Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Νονός said:

Για να είμαι ειλικρινής, ΔΕΝ θα συμφωνήσω.

Να εξηγηθώ ...

Πέρα από πλάκες και σοβαρά περι Μελισσανίδη, καβούρια και τα ρέστα, πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας ότι ούτε ο Μίμης ούτε κανέις άλλος σε οποιαδήποτε ομάδα θα "ξεπουληθεί" οικονομικά για χάρη της ομάδας.

Άμα κάτσουμε και δούμε πχ τι έχει γραφτεί εδώ μέσα που είμαστε ένα απλό φόρουμ οπαδών, έχουμε :

1. Θέλουμε τερματοφύλακα γιατί ο ένας είναι κλόουν, ο άλλος απορροφητήρας και δεν ξέρω γω τι άλλο. Μην τυχόν θέλουμε και 2 τερματζήδες ...

2. Ο Ρότα είναι για τα σκυλιά, άρα θέλουμε μπακ απ του Σιντιμπέ, μη σου πω και δύο μιας και πάιζουνε κάρτες τραυματισμοί.

3. Αριστερά οι Πέρσηδες -απ' ότι έχει γραφτεί εδώ ξαναλέω- δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη, άρα βάλε και δυο αριστερά μπακ στο καλάθι.

4. Έχουμε πρόβλημα στην αποτελεσματικότητα τελικές/γκολ οπότε φέρε και δυό σεντερφόρηδες γκολτζήδες να γίνουμε.

Μόνο για τα χαφ δεν έχουμε γκρινιάξει/ζητήσει αν θυμάμαι και καλά.

Οπότε -με βάση τα εδώ γραφόμενα, ξαναλέω- με τόσες ... ελλείψεις ποιός λογικός άνθρωπος θα πήγαινε σε μεταγραφή θέσης που έχει ήδη Βίντα, Μουκουντί, Τζαβέλλα, Μήτογλου και ένα ελπιδοφόρο μπακγκράουντ της ΑΕΚ Β' ή της Κ-19 ????

Πολυτέλεια δεν δείχνει ?

Το ειρωνικό είναι ότι οι πέρσηδες ανταποκρίνονται. Ιδίως ο Μοχαμάντι που είναι και αθλητικός παίκτης, αλλά και ο Χατζισαφί.

Όσο για τον Ρότα, για να καταλάβουμε ότι πολλοί μάλλον γράφουν με το θυμικό και δεν βλέπουν ποδόσφαιρο, ο Ρότα χθες έβγαλε δύο συστημένες σέντρες, την μία έπειτα από εκπληκτική προσποίηση. Ναι, έκανε και ένα τσαφ, εντάξει.

Επίσης, στην φάση της ευκαιρίας του Μπακαμπού που προέκυψε από αδράνεια-λάθος στο κέντρο της άμυνας, ο Ρότα προλαβαίνει να "κρύψει" τον Κανός άριστα, ώστε ο Μπακαμπού να μη του τη δώσει και τότε θα ήταν το 0-1, αλλά να εκτελέσει ο ίδιος. Διόλου αυτονόητη η κάλυψη του ισπανού ακραίου επιθετικού, σε φάση που δεν ήταν ούτε καν αντεπίθεση.

Το κεντρικό αμυντικό δίδυμο ήταν σε κακή μέρα, αλλά πάλι αυτό έπαιξε δεύτερο ρόλο χθες.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vamos bien said:

Εντωμεταξύ οι άλλοι οι μούλοι έστησαν κανονική ….φιέστα χθες! 
κι ενώ είναι ακόμα τριτοτέταρτοι στη βαθμολογία !!!!…. 
δείγμα ότι …καθόλου δεν έτρεμε το κωλαράκι τους 😭
Πέσανε από την Ακρόπολη και βρήκαν και πορτοφόλι τα σιχάματα …συν βέβαια τα δικά μας λάθη. 

76026BDA-DD46-4109-9795-ABEC9DCDD0B1.jpeg

Έπαιζε χθες ο Ζοσέ Σα;

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Κανας βλακας απο σφ αεκ ηρακλειου γραφει εδω μεσα? Θα σας κοψουμε το γηπεδο πουτανες γμτχσας 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, enck1 said:

Κανας βλακας απο σφ αεκ ηρακλειου γραφει εδω μεσα? Θα σας κοψουμε το γηπεδο πουτανες γμτχσας 

Γουατ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

 

τα κεφτεδάκια της κυρα Μαρίας στην Μεταμόρφωση είναι καλύτερα.

Που ειναι αυτο?

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chris manousopoulos said:

Μωρε μια χαρα χανεις. Εχουμε παρει ματς ετσι και εχουμε ξαναχασει. 

Απλα αυτο δεν ειναι ο κανονας. 

Παντως απ το να ναι κυριαρχος ο αλλος κι εγω να πανηγυριζω μια νικη με δαυτους, προτιμω να γινω εγω κυριαρχος και να πανηγυριζουω αυτοι οταν κλεβουν μια νικη.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, enck1 said:

Κανας βλακας απο σφ αεκ ηρακλειου γραφει εδω μεσα? Θα σας κοψουμε το γηπεδο πουτανες γμτχσας 

Να μιλας για τη μανουρα στη 42 τωρα εσυ αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Οχι μιλαω για το πανι που χασανε.. το μπουλο οι μπαρμπαδες 1 2 3 τα ειπαμε τελος.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Ηρακλειώτες ήταν αυτοί που άναψαν καπνογόνα στο γκολ του Τσουμπερ και πήγαν να φάνε φαπες. Είχε αρκετούς εκεί στη 42.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ατομικά από μένα 

Αθανασιαδης πολύ λιγος 

Ροτα προσπάθησε οσο μπορούσε αλλα γενικά δεν μπορεί και πολλά 

Χατζισαφι ακόμα και στα καλύτερα του αμυντικά ειναι τρύπα 

Βιντα πολλά θέματα πλέον και τον εκθετει ο τρόπος που παίζεις, είναι αργος και βαρύς 

Μουκουντι καλος αλλα τελικά μοιραίος για τις 2 φασεις. Επισης τον εκθετει όπως παιζεις 

Σιμανσκι καλούτσικος μέχρι εκεί ομως 

Γιονσον σε αυτήν την θέση είναι τραγικός 

Αμραμπατ περιεργως δεν ήταν ούτε στους καλύτερους, ούτε στους χειρότερους, είχε ένα πάρε βαλε παντως

Γκατσινοβιτς την έχει δει λιγο και δεν ήταν και σε καλη βραδυα 

Πινεδα συγκλονιστικός στο α ημίχρονο κυριως, δυστυχως δεν κατάφερε να σκοράρει 

Αραουχο ως σεντερ φορ απαράδεκτος μετά κάτι έκανε

Φερναντες έδωσε πνοή στο πλαι

Ελιασον κι αυτος έδωσε πνοή 

Τσουμπερ έβαλε γκολάρα, σε ματς που οι υπόλοιποι δεν μπορούσαν να σκοράρουν 

Γκαρσια δεν ακούμπησε μπάλα αλλά είναι δικαιολογημένος με 1-2 προπονησεις 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα κουράγιο να μπω στο φόρουμ. Πολύ κακή η χθεσινή ήττα. Τα έχετε γράψει όλα από χθες. Συντάσσομαι με @MITSAKLAS και φυσικά @mobster21 για να μην ξαναγράφω τα ίδια. Αν δεν ξεκολλήσει ο Πελάδο από κάποια πρόσωπα η σεμνή τελετή θα λήξει πριν την μέση των πλευ-όφ. Επίσης μου έκανε κακή εντύπωση ο κόσμος χθες με άκυρα πανώ για εξοπλισμούς και καλάσνικωφ!!!! και Μητσοτάκη γαμιέσαι...και άκρα του τάφου σιωπή μετά το 0-2..όλα στραβά χθες...ουφ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, enck1 said:

Οχι μιλαω για το πανι που χασανε.. το μπουλο οι μπαρμπαδες 1 2 3 τα ειπαμε τελος.

Χτες εγινε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν γράψει κάποιος μια αντίθετη άποψη ή μια άποψη που δεν μας αρέσει ή έστω κάτι λάθος είναι παπατζιλίκι ;  

Για την Ώρα ναι

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mporat said:

Έπαιζε χθες ο Ζοσέ Σα;

όχι, κ ούτε ο βαλμπουενά έπαιξε αλλά έκανε λες κ πήραν το διηπειρωτικό χθες.

Link to comment
Share on other sites

το πανηγυρισαν σαν να κερδισαν το θεριο χθες.

 

καλο απο την μια αυτο, δειχνει τι πιστευουν.

 

απο εκει και περα ομως εμεις να δουμε τα προβληματα μας και να ξεκαβαληκεψουμε, τελειωσε η σεζον και ολο τα ιδια λεμε.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Johnny21 said:

 Επίσης μου έκανε κακή εντύπωση ο κόσμος χθες 

Το παρατήρησα κι εγώ αυτό (και δυστυχώς όχι μόνο χθες).

Μπήκε ο Ολυμπιακός να κάνει βόλτα και μόνο αγκαλιά δεν τους πήραμε να τους καλωσορίσουμε.

Δεν υπήρχε παλμός. Άκυρα συνθήματα σε λάθος στιγμή. Καμία βοήθεια στην ομάδα εκεί που το χρειαζόταν. Αντιθέτως απόλυτη σιγή που την καθήλωσε ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

335134766_5866658463441883_7025803526412

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΑ HIGHLIGHTS.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΑ HIGHLIGHTS.

Κανείς νομίζω δε θέλει να τα ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bluesman said:

335134766_5866658463441883_7025803526412

Ο πίνακας αυτος αυτό που λέει είναι ότι δεν σου έλειπε η ποιότητα και η δημιουργία από το παιχνίδι σου. Ότι ειχες υπεροχή. Ότι δεν είσαι και για να τα βάφεις μαύρα ενόψει συνεχειας.

Μεχρι εκεί ομως. Δεν λέει ούτε ότι άξιζες την νικη, ούτε ότι ήσουν ατυχος, ούτε ότι εχεις καλύτερη ομαδα, ούτε κάτι άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν χτες στο γήπεδο και δεν πίστευα στα μάτια μου αύτο που έβλεπα. Με εκνεύρισε εκτός απο την ήττα έτσι όπως ήρθε και ειδικά απο το κωλοσωματειο, ο τρόπος που αντέδρασε η ομάδα μέτα το 0-1. Έγιναν λάθη επαναλαμβανόμενα που έχουν γίνει και στα προηγούμενα παιχνίδια χωρίς να τα διορθώσει ο αλμέιδα δεν θέλω να αναιρέσω τη δουλειά που έχει κάνει.Έχω παρατηρήσει ότι έχει κολλήματα και εμμονές με τακτική και παίκτες.Είναι φυσιολογικό κάποιοι παίκτες να είναι ντεφορμέ αλλά δεν τους βγάζει απο την ενδεκάδα.Όταν βρισκόμαστε πίσω στο σκορ νιώθω οτι πελαγώνει οτι αν στραβώσει το πλάνο που έχει στο μυαλό του δεν έχει εναλλακτικό πλάνο.Πρέπει να απαλλαγεί απο τις εμμονές του γιατί κάνει κακό στο έργο του και στην ομάδα.Έχει βελτιώσει κάποιους παίκτες που πέρισυ δεν βλεπόντουσαν και αναμόρφωσε όλη την ομάδα παίζοντας ελκυστικό ποδόσφαιρο αλλά αυτό δεν αναιρεί στο να ασκήσουμε κριτική στο προσωπό του πάντα καλοπροαίρετα!Έχω διακρίνει ενα μπλαζε ύφος απο παίκτες αρδακια απο τον κόσμο της ΑΕΚ πρέπει να πέσουν οι τόνοι η ομάδα και ο προπονητής να διορθώσουν τα λάθη τους και να είναι έτοιμοι ψυχολογικά για τα playoff! Κακώς που δεν ενισχυθήκαμε στην άμυνα τον γενάρη. Μόνο απο εμάς εξαρτάται αν θα πάρουμε το πρωτάθλημα και απο τη σειρά των αγώνων!Πρέπει να πάρουμε το πρωτάθλημα γιατί το αξίζουμε και παίζουμε τη καλυτέρη μπάλα!

FORZA ΑΕΚΑΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Ο πίνακας αυτος αυτό που λέει είναι ότι δεν σου έλειπε η ποιότητα και η δημιουργία από το παιχνίδι σου. Ότι ειχες υπεροχή. Ότι δεν είσαι και για να τα βάφεις μαύρα ενόψει συνεχειας.

Μεχρι εκεί ομως. Δεν λέει ούτε ότι άξιζες την νικη, ούτε ότι ήσουν ατυχος, ούτε ότι εχεις καλύτερη ομαδα, ούτε κάτι άλλο.

 

και ότι θες άλλον τερματοφύλακα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×