισανίδη. 

Μη δούλεψε και στο γάμο τις προάλλες... 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×