Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #5 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Εγώ ελπίζω να την δώσει στον Ιάκωβο πάντως σε στυλ Λέικερς-Μπας, άσε μην μπλέξουμε με κανάν Μποέλι.

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση μεταξύ Τίγρεως κσι Ψωμιαδη είναι ατυχής.  Ο ένας δάγκωσε το ελληνικό δημόσιο ο άλλος την ποντοπόρο ναυτιλία 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Yossarian said:

Γεια σου πρόεδρε.

Screenshot_20240204_203702.thumb.jpg.3a3556083603352da1856bfa72981219.jpg

Καλορίζικα . Στις εκπτώσεις τα τσίμπησε άραγε ...

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

«Γκαρσία τι παικταράς είσαι εσύ...Δεν θα σε πουλήσω ποτέ ρε...».

 

image.thumb.png.98a8399e2450f07da2e1858b1bcc7647.png

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γενικός διευθυντής Ερυθρού Αστέρα: Το παράδειγμα της ΑΕΚ με το νέο της γήπεδο και ο δικός μας δρόμος

Διαβάστε τι είπε ο Ζβέζνταν Τέρζιτς για τα έσοδα της ομάδας του και το παράδειγμα της ΑΕΚ που έφερε

Το αν πρέπει να γκρεμιστεί και να χτιστεί από την αρχή ή να ανακατασκευαστεί το γήπεδο του Ερυθρού Αστέρα, το «Μαρακανά Βελιγραδιού», είναι ένα θέμα που διχάσει στις τάξεις του σέρβικου συλλόγου. Υπάρχει πολύς κόσμος του Ερυθρού Αστέρα που δεν θέλει να γκρεμιστεί το ιστορικό τους γήπεδο.

Για να τους πείσει για το αντίθετο ο γενικός διευθυντή του συλλόγου, Ζβέζνταν Τέρζιτς έθεσε ως παράδειγμα το νέο γήπεδο της ΑΕΚ και τα έσοδα που της φέρνει. «Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ευρωπαϊκών ομάδων που δείχνουν πως όταν χτίζουν νέο γήπεδο, διπλασιάζουν ή ακόμα και τριπλασιάζουν τα έσοδα τους από τον αριθμό εισιτηρίων. Για παράδειγμα η ΑΕΚ έχει ετήσια έσοδα από τα εισιτήρια στα εντός έδρας παιχνίδια της που φτάνουν στα 22 εκατ. ευρώ, ενώ εμείς έχουμε μόλις 5 εκατ. ευρώ.

Έχτισαν ένα νέο, σύγχρονο γήπεδο με χωρητικότητα 32.000 θέσεις το οποίο σε κάθε ματς είναι sold-out. Αναφέρομαι στην ΑΕΚ, μια ομάδα όπου το ποδοσφαιρικό περιβάλλον δεν είναι το ίδιο φιλικό όπως στην Αγγλία ή την Γερμανία», τόνισε ο γενικός διευθυντής του Ερυθρού Αστέρα και πρόσθεσε:

«Ο κόσμος που λέει 'δεν είναι τα πάντα λεφτά' έχει λάθος. Είναι θέμα χρημάτων. Καταλαβαίνω πολλούς από τους οπαδούς μας που είναι δεμένοι συναισθηματικά με την ένδοξη ιστορία μας, αλλά όλες οι μεγάλες ομάδες στην Ευρώπης έχτισαν νέα, σύγχρονα γήπεδα. Το ξεπέρασαν αυτό. Αντιλήφθηκαν πως εάν θέλουν να προχωρήσουν, τούτο δεν θα συμβεί χωρίς ένα νέο γήπεδο.

Το δίλημμα είναι εάν το γήπεδο μας θα πρέπει να ανακατασκευαστεί όπως θέλουν πολλοί οπαδοί μας ή εάν πρέπει να κατεδαφιστεί πλήρως και να χτιστεί στη θέση του ένα ολοκαίνουργιο στάδιο, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι φθηνότερο και πιο λειτουργικό».

https://www.aek365.org/a-975501/geniko-dieuthunth-eruthrou-astera-to-paradeigma-th-aek-me-to-neo-th-ghpedo-kai-o-diko-ma-dromo.htm

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο γκρουπ του βάιμπερ μήνυμα απ' την ΠΑΕ για νέο τραγούδι του Λευτέρη Πανταζή για το γήπεδο της ΑΕΚ. Δεν πάτησα στο λινκ, φοβάμαι λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Μλκ αντί να στείλει κάνα γκομενάκι, Σάββατο βράδυ γαμώ το κέρατο μου, στέλνει η ΠΑΕ για νέο τραγούδι του Λευτέρη Πανταζή.

  • Hahaha 10
Link to comment
Share on other sites

Το μονο τραγουδι που εχω τραγουδησει απο πανταζη κ ξερω ηταν τα φιλακια που τραγουδουσαμε στις ναζελες οταν ειχαν παρει σαντος στη φιλαδελφεια

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CHⓇIS said:

Το μονο τραγουδι που εχω τραγουδησει απο πανταζη κ ξερω ηταν τα φιλακια που τραγουδουσαμε στις ναζελες οταν ειχαν παρει σαντος στη φιλαδελφεια

Πρώτη φορά στα  παοκια που ήταν στην 1-2 νομίζω στην εξάρα 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, GIANNHS said:

Πρώτη φορά στα  παοκια που ήταν στην 1-2 νομίζω στην εξάρα 

νομιζω πρωτη φορα ηταν με γαυρο σε παιχνιδι κυπελου που νικησαμε 3-0 και το ειχε βαλει στο ημιχρονο από τα μεγάφωνα (ειχε βαλει γκολ ο Πετκοφ απο οτι θυμαμαι)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

«Όταν μιλήσαμε την πρώτη φορά, τον ρώτησα πόσους συνεργάτες έχει και μου απάντησε οκτώ. Του λέω: "τι γίνεται., τι οκτώ άτομα, συμμορία είναι αυτοί;". Και στο δεύτερο ραντεβού του είπα αν γίνεται να... κόψουμε δύο-τρεις καθώς είχαμε και εμείς. Και μου είπε: "Πρόεδρε, αν μου πεις να κόψω έναν, δεν έρχομαι". Αυτό ήταν που μου είπε και λέω αυτός κάνει για εμάς. Οι προπονητές είναι σαν τα... καρπούζια, από τους πέντε, ο ένας θα σου βγει. Εμείς χτυπήσαμε φλέβα... χρυσού».

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 15
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχαμε καταλάβει και εμείς ότι είχε φάει σκάλωμα με τους 8 συνεργάτες. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nuc1924 said:

«Όταν μιλήσαμε την πρώτη φορά, τον ρώτησα πόσους συνεργάτες έχει και μου απάντησε οκτώ. Του λέω: "τι γίνεται., τι οκτώ άτομα, συμμορία είναι αυτοί;". Και στο δεύτερο ραντεβού του είπα αν γίνεται να... κόψουμε δύο-τρεις καθώς είχαμε και εμείς. Και μου είπε: "Πρόεδρε, αν μου πεις να κόψω έναν, δεν έρχομαι". Αυτό ήταν που μου είπε και λέω αυτός κάνει για εμάς. Οι προπονητές είναι σαν τα... καρπούζια, από τους πέντε, ο ένας θα σου βγει. Εμείς χτυπήσαμε φλέβα... χρυσού».

στο μυαλο μου με φωνη Μητσους Θαντερκατς ακουστηκε πιο επικο

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Κάτι είχαμε καταλάβει και εμείς ότι είχε φάει σκάλωμα με τους 8 συνεργάτες. 

Ε  ναι, αλλά μόλις είδε  ότι ο Αλμέυδα δεν ήθελε να προδώσει ούτε έναν από αυτούς, και ότι προτιμούσε να μην προσληφθεί παρά να αναγκαστεί να το κάνει,    κατάλαβε ότι  ο Πελάδο ήταν ο προπονητής που έψαχνε η   ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όλα έγιναν για κάποιο λόγο και  τωρά έχουμε την τύχη να ζουμε τρομερές στιγμές με αυτό το δίδυμο 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

Κάτι είχαμε καταλάβει και εμείς ότι είχε φάει σκάλωμα με τους 8 συνεργάτες. 

Αυτο με τους συνεργάτες με εκανε να ειμαι θετικοτατος απο την πρωτη στιγμη.

Ποστα ρόλοι και καταμερισμος εργασιας. Ολα τα αλλα ειναι μαζευομαστε ενα γκρουπ και παμε και τρεχουμε

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Όλα έγιναν για κάποιο λόγο και  τωρά έχουμε την τύχη να ζουμε τρομερές στιγμές με αυτό το δίδυμο 

Εντωμεταξύ κατά σύμπτωση η χρονιά που μπήκαμε στην αγιασοφιά ήταν και η πρώτη μετά την πανδημία που επιτράπηκε πλέον να γεμίζουν τα γήπεδα. Αν είχαμε μπει έναν χρόνο πριν, δεν θα είχαμε δικαίωμα να δώσουμε εισιτήρια σε όλες τις θέσεις. Ούτε καν κανονικά εγκαίνια δεν θα είχαμε μπορέσει να κάνουμε.  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geologos said:

Αυτο με τους συνεργάτες με εκανε να ειμαι θετικοτατος απο την πρωτη στιγμη.

Ποστα ρόλοι και καταμερισμος εργασιας. Ολα τα αλλα ειναι μαζευομαστε ενα γκρουπ και παμε και τρεχουμε

Πριν από 3 χρόνια είχα μια παρομοια συζήτηση με Νεντβεντ όπου έλεγα αυτό ακριβώς το πράγμα. Ότι χρειάζεται ένα πλήρες επιτελείο στο σύγχρονο ποδόσφαιρο με καταμερισμό εργασιών 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το σύγχρονο επιτελείο, είναι και οι αξίες που αυτό έχει., με αφοσίωση του κάθε μέλους στους υπόλοιπους. 

Συμμορία, που θα έλεγε ο Μελ. 😂 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×