Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

Just now, Kostas21 said:

τη γνωστη χρονια.

Καμία πλάτη δεν έβαλε. 

Αρχικά στήριζε το πλάνο, όταν έπεσαν στο τραπέζι οι περικοπές το γύρισε και στο τέλος τράβηξε και μια προσφυγή. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Καμία πλάτη δεν έβαλε. 

Αρχικά στήριζε το πλάνο, όταν έπεσαν στο τραπέζι οι περικοπές το γύρισε και στο τέλος τράβηξε και μια προσφυγή. 

Στις αρχες του '12-13 λεει

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με όλους τους παλαίμαχους που εμφανίστηκαν δεν έχω θέμα. 

Θεωρώ όμως υπερβολική την επιλογή Βασιλόπουλου, θα προτιμούσα τον Παύλο τον Παπαϊωάννου που στάζει μέλι για την ΑΕΚ. 

Και δε θα καλούσα τον Γεωργαμλή γιατί δε θεωρώ την αγωνιστική του συνεισφορά τέτοια που να δικαιολογεί την επιλογή του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

το πλανο ηταν να πεσει η ομαδα. Ολα καλως καμωθηκαν.

Για πότε λες ρε Κώτσο; Εγώ σου λέω για το 2004. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

το πλανο ηταν να πεσει η ομαδα. Ολα καλως καμωθηκαν.

Από εκείνη την χρονιά, μου χει μείνει ότι δεν υπήρχε κάποιοι πλάνο πεσαδας  από την αρχή, αλλά προς το τέλος αποφασίστηκε  να αφεθεί η ΑΕΚ να πέσει κατηγορία. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Στις αρχες του '12-13 λεει

Α, ΟΚ. 

Νόμιζα ότι αναφερόταν ο Κώτσος στο 2004. 

Αυτό βέβαια δεν αναιρεί ότι σε ένα χρόνο μπορεί να αποθεώνει. 

Μιλάμε για ανώμαλο. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τον έκανε προπονητή της Β ομάδας μετά απο το παρακάτω ? Θεωρείτε οτι δεν θα τα βρούν τελικά στο τέλος ? 

 

Ο «El Mago» έχει θέμα με τη διοίκηση της ΑΕΚ αυτή τη στιγμή. Η τελευταία δεν θέλει να μιλάει μαζί του για τον παίκτη.

Οι σχέσεις τους είναι οριακές και τα ζητήματα έχουν τις ρίζες τους σε υποθέσεις όπως του ενδιαφέροντος για τον Κάλα που δεν προχώρησε, αλλά και του Ζόριτς, για τον οποίο ο Τσιάρτας υποστήριξε πως είχε χαρτί, αλλά βρέθηκε έξω από τη μεταγραφή.

Ο ίδιος υποστηρίζει πως έφερε σοβαρή πρόταση για τον Τζανετόπουλο από τη Σεβίλη, αλλά στην πραγματικότητα η ισπανική ομάδα έκανε μια εντελώς ανέξοδη για την ίδια κίνηση. Προφανώς λόγω των καλών σχέσεων που έχει με τον πρώην ποδοσφαιριστή της.

Η πρόταση ήταν να πάρει τζάμπα για φέτος δανεικό τον Τζανετόπουλο, να τον δοκιμάσει στην ουσία πιθανόν στη δεύτερη ομάδα της και, αν τον θέλει, να πληρώσει τη ρήτρα του 1,5 εκατ. ευρώ το καλοκαίρι και να τον πάρει.

Το ερώτημα που προκύπτει είναι, με αυτές τις προϋποθέσεις, για ποιον λόγο να τον έδινε η ΑΕΚ;

Το θέμα είναι σίγουρα «καυτό» και θα έχει συνέχεια. Αν και είναι περίεργο, αφού μιλάμε για έναν παίκτη που δεν φαίνεται να εκτιμούν ιδιαίτερα δύο πολύ έμπειροι άνθρωποι του ποδοσφαίρου, όπως οι Μανωλάς και Πογέτ.

Ο Βασίλης Τσιάρτας στέλνει έμμεσα μηνύματα για κινήσεις μέσω FIFA και δυνατότητα εξαγοράς του τελευταίου χρόνου του συμβολαίου. Στην ΑΕΚ λένε πως δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas21 said:

ο Τσαρτας κρατησε κ αλλα, κ ευτυχως δεν τα ειπε γιατι θα γινοταν της μουρλης μετα.

Όπως όλοι φαντάζομαι . Αν ήθελε τιμές θα τις είχε με την ιδιότητα του παλαιμαχου. Αφού επέλεξε την ιδιότητα του αποδυτηριακια YouTuber ας χαρεί με τα likes και τις προβολές . Κι αυτα χωρίς να βάζω καν τα εμετικά κοινωνικά του δημόσια τουιτ (ούτε καν φρονήματα) 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ Μπαγεβιτς και Μανωλάς ήταν από τους κυριότερους υποψήφιους στο τοπικ "αντί για κόκορα ποιον;" σχετικά με τον ποιον θα έπρεπε να σφαξουμε, συμβολικά, στα εγκαινια της αγιασοφιας. 

Link to comment
Share on other sites

Κι επίσης παρά τις πίπες που διαβάζαμε, καμιά φώτο του Τσιάρτα δεν κατέβηκε και μια χαρά ήταν στη θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Κι επίσης παρά τις πίπες που διαβάζαμε, καμιά φώτο του Τσιάρτα δεν κατέβηκε και μια χαρά ήταν στη θέση τους.

Έμεινε και η φώτο με τις κοπελιές στις τουαλέτες των επισημων άκουσα. Είχε και κοσμοσυρροή λένε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Έμεινε και η φώτο με τις κοπελιές στις τουαλέτες των επισημων άκουσα. Είχε και κοσμοσυρροή λένε. 

Δεν επισκέφθηκα για να επιβεβαιώσω ή να διαψεύσω. 😁

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα επειδή το τόπικ είναι ΟΠΑΠ Αρένα και όχι εγκαίνια, ένα πραγματάκι θέλω να επισημάνω. 

Δε με πείραξαν τα καπνογόνα, δεν πιστεύω ότι στα επόμενα παιχνίδια θα μοιράζονται με τις κούτες. 

Αυτό που δεν ήταν ωραίο ήταν οι υπεράριθμοι.

ΟΚ, ακριβά τα κείας και τα απλά και κόσμος δεν μπόρεσε να πάρει, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όποιος πήρε δε μάτωσε. 

Επίσης, το παιχνίδι δεν ήταν ένα και μοναδικό, την υγειά μας να έχουμε θα το χαιρόμαστε κι εμείς και τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας. Καταλαβαίνω την τρέλα να είσαι εκεί την πρώτη φορά και δεν γκρινιάζω, αλλά στα επόμενα παιχνίδια δεν πρέπει να επιτραπεί να συνεχιστεί αυτό το πράγμα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Κι επίσης παρά τις πίπες που διαβάζαμε, καμιά φώτο του Τσιάρτα δεν κατέβηκε και μια χαρά ήταν στη θέση τους.

 Για την αφίσα του Τσαρτα μονο γω το εγραψα παραμονη του αγώνα εδω ..Λοιπον και στους δυο φιλους Μητσακλα και Ραγιο να σημειωσω πως η εντολή του μεγάλου ηταν να κατεβει η φωτο του Τσαρτα απτον διαδρομο των αποδυτηριων. Δε ξερω αν κατεβηκε η οχι τελικά.

 Πίπες γράφεις εσύ Μητσο και πιπες συζητάτε τοση ωρα εσυ με τον Ράγιο και απολυτως αναμενομενα συμφωνειτε κιόλας.

 Για Μανωλά και επειδή γινεται κουβεντα για προβλημα στις σχεσεις με μεγάλο και αλλα μεγαλόσχημα.. ο Μανωλας εχει μεγαλη ξενοδοχειακη μοναδα στο νησί και εκλεινε βιβλια τις μερες εκεινες . Με το χρημα έχει καλη σχεση και θελει να εχει τον ελεγχο.  Γιαυτο λενε στην ΠΑΕ δεν ηρθε και εξηγησε κιολας και τον λογο. Μια χαρά τα έχει με την ΠΑΕ ο Μανωλας.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stylianopoulos said:

 Για την αφίσα του Τσαρτα μονο γω το εγραψα παραμονη του αγώνα εδω ..Λοιπον και στους δυο φιλους Μητσακλα και Ραγιο να σημειωσω πως η εντολή του μεγάλου ηταν να κατεβει η φωτο του Τσαρτα απτον διαδρομο των αποδυτηριων. Δε ξερω αν κατεβηκε η οχι τελικά.

 Πίπες γράφεις εσύ Μητσο και πιπες συζητάτε τοση ωρα εσυ με τον Ράγιο και απολυτως αναμενομενα συμφωνειτε κιόλας.

 Για Μανωλά και επειδή γινεται κουβεντα για προβλημα στις σχεσεις με μεγάλο και αλλα μεγαλόσχημα.. ο Μανωλας εχει μεγαλη ξενοδοχειακη μοναδα στο νησί και εκλεινε βιβλια τις μερες εκεινες . Με το χρημα έχει καλη σχεση και θελει να εχει τον ελεγχο.  Γιαυτο λενε στην ΠΑΕ δεν ηρθε και εξηγησε κιολας και τον λογο. Μια χαρά τα έχει με την ΠΑΕ ο Μανωλας.

 

Αντώνη δε θυμάμαι ότι το είχες γράψει και μόνο εσένα δεν είχα στο μυαλό μου όταν το έγραψα. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Για την αφίσα του Τσαρτα μονο γω το εγραψα παραμονη του αγώνα εδω ..Λοιπον και στους δυο φιλους Μητσακλα και Ραγιο να σημειωσω πως η εντολή του μεγάλου ηταν να κατεβει η φωτο του Τσαρτα απτον διαδρομο των αποδυτηριων. Δε ξερω αν κατεβηκε η οχι τελικά.

 Πίπες γράφεις εσύ Μητσο και πιπες συζητάτε τοση ωρα εσυ με τον Ράγιο και απολυτως αναμενομενα συμφωνειτε κιόλας.

 Για Μανωλά και επειδή γινεται κουβεντα για προβλημα στις σχεσεις με μεγάλο και αλλα μεγαλόσχημα.. ο Μανωλας εχει μεγαλη ξενοδοχειακη μοναδα στο νησί και εκλεινε βιβλια τις μερες εκεινες . Με το χρημα έχει καλη σχεση και θελει να εχει τον ελεγχο.  Γιαυτο λενε στην ΠΑΕ δεν ηρθε και εξηγησε κιολας και τον λογο. Μια χαρά τα έχει με την ΠΑΕ ο Μανωλας.

 

Τωρα λες εσύ πιπες όμως. Το reaction thanks που έκανα  δεν είναι συμφωνία, σημαίνει "ευχαριστώ" για την πληροφορία (ότι δεν κατέβηκε τελικά η φωτογραφία) ενώ  δεν  συμφωνήσαμε και σε πολλά με τον Μητσακλα. Ουτε που σκέφτηκα ότι το" πιπες" που έγραψε θα μπορούσε να αναφέρεται σε εσένα. 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο @Stylianopoulos μου υπενθύμισε ότι αυτός είχε αναφέρει τα περί αποκαθήλωσης των φωτογραφιών του Τσιάρτα, πράγμα που το είχα ξεχάσει νομίζοντας ότι το έχω διαβάσει σε παρασκήνια αθλητικού σάιτ και έχει δίκιο καθ΄ ότι το έγραψε στις 26/9:

image.thumb.png.6df504da24f664b7cb61f1b84fd95b48.png

 

Προσπαθώντας να επιβεβαιώσω ότι δε λέω πίπες όπως ο Αντώνης ισχυρίζεται, καλά θυμήθηκα ότι τα ρεπορτάζ της ημέρας των εγκαινίων έλεγαν τα εξής:

image.png.c6080df3648fcd1d4c14bc15eb9a9e00.png 

OPAP Arena: Εντυπωσιακές φωτογραφίες από το εσωτερικό του γηπέδου της ΑΕΚ (sport24.gr)

Επειδή οι φώτο που έδωσε η ΠΑΕ μπορεί να είναι και λίγων ημερών νωρίτερα, ΑΛΛΑ τις δημοσίευσε την ημέρα των εγκαινίων, δε φαίνεται κάποια πρόθεση εξαφάνισης του Τσιάρτα, ούτε ότι ο Μήτσακλας λέει πίπες. 

Υπάρχει επίσης στις 26/9 που πόσταρε ο Αντώνης το βίντεο του Michelangelo την ίδια ημέρα, που περιηγήθηκε στην κεντρική είσοδο και τις σουίτες όπου οι φωτογραφίες του Τσιάρτα είναι κανονικά στη θέση τους. Επειδή όμως μπορεί να είναι και σατανική σύμπτωση και ο Michelangelo να έγραψε το βίντεο νωρίτερα από το ποστάρισμα του Αντώνη, ας το αφήσουμε. 

image.png

image.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MITSAKLAS said:

Κι επίσης παρά τις πίπες που διαβάζαμε, καμιά φώτο του Τσιάρτα δεν κατέβηκε και μια χαρά ήταν στη θέση τους.

@Stylianopoulos  τι λεει ο κυριος Σουιτας εδω;

ΠΙΠΕΣ;

Τελος παντων, το βιντεο τραβήχτηκε 25, ανέβηκε 26 ξημερώματα και το μεσημεράκι της ίδιας ειπε ο Στυλ οτι υπαρχει εντολή Μελ να κατέβουν οι φωτογραφίες.

Τωρα το αν κατέβηκαν ας μας το επιβεβαιώσει καποιος που περασε απο εκει

@parakmiakos δεν ησουν στα vip?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα με τα καπνογόνα και θεωρώ ότι ήταν μαλακία όπως έγινε. Έπρεπε να ανάψουν αρκετή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα, και να έχει καθαρίσει μέχρι τη σέντρα.

Και δεν το λέω από τη σκοπιά της αποφυγής τιμωριών, το οποίο φυσικά και ισχύει επίσης, αφού μας έχουνε πολλά μουνόπανα εκεί έξω στη μπούκα και περιμένουν το πρώτο στραβοπάτημα. Εγώ όμως κυρίως το λέω επειδή παίζαμε πρώτο αγώνα στο νέο γήπεδο και οι παίχτες της ομάδας εκτός από ενθουσιασμό (όχι εσύ μάνταλε) είχανε και τα νεύρα τους τεντωμένα τσίτα. Εδώ διαβάζαμε για την προσπάθεια του Αλμέιδα να κρατήσει τους παίχτες συγκεντρωμένους για τον αγώνα και είχε αναφέρει ο ίδιος πολλές φορές τις μερες πριν τον αγώνα πόσο δύσκολο ήταν για όλους. Εντάξει, Ιωνικός, αλλά μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για αγώνα ποδοσφαίρου. Εγκαίνια, ιστορικές στιγμές, γιορτή πραγματική, αλλά: ποδοσφαιρικός αγώνας. Το σκηνικό που παίχτηκε επί 20 λεπτά με τους παίχτες μας να είναι στο γήπεδο και να κάνουνε κάτι σαν παρατεταμένο ζέσταμα χωρίς να ξέρουν πότε θα ξεκινήσει ο αγώνας, ενώ ξέρουμε ότι είχε γίνει προσπάθεια για να κατέβουνε συγκεντρωμένοι, ευνοούσε τον αντίπαλο και όχι εμάς. Αυτοί ήρθανε για να κλέψουν αποτέλεσμα, αυτούς ευνοούσε το χάος και η αβεβαιότητα.

Εγώ μέχρι να σφυρίξει η έναρξη έριχνα καντήλια γιατί λέω ρε πούστη τόσα χρόνια περιμέναμε να μπορεί να δώσει στην ομάδα ώθηση ο κόσμος και αυτή τη στιγμή τους σπάμε τα παπάρια αντί να τους βοηθάμε, ή τουλάχιστον έτσι μου φαινόταν ότι διάβαζα στις φάτσες τους, μπορεί και να κάνω λάθος. Πάντως μου πήρε μέχρι να μπει το πρώτο γκολ για να ηρεμίσω. 

Καύλα ατμόσφαιρα, κακό timing.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν βγήκε τελικά απτον διάδρομο η αφίσα του Τσαρτα η όχι ,δεν το ξέρω το εγραψα κ πάνω . Το θέμα είναι πως αυτό είχε δώσει εντολή και σαφώς τα περί "πίπες που διαβάζαμε" του Μητσακλα όταν μόνο εδώ είχε γραφτεί μόνο εκνευρισμό προκαλούν και δείχνουν συμπεριφορές .

 Και για να εξηγουμαστε και εντολή για ανακοινωση απάντηση στον Μακέδο είχε δώσει με άμεση αιχμή για καθαρό γήπεδο ΑΕΚ από χρέη και θανατηφόρα ναρκωτικά ..και τον έπεισαν τελικά να μην την εκδώσει. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Το θέμα δεν είναι αν βγήκε τελικά απτον διάδρομο η αφίσα του Τσαρτα η όχι ,δεν το ξέρω το εγραψα κ πάνω . Το θέμα είναι πως αυτό είχε δώσει εντολή και σαφώς τα περί "πίπες που διαβάζαμε" του Μητσακλα όταν μόνο εδώ είχε γραφτεί μόνο εκνευρισμό προκαλούν και δείχνουν συμπεριφορές .

 Και για να εξηγουμαστε και εντολή για ανακοινωση απάντηση στον Μακέδο είχε δώσει με άμεση αιχμή για καθαρό γήπεδο ΑΕΚ από χρέη και θανατηφόρα ναρκωτικά ..και τον έπεισαν τελικά να μην την εκδώσει. 

Τελικά τι πιπες συζητάγαμε τόση ώρα με τον Μητσακλα  και αναμενόμενα συμφωνούσαμε; 

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το γήπεδο της ΑΕΚ δεν έχει χρέη το είπε στον λόγο του στα εγκάινια τελικά κ καλώς το ανέφερε. Υπόθέτω βέβαια ότι αν το έβαζε σε ανακοίνωση θα το... ανέλυε σε πολύ... βάθος. Νομίζω κ ο στιχουργός το έπιασε το υποννοούμενο, απλά επειδή όντως το γηπεδό τους έχει χρέη, είναι κατασχεμένο απ τις τράπεζες κλπ κλπ κλπ το ρίξανε στα.... καπνογόνα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τελικά τι πιπες συζητάγαμε τόση ώρα με τον Μητσακλα  και αναμενόμενα συμφωνούσαμε; 

Διάβασε τις πάνω ,έβαλες ότι σαρέσουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Stylianopoulos said:

 και σαφώς τα περί "πίπες που διαβάζαμε" του Μητσακλα όταν μόνο εδώ είχε γραφτεί μόνο εκνευρισμό προκαλούν και δείχνουν συμπεριφορές .

 

Εκνευρισμένος δικαιολογείται να είσαι γιατί η φράση όντως είναι αιχμηρή, αλλά είναι τέτοια γιατί πραγματικά επαναλαμβάνω δε θυμόμουν ότι το είχες γράψει εσύ και νόμιζα ότι το είχα διαβάσει σε στήλες παρασκηνίου.

Βέβαια Αντώνη, ούτε εγώ έγραψα πίπες γιατί τουλάχιστον μέχρι τώρα δε φαίνεται να έχουν αφαιρεθεί οι φωτογραφίες, ίσως γίνει αργότερα.

"Συμπεριφορές" όμως η αποστροφή του λόγου μου δε δείχνει. Μη νομίζεις ότι πια ξυπνάω και κοιμάμαι με το πώς θα την πω σε κάποιον. Τα πατερημα μας και τα δικά μας τα περάσαμε εδώ μέσα και λυμένο ζωνάρι δεν έχω για κανέναν.

Τώρα αν εσύ βλέπεις συμπεριφορές δικό σου θέμα, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω και να σε ακολουθήσω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×