Jump to content

Recommended Posts

15 minutes ago, billy21 said:

Η ΑΕΚ Β' και ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος δεν θα πορευτούν μαζί και τη νέα σεζόν καθώς στην Ένωση πήραν την απόφαση να λυθεί η συνεργασία των δύο πλευρών.

Ο 49χρονος τεχνικός είχε συμβόλαιο έως το 2024 αλλά αποφασίστηκε από τους ανθρώπους της ΑΕΚ να υπάρξει τέλος στη συνεργασία και η ΑΕΚ θα αναζητήσει νέο προπονητή τις επόμενες μέρες.

Σωστή η απόφαση 100% και δείχνει διάθεση να ασχοληθεί σοβαρά ο οργανισμός με τη Β ομάδα γιατι μαζεύονται κάποια καλά παικτάκια και πρέπει να έχουν το αντίστοιχο επιτελείο για να τροφοδοτεί σταθερά τη πρώτη ομάδα με νέο αίμα . Ιδανικά να είναι κάποιος επιλογής Αλμέιδα ώστε να γίνεται δουλειά σύμφωνα με τα πρότυπα της Α .  Για τα τσουρούκια μέχρι τώρα που είχαμε και όλο αυτό το συνφερτό που έφεραν καλώς ήταν και ο Σωκράτης απο εδώ και πέρα όποιος δεν κάνει δρόμο και ας μείνουμε με 20άδα ρόστερ.  Μια εικόνα απο ποιους τελειώνουν πιστεύω θα έχουμε με την αποστολή για Πήλιο ...

Μαζί με το Σωκράτη που πιστεύω θα βρεί ομάδα Β Γ εθνική πρέπει να φύγει και ο Ηλίας για τους λόγους που έχουμε αναλύσει . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Μαζί με το Σωκράτη που πιστεύω θα βρεί ομάδα Β Γ εθνική πρέπει να φύγει και ο Ηλίας για τους λόγους που έχουμε αναλύσει . 

Κάπου είδα σήμερα κατεβαίνει δημοτικές στο Μενίδι με κάποιον για σύμβουλος.

Link to comment
Share on other sites

κοουτς και επιτελειο με την σφραγιδα αλμειδα για να εχουμε μελλον και απο εκει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Δεν έχει αποφασιστεί αν θα είναι ο Μιχάλης Παυλής, πρώην βοηθός του Οφρυδόπουλου, αυτός που θα αναλάβει τη σκυτάλη ή αν η ομάδα θα πορευτεί με άλλη εκ των έσω λύση. Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα να προσληφθεί προπονητής που θα σήμερα είναι εκτός της οικογένειας της ΑΕΚ.

Εκτός οτι ελπίζω να ειναι αρδιά αυτά για Παυλή ( τον συμπάθω) αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι μάλλον δεν έφυγε με καλό τρόπο και βλέπω σοβαρή διαφωνία η κάποια παρεξήγηση ( Με Ηλία που λύνει και δένει στην ομάδα ?? )

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να ψαξουμε για την Β ομαδα καποιον εμπειρο προπονητη ή να ρισκαρουμε με καποιο προτζεκτ ?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρεπει να αναλαβει την Β ομαδα γιατι αδικηθηκε στην πρωτη
Αργύρης Γιαννίκης: «Όλοι οι παίκτες της ΑΕΚ είναι παίκτες 11άδας»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ουτε απεξω 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι αρδ μας έχουν πέσει από τα σύννεφα, οπότε κάτι έγινε

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, thodoris19 said:

Θα επρεπε να ψαξουμε για την Β ομαδα καποιον εμπειρο προπονητη ή να ρισκαρουμε με καποιο προτζεκτ ?

Για μένα κάποιον ξένο με καλό βιογραφικό σε ακαδημίες που να αναλάβει τη Β αλλά και την υψηλή επίβλεψη των ακαδημίων. Ευκαιρία για ολικό λίφτινγκ. 

 

6 minutes ago, Éric Rabé said:

Όλοι οι αρδ μας έχουν πέσει από τα σύννεφα, οπότε κάτι έγινε

Το καταλαβαίνεις αυτό και από τις διαρροές για Παυλη η εσωτερική λύση αλλά και ότι έχει βγει ότι θα μείνει. Τεσπά καλύτερα φτάνει να βρεθεί κατάλληλος αντικαταστάτες και όχι να έχουμε πάλι τις λύσεις παλαιμάχων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, ακόμα και ο Αλμέιδα να ήταν αποκλειστικά στην Β ομάδα πέρσι, αμφιβάλλω κατά πόσο θα μπορούσε να εξελίξει κάποιον ποδοσφαιριστή από αυτούς πού είχαμε.

Θέλει καλή επιλογή παιχτών και ξεσκαρτάρισμα παλιών. Ο κόουτς απλά θα ακολουθήσει το πλάνο της πρώτης ομάδας και θα τους εξελίσσει. Καθόλου εύκολο αλλά όχι και ακατόρθωτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Navas said:

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, ακόμα και ο Αλμέιδα να ήταν αποκλειστικά στην Β ομάδα πέρσι, αμφιβάλλω κατά πόσο θα μπορούσε να εξελίξει κάποιον ποδοσφαιριστή από αυτούς πού είχαμε.

Θέλει καλή επιλογή παιχτών και ξεσκαρτάρισμα παλιών. Ο κόουτς απλά θα ακολουθήσει το πλάνο της πρώτης ομάδας και θα τους εξελίσσει. Καθόλου εύκολο αλλά όχι και ακατόρθωτο.

Μονο να δεις με ποιους πήγε πέρσι στο Πήλιο καταλαβαίνεις...

Κάμοια σχέση με φέτος άρα το θέμα δεν είναι το ροστερ αλλά κάτι άλλο πιθανών εσωτερικές προστριβές. 

Είχε πάρει 

3 πιτσιρικια τέρματα που δεν έπαιξαν 

1 στόπερ που δεν έπαιξε καθόλου 

2 δεξί μπακ που ο ένας έγινσ στόπερ 

2 αριστερά που ο ένα έφυγε 

Χαφ από τα λαβερια 

Και μπροστά πιτσιρικια και τελειωμένους 

 

Αναλυτικά οι παίκτες που πήρε μαζί του ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος: Αγγελόπουλος, Μαρίνης, Μπαλαμώτης, Χατζηκυριάκος, Κάτσικας, Σταμούλης, Παρράς, Μαντζουρανάκης, Κορομηλάς, Ρουκουνάκης, Λέλεκας, Τσιόκρης, Γερολέμου, Πιτιλάκος, Νούλας, Πάπα, Γεωργέας, Τζ. Γκαρσία, Ευθ. Χριστόπουλος, Απ. Χριστόπουλος, Γκολφίνος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί η πρώτη ομάδα να παίζει το α σύστημα κ η β ομάδα το β σύστημα. Προπονητή που θα παίζει το ίδιο σύστημα με τον Ματίας. 

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικά θα χρειαζόταν ένας άνθρωπος να τρέξει το πρότζεκτ συνολικά.

Φέρτε π.χ έναν Μανόλο Χιμένεθ που έχει δουλέψει επί χρόνια σε Ακαδημίες υψηλού επιπέδου. 

Να τα βρούνε και με τον Ματίας και να αλλάξουμε επίπεδο ως ομάδα και εδώ.

Δεν είναι δυνατόν να ψάχνουμε τους Homegrown με το κυαλι.

IMG_20230719_195648.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, No11 said:

Ιδανικά θα χρειαζόταν ένας άνθρωπος να τρέξει το πρότζεκτ συνολικά.

Φέρτε π.χ έναν Μανόλο Χιμένεθ που έχει δουλέψει επί χρόνια σε Ακαδημίες υψηλού επιπέδου. 

Να τα βρούνε και με τον Ματίας και να αλλάξουμε επίπεδο ως ομάδα και εδώ.

Δεν είναι δυνατόν να ψάχνουμε τους Homegrown με το κυαλι.

IMG_20230719_195648.jpg

Πάντως ο αγαπητός Μανολο όχι μόνο δεν προώθησε νεαρούς παίκτες όσο ήταν στην ΑΕΚ αλλά τους ψιλοεθαψε κιόλας... Όπως και να έχει  φύσκολο τέτοια υποβάθμιση του Μανολο εκτός φυσικά του οικονομικού αν και πλέον έχει ξεπέσει. Ειναι και οι βοηθοί του διαθέσιμοι άνεργοι από τότε που ήταν στην ΑΕΚ. Ένας είναι ο γνωστός Καλντερόν που ήταν και αυτός στη Σεβίλλη Β προπονητής και ο άλλος ο ουφανο  που είχε αντικαταστήσει το μανολο τότε που έκανε το κωλοδάκτυλο στα βαζελια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΣΕ ΧΙΜΕΝΕΘ. Αλλα ναι και σε εναν νεο ανθρωπο με ιδέες που θέλει να ανελίξει την ομάδα ωστε να ανελιχθεί και ο ίδιος, όπως ο Χιμένεθ το 2000.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από παλαίμαχο μόνο Τραι θα ήθελα αλλά πραγματικά δεν ξέρω το λόγο που τα δύο τελευταία χρόνια όλο πλησιάζει να αναλάβει ομάδα αλλά τελικά δεν προχωράει... 

Link to comment
Share on other sites

ας φερει και σουλη παπαδοπουλο την Β . να ξεκαυλωνει ο τιγραρος εκει . το αξιζει αλλωστε μ οσα του εκατσαν φετος . ομοδαρα απο το πουθενα εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Éric Rabé said:

Μόνο μη δούμε κανένα τσιάρτα και μας χαλάσει το καλοκαίρι

Ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιάρτας πέρα από όσα του έχουμε καταλογίσει έχω την εντύπωση ότι από απόψεως ποδοσφαιρικής φιλοσοφίας είναι "παλιάς κοπής". Έχω διατυπώσει την άποψη ότι θα μπορούσε να είναι ένας "μαγικός παίκτης" αλλά έμεινε απλά ένα "μαγικό αριστερό πόδι".

Ο Μανόλο δεν κάνει για πολλούς λόγους. Εμένα η άποψή μου είναι ότι θέλουμε έναν νέο προπονητή που να κοιτάει τον Πελάδο "με δέος" και να εξελίσσει την ομάδα εξελισσόμενος και ο ίδιος. (Όχι Γιαννίκη,κάποιον ξύπνιο που να έχει ζήσει αποδυτήρια).

Διαφορετικά Ολλανδό.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο Δελλας είναι ιδανικός αφού έχει προσωπικότητα και το σεβασμό των παικτών με την ΑΕΚ κατάφερε να την ανεβάσει αέρα δύο κατηγορίες σε δύσκολες συνθήκες ( λόγο του σοκ αλλά τους παίκτες που δεν θα πέρναγαν ούτε έξω από τα Σπάτα) σηκώνοντας ένα μεγάλο βάρος  μάλιστα φτιάχνοντας τη δεύτερη χρονιά και ελληνικό κορμό που εμεινε χρόνια και σηκωσε πρωτάθλημα και τους έφτασε μέχρι εθνική ομάδα κόντρα στην ποδοσφαιρική αξία τους  όπως Ανέστη Κολοβετσιο Μπακακη Λαμπρόπουλο Τζανετοπουλο Πλατελλα Αραβιδη  κ. Α. ( ο Μάνταλος είχε αξία προφανώς)  κάνοντας μια ομάδα στη Β εθνικη από χέρι να μην πηγαίνει τελικό κυπελλου και την επόμενη χρονιά να βγαίνει Ευρώπη και να περνει κυπελλο έστω και αν δεν ήταν ο ίδιος κόουτς. Έφυγε με 4 νίκες και 2 ήττες με ανατροπή τούμπα και τη περίφημη 4αρα με την αλλαγή σιμοες που του στοίχησε τη θέση. Το καλοκαίρι του πήραν μπουανανοτε σιμοες μπαροχα γκαλο και τσιμπούρ.. Δλδ πανερατες μεταγραφές εκτός Βάργκας. Φυσικά δεν έφυγε με καλό τρόπο αφού δεν ευχαρίστησε και έβγαλε στο τακο τον πρόεδρο και αυτό πληρώνει τώρα. 

Θα ήθελα να κάνω γνωστό ότι η παραίτησή μου ή ο εξαναγκασμός μου σε αυτήν, έστω και αν δεν μου τη ζήτησε κανείς, έχει να κάνει μόνο με ηθικούς λόγους και όχι με αγωνιστικούς. Αγωνιστικά δεν επέτρεψα και δεν θα επιτρέψω ποτέ σε κανέναν να με κατευθύνει για το ποιος, πού και πότε. Με ενδιέφερε η ΑΕΚ και όχι τα πρόσωπα. Ήθελα μια ΑΕΚ με νοοτροπία νικητή όχι μόνο στα λόγια αλλά κυρίως στις πράξεις. Όχι μια ΑΕΚ που θα ήταν ικανοποιημένη με μια “μικρή” ήττα που απλώς θα μας βόλευε για να σκεπάσουμε τις όποιες αδυναμίες μας.

Να βρεθούν ένοχοι είναι το μόνο εύκολο. Στο διάστημα που βρισκόμουν στην ΑΕΚ κύριο μέλημά μου ήταν η ομαδικότητα και η συνεργασία κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες. Στην πράξη φάνηκε ότι δεν λειτουργούμε όλοι έτσι. Οι αρχές μου δεν μου επιτρέπουν να λύνω τις όποιες διαφωνίες μου δημόσια. Όπως δεν μου επιτρέπουν να παρουσιάζομαι ως πηγή προβλημάτων και αιτία διατάραξης του συνόλου. Αντίθετα μου επιτρέπουν να κάνω το “λάθος” να αναλαμβάνω την ευθύνη που μου αναλογεί, ενώ όλοι θα έπρεπε να κάνουμε το ίδιο για το καλό της ομάδας. Ναι, συνυπεύθυνος είμαι, όχι όμως ένοχος. Για όλους αυτούς τους λόγους έκρινα ότι μετά από τα νέα δεδομένα, που διαμορφώθηκαν το βράδυ της περασμένης Δευτέρας, δεν θα είχε νόημα να συνεχίσω από τη στιγμή που διαταράχθηκε το σύνολο και χάθηκε η ομαδικότητα.

Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τους παίκτες μου για την καθημερινή τους προσπάθεια, τους συνεργάτες μου για την πολύτιμη βοήθειά τους όλα αυτά τα χρόνια, το ιατρικό τιμ και τους υπαλλήλους για την βοήθεια στην ομάδα, τη διοίκηση που μου έδωσε την ευκαιρία να δουλέψω σε αυτή τη μεγάλη ομάδα. Να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο για την αγάπη, την εμπιστοσύνη και την στήριξη που παρείχε στην ομάδα. Θα ήθελα να συνεχίσει να το κάνει, γιατί για αυτούς, όπως και για εμένα, η ΑΕΚ είναι πάνω από πρόσωπα. Επιμένω ότι αυτοί που είναι σε μια ομάδα πάντοτε πρέπει να αντιμετωπίζονται ως οι καλύτεροι.

Θέλω να είμαι άνθρωπος όχι μόνο των επιτυχιών αλλά, πολύ περισσότερο, άνθρωπος αξιών.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε όνομα καμία σχέση με ότι συζητάμε εδώ και είναι ο Νίκος Κουστας !!! Έκανα ερευνα. 

Ο προπονητής της Κηφισιάς πέρσι και για 2,5 χρόνια που την ανέβασε κατηγορία και παίξαμε και εμείς μαζί του ( 4-0 & 1-1)  και ενώ ξεκίνησε με σερί νίκες τελικά  έφυγε από Κηφισια λογο ένος μεγάλο σερί άσχημων αποτελεσμάτων  που ουσιαστικά απομάκρυνε και την άνοδο , μετά πήγε 8 μήνες στο νιωνιο αλλά και εκεί κάτι στραβά αποτελέσματα τον έφεραν εκτός αν και ο νιωνιο έχει και άλλα θέματα που δεν του επιτρέπουν να ανέβει . Κάτοχος διπλώματος uefa A και τώρα περνάει τη σχολή uefa pro και βρέθηκε στα Σπατα με Κυριακίδη Γκαρσια και άλλους πριν λίγο καιρό στα πλαίσια της σχολής όπου παρακολούθησαν το ΑΕΚ Β - Παναχαϊκη και έπρεπε να κάνουν τεχνική ανάλυση του αγώνα ( ίσως αυτή του άνοιξε τη πόρτα στην ΑΕΚ Β) Το δίπλωμα θα το πάρει αρχές 2024. Θεωρείται νέα γενιά ταλαντουχων προπονητών που ξεκίνησε το 2013 σε ηλικία 29 ετών σε διάφορες ομάδες των τωπικων αλλά το όνομα του ακούστηκε με τη κηφισια και τις σερί ανοδους  δεν βρήκα να ήταν ποδοσφαιριστής  

proponites_0.jpg

3ος από αριστερά πίσω σειρά 

Link to comment
Share on other sites

H Κηφισια περσι ειχε την καλυτερη ομαδα στην superleague 2 παντως. Καλως να ορισει αν ειναι να γινει restart, αν και προτιμουσα κανα ξενο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×