Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - βάζελος (Playoff 1η αγ.)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Άμα είναι για καμιά μπίζνα είναι πρώτος ο γέρος ! Ξύπνα ρε γίδα άμα θες να πουλήσεις αύριο μεθαύριο πρέπει το σωματείο να είναι σε άριστη κατάσταση και σε παρασκηνικό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Οφ τοπικ .
Αμάν μωρε μαλακα Νικολαιδη όλο σε κωλοτρωει. Έρχεσαι φιλαδελφεια αποθεώνεσαι , το βουλώνεις για λίγο και έχεις τη δυνατότητα να ξεγραφτούν εν καιρω τα εμετικά που έλεγες σε κονε και Βιεϊρίνια και πάλι σε τρωει ο κωλος σου. Τι νομίζεις μωρε ότι μετράς σε καναν αλλόθρησκο σαν δηθεν μέγεθος και διαφορετικός και αντικειμενικός και μαλακιες ; Εργαλείο είσαι που σε χρησιμοποιούν λόγω του δεσίματος σου με τον κόσμο και αντιστρόφως . Μόλις δεν σε χρειαστούν θα σου φωνάζουν πέστε κάτω . Η ΑΕΚ είναι η υστεροφημία σου βλάκα , ξυπνα όσο προλαβαίνεις . Ή και όχι , στα αρχιδια μας. 

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Navas said:

Το είχε ξανακάνει και όσο ο Μοχαμάντι έπαιζε. Σίγουρα στο εκτός με βάζελο.

Όμως αυτή είναι μια λογική εξήγηση γιατί χρησιμοποιεί μαζί Σιμάνσκι-Γιόνσον.

 

Χατζισαφί στο εκτός με τον Βαζελο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nikos said:

αν δεν ειμαστε ψυχολογικα ανισορροποι, ακομα και στο ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σεναριο ηττας στην Τουμπα, ακομα κι ετσι θα εχουμε αρκετες ελπιδες. 

Δεν είναι αυτό το ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σενάριο για την ΑΕΚ.

Εάν συμβούν τα απίθανα και αποκλειστείς στο Κύπελλο, θα διαλυθείς.

Αυτό είναι το ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σενάριο.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggelos Komvolidis said:

Αυτοί οι άνθρωποι, ο Ντέμης, ο Μανωλάς, ο Κατσουράνης κλπ δεν σκέφτονται καθόλου την υστεροφημία τους; Θέλω να πω, η δρακογεννιά σιγά σιγά φεύγει (ήδη μέσα σ' ένα χρόνο, έφυγαν δύο από τους πυλώνες) και θα μείνουμε με τους μαλάκες.

Αντί να είναι μια γροθιά γύρω από την ομάδα, δεν προλαβαίνουν να ανοίγουν τις κερκόπορτες στους εχθρούς της ΑΕΚ.

Θυμάμαι τον κυρ-Στέλιο στο τελικό κυπέλλου που έγινε κεκλεισμένων με τον παοκ να είναι όρθιος σε όλο το ματς από το άγχος και την αγωνία του, και οι παλαίμαχοι της νέας γενιάς παίζει να είναι οι καλύτεροι χειροκροτητές βαζελογαύρων.

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Μέχρι τα 80s είναι ο Θωμάς. 90s και μετά δεν ξέρω ποιος έχει μείνει για σημαία. Ντέμης, Τσιάρτας, Μανωλάς έχουν καεί για διαφορετικούς λόγους. Ο Τόνι είναι μια επιλογή αλλά και γι'αυτόν υπάρχει σουσουρο (παρότι ευτυχώς δεν νομίζω ότι έχει περάσει στον κόσμο). Δεν λέω, παίκτες που να είναι συνδεδεμένοι μόνο με την ομάδα έχουμε (Ατματζίδης, Κασάπης, Κοπιτσής), παίκτες-σημαίες δυσκολεύομαι να σκεφτώ άλλους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggelos Komvolidis said:

Αυτοί οι άνθρωποι, ο Ντέμης, ο Μανωλάς, ο Κατσουράνης κλπ δεν σκέφτονται καθόλου την υστεροφημία τους; Θέλω να πω, η δρακογεννιά σιγά σιγά φεύγει (ήδη μέσα σ' ένα χρόνο, έφυγαν δύο από τους πυλώνες) και θα μείνουμε με τους μαλάκες.

Αντί να είναι μια γροθιά γύρω από την ομάδα, δεν προλαβαίνουν να ανοίγουν τις κερκόπορτες στους εχθρούς της ΑΕΚ.

Θυμάμαι τον κυρ-Στέλιο στο τελικό κυπέλλου που έγινε κεκλεισμένων με τον παοκ να είναι όρθιος σε όλο το ματς από το άγχος και την αγωνία του, και οι παλαίμαχοι της νέας γενιάς παίζει να είναι οι καλύτεροι χειροκροτητές βαζελογαύρων.

Αλλάζουν οι γενιές, αλλάζουν οι νοοτροπίες. 

Η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων είναι αυτή. Και δεν είναι ούτε κάτι καλό ούτε κάτι κακό. Είναι απλά το φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, firebird said:

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Μέχρι τα 80s είναι ο Θωμάς. 90s και μετά δεν ξέρω ποιος έχει μείνει για σημαία. Ντέμης, Τσιάρτας, Μανωλάς έχουν καεί για διαφορετικούς λόγους. Ο Τόνι είναι μια επιλογή αλλά και γι'αυτόν υπάρχει σουσουρο (παρότι ευτυχώς δεν νομίζω ότι έχει περάσει στον κόσμο). Δεν λέω, παίκτες που να είναι συνδεδεμένοι μόνο με την ομάδα έχουμε (Ατματζίδης, Κασάπης, Κοπιτσής), παίκτες-σημαίες δυσκολεύομαι να σκεφτώ άλλους.

Η εποχή των σημαιών τελείωσε με την απόφαση μποσμάν

Δεν είναι φαινόμενο μόνο στην ΑΕΚ αλλά στο 90% των ομάδων του πλανήτη

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AlexKR21 said:

Αλλάζουν οι γενιές, αλλάζουν οι νοοτροπίες. 

Η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων είναι αυτή. Και δεν είναι ούτε κάτι καλό ούτε κάτι κακό. Είναι απλά το φυσιολογικό.

Και φυσιολογικο ειναι οι οπαδοι μιας ομαδας να τον λενε πουτανας γιο, απο την στιγμη που προπαγανδιζει επι πληρωμη κατα αυτης της ομαδας.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως απο τις συνεχείς ήττες υπάρχει και κάτι απο πίσω που δεν γνωρίζουμε . Αυτό κρύβεται στις νίκες αλλα εμφανίζεται ότι υπάρχει κρίση  . Ευτυχώς υπάρχουν αρκετές μέρες να γίνει η επεξεργασία και να βιορθωθεί ότι κακό υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, The Magician said:

Δεν είναι αυτό το ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σενάριο για την ΑΕΚ.

Εάν συμβούν τα απίθανα και αποκλειστείς στο Κύπελλο, θα διαλυθείς.

Αυτό είναι το ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σενάριο.

Ένεση ψυχολογίας 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, chris manousopoulos said:

Ρε ο σναφου ειναι παοκτζης. Ακομα να τον μπαναρετε?

Φιλε Κρις τον ξερω χρονια..

Δεν εχει νοημα να λεμε τετοια οταν καποιος προφερει αποψεις αναρχοαυτονομες..

Πολλες φορες μεταξυ μας θα συμφωνησουμε και αλλες θα διαφωνησουμε..

Μην ξεχνας οτι για πολλους και ο Αμραμπατ θα επρεπε να ειχε αποβληθει...οι πιο πολλοι στο γηπεδο αυτο ελεγαν.

Αλλωστε αν ηταν τετοιος θα τον ειχε μυριστει το λαγωνικο του ΚΜ....

@Bukowski  ή το μεγα λαγωνικο του enwsi.gr Katouna21

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, chris manousopoulos said:

Σναφου σε σωσαν οι γνωριμιες😄

σταμάτα μωρέ 😆

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Snafu said:

το υφακι αυτο σστην οικογενεια σου. Αν θες γαυρικα οτι μας σφαξανε χτες κοροιδεψε τον εαυτο σου.

κουλαρε και συ ...

Με κατι τετοια οταν πρωτομπηκα ημουν στα ακροτατα ορια του μπαναρισματος...με εσωσε ο @Stylianopoulos..

Αν ημουν @goku21 θα πεφτανε χριστοί...

Ο παλιος Γκοκου21 ειναι περιεργως ψυχραιμος !!!😁

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο Βουλγαρης χθες το βραδυ ποσταρε σε αργη κινηση και απο 3 διαφορετικες γωνιες τη φαση Αραουχο-Παλαθιος. Φαινεται λοιπον και ετσι οπως το ειδα εγω οτι ο Αραουχο βρισκει τη μπαλα σε προσπαθεια για σουτ με το εξωτερικο καλαμι του ποδιου και η μπαλα φευγει τελειως εξω. στη συνεχεια ομως ο Παλαθιος πεφτει πανω του και τον ανατρεπει. το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει ειναι να παει να το δει στο VAR. οταν ο ποακ παιρνει αυτο το πεναλτι στο Βιλεκιδης, τοτε αλλο τοσο πεναλτι και περισσοτερο μαλλον ειναι και του Αραουχο. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

ο Βουλγαρης χθες το βραδυ ποσταρε σε αργη κινηση και απο 3 διαφορετικες γωνιες τη φαση Αραουχο-Παλαθιος. Φαινεται λοιπον και ετσι οπως το ειδα εγω οτι ο Αραουχο βρισκει τη μπαλα σε προσπαθεια για σουτ με το εξωτερικο καλαμι του ποδιου και η μπαλα φευγει τελειως εξω. στη συνεχεια ομως ο Παλαθιος πεφτει πανω του και τον ανατρεπει. το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει ειναι να παει να το δει στο VAR. οταν ο ποακ παιρνει αυτο το πεναλτι στο Βιλεκιδης, τοτε αλλο τοσο πεναλτι και περισσοτερο μαλλον ειναι και του Αραουχο. 

Ναι. Επρεπε να τον φωναξει το βαρ. Αν ειναι να δινονται αυτα σε αλλους να δινονται και σε μας

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

κουλαρε και συ ...

Με κατι τετοια οταν πρωτομπηκα ημουν στα ακροτατα ορια του μπαναρισματος...με εσωσε ο @Stylianopoulos..

Αν ημουν @goku21 θα πεφτανε χριστοί...

Ο παλιος Γκοκου21 ειναι περιεργως ψυχραιμος !!!😁

Κουλαρα και ζητησα συγγνωμη απο το φιλο Γκοκου, ισως ειμαι λιγακι υπερευαισθητος ονλαιν που δε βλεπεις το υφος του συνομιλητη:) Οχι ισως δηαλδη ,σιγουρα! Και δυστυχως και η μπαλα μου βγαζει το χειροτερο εαυτο, εχω ακομα νευρα απο το ματς με το γαυρο!!! Καλη βδομαδα Μητσαρα

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Φιλε Κρις τον ξερω χρονια..

Δεν εχει νοημα να λεμε τετοια οταν καποιος προφερει αποψεις αναρχοαυτονομες..

Πολλες φορες μεταξυ μας θα συμφωνησουμε και αλλες θα διαφωνησουμε..

Μην ξεχνας οτι για πολλους και ο Αμραμπατ θα επρεπε να ειχε αποβληθει...οι πιο πολλοι στο γηπεδο αυτο ελεγαν.

Αλλωστε αν ηταν τετοιος θα τον ειχε μυριστει το λαγωνικο του ΚΜ....

@Bukowski  ή το μεγα λαγωνικο του enwsi.gr Katouna21

Σε αυτο συμφωνω φουλ. Προσωπικα δεν εχω καν θεμα με τον Κατς και το Ντεμη αν πουν οτι σε καποια φαση μας σπρωξαν (λιγακι ισως με Ντεμη γιατι μου φαινεται να παει σχεδον κοντρα σε αυτα που βλεπει για να μη δωσει σπορι αποψης στην αγαπημενη του ΑΕΚ, αλλα οι προθεσεις του ειναι καλες). Νομιζω αυτα ερχονται απο την απελπιστικη δημοσιαγραφια που εχουμε και τους Τσαταληδες που μιλανε μερα νυχτα για εχθρους. Και οι 2 ξερουν και το εχουν πει οταν επρεπε οτι φαγαν ΣΦΑΓΕ΅Σ οσο παιζανε σε μας, ποτε δε γλυψαν Κοκκαλη η Μαρινακη. Αν τωρα δουν ενα πεναλτι για αντιπαλο που δε δοθηκε πχ δεν εγινε και τιποτε. Οπως ειδα οτι ειπε και καποιος αλλος φιλος εδω, δε ξερω γιατι να μπαινει κοσμος να διαβαζει Νικολακο κτλ και να εκνευριζεται...εγω δεν διαβαζω καν τους δικους μας, ολοι γραφουν κενες μαλακιες, μηδεν μπαλα, μηδεν ρεπορτσζ, μηδεν ενα. Εδω μεσα ο καθενας αν αρθρογραφουσε θα εγραφε καλυτερα απο το Κεφτε και το Τσακιρη.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nedved21 said:

Και φυσιολογικο ειναι οι οπαδοι μιας ομαδας να τον λενε πουτανας γιο, απο την στιγμη που προπαγανδιζει επι πληρωμη κατα αυτης της ομαδας.

Καλα δεν λεω για τον Ντεμη, μιλαω γενικα.

Τον Ντεμη οταν ξεπλενε το γκανι του Σαββιδη και γω μπινελικια του ριχνα 😉

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, The Magician said:

Δεν είναι αυτό το ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σενάριο για την ΑΕΚ.

Εάν συμβούν τα απίθανα και αποκλειστείς στο Κύπελλο, θα διαλυθείς.

Αυτό είναι το ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σενάριο.

Πόσα ξέρεις ......

Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ !

Και όσο συνεχίζει να ΜΗΝ εμφανίζεται στο χορτάρι η ΑΕΚ "του Νοεμβρίου", το "μαύρο" σενάριο της ρεβάνς στο Φάληρο ΘΕΡΙΕΥΕΙ ........

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Geologos said:

Χατζισαφί στο εκτός με τον Βαζελο.

Εννοώ που έβαλε ξανά σε ντέρμπι μαζί Γιονσον - Σιμανσκι για να καλύπτουν το μπακ. Εκεί να αποδεχθώ ότι μάθαινε ακόμα την ομάδα και τις αδυναμίες. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AlexKR21 said:

Καλα δεν λεω για τον Ντεμη, μιλαω γενικα.

Τον Ντεμη οταν ξεπλενε το γκανι του Σαββιδη και γω μπινελικια του ριχνα 😉

Και φετος προπαγανδιζει. Εχει πει απειρες μουνοπανιες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

Και φετος προπαγανδιζει. Εχει πει απειρες μουνοπανιες.

Έλληνας Λινεκερ 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η νυφίτσα και τα χώνει στο Νικολογιάννη! Ζωγραφιές!

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×