Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

Του έχουνε γαμήσει τα ράμματα, πάντως ....

Δεκαπέντε ευρώ το καθάρισμα αθλητικών και άλλα δεκαπέντε το μπρελοκάκι με τον Δικέφαλο ???????

Σε κανα εξάμηνο προβλέπω .... "Νυχτερίδες κι Αράχνες, γλυκειά μου".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Του έχουνε γαμήσει τα ράμματα, πάντως ....

Δεκαπέντε ευρώ το καθάρισμα αθλητικών και άλλα δεκαπέντε το μπρελοκάκι με τον Δικέφαλο ???????

Σε κανα εξάμηνο προβλέπω .... "Νυχτερίδες κι Αράχνες, γλυκειά μου".

Σωστός αλλα εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί εχει τρία άτομα μέσα . Θεωρώ με 1 άντε 2 γίνεται η δουλειά . Κάπως πρέπει ξα ζήσουν και αυτοί φαντάζομαι .

Παρατήρησα οτι ο βόσπορος έχει έτοιμα φαγητά για εργένηδες ( σαν τον λούστρο ) , αν τα δίνει σε μέχρι 7 ευρώ θα έχει δουλειά . 

Πολλούς εργαζόμενους έχει και ο βόσπορος αλλα λογικά έχει και αντίστοιχη δουλειά .

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Νονός said:

Του έχουνε γαμήσει τα ράμματα, πάντως ....

Δεκαπέντε ευρώ το καθάρισμα αθλητικών και άλλα δεκαπέντε το μπρελοκάκι με τον Δικέφαλο ???????

Σε κανα εξάμηνο προβλέπω .... "Νυχτερίδες κι Αράχνες, γλυκειά μου".

Ασε, καλύτερα στο τσαγκαραδικο της γειτονιάς αν έχεις κάνα παλιό ζευγάρι και δεν θες να τα πετάξεις. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, AG21 said:

Σωστός αλλα εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί εχει τρία άτομα μέσα . Θεωρώ με 1 άντε 2 γίνεται η δουλειά . Κάπως πρέπει ξα ζήσουν και αυτοί φαντάζομαι .

Παρατήρησα οτι ο βόσπορος έχει έτοιμα φαγητά για εργένηδες ( σαν τον λούστρο ) , αν τα δίνει σε μέχρι 7 ευρώ θα έχει δουλειά . 

Πολλούς εργαζόμενους έχει και ο βόσπορος αλλα λογικά έχει και αντίστοιχη δουλειά .

Ο Βόσπορος AG δεν είναι "αυτόνομος". Είναι μέσα στο όλο κομμάτι της GENTAL που έχει από τις πέριξ καντίνες μέχρι και το μελλοντικό εστιατόριο του γηπέδου (όπως λέει κι η κοπελιά στο βίντεο). Ε, αυτό τον "σώζει" σε μεγάλο βαθμό. Οι άλλοι με τα κλειδιά και τις βούρτσες δεν μου φαίνεται να μακροημερεύουν .....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να κάνω σοβαρή συζήτηση για τον Στέλιο Μανωλά. Δημοτικό από τις αρχές των '80s ήμουν ο μόνος ΑΕΚτζής, είχα βρει μία κιτρινόμαυρη φανέλα με το "4" και δεν την έβγαζα από πάνω μου. Γήπεδο δεν πήγαινα, άκουγα με τον πατέρα μου στο ραδιοφωνάκι και μετά αθλητική κυριακή. Κάπου είχα ακούσει έναν εκφωνητή ότι ο Μανωλάς έπαιξε "λίμπερο" και από τότε κάθε μέρα στη μπάλα με τα άλλα πιτσιρίκια έλεγα ότι θα παίξω κι εγώ λίμπερο στο μπουλούκι της σχολικής αυλής. Εγώ μεγάλωνα και αυτός ήταν ακόμα με τον δικέφαλο στο στήθος, σχεδόν πανεπιστήμιο έβγαλα μαζί του. Δίκιο έχετε όλοι, δεν είμαι χαζός, αλλά μαλάκας σίγουρα είμαι και με τον Στελάρα δεν μπορώ να μαλώσω, όσο πολύ και αν με έχει στεναχωρέσει. Δεν μπορώ.

(ο ανιψιός του γαμιέται)

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μωρέ, και στο φινάλε σε αυτά τα πράγματα δεν υπάρχει πως ΠΡΕΠΕΙ να αισθάνεσαι, δεν υπάρχει ζυγαριά. Έτσι σου βγαίνει και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τα εγκαίνια της OPAP Arena και το πρώτο επίσημο ματς της ΑΕΚ εκεί, ο Πρέσβης των ΗΠΑ, Γιώργος Τσούνης επισκέφτηκε την Παρασκευή (7/10) το νέο γήπεδο της Ένωσης και ξεναγήθηκε σε όλους τους χώρους από τον Δημήτρη Μελισσανίδη και τον γιο του Γιώργο.

Αναλυτικά όσα αναφέρει η ΠΑΕ ΑΕΚ για την επίσκεψη του Πρέσβη των ΗΠΑ στην OPAP Arena:

Λίγες ημέρες μετά τα εντυπωσιακά της εγκαίνια και τη φιλοξενία του πρώτου αγώνα της ΑΕΚ, η OPAP ARENA είχε σήμερα (7/10) την τιμή να υποδεχθεί τον Πρέσβη των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής στην Ελλάδα, κ. Γιώργο Τσούνη.

Τον κ. Τσούνη υποδέχθηκαν από την πλευρά της ομάδας μας ο Δημήτρης Μελισσανίδης και ο Γιώργος Μελισσανίδης, οι οποίοι τον ξενάγησαν σε όλους τους χώρους του νέου μας γηπέδου. Από τα αποδυτήρια, την αίθουσα Τύπου και την αίθουσα εργασίας των ΜΜΕ, που στους τοίχους της βρίσκεται όλη η ιστορία της ΑΕΚ, μέχρι το στιλβωτήριο και, φυσικά, το άγαλμα του αετού που κοσμεί την πλατεία έξω από το γήπεδο.

Ο κ. Πρέσβης δήλωσε ενθουσιασμένος από όσα είδε, ρώτησε με ενδιαφέρον για τους συμβολισμούς και την σύνδεση που έχει αισθητικά το γήπεδο με τις καταβολές της ΑΕΚ και στάθηκε πολύ στον κόσμο που χρειάστηκε να δουλέψει σκληρά για χρόνια, προκειμένου να προκύψει αυτό το τελικό αποτέλεσμα.

Μάλιστα, εξέφρασε την επιθυμία του στο μέλλον να παρακολουθήσει από κοντά κάποιον εντός έδρας αγώνα της ΑΕΚ.

gazzeta.gr

tsounis3.JPG

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billy21 said:

Έπειτα από τα εγκαίνια της OPAP Arena και το πρώτο επίσημο ματς της ΑΕΚ εκεί, ο Πρέσβης των ΗΠΑ, Γιώργος Τσούνης επισκέφτηκε την Παρασκευή (7/10) το νέο γήπεδο της Ένωσης και ξεναγήθηκε σε όλους τους χώρους από τον Δημήτρη Μελισσανίδη και τον γιο του Γιώργο.

Αναλυτικά όσα αναφέρει η ΠΑΕ ΑΕΚ για την επίσκεψη του Πρέσβη των ΗΠΑ στην OPAP Arena:

Λίγες ημέρες μετά τα εντυπωσιακά της εγκαίνια και τη φιλοξενία του πρώτου αγώνα της ΑΕΚ, η OPAP ARENA είχε σήμερα (7/10) την τιμή να υποδεχθεί τον Πρέσβη των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής στην Ελλάδα, κ. Γιώργο Τσούνη.

Τον κ. Τσούνη υποδέχθηκαν από την πλευρά της ομάδας μας ο Δημήτρης Μελισσανίδης και ο Γιώργος Μελισσανίδης, οι οποίοι τον ξενάγησαν σε όλους τους χώρους του νέου μας γηπέδου. Από τα αποδυτήρια, την αίθουσα Τύπου και την αίθουσα εργασίας των ΜΜΕ, που στους τοίχους της βρίσκεται όλη η ιστορία της ΑΕΚ, μέχρι το στιλβωτήριο και, φυσικά, το άγαλμα του αετού που κοσμεί την πλατεία έξω από το γήπεδο.

Ο κ. Πρέσβης δήλωσε ενθουσιασμένος από όσα είδε, ρώτησε με ενδιαφέρον για τους συμβολισμούς και την σύνδεση που έχει αισθητικά το γήπεδο με τις καταβολές της ΑΕΚ και στάθηκε πολύ στον κόσμο που χρειάστηκε να δουλέψει σκληρά για χρόνια, προκειμένου να προκύψει αυτό το τελικό αποτέλεσμα.

Μάλιστα, εξέφρασε την επιθυμία του στο μέλλον να παρακολουθήσει από κοντά κάποιον εντός έδρας αγώνα της ΑΕΚ.

gazzeta.gr

tsounis3.JPG

Όταν είναι να συναντήσει τον πρέσβη της Αμερικής ο Γιώργος τρέχει.  Οτι αφορά την ΑΕΚ μπουχος.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Όταν είναι να συναντήσει τον πρέσβη της Αμερικής ο Γιώργος τρέχει.  Οτμ αγορά την ΑΕΚ μπουχος.  

Έχει ξεσαλωσει λέμε.

Εγκαίνια, δεξιώσεις, σουαρέ, ξεναγήσεις.

Στο στοιχείο του. Σα μικρό παιδί.

Ντωμεταξυ πάλι το κοστούμι από το γάμο του Γιωργάκη φοράει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο τσουνης ακολουθεί τα βήματα του παιατ που είχε δείξει μεγάλο ενδιαφέρων για το έργο και για τους συμβολισμούς.  

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιωργος δεν ξερω σε τι βαθμο ασχολειται με τα διοικητικα παντως στο γηπεδο ερχεται σταθερα, εχει πινακιδες στα αμαξι του 2121 κλπ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AG21 said:

Όταν είναι να συναντήσει τον πρέσβη της Αμερικής ο Γιώργος τρέχει.  Οτι αφορά την ΑΕΚ μπουχος.  

Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, moukie said:

Ο Γιωργος δεν ξερω σε τι βαθμο ασχολειται με τα διοικητικα παντως στο γηπεδο ερχεται σταθερα, εχει πινακιδες στα αμαξι του 2121 κλπ. 

Ισχύει ,ήταν κανονικά σε εγκαίνια και αγώνα με το Νικαιώτικο παράρτημα του χοντρού.

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, moukie said:

εχει πινακιδες στα αμαξι του 2121 κλπ. 

Θα τα δει κάνας Φροιξος και ποιος τον ακούει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Έχει ξεσαλωσει λέμε.

Εγκαίνια, δεξιώσεις, σουαρέ, ξεναγήσεις.

Στο στοιχείο του. Σα μικρό παιδί.

Ντωμεταξυ πάλι το κοστούμι από το γάμο του Γιωργάκη φοράει.

Τόσα λεφτά έδωσε, να το φάει η ντουλάπα Μιτσακλα μου?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gybe21 said:

Τόσα λεφτά έδωσε, να το φάει η ντουλάπα Μιτσακλα μου?

Ναι καλά, εννοείται.

Πρέπει να του κιόλας, δίνει κύρος.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

 

Σε κάθε βίντεο που βλέπω, το χορτάρι είναι ... "μαχαιριά στα σπλάχνα" ............ :(

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Νονός said:

Σε κάθε βίντεο που βλέπω, το χορτάρι είναι ... "μαχαιριά στα σπλάχνα" ............ :(

Εργαζόμαστε πυρετωδώς να το συνεφερουμε.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εργαζόμαστε πυρετωδώς να το συνεφερουμε.

Αυτο δεν συνέρχεται ούτε με ξόρκι.  Όλα λάθος έγιναν από την αρχή.  

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×