Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - βάζελος (Playoff 1η αγ.)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

17 minutes ago, Man Of Faith said:

αν δεν κερδίζουμε ούτε στην έδρα μας πως θα καταρρεύσει από την κορυφη;

Το θέμα δεν είναι αν βρίσκεται στην κορυφή από δική του ικανότητα ή ανικανότητα των άλλων, αλλά ότι αντέχει σε αυτήν  περισσότερο από ότι νομιζαμε. Ακόμα υπήρχε η αίσθηση ότι ούτως ή άλλως θα κάναμε τρεις εύκολες νίκες απέναντι του, μια στο πρωτάθλημα και δύο στα πλέι οφ και τελικά προς το παρόν  πετυχαμε μια δύσκολη νίκη στο πρωτάθλημα  και φέραμε  μία ισοπαλία στα πλέι οφ, και οι δυο στην έδρα μας. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos said:

Εγώ έχω ξαναπει ότι υπαρχει ανταγωνισμός ηλιθιου και πανηλιθιου μεταξύ Ρότα και Άμραμπατ.

Ε, κερδίζει ο Νορντιν ψιλό-άνετα.

Έχει δώσει και 10+ βαθμούς ο Αμραμπατ βέβαια σε αντίθεση με τον Ροτα που μάλλον μας έχει στοιχίσει σε βαθμους

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goku21 said:

Να μην ξεχνάμε ότι παιζαμε και χωρίς Γκαρσία...

Γενικά μια χαρά είναι η ομάδα. Το πρωταθλημα θα κριθεί στους 2 -3 βαθμους. Όλοι μπορουν να το παρουν. Όλοι μπορεί να το χάσουν. 

Δηλαδή με την χθεσινή εικονα αποκλείεται να νικήσουμε Λεωφόρο? Η να χάσουμε από γαυρο παλι στην έδρα μας.? Γενικά όλες οι ομάδες έχουν κενά. Και πλεον ειναι όλες κοντά.... Κάνεις δεν μπορεί να προβλέψει τι θα γίνει. 

Γενικά οι έδρες πιστεύω δεν θα παίξουν κανένα ρόλο.Πλεον έχουμε όλοι καλή έδρα ,είναι τόσο σύντομα χρονικά και πολλά τα παιχνίδια που έρχεται και λίγο ανοσία.Οσο.ευκολα κάνουμε 3 ήττες νφ τόσο εύκολα νικάμε Καραϊσκάκη Τούμπα και κτλ.

Το είδαμε και στη κανονική διάρκεια που η έδρα έπαιξε ίσως με Βούλγαρο εντός από κεκτημένη ταχύτητα.Κατα τα άλλα Καραϊσκάκη όλοι πήραμε βαθμό, Τούμπα πήραν οι άλλοι εμείς χάσαμε αλλά οκ παίχτηκε κλεφτοπόλεμος,λεωφόρο το ίδιο,σκουλήκια το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Από τις λίγες φορές φέτος που η ομάδα δεν μου έβγαζε πάθος και σιγουριά και γενικά δεν μου άρεσε. Δεν λέω όμως ότι τελείωσε κάτι ούτε ότι χρειάζεται θαύμα για το Νταμπλ., απλά ακόμα και στην ήττα με τον γαύρο, παρόλο που το σκορ ήταν τέτοιο, παίξαμε καλύτερα θεωρώ και απλά ο γαύρος κατάφερε να κάνει γκολ τις λίγες φάσεις που είχε  και ήταν και τυχερός θα πω.

Στα του αγώνα, εκτός από την φάση του Ρότα, δεν μου έμεινε άλλη φάση που να χαρακτήριζα τεράστια. Μου άρεσε αμυντικά ο Μητογλου, θα ήθελα να τον ξαναδώ βασικό. Και ίσως να είναι καιρός να επανέλθουμε σε Ελιασον βασικό γιατί οι σέντρες του ήταν ακριβώς όπως πρέπει χθες στην καρδιά της περιοχής. Επίσης νομίζω Γιονσον και Σιμανσκι μαζί δεν βοηθάνε στην ανάπτυξη από πίσω άρα ισως κάτι πρέπει να αλλάξει και εκεί. 

Πάντως, πιο πολύ με ανησυχεί να μην χάσει το πάθος της και την αυτοπεποίθηση της η ομάδα παρά κάτι άλλο. Οκ πιστεύω ο Ματίας ήθελε να δείξει εμπιστοσύνη στην ομάδα και κατέβηκε με την ίδια 11αδα (χωρίς Βιντα), αλλά κάποιοι όχι μόνο δεν το κατάλαβαν αλλά πήγαν να μας αφήσουν και με 10 χωρίς κανένα λόγο, ναι για εσένα λέω Αμρα.

Συμφωνώ με κάποια αδέρφια που λένε για Γκατσι ότι πρέπει να γίνει πιο ομαδικός γιατί έχει αρχίσει να σουτάρει από παντού χωρίς καν καλές προϋποθέσεις, σε φάση Αμρα. 

Οπως και να έχει πάμε ΑΕΚαρα μου, μόνο νίκες από εδώ και μπρος, με αρχή με το διπλό στην τούμπα και κλάματα κλαψεσκου να ζητάει παρηγοριά στον σαμπιντι και γιατί όχι ντου των οργκ και διακοπή και αφαίρεση βαθμών!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, felman said:

Tora pou to thymithika. Poios tha ektelouse to penalty sto 110 ean to edine telika?

Ουχο η Πετράν 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mporat said:

Γαύροι βορρά και νότου ήταν και είναι πίσω και είναι καυλωμένοι για πρωτάθλημα, ενώ εμείς που έχουμε ανέβει και λίγο στην πρώτη θέση, είμαστε να πέσουμε να πεθάνουμε από τη θλίψη. 

Στο έχω ξαναγράψει. Για μένα είσαι η φωνη λογικής. Δεν κάνω πλάκα. Απλά ελπίζω αυτά τα λίγα λογικά που υπάρχουν ακόμα στον πλανήτη ΑΕΚ να τα ασπάζεται και το τεχνικό επιτελείο 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, felman said:

Ego ton Pineda eida na krataei thn Bala sta xeria tou.

Και γω Πινεδα θεωρω θα το κανε

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Tora pou to thymithika. Poios tha ektelouse to penalty sto 110 ean to edine telika?

Μανταλος🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Έχει δώσει και 10+ βαθμούς ο Αμραμπατ βέβαια σε αντίθεση με τον Ροτα που μάλλον μας έχει στοιχίσει σε βαθμους

Καλά ναι, δεν τους συγκρινω ως χρησιμότητα  καν.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

btw ο Λουτσεσκου στο α ημιχρονο χθες ηταν για 3-0, εκανε τις αλλαγουλες του (και περα απο την σφυριχτρα) το γυρισε και ο ιδιος το ματσακι.

Μια χαρά προπονητής είναι. Δεν το αμφισβητεί κανεις αυτό. Αλλά έχουμε καλύτερη ομάδα και πρέπει να κερδίσουμε 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Skepastos said:

Έχει 12 μέρες διακοπή. Ας μαζευτούν στα αποδυτήρια και να μιλήσουν σαν άντρες. Αν θέλουν να σεβαστούν πρώτα από όλα τον κόπο τους και να προσπαθήσουν για ένα καλό ντεμαραζ. Όλα γίνονται αρκεί να το πιστέψουν. Και επιτελους, να σταθεί και λίγο η διοίκηση δίπλα στην ομάδα. Μας πολεμανε με μπαζουκας και εμείς κρατάμε κλαδί ελιάς. 
 

Και κοουτς ηρέμησε πρώτα από όλα εσυ. Άσε τα δυο εξαρια, ξεχνα λιγο το Ρότα, πετα και τον Αραουχο εκτός καμία φορά, περνα πάλι στον πάγκο το Μαροκινό, ενεργοποίησε λίγο και Φαν Φεερτ-Φερνάντες…

Αυτό….

Link to comment
Share on other sites

Είδα το ματς και στεναχωρήθηκα και εγώ.

Αλλά το τι βλέπω σήμερα στον οργανισμό ο οποίος είναι 2 (ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΔΥΟ) πόντους μακριά από τον 1ο, με ομάδα που ακόμα σπέρνει (οκ ναι τα τελευταία 2 ματς δεν τα λες κακά απλά όχι ότι μας συνήθισαν οι επιβήτορες του Αλμέιδα) είναι απίστευτο. 

βεβαίως θα ασκήσουμε κριτική στον Αλμέιδα σε καφενειακό επίπεδο. 
Αλλά από την άλλη και ο Γιαννίκης κατέβαζε ορθολογικές ομάδες αλλά δεν είχα αρχή μέση και τέλος στο παιχνίδι. Ε τώρα τα βλέπεις αυτά απλά θέλεις αλλαγή προσώπων σε κάποιες θέσεις που συμφωνώ και εγώ απόλυτα. 

Ένιγουει μην το κουράζουμε, ήρθε η διακοπή στο καλύτερο σημείο για την ομάδα. Να επιστρέψει φουλ ο Μοχαμάντι και ο Γκαρσία. Μετά θα θέλω να δω στις τριάδες των παιχνιδιών μέσα σε 7 μέρες ποιος από τους γαυροβάζελους θα έχει τις αντοχές που θα έχουμε.

Ακόμα μας θεωρώ φαβορί. 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικη η διακοπη να επανεελθει ο γκαρσια, να δουλευτει η ομαδα και να παει τουμπα για διπλο.

Επισης πρεπει να κανουν δουλεια εξωαγωνιστικα οι παραγοντες μας. Θα πεσει πολυ κλωτσα πανω και πολυ πιεση στα κορακια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω καλη την ομάδα. Δεν έχουμε παίξει παιχνίδι που να νιωθω ότι είμαστε χειρότεροι από τον αντίπαλο. 
Αναποτελεσματικοί  ναι. Επιπόλαιοι ναι. Αυτοκαταστροφικοί ναι. Αλλά και ποιότητα έχουμε κι σχέδιο. 
Όπως έγραψα κ χθες, με τον γαύρο είδαμε στιγμές απειθαρχίας. Χθες μας έκαναν ελάχιστες φάσεις και παίζαμε υποτίθεται με το φαβορί. 
Ειμαστε όμως δουλεμένη ομάδα σε ένα σχέδιο, της πίεσης και του επιθετικού ποδοσφαίρου. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nikos said:

Καλά ναι, δεν τους συγκρινω ως χρησιμότητα  καν.

Και οι δύο χρήσιμοι είναι απλά ας το δει λίγο ο Αλμειδα και να βρει μια ισορροπία πόσο και πότε χρειάζεται ο καθένας.Για όλους τους παίκτες ισχύει αυτό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Και οι δύο χρήσιμοι είναι απλά ας το δει λίγο ο Αλμειδα και να βρει μια ισορροπία πόσο και πότε χρειάζεται ο καθένας.Για όλους τους παίκτες ισχύει αυτό.

Απλά πραγματα για μένα.
 

Ο Ρότα δεν πρέπει να έχει την φανέλα βασικου σπιτι του όταν μαλιστα στα τελευταια 2 ματς που μπήκε βασικος ο Σιντιμπε βγήκε mvp.

Ο Άμραμπατ αλλαγή game changer και βασικος σε μεμονωμένα ματς (κυριως εκτός εδρας τπτ Καραισκακια και Τούμπες κι εφοσον την τελευταια ήταν καλος).

Αυτό το πραγμα ότι καθιερώθηκαν δεξια βρέξει χιονίσει δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Απλά πραγματα για μένα.
 

Ο Ρότα δεν πρέπει να έχει την φανέλα βασικου σπιτι του όταν μαλιστα στα τελευταια 2 ματς που μπήκε βασικος ο Σιντιμπε βγήκε mvp.

Ο Άμραμπατ αλλαγή game changer και βασικος σε μεμονωμένα ματς (κυριως εκτός εδρας τπτ Καραισκακια και Τούμπες κι εφοσον την τελευταια ήταν καλος).

Αυτό το πραγμα ότι καθιερώθηκαν δεξια βρέξει χιονίσει δεν το κατάλαβα.

Αυτο ακριβώς, ο Αμραμπατ ξεκίνησε όπως τα γράφεις στην πορεία καθιερώθηκε ως βασικός λόγω τραυματισμών και συνέχισε έτσι είναι δεν είναι καλός.Υπαρχουν και άλλοι όπως ο Τσουμπερ που τελευταία δικαιουνταν να ξεκινάει, ο Φαν Βεερτ που σε ματς όπως το χθεσινό που δεν είχαμε φορ είχε ένα ημίχρονο ή έστω μισή ώρα αγώνα κτλ.Πρεπει να το δει λίγο αλλιώς το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, felman said:

Tora pou to thymithika. Poios tha ektelouse to penalty sto 110 ean to edine telika?

Είχε πάρει αγκαλιά την μπάλα ο Πινέδα.

Link to comment
Share on other sites

Περί εμμονων.

Ξεκινησε με τριάδα στην άμυνα. Την εγκατέλειψε όταν αντιλήφθηκε ότι δεν τραβάει.

Ξεκίνησε με Μανταλο βασικό κι αναντικαταστατο. Περιόρισε σημαντικά το χρόνο συμμετοχής του και τον έκανε συμπληρωματικο παίκτη όταν αντιλήφθηκε ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στο πλάνο του. Είναι Μάλιστα ο μόνος που το τόλμησε.

Αυτό που του προσάπτω είναι ότι δεν βλέπω μεγάλη βελτίωση στα στημένα, έστω κι αν έχουμε πάρει κάποια γκολ φέτος. Ακόμα κι έτσι, είναι δυσανάλογα των στημένων φάσεων που κερδίζουμε.

Έχεις χτες τον γαυρο να πετυχαίνει 3 γκολ από στημένα του φορτουνη, χωρίς να κάνει άλλη σημαντική φάση.

Έχεις τους Βού να σκοράρουν κατά κόρον από στημένες φάσεις, με διαφορετικούς τρόπους.

Ε, πρέπει να δουλευτεί αυτός ο τομέας περισσότερο.

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Στο έχω ξαναγράψει. Για μένα είσαι η φωνη λογικής. Δεν κάνω πλάκα. Απλά ελπίζω αυτά τα λίγα λογικά που υπάρχουν ακόμα στον πλανήτη ΑΕΚ να τα ασπάζεται και το τεχνικό επιτελείο 

Μου τελείωσαν οι μπομπιτσες, τις πέταξα χθες σε κάτι γαύρους.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, felman said:

Tora pou to thymithika. Poios tha ektelouse to penalty sto 110 ean to edine telika?

Μανταλος.

Link to comment
Share on other sites

Btw κερδίζεις κόρνερ στην τελευταία  φάση το αγώνα και είμαι σίγουρος ότι ο Μάνταλος (που για κάποιον περίεργο λόγο εκτέλεσε αντί του Ελίασον) δεν θα την φτάσει περα από το πρώτο δοκαρι. Όπως κι έγινε. 
 

Ευτυχως πήρε 2ο κόρνερ εκεί ο Κιτσος και είχε 2η ευκαιρία η Πετραρα εκτελώντας καλύτερα το δεύτερο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×