Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - βάζελος (Playoff 1η αγ.)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ξεφνικα απο καποιους η ομαδα εχει οσες πιθανοτητες να το παρει οσες οαρης.

Κατ εμε με Χ2 Τουμπα θα παξουμε στα ισα με Γαυρο την κουπα.

Με τον βαζελο θα παιχτει το πρωταθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Έχει θεματα να λύσει μέσα του ο ΑΕΚτζης 

Το ασχημο είναι ότι από ο,τι βλέπω έχει και ο Πελαδο παρομοιου τύπου θέματα 

Ο πελαδο γιατι; 
εγω ειδα οτι κρατησε την ομαδα πισω τοσο οσο να μην χασει.

το προβλημα ηταν η πολυ κακη αποδοση καποιων παιχτων και η ελλειψη σεντερ φορ 

 

επισης η ζελα ειναι ομαδα ντροπη, επαιξε στο Β ημιχρονο το πολυ 10 λεπτα μπαλα 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ο πελαδο γιατι; 
εγω ειδα οτι κρατησε την ομαδα πισω τοσο οσο να μην χασει.

το προβλημα ηταν η πολυ κακη αποδοση καποιων παιχτων και η ελλειψη σεντερ φορ 

 

επισης η ζελα ειναι ομαδα ντροπη, επαιξε στο Β ημιχρονο το πολυ 10 λεπτα μπαλα 

μου φαινεται οτι ψαχνεται μεσα του γενικα, μια θελει φουλ επιθεση, μια μαζευεται γιατι καταλαβαινει οτι αυτο δεν βγαινει, μια ειναι εντλεως δικαιος, μια κολλει κλπ.

 

τεσπα, δεν ειμαι και ψυχολογος, αλλα βλεπω ανισορροπια.

 

για τον βαζελο συμφωνω, δυστυχως ειναι πιο δικαιο να το παρει ο γαυρος παρα αυτο το πραμα.

δεν ειναι τυχαιο που παμε να σκασουμε επειδη δεν τους κερδισαμε, οι πιο αδυναμοι απο τους 4 ειναι. Περα απο την ρεντα και καποια σφυριγματα τον παραδεχομαι τον ασπρομαλλη παντως που τους εχει κρατησει ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mporat said:

Αυτός δηλαδή δίνει την εντύπωση ψωλαρα; Πιο πολυ για παντοφλακιας μου κάνει. Εμένα απλά μου αρέσει να είμαι εριστικός, δεν κόβεται αυτό.

Ο zara μιλάει για παίκτες και συ του απαντάς για μένα; Αδυναμία κατανόησης κειμένου λέγεται αυτό, να το κοιτάξεις

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μέρες να προετοιμαστούμε για διπλό στην Τουμπα. Θα είμαστε λογικά κ χωρίς απουσίες. Λουτσεσκου ερχόμαστε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnny21 said:

 

Παραδόξως, συμφωνώ σχεδόν σε όλα με Καπετανάκο

παιζει να ειμαστε η μοναδικη ομαδα παγκοσμιως που λεμε

"ελα μωρε τι Αμραμπατ, τι Ελιασον, τι Φερναντες, τι Ροτα τι Σιντιμπε, τι Πινεδα τι Γιονσον, τι Αραουχο τι Τσουμπερ, τι Τσουμπερ τι Φαν Βεερτ"  κλπ και το παμε σε ολη την 11αδα αυτο το πραγμα. ολοι ισαξιοι, ολοι παιζουν σε ολες τις θεσεις κλπ.

τον αγαπησαμε υπερβολικα και μας κολλησε και τα λαθη του? ή το 3-0 με τον γαυρο με τα δευτερα θολωσε τα μυαλα ολων?

 

ο πρωτος που πρεπει να κοιταξει να ξαναφορμαριστει ειναι ο ιδιος.  και να βαζει τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝΟΥΣ στις ΣΩΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΘΕΣΕΙΣ.

 

για αρχη ας αλλαξει την δεξια πτερυγα και τον Πινεδα, μινιμουμ αυτα. Και να αρχισει να κανει αλλαγες οταν χρειαζεται και οσες χρειαζεται και οχι μαζεμενες στο 65.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vagos21 said:

Έχουμε μέρες να προετοιμαστούμε για διπλό στην Τουμπα. Θα είμαστε λογικά κ χωρίς απουσίες. Λουτσεσκου ερχόμαστε 

btw ο Λουτσεσκου στο α ημιχρονο χθες ηταν για 3-0, εκανε τις αλλαγουλες του (και περα απο την σφυριχτρα) το γυρισε και ο ιδιος το ματσακι.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

btw ο Λουτσεσκου στο α ημιχρονο χθες ηταν για 3-0, εκανε τις αλλαγουλες του (και περα απο την σφυριχτρα) το γυρισε και ο ιδιος το ματσακι.

Καλα...με τετοιο διαιτητή κ ο Γιαννικης θα το έπαιρνε...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rigas21 said:

Καλα...με τετοιο διαιτητή κ ο Γιαννικης θα το έπαιρνε...

δεν περιμενε το 65 ομως κι αυτος. γιατι σε μας ειναι η συνηθεια που εγινε λατρεια

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

δεν περιμενε το 65 ομως κι αυτος. γιατι σε μας ειναι η συνηθεια που εγινε λατρεια

Μιλας για εναν πρόπονητη που

ειναι εξαιρετικος τακτικα

Κανει χρονια αυτσαιντερ χωρις αγχος

ειναι προσαρμοσμενος στην ελλαδα πολλα χρονια.

 

ο ΜΑΤΙΑΣ ειναι πολυ καλυτερος 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

...και να βαζει τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝΟΥΣ στις ΣΩΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΘΕΣΕΙΣ.

 

για αρχη ας αλλαξει την δεξια πτερυγα και τον Πινεδα, μινιμουμ αυτα. Και να αρχισει να κανει αλλαγες οταν χρειαζεται και οσες χρειαζεται και οχι μαζεμενες στο 65.

Ρε φίλε....!!! Ποιος κρίνει τον καλύτερο και πιο φορμαρισμένο??? Ποιός την σωστή θέση????🙃😄😆

Ποιός κρίνει τον αριθμό και ποιές είναι οι σωστές αλλαγές???? Ποιός κρίνει το πότε θα γίνουν???

ΠΡΙΝ, όχι μετά, εκ του αποτελέσματος!!! Μόνο ο προπονητής

Εμείς κρίνουμε εκ του αποτελέσματος και μόνο αυτό που έγιναν. Αν διαβάσεις την δική μου κριτική πιό πίσω, συμφωνεί σχεδόν απόλυτα με την δική σου!!!

Και εγώ τον Σιντιμπέ ήθελα να ξεκινήσει αλλά αμα ξεκίναγε και τρώγαμε κανα γκόλ απο την πλευρά του?

Πόσοι θα έβγαιναν εδώ μέσα μόνο και θα έλεγαν ότι δεν μπορεί ο Σιντιμπέ???

 Φαντάσου τον πελάδο στη συνεντευξη τύπου να λέει: " Τα παιδιά του ΚΜ επέμεναν για τον Σιντιμπέ" 😝😂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kami said:

Ρε φίλε....!!! Ποιος κρίνει τον καλύτερο και πιο φορμαρισμένο??? Ποιός την σωστή θέση????🙃😄😆

Ποιός κρίνει τον αριθμό και ποιές είναι οι σωστές αλλαγές???? Ποιός κρίνει το πότε θα γίνουν???

ΠΡΙΝ, όχι μετά, εκ του αποτελέσματος!!! Μόνο ο προπονητής

 

εγω κι εσυ. οπως κριναμε και τον Γιαννικη και τον Τουμπακοβιτς.

 

κι επειδη εχει δειξει πολυ καλα δειγματα ειμαστε πιο επιεικεις.

that's it

Link to comment
Share on other sites

Παντως , ενας παιχτης εχθες  βγηκε σε προφανή θεση για γκολ και αυτος ηταν … Ροτα  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Παντως , ενας παιχτης εχθες  βγηκε σε προφανή θεση για γκολ και αυτος ηταν … Ροτα  

Μη το θυμηζεις. Θελω να το ξεχασω

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Παντως , ενας παιχτης εχθες  βγηκε σε προφανή θεση για γκολ και αυτος ηταν … Ροτα  

εχει το αριστερο μονο για συμπλεκτη και δυστυχως μπλοκαρει άσχημα και ο εγκεφαλος του παιδιου. 

και τον Βεγγο να βαλεις, τοσες φορες δεν θα κλωτσαγε αερα σε φασεις σουτ τετ-α-τετ.

(ουτε τοσες φορες θα κινδύνευε να κάνει χερι/πέναλτυ από άτσαλα παιξίματα)

 

παρολα αυτα δικιο εχεις κι εγω δεν τον κρινω αρνητικα τοσο για την ευκαιρία  αλλα για το υπολοιπο  ματς

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goku21 said:

Κάνεις πλακα έτσι? 

Η πρωτη ήταν οριακή κίτρινη... Το άλλο ήταν καθαρή μπάλα. Ε και το χέρι μαλακια αλλά ποιος θα βγάλει κόκκινη για χέρι στην περιοχη του αντιπάλου... 

Τι ακουμε... 

το υφακι αυτο σστην οικογενεια σου. Αν θες γαυρικα οτι μας σφαξανε χτες κοροιδεψε τον εαυτο σου.

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπω παντως οτι και η υπερβολικη απαισιοδοξια δεν κολλαει πουθενα.

 

δλδ ειμαστε στην 2η θεση και οποιος ουδετερος ειδε το ματς χθες δεν νομιζω να ειδε καλυτερη ομαδα τον βαζελο.

 

οκ εντος εδρας ησουν αλλα μεχρι εκει, δλδ πρεπει να το βρουμε λιγο ψυχολογογικα ως οργανισμος.

 

εχεις τωρα και διακοπη να το δουλεψεις, λογικα επιστρεφει και ο Λιβαι, εισαι και με το 1,5 ποδι στον τελικο κυπελλου, καπου να το παρουμε αλλιως.

 

αν δεν ειμαστε ψυχολογικα ανισορροποι, ακομα και στο ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ σεναριο ηττας στην Τουμπα, ακομα κι ετσι θα εχουμε αρκετες ελπιδες. 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Ρότα είχε στοιχειωδώς επαρκές finishing, θα είχες πάρει τρίποντο χτες, όπως και στην Τρίπολη, όπως και στο Καραϊσκάκη.

Επίσης, αν ο Ρότα είχε στοιχειωδώς επαρκές finishing, ενδεχομένως να μην έπαιζε και στην ΑΕΚ.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να πάμε με νοοτροπία ήττας στην Τούμπα. Η ΑΕΚ τα τελευταία 4-5 χρόνια έχασε όλα τα make or break παιχνίδια που έδωσε, με ελάχιστες εξαιρέσεις- στις ελάχιστες εξαιρέσεις, πήρε διπλά σε Τούμπα και Λεωφόρο, με πολύ χειρότερο ρόστερ.

Θέλω να πω, από τη μία δεν είναι κάτι το ακατόρθωτο να κάνεις διπλό σε ντέρμπι εκτός έδρας, από την άλλη δεν γίνεται να πάρεις πρωτάθλημα χωρίς ντέρμπι εκτός έδρας.

Που σημαίνει, κάνεις διπλό και μεταφέρεις άγχος/αγωνία στους άλλους. Δεν καταφέραμε να νικήσουμε σε δύο σερί ντέρμπι, χάσαμε την ευκαιρία να είμαστε πρώτοι, χάσαμε την ευκαιρία να πετάξουμε τον γαύρο εκτός ΑΛΛΑ αυτό δεν σημαίνει ότι είμαστε εκτός.

Τι να πει πχ ο παοκ που ήταν τόσο πίσω μετά το χ στον αστέρα, τι να πει ο γαύρος που σπατάλησε ένα γύρο. Το θέμα είναι ότι δεν το παράτησαν, και δεν καταλαβαίνω γιατί να το παρατήσουμε εμείς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Snafu said:

το υφακι αυτο σστην οικογενεια σου. Αν θες γαυρικα οτι μας σφαξανε χτες κοροιδεψε τον εαυτο σου.

Γενικά σοβαρεψου δεν σου ειπα τίποτα ... Σε οπαδικο φόρουμ είσαι 

Γραψου σε κάποιο για κλασσική μουσική...

Και αρχικά Μην αναφέρεις την οικογένεια του άλλου γιατί θα πέσουν καντήλια ... 

Και δευτερον σοβαρεψου που θα με πεις γαυρο επειδή λέω την άποψη μου.... Τράβα μάθε μπάλα και μετά μιλά για κανόνες. 

 

Υσ...Σφάξαμε τον Παναθηναϊκό. Έγιναν τρία χέρια. 2 πεναλντι . Και ο αμραμπατ έπρεπε να παρει τρεις κόκκινες... 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχουμε ψυχολογικά.Εχουμε περάσει τα απίστευτα.

Απαισιοδοξία υπάρχει λόγο του προπονητή και ας μην θελουμε να το παραδεχτούμε ακόμα και οι υπέρμαχοι.

Ολοι αναγνωρίζουμε ότι το υλικό είναι καλό σε σχέση με τους υπόλοιπους,πλέον απουσίες δεν έχουμε,έδρα έχουμε,οποτε η απαισιοδοξία προκύπτει από το προπονητή ή αν πιστεύουμε ότι είμαστε διαρκώς άτυχοι.

Η ομάδα είναι πνευματικά ανετιμη,δεν έχει κανένα πλάνο μπροστά,μας έχουν καταλάβει όλοι πως να μας παίζουν και δεν βλέπουμε καμία αντίδραση και αλλαγή πλάνου από εμάς.Ολοι βλέπουμε κατά κάποιο τρόπο ότι οι άλλοι είναι πιο "έξυπνοι" ή ότι έχουν πιάσει το νόημα πχ.Εμεις έχουμε μείνει στο θέαμα.

Προφανώς το έργο του Αλμέιδα είναι θετικότατο για φέτος ότι και να γίνει.Ομως δειχνει στα μάτια μου δείγματα(αν και κάνει σωστές δηλώσεις άρα αντιλαμβάνεται) ότι δεν αντιλαμβάνεται ότι πρέπει να είσαι λίγο πουτανα στην Ελλάδα για να κάνεις δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Η φαση με τα πλειοφς ποτε θα τελειωσει? Με εκνευριζουν φουλ. Ειναι οτι πρεπει για να σε στηνουν. 

Προτιμω 2 γυρους και τερμα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στα νευρα ειμαστε ολοι σιγουρα αλλα υπαρχουν και ενα-δυο θετικα ισως.

1. Φαινεται οι αντιπαλοι (παικτες και προπομητες) να μας φοβουνται ακομα. 0 κατοχη και ολοι πισω, και ο γαυρος για 0-0 επαιζε ασχετα αν τα γαμησαμε εμεις με την αμυνα στη σεντρα. Νομιω ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

2. Αν επρεπε να διαλεξω ποια εικονα ομαδας θα παρει περισσοτερους βαθμους δε νομιζω οτι η εικονα του γαυρου και του βαζελου ηταν καλυτερη απο τη δικη μας, εγω παλι σε μας θα πονταρα με την εικονα των 2 αγωνων.

 

Τα αρνητικα τα ειπατε ολοι, δεν εχω κατι να προσθεσω. Κατα τη γνωμη μου βεβαια δεν υπαρχουν τα βασεις για του χρονου κτλ, οτι κανεις ειναι φετος, του χρονου ενας Θεος ξερει. Θα ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ με την εικονα που ειχαμε μεχρι Φλεβαρη να μην το παρουμε, η διαφορα μας με τους αλλους ηταν τεραστια στο επιθετικο παιχνιδι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Σναφού είναι ΑΕΚτζης φίλος του γνωστού Κατούνα και αυτός μας τον σύστησε κιόλας πριν ακόμα μπει. Οπότε δεν είναι παοκ. @ΚΑΤΟΎΝΑ 21καλά τα λέω ;   

 Ηρεμηστε λίγο γενικά . 

 Είπε ότι η διαιτησία εχθές ήταν καλή για την ΑΕΚ αυτό βλέπω εγώ έως τώρα η κάτι άλλο που σβήστηκε μετά; 

 @ΚΑΤΟΎΝΑ 21

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×